A ll 1S T E M D A M 8 M E Burners' E MinnenBana T eleg^amnten Uit onze Staatsmaehine. Opgave van Noordhollandscfa Landbonwcredlet. SCHANDELIJK DRINKGELAG. Zondagavond werd de politic te Arnhem gewaarschuwd, dat een ongeveer SO-jarige vrouw dood in haar woning aan de Rieteu- ibek lag. De vrouw, die alleen woonde en zich meermalen aan sterkedrank te buiten eng. had's morgens bezoek gekregen van een rviend van haar leeitijd. Het tweetal was aan het driken gesalgen. De bezoeker was ten slotte dusdanag beneveld, dat hij in slaap viel. Te voren gaf hij een gulden aan de vrouw, die daarvoor nieuwen drankvoor- raad haalde en alleen het fsest voortzette. Toen de man avonds wakker werd, zag hij de vrouw languit voor de deur van het ;ertrek liggen. Hij scohof haar opzij en het blek hem dat zij aan het achterhooid een wond had. Dcor den schrik was de man ge heel ontnucterd. Hij ztete het op een loopen oaar den dichtsbijzijnden politiepost, waar hiivig ontdaan aankwam. De politie stelde een onderzoek in. Het bleek dat de vrouw xeeds eenigen tijd dood was. net ujk werd naar Onder de Linden gebracht en daar ge- schouwd. Van misdrijf is geen esprake; de vrouw moet overleden zijn tengevolge van iivermatig gebruik van sterkedrank. G ASBEDWE LMING. 1 Te Baarn heeft zich een ernstig geval van gasbedwelming voorgedaan bij de famine Sleeuw in de Schoolstraat. Het gas is ont- snapt door een scheurtje in een gasleiding, die buiten werking gesteld was. De man, die nog bijtijds ontwaakte, had de tegenwoordig- lieid van geest een raam open te schuiven. De vrouw en het kind waren zoo ver, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepe. Thans maken beiden het naar omstadigheden goed. VERMOEDELIJK VERDRONKEN. Een schipper vischte uit den Rijn bij Arn- hem een tasch op, die monsters van sigaren bleek te bevatten. lets verder dreef een hee- renhoed. De man deed van zijn vondst aan- gifte bij de politie, die bij de verschillende si- oarenwinkels naging waar de in den zak ge- ronden sigarenmerken verkocht worden. Het bleek ten slotte dat dit in Dieren het aeval was. De eigenaar van dezen winkel was sedert j.l. Donderdag spoorloos verdwe- len. Het is zeer waarschijnlijk, dat hij in den Rijn om het leven is gekomen. KORTE BERICHTEN. De vrouw van den landbouwer J. Fr. te Gevenberg (gem. Oosterhesselen, Dr.) is bonderdag van een wagen, waarop zij reeu, door het schrikken van het paard, gestort en Zaterdag aan de gevolgen van den val over- l ed en Bij den brand in het raadhuis te Vier- lingsb&ek zijn alleen de registers van den Wrgerlijken stand en de comptabilteitsstuk- ien, die in een kluis geborgen waren, behou- den gebleven. A1 het andere is verbrand. Zondag zakte een dame, die uit Emme rich op het station te Arnbem aankwam, in- nen Een spoedig ontboden geneesheer kon ilechts den dood constateeren tengevolge van hartveriamming. In het Kurhaus te Schevemngen is Za- ^rmiddag officieel geopend de Nederland- sche muziektentoonstelling, georganiseera door de Haagsche afdeeling van he: Alg Ned. Verbond. Voor de rechtbank te Middelburg is 3 maanden gevangenisstraf geeischt tegen J. J H., aldaar, vader van het Militair Tehuis, die personen, aan wie hij reclasseering ver- »orgde, heeft opgelicht onder voonvendsel ranvroomheid. Uitspraak 8 Juni. De 17-jarige dochter van den cafehou- "der Jansen te Borne, die onlangs door koken- de was ernstige brandwonden opgeloopen heeft, is aan de gevolgen daarvan in het zie kenhuis te Hengelo overleden. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzeu. Trekking van heden. Nrs.4025, 6179, 9277, 13343, 14956 en 17214 1000. Nrs.: 1029, 4385, 7210 en 10632 400. Nrs.: 6633, 8735, 13156 en 18876 200. Nrs.: 3363, 5061, 5119, 5942, 6716, 7758, 7786, 8372. 