DE LANGE DE NIORAflZ PUROL liiichtvaart. Binnenland CREDEETEN DEPOSITO'S EFFECTEN Rioscopen Stadsnieuws HET LOT VAN DE „ITALIA". Een teeken van leven? D. d. 4 Juni wordt uit Moskou gemeld: Een radio-amateur, Schmidt genaamd, )eeft te Wosnessensk in het gouvernement Noord-Twinsk op een golflengte van 33 tot 35 meter, welke met die van de „Italia" over- eenkomt, het volgende radiogram opgevan- gen: „Italia" Nobile. Frans Josefsland geland. S. O.S. Het noodsein S. O. S. werd viermaal her- haald. Het hulpcomite te Moskou meent, dat ithans vaststaat, dat de „Italia" ergens op Frans Jozefsland gedaald is. Volgens een bericht uit Berlijn zou een der- gelijk radiogram niet alleen door verscheide- ne radio-amateurs in Rusland, maar ook door het Russische radiostation Wosnessensk zijn opgevangen. Hulp uit ltalie. De organisatie van de Italiaansche hulp- expeditie voor Nobile maakt snelle vorde- ringen. Een vliegtuig zal hedenavond ge- reed zijn om te vertrekken. Dit vliegtuig zal o.m. 35 valschermen voor personen en voor pakketten meevoeren. SAN-FRANCISCO HAWAII. De Southern Cross vordert aanzienlijk op zijn tocht van de Hawai eilanden naar de Fidsji-eilanden. De etappe Hawai-Fidsji be- draagt 3138 mijl. De vliegers waren, na het vertrek uit den Hawai-archipel 12 uur onder- weg toen zij hun laatste radio-telegram ver- zonden. Zij vlogen toen in mist en tegen den wind. POOLVLIEGERS OP SCHIPHOL. Waardeering voor de Fokker- vliegtuigen. Op het Amsterdamsche vliegveld zijn gis termiddag twee beroemde Poolvliegers uit de lucht gedaald: Wilkins en Eielson, die per Lufthansa uit Berlijn aankwamen om de Fokkerfabriek te bekijken en daarna ter- stond door te reizen naar Antwerpen. De beide Poolvliegers zullen na hun tocht door het Noordpoolgebied thans ontdekkin- gen gaan doen in de Zuidelijke Poolstreek. De luchtvaarders werden naar het restau- rant-Schiphol geleid, waar de heer Bol hen foesprak. De heer Wilkins nam hierna het woord, zeide dank voor de gastvrije ontvangst en hield verder een korte toespraak, waarin hij vertelde van zijn vriendschap voor Fokker en waarin hij de deugden der Fokkermachines hoog prees. Het deed hem leed, dat hij zijn komende Vlucht niet met een Fokkermachine- zou kun nen doen; dit niet omdat deze machines min der waard zijn, doch doordat de omstandig- heden hem daartoe hadden gedwongen. Wil kins zeide zelfs geen betere machines te ken- nen dan de Fokkers. Na de ontvangst in het restaurant-Schip- iiol werd onder leiding van den heer Smits tie Fokkerfabriek bekeken. EEN MISLUKTE OCEAANVLUCHT. Een driemotorig Fokkerwatervliegtuig v.er- trok Zondag uit Boston, bestuurd door den piloot Wilmur Stultz. Volgens een later ont- vangen bericht is het vliegtuig nu vier uur vliegen te Halifax op Nieuw-Schotland ge land.'De vlieger Stultz erkende voornemens ie zijn geweest naar Londen te vliegen. De vlucht vervolgd Het vliegtuig, bestuurd door Wilmur Stultz, dat bij Halifax is geland, vertrok gisteroch- tend met bestemming naar Trepassy-baai op New Foundland (uiterste Z.-O. hoek), om vandaar de vlucht naar Londen te vervol- gen. Een later telegram meldt, dat het vlieg tuig, dat den naam Friendship draagt, om half drie plaatselijken tijd bij Trepassy ge- laald is. HET WERELD-DUURRECORD. Twee Belgen ruim 60 uur in de lucht. Zaterdagochtend 6 uur 40 min. 18 sec. zijn de beide Belgische vliegers adjudant Crooy en sergeant Groenen van het vliegveld te Tienen opgestegen voor een poging om het wereld-duurrecord te verbeteren. Vier malen per dag werden zij in de lucht van versche benzine voorzien, door een an der vliegtuig, dat op geringe hoogte boven hen kwam vliegen en ravitailleerde door mid- del van een 200 M. lange slang. De vliegers zijn heden om 6 uur 47 min 50 sec. weer op het vliegveld te Tienen ge land. Zij bleven 60 uur 7 min. 32 sec. in de lucht en brachten daarmede derhalve het wereld- duurrecord op hun naam. „MISS AFRICA" OP SCHIPHOL. Met zijn Fokker-universal „Miss Africa" is gister op Schiphol