Weslfiiesse verteiiingen bescheiden honderdjarige. StadsiBSeuws mmW III DE ALKHAABSCHE COUBAHI. ER IS VERSCHIL TUSSCHEN ADVERTEEREN EN ADVERTEEREN. Foster's hinderlijke kwaal gaande wedstrijden ettelijfce doelpunten had gescoord. Aan de -overzijde had in het algemeen de voorhoede van Uruguay te lang werk om den bal in schot-positie te krijgen waardoor de Argentijnen steeds zich wisten te herstellen. Ook de spil van Uruguay, Fernandez, viel op door zijn go-ed steunen van de voor hoede, waarin Petrone echter niet die door- tastende, gevaarlijke schutter bleek te zijn als van hem werd verwacht. Verschillende keeren probeerde hij door de vijandelijke achter- hoede heen te br-eken, doch Paternoster, zoo- !Wel als Bidoglio hielden moedig stand. Het publiek bleek meer op de hand van 'Argentinie dan van Uruguay en vooral toen de Argentijinen dadelijk na de rust flink aan- pakten werden hun aanvailen door stormen van toejuichingen gesteund. Een ware uitbarsting van vreugde brak los, toen Ferreira den gelijkmaker scoorde, en het stortnachtig gejuich duurde nog voort, toen de aftrap al lang weer voorbij was. Na een korte poos van Argentijnsch over- jwicht, waarin Mazali zich een betrouwbaar keeper toonde, Was het Uruguay, dat een hcht overwicht kreeg en een paar maa-1 ont- snapte het doel van Argentinie, waarin ■Bosio zich niet al te betrouwbaar toonde, aan een doorboring. Toen een hard schot van Cea door de paal gekeerd werd, ging een zwar-e zucht van verldchtkig door bijna het heele Stadion en toen Bosio een schuin schot van Urdinaran niet kon wegwerken en Montin nog juist den bal voor den aanstormenden Petrone corner wist te trappen, was er weer een benauwd oogenblik voor de meeste toeschouwers voorbij. Uruguay wist het in deze periode echter niet tot een doelpunt te brengen en ook de verlenging, toen de spelers reeds ver- moeid werden, bracht geen beslissing. Luide door het publiek toegejuicht voor het buitengewoon fraaie, hoogstaande en kunstig-e spel dat het te zien had gekregen, verdwenen de twee-en-twin tig spelers, be- nevens de scheidsrechter, de heer Mutters, die den wedstrijd goed l-eidde, in de Weed kamers. 't Is gelukkig dat de wedstrijd met gelijken stand eindigde, daar de beide elftallen geheel tegen elkaar opwogen en de stand 1—1 vol- komen de krachtsverhouding uitdrukt. Woensdag overgespeeld De wedstrijd zal a.s. Woensdag, 's avonds te 7 -uur worden overgespeeld De strijd om de derde plaats, Te Amsterdam had het Zaterdag den ge- neelen dag geregend maar tegen vieren werd het droog, zoodat Egypte en Italie in goed weer den strijd om de derde plaats aanvin- gen. Beide ploegen telden ettelijke invallers. Zoo miste Egypte zijn goalgetter Moktar en den negerback Salem, terwijl Italie het zan der Rivolto, Janni en Rosetta moest stellen. Ongeveer 800 menschen woonden den wed- strijd bij. Het publiek krijgt al dadelijk waar voor zijn geld: Na zes minuten scoort Schiavo voor Italie en na 11 minuten bekroont Riad een schitte- rend staaltje combinatiespel der Egyptische voorhoede, met een onhoudbaar schot. Geen minuut later is het weer Schiavo die doelpunt uit een scrimmage (2—1) voor Italie en daarmede het lOOste doelpunt van het tour- nooi ter wereld brengt. Daarna kogelt Mag nozzi tegen de paal, de bal springt terug, wordt door Schiavo ingezet, maar vliegt ra- telings langs. Na zestien