I BinnefBland h IT8" jUiStJee° en enuw kend tabtetten VERKOOP TERREIN JULIANA VAN STOLBERGLAAN. In bijlage No. 70 schrijven B. en W.: De St. Hippolytusstichting te EXelft heeft rerzocht een perceel grond, gelegen op den hoek van de Juliana van Stolberglaan en de Van Houtenkade, ter grootte van 1268 M2., Ie mogen koopen voor den prijs van 11 per vierkante meter. De Commissie van bijstand voor bet Grondbedrijf en ook ons College kunnen zich met dezen verkoop vereenigen, in ver- band waarmede wij U in overweging geven bet volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een verzoekschrift van den beer J. L. F. Dankelman, rector van de Sint Hip polytusstichting te Delft, aldaar, om aan genoemde Stichting te verkoopen een terrein, gelegen aan de Juliana van Stolberglaan op den boek van de Van Houtenkade, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie F, no. 2627, met een frontbreedte aan de Juliana van Stolberglaan van pl.m. 43 M. en een diepte aldaar van pl.m. 30 M., ter grootte van pl.m. 1268 M2., zooals dit op de bi] dit besluit behoorende teekening in roode kleur is aangegeven, voor den prijs van f 11 per vierkante meter; Gelet op de artt. 137 en 194c der gemeen te wet, zoomede op bet Raadsbesluit van 30 Tuni 1927, no. 27, en het voorstel van B. en w., opgenomem in bijlage nr. 70 tot's Raads bandelingen Besluit: aan de St. Hippolytusstichting te Delft te verkoopen bet bovenomschreven terrein, groot pl.m. 1268 M2. voor den prijs van 11 per M2., onder nader aangegeven voorwaarden. TOMATENVEILING. De vorige week heeft er in het cafe van den heer Bruin een vergadering plaats gehad van tomatenteelers uit Alkmaar en omstre- ken. Deze bijeenkomst, welke door 18 personen was bezocht, had als hoofddoel een bespre king te houden hoe die jaar op de Alkmaar- sche veiling de tomaten moeten worden aan- gevoerd. Door de besprekingen was men algemeen van oordeel, om, evenals vorige jaren, de to maten ongesorteerd aan te voeren, en dat de veiling zeif met de machine ze zal sorteeren De voorzitter deelde mede, dat hij in het bestuur van de N.V. Alkmaarsche Exportvei- ling al maatregelen had besproken om een of twee sorteermachines aan te koopen met motorkracht. Dit zal dan ook geschieden zoodra er voldoende toezegging van aanvoer zal zijn. Hij deelde dan ook mede, dat als al ien hun tomaten in Alkmaar wenschen te vei- len, hij direct maatregelen kan nemen om de eerste machine te bestellen. Ook is nog even bet punt in bespreking gekomen omtrent de fasten van het tomatenveilen. De voorzitter meende, dat dit voor de gewone v-ilingsper- tentage, zijnde 5y2 pet., zou gedaan kunnen worden, terwijl dan het sorteeren door de N.V. zal worden uitgevoerd. Laatstgcnoemd roorstel werd met algemeene stemmen aan- genomen. Verder werd door verscheidene heeren de wenschelijkheid naar voren gebracht om een commissie van 3 personen te benoemen, die toezicht zal houden op den gang van zaken. Deze commissie, die hierna benoemd werd, rrijgt geheel vrij mandaat om voor keur enz. naar eigen inzicht te handelen. Hierna werd gevraagd wie onder deze voorwaarden hun tomaten naar de Alkmaar- Khe veiling wenschen te brengen. Dit werd door alien aangenomen, behalve ,door een jiersoon, die zich nog vrij wenschte te horn den en doordat de grootste kweekers er mede iccoord gingen, zal hoogstwaarschijnlijk dit aar de aanvoer nog belangrijk grooter wor- den als de beide voorgaande jaren (er is zelfs sen kweeker die 3/4 H.A. tomaten onder glas teelt). Het is dan ook te wenschen voor de veiling en voor de kweekers, dat de han- del met den grooteren aanvoer van tomaten in Alkmaar rekening zal houden. Ppovinciaal