HE UK It DE MM De ¥o@tbalwedstri]d Holland—Uruguay. Heclits&aken BieniienlaBid CREDIETEN DEPOSITORS EFFEOTEN Sfasis^Ieuws GEVONDEN VOORWERPEN.T T Aa-nwezig aan bet Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen- op alle werkda-gen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 25, 26, 27, 28 Mei 1928: Gespen van een ceintuur, portemonnaie met inhoud, rente- ikaart, rijwi-elb-elastingmerk in etui, dames- taschje, roaenkrans en bossleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de -ingezetenen, onderstaande voorwerpen, »ls gevonden aangegeven op 25, 26, 27, 28 'Mei 1928: Gouden broche, N. Stoop, Fnid- sen 39; charivari, J. Staats, Boezemsiflgel; portemonnaie met inhoud. A. Schouten, le Kabelstraat 8; zakmes, A. Rits, Oudegracht 264; gouden ringetje, J. B. Akkerman, Rid- derstraat 4; belastingplaatje, C. Smit, Om- val 56; bankbiljet, Jo v. d. Burgt, Fabrieks- w-eg 23; rijwielbelastingmerk, J Schut, Overdiestraat 4; huissleut-el, W. Burger, Koningsweg 2; paar grijze kousen, G. Hoeb-e, GetL Baansloot 7; ceintuur, J Boots, Achtcrdam 7; bankbiljet, M. Pop-pen, Dr-eb- Ibelstraat 18; portemonnaie met inhoud, W. Dud ink, Burg. Bosstraat 3; ledige melkbus, K. Zwakman, Spoorstraat 60; jonge poes, F. Kempt, Schoutenstraat 9; pochet met geld, Ft. Koolwij'k, Liefdelaan 28; belasting plaatje in etui, D. Steeman, Boezemsingel 2; (na 6 uur) kindermanteltje, C. J. W Maas, Geest 38; bankbiljet, D. P. Dirkmaat, Heer- Hugowaard Zuid; portemonnaie met Duitsch geld, F. Bakkum, Uitweg 2; portemonnaie met inhoud, A. J Dekker, Westerlaa-ntj-e 6a; portemonnaie met inhoud, H. de Waard, Grensstraat 10a. Wanneer men weder in bet bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht thiervan kennis te geven aan het Bureau van .politic. yerklaart, dat indien de regeering vasthoudt aan de beperkende interpretatie, die de mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft g-e- geven van de wet, waarbij de vlaggekwestie werd geregeldi, de bevolking van Durban bij wijze van plechtig protest zal eischen, dat den 31 en Mei (als wanneer de nieuwe Zuid- Afrikaansche vlag in Zuid-Afrika wordt ge- heschen), all een de Union Jack van de ge- meentelijke gebouwen zal wapperen. De re geering zou bereid zijn er in toe te stemmen, dat beide vlaggen op alle openbare gebou wen te Durban en Maritzburg worden uit- gestoken, doch heeft - de voorwaarde ge maakt, dat de Union Jack off hi eel niet zal worden geheschen in het district Vrijheid, waar de Flotlanders overheerschen. De be volking van Natal is tegen dez-e beperking volgens den „limes"-correspondent heftig gekant. liUChtvaart. DE „ITALIA". In Noord-Spitsbergen geland? Uit de laatste uit Kingsbay ontvangen be richten blijkt, dat men daar toch nog met de mogelijkheid rekening houden, dat de Italia ergens in het noorden van Spitsbergen een noodlanding heeft gemaakt. Men heeft te Koningibaai een draadlooze mededeeling van de Citta di Milano ontvangen (die intus- schen in het pakijs is vastgeraakt) dat een hotter, die nabij het eiland Amsterdam op de zeehondenvangst is, zwakke signalen zou hebben ontvangen, die van het kleine ver- voerbare radiostation van de Italia afkom- stig zouden kunnen zijn Uit dit bericht meende men te moeten op- maken, dat de Falia wellicht op het eiland Amsterdam een noodlanding heeft gemaakt. De hevige sneeuwval en de storm maken het op het oogenblik onmogelijk in het noorden van Spitsbergen het luchtschip