B Bnrgeriijke Stand. FEUILLETON. BARSINOERHORN'.\ De gemeenteraal van Barsingerhorn be- oemde tot secretaris en ontvanger den heer H. Dubbelman, aldaar. CASTRICUM. Door de vereeniging van provinciate amb- tenaren uit Haarlem was gisteren eene ex cursie uitgesehreven naarhet provinciaal landgoed te Castricum. Met den trein van ongeveer 3 uur arriveer- de hier een 40-tal dames en heeren, die per autobus, na begroeting door den rent meester van dat landgoed, direct vertrokken naar de kweekerij aan den Zeeweg. Hier .wachtten de opzichter en andere ambtenaren om het gezelschap te vergezellen en de noo- dige inlichtingen en toelichtingen te geven Men verdeelde zich daartoe in drie groepen. Nadat een en ander in oogenschouw was ge- nomen werd de autobus weder bestegen en werd naar het Vogelenwater gereden om de jonge boschaanplanting en de weilandaanleg te bezichtigen. Vervolgens werd een kijkje ge- nomen op het kampeer terrein, waar men een kiek liet nemen en zich liet voorlichten om trent de bestemming van de gebouwen en andere inrichtingen. Het einde van deze goed geslaagde excur- sie was het paviljoen aan Zee waar men zich ging verpoozen aan het strand en een geza- menlijke maaltijd den dag werd besloten. Aan tafel heerschte een prettige stemming en dat men voldaan was bleek uit menige rede die werd gehouden, zoowel de leiders van de ze excursie als de ambtenaren van het land goed werden dank gebracht voor den heerlij- ken middag te Castricum op grondgebied van de provincie doorgebracht. Naar ons wordt medegedeeld is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd bij besluit van 30 Mei j.l. de aanvulling van de verorde- ning voor de keuring van vee en vleesch met iie bepaling d^t alleen huisslachtingen mogen )vorden toegestaan in de maanden October tot en met December. KOLHORN. De ansjovisvangst was Maandagmorgen /an 50 tot 200 K G. per jol. Den prijs is van f 0.78 f 0.80 per K G. AKERSLOOT. Al zijn reeds enkele gevallen van mond. en klauwzeer onder het vee als geweken te beschouwen, nog steeds breidt deze ziekte ?ich uit en wel 4 gevallen in de Schermeer en :fl in den Oostwouderpolder. Over het alge- neen is de ziekte niet van ernstigen aard. Het muziekcorps Sint Cecilia, voorheen een corps, dat nog al vorderingen maakte en enkele prijzen behaalde op concoursen, lijdt door gebrek aan eendrachtige samenwerking een kwijnend bestaan. De animo onder de leden is er niet meer en de repetities worden niet meer gehouden. Voor enkele jaren is het Prot. Harmnoie gezelschap „de Vooruitgang" opgeheven, zoodat in deze gemeente geen werkende ver eeniging meer bestaat. DESTRUCTIE VAN AFGEKEURD VEE EN VLEESCH. Actie tegen den vleeschkeurings- kring Barsingerhorn. Het college van B. en W. van Castricum heeft tot de dagelijksche besturen van alle tot den vleeschkeuringskring Alkmaar behoo- rend§, gemeenten het verzoek gericht, te wil- len overwegen, steun te verleenen aan een door Castricum aan Ged. Staten van Noord- Holland gericht adres inzake de destructie van afgekeurd vee en vleesch in de provincie benoorden het IJ. In dit adres wordt betoogd, dat het plan der geementen, behoorende tot den kring Barsingerhorn om een eigen destructie te stichten het algemeen hygienisch, sociaal en economisch belang van de meeste gemeenten in noordelijk N.