DE EDDIE 8 DE 1HDIZ Binnefiiland Londensch aanteekeaboeb. iCREDIETEil DEPOSITO'S EFFECTEN Stadsnieisws Sport L. Frankenberg, Alkmaar. nfNDtRWET, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ten nis dat zij bij bun besluit van heden vergun- ning hebben v-erleend aan de N. V. Maat- schappij tot exploitatie der fabri-ek van le Masse cacao- en chocoladeartikelen v h. H. RINGERS te ALKMAAR. tot bet uitbreiden van de cacao- en chocoladefabriek met plaat- sing in die uitbreiding van 19 electro-moto- tren, tot aandrijving van diverse machines in bet p-erceel aan de NOORDERKADE No. TO I Alkmaar, 9 Juni 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEVAARLIJK HEERSCHAP. Dezer dagen vervoegde zich aan een druk- ikerij te Leeuwarden een beer, die zich noemde C. B. A. ten Wencel, inspecteur der centrale recherche te's Gravenhage. Hij toonde zijn visitekaartje en verzocht voor hem een mach- tiging van den commissaris van politie te >1 Gravenhage over te drukken, In dit stuk werd hem opgedragen om over- al in den lande te zoeken naar valsch bank- papier en dit papier ook, als hij het slechts yerdacht vond, in beslag te nemen. Hij had reeds de dan af te geven kwitantie gezegeld bij zich. Ook werd hij gemachtigd om de plaatselijke politie te requireeren om kanto- ren en woningen tegen den wil der bewoners ibinnen te treden. De politie stelde zich ver- dekt op en bij zijn komst aan een drukkerij [werd hij gearresteerd. Het bleek te zijn iemand uit Zuid-Holland. In zijn bezit werd bankpapier gevonden, be- nevens allerlei papieren van zijn valsche kwa- Viteit. Hij is voorloopig in arrest gesteld1. NIEUWE VERKOOP-METHODE VOOR DEENSCHE BOTER. Geen tusschenhandel. Volgens het Nederlandsche Weekblad voor fcuivelbereiding en -Handel is Denemarken begonnen met het zenden van boter in kleine pakjes naar Duitschland, waar deze pakjes direct aan de gebruikers, dus met voorbijgaan .van den boterhandel, worden verkocht. Zelfs voor de kleinste verpakkingen stellen de Deensche autoriteiten, als een bewijs van de zindelijkheid en absolute zuiverheid van de boter, banderollemerken beschikbaar. Vol- gens het blad moet de Deensche boterhandel voornemens zijn op deze, wat 't noemt op- zienbare wijze den verkoop van boter in de froote' steden van alle belangrijke consump- elanden in Europa ter hand te nemen. Ver- moed wordt, dat de maatregel is genomen, eensdeels, om aan de knoeierijen van boter- handelaren een einde te maken, anderdeels om het hoofd te kunnen bieden aan de concur- rentie van de ander boter-exporteerende lan- den. VAN HEUTSZ HERDACHT. Het hoofdbestuur van den Bond van Rid - ders der Militaire Willemsorde beneden den rang van officier heeft Zaterdag een bloem- stuk gelegd op het graf van generaal Van Heutsz, in herinnering aan de bijzetting*van diens lijk op de Oosterbegraafplaats te Am sterdam, juist een jaar geleden. OPIUM IN BESLAG GENOMEN. De Rotterdamsche politie heeft een inval gedaan in een pand aan de Delistraat, waar- bij zij den Chinees Hou Liang betrapten bij het bereiden van opium. Twee .pannen en eeni- ge emmers met opium zijn in beslag geno men. Tegen den Chinees is proces-verbaal opgemaakt. In een ander pand is beslag gelegd op een hoeveelheid opium, waarvan de eigenaar on- bekend is gebleven. KORTE BERICHTEN. Minister Kan zal vandaag een bezoek brengen aan de landbouwtentoonstelling te Sittard, welke des namiddags 5 uur wordt geopend. MISS SAVIDGE EN DE POLITIE. Eerst was het Miss Savidge en Sir Leo Money. Nu is het Miss Savidge en de poli tie. Te oordeelen naar de vele portretten, die in de plaatsjespagina's der