niauws DE ELECTRICITEITS- EN RADIO- TENT OONSTELLING VAN 9—14 JUNI IN DE ZALEN VAN DE RUSTENDE JAGER TE BERGEN. Bovengenoemde tentoonstelling werd Za terdagmiddag door den burgemeester, Mr. H D. van Reenen, officieel geopend. Ondanks den neerplassenden, hevigen re- genbui waren Zaterdagmiddag om 3 uur nog tal van genoodigden, waaronder ver scheidene personen uit Alkmaar, bij de ope ning aanwezig. De Voorzitter van de V. V. V. sprak een woord van welkom en bracht dank aan de aanwezigen voor het gevolggeven aan de uif- noodiging om aanwezig te willen zijn. Een bij zonder woord van welkom richtte spr. tot den Voorzitter van Alcmaria, Mr. J. P. Bosman, en tot den heer Scheffel, den secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar. Velen zullen wel verwonderd zijn geweest, aldus spr., dat de V. V. V. zich is gaan be- moeien met het arrangeeren van tentoonstel- lingen. In het algemeen is dit niet haar werk en het initiatief is dan ook van enkele heeren uitgegaan, die alleen verlangden, dat deze tentoonstelling onder auspicien van de V. V V. zou worden gehouden. Het Bestuur ge- voelde daarvoor, doch heeft zich met de orga- nisatie niet bemoeid. De heeren, die dat de- den, zijn: de heeren Ir. Memelink, Toci Fa- sino en J. Brugman. Spr. hoopte, dat de tentoonstelling aller goedkeuring mocht wegdragen en verzocht nierop, den eerevoorzitter, Mr. H. D. A. van Reenen, om de tentoonsteling te willen ipenen. De Burgemeester zeide, dat de zaak hem reeds dadelijk zoo sympathiek was, dat ni] zich niet kon en wilde onttrekken, aan het verzoek, dit te doen. Spr. twijfelde er niet aan, of degenen, die voor de tentopnstelling waren gekomen. behoorden niet meer tot de men- I'aaiHi, arc voor net eerst em rnitr-TOiTOon. I stelling bezoeken. De tijd van de verwonde- nng over de radio ligt reeds ver achter ons De toepassing van de electriciteit is reeds zoo mgewerkt, dat wij ons niet meer verwonde ren over de vriendelijke gloeilampjes en ook de motoren zijn wel bekend. De radio, het jongste kind van de electriciteit, geniet even- zeer een algemeene belangstelling en popu- lanteit. Toch is er nog veel op electrisch gebied, dat onze belangstelling kan wekken. En wanneer men in oogenschouw neemt, wat hier geboden wordt, dan zal men veel ont- dekken, wat men zal weten te waardeeren. De winkeliers mogen hun uiterste best doen om hun clientele op de hoogte te stellen, maar toch is de toepassing van de electriciteit in zijn veelvuldigheid van apparaten zoo groot, dat het den winkelier niet mogelijk is, alles in voorraad te houden en daarvan een aan- schouwelijke voorstelling te geven. Het verheugde spr. daarom, dat er onder de auspicien van de V. V. V. initiatiefnemers zijn gekomen voor deze tentoonstelling met z'n moderne verzameling van electrische ap paraten en datgene, wat op electrisch gebied het beste is. Spr. wenschte daarom, zoowel aan de Commissie van voorbereiding als aan de V. V. V. alle hulde te brengen en hij hoop te, dat men in de tentoonstellingszalen zal ervaren tot tevredenheid van de exposanten, dat het z'n groote nut heeft om met de nieu- we dingen kennis te maken. Met den wensch, dat ook deze tentoonstel ling zeer velen dichter zal brengen bij de toe passing van de electriciteit. /i dat als gevolg daarvan de vroolijke steming ook tot uiting zal komen in de voor amusementen in den tuin geplaatste tent, verklaarde spr. de ten toonstelling voor geopend, die hierna door de aanwezigen in oogenschouw werd geno- men. aemSTdns. De ntusvrouw moet thans veel doen, wat zij vroeger kon laten doen. De electriciteit verleent haar daarbij groote hulp De fabrikanten op dit gebied