Rechtszaken EDIETEN DEPOSITO'S EFFECTEN StadsMieuiws f DE STIERENGEVECHTEN. In de omgeving van Madrid heeft tijdens Ben stierengevecht ecn ernstig ongeval plaats gehad. Een toeschouwer, die in de arena ge- sprongen was, werd door een stier aaugeval- ?n; hij werd op slag gedood. ITAL16. COMMUNIST-EN VOOR HET GERECHT. Voor het speciale gerechtshof te Rome tond 'n proces tegen de communisten plaats, schuldig verklaard aan het maken van revo- lutionnaire propaganda en aanhitsing tot den burgeroorlog. Zeven personen werden tot tuchthuisstraffen van 1 tot 7 jaren veroor- deeld. Drie verdachten werden vrijgespro- ken. DE GEVRAAGDE UITLEVERING VAN LUCIEN LeVY. De Haagsche rechtbank heeft gisteren be handeld het hernieuwde verzoek van de Fransche Regeering tot uitlevering van den Franschen veehandelaar Lucien Levy, ter zake van welke uitlevering de rechtbank de iNederlandsche regeering van advies moet dienen. Zooals bekend, wordt Levy beschul- digd van medeplichtigheid aan knoeierijen bij hersteilleveranties. Op een eerste verzoek tot uitlevering was door de Nederlandsche regee ring, na ingewonnen advies der Rechtbank, afwijzend beschikt. Dit was voor de Fransche regeering aanleiding een nieuw verzoek in te dienen. Nadat gisteren de tolk een bevel' van de Fransche justitie tot het verleenen van rechtsingang tegen Leon had1 voorgelezen, naar aanleiding waarvan de uitlevering is gevraagd, heeft mr. Bourlier het woord ge- voerd en betoogd, dat het nieuwe verzoek on- waarheden bevat en nog veel onbegrijpelijker is als het eerste verzoek. De president deelde mede, dat de recht bank binnen veertien dagen over deze zaak advies aan de regeering zal uitbrengen. IIET VERGIFTIGDE BROODJE. Het O. M. bij het gerechtshof te Leeuwar- den vorderde acht jaar gevangenisstraf te gen een 38-jarige vrouw uit Nieuwebrug, bij Heerenveen, wegens poging tot vergiftiging met rattenkruid van een vrouw, met wie de man van verdachte omgang zou hebben. De rechtbank had haar vijf jaar opgelegd. Tegen den 76-jarigen winkelier uit Nije- fiaske werd vrijspraak gevraagd van de ten laste gelegde uitlokking. De rechtbank had hem ook vrijgesproken. „NU HEB IK JE!"MAAR HET WAS DE VERKEERDE. Toen de Gebr. H. en C. van D. te Uithoorn een dezer dagen des avonds per fiets huis- waarts keerden, moesten zij bij de brug aan het Thamerhuis aftappen, ten einde twee auto's te laten passeeren. H. staple het eerst weer op en was juist over de brug, toen hij plotseling achter zich hoorde roepen: „Ha, nu heb ik je". Hij ging hierop terstond terug en zag zijn broer be- wusteloos op den grond liggen, terwijl een ander persoon er bij stond, die een knuppel in de hand hield. Terstond wierp hij rich op den onbekende en trachtte hem te ontwape- nen, daarbij den slag, die voor zijn broer be- stemd was, opvangende. Een hevige worsteling onstond nu, daar H dacht, dat zijn broer vermoord was. De aan- rander kwam ten slotte onder te liggen, juist toen een andere wielrijder, J. St., passeerde. Deze lichtte met zijn lantaarn bij, waarna de aanrander bleek te zijn de woonwagenbewo- ner P. van G. Op zijn beurt herkende van G nu van D., wien hij vroeg hem te willen los- laten: „Ik zie het al, ik heb den verkeerde voor", zd hij. Intusschen was C. er niet best aan toe; in ernstigen toestand1 werd hij naar huis ge bracht, waar een inmiddels ontboden genees- heer hulp verleende. Het bleek daarbij, dat levensgevaar niet direct te duchten is. f Omstreeks half 7 gisteravond wilde de 57-jarige mevr. J. A. W. H., uit de Beeklaan bij het Stadhoudersplein te 's-Gracvenhage de tramrails oversteken, juist op het moment dat een wagen van die lijn uit de richting Scheveningen kwam. Zij viel en kwam met haar linker been onder den wagen, waardoor haar voet werd afgereden. In het Roode-Kruis Ziekenhuis is zij kort na aankomst overle den. Op den overweg van de E.S.M.