kranten zijn ver- schenen, is Miss Savidge een bijzonder aan- vallig meisje. Op een avond wandelde zij met den heer Leo Money, die wat leeftijds- verschil betreft haar vader kon zijn, in Hyde Park. Nu is Hyde Park bij avond een gevaar lijk oord voor paren, vooral wanneer de pa- ren stille donkere paden of bankjes zoekeu sen het leeftijdsverschil aanzienlijk is. De overijverige politie, die moet waken voor de openbare moraal, ziet dan vizioenen van zoo fbedriegelijke realiteit dat zij beweert de rea- liteit zelf te hebben gezien. Dat ondervonden Miss Savidge en Sir Leo Money, die door twee stille zedelijkheidspolitiemannen werden „opgebracht", beschuldigd van overtreding der wetten op de openbare moraal. Zulke opbrengingen zijn schering en inslag.Maar in dit geval heeft alleen kwaliteit niet kwanti- teit nieuwswaarde. En men hoort er dus al leen van wanneer een der zoogezegde delin- quenten als lid der samenleving zekeren luis ter heeft. Dat was het geval met Sir Leo Money, die behalve „Sir" ook zeer welge- steld, oud-parlementslid en bekend publicist is. De magistraat die den dag na het „vast- stellen" der overtreding de zaak te behandelen kreeg, maakte er korte metten mee. Het meis je was in alle eer en deugd verloofd. De echtgenoote van Sir Leo had niets dan goeds van haar te zeggen. De verstandhouding tusschen de twee beschuldigden scheen vol- maakt in orde. De beweringen van de politie- mannen werden pertinent ontkend. Deze had- den verzuimd een man, die had kunnen ge tuigen en dien zij hadden kunnen aanspre- ken, voor den rechter te laten verschijnen. En de magistraat kon niet anders dan de beschuldiging van alien grond ontbloot ver- klaren en een uitspraak doen ten nadeele van de politie, die tevens werd veroordeeld in de kosten van het geding. Dat was de rechtzaak Savidge-Money versus de politie. En het was een bittere pil voor de politie, te meer daar ze reeds vaak zulke pillen had moeten slik- ken. Men zal begrijpen dat „het openbaar be- wustzijn" in de stad door deze zaak en haar afloop ernstig was verontrust. Iedereen scheen kans te loopen zonder dwingend mo- tief door overijverige politiemannen naar het bureau te worden geleid. Hyde Park was nog wat beruchter geworden dan het reeds was. Het schoone park kon minder en minder be- anttvoorden aan zijn bestemming, het pu- bliek rust, stilte en natuurschoon te verschaf- fen bij avond. Maar dat was niet alles. Hoe moest men dit geval rijmen! Had de politie werkelijk vizioenen gehad van bedriegelijke werkelijkheid? Of had zij eenvoudig om een of andere duistere maar in felk geval on- duldbare reden opzettelijk valsche verklarin- gen voor den rechter afgelegd? Daar moest men nu toch eindelijk eens het zijne van heb ben. Het Parlement bemoeide zich met de zaak. En uit naam van de regeering werd toegezegd dat een grondig onderzoek zou worden ingesteld naar de praktijken der ze- delijkheidspolitie en dat zou worden overwo- gen of er aanleiding was de betrokken politie mannen wegens meineed te doen terecht staan. Dat was weer zeer onaangenaam voor de politie. De „Home Secretary", die ministe- rieel voor de politiediensten verantv/oordelijk is, hield ruggespraak met den „Director of Public Prosecutions" (Openbaar Ministerie of Openbare Aanklager). Deze stelde zich in verbinding met het hoofd der politie. Het moest worden uitgemaakt of de politiediena- ren in de zaak Savidge-Money onder hun ambtseed valsche verklaringen hadden afge legd. Wat later werd het land opgeschrikt door een mededeeling in het Lagerhuis, uit den mond van den Labour-afgevaardigde John son, dat de vrije