bewijzen, dat zij vooruit willen en het ontbreekt nog maar al te zeer aan ondernemende lieden, die, hef- geen op dit gebied geboden wordt, dagelijks naar voren brengen. De electriciteit maakt het mogelijk in een minimum van tijd dien arbeid in een gezin te doen, welke vroeger uren vorderde en dan nog vaak om de onzin delijkheid, die ze met zich bracht, met tegen zin werd gedaan. De electriciteit is de helper van velen, ook op medisch gebied, wat men mede op dez- tentoonstelling kan gadeslaan. De burgers hebben het in hun hand om er toe mede te werken, dat deze helper niet te zeer belemmerd wordt door de overheid als winstmakend object. In Bergen verkeert men in de gelukkige omstandigheid, dat de over heid begrepen heeft, dat ook het bedrijfsbe- lang vordert, dat de burgerij ten alien tijde tegen een matigen prijs over dien helper moet kunnen beschikken. Met een prijs van 8 cent per K.W.U., al kan die prijs zeer zeker be langrijk lager worden gesteld, is dit zeer ze ker het geval. Men bezoekt dan ook de radio-electrici- teitstentoonstelling, die reeds Donderdag avond wordt gesloten. Wij wenschen nog de aandacht te vestigen op de jazzband-piano, die de firma IJpma op deze tentoonstelling exposeert, welke piano ook electrisch wordt voortbewogen. De tentoonstelling. Op het gebied van de electrische apparaten trekt wel allereerst de aandacht de stand van het Ingenieursbureau van C. T. Dohn te Amsterdam, waar men tal van medische ap paraten, waaronder een hoogtezon en een rontgenapparaat, in werking kan zien en men tevens de apparten kan bewonderen, die voor de lichaams- en schoonheidsverzorging van het lichaam op electrisch gebied in gebruik zijn. De heer Brugman exposeert tal van electrische apparaten voor huiselijk gebruik, de stofzuigers en de electrische waschmachi- nes niet te vergeten en hij toont dat bij de waarde van deze tentoonstelling voor het bekendmaken van de electrische nieuwighe- den, die de verzorging en de veraangenaming van het woonhuis ten zeerste bevorderen vol komen heeft begrepen ook op radiogebied is hij bij. Speciale stands voor stofzuigers en onderdeelen exposeeren de N. V. Handels- bureau C. Uitenhoed, Haarlem, het Stofzui- gershuis Maertens te Haarlem en Electrolux te Zaandam, die tevens met bizonder fraaie koelkasten aanwezig is. Deze drie stands zijn smaakvol uitgevoerd en geven nauwkeurig aan, wat met de respectieve stofzuigers ge daan kan worden. De heer Jan Smit, alhier is aanwezig me' een uitgebreide stand Velo-waschmachines, tevens zoo practisch geweest om de nieuwste rijwielen mede tentoon te stellen. De N. V. E. H. A. C., Laat, Alkmaar, toont zich specialiteit in de propos-apparaten, waaronder de propos-stofzuigers en tal van apparaten voor huishoudelijke doeleinden, die ook in huurkoop worden geleverd. De stand voor de Orionstofzuiger verdient vooral ieders belangstelling om de bijzonder handige Orionwaschmachine, die men in werking kan zien en die in 20 minuten een gezinswasch reinigt. Ook deze machine is in huurkoop verkrijgbaar. De firma IJpma te Alkmaar, de bekende vertegenwoordiger van de N. S. F. radio-toe- stellen, komt schitterend uit met tal van mo- dellen en ze demonstreert de nieuwste vindin- gen op radiogebied De firma De Wild uit Alkmaar heeft op radiogebied met de Aetherola S. B. R. en de Baltic radio het beste beentje voorgezet. Ook deze stand, waar men de bezoekers mede met het nieuwste op radiogebied op de hoogte brengt, is een aandachtige beschouwing overwaard. De Mieli's waschmachines, die deze bekende firma mede exposeert, verdienen evenzeer de aandacht. Op deze tentoonstelling ontmoet men ook een mooie reclame-stand