8609, 10248, 10439, 10564, 12328, 14306, 14307. 14230. 15812, 16006, 18027, 18177 en 19745 100. BENOEMD. Benoemd is tot adjunct rijksveeteeltconsu- lent de tijdelijke adjunct rijksveeteeltconsu- lent de heer ir. L. de Vries te Alkmaar HENGELAARSBOND ALMAAR EN OMSTREKEN. De hangelaarsbond Alkmaar en Omstreken Held dezer dagen in verband met de opening ■an de visscherij haar algemeene vergade- jng. Met een woord over de slechte vangsten jn het vorige jaar en een overzicht van het- geen het vorige jaar was bereikt, opende de voorzitter, de heer J. v. Ingen, de zeer druk bezochie vergadering. De voorzitter decide mede, dat voor 5 jaar s gepacht de Oudorperingvaart en Kom, de Noordervaart tot Schermernorn, de Zuider- vaart tot Zwarte kerkje en de Laanvaart. De eerste wedstrijd in het komende seizoen ■werd bepaald op 2 Juni. Aan het bestuur werd machtiging verleend voor 25 aan prij- zen te koopen. Voor den 2en en den 3den wedstrijd, welke gehouden zulien worden in Augustus en September is 75 beschikbaar gesteld. Met een opwekking 00k dit jaar voor ver- nieiing te waken, en te zorgen dat er geen visch onder de maat wordt meegenomen, werd de vergadering gesloten. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Mei 1928. Op de he- jen gehouden weekmarkt waren aanvoer en jrijzen als volgt: 453 vette koeien le kw. f 1.06—/ 1.14; 2e kw 0.90—/ 1.06; 3e kw. 0.70f 0.90 per K.G. slachtgewicht, mindere soorten 6470 cent; 120 melk- en kalfkoeicn 300—425; 79 vette kalveren ie kw. 8694 cent; 2e kw. 76—86 cent; 3e kw. 7276 cent per K.G., slachtgewicht; 171 nuchtere kalveren 9f 17. 136 Scha- pen 3443; 49 Lammeren 1443; 540 Varkens Moll, le kw 0.79—/ 0.80; 2e kw. 0.78—0.79; Overz. en Geld, le kw./ 0.79"/ 0.80; 2e kw. 0.78—/ 0.79; vette vark«?s 0 770 79, p. K G. slacht gewicht; 63 Paarden f 100240 per stuk. (GedeeiteUik gecorrigeerd.) AARDAPPEIZIEKTE? DE B1LD1', 29 Mei. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst. Indien het van- daag zwaar bewolkt blijft en er eenige re- gen vatt, zijn in het midden van het land de vier voorwaarden, gunstig voor het op- ■treden van aardappelziekte, vervuld. Aan land- en tuinbouwers wordt daarom aangeraden, hun aardappelgewas met Bordeauxsche of Bourgondische pap te bespuiien. BRAND. BEVERWIJK, 29 Mei. In den afgeloo- pen nacht ontstond door tot dusverre onbe- kende oorzaak brand in de lunchroom van den heer D. aan de Breestraat alhier. De vlammen sloegen langs de trap naar bo- ven, zoodat de bewoners, de heer D., zijn vrouw en drie kinderen, door de brand- weer met behulp van ladders in veiligheid moesten worden gebracht. De geheele bo- venverdieping is uitgebrand. DERAILLEMENT BIJ VELSEN. VELSEN, 29 Mei. Hedenochtend ont- spoorde op het spoorweg-emplacement te Velsen een locomotief, tengevolge waarvan do verbinding tusschen Ijmuiden en Vel sen gedurende drie uren gestremd is ge- weest. Het vervoer van de talrijke reizi- gers tusschen genoemde stations geschied- de met behulp van eenige auto's van de A. T. O. Te ongeveer half negen was de helemmering opgeheven. PRINS HENDRIK TE SOESTDIJK. APE L DOOR N, 29 Mei. Prins Hendrik bracht hedenmiddag in gezelschap van zijn broer Hertog Adolf van Mecklenburg, een bezoek aan de konigin-moeder ten paleize Soestdijk. De prins begaf zich daarna per auto naar Velp, voor een felicitatiebezoek aan zijn adjudant jhr. Laman Trip, ter gelegen- heid van diens 25-jarig huwelijksfeest. Hertog Adolf zette zijn reis voort naar Zandvoort. EEN GRUWELIJK MISDRIJF. BUNSCHOTEN, 29 Mei. Dezer dagen heeft alhier een gruwelijk misdrijf plaats gehad. Spelende jongens hadden op het erf van J. L. een kinderlijkje zien liggen aan den slootkant. Zij waarschuwden