DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. USt he! Parlement Honderd dertigste Jaargang ttageEiJksch overzicSif. Buitenlandl No. 134 Dlf ntJtntnei besfaai sit 3 blades. 1928 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, belialve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbefaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bef geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnuttimers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabaf. Groote letters naar plaatsrafmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON. Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. 4 HI J HAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Jill Den Haag, 7 Jurii 1928, De Tweede Kamer heeft zich heden den ganschen middag bezig gehouden met een paar suppletoire begrootingen voor Ned. In die. Gewoonlijk slaat .de Kamer zich met en- kele opmerkingen door zoo'n begrooting heen en de bescheiden schriftelijke voorbereiding van deze voorstellen deed oak niet anders ver- tnoeden of na een uurtje zou de Kamer zich vel aan het volgende punt der agenda kun nen wijden. Maar ditmaal kwamen we toch bedrogen uit. Vooral het eerste ontwerp heeft nog al discussie-stof opgeleverd. Het bevatte een aanvrage van bijna 2% miilioen voor leger en politie ten einde behoorlijk te zorgen voor orde en rust, daar de jongste onlusten bewezen hadden, dat de middelen daartoe niet voldoende waren geweest. Het is zuur geld, maar de uitgave lijkt ons onvermijdelijk. Voor den heer Cramer, den Indischen specialiteit van de S D.A.P., was het aanleiding om weer eens uiteen te zetten, dat de regeering toch beter zou doen haar toevlucht niet in wapen- geweld te zoeken maar te zorgen voor ophef fing van de oorzaken der ontevredenheid. En toen kwam natuurlijk ook de heer L. de Visser voor den dag met een rede, die daverde en kraakte om zijn strijdkreet: „Indonesie los van Holland" te doen hooren. Dat stond reeds slechts in middellijk ver- band met de suppletoire begrooting, doch de heer Bijleveld (A. R.) dwaalde nog verder af, door eerst de intemeering bij den Boven- Digoel op Nieuw-Guinea te bespreken, daar- na het opzienbarende rapport over West- Sumatra ter tafel te brengen en in beschou- wingen er over te treden, die volstrekt niet ter plaatse waren. De voorzitter liet den spreker maar praten, gelijk hij doorgaans doet, doch eerst de heer Van Vuuren en daarna de mi nister van kolonien, de heer Koningsberger, wezen er met nadruk op, dat men op die ma- nier algemeene beschouwingen over de Indi- sche begrooting ging houden en dat de heeren toch beter deden met hun opmerkingen op te zouten tot het einde van dit jaar, als de Indi- sche begrooting aan de orde zou zijn. De mi nister ging dan ook niet op al die beschouwin gen in, doch bepaalde zich er toe te beloven aan den gouverneur-generaal te schrijven ten einde het o.a. door den heer Bijleveld gedane verzoek te ondersteunen om een onderzoek in te stellen of misschien enkele der gei'nter- neerden aan den Boven-Digoel ook ten on- rechte zijn gei'nterneerd. Natuurlijk verdedig- de hij ook de gelden voor de versterking van onze weermacht onder betuiging van zijn leedwezen over de noodzakelijkheid er van. Ietwat humoristisch was de discussie oyer een aanvrage van f 9000 voor de aanstelling van een deskundige in Indische zaken, toe te voegen aan onzen vertegenwoordiger bij den Volkenbond. De heer Cramer dacht, dat men de benoeming op het oog had van een ver tegenwoordiger van ons Indie bij den Volken bond en zette een heel betoog op over de wen- schelij'kheid om daartoe een inlander te be- noemen, daarin den Volksraad te kennen enz Maar uit't antwoord des ministers bleek, dat daarvan in het geheel geen sprake was Men wilde alleen een deskundige aan ons gezant- schap te Bern