minuten brengt Ismail Mohamed snel op, de Italiaansche keeper loopt iets te laat uit en M. Ismail brengt den stand op 2—2. De doe'punten re- gen schijnt voort te duren: Banchero geeft na 19 minuten den Ita lian en weer de leiding. Een kogel van Le- vratto scheert de lat. Het Egyptische doel ontsnapt dan op merkwaardige wijze aan een doorboring. Eerst redt de lat, dan de paal, als de keeper reeds gepasseerd is. Een keuri- ge safe van den Egyptischen doelman, die vallende den bal weghaalt voor de voeten van Schiavo, oogst luid applaus. De Italianen krijgen dan een weer zekeren voorsprong als Banchero alleen voor den keeper komt en den bal ka'm in den hoek plaatst (4—2) waarna Schiavo op even kal- me wijze de stand op 5—2 brengt. Vlak voor rust maakt Banchero er uit een van de lat terugstuitende bal 6—2 van, met welken stand1 de rust komt. Ook na de rust is Italie sterker. Balon- chieri brengt na zes minuten den stand op 7—2. 1 Uit een comer schiet Bernardini hard langs den keeper. Fafemy \baza trapt den bal van de doellijn weg: Banchero benut na twaalf minuten 'n gemakkelijke kans (8—2). Egypte blijft een goede partij geven: Hassan Moesha kogelt van verre precies in den lin- ker-beneden'hoek en het is 8—3. De Italiaansche linksbinnen Magnozzi die nog geen doelpunt gescoord heeft, vindt het dan ook zijn tijd en neemt nummer 9 voor zijn rekening. De Egyptenaren wijzigen hun opstelling: de back Fahmy Abaza trekt in de voorhoede en lost daar eenige ferme schoten, die luist overgaan Het wachten is nu op de dubbele cijfers. Magnozzi is de gelukkige, die den stand ftp 103 brengt. Er is dan nog 7 min. te spel en, als Balonchieri in het Egyptische penalty-gebied ten val komt geeft scheids- "reSter La.ngenus een penalty, welke door Berri?1?"1' me^ °pzet wordt naast geschoten. Een Xan *^a^nozz' wordt door Hamdi door dr. T. P. MERKRID van Eerstwoude. De vangst in den nacht. Belloo most mee; die goeie trouwe mooie sterke grcote hond zou hem wel baistaan; di was gek van blaidskap, toen ie van de ting losmaakt was. Hem wier de wach^an zoid, dattie z'n snoet most houwen.efi niet mocht blaffen. En of fie't begrepe^iiad Want ik zeg jollie naggeres, daf die hond harsens had. Over't durp was de na^cht gedaald en al- les was in de eerste sleip, toen de tocht an vaard wier, mit Belloo, die 'n meter in de lucht sprong van plezier, met de polsstok en met de blouwe kiel an, van den werkman, uit de boet, want't was mistig en kil. „Nei rechts of?" Das was te gevaarlik, want der mochte- naggeres plakkers zitte in „de Stom- pe Toren" en deq_ liep je kans, dat je zien wier. Nei links den maar, assie maar oppaste voor de Teutjeszoeker, die pas nei bed gong as de Bullouper opstong, de „Geleider" des Padstiers", 'n gemeente-manntjes-koe! die op gezette taiden, soggens en seivens onder melkerstoid, de boederaien langs gong en den op z'n hoorn blies, of ter' nog koeien wazze, die kennismaking verlangden; in dut geval hong der ok welderes 'n parlementaire vlag uit, 'n witte handdoek an hi stok an 't hek van zoo'n boerderai of an 'n bourn. „Kees de Beult' noemden de skoolloupers hem melkkan gong ie Belloo onthalen, die't gol- zig opslokte. En mit 'n fluisterstem, aiend mit z n groote b. assie't niet hooren kon, omdat ie 'n kassie op z'n reg had, weernei wei altoid nuuwskie- rig wazze, wat of deer wel in zou zitte, en of 't