De regels voor den weg. Provinciaal nieuws liarkiberichten HdvertcnfSen floorzitten 1 P |J R f| S Stukloopen W all#2L. vredigend, al was het dan, mede natuuriijk onder den invloed van het naar zee en bosch lokkende zomerweer, niet bepaald druk te noemen. De hippodrome, de voor een twintigtal jaren zoo sterke attractie van kermissen, thans hier weer eens opgedoken, was siu voor velen weer een nieuwigheidje. De moderne golfbaan met haar waggelen- de vloer maakte het blijven zitten op de schommelende hanen, varkens e. d. voor de meeste bezoekers tot een moeilijk probleem en talrijk waren dan ook de gilletjes, die op- stegen als er een val dreigde. De cake walk was als altijd weer een aan- trekkelijkheid, waar men voor eigen (en an- derer) genoegen zich duchtig door elkaar liet schommelen. Het vlooientheater, dat menigeen bij voor- baat een kriebelend gevoel bezorgde, bleek heel wat onschuldiger te zijn dan velen ver- onderstelden De bloeddorstige diertjes wer- den wel zoo goed vastgehouden, dat zij de bezoekers niet lastig konden vallen. Verder zijn er nog een tent met wonder- dieren (die bij Barnum en Baily konden thuis behooren), een inrichting waar iedereen voor een luttel bedrag de toekomst wordt voor- speld, een schiettent, een draaimolen en na tuuriijk de onmisbare nougat e. d. en de op alle kermissen steeds te aanschouwen paling Alles te zamen schijnt het ons wel vol- doende om velen geruimen tijd amusement te verschafien en voor de ondernemers is het zeker gewenscht, dat het er honderdtallen mogen zijn. Dan moeten er echter nog meer dagen komen met een bezoek als dat van Zondag. Gister was het bezoek weinig beter dan Zaterdag, dus eveneens onvoldoende. pen paar inrichtingen werden zelfs al weer afgebroken, wat zeker niet wijst op goede zaken. Dat er gisteravond geen entree geheven werd voor het bezoeken van het feestterrein was overigens wel goed gezien-, al is dit zeker een gevolg geweest van het geringe bezoek. j EEN JUB1LEUM. I Heden herdacht de heer J. Vroeg in de Wey, opzichter bij de Condensed Milk Com- napy of Holland, aan den Helderscheweg, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwatn. De jubilaris werd met vrouw en zoon per auto van huis gehaald en het met groen ver- sierde prive-kantoor binnen geleid, waar hij dcor den directeur op dezen feestelijken dag werd toegesproken. De heer De Kadt releveerde o. a., dat de heer Vroeg in de Wey in verschillende afdee- lingen van de fabrie heeft gewerkt en nu een belangrijke functie tot algeheele tevredenheid bekleedt. Spr. bood namens de Vennootschap een gouden remontoir-horloge met inscriptie aan, benevens een cadeau onder couvert. Daarna nam de opzichter Blok het woord, die namens collega's een fraaie hangklok aanbood. Toen werd de eerewijn rondgediend en op de gezondheid van jubilaris, vrouw en zoon gedronken. Per auto werd de jubilaris naar huis ge- bracht, waar hij1 dezen dag in huiselijken kring verder doorbrengt. De jubilaris mocht nog bloemen en vele gelukwenschen in ontvangst nemen. EEN BEROEP OP DE LIEFDADICHEID ONZER STADGENOOTEN. In de advertentie-rubriek van dit nummer vindt men een oproep, onderteekend door de heeren Ds. A. Verwaal, Dr. J. H. Pameijer, W. Jupijn en Th. Schouten, waarin zij een bijdrage vragen om het voor een stadgenoot, die nog niet geheel hersteld, door gebrek aan geld