De repls voor dsn weg. P I s TU&nuwteHct "standard" altijd Mill i ft Buitenland Rechtszaken L, Frankenberg Alkmaar. At SPECIAL 20toor 25 EERST IN KWALITEIT s&Jl. BinnenSand s. VOOR DEN WIELRIJDERt Rijd altijd zooveel mogelijk rechts, oak yooral bij het maken van een bocht. Had altijd verkeer, dat v66r U is,] links in. Rechts uithalen is strafbaar en Pgevaarlijk. (Hierop is een uitzonde-i 1 op sommige rijwielpaden). Tracht mer tusschen twee elkander passee-. rcnde voertuigen door te glippen. Geef bij bet veranderen van richting, dtridelijk dchtbaar een teeken, en vooral, doe het tijdig. Geef op een kruispunt voorrang aanj jhera of hear, die rechts van U is. Rijd,. i'lomende van zijweg op een hoofdweg,I "behoedzaam. Geef steeds, waar gevaar kan dreigen, beboorlijk signaled, met de bel. Zorg, dat irw rijwiel voorzien is van een goede (em, bel en reflector; en bovemdien op, den voorgeschreven tijd van een goede iverlichting. Gebruik geen verbUndendj t'licht, dat is voor andere weggebruikers] 'e-gevaarlijk. al Lang niet alle reflectors zijn goed; voor- .ziet U van een, die inderdaad invdlende ilichtstralen duidelijk zicbtbaar rood te- \rugkaatst. Zorg voor een goede plaat- sing van den fef lector W. Rijd niet op een rijwiel' met Hrtderlijke of yer uitstekende voorwerpen, dit is ge- j vaarlijk. Voor iriUchtingen op verkeersgebie'd kan bun zich steeds tot de politie wenden. jer. Dirk Bakker te Broek op Langendijk :n Maartje Glas. Jacob Meijer en Johan na Jcnker. Overleden: Pieter Jelmer Laurman, oud 54 jaar, echtgenoot van N. de Graaf. HARENKARSPEL - (Mei.) Geboren: Catharina Cornelia, d. v. knthonius Pankras en Adriana Laan. Pe jus, z.v. Lambertus Stoop en Agatha Zut, Ondertrouwd: Cornelis Kramer en Catharina Bruin. Adrianus Cornelis Ni- colaas Put en Sijtje Glas. Gerardus Sroen en Anthonia Schouten. Cornelis de Waal en Guurtje Schuijt. Huibert Ooster- nan en Hiltje Kant. Martinus Dekker en Elizabeth Kaandorp. Gehuwd: Johannes Blank en Elisabeth Dekker. - Wilhelmus Dekker en Maria Zutt Adrianus Kruijer en Guurtje Maria Boon. Pieter Groot en Grietje Mijsberg. r~ Gerardus Smit en Maria Groen.Adri anus Cornelis Nicolaas Put en Sijtje Glas. - Cornelis Kramer en Catharina Bruin. Gerardus Groen en Anthonia Schouten. Cornelis de Waal en Guurtje Schuijt. Overleden: Catharina Marie Elsa bein Schumacher, oud 78 jaar, weduwe van Johann Hermann Diederich Stove. Johan na Bruin, oud 39 jaar, echtgenoote van Ge tardus Jonker. Levenloos aangeg even: kind van Cornelia Catharina ter Plegt, ongehuwd. Aafje Elisabeth Tuinman, oud 28 jaar, ichtgenoote van Heertje Cornelis Kooij. EGMOND AAN ZEE. (Mei). Geboren: Jan, z. v. Jan Dekker en Arendje Broek. Leentje, d v. P. Visser en A. Blok. Elisabeth, d. v. A. Sloot en N. Zwart. Mecheltje Klaasje, d. van A. H. Hartgrink en C. Tieleman. Johannes, z. v. G. de Graaff en K. Buis. Overleden: Maria Elisabeth Bauman B7 jaar. Reinder Park 78 jaar. Anna Droog 79 jaar. Pietertje Visser 21 jaar. Pieter Dijk 66 jaar. Gehuwd: Cornelis Lute en Agnes Slij- kerman. Johannes Jacobus Spit en Cor nelia Nieuwenhuijzen. OUDE NIEDORP. (Mei). Geboren Nicolaas Cornelis, z. van G. Portegijs en Maria Jong. Nicolaas, z. van L. van Diepen en A. Terra. Ondertrouwd Dirk Rotgans te Schagen en Elisabeth Koning, alhier. Nicolaas Gelder, alhier, en Aafje Liefhebber, te Heerhugowaard. Getrouwd Johannes Statu, te Schoorl, en Grietje Rozendaal, alliier. Pieter Wit en Maria Cecilia Hoedjes, beiden alhier. Simon Johannes de Jong, te Oud- karspel, en Trijntje Wachendorff van Rijn, alhier. Dirk Rotgans te Schagen en Elisa beth Konig alhier. Nicolaas Gelder alhier en Aafje Liefhebber te Heerhugowaard. Overleden: Bernardus Andreas, z. van Theodorus Wijnker en Anna Ruiter, 2 lar. ZWITSERLAND. ITALIe EN ZWITSERLAND. In de groote rede, welke Mussolini