E heer P. Kuijs met begeleiding van het paironaatsfanfar'ekorps onder de boomen te- genover het raadhuis door een 80-tal schooi- jongens de kleppermarsch van Morks uitge- voerd. Het was een aardig gezicht onze jon- gens: met zekeren ernst er op los te zien klep-1 peren. Met de muziek van de fanfare werd een mooi geheel verkregen. Etan begon het eigenlijke concours en wel met een marsdrwedstrijd langs de Burge- meesater Mooij-straat en den Rijksweg tot aan school 1. De weg was behoorlijk afgezet door de politie, terwijl bij het aftnarcheeren de po litic goede diensten bewees. Achtereenvolgens hoorden we: St. Pancra- tlus Blokker met Thlens feestmarsch van Bauenis; Patronaatsfanfare Castricum met marsch Le Chef de Corps van Bury; Cres cendo met Zig-Zag marsch van Werkman; St. Caecilia met marsch Entretemps van Be- noodt. V6or de opening van den concertwedstrijd deelde de jury, bestaande uit de heeren I. Brugge te Deventer, en D. Speets en A. :;Vrancken, beiden te Amsterdam, bij monde van den heer Landsdaal den uitslag mede, en wel met St Pancratius, Blokker, 2e prijs Castricum, 85 ■puntenPatronaatsfanfare, Castricum, le prijs, 99 punten; Crescendo, Bovenkarspel, 2e prijs, 91 punten, en St. Caecilia le pr., 96 punten. Te 2 uur begon de concertwedstrijd op bet feestterrein, waar achtereenvolgens op de muziektent verschenen: Fanfarekorpsen I Derdle afdeeling. Verplicht nummer „Glo- rieuse Ren tree" van Sali. 1. St. Pancratius te Blokker, dir. P. Broersen te Hoorn en't num mer naar keuze „L'Aurore d'un beau Jour" van Martin, 2e prijs met 294 punten. i 2. Muzieklust van Obdam, dir. de heer j. Dekker, dat als onverplicht nummer ten ;ehoore bracht „On Villgiature" van Martin; prijs met 300 punten. 3. Deide afdeeling Harmoniekorpsen, met yierpHcht nummer „Le Secret de la Bohe- inienne, van Maasaud. St. Caecilia van Wervershoof, dir. de heer G. Groen, die als vrij nummer speelde „La Princesse Palatine" van Mouggau; le prijs met 344 punten. In de tweede afdeeling fanfarekorpsen Wamen achtereenvolgens met het verplichte hummer „Les Menaphiens" van Fayat: 1. „Dr. Nuijens" van Westwoud, dir. de heer Leo Koning, die als vrij nummer had ge- kozen „Les Gros chene de L'Hermitage, van Ludovic; le prijs met 351 punten. 2. „Crescendo" van Bovenkarspel, dir. de |ieer P. Bottnan, met het onverplichte num ber „Elvira" van Werkman; 3e prijs met 278 punten. 3. „St. Caecilia" van Heiloo, dir. de heer P. Kuijs, die gekozen had als vrij nummer ^Secret de Sphinx"; le prijs met 343 punten. Eerste afdeeling Fanfare. Hier was alleen yoor dezen dag het aanbod van het Patro- haatsfanfarekorps te Castricum, eveneens &nder leiding van den heer P. Kuijs. Deze nam als vrij nummer „Dans la Bruyere" van Govaert; le prijs met 381 punten, toegekend met algemeene stemmen. Vooravondconcert en uitslag winkel wedstrijd t if dens muziekfeesten. Na een hevige stortbui heeft de jury haar laak: 24 winkeletalages te keuren, volbracht. En niet alleen vanwege den regen was het een zware taak, maar nog veel meer vanwege de mooie etalages. Alles hier opnoemen zou niet doenlijk znij en aan een keuring, gezien den uitslag van de commissie, wagen wij ons niet, om ae eenvoudige reden dat de jury in alle opzichten aan de verwachting heeft voldaan Dubbel zwaar is haar taak geweest, maar het moet gezegd worden, ook onze mid- denstanders hebben getoond veel te weten ran winkeletaleering. Te 8Vs uur werd de