verbinden, die evenwel te Geneve zal wonen en wiens taak het zal zijn op de hoogte te komen van de inlanderspoli- tiek in vreemde kolonien en daarvan den min. van kolonien te rapporteeren. Doodeenvoudig dus, maar de heer Cramer was blijkbaar zoo verstoord, dat hij er ingeloopen was, dat hij wel geen stemming over dit punt vroeg doch alleen verklaarde als tegenstemmer te willen te boek staan. Wij hebben ook nog een in geen enkel op- zicht met de aanvragen in verband staande redevoerig van den-heer Beumer (A. R.) over het mijnongelulc bij Sawa Loentoer gehad, waarbij van alles en nog wat werd_ opge- haald, maar de minister heeft daar maar niet veel op geantwoord en het einde is geweest, dat de suppltoire begrooting zander stem ming is aangenomen. Hedenavond mogen we genieten van de interpellaties van de heeren Braat en Kersten. Daarover morgen esn en kel woordje. DE VOLKENBOND. De Szcno-Golthard-kwestie. Het Poolsch-Lithausche vraagstuk. De Volkenbondsraad is, zooals men weet, Vveer bijeen .gekomen te Geneve. Deze keer staan op de agenda eenige punten, die de aandacht van de geheele wereld hebben Daar is in de eerste plaats de befaamde Szent-Gotthard-affaire. Men herinnert zich de kwestie zeker nog wel: eenige Oostenrijk- sche commiezen ontdekten in een vijftal wa gons wapens, voor militaire doeleinden. Deze wapens waren z.g. als handelsartikelen van Italie verzonden met bestemming voor Hon garije. Oostenrijk eischte van Hongarije uit- levering van die wapens, doch Hongarije wei- gerde dit. Ze stond op het standpunt, dat Oosteoriik de wapens dan maar ui beslag had moeten nemen, toen ze in Oostenrijksch gebied waren. Nu echter was het te laat! De kleine entente, die Hongarije daardoor van clandestiene wapenhandel verdacht, maakte de zaak aanhangig bij den Volken bond, zoodat deze aangelegenheid nu ter sprake kwam. Hoewel de besprekingen een streng vertrou- welijk karakter droegen, hebben eenige Fran- sche bladen misbruik gemaakt van het in hun gestelde vertrouwen, en verschillende mededeelingen gedaan. Het blijkt nu, dat er een levendige gedachtenwiselmg heeft plaats gehad. Het Roemeensche raadslid eischte o.a. dat de moreele verantwoordelijkheid voor de wapenzendingen zou worden vastgesteld. Paul Boncour (Fr.) steunde dit verlangen. Verder moet de Roemenier den Nederland- schen gedelegeerde jhr. Beelaerts van Blok- land aangevallen hebben. Hij verweet hem n.l., dat Beelaarts bij het uitwerken van het rapport betreffende de Szt. Gotthard-kwestie zijn eigen bevoegdheden verkleind te hebben, ten einde niet genoodzaakt te zijn een zakelijk rapport van de feitelijke gebeurtenissen over te leggen. De Nederlandsche gedelegeerde heeft deze persoonlijke aanvallen ten stelligste van de hand gewezen en verzocht in de toekomst van dergelijke persoonlijke opmerkingen ver- schoond te mogen blijven. Paul Boncous van zijn kant heeft een nieuwe ontwerp-resolutie opgesteld op de ba sis van het rapport van de commissie van drie inzake de Szt. Gotthard-affaire. Dit rapport neemt de algemeene conclusies over en is naar het heet een dreigement tegen de Hongaarsche regeering. Of dit Fransche ontwerp zal worden aan genomen, is moeilijkjie zeggen. Het rapport van db commissie van drie toch is in zakelijken vorm gehouden en her- liedt het incident tot zijn oorspronkelijke pro perties. Het tweede punt, dat belangrijk genoeg is, om even te releveeren is de Poolsch-Lithau sche kwestie. Op jhr. Beelaerts van Blokland, onzen minister van buitenlandsche zaken, rustte de ondankbare taak den Raad te moeten rappor teeren dat de door Geneve's toedoen begon- nen rechtstreeksche onderhandelingen gerekt zijn zonder nog iets tastbaars opgeleverd te hebben, en hij zinspeelde er op dat de toe- stand eer nog ongunstiger geworden was door de afkondiging van Wilna als