in den Senaat heeft gehouden over de verhouding tusschen Italie en het buitenland, heeft de icruei- van itane o.a. ook gespmen over ae betrekkingen tusschen Italie en Zwitserland, welke, geUjk men weet, niet altijd even goed waren. Ook thans bestaat in de Zwitsersche republiek weer eenige ongerustheid over het optredtn van Italie, dit keer in verband met de verdringing van Zwitsersche employe's enz. uit verschillende behekkingen in Italie Zoo werd dezer dagen uit Zurich gemeld, dat deze verdringing van Zwitsers niet alleen geschiedt in han-del en Industrie, maar ook met Zwitsers in de vrije beroepen, terwijl de Itatiaansche autoriteiten de diploma's van Zwitsersche onderwijsinrichtingen niet meer als geldig erkennen. Als voorbeeld wordt dan meegedeeld, hoe een Zwitsersch gediplomeerd ingenieur, die reeds gedurende 14 jaar zijn beroep te Napels uitoefent, plotseling is meegedeeld, dat hij het diploma van de polytechnische school aldaar moet verwerven, aangezien dat van de techni- sche hoogeschool te Zurich niet als gelijk- waardig kan worden erkend. Mede naar aanleiding van dit geval vraagt de Zwitsersche pers welken zin de vriend- schapsbetuigingen van den Italiaanschen dictator voor Zwitserland eigenlijk hebben, wanneer de werkelijkheid zoo geheel anders er uit ziet. AMERIKA. EEN AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Acht dooden Een auto, waarin zich acht jonge menschen bevonden, werd in een voorstad van Spring field door den trein gegrepen en verpletterd. Alle inziltenden werden gedooo. EEN BISSCHOP NEERGESCHOTEN. Te Charleston, in Zuid-Carolina, heeft een predikant, een zekere Woodward, uit Bruns wick, in Georgie, dr. W. A. Querry, den epis- copalen bisschop van het diocees van Zuid- Carolina, met een geweer neergeschoten. Woodward keerde daarna het geweer tegen zickzelf en pleegde zelfmoord. Woodward zou zijn daad hebben verricht in een vlaag van waanzin. Een paar minuten voordat Wood ward schoot had de bisschop een cheque van vijftig dollar voor hem uitgeschreven. De toe- stand van den bisschop, die een kogel in de borsi kreeg, wordt kritiek geacht. AUTO-ONGELUK. Te Auburn, in den staat Illinois, heeft Dinsdag een botsing plaats gehad tusschen een tram en een auto. Zoowel tram als auto reden in voile vaart. Zeven kinderen die zich in de auto bevonden zijn daarbij om het leven gekomen. BRUTALE ROOVERS. Een half dozijn bandieten, gewapend met jachtgewereit, zijn het gebouw van een krant te Detroit binnengedrongen en hebben daar 150 menschen, voor het meerendeel personeel van het blad, met hun schoten in bedwang gehouden, totdat zij zich van een bedrag van 65.000 dollar meester hadden gemaakt. Zij zijn er met dat geld vandoor gegaan, doch hebben er een deel van verloren, eerst bij hun vlucht uit het gebouw en vervolgens bij een schietpartij met de politie op straat. Bij die schietpartij is een politieagent gewond. De roovers zijn in de drukte ontsnapt, zonder dat de politie hen wist te raken, AFRIKA. DE UITVINDER VAN DEN „DOODELIJKEN STRAAL." Spoorloos verdwenen, Uit Kaapstad wordt aan de Chicago Tri bune" geseind, dat de heer Weigel, de Du"i- scher, die den „doodelijken straal" heeft uit- gevonden, op raadselachtige wijze uit Johan nesburg is verdwenen. Wekenlang zou de heer Weigel proeven hebben gedaan met een goudelvingvinding. Weigel vertrok 17 April van Johannesburg naar Kaapstad en sedert heeft men niets meer van hem gezien of ge- hoord. Gezegd wordt dat bepaalde personen hem hebben bezocht in verband met den „doode- lijken straal", o.a. vertegenwoordigers der Amerikaansche regeering. Weigel weigerde echter zijn vinding te verkoopen, waarna hij verdween. EEN BOKSERSDRAMA. Te Liverpool heeft een jury van den ge- rechtelijken lijkschouwer uitgemaakt dat de bolcser Tosh Powell omgekomen was tenge- volge