Qk wel van vlies en bien was. Nou, die was eendenhouwer ok en deervoor mostie vroeg opstaan om ze „op te halen", nog voor dat zai aieren ginge legge. En de Teutjeszoeker was 'n heel ouwe man, die altoid teutjes sigaren van de streit opzocht en ze den in z'n diezak stopte om ze thuis te drouge in de zon en den der rouktabak van maakte: prima Havanna-Amersfoorto uit de Kroot in Hooren van 1,40 de honderd, die de boeren allemaal roukten, 't zelfde merk. Die sliep overdag en seivens en 's nachts waaktie over de eenden, want deer weunden baina allemaal eendenhouwers. 't Indianen durp noemden wai die voiftien huisjes in 't begin van't Blootebieneland; net of die zoo maar uit de lucht neervallen .wazze, kris kras deur elkaar. De Bloedfoet nam 'n omweg, om 't In- dianendurp heen, over't wailand van Korens. Hallo, wat mot dat deer, met die hond en die pols?" Dat was de stem van den ouwen Teutjes zoeker! Belloo wilde blaffen, maar de Bloedfoet hield z'n snoet dicht: „Koest, Belloo, koest hoor". Toen ie over't slootje was en op de Mienakker ankommen, was alle gevaar voor- bai. Nou, dat is nag 'n heel eind loupen, de Mienakker, in de nacht en voor 'n kortbroek. Op 't breggie, deer weer Graaf Willem doodknuppeld is deur de Blodtebienelanders, deerbai trouw holpen deur die van Winkel, wier der efkus halt houwen om uit te bleizen. Belloo keek z'n klaine baas alderes an, offie vragen wou: „wat mottc jc t&ch?" Langs't Koningsp,aadje wazze we der nou' al gouw: met de pols over't slootje, in 't paradois, 't koolland ankommen. De jonge hazen war en deer voor 't grai- pen; toen de Bloedtoet't eerste klaine ding opborg in z'n blouwe kiel stond Bello neist hem, ok met 'n klaine haas in z'n bek, bai't nekvel vast, offie zeggen wou: „is't in dien toid". Nou wistie dus wel, wat z'n baas uit- spouken most. Foin he, van die hond. In die buurt was 't, weer je de stilte kon hooren; toen de torenklok van't Blootebiene land elf uur sloegen had, wier de stilte angst- wekkend en of het uit angst was of uit bloidskap, dat't 'n ram en 'n voester wazze, Belloo en de Bloedtoet dansten 'n kruispolka, met de hazen in de kiel, mit z'n vieren dus. Langs't Kerkepad wier de terugrois on dernomen en niet langs't Koningspaadje te rug oip die lamme Teutjeszoeker mit z'n Hallo"; 't was om je dood te skrikke midden in den nacht. Toen ie bai de kerk ankommen was, zattie in de poepsche karn, want hai most de regenbak voorbai, weer seivens de Tientoon-Elfrib met aare spouken vergade. ringen hielde; 't was deer 'n griezelige hoek, maar gelukkig brandde deer licht in de ste- deerkamer van de pastorie; dus domenie Bruins was nag op en deer lag ok 'n plank kie over de sloot nei z'n tuin; assie dus an- vallen wier, kon domenie Bruins hem te hulp kome en Belloo was der ok nag; 't liep zon- der ongelukke of toen ie op 'n draffie voor bai die regenbak snelde. Presto sloeg an, toen ze voorbai de boer derai van Korens kwamme; die ruikte zeker mit z'n faine neus de haze. „I<oest hoor, Belloo, niet blaffen". En de heele tocht had Belloo gien kik geven; dus hai had harsens, volgens de Bloedtoet. Toen ie Belloo an de ketting legen had en de twai haze in't hok opborgen, in de boet, mit 'n letterslotje deerop en 'n zak deervoor en in z'n ledikantje lag voldaan over de tocht en louf van de rois en van plan om voif kwartier in ien uur te gaan sleipen, gong