ROOKMBAK I LANCE I DE MDRAAZ mmm Sport Rechiszakein CREDIETEN DEPOSITO'S EFFECTEN Binnenland DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De zaak komt 7 Juni voor de rechi- bank. Een millioenen-verduistering. Op 4 Januari van dit jaar diende de offi- cier van justitie te Amsterdam, mr. H. W. Mass ink, bij de reehtbank aldaar een ver- zoekschrift in om de N. V. Veendammer Hypotheekbank" in staat van faillissement te verklaren, op grond van redenen van open- baa r belang. Dit verzoek werd gemotiveerd met een be roep op den ongunstigen financieelen toe- stand der bank. En verder met het oog op het feit: le. dat ongeveer Juni 1927 aan de activa der vennootschap een bedrag van pl.m. 2.500.000 aan hypotheken en onroerende goederen werd onttrokken, waarvoor in de plants kwam een vordering van de „Veen dammer Hypotheekbank" op de N. V. dis contobank voor Credietinstellingen" te 's-Gra venhage, van welke vordering de waarde zeer twijfelachtig was, alleen reeds hierom, omdat die Discontobank eigenares was geworden van ongeveer 965 niet volgestorte aandeelen in de „Veendammer Hypotheekbank", uit welken hoofde op die Discontobank een obligo .van 868.500 rustte; 2e. dat daama in de tweede helft van 1927 door de toenmalige bestuurders der Hypo theekbank bee lagen, gezamenlijk tot ongeveer If 3.5CO.OOO aan grossen, contanten en onroe rende goederen zijn weggemaakt en aan de vennootschap onttrokken, zoodat tegenover de voor acht millioeii gulden in omloop zijnde pandbrieven. nog nauwelijks een a anderhalf millioen gulden aan werkelijke waardevolle activa aanwezig waren; 3e. dat in December 1927 onder de Incas- sobank te Amsterdam voor een vordering van mevr. de wed. mr. Sanger beslag is gelegd op de bp die bank van de Veendammer Hypo theekbank aanwezige gelden en dat de uitbe- taling van de op i Januari 1928 vervallen coupons der pandbrieven en tevens van de losbare pandbrieven een en ander tot een bedrag van pl.m. f 250.000 werd gewei- gerd, omdat men daartoe niet bij machte was Op deze gronden was de officier van justi tie van oordeel, dat de Veendammer Hypo theekbank verkeerde in den toestand van te hebben opgehouden te betalen. Waar gebleken is hoe gemakkelijk 't was voor niet scrupuleuze bestuurders van deze vennootschap, die eigenaars waren of mede- zeggenschap hadden over de overgroote meer- derheid der aandeelen, ten nadeele van de pandbriefhouders zich op groote schaal te verrijken met de bezittingen der vennoot schap en 'de kas ervan als't ware leeg te ha- len, en waar door dergelijke feiten, die geheel of ten deele algemeen bekend zijn geworden door de nieuws- en vakbladen, het zoo nood- zakelijke vertrouwen van het publiek in hypo- fheekbanken en andere credietinstellingen ernstig wordt geschokt, achtfe de officier van justitie het in het algemeen belang noodzake- lijk, dat de gepleegde malversaties in het voile daglicht komen en dat bovendien het faillisse ment mogelijk maakt in fraudem creditorum gepleegde transacties te achterhalen. Na eenige heeren te hebben gehoord als vertegenwoordigers van pandbriefhouders en tevens eenige personen op verzoek van den officier van justitie, verklaarde de reehtbank de Veendammer Hypotheekbank in staat van faillissement, met benoeming van mr. H. J. Hulsmann tot rechtercommissaris en mr. G J. Salm, advocaat te Amsterdam, en mr. A. S. van Nierop, directeur der Hypotheekbank voor Nederland te Amsterdam, tot curatoren De gevolgen, die dit faillissement reeds heeft gehad, zijn algemeen bekend. Nog versch in het geheugen ligt de straf- zaak tegen mr. L. P. Denekamp voor de Haagsche reehtbank