J. L., die het lijkje, naar hij zeide niet van een kind maar van een konijn, in de sloot wierp. De bur- gemeester van Bunschoten, de beer P. Bes- selaar, werd in kennis van't geval gesteld. Hij nam den weduwnaar J. L. en diens halftoerekenbare dochter K. L. een lang- durig verhoor af. Zij ontkenden echter iets te weten. Uit een medisch onderzoek bleek evenwel, dat K. L. niet lang te voren beval- len moest zijn. De sloot werd afgedregd en allerlei lichaamsdeelen als afgehakte armpjes, handjes, enz. werden opgevischt. Er zijn zeer ernstige vermoedens tegen J. L. en zijn dochter en beiden werden ge- arresteerd en ter beschikking van den Offi- cier van Justitie te Utrecht gesteld. ACT IE VARKENSLOONSLAGERS. AMSTERDAM, 29 Mei. Onder de var- kensloonslagers alhier is ontevredenheid ontstaan, naar aanleiding van het feit, dat de N.V. Vleesch-export-maatschappij „Dal- ma en Beverwijk" te dezer stede vast perso- neel in dienst heeft genomen. De loonsla- gers, die het siachten in eigen handen wil- len houden, trachten nu, indien leden van het personeel '.an bovengenoemde firma het abbatoir verlaten, deze menschen tot hun standpunt over te halen. Als gevolg van dit optreden hebben verschillende grossiers in de hocfdstad zich solidair ver- klaard met de N. V. Export-maatschappij, zoodat op het oogenblik nog door geen dezer grossiers werk aan de ontslagenen gegeven wordt. De actie van de vark en si 0 ons 1 ag ers om- vat pl.m. 60 man. MOORD EN POGING TOT ZELF- MOORD. OLDEBOORN, 29 Mei. Op de kermis te Oudeschouw heeft zich gisteravond een drama afgelegd. De ongeveer 20-jarige J. B. uit Irnsum was door een meisje, waar- mede hij geruimen tijd omgang had, afge- wezen. Gisteravond op de kermis te Oude schouw ontmoette hij het meisje. Hij trok zijn mes en bracht haar daarmede zoo ern stige verwondingen toe, dat zij onmiddel- lijk overleed. Een zuster van het meisje werd door den onverlaat in den arm getrof- fen. Na het plegen van zijn daad trachtte B. de hand aan zich zelf te slaan en verwond- de zich ernstig aan de hals. Hij' is aar het ziekenhuis te Terband overgebracht. AUTO TE WATER. DELFT, 29 Mei. Gisteravond werd de politie gewaarschuwd, dat aan De Schie- weg nabij de gemeente Kethel een auto te water lag. De politie ging er heen en ontdekte dat de auto omgekeerd in de Schie lag, waarin zes personen gezeten hadden, die onder invloed van sterken drank ver- keerden. Enkele personen konden zich zelf redden, anderen werden door omstanders op het droge getrokken. Twee van de inzitten- den waren gewond. Een hunner moest naar het ziekenhuis te Delft vervoerd worden en aldaar verbonden worden. De auto werd bestuurd door den eigenaar K. de J., woon- achtig te Pijnacker. HET DAWESPLAN. 's-GRAVENHAGE. 29 Mei. Het inter- pretatief scheidsgerecht inzake het Dawes- plan, heden uitspraak doende, heeft Duitschland in het ongelijk gesteld in het geschil tusschen de Duitsche regeering en de commissie voor herstelbetalingen om- trent de vraag of de opbrengst van goede- ren rechten en belangen van Duitsche on- derdanen in de geallieerde landen, welke na 31 Augustus 1924 zijn geliquideerd of voor welke opbrengst Duitschland na dien datum is gecrediteerd, in mindering kan worden gebracht van de annuiteiten van het Dawesplan DE ITALIA". KINGSBAY, 29 Mei. Het hulpschip „Cita de Milaho" meldt, dat een draadl/os bericht van een zeilschi „Cita de Milano" zit vast in het ijs, docb landt een sledeexpeditie, om te trachten, Nobile te bereikea KALGAN DOOR DE SJANSI-IKOEPEN GENOMEN. LONDEN, 29 Mei. Het hoofdkwartier van de Noordelijke troepen meldt, dat de Sjansi-troepen Vrijdag de stad Kalgan aan den spoorweg van Peking naar Mongolei ongeveer 150 mijl ten Noordwesten