en van alle blaam gezuiver- de Miss Savidge door ambtenaren van Scot land Yard van haar. kqntoor was gehaald met een automobiel, naar een vertrek in Scot land Yard was gebracht en daar vijf uur lang onderworpen was geweest aan een ver- hoor, dat indien de verklaringen van het genoemd parlementslid juist zijn levendig herinnert aan de oude inquisitie. Ik zal u in deze aanteekening die niet te lang mag worden de bijzonderheden sparen. Alleen zij gezegd dat gedurende het verhoor, waar- Mj geen vrouwelijk politieambtenaar langer dan een paar minuten aanwezig was, een der ondervragers zich plaatste in de positie van Sir Leo en met het meisje trachtte te demon- streeren den aard van het vergrijp, waarvan zij hadden gemeend haar te mogen beschul digen. Het doel van deze vijfurige moreele terging was klaarblijkelijk haar verklaringen af te dwingen die de van meineed verdachte politiemannen vrij zouden pleiten. Toen dit geval in het Parlement werd ver- teld, ziedden alle volksvertegenwoordigers, ongeacht stand en partij, van verontwaardi ging. Hier werd de politie niet alleen be schuldigd van vrijheidsberooving (een zeer ernstig vergrijp in Engeland waar persoon- lijke vrijheid in gevallen als dit allesbehalve een wassen neus is) maar ook van een vorrn van dwangverhoor dat onder den naam „third degree" in Amerika berucht is. En zulk een verhoor werd een meisje afgenomen, dat kersversch en met een schoone lei van den magistraat was gekomen. En toen kreeg men de zaak van Miss Savidge en de politie, die in zekeren zin sub- judice is omdat juist een commissie is inge steld die zal moeten uitmaken hoe dit verhoor in Scotland Yard zich precies heeft toege- dragen daar de betrokken politiemannen- de verzwarende beweringen hebben ontkend. Van den uitslag van dit onderzoek zal wel- licht afhangen of het ministerieele hoofd der politie Sir William Joynson Hicks, die over het geval overstuur is, al of niet zijn ontslag zal nemen. Het is een leelijke zaak die noch- tans een goede uitwerking kan hebben. De zedelijkheidsafdeeling der Londensche politie is veel heviger in opspraak dan ooit in de dagbladen tot uiting komt. Dit onderzoek, dat later zal worden gevolgd door een uitge- breider onderzoek in den ganschen dienst, zal kunnen bewerken dat de dienst wordt ge- zuiverd, indien hij zuivering noodig heeft Een definitief oordeel moet worden opge- schort totdat de commissie haar onderzoek heeft verricht en er rapport over heeft uitge- bracht. Een dure huurkazerne. Het decorum van Park Lane en de ooste- lijke zijde van Hyde Park is wreed ver- stoord geworden door den bouw van een to- renhoog blok voor „flats" op de plaats waar eens het historische Grosvenor House stond, een omstandigheid die de ondernemers van den bouw, tevens bezitters van deze moderne huurkazerne, de vrijheid hebben gegeven hun architectonischen uitwas „New Grosvenor House" te noemen. In dezen aanvangszin is de stichting reeds in een verscheidenheid van termen veroordeeld. De scheppers noe men haar daarentegen „het schoonste wo- ninggebouw van de wereld." Het is de ge- rechtvaardigde, geachte, commercieele eigen- roem. Laat mij er een paar bijzonderheden van vertellen. Het gebouw, dat een gelijk en gelijkvormig pendant krijgt in een tweeden vleugel, heeft een 150 flat-woningen in prijs varieerend van 200 pd. st. huur tot 2200 pd. st. huur per jaar. De flat van 200 pd. st. be- staat uit een kamer van geringe afmeting met een badkamertje. De duurste heeft twee ruime ontvangkamers, vijf groote slaapka- mers, vier badkamers, vestibules, een rui me gang en een ruimere receptiehall. Wie