hoofd- stad van Litauen in de nieuwe grondwet. Het einde van het debat waarin Woldemans door Chamberlain, Boncour en ook door den Duitschen staatssecretaris Schubert tot rede- lijkheid werd vermaand, is geweest dat men het zelfs, wegens Woldemaras' verzet, niet eens kon worden over een tamme resolutie waarin het vertrouwen werd uitgesproken dat de onderhandelingen voor September aanzielijk zouden opschieten en zich tot het besluit heeft moeten bepalen, de aangelegen heid andermaal op de agenda van den Raad te plaatsen. Het eenige lichtpunt is dat Polen tegen over de nieuwe aanmatiging van Litauen nog altijd zijn ziel in lijdzaamheid be^it. Zaleski heeft echter op 31 Mei een nota tot Wolde maras gericht om tegen de nieuwe bepaling betreffende Wilna te protesteeren en wanneer Litauen hierop, zooals niet anders te ver- wachten is, weer in weigerenden zin ant- woordt, is niet te vermijden dat een steeds grootere verkoeling intreedt en een atmosfeer ontstaat, waarin men met de onderhandelin gen niet meer zal kunnen vorderen. De Volkenbondsraad zal dan blijken in December wat te optimistisch geweest te zijn, toen hij meende tusschen Polen en Litauen duurzamen vrede te kunnen vestigen, zonder dat de kwestie van Wilna tusschen beiden werd aangeroerd. Litauen heeft er inmid- dels voor gezorgd dat deze kwestie thans alles overheerscht. De eenige verandering ten goede zou nog te verwachten zijn, indien een nieuwe Duitsche regeering te Kowno, Litauen's „tijdelijke" hoofdstad, een sterken druk op de regeering van Woldemans oefen- de en daarmee de verwachting, pas nog door de Kurjer Warszawski uitgesproken, dat Duitschland ook onder den nieuwen koers de oorlogzuchtige neigingen in Litauen zou aan- wakkeren, logenstrafte. Dat het gemis van een oeconomische overeenstemming tusschen Polen en Litauen aan de welvaart van dit laatste groote afbreuk doet, schijnt Woldema ras c.s. geen zorg te geven. CHINA, DE TOESTAND VAN TSJANG-TSO-LIN. Naar uit Moekden gemeld wordt, heeft men heden in een communique over het Moek- den-leger de geruchten tegengesproken be treffende het overlijden van Tsjang-Tso-lin. De maarschalk verkeert zelfs in een tpestand, dat hij de gebeurtenissen nauwkeurig kan volgen. De leiding van het leger houdt hij in zijn hand. Tot Tsjang geheel en al bersteld zal zijn, zal een voorloopige commissie, gevormd uit 3 personen, de ambtsbezigheden van Tsjang- Tso-lin verrichten. In deze commissie hebben zitting: de zoon van Tsjang-Tso-lin, de vice maarschalk Yuan en de vertrouwensman van den maarschalk bij den Oostelijken Spoor- weg, generaal Tsjang-Chuan-Sjang. EEN NIEUWE AANSLAG OP TSANG-TSO-LIN? Het Engelsche blad te Tientsin, de „Pe king Tientsin Times" maakt melding van een nieuwen aanslag op Tsjang-Tso-lin. Twee Chineezen deden nl. een poging, het paleis van Tsjang-Tso-lin in de lucht te doen sprin- gen. Zij werden evenwel door de lijfwacht ge- arresteerd, en ter plaatse doodgeschoten. Een officieele bevestiging is evenwel nog niet ont- vangen. DUITSCHLAND. TEGEN DE ITAL. AMBASSADE. Ook volgens de comnmnistische bladen het werk van communisten. Naar het zich al liet aanzien, schijnt de overval op de Italiaansche ambassade door commu/asten te zijn gepleegd. De „Rote Fahne" en de eveneens commu- nistische „Welt am Abend" deelen nl. met ingenomenheid mede, dat het hier groepen communisten betrof, die onder het roepen van de woorden: „Weg met Mussolini" stee- nen door de vensters van de ambassade ge- worpen hebben. Betuiging van leedwezen aan den Ital. ambassadeur. Een vertegenwoordiger van het departe- ment van Buitenlandsche Zaken heeft gister middag den Italiaanschen ambassadeur zijn opwachting gemaakt en dezen zijn leed wezen betuigd over het voorval, waaraan de Berlijnsche bevolking geheel vreemd is. Naar de draadl. dienst nog