lllniisistlit Cturait. -*■-- - HoiM oemgsfe jaargang. Radio-hoekje FEU1LLET0N. De Olympische speles. iechtszaken *0. 189 1628 Woensdag 6 Juni. HINDERWETTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretark ter inzage zijn gelegd de aan hen ingediende yerzoeken met bijlagen van: H. W. OUDHOFF te Alkmaar om vergun ning tot het oprichten van een BOLLEN- KISTENMAKERIJ, met plaatsing daarin van een electro-motor van 6 P.K., voor het in beweging brengen van een cirkelzaag in het perceel BERGERWEG, kadastraal bekend Sectie C, Nr. 3318. DE BATAAFSCHE IMPORTMAAT- SCHAPPIJ te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een ONDERGROND SCHE BENZINE-BEWAARPLAATS in, met AFTAPINRICHTING op de openbare straat bij het perceel DIJK Nr. 30. DE FIRM A H. W. HOLSMULLER te Alkmaar om vergunning tot het uitbreiden van een machinale koffiebranderij, door bij plaatsing van een brander en diverse kleine machines, aangedreven door een electromotor van 4 P.K. en 4 electromotoren van 1% P.K. in het perceel VOORDAM Nr. 14. Bezwaren tegen deze oprichtingen en uit- breiding kunnen worden ingediend ten Stad- huize dezer gemeente, mondeling op DINS- DAG 19 JUNI e.k. 's voormiddags te ell uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedu- rende drie dagen v6or gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft inge bracht op de Secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis oemen. Alkmaar, 5 Juni 1928. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. - Dortderdag 7 Juni. Wlversum, 1060 M. 12.302.Lunch- (huziek door het Trio Verhey. 3.4.— Uur- tje voor wees- en ziekenhuizen onder leiding yan Mevr. Ant. van Dijk. 6.7.15 Concert door het Trio Rentmeester. 7.157.45 3de Engelsche Olympiadeles. 8.— Puccini-avond. Helene Cals, sopraan. Co van Geuns, so- praan. Jules Moes, bariton. Paul Pul, bari- ton. Het Omroep-orkest cnder leiding van Nico Treep. 9.50 (na no. 10) Causerie over Puccini door Louis Schmidt. 10.Persbe- richten. 10.45 Dansmuziek door Rentmees- ter's band. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.301.45 Con cert. Mej. D. van Daalen, sopraan. P. Ha-1- sema, piano. 6.7.— Gramofoonmuziek. 7.-7.25 Spr. C. A. de Bruyn: De beteekenis en waarde van Gymnastiek. 7.358.De beteekenis en waarde van Gymnastiek. 8. Concert. Spr.: Ir. W. H. C. Knapp: Boer en stedeling. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager, viool. Mevr. J. Hehi, fluit. D. Vos, altviool. G. van Scager, cello. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte mu- ziek. Trio en sopraan. 1.202.20 Gramo foonmuziek. 2.50 Causerie 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Causerie: De huishond. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert- orgel-bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 V. Olof sextet. 6.35 Landbouwberichten. 6.40 V. Olof sextet. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Voor ladvinders. 7.20 M uziekcauserie. 7.35 Jrabm's piano-composities. 7.45 Causerie: Financien in de moderne wereld. 8.05 K. Fa'.kner, bariton. 8.20 Chariot's uurtje. Mu- ziek en zang. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 „La Boheme", 2e en 3e acte. 10.35—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Or kestconcert. Werken van Rossini en Gounod. 4.055.05 Kinderuurtje 8.5011.20 Or kestconcert. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 1.253.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Concert door het „Vroolijke O'ber- Schlesische radiokwartet". 8.409.45 Con cert door het Werag-orkest. 9.5011.Con cert. H. Kuermanowa, alt. H. Holwe, bari ton. Werag-koor. