De regels voor den wsg. DE LANCE i DE IVlORAflZ nB Binnenland 'JVk'JOk xtotv JOt CREDIET.EN DEFOSiTO'S EFFECTEN Sport K O U S E HicBseope ti HI a t lb ©fo t© 8! Sfadssii©Eiws BRAND IN DEN TOKEN VAN j/ SEROOSKERKE. Zohdagmiddag cmstreeks vier uur werd 'de rust van de mwoners van Serooskerke gestciord door het bericht, dat de dorpstoren in brand stond. De vele nieuwsgierigen, die bij het luiden van de Mok waren saamgeloopen, zagen te- gen den helder blauwen heme! kleine rook- wolkjes tusschen de leibedekking van de spits uitkomen. Men vreesde het ergste. Onmiddel- lijk waren de brandxneesters met hun helpers ler platatse. Zij ontdekten, dat de schijnbaar onschuldige rookwolkjes, die van buiten Bichtbaar waren, een deel vormden van een perstikkende rookmassa, die zich in de spits had opgehoopt. Dank zij net optreden van den opper- brandmeester W. Jobse, die tot aan den .vuurhaard toe den toren beklorn, kon de brand met eenige bluschapparaten en em- mers warier, die naar boven werden ge- bracht, vrij spoedig worden gebluscht. Als dit niet spoedig was gebeurd, zouden de to ren en hoogstwaarschijnlijk de kerk die uit de 12de eeuw dateeren, een prooi der vlam- tnen zijn geworden. Naar de oorzaak van den brand wordt een wderzoek ingesteld. EEN OPLICHTSTER. In November van het vorige jaar vertoefde t het hotel „Duym" te Deventer een onge- /eer 50Ljarige dame, die daar een week lang oleef logeeren en het er goed van nam. Plot- seling bleek ze met de Noorderzon te zijn verdwenen, zonder de hooge hotelrekening te hebben betaald. Later bleek, dat men te doen had gehad met mej. W., afkomstig uit Leeuwarden, die zich in Tilburg, Arnhem en Apeldoorn o. a. aan soortgdijke feiten had schuldig ge- tnaakt. De Zutphensche recherche heeft haar thans aangehouden. STUCADOORSSTAKING TE f AMSTERDAM. Gisteren is onder leiding van den Rijks- feemiddelaar mr; S. de Vries Czn. in het Dep. van Arbeid, H. en N. een bespreking gehouden tusschen partijen, betrokken bij een bij de firma Gebrs. Hesterman, stuca- doors te Amsterdam, uitgebroken staking. Gebleken is, dat deze staking haar oorzaak vindt in een weigering van een der gezellen om eenige tot een der bestuurders van een werbnemersorganisatie gerichte beleedigende woorden schriftelijk te herroepen. Wei is dit reeds mondeling gedaan en was een schrif- telijke bevestiging hiervan door den betrok- ikene toegezegd. maar deze heeft tenslotte aan dit voornemen geen uitvoering gegeven. Onder deze omstandigheden heeft de Rijks- bemiddelaar aanleiding gevonden om ter be- eindiging van het conflict een beroep te doen op de aanwezigen, teneinde door hun in- vloed te verkrijgen, dat deze verklaring als- nog schriftelijk zal worden herhaald. Voorts heeft hij ook nog den betrokkene met nadruk geadviseerd om de door hem gedane toe- zegging gestand te doen en de gevraagde Verklaring schriftelijk af te leggen, waar- door het motief van verder staken uit den weg geruimd zal zijn. Indien dit advies wordt opgevolgd, mag worden aangenomen, dat daarna de staking, die nu al ruim 15 weken heeft geduurd, tot let verleden zal behooren. DE STAKING BIJ DE FIRMA DUYVIS TE KOOG AAN DE ZAAN. Met uitzondering yan drie arbeiders, die boven de zestig jaar zijn en een volontair, hebben alle werblieden, te zamen ongeveer honderd man, den arbeid neergelegd, zoodat het ge'heele bedrijf stil ligt. De strijd wordt van de zijde der arbeiders gevoerd voor een