mededeelt, is de betooging tegen de Ital ambassade door een aantal communisten bedoeld als een pro test tegen de rechtzaak te Milaan, waarbij zes communisten betrokken zijn, die be schouwd worden de bedrijvers te zijn van den bom-aanslag te Milaan, doch die volgens de socialisten en communisten, ook in het bui- tenland, onschuldig zijn en slechts als wraak- middel dienst zouden moeten doen. GROEI DER DUITSCH-NAT. FRACTIE. Vijf leden sluiten er zich bij aan. Zij heeft daardoor 78 zetels in den nieuwen Rijksdag. Vijf rijksdagleden, die op de lijsten van de Wurtembergsche boeren- en wijnverbou wersbond en van het Saksische landvolk ge- kozen zijn, hebben zich bij de Duitsch-na- tionale volkspartij aangesloten, die daardoor 78 zetels in den nieuwen Rijksdag heeft SNEEUW IN HET VOORJAAR! Uit het geheele gebied van de Romintener heide (Oost-Pruisen) wordt hevige sneeuwva! gemeld. Het geheel biedt het schouwspel van een wmterlandschap. Een zonderlingen in- druk maakt daarbij het voorjaarsgroen, dat hier en daar uit het sneeuwkleed te voorschijn komt. Uit verschillende dorpen van Oost-Pruisen komen sneeuwberichten. HET DUITSCHE GEVAL-MAREK. In het stadje Olpe in Sauerland is thans het proces begonnen tegen den leerbewerker Kuhr, die beschuldigd wordt wij hebben er onlangs uitvoerig melding van gemaakt zich met opzet door den trein een been te heb ben laten afrijden, teneinde gelegenheid te krijgen zich tamelijk groote bedragen te laten uitbetalen door twee verzekeringsmaatschap- pijen, waarmede hij betrekkelijk kort voor het ongeval polissen had afgesloten. Op een stok steunend, kwam Kuhr de ge- rechtzaal binnen. Bij het begin van het proces verzocht de verdediger twee kloostergeestelijken te laten hooren, bii wie Kuhr na het ongeval en oak later gebiecht had. De verdediger wenschte, dat de geestelijken ontheven zouden worden van hun verplichting tot zwijgen over hetgeen zij in den biecht vernamen, opdat zij zouden kunnen verklaren, dat Kuhr, die een zeer vroom katholiek is, ook in den biecht steeds verzekerd heeft het slachtoffer van een onge- luk te zijn geweest. De ambtenaar van het O. M. verklaarde echter dade-ijk., dat een katholiek priester zich in geen geval kan laten ontslaan van de ver plichting inzake het biechtgeheim, en zeker niet door den biechteling zelf: hij mag zelfs niet meedeelen of iemand bij hem gebiecht heeft. In den loop van het verhoor stelde Kuhr zich op het standpunt, eenerzijds natuurlijk, dat hem inderdaad een ongeluk was overko- men, anderzijds, dat hij op voortdurend aan- dringen van agenten van de beide verzeke- ringsmaatschappijen tot het afsluiten van een polis was overgegaan, waarbij hij echter aan den agent van de tweede maatschappij had gezegd reeds verzekerd te zijn, zoodat die eer ste verzekering ongedaan moest worden ge maakt, waarvoor die agent beloofde te zullen zorgen, hetgeen intusschen niet geschied was. Waarop de president vaststelde, dat Kuhr deze toelichting van het geval thans voor het eerst gaf. Ook wees hij Kuhr op het z.i. eigenaardige feit, dat deze, als arbeider met vaste woon- plaats, een verkeersverzekering had gesloten Beklaagde's bescheid daarop was, in de overtuiging te hebben geleefd, dat het een on- gevallenverzekering in het algemeen betrof; eerst later had hij gemerkt, dat het slechts een verkeerverzekering gold. RUITEN INGEWORPEN. Nadere bij zonder heden. hemden tegen zwarthemden? Omtrent het voorgevallene voor de Groen- Ita- liaansche ambassade wordt, naar de „Lokal Anzeiger" mededeelt, het volgende nader be- richt: Omstreeks half tien kwam een particuliere auto, waarin zich zes of zeven jongemannen ran een zuidelijk type bevonden, van af de Tiergarten en hield voor het gebouw der am bassade stil. Op hetzelfde oogenblik sprongen de inzittenden uit de auto en wierpen meege- brachte