te zoeken. De kapitein van de Citta di Milano wil echter aesondanks zoo spoedig mogelijk de helft van zijn bemanning naar het noor den van Spitsbergen uitzenden, als gids zou een Noorsch pelsjager den tocht medemaken. Di uitrusting. Het luchtschip heeft ski's, sneeuwschoenen en slaapzakken mee aan boord genomen en de bemanning moet voor het verblijf in de Poolstreken, nog kort voor het vertrek uit Koningsbaai aan Nobile een kaart hebben aangeboden, waarop alle plaatsen op Spits bergen aangeieekend stonden, die voor een landing of een verblijf in aanmerking konden komen. Nobile zou echter onbegrijpelijker- wijze hebben geweigerd de kaart te aan- vaarden. Aan berichten, dat de Italia op Alaska zou zijn geland, wordt te Oslo weinig waarde gehedxt. Amundsen verklaarde aan een der- gelijke landing niet te gelooven. De Noorsche poolreiziger, Adolf Hoel, achtte het niet uit- gesloten, dat de Italia is geland in het noor den van Spitsbergen, waar het ijs slechts korten tijd smelt. In dit geval zal de beman ning van het luchtschip met de hulp van de proviand, die zij heeft medegenomen, tot diep in den zomer toe kunnen komen. Op Spitsbergen zelf zijn velen van mee- ning, dat de Italia verongelukt is en wel om- dat de ijskorst, waarmede het luchtschip ge- leidelijk werd omhuld, door haar gewicht het luchtschip naar omlaag heeft gedrukt. Men acht het echter hoogstwaarschijnlijk, dat de bemanning zich op het ijs heeft kun nen redden. De kans op redding. Indien de bemanning van de Italia er in is gesiaagd bij de landing, die vermoedelijk met groot gevaar was verbonden, tenminste de Pool-uitrusting te redden, bestaat de kans, dat ze in leven kan blijven, tot ze door een hulpexpeditie wordt ontdekt. Heeft de landing echter plaats gehad in het zuidelijk gehied, waar de zee niet uit aan elkaar vast- zittende ijsschotsen, maar alleen uit Qrijfijs bestaat, dan is er geen mogelijkheid de be manning te redden. Dit drijfijs is door de strooming van de zee vrijwel steeds in be- weging. Deelnemers aan sledetochten in de Poolstreken en schippers op de IJszee weten met welk een enorme kracht deze ijsschotsen tegen elkander kunnen bot'sen, daarbij wor den heele schepen verpletterd. In geval de Italia inderdaad op Spitsber gen geland is, dan zal men naar alle waar- schijnlijkheid de bemanning over een dag of acht kunnen vinden. In een storm verongelukt? Volgens nadere berichten verkeert men aan ">t geophysisch Instituut te Tromso in de meenlng, dat de „Italia" aan de Noordwest- kust van Spitsbergen in een storm is geraabt en daarbij door een ongeluk is getroffen. Volgens de berekeningen moet het lucht schip op dat oogenblik ongeveer 180 tot 200 K.M. van Kingsbay verwijderd zijn ge- weest. De kapitein van de „Citta di Milano" doet mededeeling, dat bet met een licht vliegtuig desnoods mogelijk zal zijn om binnen enkele uren het geheele kustgebied van Spitsbergen te verkennen. De weersomstandigheden blijven evenwel zeer ongunstig; er heerscht een zware mist. De Noorsche vlieger Liitzow Holm heeft zich gistermiddag op de „Hobby" ingescheept met bestemming naar Spitsbergen. DE KRUISTOCHT VAN DE LUCHTBRIGADE. De brigade watervliegtuigen onder bevel van kolonel de Pinedo is Maandagavond om 6 uur van Pollenza op de Balearen vertrok- ken en om 10 uur in het vliegkamp van Los Alcanzares bij Alicante aangekomen. De overtocht in den avond was heel moeilijk ge- weest tengevolge van het slechte weer. De