gearriveerd mr. John Carberry, die is bekend door zijn vlucht met de „Miss Africa" van Londen naar Nairobi in de provincie Kenya (Britsch Oost-Afri ka). Wijlen mevrouw Carberry, die ook een goede vliegtuig-bestuurster was, is, toen zij te Nairobi met haar Moth-toestel was opge stegen, in een vrille geraakt en voor de oogen van haar echtgenoot te pletter geval len. Smetten Stuhloopen EEN RUMOERIG CONGRES. De 1. A. H. Zondag is in „De Harmonie" te Amster dam een congres gehouden van de Ho'land- sche sectie van de I.H.A., (Internationale Arb. Hulp), dat is geeindigd in een vecht. partij, waarbij een aantal gewonden zijn ge val len. Dit congres was „voorbereid" op een niet al te normale wijze door de officieele C. P. H., die maatregelen had getroffen teneinde op dit congres de baas te worden. De I. H. A. In ons land is namelijk in handen van de wijnkoopgroep. De voorzitter sprak in zijn openingsTede wer de moei'i ijkheden, die in verband met dit congres gerezen waren en deed dit in open- aare zitting, omdat, naar hij zeide, de Cen- irale Raad, die voor elk congres dergelijke iaken poogt op te helderen, niet vergaderd pad. Het was daarom, meende hij, niet moge- jijk de kwestie in huishoudelijke zitting te be- landelen, omdat eerst uitgemaakt moest vorden, wie in deze huishoudelijke zitting kon worden toegelaten. De vertegenwoordiger van het internatio- naal comite drong echter op een huishoude lijke zitting aan, waarvoor aan de afgevaar- digden met mandaten, nog een aparte roode kaart werd uitgereikt. Een gedeel te van de Wijnkopianen bleef daardoor buiten de deur en de rest zette in de huishoudelijke zitting de oppositie tegen de uitsluiting van de Wijn- koopsche delegaties voort. Toen men niet tot overeenstemming kon komen en aan de dis- cussies geen touw meer vast te knoopen was, werd de vergadering voor korten tijd ge- schorst, teneinde de atmosfeer wat at te koe- len. Een vecht partij. De deuren gingen open en tegen de onge- veer vijftien mannen en vrouwen, die buiten wachtten, werd gezegd, dat de vergadering weer tcegankelijk was. Deze Wijnkopianen gingen de zaal binnen en werden tegenge- houden door een knokploeg met roode banden om den arm, die, zonder dat iemand wist wie daar order voor gegeven had, als commissa- rissen van „orde" optrad. Uit de zaal werd evenweil geroepen, dat men binnen moeht en de menschen gingen inderdaad naar binnen. Toen ontstond een helsch geschreeuw „er uit", „slaat ze eruit". Stoelpooten werden af- gebroken, gummiknuppels getrokken, en naar men ons mededeelde, was dr. Koch een van de eersten, die met een forschen trap een ta- feltje vernielde en de vier. pooten uitdeelde, teneinde de Wijnkoopdelegaties de zaal uit te slaan. Inmiddcls was een groep tot dicht bij het podium genaderd en onder deze groep bevon- den zich Brommert en zijn vrouw, Woelders en San Ponsen. Zij werden van verschillende zijden aange- vallen en speciaal de heer Brommert moest het ontgelden. Mevrouw Brommert drong tusschen de vechtenden in en smeekte de aan- vallers haar man niet zoo te mishandelen. Daarop, zoo verneemt het blad, sprong de heer De Visser van het podium, sloeg een der Wijnkoop-mannen met een knuppet-wandel- stok op het hoofd, zoodat de man bewuste- loos neerviel, en mevr. Brommert, die ook hem verzocht haar man te bevrijden, kreeg met denzelfden stok een slag op het hoofd, zoodat zij neerviel. Terwijl de vrouw op den grond lag, daalde de stok voor den tweeden keer op haar neer. Verscheidene officieele communisten werd dit te bar en onder het uitroepen van Jlaffe vrouwenbeul" drong men De Visser opzij. De vechtpartij was inmiddels vrij alge- meen geworden en op dat oogenblik greep de politic in, die de aanwezigen uit de zaal en uit het gebouw „De Harmonie" verwijderde. Arrestanten werden niet g maakt. Eenige ge wonden, waaronder de heer Brommert en zijn vrouw, hebben zich in het Binnengasthuis la- ten verbinden. Een aantal officieele C. P. H.