i iQAtOiA B^sifeniaaisi fteettissakesi De CHympissiie spelen. Sport RSarfetberiehtevi Moeder, ook na het eerste levensjaar is het dagelijksch bad voor U w kinderen geen overbodige weelde. Het dient niet alleen voor het verwijderen van vuil, at kan het ook in dat opzicht voor kleine kinderen en school- kinderen hard noodig zijn. Maar het zet ook de huid aan tot behoorlijke functie, hetgeen voor de gezondkeid van grooie beteekenis is. Hoe daarom Uw kinderen icderen dag, het teste's avonds in bad en droog ze daarna stevig af met een drogen handdoek. GEZ ON DHEIDSRAAD. Een 28-jarige verkooper, die als verte- ynwoordiger voor een Rotterdamsche firma P jneer dan 10.000 heeft verduisterd, is over- r Amsterdam in een paar maanden tijds renkorastig den eisch van het O. M. door de Amsterdamsche rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf. Gistermiddag is de 14-jarige zoon van den landbouwer Van Z. te Alphen a. d. Rijrt met zijn rijwiel in de langs dien v/.g Vo- pende sloot gereden en verdroni: m o. gne is vermoedelijk voorcver in d gevallen en gestikt. Te Beugen (N.-Br.) is over! :\u in den ouderdom van 72 jaar de heer j. A. Ardts, oud-Iid der Provinciale Staten van Moord- Brabant en o. a. lid van het hoofdbestuur -■van de Federatie van Nederlandsche Zuivei- fconden. I HET KIENSPEL. De minister van justitie heeft thans een echrijyen gericht tot de rechterlijke en poli- tioneele autcriteiten waarin hij den tijd geko- men acht om zoo noodig geleidelijk en na herhaalde waarschuwing over te gaan tot meer krachtdadige bestrijding van het kien- spel. Wanneer de politic voortaan te weten kojnt, dat in een cafe gekiend zal worden, wordt eerst nog gewaarschuwd, doch bij toch door- gaan volgt dan proces-verbaal. Deze missive is intusschen voor zeer vee! neringdoenden speciaal in Zuid-Limburg een financieele strop. Het kienspel was hier een voorspel en buiten enkele uitzonde- ringen werd het louter als ontspanning be- oefend. De gemeente Maastricht heeft nog onlangs eene verordening uitgevaardigd waarbij werd bepaald, dat het kienen niet mocht plaats heb- ben op Zondag en voor prijzen boven de vij? gulden. Personen beneden de 16 jaar moch- ten niet worden toegelaten. Overigens werd het kienen dus toegestaan. deze onbekwame lieden maken, is natuurujk puitengewoon duur. De kosten van halen en brengen dikwijls met luxe-auto's zijn ongetwijfeld evenmin gering. Zelfs werden pogingen in het werk gesteld om een autobus te koopen. Is het wonder, dat de arbeiders, die lange jaren in het bedrijf een habbekrats hebben verdiend, daarover verbitterd zijn? En dat het Berger publiek in de weigering van de Directie om aan de eischen te voldoen meer een demonstratie van stijfhoofdigheid dau van financieele onmacht ziet? Hoogachtend, ALBERT, Bestuurslid N. V. van Fabr. Arb. Haarlem. (Wij zullen desgewenscht ook de Directie gelegenheid geven haar standpunt uiteen te zetten en sluiten daarna deze discussie, daar de strijd een locaal karakter heeft en de dis cussie dus niet geheel als zijnde in het alge- meen belang te beschouwen is. Red. Alkm. Crt.) Prowiracisaal nie&ams L. ERANKENBERG ALKMAAR, belast zich reeds 20 jaar met het copieeren of vermenigvuldigen van bestekken, rap- porten, bruiloftsliederen enz. Uiterst lage tarieven. S HET MISDRIJF TE BUNSCHOTEN i Maar gemeld wordt, heeft de gearresteerde J. L. te Bunschoten, die gevankelijk naar Utrecht is overgebracht, bekend het pasge- boren kind van zijn dochter, dat zeer ver- minkt dicht bij een sloot gevonden is, gedood te hebben. De dochter, die ook aangehouden was, is op vrije voeten gesteld Ingezonden stukken '(Buiten verantwoordeUjkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- jins dat de redaclie er mede instemt.) STAKING KALKZANDSTEEN- FABRIEK TE BERGEN (N.H.) M. de R. De staking aan de Kalkzandsteenfabriek te Bergen vertoont tot dusverre nog geen an- der beeld dan bij den aanvang. De Directie schijnt evenwel telkens eenig succes te hebben met het vinden van werkwilligen, die zich be- reid verklaren, het werk van de stakers over te nemen. Dat het Berger publiek, wiens sympatlne geheel aan de zijde der stakers is, .weinig vriendelijk tegen deze lieden was, ligt voor de hand. De Directie deed daarom po gingen om de werkwilligen per autobus te doen vervoeren. Ze vertelde den garage-hou- der van den Autodienst HaarlemAlkmaar, dat een aantal arbeiders naar de fabriek moest worden gebracht, doch verzuimde er bij te zeggen, dat het gewone personeel in staking was. Dit had tengevolge, dat de bus met werkwilligen slechts eenmaal heeft gere den. Voor dat werk was de autodienst niet te vinden. Er is geen twijfel aan, of de andere bushouders zullen zich evenmin voor zoo'n karwei leenen. Zooals bekend is, was de heer Verkerk, die namens de Directie met de besturen der orga- nisaties confereerde, niet bereid, ook maar een cent van de in het vorig jaar toegepaste ver- laging terug te geven. 't Blijkt nu echter, dat geen kosten worden gespaard, om de werk willigen ter wille te zijn. Onder de stakers bevinden zich vier arbeiders, die slechts 19.80 per week verdienden. Aan de werk willigen wordt 25 per week gegarandeerd zoolang de staking duurt. Het product, da' BERGEN. Onze plaatsgenoot, de heer C. Punt, is be noemd tot zomer-agent van politie te Zand voort. Naar wij vernemen hebben de koetsiers en chauffeurs der autobussen, die in de Sta- tionsstraat standplaats hebben, aan de ge meente verzocht aldaar een urinoir te doen aanbrengen. Het lijkt ons toe, dat een derge- lijke gelegenheid ergens in de omgeving van de Stationsstraat wel nuttig zal zijn. De jaarlijksche schouw over de wegen zal dit jaar worden geliouden op Woensdag 13 Juni a.s. De seizoenfeesten. De V. V. V. te Bergen stelde cok voor het a.s. seizoen een commissie in voor het orga niseeren van Zomerfeesten. Deze commissie ontving van de V. V. V. 'n bedrag van 500, particulieren teekenden een garantie van 300, terwijl de Gemeente een garantietoezegging deed van 1000. De commissie heeft reeds meermalen ver- gaderd en besloot om op 8 Augustus a.s. we- derom een Bloemencorso te organiseeren en dezen dag des avonds te besluiten met concer- ten in het Parnassiapark te Bergen aan Zee, met tot slot een vuurwerk. Bergen's Harmonic, Bergen's Mannen- koor en Bergen's Gemengd Koor zullen dien avond concerteeren. Een zestall plaatselijke vereenigingen zul len, met subsidie van de V. V. V., die er op staat, dat het corso in het Olympiadejaar, zoo mogelijk nog schitterender zal worden, dan vorige corso's, aan het Bloemencorso deelnemen en als vereenigingsnummers, om den strijd voor de vrije particuliere nummers niet te verzwaren, apart beoordeeld worden. De V. V. V. en het Gemeentebestuur stel- den ieder een gouden medaillle beschikbaar, terwijl de afdeelingen Bergen van de Handel- drijvende en Industrieelen Middenstand en van De Hanze, alsmede de Directie van de Alkmaarsche Courant en van de Badbode, van de Alkmaarsche Wasch- en Strijkinrich- ting, de wasscherij van den heer S. Krom en de firma B. W. G. Lienesch te Alkmaar ieder een mooie verguld zilveren medaille toezeg- den. De Bergensche Winkeliersvereeniging deed de toezegging voor een prijs, die iets zeer aparts zal zijn, terwijl ook verschil- lende particulieren mooie prijzen toezegden. De Amsterdamsche firma's Lucas Bols en