van een ongeluk. Hij was tijdens een bokswedstrijd ineengezakt en daarna in het ziekenhuis gestorven. De jury voegde aan haar beslissing de opmerking toe dat de auto riteiten van het Stadion een berisping ver- dienden, omdat zij Powell gedwongen had den te boksen, ofschoon hij dit niet wenschte Van hun kant werd aangevoerd dat zij Powell, volgens den vasten regel, hadden la- ten weten dat hij zijn contract gestand moest doen, indien hij geen verklaring van een ge- neeskundige kon overleggen. Powell's ver- ontschuldiging was echter geweest dat hij zich niet behoorlijk geoefend had. DRIE BROERS OP DE MOTORFIETS OMGEKOMEN. Een droevig ongeluk is te Thundersley ge- beurd, toen een motorfiets met een auto in botsing kwam. E)e motorfiets werd bestuurd door Sidney Keyes, zijn broer William zat achterop en zijn oudere broer Arthur in een zijspanwagentje. Sidney werd op slag gedoctd doordat hij tegen een paai gesllngerd werd. De twee an dere broers bezweken spoedig aan hun ver- wondingen. AFPERSING. Voor de Haagsche rechtbank heeft terecht gestaan een timmerman uit Wassenaar, reci divist en gedetineerd, beschuldigd van be- dreiging van iemand met een tegen het leven gericht misdrijf en van afpersing. Op 25 April 1927 zou verdachte een anderen ingeze- tene van Wassenaar, die zich op den zolder van verdachte's woning bevond, waar ook diens vrouw aanwezig was, met een brood- mes gedreigd hebben, onder het uiten van de woorden: „Wat doe je hier, ik zal je het hart afsteken". In hiet tijdvak van April 1927 tot April 1928 zou verdachte voorts den man door de bedreiging, dat hij het bewuste be- zoek aan zijn vrouw zou vertellen, gedwon gen hebben tot afgifte van verschillende be- dragen tot een totaal van nagenoeg 7500. Verdachte stelde de zaak echter in dezitn zin voor, dat de man, toen hij hem aantrof bij zijn vrouw, hem f 10.000 beloofd had, wan- neer hij geen klacht wegens huisvredebreuk zou indienen. Het O. M. merkte daarentegen op, dat ver dachte vroeger nooit over huisvredebreuk gesproken heeft, maar den man altijd dreigde dat hij het gebeurde aan zijn vrouw zou ver tellen. De president hield verdachte eenige door hem geschreven brieven voor, welke wel de- gelijk in de richting van afpersing wijzen. Vedachte zeide de brieven geschreven te hebben, omdat de betaling van de bel oof de 10.000 niet zoo vlot ging. De man, die het geld aan den verdachte betaald heeft, was zeer aarzelend in zijn ge- tuigenis. Eerst nadat hij, buiten tegenwoor- digheid van verdachtee gehoord werd, ver- klaarde hij meer definitief. Hij erkende, dat hij nog steeds angst had voor den verdachte. Hij heeft zich wel tegenover verdachte uitge- laten in dien zin, dat het hem wel 10.000 waard was, wanneer't gebeurde niet voorge- vallen was. Direct nadat verdachte getuige fcedreigd had, heeft hij hem 50 gegeven, op- hat de zaak stil gezwegen zou worden. Ver volgens zijn op verschillende andere tijdstip- pen bedragen gegeven, tot een totaal van 7450. Het O. M., waargenomen door mr. Rijkens, achtte het te laste gelegde- bewezen. Hij meende, dat men hier met een grooten scha- vuit te doen heeft en achtte een ernstige straf noodig. Eisch: twee jaren gevangenis- straf. Verdachte's raadsman, mr. Moresco, pleitte vrijspraak. REUZEN SUCCES hebben wij met onzen prima Vulpenhouder met 14 karaats gouden pen, onder voile garantie slechts f 3.50. HET VERSTREKKEN VAN BROOMKALI. Voor de Haagsche rechtbank heeft terecht gestaan een winkelier uit Nieuwveen terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 30 Maart j.l. heeft hij, Koch als apotheker, noch als geneeskundige bevoegd zijnde tot bet afleveren van genees- middelen, buiten noodzaak een hoeveelheid kaliumbromaat (bromas kalicum) voor inwen- dig gebruik door zijn dochter doen afleveren, tengevolge waarvan de 1-jarige Johannes de Lange, na gebruik, ziek is geworden. Het O. M. meende, dat verdachte zeer on- -voor zich tig gehandeld heeft en eischte 60 boete subs. 30 dagen hecht. &•- Dienstbode„Ik heb m'n vorigen dienst verlaten, omdat ik de siechte taal van meneer niet kon aanhooren." Mevxouw „Maar ik dacht dat je gezegd had dat h(j zee-kapitein was en altijd op reis was Dienstbode„Ja, mevrouw. maar z'n pagegaai niet." CUumrist). 