-Holland aantast, aangezien ten gevolge van zulk een besluit de Ned. Thermo-chemische fabrieken om rendabili- teiisredenen geen contract meer zal kunnen afsluiten met de overige gemeenten, zoodat deze alsdan zelf maatregelen zullen moeten nemen, hetwelk met faooge kosten gepaard ■«al gaan. In het algemeen belang worden Ged. Staten daarom verzocht, hunne goedkeuring aan het besluit te onthouden. Bovendien zal de burgemeester van Castri cum het bezwaarschrift zoo mogelijk in open bare sitting van Ged. Staten en namens de kringgemeenten verdedigen. Voorts verneemt het Hbl., dat de Com- missie van Toezicht, voor den Vleeschkeu- ringsdienst Hoorn, waarin zitting hebben de gemeenten Hoorn, Berkhout, Wognum, Blok- ter, Wijdenes, Avenhorn, Schellinkhout, Zwaag en Oudendijk, besloten heeft, om er bij Ged. Staten op aan te dringen, het plan, om in den kring Barsingerhorn een destruc tor te bouwen, niet goed te keuren, evenmin 47) Naar het Engelsch van RAFAeL SABATINI. (Schrijver van „De Zeevalk"). „Ik heb je vergiffenis geschonken, maar ik wil je nooit weerzien, anders mocht ik eens vergeten, dat ik je vergiffenis heb geschon ken. Breng hem weg", verzocht ik aan.een paar van mijn bedienden. Vlug, stilzwijgend en gehoorzaam kwamen er dadelijk twee naar voren en droegen den kermenden en schreienden man de kamer uit. Toen dat was afgeloopen, zei ik op gebiedenden toon: „Waard, maak een kamer voor mij gereed. En laat een paar van jullie m-eegaan om mij te bedienen." Daarna gaf ik mijn bevelen omtrent mijn ibagage, die door een paar van mijn bedien den naar de kamer werd gebracht, welke in allerijl door den waard gereed was gemaakt. In die kamer bleef ik langen tijd opzitten, ten prooi aan de groctste ellende en wanhoop. Toen ik uitgewoed was had ik wel even aan den armen Ganymedes mogen denken, maar mijn eigen zaken wogen mij zeer zwaar en beheerschten onbetwist al mijn gedachten dien nacht. Het eene oogenblik dacht ik er over naar Lavedan te gaan; het volgende liet ik dat als een eventueel besluit van den Amster- damschen gemeenteraad, om overeenkomstig de voordracht van B. en W. der hoofdstad het stelsel van eigen destructie te handhaven en op grond van principieele redenen geen contract te sluiten met de N. T. F. Van dit adres zullen afdrukken worden gezonden aan de Amsterdamsche raadsle- den. In de Maandag a.s. te houden vergadering der afdeeling Noord-Holland van de Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten zal de houding van Amsterdam en den kring Bar singerhorn in behandeling komen. WINKEL. Door bemiddeling van de Politie-Radio Omroep te Hilversum is de op 26 Mei ont- vreemde auto van de firma Keetman en Schoorl, alhier, waarvan voor enkele dagen melding werd gemaakt, opgespoord te Woer den. De heer J. de Veer, die als opvolger van wijlen den heer C. Meurs is benoemd tot lid van den raad, heeft die benoeming aange- nomen. DE STREEK. Tengevolge van de slechte uitkomsten, wel- ke de teelt van vroege potbloemkool en sluit kool hier tengevolge van misoogsten heeft opgeleverd, is de cultuur van deze gewassen hier dit jaar van weinig beteekenis. GROOTEBROEK. Waar de aanvoer van vroege aardappelen reeds toeneemt, heeft de groote veilingsver- eeniging „De Tuinbouw" haar namiddagvei- ling reeds geopend. HEILOO. Naar we vernemtn zijn de meeste grond- eigenaren aan den Heerenweg (bezuiden den Stationsweg) bereid om grond voor de weg- verbreeding ai te staan en wel voor een ver- goeding van 2 per vierk. M. voor de be- bouwde en 1 per vierk. M. vcor de onbe- bouwde perceelen. Alleen de eigenaars van perceelen D 211a en D 211b zijn niet tot af- stand bereid. Jammer