loonsverhooging van tien procent, uitbreiding van het aantal vacantie- dagen tot zes per jaar en de uitkeering bij riekte te verhoogen tot zeventig procent van het loon. Van de zijde der werkgevers wordt er op gewezen, dat de loonen bij de firma ten op- zichte van die in dezelfde gemeente-klasse de hoogste zijn (Koog aan de Zaan behoort tot de tweede gemeente-klasse). Met een vacan- tieregeling van drie dagen, opklimmend tot zes dagen in verband met het aantal dienstja- ren, en de beta ling van feest dagen meent de firma belangrijk meer te doen dan verschil lende andere fabrieken in de metaalnijver- heid. Ook ten opzichte van de ziekteregeling meent de directie, dat haar voorstel beter en royaler is dan van welke andere firma in de metaalnijverheid ook. VECHTPARTIJ. Zaterdagavond reeds vrij laat, kreeg de verlofhouder Willem Bouman, Lage-Rijndijk 1 te Leiden, nog eenige bezoekers, die reeds hier en daar blijkbaar in een cafe hadden vertoefd en onder den invloed van sterke- drank verkeerden. Onder hen was ook een vrouw, mej. van I. Even na 12 sloot de ver lofhouder een der ingangen van het cafe en was bezig met zijn bezoekers af te rekenen, toen juist aan die deur werd geklopt door een drietal, uit Koudekerk, die eveneens uit de stad waren geKomen en per rijwiel naar huis zouden gaan. Daarbij was ook de 26- jarige arbeider P. van D. Toen zij in het cafe nog licht zagen en bezoekers opmerkten, kwam de lust nog een afzakkertje te nemen bij hen opu. Zij werden echter niet toegelaten en bleven toen voor den ingang kabaal ma- ken en wachtten deze bezoekers af. Er ont- stond tusschen partijen twist, er werden har- de slagen uitgedeeld totdat opeens P. van D. bloedend aan het hoofd gewond, ter aarde stortte en in bewusteloozen toestand in het cafe werd binnengedragen waar de dienst- doende geneesheer van den Eerste Hulp- dienst een hersenschudding en sc'hedelbreuk constateerde. Na te zijn verbonden werd de man per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De bezoekers werden door de politie mee- genomen naar het politiebureau, Als verdacht van mishandeling zijn de 32- jarige J. S. en de 30-jarige Van den B., fcei- den uit Leiden, in arrest gesteld. De toestand van P. v. D. is zorgwekkend. VEREENIGING VAN NED. GEMEENTEN. Afd. Noord-Holland. In de vergadering van de afdeeling Noord- Holland der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, welke gisteren te Amsterdam werd gehouden in een der zalen van het stadhuis, hield mr. dr. Hudig, secretaris-direc teur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw en voorzitter der Technische subcommissie uit de Vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen in Noord-Holland, een lezing over „Gem. uit breidingsplannen en het werk der vaste com missie voor uitbreidingsplannen in Noord- Holland." Aan de uitnoodiging tot bijwoning dier vergadering; gericht tot de leden van Gede- puteerde Staten, die der genoemde vaste com missie, alsmede aan alle burgemeesters, wet- houders, secretarissen en directeuren van ge- meentewerken in Noord-Holland, was door zeer velen gehoor gegeven. Gedeputeerde Sta ten waren veriegenwoordigd door de heeren A. W. Michels en D. Kooiman. De beer Hudig begon en eindigde zijn lezing met er op te wijzen, hoe samenwerking en wederzijdsch vertrouwen tusschen de ge meenten en de commissies voor uitbreidings plannen in Noord-Holland de eenig mogelijke basis vormen