-baan bij den Koninginneweg te Amersfoort is een mo- torrijwiel in botsing gekomen met de tram. De motorrijder werd eenige meters meege- sleurd en kreeg een zware hoofdwonde. Het motorrijwiel werd zeer ernstig beschadigd. De politie heeft de zaak in handen. AUTO BOTSI NO. Gistermiddag is te Bennebroek op de grens van Bennebroek en Heemstede een ern stig auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting den Haag kwam een auto van den heer A. van Leeuwen, terwijl van den tegenoverge- stelden kant de auto van den heer W. N. van Vliet naderde. Doordat de nieuwe bitumen- weg ter plaatse zeer glad was, slipte een der wagens, met het gevolg dat de auto's op elkaar inreden. Beide werden nagenoeg ge- heel vernield. De heer Van Vliet en zijn pas- sagier, de heer Schermer uit Oegstgeest, die naast hem was gezeten, kregen wonden aan hoofd en handen. PRINSES JULIANA MET VACANTIE. Prinses Juliana heeft gister aan de uni- versiteit te Leiden haar laatste college in de zen academischen cursus gevolgd. De prinses gaat thans met vacantie en zal zich heden naar Soestdijk begeven, waar zij den eersten tijd hoopt door te brengen. De prinses zal ook in den volgenden aca demischen cursus een reeks colleges aan de Leidsche Universiteit volgen, ONTOEREKENBAAR." De man, die ten nadeele van een architect te Amsterdam een kwitantie, groot 96.41, uit de brievenbus wegr.am en daarna poogde die kwitantie, voorzien van een valsche hand- teekening, te innen, werd gister door de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank schuldig verklaard aan diefstal en poging tot oplichting, do'ch, als niet toerekeningsvat- baar, on'tslagen van alle rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigen- gesticht, den proeftijd van een jaar niet te boven gaande. KORTE BERICHTEN. De Freie Vereinigung for Polizei- und Kriminale-Wissenschaft houdt deze week te Keulen haar jaarlijksch congrcs, de zooge- naamde „Polizeiwoche", In aansluiting daar- aan zal een gezelschap van ongeveer 16 per sonen een studiereis naar Nederland maken. De ontvangsten van het radiostation Malabar bedroegen over de maand Mei, na aftrek van het aan andere landen toekomende deel, ruim 197.000. Dit is 70.000 meer dan in dezelfde maand van 1927. De politie te IJmuiden heeft een inval gedaan bij H. J. in de Beukenstraat, waar een geheime distilleerderij werd ontdekt. Ver- schillenode potten met gistende stoffen en werktuigen werden in beslag genomen. Het 4-jarig zoontje van den heer K., uit Rijnsaterwoude, is gisteren spelenderwijs voor de deur van zijn woning in het water geraakt en verdronken. Provincial! nieyws HEILOO. Door B. en W. is het bouwplan voor het R.-K. Krankzinnigengesticht goedgekeurd. Vermoedelijk zal in Juli de besteding plaats hebben. Naar we vernemen moet de kooper van het oude raadhuis het gebouw sloopen en daarop een winkelhuis bouwen. De kooper moet een cautie stellen van f 1000 voor het geval de afbraak niet voor 1 Januari a.s. plaats heeft. Indien niet aan de voorwaarden van den bouw wordt vol daan is de geheele som verbeurd aan het gemeentebestuur. Uit ongeveer 30 sollicitanten is tot directeur van het fanfarecorps „Eensgezind- heid", alhier gekozen de heer Mijns uit Wormerveer. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. W.„Dat was mevrouw vriendin van je vrouw D.„Dat weet ik niei Ik heb niet gesproken". Baas, niet? Is ze niet een m'n vrouw sedert vanochtend (Passing Show.) AKERSLOOT. KOLHORN. De ansjovisvangst was Donderdagmorgen heel verschillend. De laagste 19 Kg. en de hoogste 240 Kg. Er werd besteed 78 cent per Kg. CASTRICUM. Woensdagavond had in „De Rustende Jager" alhier een vergadering plaats die be- legd was door de Vereeniging van Vrijz. Her- vormden in Noord-Holland. Ongeveer 701 personen waren aanwezig. Een openings- woord werd gesproken door ds. Nanne Zwiep van Hoorn, als secretaris van genoemde ver eeniging. Daarna hield ds. W. D. M. Baat een rede over het onderwerp: Wat gelooven wij, Vrijz. Hervormden? In deze rede wees spreker er op, dat er altijd en overal onder de menschen een verlangen en een zoeken ge weest is naar datgene wat deze