onstuimige zee maakte het meeren in Los Alcanzares heel moeilijk, doch, naar Stefani meldt, toonden de vliegers daarbij een groote behendigheid, waarvoor de generaal-com- mandant van den Spaanschen vliegdienst en de Spaansche officieren hun levendige bewon- dering uitspraken. De brigade heeft met de aankomst in Span- je de helft van haar tocht volbracht. Zij heeft dat gedaan in drie etappen: Orbetello Elmas 435 K.M.; Elmas—Pollenza 565 K.M.; PollenzaLos Alcanzares 428 K.M. De drie volgende etappen zijn Los Alcanza resPort Alfanques (bij Tortosa) 360 K.M.; Port AlfaquesLac de Berre (Marseille) 530 K.M.Berre—Orbetello 530 K.M. De heele tocht bestaat dus een lengte van 2848 K.M. De brigade bestaat uit twee eskaders verken- ningsvliegtuigen en een eskader bommenwer pers. De formatie is zoodanig, dat er drie vlieg- tuigen aan de spits gaan, het voorste inge- nomen door den leider van den tocht, dan vol gen de drie eskaders, ieder bestaande uit twee smaldeelen van negen toestellen, die vliegen in V-formatie terwijl de eskadercom- mandant tusschen beide smaldeelen in vliegt. Zoo'n smaldeel telt dus 19 vliegtuigen; de geheele brigade 60. Er nemen echter 61 toe stellen aan de vlucht deel, waarvan er een, met de Spaansche gasten aan boord, buiten de militaire formatie valt. KETTINGHANDEL IN GEDISTIL- LEERD. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in een aantal zaken, welke betrekking hebben bp kettinghandel van door methyl-al cohol voor inwendig gebruik ongeschikt ge- maakten spiritus, gepleegd in het laatst van 1926 en het begin van 1927, waarbij spiritus uit eeh werkplaats voor lederwaren enz. ten slotte terecht kwam in een slijterij aan de Pletterijstraat te Den Haag. Wegens verschillende ovbrtredingen van de wet op gedistilleerd werd veroordeeld: een fabrikant tot een maand gevangenisstraf en geldboeten van 100, 50 en 100, subsi- diajr 20, 10 en 20 dagen hechtenis; een gros- sier in toiletartikelen tot ecu maand gevange nisstraf en 100 boete, subsidiair een maand hechtenis; een kapper tot een maand gevangenisstraf en 100 boete, subsidiair een maand hechteniseen slijter tot 50 boe te, subsidiair een maand hechtenis. Van de verdachten zijn vrijgesproken een kappersbediende en een instrumentmaker, beiden beschuldigd van ongedekt vervoer van gedistilleerd. DE OUDE KERK TE DONGEN. Het Rijksbureau voor Monumentenzorg heeft de verwoestingen aan de gedeeltelijk in- gestorte oude Hervormde Kerk te Dongen opgenomen en vastgesteld, dat het dak der zijkapellen en van het koor op instorten staat. De toren verkeert nog in goeden staat. Het gemeentebestuur heeft den kerkeraad aansprakelijk gesteld voor mogelijke onge- lukken, die door verdere instortingen aan den zeer drukken verkeersweg naar Gilze— Ryen, waaraan de rui'ne gelegen is, kunnen ontstaan. INBRAAK. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het station te Beverwijk. Na verbreking van een ruit in de vestibule is men in het kantoor gekomen. Getracht is de brandkast te forceeren, doch men is daarin niet gesiaagd. In de vestibule lag een bloed- plas, ert er waren een met bloed doordrenkte handschoen en bebloede doeken, zoodat de in- breker zich bij het verbreken van de ruit heeft gewond. UIT EEN LUCHTBALLON GEV ALLEN. Maandagavond is de 14-jarige V., uit Slie- drecht, op de kermis te Breda uit een lucht- ballon gevallen. Per auto werd de jongen naar zijn woning vervoerd, waar bleek, dat hij zijn been