uitslag bekend ge maakt en de prijzen toegekend, waarbij te- Vens aan de prijswinnaars een diploma werd uitgereikt, dat artistiek was geteekend door de jongejufrfouw H. Bregman, die slechts 11 jaar oud is. Haar komt zeker ook een woord van lof toe. De prijzen werden met eenige toepasselijke woorden uitgereikt door den voorzitter van de jury, den heer Lommen, en waren als volgt le prijs J. Kehl, bioemenmagazijn2e pr. C. Admiraal, slager en fijne vleeschwaren 3e pr. N. de Jonge, meubelmagagijn4e pr. G. Beentjes, fruit en groenten; 5e pr. H. Hemmer ,chocolade en fijne bonbons. Eervolle vermeldingen werden in alphabe- tische volgorde toegekend aan: J. Boon, P. Dijkman, F. Glorie, H. Heideman, D. Hoogland, E. Morren, Pieper, Res-Zurlohe en C. Sneekes. E>e voorzitter van „Castricum Vooruit" bracht een woord van dank aan de jury voor hare zware taak. Hierna begaf men zich naar het feestter- jrein, waar de fanfare van Duin en Bosch ,,D. I. U." ter opening van het concours een jeestconcert gaf, hetwelk door goed weer werd begunstigd. Als altijd was het de moeite waard wat dit korps onder leiding van den heer Slop ten gehoore bracht. Het was een waar feesieoncert, den man- nen van „D. I. U." waardig. Vrijdagavonct ntelcl de arcteeling van de Boerenleenbank alhier haar jaarvergadering. De opkomst was als altijd zeer goed te noe- men. De voorzitter, de heer Pool, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. Hij bracht dank aan de bestuursleden en den kassier voor de medewerking gedurende het jaar ondervonden en hoopte dat dit het komende jaar wederom het geval zal zijn. Voorts her- dac'ht hij met enkele gevoelvolle woorden de over leden leden de heeren G. Bos, P. Groentjes en L. Breetveld. Omtrent de wer- king van de bank gedurende 1927 verwees hij naar het jaarverslag, uit te brengen door den kassier, alleen wees hij er nog op dat op 4 November de bank 25 jaar zal bestaan en hoopte dat ieder zal medewerken om dit zil- veren feest zoo goed en aangenaam mogelijk te doen slagen. Uit het jaarverslag volgt dat 1927 een goed jaar is geweest waai uit men kan aflei- den dat de bedrijven iets gunstiger hebben gewerkt dan in het daaraan 'voorafgaande jaar. Hierna had de bestuursverkiezing plaats en werden herkozen de heeren P. Dekker en P. Twisk. Tot afgevaardigde van de alge meene vergadering werd aangewezen de heer G. Louter en als plaatsvervanger de heer D. C. Twisk. Voor de viering van het 25-jarig bestaan werd het bestuur volmacht verleend1 daartoe de noodige maatregelen te nemen. SINT-PANCRAS. De raad dezer gemeente kwam op Zaterdag in vc'taliige spoedvergadering bijeen. Als eenig punt op de agenda stood vermeld: be- -spreking inzake werkeloosheid. De voorzitter, de heer Kroonenburg, burge meester, deelde in zijn openingswocrd mecle, dat het werk aan de Huigendijk, het steken van rietschokken, waarbij verscheidene der werkeloozen konden worden te werk gesteld. is afgeloopen. Ruim 701 M2. is afgestoken en vervoerd voor den prijs van 80 ct p. M2zoo- dat door deze werkverschaffing een flink be- drag is verdiend, hetgeen, en de werkloozen, en de gemeente, ten goede komt. Vanwege Geestmer-Ambaeht was tegen deze regeling eveneens geen bezwaar, doordat B. en W. een bijdrage toezegden, in verbar d met een be- grooting van den opzichter, en wel ten hoog- ste 20 De voorzitter meendc thans deze aangelegenheid nader met den voltalligen raad in comite te bespreken. Na