ie der weraggies weer uit, want hai had nag wat vergeten: Belloo most beloond worre. En uit de broodtrommel haaldie 'n skootje en twein heerkoeke, en uit de butterpot be smeerdie't mit faine Maibutter en mit de c. over z'n mooie hondekop trouwe ouge: Seimen uit, seimen thuis. Belloo kwispelsteertte, as bewois dattie 't wstaan had. Het bestuur van een keine, stille en vaak in het verborgen werkende vereeniging hoopt in den loop van de volgende maand (12 Juii 1928) het honderdjarig bestaan barer instel- ling te herdenken. Hoewel uit den aard der zaak geen groot- sche feesten zullen worden -gehouden noch zelfs officieele plechtigheden, lieef; het be stuur, om nader te omschrijven redenen, het nuttig en wenschelijk geoordeeld1 dit feit niet geheel onopgemerkt voorbij te laten gaan, maar door middel van deze nublicatie meer algemeene bekendheid te geven. Het grondt dezen wil op voornamelijk drie punten: a. Het weet, dat de jubileerende vereeniging, de ,,Moederlijke societeit van Weldadig heid" voor vele Alkmaarders geen onbe- kende is en dat een groote schare van trouwe steunders haar lotgevallen met inresse zullen vememen. Gaame wil het bij; deze gelegenheid wij- zen, zoowel op de groote belangstelling, die het voor honderd jaar van officieele en niet-officieele zijde mocht ontvangen bij haar pionierswerk op dit gebied, als op de nog steeds onmisbare taak, die ze nog dagelijksch op haar terrein verricht. Het loopt dit jaar meer dan ooit op aller steun, om het eenvoudige plan, dat het z-ich voorstelt ter waardige herdenking, te kunnen uitvoeren. Om de juiste beteekenis van de stichting der Moederlijke Societeit te kunnen waardee- ren, moeten we voor alles den geest trachteri te begrijpen van den tijd voor honderd jaar. En waar in iedere samenleving, de gedachten en gevoelens, neergelegd en uitgedrukt in iederen vorm van kunst, de meest-waarcahti- ge en onvergankelijkste weergave zijn van het leven in een tijd, daar zullen ook wij niet te- vergeefsch zoeken bij de toonaangevendc dichters van de dertiger jaren der vorige eeuw. Een ieder weet het: we belanden onmid- delijk bij den toen overmatig geprezen, nu gansch-vergeten dichter Tollens, wiens spreekwoordelijk geworden zelfgenoegzaam- heid nog slechts bekend is. En wel heeft Tollens het ons hier gemakke- lijk gemaakt. In zijn „Winteravondliedje" schetst hij ons een innige en hartelijk-gevoel- de (want een goed hart had hij zeker) winter- avond-thuis. Maar aan het einde komt een arme vrouw „een moeder met haar arme kleenen" en: Kom in, kom binnen, arme sloof! Gij kwaamt vergeefsch geen bijstand smeeken Daar, neem wat brand mee in uw stoof; Daar, neem wat linnen en een deken; En dan komt het: Nu, kindren gaat! neemt elk uw licht, stanper. we opgeruimd naar boven. Wij hebben dssr w'3't verricht Verzuimt niet God er voor te loven, Wij lenigden des naasten smart; Wij deden naar't bevel des Heerens De kou zal boven ons niet deren: Het is ons warm om't hart. Het is vooral de persoonlijke verdienste van Koning Willem I geweest, dat hij, naast de vele ontwerpen en plannen, die hij heeft ontworpen en uitgevoerd op industrieel en commercieel gebied; de onhoudbaarheid heeft ingezien van het totaal ongeorganiseerde armwezen. Erkennend, dat het opzenden naar de Ommerschans geen preventief-opvoe- dende waarde had, was hij een van de krach- tigste steunpilaren