is dat het gemeentebestuur des- tijds geen gebruik heeft gemaakt van het aanbod van den eigenaar van perceel D 212a, die bereid was den grond kosteloos af te staan, mits de gemeente zorgde voor een afscheiding. Missehien oordeelt men thans anders, daar men ook voor een tweetal per ceelen aan den Raadhuisweg op kosten der gemeente de hekken heeft verzet. Ook vernemen we, dat vele eigenaren niet op eigen kosten hun hekken willen verplaat- sen, zoodat het verre van zeker is of de ver- breeding die dringend noodig is tot stand zal komen. WARMENHUIZEN. Aangevoerd: In Mei 1928: Roode kool 900 K.G., in Mei 1927 14.700 K.G.; in Mei 1928 2.600 K.G. Geie kool; in Mei 1927 2.000 K.G.in Mei 1928 40.300 K.G. Deen- sche witte kool, in Mei 1927 56.200 K.G.; in Mei 1928 118.450 K.G. Rabarber, in Mei 1927 89.525 K.G.; in Mei 1927 9.425 K.G. Uien; in Mei 1927 2.200 K.G. Bi-eten; in Mei 1927 9.700 K.G. Peen. De omzet bedroeg in Mei 1928 11.946.35 tegen f 10.874.04 in Mei 1927. PETTEN (Mei). Geh uwd Jacobus Nicolaas de Moel en Josina Weidina Maria Breed. Over leden Teunis Smit, 83 j., we- duwnaar van Aagje Bakker. ST. PANCRAS (Mei). G e b o r e n Jacoba, d. van Willem Schuur en Gerrigje Post. Pieter Willem, z. van Pieter Groen en Anna Kostelijk. Hendrik en Sijbrand, zoons van Cornelis Vos en Aaitje Rens. Hendrina Maria, d. van Jan Heinis en Huberdina Maria Kuypers. Simon, z. van Aris Volkers en Dieuwertje Kuiper. Hendrik, z. van Hendrik Goesin- ne en Clasina Cornelia Stam. G e h u w d Dirk Kloosterboer en Cor nelis Anna Gerritsen. Maarten Smit en Johanna Catharina Martina Rouw. Ja cob Blokker en Jacoba Koelemey. Overleden: Cornelis Wielings, 72 ja ren, echtgen. van Jantje Groen. HEILOO (Mei). G e b o r e n Margaretha Maria, d. van W. Bakker en M. Wokke. Maria Ada, d. van J. M. Kuteman en G. van der Horst. Matthijs, z. van H. Dekker en E. Verver. Anna Anthonia, d. van W. Zandbergen en A. Liefting. Teunis Cornelis, z. van C. de Groot en T. Kieft. Klaas Willem, z. van C. Schoen en G. Muller. Johannes Gerar- dus, z. van A. L. de Vogel en A. J. Senne. Jan, z. van M. van Stijgeren en E .C. Blok ker. Godefriedus Johannes, z. van H. P. plan weer varen. Waartoe zou dat dien en? Zou Roxalarme gelooven wat ik haar te zeggen had? Zou zij niet denken, hetgeen niet te verwonderen zou zijn, dat mijn bekente- nis van de waarheid van een verhaal, dat ik niet met mogelijkheid ontkennen kon, niet vrijwillig was, maar door de omstandigheden genoodzaakt? Neen, daar was niets aan te doenMoest nu juist dezen eersten keer, dat ik een innige liefde voor iemand voeld-e, alles alles verkeerd gaan? Ik sliep slecht toen ik eindelijk naar bed ging en tobde steeds over mijn ongelukkige liefde. 's Morgens besloot ik uit Toulouse te v-er- trekken dit gewest te verlaten waar ik zooveel ondervonden had mij te Beaugen- cy terug te trekken en daar oud t-e worden in misanthropische afzondering. Ik had afge- daan met het hofleven, afgedaan met liefde, met vrouwen, ik had afgedaan met het leven. Het had mij veel gegeven wat ik niet gezocht had. Het had mijn tafel voorzien van de rijkste prijzen, zoowel letterlijk als figuurlijk. Ze hadden mij niet bekoord, ze hadden mij spoedig tegengestaan. En nu in dit afgelegen hoekje van Frankrijk had het mij het eenige getoond wat ik verlangde, maar diet was spoedig buiten mijn bereik gezet en had mij voor eeuwig ongelukkig gemaakt. Ik sprak Castelroux dien dag, maar vertelde hem niets van mijn verdriet. Hij bracht mij tijding van Chatellerault. De toestand van den graaf was zeer gevaarlij-k; hij lag in het hotel Royal en mocht niet vervoerd worden. De dokter wanhoppte aan zijn leven, van 'der Poel en 'J- C. Duivenvoorden.