vaststelling der notulen wordt medege- deeld, dat is ingekomen van de gemeente Koe- dijk de goedgekeurde rekening der veenderii 1927, van Ged. Staten dte goedgekeurde wijzi- ging der begrooting 1927 en bericht, dat het besluit inzake de geldleening t. b. v. het gas- bedrijf, groot 3200, is verdaagd tot nader onderzoek. Van den minister van waterstaat een schrij- ven, waarin zijne Exc. mededeelt, in antwoord op het door den burgemeester verzonden tele gram, voornemens te zijn, zelve den toestand van den Twuyverweg in oogenschouw te ko- men nemen, op Dinsdag 12 Juni, tusschen 1516 uur, vergezeld van hoofd-ingenieur Gelinck, directeur van Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland! en mr. J. F. Schon- feld, administrateur aan het Dep., terwijl de burgemeesters der betrokken gemeenten wor den uitgenoodigd als dan ten raadhuize te Broek op Langendijk aanwe>te zijn ter be- spreking dezer aangelegenheid. Het verslag over den toestand der provin- cie N.-Holland over 1927. A1 deze mededeelingen worden voor kennis- geving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat het schilder- werk aan raadhuis en onderwijzerswoning, met inbegrip van het silicaten der muren, door B. en W. is opgedragen aan den heer A. F. Blok, volgens gemaakte begrooting, het geen met algemeene stemmen werd goedge- keurd. Hierna gaat de raad in comite, ter bespre- king van werkzaamheden, aangeboden door den heer Jb. Dz. Kloosterboer, uit te voeren door de werkeloozen, n.l. zandvervoer voor het dempen van een sloot. Na her opening bracht de voorzitter in stemming een voorstel van den heer Muur- ling, gesteund door de heeren Slijker en Snel, het stempelen a.s. Maandag stop te zetten en de werkeloozen te verwijzen naar dit werk Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen uit overweging, dat het daar- voor aangewezen bedrag een voidoend dag- geld zal opleveren. Een verzoek der heeren advocaten, mr. Sluis en Schenkeveldt te Alkmaar, om de aanslag in de Inkomsten-belasting van den heer A. Oudes over 1927 en 1928 tot ongeveer 40 te verminderen, overeenkomstig de vermoede lijke uitkeering aan diens debiteuren, wordt, na uitvoerige bespreking, met algemeene stemmen verworpen. Nadat de voorzitter nog mededeelde, dat het bericht, uit Bergen gelanceerd, als zouden een wethouder en een raadslid dezer gemeen te, te Bergen aan de stakende werklieden al- daar hebben verklaard, dat de gemeente den toeslag aan onze werkeloozen ging verhoo- gen, teneinde de arbeiders dezer gemeente uit Bergen te weren, geheel uit de lucht gegre- pen was, volgde sluiting. 'W -t.y'C 6^ Waarom Sou je je vingers in je oor, meneer? Ze zeiden dat die bond harder blafte dan hij b>eet en tk west nu zeker dat ik d&t niet hooren wil, Judge) AKERSLOOT, 1 Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Mededeeling was ingekomen van den In- specteur der Rijksbelastingen van het.totaal- bedrag der gemeenteopcenten op de personee- le belasting dienst 1927 a 2328.21. Beschikking van den minister van onder- wijs houdende vaststelling van't Rijksvoor- schot 1928 voor het onderwijs op 9010. Circulaire van Ged. Staten waarbij de be grooting van den keuringsdienst voor waren, dienst 1928, is goedgekeurd. De bijdrage voor deze gemeente bedraagt 334.33. Beschikking van den minister van arbeid tot vaststelling van de bijdrage in de jaar- wedde van den correspondent der Intern, arbeidsbemiddeling op 