had gebroken. TE WATER GERAAKT EN VER- DRONKEN. Maandagmiddag is de 13-jarige M. Laker- beld te Gouda, die met zijn com meevoer in een „Westlander" van Den Briel naar Gou da, voor den mond van de Waalhaven door den golfslag van eenige voorbijvarende sche pen, overboord gestagen en verdronken. Het lijk is eemge uren later opgehaald en naar Crooswijk gebracht. Ongeveer tegelijkertijd is de 52-jarige J. Popp, uit Voorburg, in den Shiemond te water geraakt. Hij is opgehaald, doch eenige uren later in het ziekenhuis aan den Cool- singel aan de gevolgen overleden. MOORD. Zonder dat daartoe eenige aanleiding be- stond, heeft gistermiddag de lompenkoopman A. D. te Dordrecht den 25-jarigen werklooze A. de FI. in de Wijngaardstraat met een mes in den buik gestoken. De man is kort daarop aan de bekomen verwondingen overleden D. is gearresteerd. De politie "heeft de zaak in handen. Het lijk is naar het gemeentelijke zie kenhuis overgebracht ter gerechtelijke schou- wing. GEEN DANSVERBOD IN HILVERSLIM. De Raad van Hilversum verwierp gister- avond na zeer uitvoerige debatten met 16 te gen 8 stemmen het voorstel-Hootsen tot het invoeren van een absoluut dansverbod op Zondag, nadat de burgemeester ten aanzien van de leeftijdsgrens (18 jaar) en de sluiting om 12 uur 's avonds bindende toezeggingen had gedaan. MOTOR-ONGEVAL. Gistrmiddag wilde een motorrijder met duozitter op den weg bij Abcoude een auto bus passeeren. Hij zag echter niet den luxe- auto die uit tegenovergestelde richting kwam aanrijden. Een botsing was onvermijdelijk. De motor met berijders werd tegen de straat geslingerd. De motorrijder, die een dijbeen- fractuur en een hoofdwonde had bekomen, werd naar het ziekenhuis te Purmerend ver voerd. De persoon, die op de duo-zitting zat, kwam met den schrik vrij. BRAND. Hedennacht te ongeveer kwart voor eenen werd brand ontdekt in de Oude Kennemer- arage aan het Kennemerplein te IJmuiden. 'nmiddellijk na het uitbreken van den brand sloegen de vlammen fel uit; weldra stond het geheele pand in lichte laaie. De Amsterdam- sche brandweer werd ter assistentie geroe- pen, die daarop met een motorspuit uitrukte. De omliggende perceelen, welke groot ge vaar hebben geloopen, bleven behouden. Wel moeten er eenige auto's door den brand zijn vernield; men heeft evenwel ook enkele wa- gens kunnen redden. De oorzaak van den brand is niet bekend. TER BESTRIJDING VAN CORRUPTIE. B. en W. van Vlaardingen hebben aan alle personen, in dienst der gemeente een circu late toegezonden, waarin het aan een ieder verboden is, geschenken of andere steekpen ningen, in welken vorm ook, aan te nemen, hem gedaan of aangeboden in of naar aan leiding van zijne betrekking. Onder „steek- penningen" wordt ook verstaan de aanne- ming van geschenken of belooningen, ook zelfs wanneer deze als een contra-prestatie voor de werkzaamheden wordt geformuleerd, wanneer het college van Burgemeester en Wethouders niet van te voren hiertoe toe- stemming heeft verleend. Indien hem zooda nig geschenk of steekpenning wordt aangebo den, is hij gehouden, hiervan volledig mede deeling te doen aan het college van B. en W Iedere handeling, in strijd met deze bepa- ling, zal als een reden voor onmiddellijk ontslag kunnen worden beschouwd. INTERNATIONALE ZANGWED- STRIJD TE HAARLEM. Voor bovengenoemden wedstrijd, welke in October a.s. te Haarlem zal worden gehou den, werden o.a. als jury-leden benoemd on- ze stadgenooten de heeren Joh. Brands en Corn. Jonker. Voor deze beide koordirigen ten een groote onderscheiding. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. AUTOBUS MET ZESTIEN PERSONEN TE WATER. Gisternacht is tusschen Rotterdam en Nieuwerkerk a. d. IJsel een autobus met 16 passagiers van den dijk gestort. Verscheide- nen hunner liepen min of meer ernstige ver wondingen op. Door een andere bus werden zij naar't ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd en daar verbonden. HET NUT. In bet gebouw van Kunsten en Weten- schappen te Utrecht werd hedenmorgen de 142ste algemeene vergad-ering geopend van de Maatschappij tot Nut van't Algemeen met een rede van den voorzifter, mr. G. J. Salm. Gistermiddag waren bestuu-r en afgevaar- digden ontvangen door de afd. Utrecht, waarna een officieele ontvan-gst plaats had ten stadhuize. Daarna werd d-e Utrechtsche Nutswoningbouw bezichtigd. Aan de openingsrede ontleenen wij dat op 11 Februari 1928 door het hoofdbestuur met de afgevaardigden van een aantal districten der Maatschappij een belangwekkende be- spreking gevoerd is naar aanleiding van de door mr. A. M. T. Vos te Appingedam op- geworpen vraag of en in hoev-erre het plat- teland bij de steden wordt achtergesteld. D-e vergad-ering kwam tot het beslui-t, dat het niet wenschelijk ware, ter bestudeering dezer aangelegenheid een bijzondere commissi-e in het lev-en te roepen, wier taak een eind-e zou nemen, zoodra haar rapport is gepubliceerd, doch dat het aanbeveling zou v-erdi-enen, in dien alle districten geregeld in hun najaars- vergadering dit vraagstuk aan de orde stel- den. Op die wijze zal het hoofdbestuur door- loopenu op de hoogte kunnen worden gehou den van bezwaren, die worden g-euit en wen- schen, die worden kenbaar gemaakt door hen, die uit eigen ervaring van de bestaande of verscherpt-e tegenstellingen tusschen stad en land kennis dragen. H-et zou wel aanbeveling verdienen, dat een uitvoerig onderzoek werd ingesteld naar de juistheid der in hare algemeenheid onbe- w-ezen bewering, dat het leven ten platte- lande goedkoop-er is, dan dat in de steden. De beschikbare gegevens dienaangaande zijn zeer schaarsch; terwijl de v-ergelijking van het gemiddelde stadsbudget met dat van den plattelander ni-et -gemakkelijk valt. De stede- ling bestee-dt een deel van zijn inkom-en aan de bevrediging van behoeften, die de dorpe- ling niet kent. Omgekeerd zal de dorpeling vaak voor Weeding, scheeisel en v-ele 1-evens- middelen m-eer moeten betalen dan de st-ede- ling. Het ho.fdbestuur heeft zijn bijzondere -be- langsteHing gewii-d1 aan het vraagstuk van de wedertnvoenng van net Franscn op ae lagere school. Het heeft het door d-e daartoe benoemde y commissie uitgebrach-t rapport uitvoerig be- sproken met autorit-eiten en vertegenwoordi- g-ers, zoo van het middelbaar als van het lager onderwijs. Het hoofdbestuur zal than-s op de basis van bedoeld rapport een adres aan de regeering richten. Nadat spr. er op had gewezen dat in ieder mensch woont de dra-ng naar den alge- meenen vooruitgang der menschheid vroeg spr.: „Kurinen wij, meer dan tot dusverre, ons departement aan zijn doel doen beant- woorden?" Daar is zei spr. in de eerste plaats, de versterking van het departement door ve-rgrooting van zijn 1-edental. Ver sterking beteekent, onder meer: de mogelijk heid van meer en beter werk, van uitbreiding van werkzaamheden en ontginning van nieuwe arbeidsvelden, meer bevrediging en