op de hoogste verdieping woont (dichter bij de engelen dan Europeanen ooit in eigen gebied hebben geslapen) heeft indien de flat aan den westkant ligt een schitterend uit- zicht op Hyde Park en het verlengstuk Kensington Gardens. Op de middenverdie- pingen en beneden en aan de drie andere door de hoofdwindstreken bepaalde kanten is het uitzicht onaangenaam. Me ziet uit op een binnenplaats die is als een woestenij van steen of op stukken zinken daken De eigenaars van het gebouw meenen den zeer hoogen prijs voor de woningen te mogen vragen cmdat ze liggen aan Park Lane, dat tot nu toe de meest luisterrijke woonstraat van Londen is geacht maar dien roep zal moeten verliezen indien flatblokken, van de soort als er nu is opge- richt, er da deftige woningen van ouden stem- pel gaan vervangen. Indien men denkt dat de luister en de degelijkheid der woninginte- rieurs er in overeenstemming zijn met den huurprijs dan vergist men zich. New Gros venor House is op een koopje gebouwd. De binnenbouw en het gebruikte materiaal zijn niet alleen hoogst eenvoudig maar bepaald onaanzienlijk. Zelfs vloeren van hard hout ont breken er allerwege. Alle vertrekken hebben de gewone in massa vervaardigde radiateu- ren voor stoomverwarming, waar de beste stoffeerder, die een vertrek gezellig moet ma ken, geen raad mee weet. De interieurs ver- schillen slechts in een enkel opzicht van die van de eenvoudige moderne woningen in de voorsteden; de muren zijn n.l. met olieverf behandeld. Van de kwaliteit van het pleister- LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. Willemsen, z'n vriend de voordeelen van z'n huis toonend: „En hier is de ingebouwde keukenmeid'Y (Judge.) werk zal afhangen of dit een zegen of een ongeluk zal blijken te zijn. Dat een aanzienlijk deel van het welgestel- de moderne publiek niet waarlijk hecht aan kwaliteit in een woning, kwaliteit in hout, in primaire inrichting, in hang- en sluitwerk en in degelijke afwerking, kan blijken uit het feit dat twee dagen nadat het gebouw gereed was reeds bijna de helft der flats was verhuurd. Er is een uitgebreide centrale „service" in den huurprijs begrepen, die het in theorie over bodig maakt er dienstpersoneel op na te hou- den. In de praktijk zal blijken dat. de bewo ners der grootere flats het niet zonder eigen dienstpersoneel kunnen doen. De dienst om- vat alien huishoudelijken arbeid, tot koper- en zilverpoetsen toe. Er zijn een centraal restaurant, een centrale balzaal en recreatie vertrekken, waar de aankleeding, tapijten en wandversiering een gevoelige ziel, die ont- vankelijk is voor kleuren, rampzalig moeten maken. New Grosvenor House is een ty- pisch monument van een tijdgeest, tegen welks inwerking men zich tracht te verzet- tentevergeefs. Men kan slechts hopen dat later ook deze woningvormen die meer en meer terrein zullen winnen in hun ont- wikkelingsgang ten slotte weer herberg zullen geven aan de schoonheid. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. WIE WEET RAAD? Een onzer lezers stelt ons de volgende vraag Op de zolderkams-rtjes van onze woning hebben wij veel last van steenmotten (mis- schien beter bekend als kelderzoggen). Tegen den avond vooral komen ze voor den dag. Weet ietnand hier iets tegen te doen? (Misschien kan een onzer lezers in het al- gemeen belang een goeden raad tegen dezen overlast geven. Red. Alkm. Crt.) LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.48 uur licht op. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Weekoverzicht. Door het voortdurende minder groeizame weer is de aanvoer, al komen er steeds meer- dere aanvoerders, steeds betrekkelijk klein te noemen vandaar ook dat er steeds goede prij- zen voor de groente betaald wordt. Hiervan maakt echter het artikel sla een uitzondering en ook omdat sla om dezen tijd niet meer voor export gekocht wor dt zijn de turn ders op de fabrieken aangewezen. Ofschoon de fabrie- ken als regel de hoogste prijzen niet betalen is het toch een voordeel dat zij de overgroote voorraden wegruimen, want zouden zij niet koopen dan was op heden de aanvoer van sla wel zoo groot dat het geheel waardeloos zou zijn terwijl hedep toch alles geruimd kan worden. Bloemkool is nog steeds duur en er worcrt zelfs nog voor extra moole coven de 40 cent per stuk betaald. Wo-rtelen die heden ook in groote hoeveelheden op de veiling wer den aangeboden, gaan ook voor 10 tot 14 cent vlug van de hand. Spinazie, die Maan- dag en Woensdag heel duur was, zakte Vrij- dag aanmerkelijk in prijs doordat er buitenge- woon veel van dit artikel werd aangeboden en daar spinazie om dezen tijd meer als een luxe groente wordt beschouwd, is daarvan de aanvoer spoedig grooKr dan de vraag. Toch zijn de prijzen nog niet slecht te noe men. Met komkommers komen er nu ook meerdere tuinders aanvoeren, zoodat ook deze een prijsdaling moesten ondergaan ofschoon prijzen van 11 tot 14 cent per stuk nog rede- lijk genoemd mogen worden. Tomaten waar van de aanvoer tot op heden uit stookkl. moet komen zijn uit den aard van de zaak nog van weinig beteekenis terwiil de prijzen onge- yeer 10 cent per pond lager zijn dan verleden jaar om dezen tijd. Aardbeien zijn deze week heel duur geweest. De reden hiervan is, dat de bakaardbeien opraken en van den kouden grond nog maar enkele kleine partijtjes aangeboden worden. Verder dient vermeld, dat het aanvangsuur van de veiling dat nu elf uur is, door enkele tuinders niet gewenscht wordt. Als reden geven zij op, dat zij niet op tijd klaar kunnen komen. De handel daarentegen (enkele venters uitgezon- derd) is er zeer mee ingenomen daar het nu mogeliik is de gekoc'hte producten op tijd te Verwerken en te verzenden wat wel een factor genoemd mag worden waarmede de tuinders rekening hebben te houden. EEN AARDIG RECLAME-BILJET. Wij ontvingen een, door den kunstschilder H. Heuft te Heemstede, aardig uitgevoerd reclame-biljet van de Noord-Hollandsche tram, waarop een Marker visscher voorkomt, die een vlag ontplooit waarop de rondreis Amsterdam—Marken—Vol endam in beeld gebracht wordt. Verscheidene afbeeldingen der te bezoeken plaatjes sieren dit biljet, cat tevens vertrek- uren en prijzen vermeldt. AFD. ALKMAAR NED ROODE KRUIS •Vrijdagavond vergaderde d-e afd. Alkmaar van het Ned. Roode Kruis te 9 uur ten Stadhuize. De voorzitter, mr. W. C. Wendelaar, heette de aa-nwezigen welkom. Ingekom-en een schrijven van de vereeni- ging „Zonnestraal" met verzoek medewer- king te willen verleenen bij de te houden coll-ecte op 30 Juni a.s. Met algemeene stemmen werd daartoe be- sloten. Eenige andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen De secretaris, de heer Stoutj-esdijk, bracht het jaarverslag over 1927 uit Na voorl-ezing werd op voorstel van den voorzitter besloten het niet go-ed te keuren, aangezien er een zin in voorkomt, die z i. minder gewenscht is. Als d-ez-e veranderd is, wordt het jaarver slag goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningmeester, mr. Jitta, zijn financieel verslag uit en werd hij, nadat de heeren M. Jimmink en P. Oudt de rekening hadden nagezien, onder dankbe- tuiging voor zijn nauwkeurig beheer gedechargeerd. Als afgevaardigden naar de Alg.' Jaarver- gadering te Hilversum