een sanatorium zal moeten verlaten, mogelijk te maken, dat hij zijn kuur nog met zes maanden kan verlengen. Er is alle hoop, dat de man dan hersteld zal zijn. Het bet-reft hier een groot en ongelukkig gezin waarvoor het een levenskwestie is of de man en vader al dan niet zijn werkzaam- Het benoodigde bedrag van 275 is niet heden kan hervatten. zoo -groot of wij vertrouwen, dat liefdadige stadgenooten dit wel bijeen zullen ku-nnen brengen. PAARDENSTAL WOONWAGENPARK. Men schrijft ons: Het Bestuur van de Afdeeling „Alkmaar en Omstreken" van de Ned. Ver. tot Be- scherming van Dieren verzoekt U het vol- gende in Uw blad te willen opnemen. De paar dens tal op het woonwagenpark is gereed en nu zal in het vervolg het lijden van de woonwagenpaarden, in barre winters door onvoldoende beschutting, geeindigd zijn. De stal, welke tot onze groote tevredenheid dcor den heer Karssen, aannemer, alhier, werd gebouwd, voldoet ten slotte aan alle eischen door deskundigen daaraan te stellen en wij danken dit mede aan de praktische vocrlichting van den heer K. Ruiter. wij danken alien, die op eenigerlei wijze aan het bouwen van dezen stal hebben mede- gewerkt, in het bijzonder het gemeentebe- stuur, dat zoo welwillend was ons den noo- digen grond op het woonwagenpark in huur at te staan en ons toestemming verleende daarop den stal te bouwen, de Alkmaarsche Eourant, die ons zoo krachtig steunde, de dames, die de gelden inzamelden en alien, die door hunne bijdragen den bouw mogelijk maakten. Zij, die deze stal eens zouden willen be- z'?htigen, noodigen wij uit dit op Zaterdag- middag 2 Juni tusschen 2—3 uur te willen doen. Er zullen geen openingsplechtigheden z'jn; slechts de stal zal daar staan als een eenvcudig monument, opgericht door hen, die hun taak en plicht als mensch jegens andere levende schepselen begrijpen en willen mede- werken het lijden der dieren zooveel mogelijk te verzachten. De kosten van den stal zijn iets hooger ge worden dan geraamd werd en het fonds voor onclerhoud en bewaking is geslonken. Wij vertrouwen, dat alle dierenvrienden ons hier- mede t.z.t. zullen willen sieunen en voor zoover zij nog geen lid van onze vereeniging zyn, zich bij ohs aansluiten. Het secretariaat is gevestigd Westerweg 87 en de minimum contribute bedraagt 1.25 per jaar. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.40 uur licht op. Vertrokken personen. P. Verheij, R.K., Stuartstraat 11 naar Helder. J. Jansen, schoenmaker, R.K., Baansingel 28 naar Leiden P. A. van der Valk, uitvoerder, N.H., woonschip „Schou- wen" naar Heemstede. C. de Boer, R.K., Baansingel 41 naar Oudenbosch A. Beek, kaasknecht, N.H., Ingelandstraat 4 naar Hoorn. C. G. de Vries, dienstbode, N.H., Nassaulaan 6 naar Bergen (N.-H.). J. H van den Broek, pakhuisknecht, N H., Oudor- perdijkje 49 naar Oudorp. Ch. H. Bosch, dienstbode, N.H., Kenn.str.weg 11 naar Zwartsluis. J. Leujes, N.H., Emmastraat 49a- naar Amsterdam. Sj. de Jong, gou- vernante, D.G., Wilhelminalaan 10 naar Tilburg. C. M. OnderstalKother, N.H., Cabeljaustraat 9 naar Rotterdam. H. A. Pater, R.K., Tuinstraat 14 naar Oudenbosch H. C. Koopman, onderwijzer, R.K., Sche- teldoekshaven 4 naar IJsselmuiden. A. P. van der Laan, huishou-dster, R.K., Nieuw- straat 8 naar Wormerveer. B. J. Her manns, R.K., Wilhelminalaan 12 inw. naar Castricum. A. R. Bijker, dienstbode, G.K, Kenn.singel 