20 VOOR 30 POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de vorige week terecht gestaan de land- bouwer L. Popeliers te Postel (Belgie), thans gedetineerd, die zich te verantwoorden had ter zake, dat hij op 23 December van het vo rige jaar te Reusel de beambten A. Antonis en J. L. Huijbers van het leven heeft willen berooven door met een jachtgeweer op beide personen te schieten. Huijbers raakte hij ech ter niet en aan Antonis werd geen doodelijke verwonding toegebracht. Verdachte was aan het stroopen met de lichtbak toen de rijks- veldwachters hem aanriepen, waarop hij schoot. Het O. M. eischte 4 jaar gevangenisstraf, terwijl de rechtbank zijn onmiddellijke ge- vangenneming beval. Thans heeft de rechtbank den man wegens poging tot doodslag tot 4 jaar gevangenis straf veroordeeld. UITSLAG VEILING, gehouden bij opbod op Woensdag 6 Juni, ten overstaan van den notaris mr. C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Een huis, ingericht tot cafe, genaamd „het Berger Wapen", met erf, aan het Zeven- huizen No. 7, op den lioek van die Geest, groot 1 a. 22 c.a., 11010. 2. Een pakhuis of werkplaats met afzon- derlijke bovenwoning, aan de Kanaalkade No. 36, groot 95 c.a. 6305. 3. Een heerenhuis met erf, aan de Eikelen- fcergstraat No. 21, nabij den Westerweg, groot 1 a. 4 c.a., 5980. De afslag en eindtoewijzing blijft bepaald op Woensdag 13 Juni a.s., des avonds 7 uur, in het cafe „Het Wapen van Haarlem", van den heer N. Kerssens. aaa de Niauwasioot. Oude dame, tot den scheepsmarconlst„En Is er eea aardig programma op het oogenblik, jongmensGh (London Opinion)! COMMIEZENPLAATSEN. Aan de ins p. der dir. belastingen. Op de vragen van den heer Buiten betref- fende openstelling van meer commiezen- plaatsen aan de mspecties der dir. belastin gen en bevordering van eenige voor commies geslaagde adj.-commiezen bij genoemd dienstvak, antwoordde de min. van fmancien, dat alle commiezenplaatsen bezet zijn en de op de Staatsbegrooting voor 1928 uitgetrok- ken gelden uitbreiding van het aantal com miezen thans niet toelaten. Opgemerkt wordt overigens, dat het niet geheel juist is, dat door het overbrengen van de aanslagrege- ling der vermogensbelasting bij vele inspec- ties der directe belastingen, zonder dat daar een werkvermindering tegenover staat, een werkverschuiving zal moeten plaats vinden, waardoor de meer eenvoudige aanslagen, die thans nog door de inspecteurs of toege- voegde inspecteurs worden geregeld, door commiezen kunnen worden vastgesteld. De aanslagregeling voor de belastingen naar inkomen en vermogen is thans opgedragen zoowel aan de inspecteurs der directe belas tingen naar inkomen en vermogen is thans opgedragen zoowel aan de inspecteurs der directe belastingen als aan de inspecteurs der registratie. Tegenover de vermeerdering van het werk in zake de vermogensbelasting staat voor de inspecties der directe belastin gen veelal een evenredige vermindering van werk voor de inkomstenbelasting, doordien dit werk voor een gedeelte is overgegaan naar de inspecties der registratie. De minister acht het niet wenschelijk op alle inspecties, waar een aantal van 10.000 of meer eenvoudige aanslagen zijn te rege- len, een of meer commiezen aan te stellen. Wel is het zijn voornemen, mede als resul- taat van de toegezegde overweging, het aan tal commiezen, voor zoover het belang van den dienst dit noodzakelijk maakt, geleidelijk eenigszins uit te breiden, waartoe reeds op de begrooting voor 1929 gelden zullen worden aangevraagd. Volgens de voorschriften worden adj.