Bootz, die het vorig jaar voor zulke mooie publieksprijzen zorgden, deden toezegging zich ook dit jaar niet onbctuigd te ilaten, ter wijl nog meerdere toezeggingen verwacht worden, zoodat het dit jaar met de prijzen dik in orde zal komen en wel met zelcerheid kan worden aangenomen, dat 8 Augustus, de dag van het Bloemencorso weer Bergen's Gloriedag zal worden. De commissie besloot voorts om 25 Juli een iiluminatieavond te organiseeren. Het k-erkbestuur gaf daarvoor reeds de beschik- king over het terrein van de Ruine, terwijl met vertegenwoordigers van de verschillende buurtcommissies werd vergaderd. Besloten werd, dat de commissie collectief een 10000 lampions zal betrekken en die -tegen den kostprijs voor de buurtcommissien beschik baar zal stellen. Om d-e Ruine zal de illu- minatie voor rekening van de V. V. V. ge- schieden. Wie zich herinnert, hoe wonder mooi Bergen's centrum het vorig jaar op de verlichtingsavond was, w-elke avond helaas zoo jammerlijk verregende, weet, dat het 25 Juli een avond zal worden, die een bezoek aan Bergen meer dan waard zal zijn. 14 Augustus wordt er op het terrein van Bergen's Kerkruine een op en 1 u chtspel-a v ond ond-er hiding van den kunstschilder Frans Huismans, die met Albert van Dalsum, zoo schitterend het openluchtspel Ignaton, van de Utrechtsche studenten leidde, ge- geven, dat een too-neeigebeuren in ons land- mag worden genoem-d. Gegeven wordt n.l. -De Poler", een openluchtspel van ds. Spel- berg en Frans Huismans, een spel, dat slechts -eenmaal te So-esterberg gesp-eeld kon worden op een landdag van Vrijzinnige jongereni en toen een overweldigend succes had. Dit openluchtspel vordert de' medewerking van een -groot aantal spel-ers en is bovendien grootsch van regie en handeling. Het ge- lukte echter de V. V. V. d-e drie plaatselijke dilettantenv-ereenigingen bereid te vinden om, onder hiding van den heer Huismans, dit stuk in studie te nemen, waardoor het moge lijk is g-eworden om ook in Bergen dit massastuk vertolkt te krij;en. Medewerking van verschillende artisten werd verkr-ege-n en de commissie smaakte de voldo-ening voor dit bijzond-ere g-eval de toe- stemming van het k-erkbestuur te verkrijgen om over het Rui'neterrein te beschikken, waar door het ideaal van Willem Royaards een openluchtspelavond op het Rufnet-errein, be- gelei-d door machtig orgelspel vanuit d-e kerk en met zoeklichten b-elicht, dit jaar w-erkelijk- h-eid zal worden. EGMOND-BINNEN. Men heeft er ons opmerkzaam op ge- maakt, dat in het verslag der afseheidsverga- dering ten onrechte vermeld werd, dat de raad voltallig was. Een der raadsleden, de heer Straathof (R.K.) was afwezig, zonder dat bericht van verhindering was ingezon- d-en, Doordat er meerder publiek was, bleef dit voor onzen correspondent onopgemerld. Eigenaardig is wel, dat ook de corresponden- ten van „Ons Blad" en de „Oprechte Haar- lemsche Courant" dit niet schijnen te hebben bemerkt. CASTRICUM. De heer A. Greuter alhier is voorloopig als assistent verbonden aan de bijz. r. k. school voor jongens alhier. Wij vernemen, dat onze oud-dorpsge- noot, de heer Paul Nijsen, zoon van het hoofd der openbare lagere school 2, thans hoofd van de bijz. r. k. jongensschool ie Woudsend, bestemd is om uitgezonden te worden voor ond-erwijzer 2e klasse bij het Europ.esch onderwijs in Ned. Indie. De heer Nijsen zal in September zijn bestemming vol- gen. CASTRICUM. (Mei). Getrouwd: J. v. d. Kommer en B.I. Hermans. G e b o r e n Pieter, z. van J. Mooij en A. v .d. Berg. Overleden: Jan de Boere, 75 jaar, te Krommenie. Abram Pieter Kupcrus, 20 dagen. Zwaantje Gerrits-Kotten, 73 jaar ROEMENIe. DE OPPOSITIE VORMT EEN NEVENPARLEMENT. Het bestuur van de nationale boerenpar tij, die haar oppositie tegen de liberale partij en de regeering-Bratianu voortzet, heeft te Boekarest vergaderd ter bespreking van een aantal punten. Volgens nadere berichten zou het plan zijn gevormd, dat geen afgevaardigden en sena toren van de nationale boerenpartij de zit- tingen van het parlement einde Juni zullen bijwonen. 