2 naar Groningen. L. Mulder Munneke. N.H., Kenn.singel 2 naar Gro ningen. A. van Vliet, 1.1. mach. N. S.. geen, Druivenlaan 36 naar Utrecht. G. Denne- man—Scheerman, R.K., Eendrachtstraat 12 naar Limmen. W. Vasbinder, ambt. P.W. N., N.H., Dahliastraat 32 naar Blaricum. F. C. J. J. M. Jansen, R.K., Prins Hendrik- straat 32 naar Culemborg. W. A. de Jong, stoffenverver, geen, Schermerweg 120 "naar 's-Gravenhage. Jac. Vink, uitgever, R.K., Nassaulaan 30 naar KeulenrMulheim. J P. van der Plas, uitvoerder waterwerken, geen, Westerweg 93 naar Wieringen. A. Mikes ka dienstbode, prot., Westerweg 93 naar Wie ringen. J. Feijen, winkelier, R.K.. Lange- straat 59 naar Beverwijk. Th. J. Hink,.R K., Tuinstraat 4 naar Oudenbosch. W. Luiks, schoenmaker, R.K., Boomkampstraat 44 naar Oudorp. G. Th. A. Jonkers, bank- werker, R.K., Oudegracht 147 naar Zaan- dam. P. C. Bos, timmerman, R.K., Baan singel 46 naar Beverwijk. A. Pierse, R.K Breestraat 22 naar Oudenbosch. A. H. van Driel, winkeljuffrouw, G.K., Houttil 21 naar Middelburg. J. J. de Geus, 1.1. mach. N.S., R.K.. Baansingel 43a naar Rotterdam. C. S. Schaaf, R.K., Nieuwl.singel 44 naar Kuilenburg. M. Oostwouder, 1.1. verpleeg- ster, N.H., Paternosterstr. 16 naar 's-Gra venhage. H. Gelling, dienstbode, R.K., K van't Veerstraat 19 naar Duitsohland. C. Kramer, loodgieter. geen, Noorderkade 12 naar Bergen (N.-H.). T. C. Hoogland, verpleegster, D.G., Geest 19 naar Haarlem D. Kokkes, kapper, N.H., Limmerhoek 2 naar Twis-k. J. C. J. Prins, los werkman, R.K., Klein Nieuwland 2 naar Amsterdam. A. Th. H. Smit, kapper, R.K., van der Woudestraat 11 naar Amsterdam. N. Bak- ker, bakker, R.K., Noodw.Noorderkade 1 naar Haarlem. A. J. Krulc, dienstbode, N.H., Westerweg 34 naar Bergen. E. van der Starre, arbeider N.S., N.H., Blee-kerska- de 117 naar Dordrecht. G. Westrik, dienstbode, N.H., Limmerho-ek 12 inw. naar Nieuw Leusen (O.) J. P. Hulskamp, kleermaker. R.K., Ropjeskuil naar Huisen (Gld.) F. W-esemann, dienstb., Ev., Oude gracht 293 naar Pyrmont. H. Zonneveld, kantoorbediende, D.G., Helderscheweg 1 naar Panama. P. Langenberg, tuinder, N.H., Omval 58 I naar Akersloot. J. Schilder, landbouwer, R.K., Omval 60 naar Akersloot. W. B. Harkamp, reiz-iger, H.L., Stations- w-eg 21 naar Amsterdam. M. J. Verbakel, liefdezuster, R.K., van Everdingenstraat 18 naar Delft. J. M. J. Kluft, 1.1. coiffeuse, R.K., Oudegracht 158 naar Haarlem. H F. Vingerhoed-, kaasknecht, G.K., Oudorper- dijkje 36 naar Amsterdam. T. Burger, dienstbode, R.K., Verdronkenoord 119 naar Bergen (N.-H.) A. Boelmans, onderwijze- res bewaarschool, N.H., Bleekerslaan 13 naar Egmond aan Zee. B. van Reenen, kellner, N H., Hoeverkadte 1 naar Sneek. D. Kuijs, dienst-b'ode, N.H, Noorderkade 38 naar Cas tricum. J. Visser, dienstbode,, N.H. Dijk 24a naar Haarlem. J. Zijlstra, G.K., Kennemerstraatweg 80 naar Oudorp. J. Van Empelen, leerling machinist, N.H., Boezemsingel 17 naar Niimegen. A. Geertsma, dienstbode, N.H., Luttik Oudorp 1 naar Westwoud. J. F. Pulles, hoefsmid, R.K Achterweg 43 naar Vlijmen G. van Bennekom, N.H., Druivenlaan 3 naar Amsterdam. J. van der Ploeg-Wever, N.H., Emmastraat 75 naar Groningen. J. J. Krijns, verzekeringsagent, N.H., Steijn- straat 3 naar Amsterdam. N. Bolten, timmerman. R.K., Tulpstraat 2a naar Heiloo H. Aaldering, spocrwegbeambte, N.H Tuinstraat 63 naar Arnhem. A. Donker, naaister, N.H., van der M-eistraat 14 naar Zaandam. G. Claij Koeman, huishoudster, N.H., Nassaulaan 3 naar Bergen (N.