^ x Overleden: Maarten Mulder, oud 57 jaren, echtg. van A. Swaan. Debora Swartsenburg, oud 60 jaren. Simon Bak ker, oud 62 jaren, echtg. van B. Klomp. Godefriedus Johannes van der Poel, oud een jaar. Getrouwd: Theodorus Leek en Catha rina Maria de Wit. Petrus Anthonius de Wit en Gerarda Wilhelmina Apeldoorn. Dirk de Groot en Cornelia Kloosterboer. Jelle Sandstra en Anna Berendina Rikkert. Gevonden: Sleutel. Verloren: Regenjas. SCHOORL' (Mei.) G e b o r e n Alida Femia, d. van Adam Selhorst en Antje Smit. Sara, d. van Tho mas Boekel en Maria Blom. Jacobus Jo hannes, d. van Cornelis Johannes Hopman en Antje Timmer. Hortensia Margaretha Maria Sylvia, d. van Josephus Antonius Hu- bertuse Franciscus Nicolas en Susanna Me- lania Charlotte Maria NijS. Pieter Wil lem, z. van Jan de Boer en Trijntje Guur- truida Kooij. Jacob Gerardus, z. van Hen drikus Gerardus Kager en Geertruida Ma ria Veldman. Ondertrouwd: Cornelis Greeuw en Johanna Blokdijk. Getrouwd Gerrit Veldman te Nieuwe Niedorp en Hendrica Maria Kazenbroot. Overleden Aaitje Houtkooper, 79 j., weduwe van Jacob Dane. Willem Korver, 75 j., echtgenoot van Sjoerdtje Zeilstra. Albertus Willem Bernhard, 87 j., weduwnaar van Adriana Margaretha van Sluisdanj. Trijntje Hoek, 78 j. wed. van Jan Nieuwland. Cornelis, lO j., zoon van Gerrit Druyven en Paulina Coset. BROEK OP LANGENDIJK (Mei) G e b o r e n Cornelia, d. van C. Klooster boer en G. Koedijk. Hendrik, z. van J. Pluister en E. Kreijger. Klaas, z. van K. Bakker en D. Kaas. Overleden: Frans Kossen, oud 45 jaar, echtgenoot van J. Schaap. Cornelis de Boer, oud 6 maanden, zoon van J. de Boer en Tr. Akkerhof. Ondertrouwd: P. Paarlberg en Tr. Aarsen. Getrouwd :C. Cuperus te Leiden en G. Kreij. S. Koffeman en N. Veenstra. M. Wiering te Heerhugowaard en A. Smit. J. Rus en A. Koedijk. D. Wagenaar te Heerhugowaard en S. Hoogland. H. Dekker te Noordscharwoude en A. Molenaar. J. J. A. Colijn te Bunde en G. Biersteker. J. van't Riet en N. M. Kok. K. Kok en J. Nieuwenhuizen te Sint-Maarten. CASTRICUM (Mei). Ondertrouwd: Gerard Hemstede en Maria de Vries. Jilles va'n den Kommer en Bertha Johanna Hermanns. Jacobus Nico laas Stuifbergen te Limmen en Cornelia Res Cornelis Johannes Duin te Heemskerk en Jansje Beentjes. Cornelis van Duin en Jo- banna Zonneveld. G e h u w d Th. J. Kaandorp en J. Zon neveld. G. Veentsra en J. de Vries. J. Brasser en R. G. Heere. L. Brands te Bergeschenhoek en J. Broekhuizen. -— G. Hemstede en M. de Vries. J. van den Kommer en B. J. Hermans. Geboren Jan, zoon van G. Lotterman en A. A. Bijl. Maria Agatha, dochter van C. M. Poel en M. Schermer. Abram Pieter, z. van A. Kuperus en G. Hofstede. Johanna, d. van G. J. Kerkhoff en J. van Angeren. Maria Theresia Anna, d. van C. Sneekes en C. C. Boon. Herman Ma- rius, z. van H. de Gooijer en A .van de Haar. Pieter, z. van J. Mooij en A. van den Berg. Geertruida Adriana, d. van J. Lief ting en J. C. Levering. Overleden: Pancratius Lourens Breet veld, oud 3 jaren. Pieter de Graaf, oud 79 jaren te Barsingerhorn. Johannes Lu cas de Haan, oud 88 jaren te Haarlem. Abraham Marinus Kwist, oud 56 jaren te Amsterdam. Helena Blankwater, oud 27 jaren te Haarlem. Sijtje Bakker—Banker- sen, oud 66 jaren. Adriana Twisk—Bak ker, oud 54 jaren. Maria