v. n Brieves alt Berlin. L. Frankenberg, iUkmaar. Ingezonden stukken EEN AFGEWEZEN VERZOEK. Da verloofde niet toegelaten, De heer Van Zadelhoff heeft aan den minister van justitie de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat op een aan- vraag van de moeder van P. Rem wegens dienstvveigering gedetineerd in de bijzondere strafgevangenis te 's-Gravenhage om bij een bezoek aan haar zoon van diens verloot- de te zijn vergezeld, ten aanzien van deze verloofde afwijzend is beschikt, omdat bezoe ken, anders dan van familieleden, niet wor- dea toegestaan? Kan de minister bevestigen, dat afwijzing fan zulke verzoeken ten aanzien van alle ge- straften geschiedt, en, zoo ja, of, naar zijn oordeel, niet zoodanig bezoek in sommige ge- vallen een goeden invloed kan oefenen op een gedetineerde? Acht de minister het, nog afgezien van het- geen in de vorige vraag wordt gesteld, in elik geval oorbaar en verstandig, om aan een diens tweigeraar, die ter zake van het getrouw blijven aan zijn beginsel straf ondergaat, on- der alle omstandigheden het bezoek te ont- xeggen van zijn verloofde, in tegenwoordig- heid nog wel van zijn moeder? GEWELF VAN EEN KERK INGE- STORT. /"Van de in aanbouw zijnde r. k. kerk aan de Linnaeushof te Watergraafsmeer is een ge- vvelf, dat drie dagen geleden voltooid was, in- gestort. Bij het weghalen van den steiger be- zweek het ongeveer 8 Meter hooge bouw- werk, dat met groot geraas naar benedsn viel. Aanvankelijk vreesde men, dat twee werk- Hieden, die ter plaatse werkzaam waren, on- der het puin lagen, doch weldra bleek, dat dit niet het geval was. Een van hen, een tim- merman, die op den steiger had gestaan toen ihet gewelf ornlaag kwam, wist zich bijtijds in veiligheid te brengen. De tweede werkman ,werd echter door het neervallend gesteente getroffen en licht aan een been gewond. Hij is, na door een dokter verbonden te zijn, naar zijn woning gegaan. De politie stelt naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in. Twee uren voor het ongeluk gebeurde, was het houten stutwerk weggenomen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog oiets bekend. NEDERLANDSHE VEREENIGING TEG-EN VALLENDE ZIEKTE. De onder voorzitterschap van jhr. mr. J. F. Lewe van Nijenstein gehouden jaarvergade- ring van de Nederlandsche Vereeniging tegen Vallende Ziekte keurde de rekening van den penningmeester, sluitende met een tekort van circa 15.000, goed. Het tekort wordt door rijkssubsidie gedekt. De bezetting van het ziekenhuis was gerin- rer dan in het voorafgaande jaar. Dr. W. GROOTE COUP&KOFFERS. REIS- EN VAC'ANTIEKOFFERS. GEPANTSERDE HUTKOFFERS. Feltkamp nam ontslag als assistent-genees- heer. In zijn plaats werd benoemd dr. A. H. de Wijn. Voor de nazorg der patienten zijn plannen sntworpen, die financieel gesteund zijn door de exploitatie van een tea-room in November 1.1 De periodiek aftredende bestuursleden, mr. D. Fock te 's-Gravenhage en mr. W. Suer- Mondt te Rotterdam, werden herkozen. BETALING GESTAAKT DOOR EEN GEMEENTE. Zaterdagmiddag heeft de gemeente Poster- holt bij Roermond haar betalingen gestaakt, bij een versehil, gerezen omtrent de uitbeta- ling van 23.000 voor geleverde electriciteit door een inwoner dier gemeente, voordat de levering door de stroomverkoop-maatschap- pij in Limburg werd overgenomen. De raad van arbitrage had genoemd bedrag aan ei- Bcher als vordering erkend. De burgemeester wilde deze schuld vereffenen, doch de meer- derheid van den