voor vruchtbaar werk op stede- bouwkundig gebied en namens de commissies zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de wij- ze, waarop tot nog toe bijna steeds alle moge lijke medewerking verleend werd door de acht en dertig gemeenten, welker uitbreidings plannen door handen der commissies gingen Sprekende over de resultaten der samen werking zeide de heer Hudig wel te kunnen zeggen, dat inderdaad veel uitbreidingsplan nen aanmerkelijk verbeterd konden worden; dat natuurschoon hier en daar werd gered; dat groote verkeerswegen, van belang' voor het geheele zuidelijke deel van Noord-Hol land, in de verschillende plannen werden op- genomen, die anders wellicht achterwege ge- bleven waren; dat tusschen verschillende ge meenten onderling daadwerkelijk samenwer king werd verkregen, zoo tusschen Amster dam en omgeving, tusschen Naarden en Bus- sum, Schoorl en Bergen, enz. Om een antwoord te^yinden op de vraag „waartoe de commissie voor uitbreidingsplan nen?" wees spreker allereerst op de groote bevolkingstoename in Nederland, en in't bij- zonder in de provincien Noord- en Zuid-Hol- land. Tegenwoordig is ht getal diergenen, wien landbouw en veeteelt geen levensmogelijk- heden bieden, groot en in de toekomst zal noch de drooglegging der Zuiderzee, noch ontgin- ning van woeste gronden daarin veel verbete- ring brengen. In de jaren tusschen 1870 en 1920 ver- meerderde in Nederland (in Europa) de be- voIking met 3V?> milMoen; m. a. w. de bevol- king verdubbelde zich bijna, maar in die zelf- de vijftig jaren steeg in de provincies Noord- en Zuid-Holland het aantal bewoners van 900.000 niet tot 1.800.000 maar tot 2millioen! Een twintigste deel van Nederland moest dus bijna de helft van de totale bevolkings- vermeerdering voor haar totale bevolkings- vermeerdering voor haar rekening nemen. In tegenstelling met hetgeen in de centra van handel en industrie in Zuid-Holland ge- schiedde, vestigde men zich juist in de klein-e- re plaatsen rondom de steden, ten deele als forensen. Dat de ontwikkeling van landbouw en vee teelt wij hebben juist een revolutie op deze gebieden achter ons er toe leiden zal dat deze zaken een veel grooter procent menschen een bestaan verzekeren zullen dan thans, is niet waarschijnlijk. De drooggelegde Zuider zee zal misschien 3.000.000 menschen, land- bouwende- en verzorgingsbevolking hieronder begrepen, kunnen doen bestaan, en de dan ontgonnen terreinen nog eens 300.000; ex- resten dan echter nog 5 a 8 millioen van de 15 a 18 millioen menschen, dil Nederland in het jaar 2000 rijk zal zijn, die m-oeten leven van handel en industrie. Reeds thans begint de industrie zich meer over het land verspreid te vestigen. Met het totstandkomen van snellere verbindingen, p. i - Eerste dienstbode, tot die van de buren, over meneer pratend „Verstrooid, goeie help, het is al erg genoeg als hij mij kust inplaats van mevrouw, maar gisteren toen hij Wggggsg, aloeg h(j mij en kaste de deur." (Humorist). VOOR DEN WIELRIJDER Rjjd altijd zooveel mogelijk recfits, ook; vooral Hj het maken van een bocht. 9 Haal altijd verkeer, dat voor U is,; links in. Rechts uHhalen is strafbaar en zeer gevaarlijk. (Hierop is een uitzonde ring op sommige rijwielpaden). Tracht nimmer tusschen twee elkander passee- rende voertuigen door te glippen. 3. Geef bij het veranderen van rich ting, duidelijk zichtbaar een teeken, en vooral/ doe het tijdig. 