voor de Maggi's producten, waar men gratis een kop bouillon geoffreerd krijgt. De firma Vogel en Co., fabriek van levens middelen, is met een stand aanwezig, waarin men ook kan aanschouwen, op welk een ge- makkelijke wijze het mogelijk is, roomijs voor huiselijke doeleinden te bereiden. E. Ostermann en Co.'s Handelsmaat- schappij uit Amsterdam exposeert in een mooie stand het bekende zelfwerkende wasch- middel persil. De resultaten, welke met dit waschmiddel bij de demonstraties bereikt worden, geven wel het beste bewijs, dat persil iets bizonders is. Verder zien wij daar het ar- tikel benco, een wasch- en bleeksoda, die in combinatie met persil eeri machtige hulp vormt voor iedere huisvrouw, die haar wasch zelf behandelt Ook kan men daar kennis maken met't radicale schuur- en reinigings- middel ata. Ook in deze stand wordt elec trisch gewerkt. Het Atelier fur Wiener Handarbeiten van A. Brosel, Amsterdam-Weenen komt wel niet met een stand, die op electriciteit en radioge bied betrekking heeft, doch deze stand mag zeker niet onvermeld blijven uit artistiek oog- punt. Reeds bij de opening kwam vast te staan, dat deze stand van damesshawls, capes, handtasschen, schoorsteenkleedjes, enz. de voile belangstelling van de dames heeft. Het Bestuur van de Vrijzinnig Protestant- sche Radio-omroep is zoo verstandig gewees+ om door een moderne smaakvol ingerichte stand de aandacht op haar bestaan te vesti gen om de wenschelijkheid te propageeren, dat de Minister ook met de belangen van de Vrijz. Prot. Volksgroep ernstig rekening zal houden opdat ook haar in den aether recht zal worden gedaan. De electriciteits- en radio-tentoonstelling te Bergen verdient ongetwijfeld veler belang stelling. De tijd, waarin men voor enkele gul dens een dienstbode in het huis van's mor gans tot avonds kon laten sloven, is ver ,garanm BERGEN. TEGEN DE GEDWONGEN WIN- KELSLUITING. Het raadsbesluit om in principe te be- sluiten tot de invoering van de winkelsluiting in het tijdperk van October tot April, is in de gemeente niet met onverdeelde instemming ontvangen. Bij de winkeljers Grootegoed, Kerkplein, en Brandwijk, Stationsstraat, is het volgende adres reeds ter teekening gelegd: Aan den Raad der gemeente Bergen. Edelachtbare Heeren, Ondergeteekenden, van oordeel, dat het door Uwen Raad ingevolge het verzoek van de Winkeliersvereeniging en de afd. Bergen van „de Hanze", in principe genomen besluit om van October tot April in de gemeente een verordening in het leven teroepen, waarbij het verboden wordt, om des avonds na 8 uur een winkl geopend te hebben, of als kooper in een winkel aanwezig te zijn, niet in het be- lang is van den bloei van Bergen; van meening, dat ten juiste opvatting van de taak der Overheid vordert zooveel moge- lijk de p^ersoonlijke vriiheid der burgers te overtuigd, dat het ongewenscht is, dat de Overheid ingrijpt in het bedrijfsleven der burgers; van oordeel, dat door het voortdurend toe- nemen van politie-verordeningen het leven der burgers slechts bemoeilijkt wordt- van meening, dat het een burger, t/ie c-' na 8 uur poogt, door zjn medeburgers van dienst te zijn, den welsand van zijn gezin te bevorderen, geenszini als een ovenreder moet worden aangemerk en dat een burger, die toevallig na 8 uur a een winkel aanwe-' zig is van een winkelie, die hem tot dienst wil zijn, al evenmin al iemand, die een strafbare handeling dot, moet worden °-e- kwalificeerd mede van oordeel, dacnen buiten het sei- zoen de bewoners en d dan nog in Bergen vertoevende gasten nietitrafbaar mag stellen vor datgene, wat in hi scizoen wel veroor- loofd is; verzoeken Uwen Ray met den meesten aandrang, het