werd gekozen de secretaris, de heer Stoutjesdijk, terwijl mr. C. A. de Groot als plaatsvervanger werd aangewezen. Dan werd overgegaan tot uitreiking van de medaille voor 10-jarigen trouwen dienst aan de heeren A. v. d. Meulen, P. Oudt en Hovenier alien leden der Transportcolonne De Voorzitter overhandigde hun, met een toepasselijk woord, het hun toegekende onderscheidingsteeken en hij hoopte dat zij steeds als altijd de belangen van het Ned. Roode Kruis zullen blijven behartigen. (Ap- plaus). Bij de rondvraag verzocht de Secretaris den Voorzitter aan de aanwezige leden eeni ge mededeelingen te willen doen inzake het verleenen van eerste hulp bij ongevallen. hier ter stede, waaraan door den Voorzitter gevolg werd gegeven. Hij deelde o.m. mede dat dit zijn voile aandacht heeft en het Gemeentebestuur bin- nenkort dit punt zal behandelen aangezien ook Mr. Kusters in den raad daar vragen over heeft gesteld en ook reeds een hoofdar- tikel in de Alkmaarsche Courant is versche- nen, zoodat hieruit blijkt dat meerdere per- sonen hun aandacht schenken aan deze zaak. Hij zegde toe bij de behandeling te overwe- gen werd hoever van de diensten van het Ned. Roode Kruis gebruik gemaakt kan wor den. Hierna sluiting. LEENING PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN. De Provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland heeft besloten met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten een geldleening aan te gaan onder garantie van de provincie Noord-Holland, groot 20.000 tegen een rente van 4 3/4 pCt. 's jaars en een koers van 10 pCt., ten behoeve van eenige uitbreiding der z.g. demonstratiebedrijven en het stichten van een woning op elk bedrijf. VOETBAL. D. T. S. had Zondag voor de demi-finalc van den Gouden Kruisweastrijden W. F. C. Ill uit Wormerveer op bezoek en wist daar van met 41 te winnen. Gister speelde B. F. C. I uit Beemster te gen R. F. C. I uit de Rijp. Einduitslag 111 in het voordeel van B F. C. Rust ging in met 51. DRAVERIJEN TE ROTTERDAM. Gisteren werden onder groote belangstel- ling de courses te Rotterdam gehouden. Het optreden van de Djiguiten Kozakken, die prachtige staaltjes gaven van acrobatiek te paard, was daaraan natuurlijk niet vreemd. De uitslagen luiden: G-prijs, prijzendraverij 4e klasse. Inge- schreven en uitgekomen 6: 1. Sire Axworthy K. v. Kruithof Sr. (J. Kruithof Jr.), 1820 M'. in 2 min. 54 sec.; 2 Queen H. v. A. Vringer (eig.); 1820 M. in GROOTE COUPEKOFFERS. REUS- EN YACANTIEKOFFERS. GEPANTSERDE HUTKOFFERS. 2.5b 1/5 sec. Niet geplaatst: Qurville (18101 O. Axel (1800), Quadraat (1800). Ingehou- den: Niagara (1820). H-prijs, heat-prijzen-draverij 2e en 3e klas se. Engelsche heat. Ingeschreven 8, uitgeko men 7. 1. Noma B. (1670 M.) v. St. J. Kruithol (J. Kruithof Jr.); 2. Quintaine (1655 M St. L. v. C. F. Ockhorst (eig.) beide if 2.32 2/5. Ingehouden Nedda en Present H. I-prijs, heat-prijzen-draverij le klasse: En gelsche heat: Ingeschreven 10, uitgekomen 8 1. Traviatta (1610 M.) v. J. W. Schuiji (J. D. M. Schuyl) in 2 23 2/5; 2. Frettchen (1630 M.) van J. Kruithof Sr. (J. Kruithof Jr.) in 2.23 4/5. Niet geplaatst: Moquet en Rosel. SCHAAKNIEUWS. Zondagmiddag speelde het le tiental „Morphy'-', Den Held-er met V. A. S. II uit Amsterdam om den wisselprijs: een zilveren schaakbord, dat door een overwinning van V. A. S. II opnieuw in haar bezit kwam. De uitslag was als volgt: Morphy I V A.S. II K. Geus 1—0 J. v. d. Kar Dr. J. C Reeders Vi—Vi Dr. Beffie Dr. P. Fcenstra Kuip-ei 01 I W-eltevreede C. J. Poortmans X—X I. Okker J. Palling Vi—Vi J. Montezinas N. deVries 0—1 L. G. Hoeuse- laar