van Peking ingenomen hebben. Het bericht is nog niet bevestigd. Naar verder gemeld wordt, hebben de Japansche autoriteiten de zeven mijlen breede zone om Tsintau, welke niet door de Chineesche troepen was worden be- streden, uitgebreid tot 20 mijl. WATERSNOOD IN OPPER-SILEZIe. GOERLITZ, 29 Mei. De wolkbreuken van de laatste dagen hebben in Opper- Silezie en de aangrenzende gebieden van Saksen en Bohemen overstroom ingen ver- oorzaakt. De rivieren traden buiten hunne oevers, spoelden hier en daar de dammen weg en overstroom den de spoorlijnen. In den loop van gisieren is het water een weinig teruggeloopen. EEN NIEUWE AARDBEVING. LONDEN, 29 Mei. Uit Athene wordt gemeld, dat op 2e Pinksterdag in Corinthe twee nieuwe aardscbokken werden waar- genomen. De schade schijnt volgens de tot tot nu toe ontvangen berichten gering te zijn. ZELFMOORD-EPIDEMIE. WEENEN, 29 Mei. De politie deelt mede, dat gedurende de Pinksterdagen elf personen zelfmoord hebben gepleegd. Tien personen konden op het laatste oogenblik van hun voomemen teruggebracht wor den. PRIMO DE RIVERA AMBTSMOEDE? PARIJS, 29 Mei. Naar uit Madrid wordt gemeld, zou Primo de Rivera ambtsmoede zijn en voornemens zijn af te treden. Als zijn opvolger wordt genoemd de tegenwoordige minister van Arbeid graaf Guadal Horce, die voorloopig zal regee- ren met de bestaande Nationale Vergade ring totdat de nieuwe grondwet in wer king treedt. Het verluidt verder, dat Primo de Rivera ambassadeur te Parijs zou worden. BOTSING TUSSCHEN STUDENTEN EN POLITIE. BELGRADO, 29 Mei. Na de anti-Itali- aansche manifestaties op Pinkstermaan- dag, die spoedig door de politie onder- drukt werden, kwam het in de late nacht- uren opnieuw tot een botsing. De naar huis terugkeerende studenten kwamen bij het voor korten tijd geleden door den ko- ning gestichte Studentenhuis met de politie in botsing. Vele studenten vluchtten in het huis, gevolgd door de politie, waarna een formeel gevecht met de blanke wapenen ontstond. Hierbij werden 10 studenten ern stig en 26 licht gewond. De studenten trok- ken zich op de lste verdieping terug, waar op de politie zich op straat begaf. Hierop vielen de studenten de politie en de intus- schen gearriveerde gendarmerie uit de lste verdieping aan. Met allerlei voorwerpen werd naar de politie gegooid. De gendar me antwoordde daarop met een steenen- bombardement en verwoestte alle vensters van het Studentenhuis. De studenten schreeuwden: moordenaars! moordenaars van de jeugd! Staven van Mussolini! Wij trekken uit het Studentenhuis! Jullie zijn koningsmoordenaars 1" In politieke kringen heerscht groote op- winding over deze gebeurtenis. De studen ten zijn voornemens zich heden bij den ko- ning te beklagen en dreigen met het verla ten van de universiteit en 't studentenhuis, indien geen genoegdoening wordt gegeven Naar de „Novosti" meldt, heeft de poli tie op het station 2 wagons wapens in be- slag genomen, welke uit Italie afkomstig zijn en voor Bulgarije waren bestemd. Vol gens vrachtbrieven zonden de kisten vruch- ten inhouden; ze waren echter gevuld met munitie en bommen. JAPANSCHE MILITAIREN WEGGEVOERD. LONDEN, 29 Mei. Naar uit Tokio ge meld wordt, werden bij een inval van Mantsjoerijsc'ie benden in het grensge- bied van Korea volgens mededeelingen van het Japansche ministerie van Oorlog een Japansch officier en verschillende sol daten ontvoerd. Japansche bataljons zijn ter voorkoming van verdere incidenten naar het betrokken gebied gezonden. Door de Chineesche autoriteiten werden onmid- dellijk stappen tot invrijheidstelling der ontvoerde Japanners gedaan. WIJZIGING ONGEVALLENWET 1921. Twee verschillende wetsontwerpen tot wij- ziging der Ongevallenwet-1921 zijn onlangs door de