in princpe genomen besluit niet uit te voeren. Met verschuldiden eerbied, enz. (V olgemandteekeningen). De afd. Bergen van en HandeL'rijvenden en Industrieelen Middettand belegde tegen Maandagavond al een vgadering, om plan- nen te beramen, de inwrkingtreding van het besluit te verhinderen. Wij hopen, dat de tejn de verplichte win kelsluiting gerichte steming zoo sterk tot uiting zal komen, dat cRaad alsnog besluit om het in principe gemen besluit niet uit te voeren. van een keurmeester. Niet nirnder 'dan 36 sol- lidtanten hadden zich aangemeld. Deze lijst werd door den secretaris voorgelezen en door de bestuursleden overgenomen, waarna werd overgegaan tot stemming voor een aanbeve- ling. Hierop kwamen de volgende sollicitan- ten: D. Rijper, S. Groenveld, D. Wonder, C. Langedijk Pz., C. Langedijk Cz. en P. Biesboer. De volgende stemming, welke na bespre king dezer personen plaats had, wees als dubbeltal aan de heeren Rijper en Groenveld. Bij eindstemming werden op den heer Groenveld 13 en op den heer Rijper 11 stem- men uitgebracht, zoodat de heer Groenveld is benoemd. Besloten werd, dat de instructie zal wor den aangevuld naar aanleiding van genomen besluiten en dat daarin dan tevens behoorlijk vastgelegd zullen worden de verplichtingen en rechten van den keurmeester. Tevens zal dit geschieden voor de andere ambtenaren en verder personeel. Door de Commissie van Beheer zullen hier- voor concepten worden ontworpen. Voor controleur in het veilingsgebouw hadden zich zeven sollicitanten aangemeld. Hieruit werd bij eerste stemming gekozen de heer Leurink, gemeente-veldwachter te Noordscharwoude. Bij de rondvraag werden door den heer Band nadere inlichtingen gevraagd omtrent de wijze waarop de gelden voor de reclame van de Noord-Hollandsche producten werden besteed. Door den secretaris werd meegedeeld, welk antwoord door hem op een desbetreffend schrijven was ontvangen, terwijl de heer Oot- jers kon mededeelen, dat hieromtrent ter ver gadering van de Provinciale Commissie wel nadere gegevens verstrekt zullen worden. Tevens werd door den heer Band de vraag gesteld of het niet wenschelijk zou zijn, dat de Noordermarktbond zich aansloot bij hot accountantsbureau van het Centraal Bureau. Van andere zijde werd dit niet noodzakelijk geacht. Na eenig debat werd van dit onderwerp af- gestapt. Door den heer Kostelijk werd medege- deeld, dat nog wat bloemkoolplanten disponi- bel zijn, gekweekt van Italiaansch. zaad. De opening der veiling werd bepaald op Dinsdag 12 Juni. Hierna sluiting. deelnemen, welke met Mel 1.1. de school heb- ben verlaten. Eenige anderen wilden ook kin- deren toelaten, die tusschentijds van school zijn gegaan. Na bespreking omtrent dit punt werd besloten de kinderen toe te laten, welk« na 1 November van school zijn gegaan. Het uitstapje naar den Haag werd vastgo- steld op 28 Juni a.s., dat naar Bergen op 2# Juli. BEEMSTER De heer J. Boots te Noord-Beemster is ge< slaagd voor het eindexamen aan de hoogerr handelsschool te Rolduc. OUDORP. Gevonden voorwerpen. Een autoband (Ford), bij K. Schot, Oudor- perdijkje, Alkmaar; een carbidlantaam, bil A. Smit te Oudorp; een zakje aardappelen, bij A. Smit te Oudorp; een smidshamer, bh P. Berkhout te Oudorp; een rol looden buis bij Jac. Kat te Oudorp. Een dommekracht en een kettingeen Lips sleutel; een kettinkje met twee schapulierme dailies; een dop van een Collings Patent-as.' Te bevragen ter sccretarie. KOLHORN. De ansjovisvangst van Vrijdagmorgen was weinig: van 20 tot 40 Kg.; de prijs was 83 cent per Kg. Voor Bergen lijkt ooons een gedwongen wiknelsluiting ongewerht. DE NOORDEFARKTBOND. Vrijdagavond vergadle in het