-H) W. Schermerhorn, landbouwer, N.H Westdijk 18 naar Beemster. J. Balvert, bouw-k. opzichter, R.K., Krelagestraat 39a naar 's-Gravenhage. A. Leek, R.K., Oude gracht 29 naar Oudenbosch. W. Kerkmeer, rijwielhan-delaar, N.H., Ritsevoort 19 naar Bergen (N.-H.). A. Schenk, N.H., Kenne merstraatweg 101 naar Wieringerwaard. A. Molenaar, 1.1. mach. N.S., N.H., Aster- straat 18 naar Utrecht. N. Helle, aanne mer, geen, Rochdalestraat 39 inw. naar Am sterdam. J. G. Krimp, banketbakker, R.K., Grensstraat 16 naar Schoorl. M. D. Smit, dienstbode, R.K., Metiusstraat 16 naar War- menhuizen. T. M. Koning, N.H., Nieuw- straat 5 naar Bergen (N.-H.). A. A. M Seelen, R.K., Kennemerpark 17 naar Utrecht W. J. Schepper, N.H., Friescheweg 2 naar Amsterdam. P. Hazes, los werkman, R K., Polderstraat 1 naar Oudorp. A. Ch. Kaag—Brandt, R.K., Vondelstraat 3a naar Amsterdam. F. Proost, behanger en stoff.. R K, Luttik Oudorp 8 naar Bergen (N.-H.). Jac. den Engeisman, schilder, N.H., 2de Landdwarsstraat 40 naar Beverwijk. G H. Sevenster, los arbeider, R.K., Hoeverweg 22 naar Duitschlan-d. M. Barten, pension- houdster, N.H., Tulpsstraat 14- naar Ou-dkar- spel. L. Tromp, chauffeur, N.H., Tuin straat 14 naar Oudkarspel. I J. J. Roode, meubelmaker, geen, Cobdenstraat 5 naar Wieringen. J. Lodders, koopman, R.K., Daniiastraat 17 a naar KOtterdam. a. ve- nema, agent van politic, N.H., Eikelenberg- straat 18 naar Hengelo. C G. Straaten- broek, monteur, N.H., Laat 9 naar Heiloo. L. J. Kruijt, schipper, geen, le Kabelstraat 4 naar Heiloo. A. C. Smit, landbouwer, N. H., Emmastraat 67 naar Nieuwe Niedorp. E. J Karels, dienstbode, R.K., Oudegracht 219 naar Egmond- Binnen. J. van Tooren- burg, fabrieksarb., G.K., Hoeverkade 2 naar Amsterdam. P. Cornelisse, landbouwer, R.K., Heilooerdijk 30 naar Heiloo. N Amse, bouwk. teekenaar, N.H., Tienenwal 5a naar Wieringen. J. A. M. Horning, winkeljuffrouw, R.K., Nieuwlandersingel 70 naar Hilversum. K. Sant, mach. houtbe- werker, N.H., Popelmanslaan 24 naar Scha- gen. G. Ballintijn, journalist, N.H., Spoor- straat 71 naar Enschede. K. Weeder, N.H.-, Geestersingel 34 naar Hoorn. A. J. J. M. Bloemen, etaleur, R.K., Baanstraat 4a naar Hoorn. J. E. Wit, D. G., Stationsstraat 3 naar Haarlem. Jac. Koelman, onderwijzer, geen, Spoorstraat 37 naar Texel. - F. Mar- pe, orgelmaker, N.H., Lindegracht 7 naar Amsterdam. E. M. Hoogzaad1, religieuse, R.K., van Everdingenstraat 18 naar Rotter dam. J. J. Burgering, slagersknecht, R.K Achterstraat 37 naar Bergen (N.-H.). J. W. Sanders, winkeljuffr., R.K., Oudegracht 22 naar Rotterdam. W. de Vries, schip- persknecht, G.K., Voormeer 11 naar Amster dam. Jac. Vlaar, banketbakker, R.K Spoorstraat 24 naar Purmerend. G. H Ranzijn, R.K., Geest 22 naar Grave. G W. de Waard, kantoorbediende, N.H., Baan singel 1 la naar Amsterdam. L. Hoogland. ondermachinist, R.K., Baansingel 11a naar Amsterdam. J. P. Oorthuijzen verpleger, gr.vrt., R. K., Kinheimstraat 39 naar Amster dam. C. Swaag, landbouwer, geen, Gees- terweg 13 naar Bergen (N.-H.). P. Sohuijt, cafehouder, R.K., Ritsevoort 60 naar Oudorp. C. Berkhout, melkrijder, R.K, Wagenmakerstraat 18 naar Bergen (N.