Tweede Kamer behandeld en aange- nomen, gedurende welke behandeling de ont- werpen wijzigingen hebben ondergaan. Een wetsontwerp strekte tot gelijkstelling van een aantal beroepsziekten met bedrijfsonge- vallen; het andere betrof de wettelijke erken- ning van het Fabrieksartseninstituut en de regeling van de gevolgen dier erkenning ten aanzien van de administratieve uitvoering der Ongevallenwet De indiening van het laatste wetsontwerp vloeide voort uit het verslag, uitgebracht door de Commissie-Nolens, ingesteld tot on derzoek van het instituut-fabrieksarts, aan welk verslag we tot goed begrip der kwestie hier iets ontleenen. De praktijk der Ongeval lenwet had geleerd, dat in deze materie een nadere regeling gewenscht was. De Onge- vallnwet-1921 geeft toch den door een on- geval getroffen arbeider aanspraak op be- paalde geldelijke schadeloosstellingen en op fenees- en heelkundige behandeling voor re- ening van de Rijksverzekeringsbank (R.V. B.) Deze behandeling nu wordt onderschei- den in de eerste hulp na het ongeval en de verdere behandeling. De Ongevallenwet schrijft voor, dat de werkgever verplicht is te zorgen, dat zoodra de gevolgen van een ongeval de hulp van een geneeskundige noo- dig maken, die hulp 00k inderdaad ingeroe- pen wordt. De veraere geneeskundige behan deling geschiedt door dien geneesheer, dien de getroffene kiest uit de lijst der geneeskun- digen, welke zich bereid verklaard hebben voor rekening der R. V. B. de behandeling te verleenen. De werkgever is verplicht om van net geval aangifte te doen binnen 24 uur na het verleenen der geneeskundige hulp en in alle gevallen binnen 2 maal 24 uur, nadat de gevolgen van het ongeval de ge neeskundige hulp noodig maken. Dus luidt de wet. Reeds spoedig bleek ech ter, dat dit voorschrift tot moeilijkheden aan leiding gaf. Immers aan verschillende onder- nemingen waren of werden verbandkamers verbonden, waar aan een door een ongeval getroffen arbeider de eerste hulp werd ver leend. Kleine gevallen, die geen verdere be handeling vereischten, kwamen dan niet ter kennis van de R. V. B. De grens tusschen de eerste hulpverleening en de verdere behan deling verflauwde, temeer, toen verschillende ondernemingen door haar bezoldigde ge- neesheeren in dienst namen, die niet slechts voor eerste hulpverleening, maar 00k voor de verdere geneeskundige behandeling be schikbaar waren. De aangifte van het onge val bleef noodzakelijk, vooral wanneer. ar- beidsangeschiktheid van langer dan twee da gen geldelijke schadeloosstelling vanwege de R. V. B. mogelijk maakte, maar toen ver schillende ondernemingen er toe overgingen om zelf gedurende den eersten tijd der ar- beidsongeschiktheid de geldelijke schadeloos stelling uit te betalen, bleef de aangifte vaak geheel achterwege, 00k al duurde de ar- beidsongeschiktheid langer. Een en ander is in strijd met de wet, terwijl bovendien de aan- wezigheid van een fabrieksarts afbreuk deed aan de vrije artsenkeus en in de hand werkte, dat, indien de gevolgen van het ongeval na zekeren tijd ernstiger bleken dan voorzien was, de getroffene zijn recht op schadeloos stelling vanwege de R.V.B. verjaard zag. Tegenover deze nadeelen stonden echter 00k voordeelen. Het feit, dat een fabrieksarts aanwezig is, die zich geheel aan de ongevals- verzorging kan wijden, bevordert een goede verzorging van den arbeider, mede door zijn kennis van het bedrijf en van de bepaalde be drijfsongevallen. De afdoening van kleine on- gevallen buiten de R.V.B. om beperkt den ad- ministratieven rompslomp. Zoo had zich een praktijk' oatwikkeld Hi. noch voor den werkgever, nocb voor' den werknemer ongunstig was, maar die met was conform de wet. Het aangenomen wetson* werp treedt nu regelend in deze materie on Het stelt de voorwaarden vast voor de er kenning van een geneeskundigen dienst aan een of meer ondernemingen, het regelt de st volgen dier erkenning met betrekking tot den werkgever en het bevat voorzieningen ter waarborging van de rechten en de belanjjen der verzekerden. 