lokaai van den heer Dekker 1 bestuur van den Noordermarktbond. De heer S. Groenvelwerd vertegenwoor- digd door den heer A. aver. Na opening der vergming, waarbij de voorzitter er op wees, een tweetal benoe- mingen moest plaats ben, n.I. voor keur meester en voor contror, sprak spr. de hoop uit, dat een goedeuze gedaan zou mogen worden. Hierna werden de ncn gelezen, die wer den goedgekeurd. Medegedeeld werd, - voor den verbouw gelden geleend kunnen rden bij de Boeren- leenbanken te Oudkare en te Noordschar woude, onder bchoorli; waarborg, vast te leggen in de statuten. Ingekomen was een rijven van den heer J. Zwart, waarin doom ontslag werd ge vraagd uit zijn functim keurmeester ter I veiling, aangezien hij mangesteld tot con troleur bij het H. C. E Door den voorzitterrd een ontslagbrief voorgelezen. waarin enomen een zeer waardeerend getuigenoor de vervullin« der functie. De verging ging hienmede volkomen accoord. Een kort en bondigrijven was ingekc men van den heer van Berg, meldend dat hij bedankte als contrr in het veilings<m bouw. Dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Hierna werd overgo tot de benoeming HEER-HUGOWAARD. Vrijdagmorgen ongeveer 10 uur geraaktf een auto uit Bergen in de bocht van den Donkeren weg in de sloot. De firma Rus en Zomer, opgebeld, was spoedig ter plaatse en met haar hulp en die van eenige omwonenden was de drenkeling na een uur of drie op het droge. CASTRICUM. Eenigen tijd geleden maakten wij gewag van het mooie gezicht dat de veelading alhier nabij het station biedt wegens het steeds daar op stapel houden van een groote partij telegrafpaalen, en hoopten toen, dat deze dorpsontsiering voor het komende scizoen zou zijn opgeruimd. In onzen eenvoud dach- ten wij, dat de Nederlandsche Spoorwegen, Komen, dat op haar terrein het dorpsaanzicht I zou worden ontsierd. Van kwaad is het echter erger geworden, want de laatste weken doet men niets anders can naast die partij palen een groot kwan- binzen ,op te staPe'en, welke ge- f .n Sen, vaor het maken van diepborin- gen op het stations-emplacement. Zijn wij wel ingelicht, dan zal den Raad dezei gemeente eerlang het voorstel bereiken Zrri0I!wa"! Annenhuis, hetgeen beheerd wordt door het Burgerlijk Armbestuur, te veranderen m Tehuis vor.Ouden van Dagen Feitehjk is het ook niet anders, want in h Tehuis worden bijna uitsluitend ouden dagen opgenomen en verpleegd. n SCHERMERHORN. Donderdagavond 7 dezer werd eene verna- dering gehouden van de vereeniging ,Een- wo hlfe0ne tot het organiseeren van het jaarhjksche schoolfeest voor de kin- vnnlaZaa if °Penbare IaSere School, onder voorzitterschap van den heer J. Govers 1007 nmg van den penningmeester over was groot in ontvangsten 189 99 in uitgaven 167.83, alzoo een batig saldo'van IJt- 6 rekenin£ met bescheiden werd nagtz-ien en in orde bevonden door de heeren B. Plugboer en T. Boonacker. \Y/ R aftredende bestuursleden, de heeren Buijs en C. van der Meer, werden herko- van zen. Mededeeling werd gedaan, dat op de door LL aangeboden lijsten werd getee- SU'f00/ iff" bedrt.a§: groot f 166.56, wat met het saldo van het vorige jaar een bedran vormt van 188.71. oearag £°,or,het bestuur werd voorgesteld met d- to mlr er nSen van de school een uitstapje te maken naar den Haag en Scheveninoen BerS aanzS' 'eer"ngm nMr Berge» rAr™?gBiS„°/?5" v°°r Algemeen kon de vergadering hare goed keuring hechten aan dit voorstel, zoodat daartoe werd besloten. De heer van Setten van der Meer, hoofd w l fteI-de voor om ook die kinderen aan het uitstapje naar den Haag te doen KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. De koningin en de prinses hebben een kori