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezin- 48) Naar het Engelsch van RAFAeL SABATINI. (Schrijver van ,X>e Zeevalk"). „Vanmorgen om zes uur is ridder St. Eus tache uit Toulouse vertrokken en is naar Lavedan gegaan." Dadelijk kwam het vermoeden waarom in mijn hoofd op. „En heeft hij den burggraaf verrad-en?" Het was meer een bewerin-g dan een vraag. Castelroux knikte. „Hij heeft van den grootzegelbewaarder volmacht gekregen om hem gevangen te nemen en is dat bevel gaan ten uitvoer bren gen. Binnen weinige dagen behoort het land- goed niet meer aan de familie. Deze St. Eus- tache drijft een drukken handel en enk-ele mooie prijzen zijn hem reeds in de handen gevallen. Maar alien bij elkaar wegen ze nog niet op tegen de waarde van deze laatste cxpeditie. Als gij niet tusschen beiden komt, Bardelys, dan wordt de graaf Lavedan ver- oordeeld en de familie is dakloos". „Ik za! tusschenbeiden komen", riep ik nit „Bij den hemel! Ik wil en ik zal En wat dien St Eustache betreft hij is onder een gelukkige ster geboren als hij aan de galg ontkomt. Hij vermoedt niet dat ik er oak novr ben om rekenkm mee te houden. gm. 8.50 „DI« ffln! Frankfurter", klucht In 3 acten van Rossler. 1050—11.50 Dansmu ziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Opera-koor-con- cert. 5.35 „Requiem" van Furlotti. Koor en orgel. 7.45 „Fatinitza", kom. opera in 3 ac ten van Zell en Genee. Muziek van Suppe. Daarna tot 11 20 Cabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 6.55—7.50 Trioconcert. 8.35—10.35 Orkest concert. HET TROOSTTOURNOOI. Holland—Belgie op Spangert te Rotterdam. Rotterdam heeft zijn internationalen wed- strija gekregen, eindeujk en ten langen leste Zoo iang heoben de Kotterdammers er over geklaagd, dat Amsterdam alleen het vertoo- mngsrecht van internauonale voetbalwed- strijden had gekregen, dat men anderhalven dag over nieis anoers sprak dan over den komenden grooten wedstrijd op Spangen: Holland—tfelgie! De aanvangstijd van den eersten wedstrijd in het Olympisch troosttournooi was voor een werkstad ais Rotterdam niet gemakkelijk. Hij was op zes uur gisteravond vastge- steld, zulks met het oog op de Belgische sup porters, die des avonds nog huiswaarts moe- ten. Maar bij duizenden trokken de Maas- stedelingen toch naar de kampplaats. Het was anaers wel te merken, dat de kantoren en werkplaatsen pas om vijf uur het personeel los lieten. Een uur voor den aanvang van den grooten strijd was het nog vrij leeg op het veld, maar toen kwam de groote stroom los en nog voor den aanvang van den wed strijd waren de tribunes nagenoeg geheel be zet. Vijf en twintig a dertig duizend toe- schouwers waren aanwezig, toen te zes uur de beide elftallen zich als volgt tegenover elkaar opstelden: Nederland. Van der Meulen Denis Van Kol Kools van Heel Krom Elfring Smeets Tap Gehring Weber O Verhulst Moeschal R. Braine Bierna P. Braine Boesman Hellemans van Averbeke Hoydonckx Lavigne De Bie Belgie. Huldiging Denis. Onder daverend applaus kwamen eerst de Belgen, daarna de Hollanders in het veld. Denis krijgt^een geweldige ovatie. De beide ploegen verzameien zich op het middenveld. Denis ontvangt ter eere van zijn 50sten wed strijd, dien hi] voor het Nederlandsch Elftal spelen gaat een krans van den N. V. B., een krans van de Belgen en voorts nog een bloemstuk. Om 6.10 uur laat de Italiaan- sche scheidsrechter Gama, die door den Hollander Dr. Vuylsteeker en den Belg Cristophe wordt bijgestaan, tossen Denis wint den toss. Wind of zon is er echter niet. Om 6.12 uur wordt begonnen. De eerste helft. De eerste aanval is voor Holland. Van Heel kopt van verre op doel en de Bie