zichtbare wereld te boven gaat, dat de mensch altijd ge- zocht heeft en zoeken zal naar troost, naar verlossing, naar geluk. De mensch kan niet buiten de religie. De ware religie is niet een gezagsgodsdienst, maar de godsdienst in geest en waarheid, de vrijzinnige godsdienst. Het groote kenmerk van de vrijzinnigen is, dat zij zich alleen maar laten leiden door het getuigenis des Heiligen Geestes in hen. Ds. Zwiep sprak daarna over het onder werp: Waarvoor strijden wij in de Ned. Her- vormde Kerk. Spreker begon met te herinne- ren aan de rijke lezing, die ds. van Wijhe ge houden heeft op de laatst gehouden vergade ring van de Ver. van Vrijz. Herv. in Noord- Holland1 te Alkmaar. Ds. van Wijhe had toen gesproken over de waarde van de kerk. Die waarde zal alleen maar kunnen blijken als de kerk zj,Hi openstelt voor de cultuur. Omdat wij, viijzinnigen, de kerk lief hebben en veei van haar verwachten, willen wij er voor strij den, dat de kerk niet verstart,'maar een leven- de kerk is. Uit liefde voor de kerk strijden wij in de kerk voor de erkenning van onze rech- ten. Nadat enkele vragen door ds. Zwiep waren beantwoord, gaven zich ruim dertig der aan- wezigen zich op als lid van een te stichten af- deeling. Een voorloopig bestuur werd be- noemd, bestaande uit: den heer Aukes, mevr. Benders, me;, v. Hoawelingen, den heer Mul der en den heer Rommel. Dit voorloopig be stuur zal zich met de eerste werkzaamheden belasten. Bij deze dames en heeren kan men zich ook als lid opgeven. De bedoeling is, dat vanwege de afdeeling godsdienstoefeningen zullen worden gehou den, ert werk gemaakt zal worden van catechi- satie en Zondagschool. Door ds. Baar werd de samenkomst geslo- ten, nalat de heer Aukes een woord van dank gebracht had aan de beide sprekers. Het is wel eens aardig een overzicht te geven van de verdeeling van het grondbezit in deze gemeente. Hiervoor zijn ons cijfers ter beschikikng gesteld, omdat deze zijn na- gegaan in verband met de opstelling van het uitbreidingsplan. Zoo is van de 3162 H.A. grond 1041 H.A. in het bezit van de provin- cie Noordholland, die naast het provinciaal landgoed een uitgestrekt terrein heeft, het- geen behoort tot de inrichting Dulnenbosch, zijnde het provinciaal ziekenhuis. 736 H.A. zijn in handen van de n.v. Hollandschp Duin- maatschappij, terwijl 1385 H.A. verdceld zijn over een groot aantal personen en maat- schappijen. Bijna 2/3 van het grondgebied is in han den van twee instellingen terwijl 1/3 van het geheele gebied in handen is van de pro- vncie Noordholland. MET GROOT-VERLOF. De dienstplichtigen, die thans voor herha- lingsoefcningen te Helder onder de wapenen zijn, worden op 23 Juni a.s, weder in het ge- not van groot-verlof gesteld. SCHERMERHORN. Het cafe-restaurant ,,'s Lands Welvaren", welke zaak ongeveer 40 jaren werd gedre- ven door de familie Koster, is bij onderhand- schen verkoop overgegaan aan den heer C. van der Oord te Grootebroek. De bouw van enn burgerwoonhuis voor rekening van den heer H. Jonker is bij aanbesteding gegund aan den laagsten in- schrljver, den heer D. van Diepen te Schermerhorn. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Jan Komen en Louise Janssen. Roland Bettink en Margaretha Weel. Jan Schot en Jacoba Mundel. Joannes Feldberg en Johanna Volkers. Cornelis Bijtjes en Sijtje Peetoom. GEBOREN Antonia Dina Maria, d. van Petrus Muller en Cornelia de Boer. Hendrika Maria, d. van Antonius van Tooren en Cornelia Rabe- ling. OVERLEDEN: Arie Groen, 57 jaar. Programma's van Vrijdag 8 tot en met Donderdag 14 Juni. Theater Cinema Americain. Hoofdnummersle. Miss Jockey (hoofd rol: Madge Bellamy). 2e. De Speler een romantische zedefilm (hoofdrol: John Gilbert). Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer VrijdagZaterdag en Zon- dag: Circus Tromboli. Hoofdrol: Betty Balfour. Toegang voor iederen leeftijd. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Don Juan's drie nachten. Hoofdrol: Shirley Mason. Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater. Hoofdnummer: Op het oorlogspad (avon- turenroman). Hoofdrol: Tim Mac Coy. GESLAAGD. Voor H op 29 en 30 Mei te Amsterdam ge houden examen in 't boekhouden, vanwege de „Vereeniging van Leeraren in 't Boek houden", siaagaen de heeren D. G. van Beek en H. de Groot. VERKOOP GROND JULIANA VAN STOLBERGLAAN. In bijlage No. 65 schrijven B. en W.: Wij ontvingen van den heer H. Vos, tim- merman alhier, het verzoek om hem of zijne lastgevers te verkoopen een perceel bouwter- rein aan de Juliana van Stolberglaan, ter grootte van ongeveer 510 M2., zooals dit op de bij het verzoek behoorende teekening in roode kleur is aangegeven. De Commissie van bijstand voor het grond- bedrijf kan zich met dezen verkoop vereeni- gen en ook ons College heeft daartegen geen bezwaar. Wij geven U daarom in overweging het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het verzoekschrift van H. Vos, tim- merman alhier, om hem of zijne lastgevers te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Juliana van Stolberglaan, deel uitmakende van het kadastrale perceel Sectie F no. 2659 ged., met een frontbreedte van ongeveer 17 M. en een diepte van ongeveer 30 M., ter grootte van ongeveer 510 M2., zooals dit op de bij dit besluit behoorende teekening in roode kleur is aangegeven, voor den prijs van 12-per M2.; Gelet op de art. 137 en 194c der gemeente- wet en het Raadsbesluit van 30 Juni 1927 no. 27, zoomede op het voorstel van Burge- meester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 65 tot het verslag van's Raads handelin gen; Besluit: aan H. Vos, voornoemd of zijne lastgevers te verkoopen het bovenomschreven perceel bpuwterrein, groot ongeveer 510 M2., voor den prijs van 12.per M2., onder nader aangegeven voorwaarden. NED. CHR. RADIO-VEREENIGING. De Nederlandsche Christelijke Radio Vereeniging deelt ons het volgende mede: „Door het Comite ter behartiging van de belangen van de N. C. R. V. te dezer plaatse worden pogingen in het werk gesteld de zoo gunstig bekend staande orgelconcerten van den heer Jan Swart in de Groote of St. Laurenskerk te broadcasten. Deze pogingen zijn aanvankelijk met sue I ces bekroond, zoodat binnen afzienbaren tijd aan deze concerten in breedere kringen meer bekendheid gegeven kan worden %n belangstellenden en voornamelijk zij, die el ders woonachtig zijn, die anders niet in staat zijn hiervan te genieten daartoe langs dezen weg in staat gesteld worden". MANNENKOOR „ORPHEUS". Het kunstminnend publiek in en om Alt maar wacht eerdaags een buitengewone uit- voering in de Groote Kerk. Einde Juni a.s.' zal het mannenkoor „Orpheus" in samen' werking met de mannenkoren „Caecilia" Haarlem (groot 160 zangers), „Wormer- veers Mannenkoor", (80 zangers) en een knapenkoor (80 knapen) een gecombineerde uitvoering geven. Door deze pl.m. 300 zangers zullen geza- menlijk werken worden gezongen, welke hier nog nimmer zijn uitgevoerd. Als solisten zullen optreden mej. Corry Bijster, sopraan-zangeres, Haarlem, die reeds in verschillende plaatsen veel bijval mocht oogsten. Door bemiddeling van den heer P. A. van Lange zal voor deze gelegenheid als orgel- solist medewerkert de heer Jacob Bijster, die in't bezit is van de Prix d'Exellence vooi orgelspel. Velen zullen dezen bekwamen or ganist wel eens in onze schoone kathedraal willen hooren. DE MUZIEKTUIN. Zondag a.s. zal, zooals een advertentie in dit blad aankondigt, des middags van 214—6 uur in den Stedelijken Muziektuin een mati nee worden gegeven door een eerste klas strijkje, terwijl's avonds te 8 uur het Stede- lijk Muziekcorps zal concerteeren. Verder kunnen wij mededeelen, dat het in de bedoeling ligt om elke week gedurendf twee avonden een strijkje te Jaten optreden. „SEMPRE CRESCENDO". Blijkens een advertentie in dit nummet geeft bovengenoemde Arbeiders Mandoline- club ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, dat 5 December 1928 zal worden gevierd, een groot vocaal, instrumentaal concert. Meerde- re bijzonderheden hieromtrent verschaft dt annonce, waarin tevens wordt medegedeeld. dat nieuwe leden zich nog kunnen aanmelderi en het in de bedoeling ligt een kinderclub op te richten. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisterenavond omstreeks 11.20 uur, had op den Kennemerstraattveg, nabij de Viersta- ten alhier, een ernstige aanrijding plaats tusschen den van Heiloo komenden ongeveer 20-jarigen wielrijder D. Booij, wonende aan de Van der Woudestraat alhier en een uit de riching van de stad komende auto, bestuurd door W. J. V., wonende te Amsterdam. De bestuurder van het motorrijtuig, die onder den invloed van alcoholhouaenden drank verkeerde, reed recht op den wielrijder, die op het rechtsche rijwielpad reed, af, met het gevolg, dat deze vermoedelijk door het linkervoorspatbord werd geschept, met zijn hoofd door de voorruit van het motorrijtuig en vervolgens over een afstand van ongeveer 9 M. werd teruggeworpen. Dadelijk werd ge< neeskundige hulp ingeroepen. Ernstig aan het hoofd gewond is hij in bewusteloozen toe- stand per brancard naar het Stadsziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is dusdanig, dat hij nog niet door de politie gehoord is kunnen worden. De auto is in beslaggenomen en de bestuur der in arrest gesteld. Deze is echter heden- morgen, na verhoor, op vrije voeten gesteld. Het rijwiel van den aangeredene werd to- taal vernield. Tegen den bestuurder van hel motorrijtuig is proces-verbaal van een en an der opgemaakt. Hedenmiddag omstreeks 12 uur vrkeerd' D. B. nog steeds in bewusteloozen toestand. HULDEBLIJK VOOR H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Dank zij de wdwillende hulp van meerdert dames, heeft het Alkmaarsche Comite haar werkzaamheden met een mooi resultaat kun nen beeindigen. Voor dit doel werd, zooals we in ons blad van gister reeds meldden, 962.11 aan giften bijeen gebracht en plaatsten 2592 vrouwer hun naam op de lijst. Met dankbaarheid maakt het Comite mel ding van de'bereidwilligheid der beide plaat- selijke dagbladen, alsmede van enkele firrna's, die (voor een deel belangeloos) tot het welsla gen hebben bijgedragen. LEGER DES HEILS, Men schrijft ons: De afdeeling van het Leger des Heils hiet ter plaatse viert op Zondag 10 en Maandag II Juni zijn Bloemenfeest, d.w.z. een aantal bloemen, planten en andere artikelen door Heilssoldaten en Legervrienden gegeven, zul len op het platform der zaal, Limmerhoek 41, sierlijk worden opgesteld en aldus de zaal een geheel anderen aanblik geven. De samenkomsten om 7 en 10 uur voorm. en 8 uur nam. zullen eveneens een bijzonder karakter dragen en daarin zullen in hoofd- zaak onderwerpen, betrekking hebbende op de heerlijkheden der natuur, behandeld wor den. Ten overvloede zij nog gemeld, dat de Heilssoldaten om 3.301 vergaderen bij den Kattenberg. Maandagavond zal de zaal om 7 uur wor den opengesteld, ten einde belangstellenden de gelegenheid te geven de uitgestalde artike len te bezichtigen en tevens een kopje thee in het aardige, gezellige theetentje te gebruiken. Om 8 uur wordt vervolgens een aanvang gemaakt met den verkoop van het tentoon- gestelde ten bate van den Legerarbeid alhiei en iedereen zal ruimschoots in staat worden gesteld in het bezit der aanwezige artikelen te komen. PREDIKBEURTEN. 10 Juni. Alkmaar. Oroote kerk, 10 uur, Ds. Hak. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10.30 uur, Ds. Deetman. Evang.-Luthersche kerk, geen dienst. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Mevr. Moolj-«, v d. End uit Bussum. Rem.-Ger. kerk, 10.30 uur, Ds. Houtgast. Oeref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Voorberef- ding H. Av. Avond 5.30 uur, Ds. Meiier. Heidelb. Cat 5PATVJE. REVOLVERS VOOR INDISCHE COMMUNISTEN. Een Europeesche klerk op het residentiekan- toor te Soekaboemi is op staanden voet ontsla- gen wegens laakbare handelingen, welke ten doel hadden op klandestiene wijze revolvers in handen te spelen van ongunstig bekend staande personen met communistische neigingen. Ten )ehoeve van dit doel eigende hij zich onrecht- matig een revolververgunning toe. Totnogtoe rijn zestien revolvers achterhaald. Het onder- zoek wordt voortgezet. De ontslagene had reeds elf dienstjaren. BRANDEN. Te Venlo ontstond gisteravond brand in het ketelhuis van de houtzagerij van den heer J. M. van Gasselt, aan den Molensingel. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie. Te Oudepekela is afgebrand de behuizing van S. de Ruiter. NOG EEN VORSTELIJK LEGAAT. In de algemeene vergadering van het Neder landsche kankerinstituut, Woensdag te Amster dam gehouden, deelde de penningmeester me de, dat door mej. P. M. van Weel, den 24 Mei 1.1. te Den Haag overleden, aan het instituut pen bedrag van 200.000 is gelegateerd. GEFINGEERDE BEROOVING. Op Zaterdagochtend 17 Maart j.l. heeft de 20-jarige loopjongen van de firma Van Rees, Burcksen en Bosman's Handelmaatschappij te Rotterdam aangifte gedaan bij de politie dat hij zou zijn beroofd door een man, die hem van de bank waar hij geld was gaan halen in de binnen- stad een bedrag van f 13.262 zou hebben ont- nomen. Het politie-onderzoek wees echter uit dat het hier een gefingeerde berooving gold, waarbij een zekeren Janus Koren de hoofdrol vervulde, met nog een broer en een kennis van hem. Gistermorgen heeft de rechtbank de zaak behandeld tegen de vier verdachten die bij deze „berooving" betrokken zijn geweest. Na getuigenverhoor requireerde de vertegen- woordiger van het O. M., mr. E. D. H. Schutter, een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Tegen den handlanger, die het geld van den loopjongen in ontvangst heeft genomen, en die, evenats de vorige veraacnre vermaarde nim- mer iets van het geld te hebben gezien, werd een zelfde straf geeischt. De tweede handlanger, die in een urinoir de tasch van den loopjongen heeft verwisseld, werd daarna verhoord. Deze verdachte zeide zijn rol in het complot te hebben gespeeld uit angst voor Janus Koren, een man die nergens voor staat. Ook tegen dezen verdachte luidde de eisch: twee jaar gevangenisstraf. Tenslotte had Janus Koren zich te verant- woorden. Hij ontkende alles; de geheele zaak zou achter zijn rug zijn omgegaan. Hij had veel van het beroovingsplan gehoord, het geld zou worden besteed aan communistische propagan da. Tegen deze verklaring protesteerde de vo rige verdachte, Tegen deze verdachte eischte het O. M. een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar. Door den architect K. Veldkamp werd Don- derdagmiddag aanbesteed het bouwen van 4 een-gezinswoningen aan den Westerweg, voor rekening van den heer Joh. Renaut te A'dam. Ingeschreven was als volgt: G, A. Nootebos, Heiloo 17275; W. Koomen, Uitgeest 15800; R. Bot, Alkmaar 15537; N, Bolten, Heiloo 15300; J. ter Horst, Heiloo 14990; G. Hes, St. Pancras 14985; P. Burgering, Heiloo 13931; IJ, Kroonenburg, Alkmaar 13920; G. Schuddeboom, Haarlem 13800; M. van Steeg, Heiloo 13505; N. van de Berg, Haarlem 13450; F. J. Jens, Heiloo 13222; J. Kaan- dorp en Zn,, Heiloo 13094; R. Kuiper, Heiloo 1285CfS Brower en Glas, Heiloo 12684; N, Blokker, Akersloot 12222. De begrooting was 12600. De gunning is aangehouden, Donderdag zijn de kinderen der O. L. School naar Bergen en Egmond geweest. Hoewel het weer na den middag ongunstig was, deed het niet veel af aan de feestvreugde, Het was voor de onderwijzers(essen) een moeitevolle dag, maar alien waren voldaan. i" In deze gemeente heerscht de mazelen in hevige male, voornamelijk onder de schoolkin- deren. In het gezin van den heer S. doet zich een geval van roodvonk voor. De watermolen van den Binnengeester- polder, staande aan den Pontweg, zal het lot van vele zijner collega's deelen en worden af- gebroken, om plaats te maken voor electrische bemali'ng. De molen stond er mooi bij den ingang van het dorp, maar de geregelde bebouwing er bij en omheen is oorzaak dat bij bepaalde winden de molen niet kan draaien en de waterstand te hoog blijft.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2