bezoek gebracht aan de hoofdstad. Reeds voor half vijf Zaterdagmiddag stondea eenige honderden menschen vanaf het Dam- plein naar het paleis te staren om de koningin te zien. Precies kwart voor vijven gleed de half- open auto met den koninklijken standaard getooid, voor. De koningin en de prinses, beiden in re- genmantels gehuld, stegen uit, om onmid- dellijk het paleis binnen te gaan, en zij, die tot over half zes stand hielden, zagen zich teleurgesteld in hun hoop de koningin en de prinses nog door de geopende deuren op het balkon te zien verschijnen. Te kwart over vijf werd de koninklijke standaard geheschen en zoowel het wapperende oranjedoek, als de geopende balkondeuren, de heen en weer marcheerende schildwachten, en het handje- vol standvastigen deden telkens weer groo- tere en kleinere groepjes menschen voor lan- geren of kortelen tijd postvatten op den thans zonoverschenen Dam, en naar het paleis staren. Te vijf minuten voor half zeven verlieten de koningin en de prinses het paleis, om zich per auto naar het Leidsche plein te begeven. Nauwelijks had men door het in het ge- weer komen der wacht en het actief worden der politic, begrepen dat de koningin naar buiten zou treden, of de kleine groep van wachtenden zwol aan tot een menigte van ettelijke honderdtallen, welke de koningin en de prinses. die nu in avondtoilet gekleed- waren, toejuichte en ftawuifde, toen zij weg- reden. De politie had den maatregel genomen, dat eenigen tijd voor het begin van de opera- voorstelling in den Stadsschouwburg geen andere auto s op het Leidscheplein en in de omliggende straten zouden worden toege- laten, dan die welke schouwburgbezoekers aanbrachten. Dank zij de maatregelen was het op het Leidscheplein tegen half zeven zeer rustig. Een paar honderd beiangstellenden wachtten de komst van de koningin en de prinses at Een paar minuten voor het begin van de voorstelling reden de gesloten koninklijke autos voor, haast ongemerkt. Vo6r dat d< meesten de standaard op den wagen hadden gezien, waren de hooge bezoeksters reeds den zuidelijken ingang van den schouwburg binjien gegaan. Nt afloop van de /oorstelling zijn de koningin en de prinses naar het paleis terug- gereden, waar zij hebben overnacht Gistermorgen woonden de vorstelijke be- zoeksters den dienst in een der Amsterdam- sche kerken bij de koningin wenschte het bezoek strikt on-officieel te houden en na het noenmaal keerden zij per auto naar Soestdijk terug. BOND VAN NOTARISKLERKEN. De Bond van Notarisklerken in Nederland heeft Zaterdag onder presidium van den heer N. Matthijs te 's-Gravenhage een algemeene vergadering ehouden. De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat met het hoofdbestuur van de Broe- aerschap van Notarissen onderhandelingen &aaade zijn inzake een pensioenregeling. i hjk(;"®iiet jaarverslag nam het aantal le- 1 den in 1927 toe van 458 tot 517. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge kozen de heeren R. Enter te Winsum (GrV C. Graatsma te Scheveningen, F. Sperling te Berhkum (Fr.) en J. Zoetemeijer te Brielle. Bij de behandeling van het voorstel inzakt het ondersteuningsfonds werd met erkentelijk- heid gewag gemaakt van de van verschillendi notarissen ontvangen bijdragen aan dai tonds. h rV09t hebben «estuurd. ^London Opinion) die electrisch WAt-rlpn ,ri-,nr+nr-aa.-/«T.,-- -r- l-.- diifi J;-«noiaol U-10 1.I t. _i. bnrn n°JVan, ZOmer^aSten? Wel ZOU V00f- y- ouio von dc koningin bij aan- koms. slechts door een wagen gevolgd, thans spoedde zich een tweetal autcs achter dien met den koninklijken standaard aan, schouw- burgwaarts.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7