raad besliste andersom. En Zaterdagmiddag heeft de deurwaarder beslag gelegd op de gemeente-financien ten bedrage Van 1100. EEN UITSLAANDE VLAM. In her ketelhuis van de Hollandsche Draad- tn Kabellabriek aan de overzijde van het IJ te Amsterdam pookte een 35-jarige stoker een ketel op. Plotseling sloeg een groote vlam naar buiten, die den man in het gezicht en tegen beide arm en trof. Door d e hevige pij- nen zakte hij bewusteloos ineen. Een 40-jarige collega, die van het ongeval getuige was, kwam haastig toeloopen, met het gevolg, dat ae vlam ook hem het gezicht schroeide Het serste slachtoffer, dat er vrij ernstig aan toe is, werd naar het ziekenhuis, de tweede ge- troffene, die minder ernstige verwondingen ♦Phep, is naar zijn wpning gebracht. DE SCHOOLKWE ST IE TE MURMERWOUDE. De rechtbank te Leeuwarden heeft in de procedure tusschen den heer Evenhuis, oud- noofd der school te Murmerwoude, en de schoolvereeniging aldaar vonnis gewezen. Aan het oordeel der rechtbank waren drie kwesties onderworpen, t. w.: le of het ontslag, verleend aan den heer c-venhuis, geldig was, omdat de ontslagbrief mhield, dat dit was verleend door het dage- hjksch bestuur, terwijl de Lager Ondcrwijs- wet voorschrijft, dat het bestuur ontslaan mag; 2e. of over de periode, gedurende welke de neer Evenhus geschorst was, salaris ver- •cnuldigd was, en 3e of geacht moest woi'den, dat de heer evenhuis door het aannemen zijner benoe- mfng tot onderwrjzer re MeaemWTK ontslag genomen had als onderwijzer te Murmer woude. De rechtbank besliste: le. dat een door het dagelijksch bestuur verleend ontslag onwettig is; 2e. dat gedu- rene de schorsingsperiode salaris verschul- digd is en 3e. dat geacht moet worden dat met ingang van 16 November 1925, toen de heer Evenhuis zijne betrekking als onderwij zer te Medemblik heeft aanvaard, de dienst- betrekking met de vereeniging te Murmer woude afgeloopen is. DE BUITENLANDSCHE JOURNALISTEN DOOR ONS LAND. Na Den Haag stonden voor den laatsten dag op het programma bezoeken aan Gouda en Boskoop. Gouda's burgemeester heette het inter- hationale gezelschap als laatste van een reeks welfcom op zijn oud, maar zeldzaam mooi Gothisch stadhuis. Daarna ging men de industrieen van dit Zuid-Hollandsch stadje in oogenschouw nemen. Men bewonderde groote kaaspak- huizen, om daarna de vervaardiging van de Goudsche pijp in oogenschouw te nemen bij de wereldvermaarde fabriek der firma Goede- waagen. die ook aardewerk, van den een- voudigsten bloempot tot de moderne sier- lijke vaas maakt. Na deze fabriek volgde een bezoek aan de niet minder bekende plateelbakkerij „Zuid- Holland". Een eigenaardigheid was daar in de tee- kenzaal de radio te hooren. Men deelde mede, dat daardoor de jonge- lui, die de vazen van teeken- en schilderwerk voorzien, veel rustiger werken. Vroeger werd' veel gesproken, wat afleidend was; nu luisteren deze jongens en meisjes en werken intusschen vlijtig door. Een bezoek aan de St. Janskerk met haar ,32 wereldberoemde kerkglazen volgde, waar- na een boottocht naar Boskoop werd ge- maakt. Een tweetal van de meest bekende tuinen werd in oogenschouw genomen, waardoor de buitenlandsche jouraalisten een denkbeeld kregen van den grooten omvang en bloeien- den handel van den hier gevestigden tuin- bouw. In Gouda met de boot teruggebracht, keerde een deel van de buitenlandsche jour- nalisten naar Den Haag terug, terwijl ande- ren dadelijk doorgingen naar Rotterdam of Utrecht. Het