waardeering, en last not least: versterking onzer geheele maatschappij. In d-e tw-eede plaats wees spr. op de moge lijkheid van verruiming van den werkkring. Zooveel werk is nog te doen, allerwege, en -een departement onzer Maatschappij is zu-lk een- kostelijk-e organisatie voor het verrichten van zul-k werk, dat levendig moet worden b-e- treurd, dat er departementen zijn, die slechts enkele l-evensteek-enen p-legen te geven. Na de openingsrede was aan d-e orde h-et v-erslag -van het hoofdbestuur. Aan dit verslag ontleenen wij, dat een vier- tal departementen werd opgeheven, terwijl twee nieuwe werden opgericht. Op het oogen blik telt de Maatschappij 12 districten met 208 departementen en 21278 1-eden, waaronder Noord-FIolland met 13 departementen en 2375 1-eden; Groninge-n met 13 departementen en 1458 leden; Rotterdam met 25 departe menten -en 2702 leden; Utrecht met 18 de partementen en 20ul leden; Z-eelan-d met 13 depart-ementen en 1235 leden. Thans is dus ruim 65 pCt. van het aantal departementen in districtsverband v-ereenigd, tellend-e tezamen ruim 70 pCt. van h-et aan tal leden. Het 1-edental heeft in h-et loopen-d-e jaar wederom een b-elangrijke schrede voorwaarts gemaakt, en bedraa-gt thans 29383. De v-erbetering in den financieelen toestan-d d-er Maatschappij heeft zich ook dit jaar ge- handhaafd. Terwijl in 1922 het kapitaal d-er Maat schappij was g-edaald tot f 134.775.24, b-e- droeg dit per 30 Juni x927 192.322.31. DOOR DE STOOMTRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Haagweg te Loos-duinen is gister- ochtend tegen 11 uur een droevig ongeluk ge- beurd. Op dien tijd wandelde daar een vrouw met haar 4-jarig dochtertje, A. S. geheeten. Bij de Evertsenstraat gekomen, liep het kind van haar moeder weg en stak de straat over. Juist op dat oogenblik naderde de stoom- tram. De machinist kon een ongeluk onmoge lijk voorkomen en het kind werd, voor de oogen van de verschrikte moeder, door de machine overreden. Deerlijk verminkt werd de kleine onder de stoomtram uitgehaald. Het bleek, dat de dood terstond ingetreden was. Een tragische bijzonderheid is dat het kind juist jarig was. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het Eerste Kamerlid de Muralt heeft den minister van waterstaat vragen gesteld naar aanleiding van de ongevallen op de onbe- waakte overwegen te Ape-ldoorn, Uithuizen en Wilnis, alle in de vorige week gebeurd. Hij vraagt dienaangaande: Is het vermoeden juist, dat deze ongevallen wel niet zouden hebben plaats gehad, indien de betrokken overwegen bewaakt zouden zijn geweest? Is het waar, dat in het geheele Duitsche Rijk bij de hoofdspoorwegen, anders dan hier te lande, alle openbare overwegen zijn - bewaakt? DE EERSTE „FABRIEKS-ARTS". Als eerste- „fabrieks-arts" onder de nieuwe wet is aan de Philipsfabrieken te Eindhoven dezer dagen benoemd dr C. G. E. F/.irger te Utrecht. Deze officier van gezondheid is de brkende geneeeskundige gas-specialist van ons leger. Voorts is hij een autoriteit op't ge- bied van militaire training, sportgeneeskunde en arbeidsphisiologie. BRAND. Te Leende (Nd.