Geertruida Droste—Roodenboog, oud 82 jaren te Am sterdam. Gerrit van den Burg, oud 27 da gen. Gerritdina Pasveer van Brummen, oud 90 jaren te Amsterdam. Gerdina Margaretha Mantjes—Verdonk, oud 48 ja ren te Zaandam. Hendrik van Drunen, oud 64 jaren te Bussum. Catharina The resia Verver, oud 4 maanden. Jan de Boer te Krommenie. Abram Pieter Kuperus, oud 20 dagen te Castricum. Zwaantje Gerrits Kotten, oud 73 jaren. WINKEL - (Mei.) Geboren Volkert Pieter, z. van Pieter Otjes en van Jannetje Keeman. Petrus, z. van Petrus Floris en van Geertje Ruijter. Annie, d. van Willem Zieleman en van Dik de Leeuw. Anna Cornelia, d. van Lou- „Hij wou u spreken", zei Castelroux. Maar daar had ik geen zin in. Al had hij mij veel kwaad gedaan, en al verachtte ik hem diep, toch was ik bang dat zijn toestand mijn medelijden zou opw-ekken en ik was niet in een stemming om mijn medelijden te verkwisten voor een man als Chatellerault zelfs op zijn doodsbed terwijl ik zelf zoo veel behoefte had aan medelijden. „Neer,, rk ga niet", zei ik na een-ig naden- ken. „Zeg hem uit mijn naam dat ik hem vergiffenis schenk, als hij daar tenminste behoefte aan heeft en dat hij liever zijn testa ment moest maken om mij later moeite te besparen als hij mocht komen te overlijden". Ik zei dit omdat ik geen lust had, indien hij zonder testament stierf zijn naaste erfge- namen te gaan opzoeken en hun mee te dee- len dat mijn bezittingen in Picardie nu aan hen toebehoorden. Castelroux trachtte mij nog over te halen naar hem toe te gaan, maar ik bleef bij mijn besluit. „Ik ga vandaag van hier v-ertrekken", deelde ik hem mee. „Waar gaat u naar toe?" „Naar den drommel of naar Reaugency, ik weet nog niet welk van de twee, het doet er ook niet toe". Hij keek mij verbaasd aan, maar hij wist te goed hoe het behoorde om te vragen naar zaken die hij als een geheim beschouwde. „En de koning?" waagde hij in het mid den te brengen. „Zijn majesteit heeft mij- reeds ontslagen van mijn werkzaamh-eden aan het hof,'" Confldenfleele jongen in een viscbwinkel (vroeger in een confectiezaak geweest): „Ik heb den baas hooren zeggen, dat ie veel meer visch heeft gekocht dan hij gelooft dat ie noo dig beeft. As u tot het eind van de week kan wachten, zullen we wel een uitverkoop hebben", (London Opinion). rens Wurkum en van Maartje de Boer. Getrouwd Cornelis Schuit te Haren- karspel en Neeltje de Jong. Leendert War- denaar te Barsingerhorn en Jennek-e Fijn- heer. Jacob Waiboer te Schagen en Jantje Reinoutje Kistemaker. Overleden: Cornelis Kessel, 78 j., echtgenoot van Aaitje Sentis. Elisabeth Vink, 70 j., echtgenoote van Frans Kos. Cornelis Meurs, 66 j., echtgenoot van Trijntje Mol. HEERHUGOWAARD (Mei). Geboren Maria Margaretha, d. van C. Roozendaal en B. Kamp. Theodora, d. van E. J. Westmeiier en Th. Groot. Afra Maria, d. van J. Jong en A. M. Schil- der. Maria, d. van P. Groot en M. M. Dekker Femmigje, d. van J. Bakker en F. van der Meer. Petronella Johanna, d van G. Brink en C. Mul. Gerardus, z. van A. Groot en M. Oudeman. Bernardus, z. van Th. van Schagen en C. G. Giling. Anthonia Anna, d. van P. Buurman en A. Jong. Johanna, d. van R. Hoogland en G. Wagemaker. Anthonius Petrus, z. van B. Overbeek en C. Groenland. Jacobus Cornelis, z. van N. Bancras en A. Beers. Franciscus, z. van P. Beers en J. M. de Boer. Petrus Anthonius, z. van J. L. van Bohee- men en M. C. Ruwiel. Cornelis, z. van A. Vreeker en Th. de Boer. Catharina Afra, d. van C. Oudhuis en A. Heddes. Jacob