van de Maatschappij van Weldadigheid en gedurende vele jaren van zijn- regeering heeft hij het oprichten van vereenigingen voor Maatschappelijk Hulpbe- toon krachtdadig bevorderd. Zoo ook de Societeiten van Moederlijke Weldadigheid, die vanaf de jaren 1826 in ons land werden opgericht. Zij hadden ten doel het georganiseerd geven van hulp en ondersteuning aan behoeftige kraamvrouwen en eerstgeboren kinderen". Overal gaf het Koninklijk Huis, voor en na de oprichting, blijken van groote belangstelling. De oprichting der Alkmaarsche Societeit heeft zich als volgt ontwikkeld: Den 7en Maart 1828 zond de (rijks) admi- nistrateur van het Armwezen een schrijven aan Gedeputeerden van Noord-Holland aan- gaande de wenschelijkheid van oprichting van „Genootschappen van M. W." in dit Gc- west. Den 13en Maart zon den Gedeputeerden het volgende antwoord: (verkort). Gelezen de missive van den administrates van het Armwezen, vtrzzekende daarbij, om nut zijn en er nog slechts drie in't land zijn, te weten eene te Rotterdam, te Flaarlem, en een te Verviers (1828 we zijn nog voor de afscheiding van Belgie) terwijl een vierde gereed is zich in de provincie Brabant te vestigen, bereids Z. M. goedkeuring heeft verworven: Waarover gedelibereerd zijnde: Is goedgevonden Heeren Burgemeesteren en Wethouders van Amsterdam, Hoorn en Alkr.aar te verzoeken om tot de daarstelling van zoodanig weldadig genootschap binnen derzelver stad hare goede diensten te be- wijzen, met invitatie om voor den 15en April a.s. den uitslag van H.Ed, pogin- gen in deze wel te willen mededeelen. De Griffier der Staten van Holland, VAN HASSELT. Den 29sten Mei 1828 schreven de Alk maarsche Magistraten den Heer Gouverneur van Ncord-Holland, dat ze konden wijzen op dc ,.hoogste waarschijnlijkheid, dat eene Moederlijke Sociteit binnen deze stad zoude kunnen worden opgericht, en wij hebbeu daarbij het ontworpen reglement voor die Societeit bvergezonden in de onzekerheid of hetzelve al of niet aan de goedkeuring van het Gouvernement behoorde te worden ge- subbitteerd". Korten tijd daarna, den 31sten Juli, kwam bij de Heeren Burgemeesteren en Wethou ders van Alkmaar een schrijven van Gedepu teerden Saten, aangaande een goedgunstige beschikking in. Stijl en inhoud doen voor ons gevoel nog zeer weinig kil-officieel aan: „Het moet een ieder, die zich met het een of ander gezag bekleed ziet, eene aangename gewaarwording geven, wanneer hij zijne daden door de goed keuring ziet drukken van hen, ter wier be- oordeeling dezelve onderworpen worden. Zoo heeft het dan onzen geliefden en ge- eerbiedigden Koning behaagd hoogstdeszelfs tevredenheid aan UEd. te betuigen voor de daarstelling eener Moederlijke Societeit zoo heeft Z. M. de daarstelling dezer menschlievende inrichting op welverdiende wijze weten te schatten. Zoo heeft Hoogst- dezelver hulde weten te doen aan de zorg door NEd. aangewend, om die pogingen van het Gouvernement ten dezen te doen en te helpen ondersteunenen zoo heeft het Haar eindelijk behaagd hare bescherming aan UEd. voor de op te richten Societeit toe te zeggen. Ook wij voegen onder toezegging van het hierbij ingesloten besluit van den 12en dezer No. 25, met het daartoe behoorende regle ment, onze wenschen bij die Zijner Majesfeit, dat het voorbeeld door UEd. gegeven, door meer andere plaatselijke autoriteiten in dit gewest mag