wegens bedriegelijke bankbreuk in het faillissement der N.V. „Dis- contobank voor Credietinstellingen", waar van hij directeur was. Maar den een staartje van de „Veendammer Hypotheek bank" was deze zaak echter niet. De hoofd- zaak is en blijft de strafzaak, die verband houdt met de Veendammer Hypotheekbank", ivaarvan de 'behandeling op Donderdag 7 Juni a.s. voor de Vierde Kamer der Amster- damsche reehtbank zal aanvangen. In deze zaak tegen de bankdirecteuren J. J. Woltman, oud 52 jaar, en J. P. H. Wolt- man, oud 25 jaar, beiden uit Hilversum, den 39-jarigen accountant A. C. Mohring en den 41-jarigen advocaat en procureur mr. E. M. B. Kortenoever, beiden uit Den Haag, die alien gedetineerd zijn is een dagvaarding uitgebracht, welke ruim tien getypte folio- pagina's beslaat. 1. In de eerste plaats wordt aan de ver dachten bedriegelijke bankbreuk ten laste ge legd. Volgens de dagvaarding hebben Mohring als directeur van de N.V. Veendammer Hy potheekbank", Kortenoever als commissaris ;n lid van den raad van toezitht dier ven nootschap, J. J. "Woltman en J. P. H. Wolt man en een of meer andere personen te zamen en in vereeniging met elkander, of ieder te zamen en in vereeniging met een of meer an- deren, of ieder afzonderlijk op of omstreeks 25 Juni 1927 te Hilversum, althans in Neder land, ter bedriegelijke verkorting van de rech- ten van de schuldeischers der N. V., aan den boedel onttrokken, althans om niet of klaar- blijkelijk beneden de waarde vervreemd een villa, genaamd „Hilverhouse" met erf te Hilversum; en villa, genaamd „Ons Hoekje" met erf te Hilversum; het in die villa aanwezige meubilair enz.; een kantoorgebouw met erf te Hilversum; het in dat kantoorgebouw aanwezige kan- toormeubilair; een terrein te Hilversum en te Veendam; twee auto's met toebehooren, mefk (pela ge" en „Mercedes"; een vordering van de „Veendammer Hypo theekbank" op J. J, Woltman, groot f 81.709,98 of daaromtrent; 26 sdhuldvorderingen van de „Veendammer Hypotheekbank" in hoofdsom per resto beloo- pende 2.155.512,50 of daaromtrent en tot zekerheid waarvan hypotheken ten behoevc van deze N. V. waren verleend. Deze ferien werden, volgens de dagvaar- ding, gepleegd doordat Mohring in zijn ge- noemde hoedanigheid en met de daartoe door Kortenoever, L. Th. H. baron van Boecop en verduistering ten laste gelegd. n.l J. Soaijiersberg vormende het college van comimssarissen veriecnde toestemmmg, goedkeuring of machtiging, de goederen van de „Veendammer Hypotheekbank" vervreem- de en in eigendom overdroeg of deed overdra- gen aan mej. A. H. Woltman, verdachten J. J. en J. P. H, Woltman en de naamlooze ven nootschap „Centrale Bank", zonder dat daar- tegenover eenige tegenprestatie stond, althans zonder dat de N. V. daartegenover iets an- ders ontving dan een waardelooze vordering van 2.524.640 van hen verdachten, mej. Woltman en de „Centrale Bank" op de N. V. „Discontobank voor Credietinstellingen", die geheel insolvent was, althans niet goed voor het bedrag of een bedrag, eenigszins gelijk met 2.524.640. In elk geval worden de vetdachten beschul- digd dat zij de.feiten op eenigerlei wijze te zamen hebben gepleegd.' II. Althans wordt aan de verdachten J. J. Woltman en J. P. H. Woltman medeplichtig- tigheid ten laste gelegd aan de feiten, die Mohring en Kortenoever in of omstreeks Juni 1927 in hun hoedanigheid te Rotterdam, 's-Gravenhage en Hilversum pleegden, al thans aan de feiten, die Salomon Liebermann deed plegen door A. C. Mohring, mr. E. M B. Kortenoever, L. Th. H. baron van Boecop en J. Spanjersberg De beide verdachten Woltman zouden aan de feiten