'n Bijzondere commissie zal belast worden met de voorbereiding en doorvoering van de actie voor de omverwerping van de regeering. Op den dag, waarop het parle ment bijeen komt, zullen alle volksvertegen woordigers van de boerenpartij evenals de tengevolge van verkiezingsmisbruiken inder- tijd niet gekozen candidaten der partij in de hoofdstad bijeen komen ter bespreking van de kwestie der leening en alle verdere economi- sche problemen, welke de consolideering en de veiligheid des lands betreffen. De bedoeling zou dus zijn de instelling van een soort nevenparlement. Eventueel genomen besluiten zullen ter ratificatie voor- gelegd worden aan een vergadering van par- tijgedelegeerden uit alle gemeenten van het land. Tegelijkertijd is besloten aan de autoritei- ten een manifest te richten om zich verder uitsluitend te wijden aan de belangen van het geheele land en niet slechts aan een, nl de liberale partij. ZUID-AFRIKA. DE VLAGGEKWESTIE. Beroering te Kaapstad. Gister was de dag, dat in Zuid-Afri-ka of- fici-eel de enkele maanden g-eleden door het parlement aangenomen Zuid-Afrikaansche vlag op de r-egeerin-gsgebouwen werd g-e- heschen. Uit een telegram uit Kaapstad aan d-e „Times" -blijkt, dat, evenals in andere sted-en, waar van gister af de Union Jack niet meer zal wapperen en alleen d-e nieuwe nationale vlag zal zijn gehesch-en, groote be roering onder het En-g-elschg-ezin-de deel d-er bevolking heerscht. Een deputati-e uit Kaap stad trachtte Di-nsdag toegang te verkrijgen -tot g-en-eraal Hertzog, den premier, doch deze w-eig-erde haar te woord te staan omdat dit nutteloos zou zijn, daar de hou-din-g der regeering onverand-eriijk vaststond. Om de- zelfd-e leden weigerd-e -g-eneraal Hertzog den buigemeester van Kaapstad en vier oud- bur-g-emeesters in g-ehoor te ontva-ngen. De burgem-eesters zonden daarop schriftelijk een protest in tegen het besluit der regeering met b-ctrekking tot de vlag, dat, zooals zij v-erklaarden, de -gevoelens van de burgers van Kaapstad geweld aandoet. Ook interpellaties in den Volksraad had- den geen resultaat. Dr. Malan, -de minister van Binnenlandsche Zak-en, bleef onvermurw- baar. schijnlijk is het ook aan fief overaacnge ge- bruik daarvan te wijten, dat hij kan grienen, als hij wil. Den korten tijd dat zijn zaak gls- teren diende, had hij geen gelegenheid al zijn talenten in deze richting te toonen. Hij kwam binnen op zijn kousen en gehuld in een dik- ken ulster, een soort koetsiersjas en werd door den president met bijzondere voorko- mendheid ontvangen: Dag B., hoe gaat het er mee? Mr. W. v. Eden, 's mans verdediger wist al evenmin raad. Hij kon alleen de verzekering geven, dat hij in h-et huis, waar hij vroeger gewoond heeft, na zijn ontslag uit de gevan- genis weer onderdak kan komen. Maar den of ander gesticht of een inrichting, waarin B. bij vocrwaardelijke veroordeeling onder toezicht zou kunnen komen, is na al zijn escapades niet te vinden. Uitspraak 14 Juni. EEN BRANDBRIEF. Voor de arr.