Nicolaas, z. van J. A. van Stipriaan en G. Stapel. Overleden: Hette Meinema, oud 68 Trijntje Oudejans, oud 74 j. Maria Groot, oud 12 dagen. Petrus Groot, oud 6V2 maand. Catharina Schilder, geh. oud 36 j. (overleden te Alkmaar). Cornelis de Weel, oud 314 maand. Femmetje Veer, oud 73 j. Arie Mienes, oud 54 j. Gehuwd: Theodorus van Stralen en Anna Maria van Langen. Pieter Hes en Trijntje Appelman. Jan Bakker en Jo hannes Potter. Johannes Dekker en Sel- ma Jonas. Arien Breed en Anna Maria Wester. Nicolaas Schuurman en Reinou tje Scheer. Jacob Admiraal en Guurtje Kieft. HEEMSKERK - (Mei.) Ondertrouwd: J. J. Turn en A. I. Schuijt. I. Groot en C. P. Mooij. P. Brakenhoff en M. A. Nijman. J. Bakkum en G. Molenaar. H. G. Duinev-eld en M. G. de Boer. Getrouwd J. A. Vromesteijn en Joh. M. Pekel. I. Docter en J. Houtnipper. Jac. de Wit en Wilh. Schuijt. C. J. Henne- man en I. Baltus. B e v a 11 e n A. StengsBrakenhoff, z. A. BoonVoormeer, z. P. Koper Vend-el, z. G. TuinBenning, d. Overleden: I. Stengs, 7 j. Jac. Stengs, 4 maanden. C. M. Bleijendaal, 27 jaar. 447ste ST A ATSLOTERIJ Trekking van Maandag 4 Juni. 5de klasse 13e lijst. 169 387 449 603 633 652 690 791 824 973 1129 1455 1494 1817 2044 2118 2130 2147 2288 2319 2405 2460 2465 2587 2722 2796 2964 2993 3115 3126 3165 3265 3448 3505 3527 3653 3679 3698 3715 3798 3839 4084 4141 4218 4257 4271 4329 4408 4414 4514 4568 4572 4610 4640 4717 4732 4956 4984 5011 5101 5127 5175 5233 5294 5461 6893 5935 5957 5972 6052 6055 6093 6116 6190 6217 6318 6360 6609 En toch vertrok ik dien dag niet; tot 's avonds toe was ik bij het plan gebleven, maar toen begr-eep ik dat het te laat was en ik stelde mijn vertrek uit tot den volgenden dag. Ik kan geen reden opgev-en voor mijn talmen. Missehien kwam het voort uit mijn lusteloosheid, missehien was het een geheim- zinnige hand die mij weerhield. Dat mag zoo zijn, ja of neen, dat ik nog een nacht in het hotel de Toulouse bleef was een van die toevallige gebeurtenissen die, hoe onbedui- dend op zich zelf, groote gevolgen kunnen hebben. Was ik dien dag naar Reaugency ver trokken, dan zoudt ge waarschijnlijk nooit van mij gehoord hebben tenminste niet van mij zelf want hetgeen ik u tot nog toe verteld heb, zonder hetgeen nog moet vol- gen, was waarschijnlijk weinig de moeite waard om op te schrijven. Ik vertrok dus's morgens; maar daar het niet vroeg meer was, kwamen wij niet ven der dan Grenade, waar wij opnieuw in het Hotel de Kroon logeerden. En daar ik mijn vertrek slechts een dag had uitgesteld kwam er gelukkig een boodschap tot mij vooidat het nog te laat was. Het was 's middags twaalf uur. Onze paarden stonden gezadeld; eenigen van mijn bedienden zaten reeds te pard want ik was niet van plan ze ontslag te geven voor- dat wij te Beaugency waren en mijn twee koetsen stonden gereed voor de reis. Ge- woonten die men zijn leven lang heeft gehad zijn niet gemakkelijk af te schaffen wanneer de Noodzakelijkheid haar gebiedepde stem verfieft. 