J. B. de Carpentier 0—1 H. Bruck H. Hagen 0—1 S. v. Itallie. C. deBoer 0—1 L. G. Wester- G. Kleinbloesem man. 1—0 Ir. A. H. Be lingfantf 3-6 Zoodat V. A. S. II won, Des middags werd op voorstel van Alb maar een vriendschappelijke match gespeeld tusschen V. A. S. II en drie spelers vah Der H-elder, drie van Hoorn en vier uit Alkmaar, Hier volgt de uitslag: K. Geus (H-elder) U—X J. v. d. Kar (V A. S. II) Dr. J. C. Reeders (Hel.) X—X Dr. Beffie (V. A. S. II) J. G. v. Burken (Alkm.) X—X I. Weltevreede (V. A. S. II) Ds. A. E. Bollant (H.) X—X I Okker (V. A. S. II) P. Ooijkaas (Alkm.) X—X J. Monteziran (v. a. s. in Mr. Th. Fruin (Hoorn) X—X L. G. Hoense laar (V A. S. II) P. Deugd (Alkmaar) X—X H. Bruck (V. A. S. II) Dr. P. Feenstra Kuijper (Helder) X—X S. v. Itallie (V. A. S. II) J. Houtkooper (Alkm.) 01 G. Wester- man (V. A. S II) W. Tensen (Hoorn) 0—1 Ir. A. H. Be- lingfante (V. A. S. II) 4—6 Zoodat ook V. A. S. II hier won. Tennis. DE DAVIS-CUP-WEDSTRIJDEN. Nederland slaat Oostenriji Wat te verwachten was na de resultaten van de enkelspelen, is gebeurd: Nederland heeft door het winnen van het dubbelspel d< volgende ronde bereikt. In 3 sets (6—2, 63, 6—0!) werden Matejka en Artens op overtuigende wijze door Timmer en Diemer Kool geklopt. Ze zijn geslagen, niet door zwak spel van hen zelf, maar door het schittdrend, hoogstaand spel van onze land- genooten. Nederland kQmt nu in den halven eindstrija van de Europeesche zone tegen Tsjecho-Slo- wakije. Dat wordt een zeer zware wedstrijd niet alleen, omdat onze spelers een uitwed- strijd moeten spelen, doch omdat de Tsjechea een zeer sterke ploeg hebben met Kozeluli, Mezel en Maceiiauer. Komt de Nederlandsche ploeg volledig uit waarschijnlijk zal Diemer Kool verhin derd zijn dan is er misschien een kansje. Wie weet! De kampioenschappen in Scheveningen. Er komt teekenihg in de wedstrijden! In het heeren-enkelspel hebben reeds vier spe lers de laatste acht bereikt: te weten Borotra (Fr.) Robson (Argent.) v. Lennep (Ned.) en Hunter (N. Am.) v. Lennep was buitenge- woon schitterend op dreef, getuige zijn match tegen Marsalek (Tsjecho-Siow.), die hij me! 6—1, 6—0, 6—1 sloeg. Mej. Bouman is nog.niet op dreef; waar schijnlijk de recatie van haar nederlaag in Parijs. De uitslagen van gisteren luiden als volgt: Heeren enkelspel, eerste ronde: Danet (Frankrijk) si. Grandguillo (Frankrijk): 3-6, 6-3, 6-1, 6-1. Del Castillo (Argentinie) si. Zappa (Argentinie): 6-2, 6-0, 2-6, 6-4. Matejka (Oostenrijk) si. Boussus (Frank rijk): 2-6, 6-3, 6-4, 9-7. Derde ronde: Hunter (Amerika) si. Gentien (Frankrijk)6-2, 6-1, 7-5 Robson (Argen tinie) si. Siethoff (Duitschland): 6-4, 6-2, 0—6, 6-1. Borotra (Frankrijk) si. Lester (Engeland): 6-0, 6-1, 6-4. Jhr. van Lennep si. Marsalek (Cechoslovakije)6-1, 6-0, 6-1. Heeren dubbelspel, eerste ronde: Bonte en Du Plaix si. Imhoff enfj ever: 6-3, 6-3, 6-4. Gemengd dubbelspel, eefste ronde: Mej. j. Sigart en Lacroix (Belgie) si. Mej. Belzer en Feith: 6-2, 6-1. Dames enkelspel, tweede ronde: Mej. Can ters si. Mej. Polano: 6-0, 6-1. Heeren dubbelspel, tweede ronde: Borotra en Boussus (Frankrijk) si. Yweins (Belgie) en Feith: 6-3, 6-1, 6-3. Dames dubbelspel, tweede ronde: Mej. Bouman en mej. Rollin Couquerque si. mevr Guyot (Frankrijk) en mej. Staalb (Duitsch land): 6-1, 6-4. MOTORRACES OP DUINDIGT. Op ,,Duindigt" werden Zondag motor wedstrijden gehouden door de Nederlandsche Motor-rensportclub. De uitslagen luiden: Wedstrijd A., 4 baanronden, ongeveer 3640 meter voor nieuwelinffen met machine, tot 250 "-.•ft"

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2