-rechtbank te Breda stond te- recht de 33-jarige G. A. D. te Fijnaart, be- schuldigd van poging tot afpersing van den landbouwer V aldaar. In den avond van 20 Januari j.l. ontving V. een brief uit Roosendaal, waarin hij met zijn gezin b-edreigd werd met moord en brand, indien hij niet op een bepaalde plaats 900 in een flesch deponeerde. Beangst door het schrijven, betrok V. langs eeri omweg de politie in deze zaak, hoewel de briefschrijver met ernsfige gevolgen dreigde wanneer dit mocht gebeuren. In afspraak met den brigadier deed V. een zilverbon van f 2.5-0 in een wijnflesch en de- poneerde deze op da manier en de plaats door de anonieinen briefschrijver aagegeven. De flesch werd in't oog'gehouden, doch toen zij 's avonds verdwenen was, had niemand ge- zien wie haar wegnam. Al spoedig werd D. verdacht, de brief schriiver te zijnbij hem werd in beslag ge nomen eenig postpapier als dat waarop de brandbrief geschreven was. Politiebeambten hadden D ontmoet op den weg naar Roosen daal tegen den tijd, dat de brief er geposl was. Bovendien was door een herbergier-win kelier van het dochtertje van D. de zilverbon van 2.50 ontvangen die de politie in d- flesch deed sluiten. In deze zaak werden 9 ge tuigen gehoord. Verdachte zelf ontkende. De off. v. justitie, de ten laste gelegden diefstal en poging tot afpersing b-ewezen ach- tend, requireerde 1 jaar gevangenisstraf. Uit spraak over 14 dagen. STAATSLOTERI J. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 10095, 19538 1000. Ns. 584, 1478, 2105, 11120, 15120 400 Ns. 5825, 11975, 12065 200. Ns. 131, 423, 3650, 5899, 6691, 6811, 10058, 11349 100. Zij': Toen je me gisteren op straat voorbij liep, keek je niet eens naar me. Als ik gekeken had, zou ik niet voorbij je hebben kunnen loopen. (London Opinion) OUDEZONDAAR- In de zaak van den ouden stuurman H. B., di-e herhaaldelijk wegens diefstallen is ver- oordeeld en zich onlangs we-er te verantwoor- den geha-d heeft wegens diefstal van een ias en een kiiker, heeft het O. M. bij de recht bank te Rotterdam, waargenomen door mr. Schutter, gisteren na bespreking van een rap port van de doktoren Pameyer en Overbosch. die plaatsing in een krankzinnigengesticht in -dit geval niet op zijn plaats achtten, geeischt 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in vocrloopige hechtenis doorgebracht. Het O. M. wist geen andere mouw aan dit wel zeer zielige geval te passen. B. is een oud-e bekende, die herhaaldelijk voor de heeren komt, altijd weer voor kleine vermogensdriic- ten. Jassen zijn z'n specialiteit. Dat hij in het vccht van Schiedam niet spuwt, zooals men VOETBAL. Het Olympisch Voetbaltournooi. D-e eerste acte van het vo-eibalprogramma is achter den rug. Nog slechts 8 clubs zijn overg-ebleven voor d-e tweede- ronde, die hedenavon-d een aanvang neerqt met Italic— Spanj-e. Hier volg-en nog eenige indrukken van de elffallen, die zijn afgevallen. Van deze be- hooren Turkije en Mexico tot de allerzwak- sten. Deze hadden ook tegen ons elftal geen kans gehad. Hun spel is primitief, niet alleen wat aanval, maar ook wat verdediging betreft. Eigenaardig is wel dat beide met 71 wer den v-ersiagen, de Turken door Egypte, de Mexicanen door de Spanjaarden. Hierbij dient nog opgemerkt, dat de be- roemde Spaanscbe voetball-ers o.a. de keeper Zamora niet in het Sp. eiftal uitkomen als zijnde geen amateurs. Egypte, dat a.s. Maandag uitkomt tegen Portugal heeft ook geen bijzonderen indruk g-emaakt, en zal het zeker tegen de Portu- g-eezen, die reeds tweemaal wonnen, zwaar te verantwoorden hebben. Zwitserland stelde tegen Duitschland be paald teleur. D-e Hollan-dsche lucht schijnt op de Zwit- sers al een zeer slechten invlo-ed te hebben, want in A.msterdam hebben de Zwitsers nog nooit iets van bet-eekenis kunnen pr-esteeren, terwijl zij in eigen land heel sterk zijn. Luxemburg, dat met 5—3 van Beigie ver- loor, heeft een goeden indruk gemaakt. Voor- al de keeper was zeer goed. De Luxemburgers