-Br.) zijn twee groote boer- derijen tot den grond afgebrand. Een varken lewam in de vlammen om. De brand is ont staan in de boerderij van den heer Van Zon en sloeg over op de boerenhofstede van de wed. W. Verduin. De oorzaak van d:n brand is onbekend. DE GEMEENTE-SECRETARIS VAN STOPPELDIJK. Ged. Staten van Zeeland hebben hun goed- keuring onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van 16 Maart j.l., waarbij aan d-en secretaris-cntvanger dezer gemeente on- gevraagd ontslag uit zijn betrekkingen is ver leend, op grond van de overweging, dat, hoezeer de door dien ambtenaar gevoerde administrate, tot rechtmatige klachtcn aanlei- dig kon geven en hoezeer daarom is toe te juichen, dat van de zijde van het gemeentebe-. stuur een onderzoek dienaangaande is inge steld, de tengevolge van dat onderzoek ge- grond gebleken bedenkingen niet van zooda- nigen aard zijn, dat zij het nemen Van een zoo ingrijpenden maatregel wettigem KGRTE BERICHTEN. Pinkstermaandag is er in Friesland een elfstedentocht per motor gehouden. Op den lsten Pinksterdag had op den Eibergschenweg bij Haaksbergen een auto- aanrijding plaats. De bestuurder van een auto, afkomstig uit Hengelo, raakte onver- wachts het stuur over zijn wagen kwijt en reed een zoon van den landbouwer B. omver. Deze kreeg ernstige wonden aan rug en bee- nen.__De automobilist bracht het slachtoffer in zijn wagen naar huis. Bij het naderen van een auto op den Zuiderstraatweg te Doornspijk is de land bouwer Van Hul uit Kamperveen plotseling overgestoken. De auto heeft hem aangereden en ernstig verwond. Sedert Zaterdag vermist de landbou wer J. R. te buurtschap Buurse (Haaksber gen) een som van 600. Zijn knecht is sinds- dien ook verdwenen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat deze er met het geld vandoor is. Zaterdag is op den weg tusschen Schijn del en St. Michielsgestel de 70-jarige v. V., dlo per nets naar huis reed, door een vracht- auto overreden. De vrachtauto rted door. De bejaarde wielrijder werd ernstig gewond naar het gasthuis te Vught vervoerd, waar hij gisteravond is overleden. De politie heeft den autobestuurder opgespoord. Gistermorgen ongeveer half twaalf is de tweejarige M. L. te Schiedam gestikt bi llet drinken uit een kraan, die geheel oper stond - Een 15-jarig meisje uit Voorburg is bij het zwemmen in zee te Scheveningen in een draaikolk geraakt. Zij kon worden gered maar haar toestand bleek van dien aard, dat haar opneming in een ziekenhius noodzake- lijk werd geacht. Te Appingedam is H. H., een geschei- den man, op heeterdaad betrapt op onzede- lijke han-delingen met kleine meisjes. Hij js reeds viermaal veroordeeld wegens dergelijke handelingen. De man is gevankelijk naai Groningen overgebracht. - De bewoner-eigenaar van het huis in de Hovenierstraat te Arnhem, in welke wa ning in den nacht van Zondag op Maandag brand was uitgebroken, is aangehouden als verdacht van opzettelijke brandstichting. Minister Kan vertoefde gister te Doom, om eenige besprekingen te houden met der ex-keizer. De groote tentoonstelling te Rotterdam (Nenyto), die Zaterdagmiddag geopend werd door prins Hendrik, is tot Maandagmiddag bezocht door 65.304 betalende bezoekers. Ilk miniatuurspoorweg, die de bezoekers over het terrein vervoert, had van Zaterdagavond toi Maandagnamiddag 9106 passagiers. De voetbalwedsti'ijd NederlandUruguay, welke hedenavond in het Olympisch Stadion gespeeld wordt, zal door ons zoo volledig mogelijk opgenomen worden. Uitvoerige bul letins, waarin de wedstrijd op den voet ge- volgd wordt, zullen we ophangen voor de ra- men van ons bureau en in de etalage van het sigarenmagazijn „Hartland" in de Lange straat. Het uitzenden vangt aan om ongeveer kwart over zeven. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor Donderdagavond 31 dezer van 8 tot 9 uur, door den lieer Jan Zwart voor te dragen, is gewijd aan een 3-tal Bach-stukken, een Mendelssohn-Sonate, voorts een tweetal Guilmant-nummers en eeh Fantasie over Ev. Gez. 38 van den concert- gever. Naar reeds bericht is, hebben de program- ma's dezer orgel-avonden bij ieder numme: een korte verklaring van den voornaamstet inhoud; ze zijn dus het aanschaffen tegen 10 cents ten voile waard. DIERENBESCHERMING. De heer Verwer, inspecteur der Afdeeling Alkmaar van de Ned. Ver, tot bescherming van dieren, Baanstraat alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat hij de beschikking heeft gekregen over twee herdershonden, waarvan de eigenaars zich wilden ontdoen. De dieren zijn flink, zien er best uit en he zou te betreuren zijn wanneer ze afgemaak mo-esten worden. Gegadigden, liefst van buiten deze ge- tnente, gelieven zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur voor het in bezit krijgen van een dezer dieren bij den inspecteur op te geven. UITSTAP IF. TURNCLUB Men schrijtf ons: Der traditie ge'trouw maakten gisteren, op Pinkster 3, d-e leerlingen der cursussen van Turnclub „Kracht en Vlugheid" haar jaar- lijksch uitstapje, hetwelk heden zou zijn naai de bosschen van Bredius en Oud-Valkenveen aan de Zuiderzee. Onder de beproefde leiding van den nestoi der club, den heer Joh. Wijdeman, werd den tocht cm 8.18 met den trein aanvaard en na- men hieraan ruim 60 meisjes en jongens plus de noodige geleidsters en geleiders deel. Tt Amsterdam, waar ruim een uur oponthoud was, werd een wandeling door de stad ge maakt en de kinderen waren opgetogen toen ze de rijk bevlagde stad aanschouwden. Om ruim 10 uur arriveerde de trein te Bussum en werd d-en tocht vol moed aanvaard, Het was een schitterende wandeling door de heer lijke lommerrijke bossclien met z'n prachtige geteerde wandelwegen. Met een verpoozing kwam men te ruim elf uur te Valkenv-een aan. Wat een prachtig terras en speeltuin. Dra waren de boterhammetjes uit- gepakt en werd een verversching aangebo den. En toen aan het spelen. Jan Plas had aldra met een club Hoorn- sche jongens contact gevonden en er werd een voetbalmatch op touw gezet. Wat were er gewerkt, doch van Alkmaar de victorie, het eind kwam met 96. De dames en meisjes met den directeur, den heer v. d. Torren en enkele bestuursleden speelden een robbertje handbal, de overigen waren aan het pootje bad-en, wat zonder ge vaar kon geschiederi. A1 liep men honderden meters in zee, het water kwam niet hpoger dan tot de knieen. Ook de gymnastiektverk- tuigen, wippen en schommels, hadden goeden aftrek, kortom er werd geravot en gespeeld van je welste, zoodat veel te vroeg naar der kinderen zin om ruim 4 uur de aftocht bo- gon, na eerst nog een hterlijk glas ranja of grenadine genoten te hebben. Precies op tijd was men te Bussum en om ruim 8 uur te Alkmaar Dte kinderen waren verrukt en gaven hier van uitdrukking aan hun wachtende ouderd- Het was voor hen een onvergetelijken daf geweest. HET FEESTTERREIN OP HET SPORTPARK. Uit hetgeen wij voor ons -nummer vaft gister schreven zijn eenige regels w-egge- vallen betreff-ende de kermis op het Sport- park. Er staat nu, dat het zich niet in een druk bezoek mocht verheugen. Dit is slechts gedeeltelijk juist, want Zondag, den eersten Pinksterdag, was het er uren achtereen whl druk. Den tw-eeden dag was het bezoek be

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2