-H.). S. A. Vellinga, werkmeester, N.H., Gas- houderstraat 18 naar Amsterdam. H. Wolf, mach. bankwerker, N.H., Anjelierstr. 14 naar Leeuwarderadeel. J. F. van der Vinden, kantoorbediende, geen, Tuinstraat 50 naar Amsterdam. C. Kloosteiboer, dienst bode, N.H., Kenn.str.w-eg 81 naar Heiloo. DE VASTE COMMISSIE VOOR UITBREIDINGSPLANNEN IN NOORD-HOLLAND. Op vragen van het Eerste Kamerlid den heer Reymer luiden-de: I. Heeft de minister kennis genomea van de volgende meded-eeli-ng van den hoofdin- sp-ecteur voor de vol-ksgezondh-eid in het jaarverslag over 1927 (biz. 115): „Het valt moeilijk aan den i-ndruk te ont- kom-en, dat deze commissie (n.l. de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in de provincie Noord-Holland) ten opzichte van uitbreidingsplannen zeer autoritair optreedt. Meermalen staan de inzichten d-er vaste commissie en die van d-e gemeentebesturen en van de ontwerpers der pla-nnen diam-etraal tegenov-er elkaar". II. Is de minister bereid, aan den hoofd- inspecteur voor d-e volkshuisvesting de feiten te vragen, waarop vorenstaande mededeeling berust en deze feiten t-er kennis van de Kamer t-e brengen III. Is de minister bovendien bereid, aan de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland eveneens te vragen, welke haar ervaring-en zijn in zak-e de bevordering der samenwerking van gemeen-ten om te ko men tot aan-eensluitende uitbreidingsplannen en of ook in deze commissie vertegenwoor- digde -g-emeenten den i-ndruk hebben, dat van autoritair optred-en mag worden gesproken, en voorts aan d-e Kamer mededeeling te doen van het bevinden der bedoeld-e commissie? heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid -geantwoord-: De drie vragen worden b-ev-estigen-d beant- woord. Zoodra het in de derde vraag be- -doelde over-leg is afgeloopen, zal een nader antwoord aan den voorzitter van d-e Eerste Kamer worden -gezonden. BERGEN. De vorige week gelukte het den stakend-en arbeid-ers eenige van d-e nieuw aang-enomen werkwiliigen te bew-egen hun strijd niet te bemoeilij'ken en w-eg te blijven, zoodat de fabriek op halv-e kracht moest werken. Heden is de fabriek echter met een voltallig personeel in w-erking g-ezet, aangezien het de directie gelukte t-e St. Pancras en H-eer- Hugowaard een voldoend aantal werkwilii gen te krijgen, -die per autobus worden ge haald en thuisgebracht. Om persoonlijke conflict-en te voorkomen, wordt de fabriek door rijksveldwacht-ers bewaakt. De vorige week hadden eenige relletjes plaats bij het uitgaan d-er fabri-ek, In hoofd- zaak v-eroorzaakt door nict-stakers. De stakers g-edragen zich rustig, overtuigd als ze zijn, dat de exploitatie van de fabriek thans meer kost, dan bij inwilliging van hun eischen het geval zou zijn g-ew-eest, aange zien d-e directie de aang-enomen werkwilli-gen, zoolang zij niet zijn ingewerkt, een hooger loon ga-rand-eert dan de stakers genoten. D-e directie schreef d-e vorige week ee-n deel van -de stakers aan, dat zij, indien zij Vrijdagmor-gen het werk niet hervatten, ge- r-ekend werd-en t-e zijn- ontslagen. Geen van de stakers gaf hi-eraan gevolg, omdat zij zich op het standpunt stellen, dat d-e solidairi- t-eit vordert -geen slachtoffers te aanvaarden. De directie gaat nu door met vaste arbei- d-ers aan te n-emen. T-egen hedenavond is er een verga-dering met de arb-eiders van de kalkzandsteenfabriek te Schoorldam belegd, om ook hen te