deden verdienstelijk werk door een 30 achterstand nog voor de rust om te zetten in een gelijk spel 33. Eerst in de tweede helft werden zij -geslagen. De beste indruk heeft van de af gevallen ploegen Jcego-Slavie op ons ge maakt en wij hadden dit elftal gaarne eens tegen het Nederlandsche gezien. De uitslag was dan nog lang niet zeker geweest, want de Joego-Slaviers toonden ■een- uitstekend begrip van het spel te hebben en de Portugeezen mochten zich aan 't slot gelukkig rekenen zoo vlak voor 't einde d-e winnende goal t-e hebben g-emaakt. Het spel der Chil-eenen hield wel beloften in en zoodra het wat meer verfijnd zal zijn, zal het vast succes hebben. Animo en enthou- siasm-e is er bij deze Zuid-Amerikanen g-enoeg. Van de keepers vieien na v. d. Meulen tot nu toe het meest op Mazzali van Uruguay in het weinige werk dat hij te doen kr-eegen Siflis van Joego-Slavie, als hi-eld hij er bij 't wegw-etken gevaarlijke gewoonten op na. E)-e Franschen, die zoo onfortuinlijk met 43 van Italic v-erlor-en, waren zeer zeker goede tegenstan-ders geweest voor ons elftal. En waar de Franschen beslist vooruit zijn gegaan, had de uitslag dan ook lang nog niet vast gestaan. Van de backs viel o.a. Caligaris van Italie op. Van de middenspel-ers vooral Calandra van Argentinie en Kaib van Duitschland en Andrade van Uruguay. Wat nu -de komende wedstrijden betreft, meenen wij te mogen voorsp-ellen, dat Italie heden van Spanje zal winnen Morgen zal Beigie zeker het ond-erspil delven tegen Ar gentinie. Zondag wordt de groote strijd uit de tweede ronde DuitschlandUruguay ge- streden. Met alle respect voor het Duitsche team, dat tot de b-esten van het tournooi mag ge- r-ekend worden. gelcoven wij toch datUru guay, bij wie d-e gevreesde midvoor Petron-e j zal winnm. Portugal wint naar alle waarscnijnnjKneld Maandag van Egypte, zoodat de halve end- strijden wel zullen zijn: Argentinie—Portu gal en Uruguay—Italie, met als finalisten de Zuid-Amerikaansche clubs en met strijden- de om den derden prijs: Italie en Portugal. Oordeelende naar hetgeen wij van de elf tallen hebben gezien kan dit wel als de meest waarschijnlijke uitslag worden ver wacht. Natuurlijk zijn er nog verrassingen moge lijk. Want voetbal blijit ten slotte ook een spel. Gezien d-e st-erkte van het elftal zou Duitschland misschien het meeste recht heb ben op de derde plaats. Voetballievend Nederland ziet met span ning de uitslagen der tweede ronde tegemoet. Het elftal van Uruguay voor Zondag. Ofschoon het elftal der Urugueezen dat a.s. Zondag tegen Duitschland zal uitkomen, eerst hedenmiddag wordt vastgesteld, kunnen we thans reeds mededeelen, dat het er anders uit zal zien, dan dat tegen NA'erland heeft gespeeld. In de eerste plaats zal de mid-voor Petrone zijn plaats weer innemen. Verdet zullen de rechtsbinnen Scarone en de rechts- half Andrade door andere vervangen worden, daar ze lichte blessuren hebben opgedaam Als plaaisvervangers komen in aanmerking Castro, Bartibas en de neger Piriz. Ook de opstelling der andere spelers zal vermoede lijk anders ziin. DRAVERIJ TE HEERENVEEN. Veel belangstelling. Snelle baan. Beste tijden. De Paardensportvereenigmg Heerenveen heeft gisteren op de nieuwe baan in het sporlpark uitstekend geslaagde draverijen ge- houden, die door een talrijk publiek werderi bijgewoond. De baan was snel, hetgeen vooral blijkt uit de tijden in de lste klasse heat. De uitslagen laten we hier volgen. I. Openingsprijs. Prijzendraverij 4de klas se. Afstand 1600 M. Ingeschreven: 9, niet uitgekomen 1. I. Agokan, 4-j. br. h. v. Henriot u. Kro- lika, eig. W. Herder, Joure (M. Siderius), 1620 M. in 2 min. 40 2/5 sec. (1-39); 2 Queen