worden nagevolgd met gelijken ijver, waardoor de menschheid eer zal wor den toegebracht. De Gedeputeerden van Noord-Holland, C. SOLEIL. Uit het door de regeering goedgekeurde reglement bleek, dat het bestuur de eerste maal moest worden benoemd door den heer burgem-eester der stad. Leden der societeit waren in den aanvang „alle de vrouwen, die zullen hebben inge- schreven". Eenig recht hadden deze echter niet. Het notulenboek vermeldt dan op zijn eerste bladzijde: „De eerste vergadering van den raad der moederlijke Societeit te Alkmaar gehouden op Donderdag den 14en Augustus 1828, 1 als om voorzieningen te doen in de eerste a meest noodwendige behoeftens. Waarna deze vergadering is gescheiden (Wordt vervolgd.) VERHUUR BOVENWON1NG PERCEEL" BREEDSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage No. 69: De heer Mr C. Smal, advocaat en procu- reur alhi-er, heeft verzocht het bovenhuis van het perceel Breedstraat 11, waarvan het be- nedengedeelte is best-emd voor het kantoor van den Gemeent-eontvanger, van de ge- meente te mogen huren tegen een huurpriia van 500 per jaar, teneinde dit als kantooi in te richten. Deze bovenwoning, w-elke een-e afzonder- lijken toegang heeft, bevat twee kamers aan- een, een klein kamertje en keuken, ben-evens zolderruimte. Aangezien het voor den heer Smal, die op het oogenblik de ben-edenlokalen van be- doeld perceel in huur heeft (welke lokalen hij in verband met de overdracht van het perceel aan d-e gemeente moet ontruimen) van belang is in hetzelfde gebouw zijn kan toor te kunnen houden, meenen wij dat er voor de gemeente aanleiding is aan het ver- zoek te voldoen, vooral nu de prijs redeliik moet worden genoemd. Wij meenen U dan ook te moeten voorstel- len het aanbod te aanvaarden en daartoe hp/ volgende besluit te n-emen: D-e Raad der gemeente Alkmaar: Besluit de bovenwoning van het perceel freti straat 11 met ingan-g van een nader dooi B. en W. te bepal-en datum, voor den dunr van 1 jaar met recht van stilzwijgende ve- lenging van jaar tot jaar (met dien verstande oat d-e huur in elk geval eindigt op 1 Aug 1933) te verhuren aan Mr. C. Smal alhie tegen een huurprijs van 500 per jaar, op nader door B. en W. te stellen voorwaarden. BLIKSEMBEVEILIGING WAAGTOREN. B. en W. schrijven in bijlage No. 71: Bij de begrooting voor 1928 is een crediet van 500 toeg-estaan voor de uithreiding van de bliksembeveiliging van den Waag- toren. Wij hadden in ons d-esbetreffend voor stel (bijlage 177 van 1927) het benoodigde bedrag bepaald op f 500 naar aanleiding van een daartoe door den Directeur der Ge- m-eent-ewerken in overleg met den Ingenieur van -het Gemeentelij-k Electriciteitsbediijf ge- maakte raming, waarbij d-e uitbreiding der beveili-ng zou bestaan uit verbindingen van dubbele koperen strooken op elk der hoeken van den toren in aansluiting met de kilgoten en nokk-en wan de daken, zoodat de hemel waterafvoerpijpen als afl-eiders zoud-en fungeeren. Inmiddels is ee-n prijsopgave gevraagd bij een el-ectrotechnisch-bur-eau, welke een aan- merkelijk hooger bedrag aanwijst n.l. f 995, dat eventueel nog verhoogd moet worden met 105 wegens kosten van toezicht e. d. Het verschil vindt voornamelijk zijn oor- zaak in de afvoerl-eiding naar de aarde. Oor- spronkelijk was gedacht hiervoor de be- staaad-e hem-elwaterafvoerpijpen te gebrui- ken, doch volgens verkregen