4. Geef op een kruispunt voor rang aan hem of haar, die rechts van U is. Rijd, komende van zuweg op een hoofdweg, behoedzaam. 6. Geef steeds, waar gevaar kan dreigen, behoorlijk signalen, met de bel. Zorg, - dat uw rijwiel voorzien is van een goede rem, bel en reflector; en bovendicn op den voorgeschreven tijd van een goede verlichUng. Gebruik geen verblindend licht, dat is voor andere weggebruikers gevaarlijk. t. Lang niet alle reflectors zijn goed; voor-; ziet U van een, die inderdaad invallende lichtstralen duidelijk zichtbaap rood te-' rugkaatst. Zorg voor een goede plaat- sing van den reflector. i7. Rijd niet op een rijwiel' met hinderlifke of ver uitstekende voorwerpen, dit is ge vaarlijk. Voor inlichtingen op verkeersgebied kan 'men zich steeds tot de politie w$nden. bijv. na de drooglegging der Zuiderzee met Friesland, zal deze neiging eer toe- dan af- nemen, doch de tegenwoordige centra zullen, gezien hun ligging, voorloopig toch nog wel centra blijven en de trek naar de plaatsen daarom heen zal voorloopig in Noord-Hol land wel aanhouden, en daarmee een toene- mende behoefte aan goede uitbreidingsplan nen. Momenteel verwacht men zelfs dat de decentralisatie hier in de toekomst met ver- sneld tempo zal t-oenemen. Na het ontstaan der commissie te hebben geschetst, deelde spr. mede hoe de door den Commissaris der Koningin gepresideerde en door G-ed. Staten ingestelde commissie ge- splitst is in een technische en een administra- tieve sub-commissie. Als hoofdbezigheid van deze commissie, die slechts advies heeft uit te brengen, noem- de hijhet bezien en bespreken met de betrok ken gemeentebesturen van de plaatselijke uit breidingsplannen, bij voorkeur indien deze nog in hun beginstudie zijn, voorts het bevor deren van den samenhang tusschen de plaat selijke plannen. Spr. gaf een uitv.oerige schets van den ge wonen gang van zaken indien een plan inge- diend is, welke hij besloot met te zeggenHet is geen sinecure het werk der commissieleden en het ziet er ook nog niet naar uit, alsof het dit gauw zal worden. Vervolgens ging spr. er toe over mededee- lingen te doen omtrent den stedebouwkundi- gen leiddraad, welke de commissie voor zich zelf schiep en omtrent te overwinnen moei- lijkheden. Op de lezing van mr. Hudig volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. DAMESS5NDER@OEDESiEN VOETBAL. H-edenavond 8 uur speelt op het terrein aan den Westerweg bet Politie-elftal tegen een elftal van Vroom en Dreesmann. WIELRENNEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Zondag werden op Rijswijk de kampioen- schappen van Nederland verreden. Niette- genstaande van Kempen en Moeskops niet uitkwamen (de eerste wegens de bekende dis- kwalificatie, de laatste wegens ziekte), werd er goede sport te zien gegeven. v. d. Wulp zegevierde na fraaien strijd in de 50 K.M. race, Gerard Leene won het sprintkampioenschap op normale wijze, ter- wijl z'n broer Leo gemakkelijk den voorwed- strijd van het stayerskampioenschap won. De totale uitslagen luiden als volgt: Kampioenschap over 1200 M. voor Be- roepsrenners. Halve beslissingenle halve besl.: 1. Jaap Meyer. Laatste 200 M. 13 2/5 sec. 2-e. Halve beslissing: 1. K. van Nek, laat ste 200 M. 12 4/5 sec, 3e. Halve beslissing: 1. Bontekoe, laatste 200 M. 13 3/5 sec. 4e Halve beslissing: G. Geene, laatste 200 M. 13 3/5 sec. Beslissing le rit: 1. Klaas van Nek; 2. Jaap Meyer 2 lengten. Laatste 200 M. 12 1/5 sec. 2e rit: 