of het feit medeplichtig zijn geweest door opzettelijk gelegenheid of middelen te verschaffen tot en opzettelijk behulpzaam te zijn bij het plegen, door opzettelijk te bewerken of er aan mede te werken, dat op de 25 Juni 1927 te Hilversum gehouden buitengewone algemeene vergade- ling van aandeelhouders der „Veendammer Hypoheekbank" aan hen, verdachten, als di- recteuren en aan alle commissarissen een ter- stond ingaand ontslag is verleend, en daar- voor in de plaats zijn benoemd: verdachte Mohring tot eenig directeur en verdachten Kortenoever, L. Th. H. baron van Boecop en J. Spanjersberg tot commissarissen, en dat verder op de denzelfden dag gehouden verga- dering van commissarissen in den raad van toezicht als eenige leden zijn benoemd ver dachte Kortenoever en J. Spanjersberg. III. Een derde „althans" legt aan de ver dachten J. J. Woltman en J. P. H. Woltman ten laste, dat zij door het verschaffen van ge legenheid of middelen opzettelijk hebben uit- gelokt, dat Mohring en Kortenoever het mis- drijf of de misdrijven hebben gepleegd. IV. Een vierde „althans" legt verdachten J. J. en J. P. H. Woltman ten laste, dat zij en een of meer andere personen te zamen en in vereeniging met elkander, althans ieder te zamen en in vereeniging met een of meer an- deren of ieder afzonderlijk de goederen aan den boedel hebben doen onttrekken of om niet of klaarblijkelijk beneden de waarden hebben doen vervreemden. door A. C. M Mohring, mr. E. M. B. Kortenoever, L. Th. H. baron van Boecop en J. Spanjersberg. Subsidiair wordt aan alle verdachten en een of meer anderen te zamen en in vereeni ging met elkander, althans ieder te zamen en in vereeniging met een of meer der anderen of ieder afzonderlijk, verduistering ten last, gelegd, n.l. dat zij' in of omstreeks Juni 1927 de reeds vermelde goederen en vorderingen hebben verduisterd. Verder wordt aan de verdachten J. J. Wolt man en J. P. H. Woltman subsidiair ten laste gelegd medeplichtigheid aan verduistering door opzettelijk gelegenheid of middelen te ver schaffen tot en opzettelijk behulpzaam te zijn bij het plegen of doen plegen van het feit, of de feiten, Ret opzettelijk uitlokken van de verduiste- ringen door Mohring en Kortenoever, het doen plegen der verduisteringen door Mohring, mr. Kortenoever, baron van Boecop en Spanjersberg, verduistering der goederen, die zij onder zich hadden. Aan verdachte Mohring is bovendien be driegelijke bankbreuk ten laste gelegd. De aan den boedel onttrokken waarden be- dragen volgens de dagvaarding: lo. op of omstreeks 25 Juni 1927 te Hil versum f 50.000 of daaromtrent, deel uitma- kende van de kasmiddelen der „Veendammer Hypotheekbank"; 2o. op of omstreeks 18 Juli 1927 te Am sterdam, althans in Nederland, 537.000 of daaromtrent, welk bedrag was een gedeelt van de aflossing van de hypotheek der „Veen- dammer Hypotheekbank", ten laste van de N. V. „Asta Theater" te 's-Gravenhage; 3o. op of omstreeks 29 Juli 1927 te 's-Gra venhage, althans in Nederland, 54.000 of daaromtrent, welk bedrag was een gedeelte van de aflossing van een hypotheek der „Veendammer Hypotheekbank" ten laste van C. J. Arnouts en W. H. van Bilderbeek; 4o. in of omstreeks September 1927 4e Am sterdam, althans in Nederland, een aantal 5 obligaties ten laste van de N. V. „Bank voor Onroerende Zaken" voor een gezamen lijk bedrag van 600.000 of daaromtrent, een geldsbedrag van 136.000 of daaronr trent en een geldsbedrag van 90.000 of daaromtrent, welke obligaties en welke gelden waren ontvangen voor of vanwege laatstge- noemde naaml. vennootschap; 5o. in of omstreeks September of October 1927 