d-eskundige in- lichtingen bieden d-eze pijpen ni-et voldoenden waarborg voor een goede g-eleiding. Een goede bliksembeveiliging is eerst te verknjgen, wanneer de looden -c -- afdekkingen zijnde daartoe bijeen geroepen door den heer den 'oren. zoomed-e de wijzerplaten en R'""v L— J1 net uurw-erk door b-enedenwaarts gaande koperdraadgel-eidiogen worden verbonden met de aarde. Wij meenen, dat met het oog op het zomer- seizoen niet langer gewacht kan worden met het aanbrengen van de uitbreiding der blik sembeveiliging en dat daarvoor moet worden genomen het systeem, dat het gevaar voor inslaan van den bliksem tot een minimum beperkt. In v-erband daarmede stellen wij U voor: I. ten behoeve van het aanbrengen van een bliksembeveiliging van den Waagtoren overeenkomstig het rapport van den di recteur van Gemeentewerk-en d.d. 30 Mei 1928 G. W. nr. 188, een crediet be- schikbaar te'stellen van 1100 en mits- dien het bij Raadsbesluit van 3 April jl. op vol-gnr. 154 der gemeenf-ebegrooting voor 1928 daarvoor toegestane crediet met 600 te verhoogen; deze verhooging van uitgaven t-e zijn-ei tijd nader te r-egelen bij suppl-etoire be grooting. bevorderlijk te willen zijn bij. het daar- stellen van Genootsch. van M. W., ten doel hebbende de tijdelijke verzorging van behoeftige kraamvrouwen, en van derzelver pasgeboren kinderen, door de stedelijke besturen in aanraking te bren gen met de aanzienlijkste personen, wel ke genegen zijn om tot dergelijke welda- dige bedoelingen mede te werken, alzoo die genootschappen van een uitstekend valient6 ge]'°uden waarna de toestormende Magn(z,zi den baI over den liggenden keeper heenwift daarmee de hattrick vei'- richtendr: Met I1 3en prijsi, -3 verzekert Italie zich van GOED ADVERTEEREN GEEFT EVEN ZEKER WINST ALS GELD DAT U NAAR DE SPAARBANK 60EP ADVERTEEREN GEEFT EVEN ZEKER VIJFTie PROCENT WINST EN MEER. Burgemeest-er in eene der zalen van bet stad- huis. Present: Mevr. Fontein—Verschuir, geb. de Dieu, presidente; mevr. de Wed. Tinne van Egmond Gregorij, secretaris; mevr. De Sonna- villeDe Leeuw, thesaurier; mevr. Pi-erson- G-regorij; mevr. de wed. Vonk—van Veen; mevr. de wed. Van de LeyDruyvestein; mevr. Druyvestein—Scheltus; mevr. Van Foreest—Van der Palm; mevr. Buyskes— Enscheddmevr. SandenberghMathi-essen, g-eb. Coster. Het zou te ver voeren van elk dezer dames een nadere en dus meer levende persoons- of familiebeschrijving te geven; van het dage lijksch bestuur zij echter vermeld, dat de presidente de echtgenoote van den burge m-eester was. de laatst-e afstammelinge uit het b-ekende r-egentengesiacht der De Dieu's. Mevrouw de Wed. Tinne van Egmond is waarschijnlijk de stiefmoeder van de, bij i-eel ouden onzer stad misschien, nog be- kende juffrouw Tinne, een zeer avontuurlijk aangelegde dame, die tenslotte in de wilder- nissen van Afrika is gestorven. Zij heeft ook de iaatst-e torens van het slot van Egmond laten afbreken. Mevrouw De Sonnavillede Leeuw be hoorde tot den nog voor korten tijd in de Langestraat wonend-e en z-eer bekend-e Alk maarsche familie. In het Sted-elijk Museum hangt een goed-g-eschilderd portret van haar in sierlijke, fraaie Weeding. De notulen v-ervolgen echter* „De heer Burgemeester dezer stad en de hr. Wethouder P. de Sonnaville, geadsisteerd door den heer Stads-secr-etaris de Dieu- Fontein Verschuir, zoon van den Burge meest-er, die zijn