gezelschap, dat tien dagen door ons land getoerd had, spatte als het ware naar alle deelen van Europa weer uiteen. OPL1CHTER AANGEHOUDEN. Als verdacht van verduistering van 2000 ten nadeele van de distillateursfirma van S. aan de Hoogstraat te Rotterdam is de 24- jarige C. B. S. te Amsterdam aangehouden. De aangehoudene heeft verschillende pos- ten vervalscht, hij heeft valsche kwitanties uitgegeven, en voorts heeft hij geld, dat hij heeft ge'ind, ten eigen bate aangewend. De vorige week vreesde hij ontdekt te zijn en daarom is hij met f 300 op reis gegaan, tot- dat hij in de hoofdstad werd aangehouden. JUBILe VAN DE AMSTER- DAMSCHE BEURS. Van den beurstoren wapperde Zaterdag de vlag wegens het jubile van de beurs op den lsten Pinksterdag. In de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel kwamen een aantal architecten bijeen, beeldende kunstenaars en anderen, die daartoe waren uitgenoodigd, voor een plechtige herdenking van het feit, dat het 25 jaren was geleden, dat de Beurs van Berlage" werd ingewijd. In deze bijeen- komst, welke op uitdrukkelijk verlangen van dr. H. P. Berlage een streng intiem karakter droeg; hield de heer R. W. Roland Hoist een rede, waarbij hij ook een bericht voorlas uit het ,.Bouwkundig Weekblad", meldende dat de Technische Hoogeschool te Weenen aan dr. Berlage het eere-doctoraat in de tech nische wetenschappen heeft verleend. KORTE BERICHTEN. De rechtbank te Middelburg heeft en- kele personen, die bij invallend dooi weer met zware autobussen over een rijweg reden ontslagen van rechtsvervolging De rechtbank te Zutphen heeft van vier landbouwers te Eibergen die een waterkee- ring gedeeltelijk hadden doorgegraven om hun eigen land voor overstrooming te be- schermen, een vrijgesproken en de drie an deren ieder tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. De rechtbank te Middelburg heeft den 52-jarigen schipper J. L., uit Iersefce vrijge sproken van het hem ten laste gelegde niet verleenen van hulp aan een in nood verkee- rend schip. De 45-jarige Amsterdamsche fabrikant A. B. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van acht tafelkleedjes uit zijn stand op de N.E.N.IJ.T.O. te Rotterdam. Te Velsen is ingebroken in de villa van den beer van Es van Splunter aan den Stationsweg. De inbrekers hebben de brand- kast met een buffetsleutel geopend, maar hebben alleen een pakje waardeloos Duitsch geld meegenomen. Alle andere dingen van waarde, zooals tafelzilver enz. hebben ze onaangeroerd gelaten. Te Den Haag is, tachtig jaar oud, over- leden prof, dr M. E. Mulder, oud-hoogleer- aar in de oogheelkunde aan de Rijksuniversi- teit te Groningen. In een drukbezochte bijeenkomst, be- legd door de „Vereeniging voor Volkscul- tuur", is geprotesteerd tegen de inbeslagne- ming door de Haagsche politie van de film ,JBett und Sofa" op 19 Mei. Het Kamerlid Lou de Visser hield een toespraak. De minister van waterstaat, mr. H. van der Vegte, was Zaterdag in Arnhem in ver- band met de plannen welke door een door de provincie Gelderland ingestelde commissie voor de overbrugging van den Rijn zijn uit- gezet. Het twee-jarige dochtertje van den bloemkweeker Van der Lee is in den Weipoort schenvliet te Zoeterwoude geraakt en verdron- ken. Naar „Het Volk" verneemt, zal op 30 Mei in Den Haag tusschen de arbeiders- en patroonsorganisaties een conferentie worden gehouden over het contract in de sigarenin- dustrie. (Van nnzen correspondent). Berlijn, 19 Mei. Een