be- wegen in staking te -gaan. URSEM. In deze gemeente is door een inspecteur of ontvanger van de Registratie een onder- zoek ingesteld bij verschillende zakenmen- schen naar de overtredingen der Zegelwet en zulks met succes. Bij verschillende personen zijn kwitanties boven de 10 zonder plakze- gel in beslag genomen. Onder het vee van den veehouder J. Gr. uit de Uitgang heerscht mond- en klauw- zeer. - Naar wij vernemen is van hoogerhand bezwaar gemaakt tegen de bouwplannen van - de Woningb'ouwvereenlging, waarvan "de aanbesteding op 18 April j.l. reeds heeft plaats gehad. Het raadsbesluit is ook door Ged. Staten nog niet goedgekeurd. Bij beschikking van den minister van financien is aan deze gemeente een voor- schot uit's Rijks kas verleend van 2600, ter uitbetaling van het door G. S. benoodigd be drag voor een landarbeidersplaatsje. HEEMSKERK. Ondanks de gure Meimaand die vaak ver- gezeld ging van strenge nachtvorsten heeft de tuin van den heer B. B aan het Seelaan- tje de eerste aardbeien van den kouden grond opgeleverd. GROQTSCHERMER. Den fweeden Pinksterdag gebeurde hier een ongeval, dat ernstige gevolgen had kun- nen hebben, doch wonderwel goed afliep. Op den hoek bij het Raadhuis kwam het paard van den veehouder K. St. uit de Noord- Eindermeer, dat voor een tweewielig rijtuigje was gespannen, te vallen. De inzittenden, de echtgenoote en een drietal kinderen van den heer St. en deze zelf, stortten uit den wagen, doch bekwamen, behoudens den schrik en eenige onbeteekenende schaafwondjes, geen letsel. Ook het paard bleek geen verwondin gen van belang te hebben bekomen en zelfs het rijtuig was nog heel. Nadat het paard weder was ingespannen werd de reis hervat, doch huiswaarts. De lust tot voortzetting van het voorgenomen uitstapje was begrijpe- lijkerwijze niet groot meer en voertuig en trekdier niet meer voldoende betrouwbaar. De directe aanleiding tot het ongeval was ongetwijfeld een verhooging in het wegdek, doordat de straat ter plaatse verlegd wordt. Later vernamen wij echter, dat het paard doorxerregaande stramheid niet voor gebruik bij den weg geschikt is en dat de heer St. dan ook reeds door een dierenarts tegen zoodanig gebruik was gewaarschuwd. De burgemeester, die ter plaatse van het ongeval aanwezig was, heeft dadelijk een waarschuwingssignaal doen plaatsen. VOOR DEN WIELRIJDER: y Rijd altijd zooveel mogelijk tedits, ook] ;S vooral bij het maken van een bocht. 2. Haal altijd verkeer, -dat voor U is,' links in. Rechts uithalen is strafbaar en; (zeer gevaarlijk. (Hierop is een uitzonde-, (ring op sommige rijwielpaden). Tracht 1 nimmer tusschen twee elkander passee rende voertuigen door te glippen. i 3. Geef bij het veranderen van richting, duidelijk ziditbaar een teeken, en vooral, r'bj.' doe het tijdig. '4. Geef op een kruispunt voorrang aan-j hem of haar, die rechis van U is. Rijd,' 'j'komende van z'dweg op een hoofdweg,i behoedzaam. 5. Geef steeds, waar gevaar kan dreig-en, fcehoorlijk signalen, met de bel. Zorg, udat uw rijwiel voorziert is van een goede \rent, bel en reflector; en boven-dien opi fden voorgeschreven tij-d van een goede i•verlichting. Gebruik geen verblinden<i\ *licht, dat is voor andere weggebruikers r ^gevaarlijk. 