Moeder's naam bij den zijne had gevoegd, ter vergadering binnengetr-eden zijnde, gaf eerstgenoemde aan de dames ken- nis, dat door Zijne Majesteit de oprichting eener Moederlijke Societeit onder Hoogst deszelfs bescherming was go-edgekeurd en daartoe door Z. M. was gearresteerd het reglement. Vervolgens werden de dames door den heer Burgemeester met een zoo gevoelige als gepaste aanspraak, in deze zoo ver- eerende als nuttige betr-ekking, onder in- wacbting van's Hemels dierbaarste zegenin- gen op alle derzelven Moederlijke pogingen tot heil van behoefti-gen, gefeliciteerd, en in alle derzelven betrekkingen, als uitmakende den Raad van bovenvermelde Societeit bin nen deze stad, geconstitueerd". Na aanbi-eding van een conoept-reglement van orde voor de vergad-eringen en de m-ede- deelmg, dat dit locaal t-er beschikking van de Dames stond, hebben ,,De Burgemeester met den Heer Wethouder en den Fleer Secre taris de zaal weder verlaten. Hierop wordt op voorstel van de Presi dente de volgende vergadering bepaald op Dinsd-ag 19 dezer, des nademiddag ten half zes uuren, om daarbij zoo omtrent het regle ment van Huishoudeliike orde te sjxreken II. BENOEAUNG VAN EEN AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. In bijlage No. 68 schrijven B. n W.: Artikel 1 der Verordening, houdende de bepaling van het aantal ambtenaren van den burgerlijken stand, de r-egeling van de werk- zaamh-eden tusschen d-e verschillende ambte naren en van de uren, waarop de bureaux van den burgerlijken stand zullen geopend zijn (Gemeenteblad nr. 436) bepaalt, dat er in d-eze gemeente zullen zijn vier bezoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand. Een dezer ambtenaren is meer in het bijzonder b-elast met het voltrekken der huw-elijken; een der andere ambtenaren is belast met alle bureau - werkza a m heden den burgerlijken stand betr-effende, terwijl de b-eide overige ambtenaren de vorige zoonoodig v-ervangen by ontstentenis, ziekte, verlof en afwezigheid. Sinds 1922 is een d-er b-estaande vacaturen van de ambtenaren die ter vervanging op treden ni-et vervuld. Aangezien thans de be- hoefte blijkt om daarin te voorzien, bieden wij U, overeenkomstig artikel 149, 3e lid, der Gemeentewet, d-e navolgende aan beveling aan en noodigen U uit tot de benoemins over te gaan h J) FABER, hoofdeommies t-er secretarie, 2. Mr. R. VEENDORP, referendaris tei secretarie. Wij verzoeken U het bepalen van den datum der infunctietreding aan ons College over te laten In verband met d-e door het overlijden van den heer C. A. d-e Braal eveneens bestaande vacature van ambtenaar van den burger lijken stand meer in het bijzonder belast mei het voltr-ekken van huwelijken, is het ons voornemen U binnenkort een voorstel te doen tot eene nadere regeiing van de verdeeling der werkzaamheden tusschen d-e verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand dezer gemeente en tot wijziging van de betreff«de, bovenaangehaalde, yerordening.j Alom verkrijgbaar voor menschen op leeftijd is verstopping. Fosters Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide- aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpillen a f 0 65 per flaron HET VOETBALTO-URNOOI. fl.QSlP nipf hftnrpn 1 rr\rt r>mrl nF io '«-« honoin BRENGT. DE SPAARBANK GEEFT HOOG- STENS VIER OF VIJF PROCENT

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6