te 's-Gravenhage of te Amsterdam, al thans in Nederland, of te Brussel met mede- werking van de commissarissen van toezicht verschiljende geldbedragen tot een gezamen lijk bedrag van 595.500 of daaromtrent en 5 obligaties ten laste van de N. V. „Han- dels Maatschappij! Alvana" voor een geza menlijk nominaal bedrag van 200.000 of daaromtrent, welke waarden afkomstig waren van zekeren J. P. C. Kok of van notaris J. A. Houtzager. Mocht ter zake van dit feit geen veroordee- ling kunnen volgen, dan wordt aan verdachte Mohring ten laste gelegd verduistering der genoemde geldsbedragen en effecten, toebe- hoorende aan de „Veendammer Hypotheek bank", althans aan een ander of anderen dan verdachte, welke gelden en effecten hij uit hoofde van zijn persoonlijke dienstbetrekking en in elk geval anders dan door misdrijf on der zich had en wel doordat hij; als directeur van genoemde N. V., althans. wat de onder 4o. genoemde waarden betreft, als directeur van de N. V. „Bouw- en Administratiekan- toor Maraboe" was belast met het bestuur, het beheer, de zorg en het toezicht over de eigendommen der N. V., waarvan de gelden en effecten deel uitmaakten. Aan ver^achte J. J. Woltman is bovendien dat hij te Hilversum. of te Veendam. althans in Neder- ucffra Gan&sf KEjfciJER land, opzettelijk verschillende geldsbedragen, toebeheorende aan de „Veendammer Hypo theekbank" zich wederrechtelijk heeft toege- eigend, welke gelden hij uit hoofde van zijn persoonlijke dienstbetrekking en in elk geval anders dan door misdrijf onder zich had, t. w. op of omstreeks 11 December 1925, althans in 1925, 134.100 of daaromtrent en f 28.800 of daaromtrent en op of omstreeks 21 Augustus 1926, althans in 1926, op of omstreeks 5 November 1926, althans in 1926, en op of omstreeks 11 Maart 1927, althans in 1927, telkens 900 of daaromtrent. Verdachte eigende zich die bedragen toe door de op aandeelen der N. V. vrij willig ge- storte 90 aan zichzelf of een ander uit te betalen of te doen uitbetalen, deels door zich in de boeken der „Veendammer Hypotheek bank" voor die bedragen te crediteeren of te doen crediteeren. Subsidiair worden deze feiten ten laste ge legd als gepleegd als bedriegelijke bank breuk, ter bedriegelijke verkorting van de rechten der schuldeischers van de N. V. In het geheel zgn er in deze zaak 31 getui- gen en deskundigen gedagvaard. Behalve de curatoren en verschillende deskundigen, zul- len o.a. vijf advocaten en eenige personeel der „Veendammer Hypotheekbank gehoord wor den. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. kostgeld (huisvesting in een gezin). Op het overblijvend bedrag zal een toeslag worden gegeven, zoodat het gezin ongeveer 20 f 21 per week inkomen heeft, terwijl de man dan buiten kost en inwoning is., Het reisgeld bedraagt f 12 heen en weer (met inbegrip van autobussen). Een arbeider kost dan per week 30. Met het Rijk is een regeling over de verdeeling dezer kosten g»> troffen in dien zin dat de tewerkstelling in Drente van de gemeente grootere offers vergt dan die in den Biesbosch. EEN SLEEPREIS VAN VIER a VIJF MAANDEN. De Engelsche admiraliteit heeft een con tract afgesloten met L. Smit Co's. Inter national Skepdienst te Rotterdam voor het vervoer van het reusachtige dok van de En gelsche marine van de Clyde, waar het ge- bouwd is, naar Singapore, waar het gesta- tionneerd zal worden. Het dok wordt in twee deelen gesleept. Het vertrek van het eerste ge deelte is bepaald op 21 Juni, het tweede deel gaat 28 Juni. Ieder deel zal door vier sleep- booten worden getrokken. Onderweg worden Gibraltar, Malta, Port Said, Aden en Colombo