-com miezen alleen met voorbereidend werk voor de aanslagregeling belast. Ook al gaat deze voorbereiding in sommige gevallen zeer ver, dit neemt niet weg, dat de regeling van de aanslagen toch steeds geschiedt onder ver- antwoordelijkheid van een aanslagregelend ambtenaar. Opgemerkt wordt, dat bij de laatstelijk vervulde vacature van commies (te Rotter dam) benoemd is de oudste sollicitant, die echter naar diensttijd eerst in de 17de plaats in aanmerking kwam. Van de 23 tot commies benoembare ambtenaren hadden er slechts drie een sollicitatie ingezonden. Van groo'e belangstelling voor de befrekking van com mies is dus niet gebleken. Dit vindt vermoede- lijk voor een groot deel zijn corzaak in de omstandigheid, dat de thans tot commies be noembare ambtenaren tevens benoembaar zijn tot ontvanger en aan dit ambt blijkbaar voorkeur wordt gegeven. EEN SCHENKING AAN DEN STAAT. De minister van Ond., K. en W. maakt be- kend, dat het Instituut voor Kunstgeschiede- nis aan de Rijksuniversiteit te Groningen van den heer G. de Lorm, te 's-Gravenhage, ten geschenke heeft ontvangen een verzame- ling van 4346 reproducties naar schilderijen en teekeningen van oude en hedendaagsche meesters. De regeering heeft dit geschenk met erken- telijkheid aanvaard en den schenker daarvoor dank betuigd. OMVANG EN ONTWIKKEL1NG VAN DEN TUINBOUW. Met medewerking van de directie van den Landbouw heeft het Centraal Bureau der Veiling en in Nederland een onderzoek inge- steld naar den tegenwoordigen omvang van het tuinbouwbednjf. Sedert 1912 toch heeft geen nauwkeurige tuinbouwtelling plaats ge had. Uit dat onderzoek, dat cijfers geeft over het jaar 1927 en waarvan de uitkomsien zijn gepubliceerd in het eerste Jaarboek der veilingsorganisatie, blijkt, dat in de afgeloo- pen 15 jaar de oppervlakte, beteeld met groenten en fruitgewassen met bijna 40 is uitgebreid, namelijk van 46,863 op 65.520 H.A. In Gelderland nam die oppervlakte toe met 5907 H.A., in Noord-Holland met 4135, in Zuid-Holland met 1852, in Noord-Bra- bant met 1124, in Limburg met 3940, in Gro- ningen-Drente met 132, in Friesland met 293, in Overijsel met 410, in Utrecht met 53 en in Zeeland met 811 H.A. Terwijl in 1912 nog slechts 1.898.915 M2 was bezet met groente- en vruchtenkassen en warenhuizen, was die oppervlakte in 1927 reeds gestegen tot ruim 10 millioen M2 of eene toeneming van meer dan 8 millioen M2 of ongeveer 425 Van deze geweldige toe neming komt ruim (Ah millioen M2 voor re- kening der provincie Zuid-Holland. De uit breiding van de groete-cultuur onder z.g. plat glas heeft 75 bedragen, namelijk van 4.769.020 op 8.329.428 H.A. Van die meer- dere 3% millioen M2 plat glas cultuur kwam ruim 3Vs millioen M2 voor rekening der provincie Zuid-Holland en een half mil lioen M2 voor Noord-Holland. In Gronin gen—Drente steeg de oppervlakte met 163.500 M2 en in Friesland met 103.419 M2. HEIDEBRANDEN. Onder Wijnjeterp en Oudehorne (Fries land) hebben heidebranden gewoed. Door het optreden van de brandweer konden in ge vaar verkeerende boerderijen behouden bTij' ven. De oorzaak van de branden wordt toe- geschreven aan vonken uit een tramlocomotief en roekeloos omgaan met brandende lucifers. Bij zonder groot is ten slotte de uitbreiding van de oppervlakte, bezet met druivenkassea De met druivenkassen bezette oppervlakte, welke in 1912 673.989 M2 bedroeg, was in 1927 bijna 4 millioen H.A. of een toeneming vcan 33 millioen M2. In Zuid-Holland nam de oppervlakte drui venkassen toe met 2.225.402 M2 en in Noord- Holland met 736.515 M2. DORDTSCHE WERKLOOZEN NAAR DRENTE. In de Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Dordrecht is