redt vallende. Dan komen de Belgen in den aan val. Denis brengt redding. Weber en Gehring zetten 'n aanval op, waarbij Holydonckx ret? dend optreedt. Door een geweldigen mistrap van van Kol komt P. Braine vrij, het wordt een corner die niets oplevert. Na 4 minuten valt Holland aan. Elfring zet voor, de bal wordt half weggewerkt. Tap krijgt het leer voor de voeten en zet naar Gehring die scoort (10). Elfring neemt een corner, waarbij Tap over schiet. Kools brengt fraai op, zet over naar Elfring en uit diens hoogen voorzet scoort Smeets met een fraeien kopbal, via de vingertoppen van de Bie. Er is dan 6 mi nuten gespeeld en Holland heeft reeds een nuttige voorsprong van 20. Na fraai combinatiespel tusschen Elfring hi Tap kan Hoydonckx niet anders doen dan corner trappen wat hij even later herhaalt Door snel inloopen op de Bie weet Smeets den keeper den bal te ontnemen maar op het mo ment dat hij in't leege doel wil schieten trapt Lavigne hem den bal voor de voeten weg. Holland is aanzienlijk in de meerderheid. Elfring stormt op de Bie af, deze kan slechts redding brengen door zich moedig voor de voeten van den Alcmariaan, te wer- pen. Tap doet uitstekend werk. Het schijnt ge- holpen te hebben dat men hem een keer ge- passeerd heeft voor Uruguay want hij is nu zijn pingellust kwijt. Een ver schot van den A. D. O.-er, Tap, houdt de Bie, die even later bij een kogel van Smeets redding moet Komaan Castelroux, ik ga dadelijk naar Reeds liep ik naar de deur toen de Cas- conger mij terugri-ep. „Wat zal dat baten?" vroeg hij. „Zou het niet beter zijn eerst naar Toulouse terug te •k-eeren en een tegenbevel van den koning te zien te verkrijgen?" Er was wijsheid in zijn woorden veel wijsheid Maar ik brandde van ijver, ik was te opgewonden om kaim teredeneeren. „Naar Toulouse terug?" herhaalde ik ver- achtelijk. „Dat zou tijd vermorsen zijn kapi- tein Neen, ik ga regdrecht naar Lavedan-. Ik heb geen tegenbevel noodig. Ik weet te veel af van dien ridder de St. Eustache en mijn tegenwoordigiieid alleen zal voldoende zijn om hem terug te houden. Je kunt geen gem-eener verrader in heel Frankrijk vinden. Gill-es!" riep ik de deur wijd openwerpende. „Gill-es!" „Monseigneur", antwoordde hij en kwam haastig naar mij toe. „Laat de koetsen hier blijv-en en zadel vlug een paard voor mij. En verzoek je kornuiten dadelijk te paard te stijgen en op het plein op mij te wachten. Wij gaan niet naar Beau- gency, Gill-es. Wij rijden in noordelijke rich- ting, naar Lavedan". HOOFDSTUK XVIII St. Eustache is koppig. Bij gelegenheid van mijn eerste bezoek op Lavedan had ik geen acht geslagen, of liever de omstandigheden hadden gewild dat ik brengen. v. a. Meulen doet wat onzeker bij een ver schot van R. Braine, doch weet nog te redden. Aan de overzijde suist een schitterend schot van Tap rakelings over. Dan rent Tap tusschen de backs door en alleen voor den keeper staande moet hij te snel schieten en mist daardoor. Onze back- linie is in schitterende vorm. Denis sneelt een keer den bal vrij, passeert ettelijke tegenstanders en geeit tot oesluit een zuivere throughpass naar Tap, die den bal ineens op doel kanjert. Rakelings snort he! leer over. Elfring heeft blijkbaar zijn inzin king oveiwonnen. Een paar zuivere voorzet ten van zijn voet stichten verwarring in de Belgische defensie, bij een daarvan weet Hoy donckx nog "juist te redden als Gehring fel doorsjouwt. Bij een Snellen doorbraak der Belgen zet Verhulst zuiver voor. R. Braine kanjert den bal over. Tap zet op zijn eentje door en los* een hard schot in den rechterbenedenhoek waarbij de Bie vallende redding brengt. Te gen