aangedaan. Met de reis zullen vier a vijf maanden gemoeid zijn. Een der moeilijkste deelen van het traject zal vermcedelijk het Suezkanaal zijn, waar het dok slechts zeer weinig vaarruimte zal heb ben, daar het kanaal maar juist breed genoeg is om het gevaarte door te laten. VERGADERING VAN DE EVANGELISCHE VEREENIGING. Op de Woensdag te Zwolle voortgezette vergadering van evangelischen werd het refe- raat van dr. Rogaar over ,geloof en hhisto- rie" door een discussie gevolgd, waama prof, dr. C. G. Wagenaar een inleiding hield over „Perspectieven voor enkele grondbeginselen onzer evangelisch theologie". Op deze apologie volgde de critiek der ver gadering, die in hoofdzaak waardeerend was. De vergadering van Donderdag-voormid- dag ving aan met de besprektng van diverse „huishoudelijke" zaken; waarbij o.m. bleek, dat door grootere belangstelling de financiee- VIJF-EN-TWINTIG JAAR OPENLUCHTSPEL. Gisteren was het 25 jaar geleden dat het eerste openluchtspel van mevrouw Grothe Twiss werd opgevoerd. De zeer vele telegra- fische, schriftelijke en mondelinge gelukwen- schen, alsook vele bloemstukken, die mevr. Grothe te Hilversum ontving, hebben haar de overtuiging kunnen geven, dat die gebeur- tenis nog bij velen in levendige herinnering is gebleven. Onder de telegrammen waren er o. a. uit New-York van mevr. Holst-Hen- driks, die in het eerste openluchtspel heeft medegespeeld, en van de Nunspeetsche too- neelclub, waarin waardeering wordt uitge- sproken voor den scheppenden arbeid der kunstenares. Gistermiddag om 4 uur vond de officiele huldiging plaats. Mevrouw Grothe werd toegesproken door den burgemeester van Hil versum, mr. P. J. Reymer, en door verschil lende letterkundigen. WERKVERSCH AFFING Van den Biesbosch naar Drente B. en W. van Dordrecht schrijven aan den Raad, dat het noodig is de werkverschaffing bij de Biesboschinpoldering, die op haar eind begint te geraken, te staken. Zij willen nu een aantal werkloozen, die door hun verblijf in den Biesbosch reeds met grondwerk bekend zijn geworden, aanwijzen voor de tewerkstelling in Drente. Eensdeels wordt daardoor de werkverschaffing aldaar gerekt en in de tweede plaats zal de aanwij- zing een prikkel te meer zijn voor die werk loozen, die den Biesboscharbeid als hun twee de vak zijn gaan beschouwen, om elders werk te vinden. Zij stellen den Raad voor: van de personen, die het langst in den Biesbosch hebben ge- werkt, worden bijv. 25 aangewezen om over een maand in Drente te gaan werken voor een periode van drie maanden. Een maand la ter vertrekt een ander even groot kwantum en zoo vervolgens. Eens in de vier weken zullen de tewerkgestelden naar huis mogen gaan. Bij f 1 ink werken kan circa 20 per week worden verdiend, hiervan gaat f, 6 af voor le toestand vooruit gaat, zoowel wat de alge meene kas als het leerstoelfonds aangaat. Tot leden van het bestuur worden benoemd Drij- ber als voorzitter en de heer Boon v. Ostade, van Den Haag; tot voorzitter van de volgen- de jaarvergadering Drijber en tot zijn secun- dus prof. Wagenaar. Men zal alsdan te Leeu- warden bijeenkomen. Na de afhandeling der huishoudelijke za ken kwam aaifhet woord ds. B. ter Haar Dz. van Groenlo over: „Het Godsdienstonder- wijs in het licht der hedendaagsche opvoe- dingszielkunde." CENTRALE NEDERLANDSCHE AMBTENAARSBGND. De Centrale Nederlandsche Ambtenaars- bond hield gister en heden in de Harmonie te- Groningen zijn jaarlijksch Congres. De voorzitter, de heer F. S. Noordhoff, heeft het congres gistermiddag geopend. Het ledental is weer boven de 10.000 geste- gen (op 1 Mei j.l. 10089. Het bondsvermogen is