6741 6759 6798 6889 6970 7126 7130 7141 7195 7270 7294 7363 7749 7762 7773 7939 7942 8093 8120 8324 8581 8614 8637 8834 8887 9009 9012 9060 9104 9262 9395 9426 9447 9467 9598 9632 9675 9695 10112 10300 10453 10486 10544 10690 10815 10885 10920 10922 10993 11028 11129 11174 11217 11322 11396 11585 11625 11684 11749 11786 11855 11977 12067 12225 12258 12457 12472 12516 12524 12555 12723 12931 13016 13148 13164 13281 13322 13333 13337 13353 13459 16321 13625 13727 13735 13883 13920 13987 14094 14156 14193 14201 14334 14513 14565 14645 14713 14791 14795 14930 14988 15025 15063 15221 15658 15813 15863 15985 16119 16313 16372 16449 16509 16654 16739 16980 17131 17188 17251 17504 17771 17827 17846 17878 18910 18235 18244 18300 18303 18459 18533 18537 18582 18595 18812 18869 18993 19016 19093 19130 19426 19474 19509 19598 19639 19896 19964 19995 20082 20220 -20298 20305 20384 20531 20753 20847 20964 Nie ten. 48 59 126 157 177 204 208 271 286 294 341 365 375 390 393 ■420 469 478 495 497 582 595 622 640 641 698 699 731 751 764 909 959 988 1001 1102 1299 1324 1357 1372 1404 1418 1469 1516 1547 1556 1572 1586 1620 1630 1650 1662 1675 1749 1761 1772 1804 1820 1898 1921 1975 2012 2022 2072 2081 2128 2194 2212 2277 2281 2305 2378 2386 2400 2470 2536 2557 2571 2627 2664 2668 2781 2817 2821 2840 2841 2850 2861 2875 2918 2946 2959 3038 3040 3089 3120 3161 3225 3302 3323 3343 3373 3388 3409 3410 3489 3503 3576 3596 3661 3712 3813 3873 3889 3899 3959 3990 3995 4008 4046 4085 4116 4135 4206 4216 4248 4304 4332 4333 4407 4484 4535 4654 4670 4702 4707 4769 4791 4816 4888 4895 4990 5014 5054 5068 5099 5135 5137 5189 5207 5219 5280 5283 5288 5295 5300 5317 5333 5345 5347 5398 5433 5482 5500 5544 5615 5767 5797 5811 5840 5844 5934 5998 6007 6032 6048 6068 610O 6101 6159 6181 6229 6241 6248 6256 6267 6298 6328 6336 6340 6350 6370 6439 6479 6541 6574 6593 6653 6659 6712 6735 6800 6926 6975 6987 7001 7053 7082 7173 7184 7185 7237 7314 7321 7357 7404 7495 7571 7664 7698 7699 7722 7723 7759 7819 7855 7952 7976 7982 7984 8002 8022 8051 8073 8090 8099 8133 8280 8297 8311 8419 8493 8572 8624 8627 8644 8709 8721 8794 8799 8876 9027 9028 9030 9058 9061 6980 7278 7808 8532 8941 9325 9618 10412 10880 11074 11485 11792 12385 12634 13196 13372 13750 14171 14617 14940 15739 16364 16911 17540 18030 18511 18827 19264 19753 20260 20815 187 325 405 509 671 901 1167 14(2 1561 1659 1793 2009 2148 2329 2547 2686 2842 2957 3124 3371 3502 3752 3965 4099 4280 4517 4756 4967 5122 5261 5314 5431 5633 5926 6050 6200 6277 6352 6584 6787 7023 7221 7435 7710 7897 8003 8102 8456 8676 8955 9120 Ik was bezig met den waard af te reke- nen toen ik plotseling haastige voetstappen in de gang hoord-e, het gekletter van een degen tegen den muur en een stem de stem van Castelroux opgewonden roe- pen: „Bardelys! Mijnheer de Bardelys!" „Wat is de reden van uw komst?" riep ik, hem groetende, toen hij de kamer binnen- trad. „Heeft u nog plan naar Beaugency te ver trekken? vroeg hij kortaf zijn hoofd in den nek werpende. „Ja zeker", antwocrdde ik zeer verbaasd over zijn opgewondenheid. Heeft u St. Eustache en zijn manschap- pen dan niet gezien?" „Neen, niets daarvan". „Zij moeten toch een paar uur geleden hier voorbij gekomen zijn". Toen wierp hij zijn hoed op de tafel en sprak met heftig- heid: „Als u eenig belang stelt in de familie Lavedan, dan keert u dadelijk naar Toulouse terug!" Het noemen van den naam LavAian wae voldoende om mijn pols te doen jagen. Ea toch had ik de laatste dagen berusting ge* leerd en zelfbedwang. Ik keerde mij lang- zaam om en keek den kapitein opmerkzaam aan. Zijn donkere oogen schitterden vau op gewondenheid. Het was duidelijk dat hij ge- wichtig nieuws had. Ik wendde mij tot den waard: „Laat ons alleen, mijnheer de waard", zei ik kortaf. Toen hij vertrokken was vroeg ik zoo kalm mogelijk: „Wat is er met de familie Lavedan, mijnheer Castel roux' (Wordt vemlgd.)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6