1. G. Leene, 2. Bontekoe lengte. Laatste 200 M. 12 4/5 sec. 3e rit: 1. K. van Nek; 2. Bontekoe Va lengte. Laatste 200 M. 13 1/5 sec. 4e rit: 1. G. Leene; 2. Jaap Meyer 1 lengte. Laatste 200 M. 13 4/5 sec. 5e rit: 1. Meyer, 2. Bontekoe. Laatste 200 M. 14 1/5 sec. 6e rit: 1. G. Leene, 2. K. v. Nek, 1 wiel- lengte. Laatste 200 M. 13 1/5 sec. Totaal uitslag: 1. (kampioen). G. Leene 1 1 1=3 puten; 2. K. van Nek 1+1+2 —4; 3. Meyer 1+2+2= 5 pun- ten; 4. Bontekoe 2+2+2 6 punten. Kampioenschap van Nederiand over 50 K.M. voor beroepsrenners. 24 deelnemers. Uitslag 1. (kampioen) M. v. d. Wulp (Amsterdam); 2. C. Bakker (Halfweg) 3/4 lengte; 3. E. Pi- cavet (Hulst) 1/4 wielkngte; 4. J. v. Rooy (Eindhoven) halve lengte. Tijd: 1 uur 18 min. 44 3/5 sec. Wedstrijd met motorgangmaking over 50 K.M. (125 ronden) tusschen Leo Leene (Ceu- remans jr.), C. J. Nooteboom (van Nigten), W. Paymans (de Roos), Groen (v. d. Meulen) en J. v. d. Kooy (Boot). De Sportcommissie van de N. W. U. zal uit deze deelnemers den- gen aanwijzen die volgende week in de finale mag deelnemen. De utslag werd: 1. Leo Leene in 43 min. 36 1/5 sec.; 2. v. Kooy 13 ronden 10 M. 3. Groen 21 ronden 375 M.; 4. Nooteboom 27 ronden 350 M. Paymans wegens mo- tordefect gestaakt. POSTDUIVENVEREEN. „DE POSTDUIF". Zondag 10 Juni hield bov-engenoemde vereeniging' een wedvlucht met oude duiven vanuit Fontainebleau (Frankrijk). Afstand 491 K.M. Duiven gelost 7 uur. Aankomst als volgt: 1. Edm. Kratz (Bergen) 11516 2. A. J. de Wit 1—13—27 3. Tli. J. Buissink 11426 4. A. J. de Wit 1—14—29 5. Edm. Kratz (Bergen) 1—2243 6. A. J. de Wit 1—34—47 7. J. Huiberts 1—382 8. Edm. Kratz (Bergen) 1—4532 9. Th. J. Buissink 14435 10. J. Huiberts 14629 KORTEBAANDRAVERIJ. Bij de te Winsum gehounden kortebaandra- verij waren 17 deelnemers. Eerste prijs, 250, Minette, eig. J. P. Boelstra, St. Jacoba Parochie (rijder A. T. v. d. Veen), 315 M.; tweede prijs, 150, Pa trick Duluth, eig. D. v. Stralen, Den Haag, (rijder A. Witteveen) 335 M.; derde prijs, 100, Marie P., eig. D. v. Stralen, den Haag (rijder A. Witteveen) 335 M.; vierde prijs, 50, Qui Vive, eig. W. v. d. Velde, Middel- stum (rijder eig.) 290 M.; vijfde prijs, 25, Protselinde, eig. J. L. Bolt, Zuidhorn (rijder eigenaar) 335 M. GETROUWD: Roelof Willem Zaadnoordijk en Grietje Koornstra. Alkmaarsch Bioscoap Theater. Don Juan's drie nachten. Deze First National FRm, die het hoofd- nummer vormt van het tweede programma dezer week, geeft ons een beeld uit het leven van een beroemd kunstenaar en wel den pianist Johan Aradi. Hoe dwaas de vrouwen tegenover dezen man doen, wordt wel oj^ af- doende wijze voor oogen gesteld. En dat de ze Aradi dan ook met de vrouwen speelt, is niet te verwonderen. Totdat de zestienjarige Ginette die in haar onschuld ook meent den grooten kunstenaar lief te hebben, aan Aradi de oogen opent en hem in de gelegenheid stelt te bewijzen, dat nog niet alle goede op- vattingen omtrent de liefde bij hem verdwe nen zijn. Als Ginette gelukkig wordt met een anderen vriend, hervat Aradi het leventje, dat hij eerst vaarwel wilde zeggen. o Tal van fraaie opnamen van feesten, turn- partijen enz. verdienen vermelding, terwijl natuurlijk in een film als deze een reeks van mooie en goed gekleede vrouwen voorkomen. De bekende Lewis Stone vervult de rol van Aradi. Shirley Mason, die in langen tijd niet op onze programma's voorkomen, is de lief- tallige Ginette, terwijl Malcoln Mc. Gregor, den jeugdigen vriend goed voorstelt. Mooi is de schermpartij tusschen de beide rivalen Aradi en den jongen vriend. Het bijprogramma geeft een interessante opname van de teelt van Indische producten: rijst, klapper, rubber, enz. Verder een teeken- film en een tweedeelige klucht met Johny Arthur als Asschepoetster. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Juni 1928. Aardbeien p. slofje 0.470.64; Bloemkool pei# 100 stuks 1927; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 9IS; Kropsla per 100 stuks 0.501.70; Komkommers per 100 stuks 916; Pieterselie per 100 bos 1.60 2.40; Postelein per dubb. bakje 17 43; Rabarbef per 100 bos 513; Raapstelen per 100 bos 0.40—/ 1; Radijs per 100 bos 2.90—/ 4; Selderie per 100 bos 1.302.40; Spinazie per bakje (8 K.G.) 0.40-/ 0.87; Wortelen per 100 bos 9.60—/ 13.60. BEVERWIJK, 11 Juni 1928. Coop. Tuin- bouw Vrije Veiling. Aspergeveiling. De prij- zen waren per 100 bos als volgt:' Dik wit 5882; dik blauw 39—59; dun wit 17—/ 27; dun blauw 12—/ 26; kort wit 52; Rabarber 6—/ 14; Peen 1824; Spinazie 0.60—/ 0.85; Postelein 35—45 cent per kist; Aardbeien per slof 1.35 1.85; Sla 1—/ 2.70; Bloemkool 10—18 cent; Komkommers 8—15 cent per stuk; To- maten 2147 cent per Va K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juni '28. Langedijker Groentenveiling. Wortelen le s. 7.20—/ 8.10 per 100 bos; 1700 K.G. To- maten waarvan A 57.30; B 56; C 55.70; CC 19.90; 30600 K.G. Aardap- pelen: Schotsche muizen 1314.20; Drielingen /10.9014; Kleine 11— 11.30, alles per 100 K.G. ZAAiNDAM, 11 Juni 1928. Veiling Ver.: „De Zaanstreek." Sla 3858 cent per kist; Postelein 1517 cent per kleine kist; Andij- vie 1.651.95 per kist; Peen 2026 cent per bos; Bloemkool le s. 2025 cent p. stuk; Bloemkool 2e s. 14Va1714 cent per stuk; Bloemkool 3e s. 4—10 cent per stuk' Seldrie 2—5 cent per bos; Pieterselie 2—5 cent per bos; Slaprei 3—4 cent per bos- Komkommers 720 cent per stuk; Radijs 2670 cent per 10 bos; Andijvie 1.65— 1.95 per kist; Mirapen 10—11 cent per bos; Spinazie 90 cent per kleine kist; Raap stelen 2430 cent per 10 bos. BOVENKARSPEL, 11 Juni 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 16; Bloemkool 2e s. 8; Mei- rapen 4.50—/ 6.20; Gr Sch. muizen 7.206.30; Kl. Seh muizen 6.60— 6.20; Kriel 5.505. PURMEREND, 11 Juni 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 4.25—/ 5.25 per zak 25 K.G.kl. Aardappelen 3.50—/ 4.5(} per zak, 25 K G.Slaboonen 6688 cent per K.G.; Snijboonen 6098 cent per K.G.1 Peulen 33—42 cent per K.G.; Doperwten 30 40 cent per K.G.; Kruisbessen 18.10 per 100 K.G.; Aardbeien 10—/ 19 per 100 doosjes; Bloemkool 5—/ 39 per 100; Spi nazie 18—76 cent per mand, 6 K.G.; Poste lein 2—8 cent per mand, 1 K.G Sla 0.30 1.80 per 100 krop; Andijvie 2 per 10Q krop; Selderij 3-/4 per 100 bos; Rabar. ber 8—/ 15 per 100 bos; Wortelen 19- 25 per 100 bos; Sjalotten 1.90—/ 4.20 per 100 bos. DE TWUIVERWEQ. Bespreking met min. Van de> Vegte. Minister van der Vegte heeft zich heden- middag, vergezeld van den hoofd-ambtenaai van zijn departement en den hoofd-ingenieur- directeur der directie van Noord-Holland, ir. W. G. C. Gelinck, persoonlijk overtuigd van den toestand van den Twuiverweg, die eeni gen tijd geleden door Ged. Staten van Nrd.