statisticus heeft vastgesteld, dat dit jaar in Duitschland 200 jaarmarkten en ten- toonstellingen gehouden zullen worden. Ik kan heusch niet nagaan, of die berekening juist is. Maar ik begin, met den man op zijn woord te gelooven. Het is hier een ziekte geworden, de menschen naar zalen en hallen te lokken, waarin alles en nog wat tentoonge- steld wordt. Jaren geleden was ik eens in Athene en kwam daar tot de ontdekking, dat het Griek- sche volk in twee groote groepen verdeeld kan worden: de eene groep poets schoenen, en de andere laat zich de schoenen poetsen. Dat is natuurijk lichtelijk overdreven, en even overdreven is het, neer te schrijven, dat het Duitsche volk te verdeelen ware in een afdeeling, die tentoonstelt, en een andere, die tentoonstellingen bezcekt. Deze laatste voorstelling is reeds daarom onjuist, omdat de belangstelling der massa op den duur orn- gekeerd evenredig is aan de toename der ex- posities. Het is eenvoudig onmogelijk, al deze shows te gaan bezoeken, en ze zijn zoo uit- gebreid, zoo „grundlich" en lijken ten slotte zoozeer op elkaar en op hun voorgangers, dat men van alle zijden de verzuchting hoort slaken: bevrijd ons van die tentoonstellin gen! Maar de steden zijn Oost-Indisch doof op dit gebied. Ze hebben altijd weer energieke burgemeesters en nog energieker organisato- ren, die niet stil kunnen zitten voor weer een tiental of nicer millioenen in gebouwen, re clame, bevordering van het vreemdelingen- verkeer en show-drukte zijn omgezet. „Na ons de zondvloed" schijnen ze te denken. Zoo dacht Keulen, toen het zijn „Pressa" opzette. Zoo denkt Berlijn, dat drie maanden lang belangstelling vraagt voor de onlangs geopende geweldige expositie, welke zich met „De Voeding" bezig houdt. Zoo denkt Dres den, dat ook al ieder jaar een tentoonstelling komt aanbieden en ditmaal „De Technische Stad" als onderwerp gekozen heeft. Dat zijn er drie! Blijven nog honderd-ze- vea-en-negentig Als men nu cneent, dat de Duitscher, die niet naar zulke exposities te krijgen is, en misschien alleen zijn entreegeld betakn wil, orudat hij daardoor toegang krijgt tot het zoogenaamde Lunapark, (een kermisterrein, dat even onafscheidelijk aan een Duitsche ex positie verbonden is als een speelzaal aan een herenclub), misschien wat meer belangstel ling toont voor het verkiezingstheater en wat daar zoo bij hoort, vergist men zich intus schen geweldig. We zitten op het oogenblik midden in zoo'n verkiezingscampagne. Dat wil zeggen, dat ddag, waarop de Duitsche staatsburger in alle deelen van dit groote rijlc naar de stembus geroepen wordt, juist ligt tuschen den datum, waarop ik dezen brief sclirijf en dien, waarop u hem in druk ziet. Maar wilt u wel gelooven, dat ik zoo goed als niets van verkfczingsdrukte en pu- blieke belangstelling daarvoor bemerkt heb? Natuurlijk, in alle groote zalen van Berlijn en elders hebben meetings plaats gehad, en- kek onverantwoordelijke jongelingen, in de uniform van partijbonden uitgedost, zijn gisteren en den vorigen Zondag met muziek voorop door de hoofdstraten getrokken, en hier en daar heeft men elkaar wat bloedneu- zen geslagen. Maar de groote massa heeft zich avn dit alles eigenlijk in het geheel niets aangetrokken. Men heeft in Duitschland even genoeg van kiesgedoe en politick als van ten toonstellingen en zesdaagsche wielerwedstrij- den. Men wil geld verdienen, znken doen, minder belasting betalen, men wil een einde zien aan woningnood en werkloosheid. De