-ers hebben daarop het „congres" later voortgezet, onder politiebewaking. Slechts „houders van roode kaarten" werden tot deze bijeenkomst toege laten. Ook te Rotterdam een herrie- vergadering. Gisteravond had de Federatie Zuid-Hol- land van de Communistische Partij Holland in het Verkooplokaal te Rotterdam een openbare vergadering belegd, waar Lou de Visser, Vanter, en een Duitscher zouden spre- ken over de Rijnvaartstaking. Even voor acht uur had zich voor de zaal de bekende van Burink met een aantal Wijn kopianen verzameld en toen op het uur, dat de vergadering moest aanvangen, Lou de Visser niet was gekomen, opende de voorzit ter de vergadering en decide mede, dat de secretaris van de Belgische Comm. Partij, Morriens, in de plaats van den heer de Vis ser zou spreken. Er waren toen 25 menschen aanwezig. Buiten, stond een grootere groep wachten. Nauwelijks had de voorzitter de vergade ring geopend, of van Burink en de zijnen stapten binnen. Zij begonnen te schreeuwen: „Waar is Lou de Visser, de vrouwenbeul?" Het duurde niet lang, of een groote herrie ontstond. Het bleef niet bij woorden, want weldra werden ook stoelen, die volop in de zaal aanwezig waren, naar het podium ge- gooid. Dat was het teeken voor de politie om in te grijpen. ZooweH de menschen van de C. P. H. als de Wijnkopianen werden uit de zaal gedreven en op straat verspreid. Binnen een half uur was de „openbare" vergadering ge eindigd. Op verschillende plaatsen om de zaal had de politie versterkingen geposteerd, doch er behoefde geen gebruik van te worden ge- maakt. EEN SCHOOL KWESTIE. Mede op advies van den inspecteur van het 1.0. heeft de raad van Diepenheim aangeno men het voorsiel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der bijzondere school om overeenkomstig art. 72 der l.o.-wet gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe reken- en leerboekjes ter vervanging van de tegen- woordige, welke versleten zijn. OPLICHTING VAN EEN VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ. De politie te Almelo heeft zekeren E. in hechtenis genomen, die aangifte had gedaan, dat zijn motorfiets was gestolen en die van een verzekeringsmaatschappij daarvoor de verzekerde som van ongeveer 400 kreeg uit- betaald. Achteraf moet gebleken zijn, dat men hier met een geval van valsche aangifte en oplichting te doen had. Van een spoor van diefstal kon althans niets ontdekt worden. E. heeft de gelden in Duitschland opgemaakt en moet daar bovendien een ziekenfonds op soortgelijke wijze hebben opgelicht. Hij is thans ter beschikking van de justitie te Alme lo gesteld. GROOTE LEGATEN. In de gisteravond daarvoor bijeengeroepen raadsvergadering te Dirksland werd mede- deeling gedaan van de volgende door wijlen mevrouw P. W. van Weel aan de gemeente gemaakte legaten, alles vrij van successie- rechten en kosten: 50.000 voor oprichting en exploitatie van een badhuis voor te Dirksland school- gaande kindereni 35.000 om uit de rente ieder jaar ae kinderen van alle scholen op Sint Nicolaas te onthalen en een geschenk aan te bieden. Aan de gemeente en aan de Diaconie der Ned. Hervormde Kerk aldaar gezamenlijk 100.000 voor oprichting en exploitatie van een naai- en breischool toegankelijk voor meisjes uit Dirksland en Melissant's en Som- melsdijk's Kralingen bij Dirksland gelegen en een millioen gulden voor oprichting en exploitatie van een inrichting ter opneming en verpleging van arme en minvermogende zieken uit die plaatsen. De school en de zie- keninrichting te st ichten op eveneens gelega- teerd terrein aan den Stationsweg. STEIGERPAAL GEBROKEN. Op het terrein van Krumal aan de Waal- haven te Rotterdam waren gisterochtend eeni ge schilders bezig een loopkraan te verven Drie van hen stonden op den steiger, toen een der steigerpalen brak. Een der arbeiders, die aan zijn gordel bleef hangen, wist zich op de kraan te werken. De beide anderen vielen te water. Van hen is er eenA de 21-jarige M. R., verdronken. DE WONINGWET. De besturen van den National en Woning- raad, den Algemeenen bond