1 6. Lang niet alle reflectors zijn goed; voor-; ziet U van een, die inder-daad invallende lichtstralen duidelijk zichtbaaj- rood te-. j rugkaatst. Zorg voor een goede plaat- sing van -den reflector. i 7. Rijd niet op een rijwiel met hinderlijke of; ver uitstekende voorwerpen, dit is ge-. vaarlijk. •if Voor inlichtingen op verkeersgebied kan ]men zich steeds tot de politie wenden. Spoilt EEN BEKEND SPORTMAN OVERLEDEN. Heinrich von Opel, het hoofd van de fir- ma Adam Opel te Mainz is hedenochtend vroeg in den ouderdom van 54 jaar aan een beroerte overleden. Opel was ook als renstal- bezitter bekend en in zijn jonge jaren vooral als wielrenner in ruime kringen een bekend persoon. Hij verwierf meer dan 150 eerste prijzen op de wielerbaan. Tennis. DE PARIJSCHE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Mej. Bcutnan in actie. Onder een echt tropisch zonnetje ving mej. Bcuman in de tweede ronde haar wedstrijd aan tegen een der sterkste Engelsche speel- sters, mej. Colyer. Deze had te zamen met mej. Fry de Nederiandsche combinatie mej, Bouman en mej. Couquerque eenige dagen geleden nog een gevoelige nederlaag toege- bracht, welke hoofdzakelijk geweten moest worden aan het weinig voortvarende spel van de tweede Nederiandsche speelster. Dat dit juist gezien was, bleek wel hedenmiddag, toen onze kampioene nagenoeg geen moeife had om haar tegenstandster in twee sets royaal te slaan. In de eerste set wist mej. Colyer slechts drie games te behalen, waar van twee het gevolg waren van haar scherpe service, terwijl de'laatste na eenige malen deuce, ontstond door een te scherpen bal van mej. Bouman. Mej. Coyer speelde den wed strijd met het noodige entrain, maar haar slagen waren veel minder hard en goed ge zien dan die van haar tegenstandster, wier backhands en forehanddrives de goede leng- te hadden, terwijl zij ook in den aanval en de verdediging een krachtiger spel ontwikkel- de. Zoo gelukte het haar, in de tweede set zeer snel op te loopen tot 4—1, waarna mej. Coyer de tweede en laatste game maakte. Mej. Bouman won tenslotte de partij met 6—3, 6—2. Een zege, die bewijst, dat zij ender de hoogste klasse van speelsters moet worden gerangschikt. Zij zal nu in de derde ronde, welke naar alle waarschijnlijkheid vandaag wordt gespeeld, in het veld moeten komen tegen een der dames Mallory, tweede geclasseerd voor Amerika, of Boyd, de AusfralTsche kampToene.* - Koopman moest in de tweede ronde speler tegen den Engelschen kampioen Gregory, er hoewel Koopman een goeden wedstrijd speel de, moest hij het toch afleggen tegen den Engelschman. Met 3—6, 16 en 6—8 werd hij geslagen. Timmer voelde zich vermoeid en schijnt een schouderspier gekneusd te hebben, waarom hij zich tegen Aron terugtrok, daar hij zich wenscht te sparen voor den wedstrijd om den Davis Cup. Matejka si. Van Lennep 3—6, 8—6, 62, waarop Van Lennep zich terugtrok. Matejka heeft onophoudelijk geprotesteerd tegen de leiding, maar Van Lennep gaf er de voorkeur aan te stoppen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Lambertus Gorter en Aagje Volgers. GEBOREN Jan, z. van Jan Peereboom en Sophia Eg* bergen. Guurtje Wilhelmina, d. van Pie- ter de Rover en Geertruida Reijmer. OVERLEDEN: Johannes Catharinus van der Meulen, 66 jaar, echtg. van Hendrika Anneveldt. STAATSLOTER1J. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 6587 50.000. No. 17970 2000. Ns. 4973, 15428 en 18583 1000. - Ns. 5529, 6429, 7440, 8674, 14768 en 18933 400. Ns. 2574, 8247, 9896, 12230 en 17070 200. Ns. 500, 575, 4729, 6929, 10622, 13628, 15678, 15322, 16326 en 20754 100. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnecningen, verricht in den morgen van 30 Mei. M-edegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.6 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 761.5 te Parijs. Verwachting (geldig tot den avond van 31 Mei): Zwakke tot matigen noord-oostelijken tot oostelijken wind, half tot zwaar bewolkt, droog weer, iets warmer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 30 Mei. Op de heden ge- houden veemarkt waren aangevoerd: 328 vette kalveren le kw. 80—95 ct. per K.G., een enkel kalf boven noteering, 2e kw. 70— 80 ct., 3e kw. 6070 ct., levend gewicht; 92 nuchtere kalveren 12—/ 19 per stuk; 588 varkens Hoil. le kw. Overz. en Geldersche, vleeschvarkens le kw. 80—81 ct., 2e kw. 78 tot 80 ct., per K.G. slachtgewicht; vette var kens 78—80 ct. BEVERWIJK, 23 Mei 1928. Coop. Tuin- bouw Vrije Grcenten Fiuitveiiing. Asper- geyeiling. Genoteerd werd Dinsdag aan de Vrije per 100 bos voor dik wit 53f 66; dik blauw 35—/ 52; dun wit 2034; dun blauw 1525; kort wit 4044; kort blauw 3340. Groenten Fruit. Bosgroenten: Rabarber 3.5011.50; Peen 1522; Radijs 3—/ 4; Stelen 2.50—/ 3; Soepgroenten 78 per 100 bos; Bloemkool 1134; Kemkommers 1418; Kropsia 38 per 100; Spi- nazie 5—80 cent; Postelein 6575 cent; Stoofsla 4060 cent per kist; Aardbeien per schoteltje 24—49 cent; Aardbeien per doosje 2835 cent; Aardbeien per slofje 44 —64 cent; Tomaten 44—52 cent; Postelein 13—15 cent; Cpinazie 14—10 cent p. K.G.; PURMEREND, 29 Mei 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken." Slaboonen 58 cent per 100; Dop- erwten 44—46 cent per K G.Aardbeien 10 21 cent per doosje; Bloemkool 1253 per 100; Spinazie 8—84 cent per mand (6 KG.); Postelein 1319 cent per mand, 1 K.G.; Sia 1.40—/ 6.50 per 100 krop; Ra dijs 4 per 100 bos; Rabarber 12—/ 17 per 100 bos; Sjalotten 5 80 per 100 bos. ZWAAG, 29 Mei 1928. Veilmg Bangert en Omstreken. Aardbeien 4455; Bl. kool 28—/ 30; Slaboonen 75; Sla 4. BOVENKARSPEL, 29 Mei 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Meirapen 10.504; Rabarber 3.80— 4 70; Bloemkool le s. 26; Bloemkool 2e s. 16; Wortelen 0.060.08 per bos. ZAANDAM, 29 Mei 1928. Veiling Ver.: „De Zaanstreek." Spinazie 3666 cent per kleine kist; Postelein 70—88 cent per kleine kist; Sla 0.782.50 per kist; Bloemkool le s. 2535 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 11—20 cent per stuk; Anaijvie 2.20 per kist; Seldrie 1020 cent per bos; Slaprei 3 4 cent per bos; Raapstelen 3 cent per bos; Radijs 2%4 cent per bos; Komkommers 729 cent per stuk; Sinaasappelen 4.50 per 100; Piksla 4080 cent per kleine kist Andijvie 2e s. 1.041.88 per kist. Ondertrouwd: T. FAHNER en C. H. BOSCH. Alkmaar, Huigbrouwerstr. 29 Met Zwartsluis, Nieuwe Sluis 1928. Huwelijksvoltrekking D.V.te Zwart* sluis op Vrijdag 15 Juni a.s. Geboren GUURTJE WILHELMINA, dochter van P. H. DE ROVER, G. J. G. DE ROVER—Reijmer. Houftil II. Alkmaar, 27 Mei 1928. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt aan Maatjj. .Ceres" te Nieuwe-Niedorp zijn voile tevredenheid met de schadevergoeding van zijn door het onweer getroffen paard. P. VAN 'T VEER. Heiloo, Mei 1928. "Si"'' - iAk 1 J

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3