de rust wordt het spel der Hollanders minder. De Belgen komen opzetten. Vlak voor rust krijgt Bierna een pracht kans op een tegengoal, wanneer hij met Denis en van Kol op zijn hielen naar het doel rent Inplaats van een hard schot wordt het echter een tarn rollertjes en gaat ten overvloede nog naast. Rust komt met 2—0 voor Holland dat deze voorsprong zeer wel verdiend heeft. De tweede helft. Om 7.13 begint de tweede helft. Weer vali Holland direct aan maar nu stopt de Bie he» schot van Tap. Als Van Kol wil drijven wordt hij gepasseerd. R. Braine rent alleen op van der Meulen af, maar schiet tegen den uitloopenden keeper aan. Een nieuwe kans voor Belgie wordt door R. Braine hoog over geschoten. Tap speelt den bal keurig naar Weber die ineens op doel schiet. De Bie stopt betrouwbaar. De Belgen worden sterker, maar hun schot is slecht. Zoo mist eerst Bierna een goede kans door een schot in de wolken en daarna is het dezelfde rechtsbinnen die hard naast schiet. De Bie onderscheidt zich bij het onder scheppen van eenige voorzetten van Elfring Even moet er gestopt worden voor Hellemans die bij het springen naar een hoogen bal on gelukkig te land komt. Hij kan echter door- spelen Het spel gaat nu gelijk op. Na 18 mi nuten geeft Smeets een through-pass naar Tap die de Bie met een laag schot passeert (3-0). Onhoudbaar was dit doelpunt niet. Hol land heeft nu een veiligen voorsprong. Een vrije trap op het Hollandsche doel wordt door R. Braine rakelings langs geschoten. Even later eenzelfde geval. Nu kogelt R Braine den vrijen trap eerst tegen een der vele verdedigers aan en dan den terugsprin- genden bal naast. Door een missen van eeni ge Belgen krijgt Gehring onverwachts den bal vlak voor doel vrij. De Longaman Gehring schrikt er zelf van en schiet naast. Even later staat Gehring weer alleen voor de Bie maar ook nu faalt zijn schot. Bij de Belgen hebben intusschen P. Braine en Bier na van plaats verwisseld. Met de beide Braines naast elkaar in het binnentrio probee- ren de Belgen de eer te redden wat aan R Braine 11 minuten voor het einde gelukt, 31 voor Holland. Het zuivere schot op tien meter afstand door den Belgischen midvoor ingezonden in den linker benedenhoek, is voor van der Meu len, die zich nog lang uit laat vallen, te machtig. Holland neemt dan weer het initiatief en reeds verwachten wij een vierde goal, op een kogel van Elfring, buiten het bereik van de Bie, als de paal nog redding brengt. Aan den overkant trapt van Kol bijna in eigen doel, een corner is er het resultaat van. Het einde komt met 31 voor Holland. Eenige enthousiaste supporters dragen Denis op de schouders naar het kleedlokaai De Oranje-voorhoede heeft veel beter ge speeld dan tegen Uruguay. Tap viel zeer mee en proviteerde telkens van de vele bal- len welke Smeets hem toespeelde. Elfring was uitstekend. Onze linkervleugel echter was veel minder dan Woensdagavond, vooral Weber was er na rust geheel uit. In de mid- denlinie was van Heel niet onverdienstelijk, al was hij niet de ideale soil. Kools was beter dan Krom, die tegen het einde uitgespeeld raakte. De jubilaris Denis was in topvorm. Hij overschaduwde van Kol, al was de Ajaxied ook niet slecht. Van der Meulen was er na het onzekere begin goed in. Bij de Belgen noemen wij Hoydonckx en Boesman als uitblinkers. Chili—Mexico. Op het Vitesse-terrein te Arnhem werd Dinsdagavond te zeven uur de tweede wed- geen acht sloeg op Chatelleraults raad daar aan te komen in al mijn luister met mijn volgelingen, mijn livr-eiknechten en mijn koetsen om de pracht ten toon te stelten, die heel Frankrijk aan mijn naam verbonden had en aldus