politieke partijen weten dat, en hebben sinds jaar en dag beloofd: kiest onze afgevaar- digden, en ge zult zien, binnen het jaar zijn al uw wenschen vervuld. Er zijn partijen, heel groot zelfs, die met zulke leuzen inder- daad vier jaren geleden groote winsten ge- maakt hebben. Maar van al die beloften is niets gekomen. Is het wonder, dat de massa zich nu niet veel meer van al die leuzen aan- trekt en thuisblijft? Neen, politieke belangstelling is bij de Duitschers alweer ver te zceken. De tijden van revolutie en contra-revolutie, van bur- geroorlog en inflatie zijn voorbij.. Men heeft weer tija om zich aan de eigen belangen tc wijden. En komt nu in onvervalschte kater- stemming tot de ontdekking, dat het er eigen lijk tamelijk bencpen uitziet! Men late zich, door Duitschland rcizend, niet in de war brengen door uiterlijken wel- stand. Het heeft weinig te beteekenen, dat overal door de steden en door het Rijk, door de spoorwegen en de groote industrie ge- bouwd wordt. Flet is voor een groot gedeeue buitenlandsch geld, dat in al die reusachtge bouwwerken gestoken is. Dat geld zal straks terugbetaald meet en worden, en de hooge rentevoet laat zich nu al hcogst onaange- naam gevoelen. De honderdduizenden, die hier nog altijd zonder eigen woning rond- dolen, ondervinden't dagelijks aan den lijve. Natuurlijk zijn er nieuwe, en zelfs zeer mo dern en geriefelijk ingerichte woningen te hu- ren. Maar men vraagt voorschotten, die in de duizenden guldens loopen, en huren, die tot cluizend mark per jaar en per kamer opge- dreven zijn. Er is natuurlijk geen sprake van, dat de Duitsche middenstander zulke be-' dragen kan opbrengen. We zien dan ook in de practijk, dat deze middenstander, die ook in dit land vroeger de gezonde imtellectueele kern der natie vormde, er het slechtste aan toe is; dat hij gedwongen is, zijn woning vrijwel geheel in onderhuur te geven, en met kind en kraai naar keuken en dakkamer te verhuizen. De ellende in vroeger gegoede kringen spot nog heden met elke beschrij- ving. Wie in deze dagen naar Berlijn komt, en in enkele dage nzijn program van vermakelijk- heden en bezienswaardigheden afwerkt, zal dat maar niet zoo grif willen aannemen. Ber lijn, en ook tal van andere groote Duit sche steden vertoont uiterlijk een zoo frap- pant beeld van opgewekt leven, van voor- spoed, en in sommige wijken zelfs van luxe, dat de oppervlakkige wandelaar-van-buiten den indruk krijgt dat hier alles botertje tot den boom is. Inderdaad. Er is weer heel wat te zien en te bewonderen m Duitschland. Het Ber- lijlnsch Westen wedijvert met de oude cTty al sedert drie jaren, wie nu in de toekomst de meeste weeldeklanten zal tiekken. Sommigen wedden op de wijken rondom den Kuifiir- stendamm, die vroeger weelde-woonstraat waren, maar sinds eenige jaren bijna voile- dig luxe-winkelboukvards geworden zijn. Anderen zijn zeer pessimistisch, geloovsn met in't blijvend karakter van dezen „trek naar het westen" en voorspellen den frma's, die hier in de westelijke wijken met ongehoorde kosten haar prachtige filialen openen, een baisse-toekomst, die wel eens op algeheel faillissement zou kunnen uitloopcn. En het ziet er waarlijk naar uit, dat de pessimisten gelijk zullen krijgen. Men heeft de koop- kracht van de „westerlingen" overschat, en sommige handeldrijvende middenstanders hebben hun nieuwe ondernemingen in de wijken van „rijk-Berlijn" alweer opgegeven, omdat ze de ondervinding hebben opgedaan, dat