40 over 1927. Deze stukken werden alle voor kennisgeving aan genomen. Schrijven van Ged. Staten waarbij de op- merking werd gemaakt, dat in de aanvulling van het reglement van het Burgerl. armbe- stuur niet was opgenomen de bepaling dat het daarin bedoelde geneeskundig onderzoek zich ook behoorde uit te strekken tot de beste- deling zelf. B. en W. stelden voor deze bepa ling op te nemen. Alzoo besloten. Verzoek van de commissie voor cultureele en economische propaganda ter gelegenheid van de Olympische spelen 1928 om een sub- sidie van f 10. B. en W. stelden voor dat be drag beschikbaar te stellen waartoe werd be sloten. Verzoek van J. Riesebosch om vergoeding van reiskosten voor het zenden van zijn 4 kin- deren naar de christelijke school te Alkmaar, in verband met de L. O.-wet 1920. B. en W. stelden voor hem in het genot te laten blijven van de toegekende vergoeding zooals deze was vastgesteld voor het bezoe. ken van de chr. school te Schermerhorn. Al- dus aangenomen. Verzoek om een geldelijke bijdrage door de vereeniging M. E. C. A. te Amsterdam. De voorzitter deelde mede dat met het be stuur dezer vereeniging een bijeenkomst ten raadhuize alhier met B. en W. had plaats gehad. Dat toen over de geldelijke bijdrage was gesproken en het bestuur was geadvi- seerd schriftelijk een verzoek in te dienen. B. en W. stelden voor afwijzend te be- schikken op dat verzoek. Met algemeene stemmen besloten afwijzend te beschikken. Voorstel tot aankoop van een strook grond van T. Groot aan den Pontweg. B. en W. hadden gemeend daartoe te moe- ten overgaan, te meer daar de grond die ge- komen was uit de molentocht en op den weg iag geborgen moest worden, met dezen grond was de sloot gedempt, waardoor de toestand aldaar veel was verbeterd. De kosten van aankoop bedragen 1 terwijl de kosten van overdracht en de rioleering voor rekening van de gemeente komen. Een afscheiding zal door Groot geplaatst worden. Alle leden kon den zich uitstekend met het voorstel van B. en W. vereenigen. Ingekomen de rekening 1927 van de Ge- zondheidscommissie te Beverwijk alsmede de begrooting 1929. De bijdrage voor de ge meente was bepaald op I 34.30. Alzoo goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om een overeenkomst te sluiten met de Thermo Chemische fabrie- ken te Amsterdam. Na 1 Jan. 1930 zal al- dus de voorzitter in verband met de vee- en vleeschkeuringswet begraving van afgekeurd vee niet meer mogen plaats hebben, maar worden verbrand. De gemeente kan wegens de hooge kosten geen districtor plaatsen. Op samenwerking met de Thermo Chemische fa- brieken zal men zijn aangewezen. Een distric tor is reeds in werking te Bergum en vermoe- delijk zal in Gouda de tweede komen. Dat zijn dan centrumplaatsen. In Alkmaar, waar- onder wij ressorteeren, was daarover een ver gadering gehouden met den heer Voort- huisen, directeur van het abattoir, en aldaar besloten een contract te sluiten. B. en W. stel den voor den direct, van den vleeschkeurings- dienst te Alkmaar te machtigen met de Ther mo Chemische fabrieken, namens deze ge meente een contract te sluiten, hetgeen hem het meest in het belang van een goede vleeschkeuring van deze gemeente zal voor- komen. De voorz. las een schrijven voor waarbij Ged. Staten op aansluiting bij deze fabrieken. adviseerden. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. Vastgesteld werd een supppl. begrooting 1927 en af- en overschrijving 1927. Voorstel van B. en W. om hen te machti gen met Prov. Electr. Bedrijf te onderhande- len over een eventueele verkoop van het G. E. B. aan genoemd P. E. N. en deze verkoop bij een naar hunne meening gunstig aanbod namens de gemeente sluiten. Over dat voor stel werden de besprekingen gevoerd in ge- heime zitting. Na her opening werd met algemeene stem- men het voorstel van B. en W. aangenomen. De rondvraag leverde geen bespreking op. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling. De campagne aan onze veiling is weer fcegonnen. De eerste nieuwe aardappelen wer den op 1 Juni aangevoerd, het vorige jaar was dit 28 Mei. Den eersten dag was de prijs hoog; men besteedde n.l. van 34 tot ruim 40 voor de groote, de drielingen gol den ongeveer de helft van dien priis. Al spoe- dig echter zakten de prijzen zoodanig, dat voor dezen tijd de prijs niet hoog meer kan worden genoemd. Vrijdag b.v. was de prijs 20—/ 28.40 voor groote, Zaterdag slechts 1721.20. De drielingen waren Zater dag weinig goedkooper dan de groote t. w. 17.80—/ 19.40. En zeer opmerkelijk was het, dat de kleine in de laatste helft der week ongekend hooge prijzen opbrachten. Men be- steedde Vrijdag 11.7012.60, Zaterdag 11.6012.50. Dit vindt ongetwijfeld zijn oorzaak in het voorsJhrift van het Bestuur der Langendijker Groentencentrale, waarbij doorgestoken of groene exemplaren niet in het kriel (kleine) mogen voorkomen, zoodat deze ook als eetaardappels kunnen worden geferuikt Het beschot der aardappels is nog niet groot, en de kwaliteit laat als vanzelf nog wat te wenschen over. De aanvoeren waren betrekkelijk nog gering; ongeveer een paar spoorwagons van 10000 ICG. Deze week zal de aanvoer aanmerkeliik sWieren; we verna- Een zeker teeken. Juflrouw Jansen: „Zoo, je moet die nieuwe commesaal van je alweer opzeggen, hoor ik T" Juffrouw Pietersen: „Ja, hij begon me dadelijk het hof te maken; nou en toen snapte ik wel dat ie niet betalen kon. (Life). men althans van verschiliende bouwers, dat zij met het roo'ien hoopten aan te vangen. Van verschiliende zijden, vooral van die der deskundigen, wordt gewezen op de nood- zakelijkheid de vroege aardappels nu reeds te besproeien met Bcrdeauxsche pap of Pota Dit middel kan niet genoeg worden aange- prezen. Vele bouwers zien blijkbaar de nood- zakelijkheid nog niet in, of zien tegen de kos ten op. De gunstige resultaten der be- sproeii'ng en de groote verwoestingen der ge- vreesde aardappelziekte mogen de nalatigen leeren van hoe groot belang een tijdig ge- bruik der voorbehoedsmiddelen er tegen is. Verleden jaar waren de prijzen der vroege aardappelen goed, doch het spoedig en snelle voortwoekeren der ziekte was oorzaak, dat vele wagons met deze aardappels waardeloos op hun bestemming aankwamen. Dat dit en voor den tuinbouw en voor den handel hoogst ernstige nadeelige gevolgen heeft is duidelijk. in het oog. Drie dagen van de afgeloopen week had er aanvoer van tomaten plaats. De prijzen wa ren best. Den eersten dag werd voor A-soort tot/61.70 besteed, wat bij grooteren aanvoer slechts weinig minder werd n.l. 59— 56.60. B-kwaliteit bracht 34 minder op, terwijl voor C van 1—2 minder werd betaald1 dan voor B. CC golden van 20—/ 22. De rabarherteelt is de laatste jaren aan- merkelijk minder geworden. Er werd geen afzonderlijke veiling voor gehouden, doch uit de hand verkocht. Verschiliende bouwers hadden hun rabarber verkocht tegen 7 a 8 cent