- Holland voor verkeer met motorrijtuigen ge- sloten verklaard werd. De minister heeft daarna met de dagelijksche besturen der ge meenten Alkmaar, St. Pancras, Broek op Longendijk, Noord- en Zuid-Scharwoude en Oudkarspel op het gemeentehuis te Broek op Langendijk, Noord- en Zuid-Scharwoude eu weg. GECOMMITTEERDEN EIND- EXAMENS KWEEKSCHOLEN. Bij beschikking van den minister van on- derwijs, kunsten en wetenschappen zijn aan- gewezen: le. als plaatsvervangend gecommitteerde bij de eindexamens der rijkskweekschool te Alkmaar en de bijzondere kweekschool te Be- verwijk, Baanstraat 86 A de heer P. Th. Jansen, rustend hoofd eener school te Haar lem, thans plaatsvervangend gecommitteerde voor de rijkskweekschool te Haarlem en de bijzondere kweekscholen te Amsterdam, Kor- te Prinsengracht 19 en Lauriersgracht 41— 49; 2e. als plaatsvervangend gecommitteerde bij de rijkskweekschool te Haarlem en de bij- zondere kweekscholen te Amsterdam, Korte Prinsengracht 19 en Lauriersgracht 41—49 de heer G. A. Verkade, notaris te Alkmaar, thans plaatsvervangend gecommitteerde voor de Rijkskweekschool te Alkmaar en de bij zondere kweekschool te Beverwijk, Baan straat 86A. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Aan den Raad dezer gemeente zijn d< volgende vragen gesteld: Ondergeteekende, lid van Uwen Raad verzoekt U de volgende vragen aan B en W. te mogen stellen: lo. Wat is de oorzaak, dat tot nu toe geen voorstellen voor den bouw eener nieuwe gemeenteschool aan de Lindelaan bij den Raad zijn ingediend, terwijl de plannen daar- voor toch reeds zoo langen tijd in over- weging zijn, vervolgens toegezegd en de grond er voor reeds is gekocht? 2o. Wanneer kan de Raad deze plannen alsnog tegemoet zien? 3o. Zullen in deze voorstellen ook een gymnastieklokaai en een lokaal voor han- denarbeid worden opgenomen? (w.g.) J. WESTERHOE. Ondergeteekende, Lid van Uwen Raad verzoekt U de volgende vraag aan B. en W. te mogen stellen: „Kunnen B. en W. ook mededeelen, wan neer het in de Raadsvergadering van 8 Maart 1928 aangenomen voorstel tot het leg gen van een nieuwe brug in den Bergerweg. in verband met het omleggen van de Hout- vaart, en waarbij in die vergadering is ge bleken, dat B. en W. er grooten prijs op stel- den dit werk spoedig uit te voeren, door der Raad wederom tegemoet kan worden ge zien?" (w. g.) P. DEKKER. BOND VOOR STAATSPENSIONEERING, Men schrijft ons: In de vergadering van de gecombineerde Federatie's van den bond voor Staatspensio- neerinig in Noord-Holland, is besloten eene groote Qpenluchtmeeting te beleggen ten gunste van het premievrij staatspensioen er wel in Augustus, in den daarvoor zoo schit- terend mooi gelegen Stedelijken Muziektuin te Alkmaar. Als sprekers zullen worden uitgenoodigd de heeren mr. Sanr.es, mr. Oud en jhr. R. de Muralt, alien leden van de Tweede Karaer, tevens zal vex-zocht worden aan den Com missaris van Politie het organiseeren van een groote optocht met ontplooide banieren toe te staan; ook de vakvereenigingen zullen uitgenoodigd worden, om op te trekken voor het premievrij staatspensioen Boot- en fietstochten worden voorbereid. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en anderee voertuigen te 9.48 uur licht op. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 3 Juni tot en met 10 Juni werden 487 beerenbaden en 496 damesbaden ge- nomen. Kosteloos werden 24 meisjesbaden en 158 jongensbaden genomen, totaal 1165 baden. Hoogste temperatuur was 64 gr. x BATIST-, FIL d'ECOSSE-, ZIJDEN H. H. W1LLERS, VERDR. OORD 117 7f.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2