door al mijn pracht de dame die ik kwam veroveren, te v-erblinden. Zooals ge u misschien herinn-ert was ik opgekropen tegen het kasteel als een dief in den nacht, gewond, vuil en nat en miserabel; ik trachtte toen eer- der medelijden op te wekken dan bewonde- ring. Nu bij mijn tweede bezoek was alles heel anders. Ik omringde mij zelf met ai de pracht die ik aan mijn bijnaam „De Luisterrijke" verschuldigd was en reed het voorplein van het kasteel der Lavedan op, voorafgegaan door twintig kn-echten te paard in de prach- tige rooden en gouden livrei gekleed met het wapen van Bardelys op de borst van hun wambuis geborduurd op een azuren veld met drie lelies versi-erd. Zij waren gewapend met zwaarden en snaphanen en leken meer op een koninklijke lijfwacht dan op -een troep bedienden. Wij kwamen op een vrij gepast oogenblik. Ik twijfel er aan of wij de uitvoering van het bevel van inhechtenisneming hadden kunnen verhind-eren, al waren wij vroeger gekomen. Maar om indruk te maken een treffend coup-de-theatre te verwekken had den wij geen beter oogenblik kunnen kiezen. Er ston-d een koets gereed bij de trap die naar den ingang van h-et kasteel voerde: de vicomte kwam naar bened-en met de vicom- tesse aan de eene zijde en zijn dochter, bleek en met opeengedrukte lippen aan de strijd van het troosttournooi, tusschen Chili en Mexico, gespeeld. Ongeveer tienduizend toeschouwers woon- den dezen wedstrijd bij. Dank zij de uitstekende verdediging van Mexico bleef de stand gedurende 25 minuten blank. Daarna wordt het eerste doelpunt ge- maakt, maar van den kant, van welken wij het niet verwacht hadden. Mexico komt plot seling beter opzetten en Garoes zet voor, de bal wordt opgevangen door Mejia, die ineens intrapt (01). Even later maakt Chili door een vrijen schop van Subiabre gelijk (11). Met dezen stand komt de rust. Met den stand 31 voor Chili, kwam het einde. Holland teeen Chili. Vrijdagavond a.s. zal Nederland op het terrein van Sparta te Rotterdam den volgen- den wedstrijd in het troosttournooi spelen te gen Chili. Voor den winnaar van deze finale is door den N. V. B. een zilveren beker uitgeloofd. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Juni. MET GESLOTEN DEUREN. De eerste zaak contra den gereclasseerden Pieter B. betrof een vordering tot ten uitvoer- legging eener voorw. opgelegde straf en werd op de bovenaangeduide wijze behandeld. Na heropening der deuren deed de Poli tierechter mededeeling dat de ten uitvoerleg ging was gelast, op grond dat de veroordeel- de verzuimde zich aan te sluiten bij een ge- heelonthoudersvereeniging. MISHANDELING. Mej. Geertruida A., huisvrouw J. de V., een Weensche, wonende te Helder, verscheen met een aanvallig meisje op haar arm om zich te verantwoorden ter zake een op den brandstoffenhandelaar Jacob Nebbeling ge- pleegde mishandeling, die zij op 3 Februari met een klomp had geslagen. Zij erkende Nebbeling 3 klappen met een klomp te hebben gegeven, doch vooraf gat hij haar een duw en 'n flinke opdonder, zoo als verdachte het ncemde. De pers offreerde hier de drukke baby van verdachte een perpermuntje om haar zoet te houden, wat echter maar matig gelukte. Verdachte had geconditioneerd om dezen handeling veroordeeld. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. VERDUISTERING VAN GROND. De werkman Willem Hendr. K-, te Wierin- gen, stcnd terecht wegens verduistering van grond ten nadeele van de gemeente. Verdachte had geconditioneerd om deze grond te vervoeren en heeft er van verkocht aan den getuige en tevens van he- ling verdachten Cornelis Verfaille. Hij had 13 voor dien grond ontvangen. Het was echter, volgens verdachte, geen gemeente- doch rijksgrond. Getuige, de oud-schipper Corn. Verfaille. zeide, niet te hebben gevraagd of hij den grond, die afkomstig was- van de Zuiderzee werken hebben mocht. Hij had den grond niet betaald, doch alleen het arbeidsloon be- taald. De officier noemde het ten laste gelegde thans diefstal en vorderde alzoo vrijspraak. Verdachte werd daarop vrijgesproken. HELING VAN GESTOLEN GROND. Daarop stond terecht de oude Corn. V., ge tuige in de vorige zaak, ter zake het voordeei trekken uit het door Willem K. gepleegde misdrijf, waarvan aeze zoo even is vrijge sproken. Verdachte wenschte gaarne met denzelfden maat te worden gemeten. De officier dacht er in dit geval anders over en vorderde 10 boete of 10 dagen hechtenis. Doch hier volgde vrijspraak. DIEFSTAL VAN EEN TASCH MET BANANEN. De 24-jarige landarbeider Gerardus B had zich op 11 April te Bovenkarspel schul- dig gemaakt aan diefstal van een tasch in inhoudende 5 kilo bananen en 'n paar win- kelschortjes, een en ander toebehoorende aas den fruitventer Peerdeman. Hij was later door verdachte en zijn vrien* den schadeloos gesteld. Eisch tegen verdachte, die niet onverdeeld gunstig bekend stond, 60 boete oi 60 da gen hechtenis. Vonnis 40 boete of 40 dagen. HELING VAN BANANEN. De 23-jarige landbouwer Joh. Reus te Grootebroek, stond daarop terecht wegens he- ling van eenige bananen, door verdachte B. uit de vorige zaak ontvreemd, ten nadeele van Peerdeman, getuige in de vorige zaak. zaak. De verdachte B., die Joh. R. de door hem ontvreemde bananen had cadeau ge- daan, werd nu als getuige gehoord. Deze verdachte staat gunstig bekend. Eisch ter zake schuldheling 20 boete ol 20 dagen. Vonnis conform den eisch. DIEFSTAL VAN BOOMTAKJES. De 25-jarige teekenaar Anth. Joh. E., wo nende te Bergen, had op 15 April te Schoorl zich wederrechteilijk toegeeigend eenige door hem van een Populier afgesneden boomtak- jes, z.g. katjes. Bedoelde takjes waren eigen dom van de erven A. J. Peek, zooals door de getuige, mej. A. H. Peek, werd verklaard. Verdachte zeide er niet bij te hebben nage- dacht. Hij wenschte de takjes na te teekenen. De officier releveerde, dat de minister van justitie aan den rijksveldwacht instructie heeft gegeven, streng toe te zien op het schenden van natuurschoon en vorderde 10 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte werd daarop veroordeeld tot 1 boete subsidiair 1 dag hechtenis. DIEFSTAL VAN TE VELD STAANDE NARCISSEN. De niet verschenen verdachte Pieter V. te Andijk had zich schuldig gemaakt aan het wegnemen van te veld staande narcissen. De ze bloemen, pl.m. 300, waren eigendom van D. Groot. De waarde was gering. Verdachte was reeds veroordeeld tot 10 boete wegens diefstal van klompen. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 10 boete of 10 da gen hechtenis. BELEEDIGING. De lupuslijdster en in hooge mate doovt Naatje de J., huishoudster te Wimmenum,- gem. Egmondbinnen, stond terecht wegens beleediging van den getuige Pieter Komen, die zij .had uitgescholden voor katteslachter. schurk' en ploert. Zij zeide dat Komen haar geregeld „pest" en haar katten doet .verdwij- nen. De officier achtte het feit bewezen en vor derde 7 boete of 7 dagen hechtenis. Vonnis 5 boete of 5 dagen hechtenis. VERDUISTERING VAN EEN PIANO. De 42-jarige slager Corn. O., te Alkmaar, stond terecht terzake verduistering van een piano die hij had verkocht aan den heer D. Luiting, doch in bruikleen had behouden. Verdachte had door zorgeliike omstandighe den, zooals hij zelf erkende, dezen piano zon- der toestemming van den heer Luiting ten Elbe oulden die