niet alleen in het Haagje met „houten hammen" gegoocheld wordt. Wie Berlijnsche toestanden kent, weet, dat hier ongelooflijk veel schijnweelde bestaat. Het aantal luxe-auto's is in de straten van het westen meer dan opvallend. De autohan- delaars echter zouden u kunnen vertellen, dat meer dan de helft van deze dure wagens niet betaald is, en waarschijnlijk ook niet betaald zal worden. Waarom men dan toch aan zulke avonturiers crediet verleent, is't geheim van den verkooper. De zaken gaan nu eenmaal in vrijwel alle branches bitter slecht, en men hoopt blijkbaar in zijn hart, dat vele bestel- lingen toch soliede zullen blijken. In deze groote huizen wonen menschen, die van den eenen dag in den anderen leven, en steeds weer net zooveel geld hebben als noodig is, om het leven er in te houden. Tot dan plot seling revolverschoten knallen (ik overdrijf niet: in het huis waarin ik woon en in de twee aangrenzende perceelen heb ik binnen twee jaren zeven zelfmoorden meegemaakt!) en politie en rechter zich met de treurige overblijfselen moeten bezigbouden. Het dienstpersoneel in deze huizen, waarvoor dag aan dag groote auto's op de bewoners staan te wachten, zou u kunnen vertellen, hoeveel maanden de dikdoende families reeds't loon aan deze arme menschen zijn schuldig geble- ven Men spreekt niet al te veel over zulke toestanden. Zells de kleine politieke revues, die hier steeds beter worden, en die gelukkig de onmogeliijke „Ausstattungs-revues", die op de laagste instincten der bezoekers pleeg- den te werken, zijn komen aflossen, wagen het niet, de stille armoede van den midden- stand en de schijnweelde der Kurfiirsten- damm-families op de planken te brengen. Men maakt liever grapjes op moderne danseu, op de negerorkesten, op de herbouwde staats- cpera en op de „hertogen van Afghanistan", die door Amancela met een prachtige (hier verboden) ndderorde gelukkig gemaakt zijn. De Berlijner intusschen, die nu eenmaal een verwend exemplaar van het menschenras is, snakt naar noviteiten. Dat weten de on- dernemers, die het vele geld altijd maar weer voor verbouiwingen over hebben om telkens nieuwe restaurants, bars en cabarets aan te kondigen. Ofschoon de oude werkelijk nog allesbehalve bouwvallig waren. Men moet nu eenmaal rekening houden met een zeker publiek, dat in een wereldstad maar een daar zoo bij hoort, toebereid worden. Men wensch heeft: als onvervalschte snobs alleen dat de aanvaarden, wat nieuw en sensatio- neel is ,en het onderwerp van alle gesprek- ken uitmaakt. Het schijnt de kosten te loo- nen, een bestaande inrichting om te bouwpn en een buitenlandsch tintje te geven. Onmid- dellijk komt de groote stroom der snobs en vult de nieuwe lokalen een paar maanden lang, om ze dan voor nog actueeler novitei ten in den steek te laten. - De groote attractie van Berlijn is op het oogenblik bet Amerikaansche restaurant van „Roberts" op den Kurfiirstendamm, waar geheel volgens de principes van een New- - orksche lunchroom de heerlijkste ijsvarian- ten en sorbets maar ook warme schotels en wat daar zoo bij hoort, toebereid worden. Men heeft maanden lang voor de noodige re clame gezorgd en sinds weken is 't vrijwel onmogeliijk een plaatsje te veroveren. De po litie moet de menigte in bedwang houden en tegen 3 uur's middags blijft Roberts wegens overvolte tot in den laten avond voor verde- ren aandrang gesloten. Een goudmijntje- Tot de snobs er genoeg van hebben en plots het lokaal in absolute