per K.G. Daar de marktprijzen aanmerkelijk lager waren, was dit voor deze tuinders een financieele meevaller, voor de betrokken koopers een nadeel. De tuinbouwers leven nu weer in de hoop van een goede teelt met hevredigende prijzen. Het afgeloopen jaar is voor velen vrij goed tot goed geweest. Men bedenke echter, dat aan het vorige zeer slechte jaren zijn voor- afgegaan, zoodat er nog terdege een goed jaar mag volgen, wil het evenwicbt voor de meesten weer zijn hersteld. BOND VAN GEMENGDE ZANGVEREENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. 19de Zangersdag Begunstigd door ideaal weer, werd Zondag te Nieuwe Niedorp het 19de Zangersfeest ge houden van den Noord Hollandschen Bond van Gemengde Zangvereenigingen. Wapperende vlaggen gaven het frissche dorp, waarin reeds vroeg een ongewoon le vendige drukte heerschte een feestelijk aan- zien. Officieele ontvangst. Om 12 uur had ten raadhuize de gebrui kelijke officieele ontvangst plaats door het Gemeentebestuur van hoofdbestuur, juryle- den en directeuren en voorzitters der deelne- mende vereenigingen. Tegenwoordig waren hier o. m. B. en W. van Nieuwe Niedorp, het raadslid H. Borst, het plaatselijk comite, hoofdbestuursleden van den Bond e. a. Burgemeester A. Visser achtte het zich een zeer aangename taak namens het gemeente bestuur de dames en heeren het welkom te mogen toeroepen, juist daarom, omdat in deze zaal zoo zeiden dames worden verwel- komt. Spr. heette welkom, de leden van het hoofdbestuur van den Prov. Bond, wien spr. zijn genoegen betuigde, dat dit 19de zangers feest te Nieuwe Niedorp gehouden werd, het geen spr. vooral dankte aan het feit, dat deze gemeente zoo'n mooie muzieknis in haar bezit heeft, aan de stichters waarvan spr. hulde bracht Voorts heette spr. welkom de vertegen- woordiger van den Frieschen Bond, den heer Riemersma, wien spr. zijn waardeering be tuigde, dat hij zoo'n verre reis naar deze kleine plaats had ondernomen. Welkom heette spr. voorts de juryleden, de voorzitters en directeuren der zangvereeni gingen en de zangers. Spr. wees op het doel van dit zangersfeest, dat niet was het behalen van prijzen, doch appreciatie en bevordering van de zangkunst Spr. herinnerde er voorts aan hoe 25 jaar geleden het laatste zangconcours in deze ge meente werd gehouden, waarvan spr. zich nog herinnerde, dat het zoo best slaagde. Met den wensch, dat het succes van dit zangersfeest even groot mag zijn, opdat hier binnen 25 jaar weder een concours worde gehouden, eindigde spr. (Applaus.) Nadat de eerewijn was rondgediend, was het woord aan den heer Jb. de Jong, den Bondsvoorzitter, die den burgmeester dank zeide voor de woorden tot de afgevaardigden gericht en voor de officieele ontvangst ten stadhuize. Reeds in 1892, bij gelegenheid van het koperen feest van Niedorps Mannen- koor en in 1904 bij het zilveren feest van die vereeniging, maakte de Bond kennis met deze gemeente. Spr. betuigde de dankbaarheid van den Bond voor de steeds ondervonden mede werking tot bevordering van de zangkunst. Met de beste wenschen voor de gemeente, zoo- wel op stoffelijk als op geestelijk gebied, ein digde spr. (Applaus.) De heer J. H. Riemersma, voorzitter van den Frieschen zangersbond, dankte voor de tot hem gesproken woorden, waarna spr. er op wees, hoe in Friesland ook thans het zan aer^leven is ongebloeid. Het helaas veel uit- gebuite „Frisia non cantat" is, dank zij hd vele ijveren van