van woning- bouwvereenigingen en de R.K. Federatie van diocesane woningbouwcentrales hebben aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer een adres gezonden, waarin zij schrijven dat naar hun meening de financieele paragrafen van de Woningwet, ook na de crculaire van 12 Maart j.L, nog toegepast worden op een wij ze, die, vergeleken met de practijk van voor den oorlog, een belangrijke beperking in- houdt. Adressanten geven eenige voorbeeldeti en spreken de hoop uit, dat de aangegeven beperkingen uit den weg zullen worden ge- ruimd. BRAND. Gistermiddag is te Bemmel afgebrand een kapitale boerderij, eigendom van den bankier Philips te Zaltbommel. De boerder-ij werd be- woond door den heer van Loon. Alles ver- brandde; de schade wordt door verzekering gedekt. Het vuur sloeg over naar een dubbel woonhuis in de nabijheid, dat eveneens in de asch werd gelegd. Alleen de inboedel was verzekerd. De oorzaak van den brand is on- bekend. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. deel was, dat eene speciaie vergunning noo- dig is voor het maken van muziek ter illus- tratie van een filmvertooning, heeft f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis geeischt. Door den voorzitter van den Nederland- schen Bioscoapbond, den heer D. Hamburger Jr. te Utrecht, die namens den verdachte de opvatting van den Bond omtrent de inter- pretatie der bioscoopwet uiteenzette, be- toogde, dat z.i. de krachtens de bioscoopwet verstrekte bioscoopvergunning niet alleen voor de filmvertooningen, maar ook voor de muziek geldt, zoodat een speciaie muziek- vergunning niet noodig is. De kantonrechter, die vervroegde uit- spraak deed, heeft den verdachte ontslagen van rechtsvervolging, op grond, dat het ten laste gelegde feit (het maken van muziek zonder speciaie muziekvergunning) niet strafbaar geacht moet worden. WIJZIGING MOTOR- EN RIJWIEL- BESCHIKKING. De minister van waterstaat heeft deze be schikking gewijzigd in dier voege, dat in bij- lage n,"onder VIII, na het woord „gevolgd': de punt wordt vervangen door een komma en daarna wordt gesteld: ,.met dien verstande. dat in het met roode kleur aangegeven cijfer niet gekleurde reflectoren kunnen worden aangebracht. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Biidt. Hoogste baromcterstand 767.8 te Jan Mayen. Laagste barometerstand 741.8 te Hernc- sand. Verwachting (geldig tot den avond van 6 Juni) Zwakke tot matige noordelijke tot noord- westelijken wind, meest zwaar b.wolkt, waarschijnlijk enkele regenbuieh in het noor- den, in het zuiden weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELMARKT. AMSTERDAM, 5 Juni. .De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 375 H.L. ST A ATSLOTERI J. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 236, 1243 en 15696 1000. Ns. 4497, 5897, 10351, 15372 en 17375 400. Ns. 1046, 4020, 4889, 7766, 7904, 16037, 17723 en 18409 200. Ns. 331, 367, 3446, 7473, 9198, 12460, 12785, 13779, 13961, 14008 en 16700 100 eeuw m den oonog tusscnen oosrennjK en ltalie. Een afdeeling van het Oostenrijksche leger met een generaal en den kroonprins aan 't hoofd, neemt bezit van een Italiaansch kas- teel, dat bewoond wordt door een schoone, jeugdige gravin. Haar echtgenoot is na het haastig gesloten huwelijk naar de strijd ge trokken. Natuurlijk trekt de gravin bijzonder de aandacht van generaal en kroonprins. Een schilderij van een dame in hermelijn in- teresseert den generaal en de gravin vertelt de geschiedenis aan het schilderij verbonden. Doordat de echtgenoot der gravin het waagt zijn vrouw ter hulp te Snellen valt hij in handen van de Oostenrijkers en nu kan de gravin haar echtgenoot redden, door de ge schiedenis van de vrouw in hermelijn te her- halen. Op welke wijze de oplossing van het geval wordt verkregen moet men gaan zien Het goede spel der hoofdpersonen is uitste- kend, terwijl de opnamen zeer goed in stijl zijn gehouden. Het bijprogramma geeft een revue, een teekenfilm en een komische tweeacter. Het