verlatenheid zal grijnzen. Dan heeft de ondernemer intusschen alweer een nieuw plan voor een ander pereeel uitge- dacht. Roberts staat te huur en de nieuws- gierigen hebben een allernieuwste attractie. Zoo is mondain Berlijn nu eenmaal. ROLAND. (Buiten ver ant woordelijkkeid van de Redac- tie. De opruitne in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Aklmaar, 25 Mei 1928. Geachte heer Redacteur. Ondergeteekende verzoekt beleefd opname in uw courant van het onderstaande. Vrijdagmiddag geraakt door ongeziene om standigheden een knaapje van ongeveer 8 jaar in de gracht van het Verdronkenoord. Het knaapje was jammerlijk verdronken, had niet een voorbijganger het kind een touw toegeworpen. Het kind, dat midden in die gracht lag, greep het touw en werd er uit- getrokken. Mijn huisgenooten hebben dit g> zien en mij dat later verteld. Ik zelf heb, door in die gracht te springen, eenige drenkc- lingen mogen redden. Nu is dit niet meer noodig, daar bij elke brug een lange stok met haak aanwezig is, doch dat reddingsmid- del, in het bereik der straatjeugd, geeft geen algemeene zekerheid. Nu was de stok met haak bij de brug waar het ongeluk gebeurde sinds de laatste 3 weken niet aanwezig. De straatjeugd heeft dien stok in de gracht ge- gooid. Die stokken met haak zijn te topzwaar en heel moeilijk te hanteeren. Een lange lijn met verschuifbare houten bal of kurk is be ter en dan aanwezig in een hoekhuis bij elke brug. Geachte heer Redacteur, het bovenstaande is dienende autoriteiten die het met mij eens zijn te verzoeken pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van bovengenoemd materiaal. U dankend voor de opname, J. B. HARMS. Verdronkanoord 38. MELKBESLUIT (WARENWET). De melk, die de melkveehouder verkoopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voor raad heeft, moet voldoen aan de voigen- de eischen: zij moet gewonrten zijn van melk' vee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste cmgeving daarvan niet verontreinigd zijn; op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld wordenonmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel- lijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. GEZONDHEIDSRAAD. Provincial nieuws SCHAGEN. De heer J. Stins van Schagerbrug, ambte< naar 2de klas aan het postkantoor alhier, is Zaterdag te 's-Gravenhage geslaagd .voor le klas. k HEER-HUGOWAARD. Voor de betrekking van administrateur bij het gem. electr. bedrijf hebben zich niet min der dan 48 sollicitanten aangemeld, waarvan verscheidtnen buiten de gemeente woonach- tig zijn. Het salaris aan deze betrekking ver bonden is 800. De voordracht door B. en W. hieruit opgemaakt, is als volgt: C. Po land, A. Kalff en J. Beers Pz. DIRKSHORN. A Vergadering van de feestcommissie voot het Muziekconcours op Zaterdag 26 Mei, ten huize van den heer D. Bruin. Bij de opening verwelkomde de voorzitter, de heer Schoorl, in het bijzonder den eere- voorzitter, den burgemeester, die voor de eer« ste maal aanwezig was. Deze zegde gaarna zijn voile medewerking toe. De secretaris, de heer S. J. de Vries, las hiei'na de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Op de lijsten voor het waarborgfonds is geteekend tot een bedrag van 2000, terwijl het Bondsbestuur nog ongeveer 1300 ga- randeert. De garantie mag dus ruim vob doende worden geacht. De voorzitter deelde verder mede, dat ds tent van den heer Schilderman weer kan worden gehuurd, terwijl het buffet daarin zal worden