uitvoerig ge- debatteerd over het uitzenden van werkloo- zen naar Drente. Van de vier groote raads- fracties had een lid in gezelschap van twee wethouders een bezoek ter plaatse gebracht. Er zal 55 uren per week moeten worden gewerkt tegen een loon, van gemiddeld 39 cent per uur; het logies is voldoende; een re-: geling bij ziekte en onwerkbare dagen onU breekt, de werkverschaffing in Drente zal de gemeente driemaal meer kosten dan die in den Biesbosch. In December zullen alle werkloozen (600 ongeveer) weer ten laste der gemeente komen als niet bijtijds ander werk wordt gevonden. Na een discussie van vier uur werd een ge- heime zitting gehouden, die een uur duurde. Na heropening der openbare vergadering kwam in stemming een motie van de S. D A. P., uitsprekende, dat de noodzaak tot uit- zending nog niet aanwezig is. Deze motie werd met 18 tegen 12 stemmen verworpen. Een motie, waarin de Raad er bij B. en W. op aandringt van de regeering gedaan te krijgen, dat de uitgezondenen om de twee in- stede van om de vier weken naar huis mogen komen, werd aangenomen met 28 tegen 2 stemmen. Daarna is het voorstel tot uitzending naar Drente aangenomen met 19 tegen 11 stem men. BLOEMEN EN EEN ZANGERES IN DE KERK. Naar het Hbld. verneemt, heeft dr. W. J- M. Engelberts, herv. predikant te Amster dam, van het class, bestuur van Amsterdam een brief ontvangen over de motie van afkeu- ring, die de bijz. kerkeraad van Amsterdam tegen hem had aangenomen naar aanleiding van het „aanbrengen van een eenvoudige bloemversiering en het doen optreden van een zangeres" in den dienst tot bevestiging van nieuwe lidmaten in de Nieuwe Kerk; dr. K. was naar men zich herinnert van dit kerke- raadsbesluit bij het class, bestuur in hooger beroep gegaan. Aan het class, bestuur, zoo is de inhouc van dit antwoord, is gebleken, dat een besluit tot publicatie van de bedoelde motie niet is aangenomen, terwijl de bijz. kerkeraad in zijn brief hieromtrent nochtans vermeldt, dat tot publicatie der motie met groote meer- derheid besloten is. Het class, bestuur heeft uitgesproken, dat deze gang van zaken zijn goedkeuring niet wegdragen kan. DE ZAAK-DE JEER. De opzichter bij de Gemeentewerken te Ba- tavia, De Jeer, aan wien ten laste was gelegd het opzettelijk verbergen van den leider der communisten Samoedro en van den gedeser- teerden fuselier Manoppo met het doel hen aan de opsporingen van de justitie en de po litie te onttrekken heeft voor het eerste feit een gevangenisstraf van zes maanden te gen zich hooren eischen. Voor het tweede werd om ontslag van rechtsvervolging ge vraagd, aangezien Manoppo krachtens de mi- litaire wetten geen deserteur was. HET EINDE VAN DEN MUIDERTOL? Het Hbld. verneemt, dat de Wegencommis- sie met de Hoogheemraden van den zeedijk beoosten Muiden in onderhandeling getreder is over afkoop van den tol te Muiden. Het lig( in de bedoeling dat jaarlijks een sotn gestori zal worden in het onderhoudsfonds voor d« brug en de sluis. BRANDEN. Te Smilde is door onbekende oorzaak de woning, bewoond door L. Koops, tot den grond toe afgebrand. Te Hoogeveen is gisteren brand uitge- broken in het fruitmagazijn van den heer W. Jonker, koopman in het Haagje. Het ne- venpei ceel van den heer P. Strijker leed aan- zienlijke schade. Een partij sinaasappels en dergelijke ging verloren. De oorzaak is onbe kend- - KORTE BERICHTEN. Gistermiddag omstreeks 5 uur kwam he{ 7-jarige dochtertje Antoinette van den heer P. R., in de Woenselsche straat te Eindhovei], waar zij zich bevond met eenige vriendinnet- jes, onder een vrachtauto terecht, welke uit de richting Roozendaal kwam. Het kind over- leed aan de bekomen verwondingen. De chauffeur vajj den vrachtauto trof geen schuld- w y V> v **w "-<V» 31 .it-: -if. >-v -v*

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7