aangegroeid tot circa 120.000. Spr. herinnerde aan het optreden in ver band met de voorgenomen reorganisatie van het strafstelsel en aan het stelling nemen in verband met de corruptie in de gaswereld. De bond bleef aangesloten bij het modem A. C. O. P., dat met zijne 34.736 leden aan de spits staat der ambtenaarsvakbeweging in ons land en wellicht binnenkort den Bond van Nijverheidsleeraren in zijn rijen zal op- nemen. Speciaal met den Nederl. Bond van Personeel in Overheidsdienst staat de C. N. A. B. op zeer goeden voet, zoodat zelfs voor- loopige besprekingen over een mogelijke fusie geopend zijn. Spr. wees er verder op, dat de C. N. A. B. met de onderscheidene autorteiten zakelijk op den besten voet staat. De banden met het N. V. V. werden zoo -mogelijk nog nauwer aangehaald. De incidenteele samenwerking met't N. V. V., welke reeds lang bestond, heeft thanseen eenigszins vaster en vorm aangenomen. Spr. noemde de oogenblikkelijke situatie voor het overheidspersoneel niet zoo onbevre- digend als twee jaar geleden. Met de regeling der rechtspositie zijn wij echter, zeide spr, in het geheel niet opgescboten en staan wij er feitelijk veel ongunstiger voor dan toen het vorige congres voor twee jaar bikm kwam. De vooruifzlclifen op economisch gebieS zijn niet slecht, de Rijksmiddelen blijven ruitn vloeien en de handelsbalans mag er zijn. in de vrije bedrijven beginnen de arbeiders zich te roeren en ook de uitslag der verkiezingen in Frankrijk en vooral in Duitschland is van dien aard, dat wij met meer moed de toe- komst tegemoet gaan. Ten slotte herdacht spr. den vroegeren hoofdbestuurder, nu wijlen den heer A. W Moerdijk, te Rotterdam. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. De chauffeur H. J. A. de R. uit Alphen wiens auto op de niet afgesloten spoorbaan Tilburg—Baarle Nassau door een locomotief werd gegrepen en vernield, waarbij H. van Esch werd gedood, was door de reehtbank terzake van het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot 4 maanden hechtenis met intrekking van zijn rijbewijs. In hooger beroep eischte de adv.-gen. bil het gerechtshof te 's-Hertogenbosch bevesti- ging van het vonnis, echter zonder intrek king van het rijbewijs. LAWNTENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN, SCHAPPEN TE PARIJS. T wee mooie Nederlandsche oven winningen. Mej. Couquerque steli mevrouw Bordes buiten gevecht. Mej. Bouman elimineert miss Boyd, Men schrijft uit Parijs: Gistermiddag hebben wij de Nederland. sche driekleur in top geheschen. Allereerst mej. Couquerque's prachtige overwinning op een der sterkste Fransche speelsters, me vrouw Bordes. De eerste set liet een fellen strijd zien, welke tenslotte de overwinning bracht aan de jeugd en het grooter uithou- dingsvermogen. Mevrouw Bordes speelde eeij scherp aanvalsspel, waartegenover mej Couquerque een hechte verdediging stelde Gaze landgenoote slaagde er in door een consequent toegepaste methode de hardste drives, de gevaarlijkste smashes en de mooi genomen vollies van haar tegenstandster on- schadelijk te maken door een constant retour- neeren, waarbij zij steeds zorg droeg dat haar ballen de goede lengte hadden. Me- vrouw Bordes liet zich door dit onregelmatig spel verleiden tot nog harder slaan, waardoor zij tenslotte punt op punt verloor. Met 8—6 veroverde mej. Couquerque deze set, terwijl zij de tweede set met 62 won. Deze was veel gemakkelijker behaald, doordat mevrouw Bordes kennelijk vermoeid raakte en daar door emstige fouten beging, welke zich al heel spoedig in de scores wreekten. Alge- meen koesterde men een groote bewondering voor het