verpacht. De entreeprijzen worden nu vastgesteldt terwijl bepaald werd, dat ook weder passe< partouts zullen worden beschikbaar gesteld voor de burgerij van Harenkarspel en de Stroet De toegang tot de tent is hieronder niet begrepen. De inrichting van het feestterrein zal wat anders worden dan tijdens het vorige con- cours De benoodigde tenten zullen thans op het achtergedeelte worden geplaatst, zoodat de eventueele vermakelijkheden meer naaf voren kunnen komen. Hierna sluiting. HEILOO. Naar we vernemen wordt deze week eeft begin gemaakt met de verbreeding van den Rijksweg, op het Zuideinde der gemeente en in de gemeente Limmen. Door den Provincialen Bond van Geiten- fokvereenigingen in Noord-Holland is een keuring gehouden van geiten en bokken, waaraan van de 68 hier aanwezige geiten een 11-tal zijn goedgekeurd, alsmede 1 bok. Van de 11 geiten zijn 2 in andere handen overgegaan, terwijl de bok is overgegaan naar de fokvereeniging te Oudorp. De beoordeeljng, welke geschiedde door den Inspecteur en Rijksveearts, had plaats op: 1. Algemeen voorkomen; 2. Voorhand; 3. Rug en Lenden; 4. Kruis; 5. Stand beenen en gang; 6. Beharing. De algemeene indruk was van zeer goed tot goed. In het centraal register zijn ingeschreven Henny en Greta F 763 en 764 van W. Hart- man, Grietje F 765 van K. Niewenhuis, Jan- netje en Diewertje F 767 en 768 van S. Ak- kerman, Jopie F 769 van W. Wasterval, Ma rie F 770 van G. Smits, Marie F 771 van Jb. Molenaar en Bartje F 772 van J. Roobeek. In de ten raadhuize gehouden vergade ring van de commissie voor kinderfeesten is besloten om met de eerste 5 klassen der O. L. School op 7 Juni een uitstapje te maken naar Bergen aan Zee en met de 6e klasse naai Oosterbeek De reis naar Oosterbeek is voox 2 dagen. Aan de kinderen zal kosteloos lo gics worden verstrekt door ouders van schoolgaande kinderen, terwijl die kinderen op hun beurt hier een tweetal dagen zulleo vertoeven. u CASTRICUM. Zaterdagochtend werd de directeur van "da bedrijven alhier, in verband met de gevallen uitspraak van de rechtbank inzake zijn ci« viele actie tegen A. v. d. Stel inzake beleedi- gende uitlatingen in dagbladen, verrast met een blijk van instemming met die uitspraak in den vorm van een mooi rookstel van plated- werk, hetgeen aangeboden werd door het ge- zamenlijk personeel der bedrijven. Het is te begrijpen, dat de directeur, die van deze verrassing absoluut niet op de hoogte was, erg opkeek met dit bewijs van medeleven van zijn personeel. Door Ged. Staten is goedgekeurd he' besluit van den. raad om in het vervolg de kermis alhier te doen houden op den tweeden Zondag en den daaropvolgenden Maandag en Dinsdag in de maand September. Door dit besluit is dus de kermis-Zondag weder om ingevoerd en tegemoet gekomen aan den wensch van een groot aantal ingezete- nen. Tiians is verschenen het lijvige pro- grammaboekje van het comite dat belast is met de uitvoering van de muziekfeesten op Zondag 10 en 17 Juni a.s. Door de vereeniging „Castricum Voor- uit is getracht tijdens de concoursweek een winkelweek te organiseeren, hoofdzakelijk om te doen zorgen dat de vreemdelingen naast het eigenlijke concours een aardig in- zicht zullen krijgen van onzen middenstand. Die poging is met guntig gevolg gekroond. Ruim 20 handeldrijvende middenstanders zullen aan het welslagen van de winkel- weke medewerken. BIj alio Apothekers on Orogisten vcrkrfjgbaar.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7