Elisabeth, 5-j. sch. v. Peter Stanley u Elisabeth, eig. P. Kramer (eigenaar) 1600 M. in 2 min. 42 2/5 sec. (1.41)4) II. Sportparkprijs. Heatprijzendraverij 2e en 3e klasse. Engelsche heat. Afstand 1610 meter. Te loopen in series van ten hoogste 6 paar den. In de beslissende heat komen, behalve de winners der heats, de 2 paarden, die den snelsten tijd gemaakt hebben. Ingeschreven 9, niet uitgekomen 4. lste serie: 1. Queen G, 5 j. zw. m. v. Hen- riot u. Geertje T., eig. U. W. de Jong (B. de Jong) 1625 meter in 2 min. 35 1/5 sec (1.35%); 2. Pieternel (W. H. Geersen) 1 Ol0 M. in 2 min. 41 2/5 sec. (1 40 1/5). 2c serie 1. Nonni B, 8 j br. m v. Captain Henry u. Frederika B.. eig A. Sierdsma (J F. de Boer) 1610 M. in 2 min. 42 1/5 sec (1.40 7/10); 2. Nicky Henry (M Siderius) 1655 M. in 2 min. 45 4/5 sec (1 40). Bes'.issing: 1 Queen G in 2 min. 35 3/5 sec. (1.35 1/10), 2. Nicky Henry in 2 min 39 1/5 sec. (1.36 1/5). Niet geplaatst: Nonni B in 2 min. 46 2/5 seci Ingehoaden: Pieternel. III. Pinksterprijs. Heatprijzendraverij: la klasse: Engelsche heat. Afstand 1610 meter In de beslissende heat loopen behalve de winners der heats, de 2 paarden, die den snelsten tijd gemaakt hebben. Ingeschreven 9, niet uitgekomen 2. lste serie. 1. Sally Harvester, 6 j. br. m. v. The Harvester u. Rosia de Forest, eig. mevr. Wed. J. Oosting, 1650 M in 2 min. 30 sec. (1.30 9/10), 2. Minni M., 9 j. zw m v. Cap- toin Henry u. Tegemvind, eig. K. G. v. d Veen (M. Siderius) 1610 M. in 2 min 30 1/5 sec. (1.33 1/5). 2e serie: 1. Miss Everharda, 9 j. zw. m. v Captain Henry u. Kwarteltje. eig. K. G. v. d Veen (Joh Siderius) 1650 M. in 2 min 26 4/5 sec. (1.29): 2. Judge Scott, 9 j. br. h. v. Peter Scott u. Hollyrood, eig mevr. Wed. Oosting (A. T. v. d. Veen) 1680 M. in 2 min. 28 3/5 sec. (1.28 2/5). Beslissing: 1 Miss Everharda in 2 min. 241/5 sec. (1.37.3/10); 2. Judge Scott in 2 min. 26 sec. (1.26 9/10). Niet geplaatst: Sally Harvester in 2 min 31 1/5 sec., Minni M. in 2 min. 33 4/5 sec. D~E GRAANMARKT. ALKMAAR^ 1 Juni 1928. Op de heden geliouden grdanmarkt waren in totaal 354 H.L.'s aan-gevoerd als: 285 H.L. tarwt 13.25—/ 14.25; 31 H.L. gerst id. chev. 1516; 16 H L. haver 15.50—/ 16; 8 H.L. boonen, w.o.bruine boonen 22 58; citroen boonen 2430; duiven boo nen 18; 1 H.L.karwijzaa-d; 2 H.L. blauw- maanzaad 37.50; 5 H.L. -dwersen; 6 H.L. erwten, w.o. groene erwten (groote) 35— 40. Alles per 100 K.G. BOVENKARSFEL, 31 Mei 1928. Veiling Ver. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Meirapen 5.6-013; Rabarber 4 4.30Bloemkool 28; Aardappelen 23—30 cent per K.G.; Kieine Aardappelen 20 cent per K.G. ZAANDAM, 30 Mei 1928. Veiling: „De Zaanstreek." Sla 1—/ 1.85 per kistSpi- nazie 0.10—/ 0.24 per kist; Postelein 68— 88 cent per kleine kist; Aardbeien 1919)4 cent per doosje; Radijs 2446 cent per 10 bos; Raapstelen 26—36 cent per 10 bos; Sla- prei 3)4—6 cent per bos; Andijvie f 2— 2.20 per kist; Peen 18—26 cent per bos: Seldrie 6—15 cent per bos; Bloemkool le s'. 25—43 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 16— 24 cent per stuk; Bloemkool 3e s. 5—10)4 ct. per stuk; Pieterselie 11)4—17 cent per bos; Citroenen 2.30 per 100; Bananen 6.10 per 100 stuks; Komkommers 1725 cent per' stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juni '28. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden Groentenveiling waren in totaal 200 K.G. Aardappelen aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche muizen 34.70—/ 40.50; Drielingen 12.70— 70 oar im v a a at h-&c>t wiieit n't' n ViAele crav'icht nit Waar. Z1 *.Cu r>' 'i q I fv/\V. -JoTAn \jqf t"- a t

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7