hechte en solide spel van onze speeb ster, die geen enkele Fransche deskundige in staat had geacht, om een tegenstandster met de routine van mevrouw Bordes in twee sets te verslaan. Met evenveel enthousiasme zijn wij getuige geweest van de wijze waarop mej. Kea Bou man de zege behaalde 'op mej. Boyd, de Aus- tralische kampioene, die tot een der geducht- ste speelsters van het toumooi gerekend moet worden. Nadat in de eerste set zoowel mej. Boyd als mej. Bouman hun service- game verloren hadden, won de laatste de bei de volgende games, zoodat zij de score bin- nen weinige minuten op 3—1 had gebracht. Met een prachtige service maakte mej. Boyd er 32 van en in een love-game 33. Kea Bouman slaagde er nog in een game te be- halen zoodat zij de set met 6—4 verloor. Deze partij werd door haar niet op voile sterkte gespeeld; hoewel zij verdienstelijk po- sitiespel liet zien, ontbrak haar toch de krachtige drive, waarover zij anders beschikt en het groote zelfvertrouwen, dat haar spel kenmerkt. Toen zij in de tweede set hierovet weer beschikte, had mej. Boyd, hoe agressief zij ook qptrad, weinig succes. Onmiddellijk nam mej. Bouman de leiding door resp. een service-game van haar tegenstandster hi haar daaropvolgende eigen service te winnen De derde game, de eenige welke mej. Boyd ten deel viel, ontstond na eenige malen deuce en twee te harde drives van onze kampioene Achtereenvolgens maakte deze de vier vol gende games en dus de set uit in een magni- fiek tempo, waarin mej. Boyd niet meer dan zes slagen haalde. Het spel dat mej. Bouman wist te ontwit kelen, dwong de bewondering af van alle toeschouwers, die haar herhaaldelijk toe- juichten. Op welk een methodische wijze wist zij de aanvallen van mej. Boyd af te slaan, deze langzaam dwingend tot verdedigen, waarna, als zij haar had teruggedrongen tot aan de base-lime, zij met een dropshot een einde maakte aan de schermutseling. Dit leek ons de eenige manier om het van een speelster als mej. Boyd, die in alle opzichten door krachtig spel uitblinkt, te winnen. Wist Kea Bouman dus de tweede set met —1 te winnen, de derde maakte zij met 6—2 uit om zoodoende een harer moeilijkste over, winningen te behalen. In de kwart-finale ontmoet zij mevrouw Vaussard, die hoewel zij een zeer goed speel ster is, toch niet vergeleken kan worden met mej. Boyd en hierom ook minder gevaarlijk is: In de demi-finale zal mej. Bouman dan wel in het veld moeten komen tegen mej, Bennette en ook hier lijkt haar overwinning waarschijnlijk. De grqotste verrassing van den dag was de overwinning van miss Bennett en Cochet op misschien wel het sterkste gemengd-dub bel ter wereld Helen Wills—Hunter. Op de meeSt eenvoudige wijze slaagden de Amerikanen er in de eerste set met 6—3 te winnen, doch daarna was het met hun sup primatie geheel uit. Cochet liet in de tweede set een reeks verbluffende staaltjes zien, waarin hij zijn meesterschap toonde om van elke hem geboden gelegenheid gebruik te ma ken. Er kon geen zwak plekje worden aange wezen in het vijandelijke kamp of hij wist het te vinden en er den bal heen te spel en. Toen ook miss Bennett zich hersteld had van haar zwak spel, was deze combinatie zoo bijzonder, dat de kracht van Wills en Hunter geheel gt- broken werd door het scherpe plaatsen van hun tegenstanders. Het uitblijven van succa maakte hen steeds nerveuzer en hierdoor al leen is te verklaren, dat zij ten slotte slordig speelden en verloren. Cochet en miss Bennett werden aldus met 3—6, 6—3 en 6—3 inter-i nationale kampioenen gemengd-dubbelsoel- SROIIiKGEjf

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2