ge- heel is een geslaagde voorstelling geworden. SpOF>f HET ONGEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNST. Voor het Kantongerecht te Goes heeft te- recht gestaan de koopman P. M. S. te Krab- bendijke wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Genoemde persoon trad in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid- Holland op als „Rheumatiekverdrijver" en verkocht dan middeltjes voor uit- en inwendig gebruik, die bij onderzoek bleken te bestaan uit spiritusolie. Er werd dan opgeveer 10 per fleschje berekend terwijl de waarde onge- ceer 25 ct was. Reeds herhaaldelijk werd S wegens een dergelijk feit veroordeeld. Thans veroordeelde de kantonrechter te Goes ver dachte tot 3 maal 200' boete en 300 of 4 maal 60 dagen hechtenis. EEN KLACHT VAN DE ORDE VAN VRIJMETSELAREN AAN DEN MINISTER VAN OORLOG. Het hoofdbestuur van de Orde der Vrijmet- selaren in Nederland heeft een brief gericht tot den minister van oorlog, inhoudende: dat de majoor-aalmoezenier Huyts in een lezing over de vrijmetselarij o.a. gezegd heeft, dat de vrijmetselaren den politieken moord te Serajewo hebben gepleegd; dat, zoo deze woorden (te vinden in de Pr N.-Brabant en 's-Hertogenbosche Ct. van 27 April) inderdaad gebezigd zijn, een officieele functie bekleedend persoon zich niet ontzien heeft om in het openbaar een orde, waartoe zeer veel Nederlanders behooren, te belaste- ren door haar van zulk een afschuwelijk mis- drijf te betichten; dat deze zelfde majoor Huyts reeds vroe- ger, op een lezing voor den Ned. R.-K. On- derofficierenbond, gehouden te Amhem op 26 Febr. 1925, eveneens dergelijke taal heeft gebezigd, en dat op een vraag van den heer Henri ter Hall aan den toenmaligen minister van oorlog ten antwoord kreeg, dat majoor Huyts niet de Nederlandsche, maar de bui- tenlandsche vrijmetselaren op het oog had dat majoor Huyts, als deze verontschuldi- ging als juist zou kunnen worden aangeno men, ook nu had dienen te beseffen, dat het publiek geen onderscheid maakt tusschen de buitenlandsche en de Nederlandsche vrijmet selaren dat de ingebrachte beschuldiging betreffen- de het gebeurde te Serajewo van alien grond ontbloot is; en of het geen aanbeveling verdient, ge- noemden majoor Huyts terecht te wijzen, op- dat hij zich voortaan bij zijn spreekbeurten meer rekenschap zal geven van de positie, die hij bekleedt en van de juistheid en waardig- heid zijner woorden. DE INTERPRETATIE VAN DE BIOSCOOPWET. Geen speciaie muziekvergunning noodig. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom heeft terecht gestaan de directeur van het Luxor Theater aldaar, aan wien ten laste was gelegd, dat hij zonder vergunning mu ziek heeft laten maken tijdens een bioscoop- voorstelling. De ambtenaar van het Q. M., die van oor- HARRY DENIS EERELID VAN DEN N. V. B. Naar wij vernemen, overweegt het bestuur van den N. V. B..aan de Algemeene Vergade ring voor te stellen om ir. Harry Denis, den aanvoerder van het Nederlandsch Elftal, in verband met het spelen van zijn 50sten inter- nationalen wedstrijd, tot eere-lid te benoemen. SCHOOLVOETBAL. Een demonstratie waaraan ook een Alkm. elftal deelneemt. Op initiatief van de Commissie.voor school- voetbal van den Nederl. Voetbalbond zal een demonstratie van voetbal door schoolelftallen worden gehouden op Zaterdag 9 Juni a.s. De ontmoetingen vinden plaats tusschen elftallen uit Alkmaar, Amsterdam, Den Haag, Haarlem en Amersfoort op de terrei- nen van A. F. C. te Amsterdam. Aanvankelijk bestond het voornemen, om onder leiding van een commissie uit het N. O. C. een sportdag te organiseeren voor scholieren, waarbij aan belangstellenden een beeld kan worden gegeven van de wijze, waarop diverse sporten in schoolverband worden beoefend. Dat deze algemeene demonstratie geen doorgang vindt, is gevolg van het feit, dat het.N.O.C. voor deze aangelegenheid geen tijd kon reserveeren. De leeftijdsgrenzen voor de leerlingen, die aan de ontmoeting op Zaterdag a.s. zullen deelnemen zijn 15 en 18 jaar. Bovendien is bepaald dat ieder elftal moet bestaan uit leerlingen van dezelfde school. Iedere ont moeting zal 2 maal IT uur duren, terwijl elk elftal slechts een wedstrijd speet. De eerste wedstrijd vangt aan te 3 uur n.m. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De vrouw in hermelijn. Ook dit nieuwe hoofdnummer in het A. B. T. is een operettefilm, doch thans een van de First National met Corinne Griffith, Einar Hanson en Francis X. Bushman in de hoofd- rollen. Het verhaal speelt in het begin der 19e EEN BOTSING. Hedenmorgen te 8 uur. reed de jongeheer D. met zijn fiets op den hoek van de Snaar- manslaan tegen een wagen van de firma H. De fiets werd doormidden gebroken en de jongen bezeerde arm en been. HET LANDBOUWHUIS. Vrijdag ineld de Vereenigmg „Het Land- bouvenuishaar jaarlijkscne algemeene vei- gaacring, onder voorzitterschap van den neer G. Nobel. Uit de meaedeelingen van den secretaris, den heer j. Dokter, bieek, dat er voor de ver- kiezingen voor de Kamer van Koophandei geen aanleiding was gevond.n om actie ie voeren, aangezien door de benouming van den heer Vaikering voldoende met het land- bouw-element rekening was gehouden. In het district Hoorn evenwel werd het ge- vyenscht gevonden om in samenwerking met de middenstandsvereemgingen te Hoorn en Enkhuizen een actie op touw te zetten tot be- houd van de zetels der landbouw-mannen, welk streven met succes werd bekroond. Voorts wtrd medegedeeld, dat de Vereeni- ging de vraag was voorgelegd hoe er meer centralisatie te verkrijgen is betretfende de fokveedagen in deze provincie; deze fokvee- dagen worden thans gehouden te Hoorn, Schagen en Alkmaar, maar deze drievoudige versnippering werkt niet mede om ten voile de resultaten te bereiken, die een groote fok- veedag met zich brengt wat betreft het sa- menbrengen op een punt van koopers. Het bestuur is van meening, dat het beurtsysteem hier misschien in toepassing kan worden ge- bracht, maar heeft dit onderwerp nog niet zoo diep ingaande besproken om met een be- paalde conclusie voor den dag te komen. Het jaarverslag. eveneens uitgebracht door den secretaris, vermeldde, dat't aantal leden per 1 Januari 1927 verminderd was met den Coop. Bond van Coop. Landbouwvereenigin- gen en het aantal huurders van kantoren vermeerderd met 1. De financieele commissie bracht bij monde van den h-eer G. van der Sluijs verslag uit over hare bevindingen en adviseerde tot goed- keuring der rekening en verantwoording, waartoe besloten werd. Hierna volgde de benoeming van een be- stuurslid in de plaats van den heer G. Nobel, niet herkiesbaar. Bij de gehouden stemming werd de heer H. K Koster met op 5 na alge meene stemmen gekozen, die verklaarde de benoeming gaarne te aanvaarden. Nadat de voorzitter in korte woorden de wording van het Landbouwhuis had nage- gaan, waartoe hij gaarne had medegewerkt en dat hij verder het voorzitterschap met ge- noegen gedurende 10 jaren heeft waargeno- enen, dankte de heer van der Sli fjs den heer Nobel namens de vergadering voor de goede leiding, die er steeds van hem is uitgegaan Daarna sluiting. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motornjtul gen en andere voertuigen te 9.45 uur licht op. PLANTENZIEKTENKUNDIGE DIENST. Wij ontvingen een exemplaar van Mededeeling No. 50: „De schurfb ziekte bij appel en peer", tweede druk. De eerste druk was in enkele maanden uitgeput. Mededeeling No. 52: De aardappel- ziekte. Mededeeling No .53: Een waarschu- wingsdienst voor het optreden van de aardappelziekte. Deze beide brochures hebben tot doel de bestrijding van de aardappelziekte, zoowel bij vroege als bij late aardappelen, te bevorderen en deze op het juiste oogenblik te doen uit- voeren. Hotelgast: Zeg, jongen, hdb je niet gehoord, dat ik om warm water vroeg? De jongen: Jawel meneer, maar de neer op nummer zeven vroeg het zoo pas ook en ik daoht dat'het maar beter was ais hij het't eerst kreeg. imoriat.) HH

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2