6 Om te worden toegelaten als geneeskun dige dienst voor een of meer in elkanders na' bijheid gelegen ondernemingen, is noodin dat die dienst door het bestuur der R. V. B wordt bevonden als volkomen voldoende aan de bij de wet gestelde eischen en ingerichi ten genoege van het bestuur. Volgens de ne- morie van toelichting wordt onder een en an der verstaan, dat de dienst toegerust is met voor hun taak berekende personen en voor zien van de stoffelijke hulpmiddelen, waar" over naar den stand der wetenschap kan worden beschikt. De wet geeft niet alle cri teria, waaraan zulk een dienst moet voldoen Zij noemt twee algemeene bepalingen en en- dosseert de erkenning verder aan het bestuur der R.V.B. Die twee bepalingen zijn: Dt dienst moet staan onder de zelfstandige lei- ding van een geneeskundige, die bezitten moet de bevoegdheid volgens deze wet. Daar- door wordt de zekerheid verkregen, dat de geneeskundige (n) aan dienst verbonden be- voegd is (zijn) de geneeskundige praktijk hier te lande uit te oefenen en de R.V.B. tegen zijn (hun) optreden als behandelend genees- heer geen bezwaren heeft. Bovendien moet de fabrieksarts hetzij voortdurend, hetzij al- thans op geregelde tijden in de onderneming aanwezig zijn en bij afwezigheid gemakkelijk zijn te bereiicen. Wat deze wijziging, thans door de Tweedt Kamer aangenomen, verder zegt deelen wt een volgend maal mede. van 29 Mei 1928. (Qptytmflep per draadlooze telefpoo). Koers van heden te 'H STAATSLEENINGEN. Vorige Koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 - 78V, - - - ALKMAAa 0P6ERICHTt®55 I 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. M A. .(14 B. (iii C. (iii Maekubee a Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel C. v. A. Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. t TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash f t (S t ■j 1 i fl 3 iff i I fi i i f f i 1 a a a a i a a a a a a a a a a a i a a a a a a a >31 a a a a a a a 3 a a a a a i a i a a i a a i a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a i a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a i caaaaaaa aaaaaaaa i a i i i i aaaaiaii aaaaa aaa aa aaaaaa 269 1831/2 1943/4 1951/2 791/4 24074 1033/4 1023/4 1053/g 210 540 753 7581/j 141* 4171/2 749 392 1913/4 123 121 366 3917s 233 159 173 3111/2 145 1151/2 207 113 12 78 733/. 2149/16 1171/4 6% 204 460 5141/j 532 1621/s 905/s pl.m. 2.— pl.m, 2.15 183 195% 18434 1967, 197-34 2391/2 280 239-40| 239-i 212-3 534 769 2101-11 534 764 760-9 210-| 755 756-8 2101/, 758 759-60 139 415 752 751-2 125 750 749 395-7 191% 192i/t 130-2 133 390 388-92 387 2421/, 158-60 180-2 242-4 158-62 180-3 243-5 2441-61 163.5 185-1 148 11972 215 115 215 118f-9i 215-20" 152 121-2 220-1 118-93/ 215% 240 61/2 2031/2 463 520-1 532 2031/j 463 518-21 530J-31 207-8 5191/j 5181/,.? 196 157 Exdividend. t Exclaim. PROLONGATIE vorige k rs 4!/8 pCt., heden 4l/2 oCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. i I Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm a t Oslo a t a a New-York NIET OFF1CIEEL Italie a. a 1 1 a a t a a a 1 1 1 a a a a a a a a a a a a a a a a a a 1 a a a a a a a a a a a a a a a a Vorige koers 12.09is/1() 59.321/, 9.7534 34.58 47.76 34.90 66.50 66.50 66.40 2,473,4 13.05% Koers op heden 3 uur l2.09"/i, 59.327, 9.75V, 3: 5S'/a 47.76 34.90 66.50 65.50 66.40 2.47U/,, 13.C6V,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8