de voomitstrevende zaben- man MEER orozet door zUn systematise!! agverteeren, verinindert den omsct van zon niet adverteerende collega's. - - Elke gulden MEER omzet maabt een zaak sterker. Elke go'den MINDER omzet maakt een zaak zwakker Daarom zal de ooede zaak die GOED GEADVEBTEERD wordt, in afzienbaren tad de goede zaak die NIET adverteert overvlengelen. Dit is niet alleen maar waarschiinliik, doch absolnnt zeker. - - Adverteert in de Alkmaarsche Courant and-ere. Tusschen deze twee vrouwen zijn vrouw en zijn kind even verschillend naar h-et uiterlijk als zij innerlijk verschilden, liep Lavedan met vasten tred, met een goede kleur en een blik van gepast-e fiere onver- schilligheid voor zijn lot. Hij maakte zich gereed h-et rijtuig in te stappen, dat hem naar de gevangenis zou brengen met hetz-elfde gezicnt alsof hij naar een rec-eptie van den koning zou gaan. Roncom de koets stond een tiental mannen van St. Eustaches compagnie gegroepeerd half soldaat, half ploegjongen, slecht gekleed en verschillend toegerust met borststukken en stalen petten, sommige v-erroest. Bij de koetsdeur stond de lange gedaante van den ridder zelf, zooals gewoonlijk zorgvuldig gekleed en geparfumeerd en gefriseerd en cn- gelooflij-k druk met li-nten versi-erd. Zijn zwak jongensachtig gezicht trachtte door boos kij-ken en een grimmigen glimlach een air van krijgsman-woestbeid aan te nemen. Zoo was de groepeering op het vierkante plein, toen mijn manschappen met Gilles aan het hoofd over de ophaalbrug donderden en aller oogen op zich vestigden, toen zij twee aan twee onder het oude gewelf van den slottoren door het binnenplein opred-en En Gilles, die wist wat wij doen xwamen, en zoo vlug was als ieder ander, die ooit met mij meereed, begreep den toestand in een oogenblik. Hij wist hoe z-eer ik wenschte een goeden indruk te maken en fluisterde een be vel. Toen verdeelden zich de paren bij de poort, de eenen links en de and-eren r-echts, zoodat zij met elkaar een halve maan vorm- den; toen stonden zij stil ep vormden onge veer een kring rondom de compagnie van St. Eustache. Bij ieder paar mannen nam de nieuws- gierigheid de onrust waarschijnlijk van St. Eustache toe en hun v-erwachting was ten hoogste gespannen om te zien welke hooge mijnheer met zulk een koninklijke pracht in aantocht was, toen ik in de poort- opening verscheen en naderde tot midden op het vierkante plein. Daar hield ik mijn paard in en nam mijn hoed voor hen af, t-erwijl zij mij met open mond aanstaarden. Al was het een theatrale vertooning, gepast op een tour- nooiv-eld, toch was h-et een verheven, in- drukwekkende aankomst en hun v-erbazing was mij wel een bewijs van den indruk dien ik maakte. De soldaten keken hun chef onrus- tig aan; mademoiselle zag zeer bleek, sloeg de oogen n-eder en p-erste de lippen nog vas ter samen, de vicomtesse uitte een kreet van verbazing; terwijl Lavedan, te beschaafd om zijn verbazing te toonen, mij met een bui- gi-ng begroette. Achter hem op de trap ontwaarde ik een groepj-e bedienden, de oude Anatol-e stond even voor zijn collega's en vroeg zich zon- der twijfel af of dit inderdaad de bemodder- de Lesperon van een poosje gel-eden was want indien ik gedacht had aan de pracht- vertooning van mijn bedienden, evenmin had ik mijn eigen kleeding verwaarloosd. Zonder eenig vertoon van linten en kwasterij-en waarm-ee de fat zich tooit, toch was ik ge kleed en gewapend met een pracht waarvan men voorzeker de weerga niet gezien had binnen de prijze mur-en van dit oude kasteel, ten mitjste niet gedurende hun leven. ,2

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5