steenen door de venters van het ge bouw. Waarop, nadat men snel weer was in- gestapt, de auto wegreed. Volgens de mededeeling van een voorbij- ganger zou ook een groep buitenlandsche voetgangers, die alien groene hemden aan hadden, aan he.t steenengooien hebben deelge- nomen. Ook die voetgangers verwijderden zich in de rich ting van de Kemperplatz, zoo dat de intusschen gewaarsch.uwde politie niets definitiefs te weten kon komen. UIT DEN PRUISISCHEN LANDDAG. De communistische fractie van den Pruisi- schen Landdag heeft aan den president een mededeeling overhandigd, waarin de aan dacht wordt gevestigd op het feit, dat zich momenteel twee pas gekozen leden van de communistische fractie, n.l. Vogel en Gustav Braun, in hechtenis bevinden. Den president van den Landdag wordt daarin verzocht, den officier van justitie opdracht te geven, deze leden van den Landdag in vrijheid te stellen. In alien gevalle moeten zij voorloopig in vrij heid worden gesteld, opdat zij al thans de epeningszitting van den Landdag kunnen bij- wonen. SPOORWEGONOEVAL. Een doode. In het stadion Haddensleben bij Maagden- burg is een goederentrein temgevolge van verkeerden wisselstand op een stootblok ge- reden. De locomotief, tender en wagens stort- ten van den 4 meter hoogen spoordijk af. De machinist werd op slag gedood, de stoker werd zwaar en een conducteur en drie andere leden van het treinpersoneel licht gewond. ENGELAND. DE ZEPPELINS IN DEN OORLOG. Een plan om Londen in brand te steken onthuld. In een te Londen verschenen boek, getiteld „The Zeppelins" en geschreven door kapitein Ernst Lehmann, den leider van de Duitsche luchtaanvallen in den oorlog, en Howard Mingos, vertelt de eerste dat er aan Duit schen kant plannen gemaakt waren om Lon den door 20 Zeppelins met brandbommen te laten bestoken. Zij zouden tegelijkertijd 6000 van die bommen op de stad werpen. Als men aannam dat slechts een vijfde van deze pro- jectielen uitwerking had, zou Londen door meer dan 1000 branden tegelijk geteisterd worden, waartegen geen brandweer ter we reld opgewasen kon zijn. Men hield er reke- ning mede dat een derde van de Zeppelins neergeschoten zou worden, maar pas nadat zij de bommen op de City geworpen hadden. Het plan ontstond in het begin van 1915, toen er uit het Duitsche publiek -een sterke aandrang kwam om Londen en andere Engel sche steaen te verwoesten. Volgens Lehmann, wilde echter geen van de gezaghebbende mannen van de luohtvaart hiertoe meewer- •ken, omdat men begreep dat ten minste een miilioen vrouwen en kinderen slachtolfers van zulk een aanval zouden worden en om dat Londen met zijn nobele gebouwen en kunstschatten als een kostbaar bezit van de beschaafde menscheid beschouwd werd. Het plan kon ook niet uitgevoerd worden zonder vergunning van den Keizer. Van de eerste dagen van den oorlog af was Wilhelm II sterk gekant geweest tegen luchfeanvallen op Engeland Toen zijn adiniraals en generaals maar bleven aandringen, gaf hij ten slotte zijn toestemming tot de eerste sporadische aanval1 en, onder uitdrukkelijk beding echter dat men enkel doeleinden van werkeBjk mili- tair belang zou bombardeeren. Hij bepaaldte dat gebouwen als het Buckingham-paleis, de Westminstersche Abbijkerk en de St. Paul en de woonwijken niet bestookt mochten wor den, ook niet bij abuis. Van het groote mee- doogenlooze plan kon zoodoende niets komen. De Keizer was er altijd op bedacht de vor- stelijke personen onder zijn vijanden te oat- zien. Toen bekend werd dat de Koning van Engeland en koning Albert der Belgen el- kaar in een geheime conferentie te St. Omer zouden ontmoeten en in verband hiermee hel Duitsche opperbevel een luchtaanval op di« plaats had beraamd, werd dit plan ten slotte door's Keizers toedoen gewijzigd en ir plaats ervan een aanval op Poperinghe op dernomen. DE ONRUST OP DE SALOMONS-\ EILANDEN. Te Toelagi op de Salomons-eilandten is uib spraak gedaan in het geding tegen de inboor- lingen wier medeplichtigheid aan den moord op een Britschen commis.sr.ris en vijftien le den van de bemanning van het stoomschip Auk ten laste was gelegd. Zeven beklaagden zijn ter dood veroor- deeld, drie tot levenslange gevangenisstral en de anderen tot gevangenisstraffen van tien tot twintig jaar. Vijftig in vrijheid gestelde verdachten zul len naar het eiland Malaita teruggaan. DE OMGEKOMEN BOKSER. Bij de gerechtelijke schouwing van het lijk van den bokser Powell, bezweken na een wedstrijd met Housego in het Liverpoolsche Stadion, heeft zijn vader Dinsdag verklarin- gen afgelegd Hi] zeide dat zijn zoon zich een week lang,niet geoefend had en, aangezien hij te zwaar was geworden, den wedstrijd niet door had willen laten gaan. De autori- teiten van het Stadion waarschuwde Powell daarop dat zij de zaak dan aan de control e- commissie voor het boksen zouden moeten rapporteeren en dat dit tengevolge zou heb ben dat hij voor drie maanden van deelne- ming aan bokswedstrijden werd uitgesloten. Powell besloot toen toch maar te vechten. De vader was van oordeel dat het bij den wedstrijd volkomen eerliik was toegegaan en men Housego niets kon verwijten. Volgens de verklaring van de geneeskun- digen, was Powell's dood te wijten aan het springen van een bloedvat, een ongeluk, dat iedereen kan overkomen. Het lichte gebrek aan oefening had daar niets mee te maken. Bijgevo'g-werd beslist dat Powell gestofver was tengevolge van een ongeluk. FRANKR1JK. HET SPIONNAGEPROVES.T Het vonnis Naar Havas uit Straasburg verneemt, i3 gisterochtend het vonnis gewezen in het spionnageproces tegen Baumann en Kohler. die in het proces te Calmar vrijgesproker wedren. Het vonnis luidt: ieder acht jaar ge, vangenisstraf, 300 fr. boete, vijf jaar verbot van verblijf in den Elzas, ontzegging gedu- rende vijf jaar van het uitoefenen der burger rechten. BELGIe. DE STAKING TE ANTWERPEN. Bij referendum onder de metaalbc werke-'s in de haven te Antwerpen zijn met 894 tegen 409 stemmen en 10 blanco's de voorstellen der patroons veiworpen. De sta king in het scheepvaartbedrijf wordt dus voortgezet. ZW1TSERLAND. BERG-ONGELUK. Wbensdagmiddag is bij Disentis een berg* ongeluk gebeurd. Twee toeristen uit Dresden, broers van 22 en 20 jaar, beklommen in het zoogenaamde Sorheradal een zeer steilen bergpas. Eenige meters onder het hoogste punt stortte de oudste broer omlaag en bleef 300 Meter naar beneden dood liggen. De jongste werd eenigen tijd later door een paar mannen uit de streek naar het dal te ruggebracht. ZUID-SLAVIe. DE POLITIEKE STRIJD IN SERVIe. De oppositie tegen minister KorosjetS, Woensdag hebben 52 leden van de demo- cratische oppositie in de Skoepsjtina een voor- stel ingediend om Korosjets, den minister vac binnenlandsche zaken, in staat van beschuU diging te stellen wegens het maken van in- i breuk op de grondwet, omdat hij bij minis' terieel besluit de vrijheid van vergaderin? heeft opgeheven. MEXICO. TREINROOF. Troepen dooden 25 bandieten Volgens „E1 Universal" worden de aanval len van roovers op treinen in het westelijf deel van Mexico een gewoon verschijnsel Troepen, die na een poging van roovers on bij Pozos, in Guanjuato een passagierstreit te doen ontsporen «p het rooneel verschene doodden 26 der roovers- in spe. GRlEKENLAND, GPNIEUW AARDSCHOKKEN IN CORIinTTHE. Gistermiddag te vijf uur werd te Corinthi opnieuw een hevige aardbeving waargeno- men. De muren van de huizen stortten in. Onder de bevolking brak een paniek uit. De schokken werden ook in Loutraki geconsta' teerd, waef eveneens huizen icstorttr ALRMAARSCHE GODRANT sesa ;->-j-ErxT"s tt- s IIIMl III IHIII.L

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1