Willem Saal,.niet meer waar De Friesche Bond telt thans 60 koren met ruim 2000 leden. Voorts bracht spr. hulde aan den hew Sasburg, die in Noord-Holland zooveel ge daan heeft ter bevordering van de zangkunst Met een woord van dank voor de uimoodi. ging en de beste wenschen voor het welslagen van dit feest, besloot spr. (Applaus.) Burgemeester Visser dankte voor de woor den aan het adres van het Gemeentebestuur gericht. Nadat een foto voor het raadhuis gemaak? was trok men naar het feestterrein, Hier hadden zich reeds honderden ver- zameld. De bondsvoorzitter, de heer Jb. de Jong, opende hier de bijeenkomst met een welkomsi- rede, waarin spr. vooral op het ideale van den zang wees. Spr. heette in het bijzonder welkom de heeren Riemersma en Gaaikema, resp. vertegenwoordigers van den Frieschen en Groningschen Bond, het eere-comite en het feest-comite. Samenzang, Onder leiding van den heer R. Sasburg te Benningbroek werden daarna door alle zangeressen en zangers, ten getale van ruim 800, een samenzang uitgevoerd. Gelukkig Vaderland (uit Valerius Gedenk- clanck) bewerkt door Dr. A. D. Loman er Julius Rontgen en Driekoningenlied, be werkt door J[os. Vranken. Het machtig geluid uit de honderden kelen was een ware manifestatie van den goeden volkszang. Daarna werd door pl.m. 20 koren een nummer gezongen. Het weer hield zich behoudens een klein regenbuitje goed zoodat het heele feest op het openluchtterrein kon gehouden worden. De jury bestond uit de heeren Sem Dres den en Jan Sluis, beiden uit Amsterdam. Daar het doel van dezen zangersdag gees wedstrijd was, werden er geen uitslagen be kend gemaakt. De jury zendt den deelnemen- den koren een critisch verslag. Over het alge* meen werd er echter vrij goed gezongen. Veel succes oogstte het Amsterdamsch In- strumentaal Solisten-Quartet, dat ter opluis- tering eenige mooie nummers gaf. Des avonds had een avondfeest plaats, dat werd opgeluisterd door zangvereenigingen uit Schagen, Winkel en Niedorp, terwijl het fan- farecorps van Nieuwe Niedorp den avond sloot. URSEM. De collecte voor het Dr. Schaepman-fondg heeft in deze gemeente opgebracnt de sow van 300.65. Tot voorzitter van de commissie tot van schoolverzuim is benoemd de heer J. Boer te Noordijk en tot secretaris de heer P. de Ruijter, hoofd der openbare school. G e b o r e n Pieter Nicolaas, z. van Jo hannes Groot en Maria Catharina Molenaar. Renny Bernardi, d.van Bernard Demming en Harmina Grootbod. Anna Maria Clau dia, d. van Petrus Zuurbier en Alida Maria Vlaming. Nicolaas Gerardus, z. van Aria Vis en Johanna Antonia Kuijper. Catha rina Adriana, d. van Cornelis Knijn en Mar ria Buisman. Johanna Eva, d. van Corne* lis Bakker en Johanna Sweep. Ondertrouwd: Petrus Jacobus On. dejans alhier en Geertruida Stiufbergen t# Limmen. HOORN. Zaterdagmiddag heeft de opening plaata gehad van de Hoornsche Speeltuinvereent- ging. Tegen vijf uur arriveerde op het Doelen- lein de commissie met de ouders en tairijke inderen, die alien hun draagpenning droe- gen. Het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" verleende medewerking. Wegens ver- hindering van den burgemeester was het ge meentebestuur vertegenwoordigd door wet houder Stumpel. Voorts waren verschiliende raadsleden aanwezig. De heer Hendriks heette de autoriteiten ea belangstellenden hartelijk welkom en zette in het kort doel en streven der Speeltuinvereeni- ging uiteen. Hartelijk dank werd gebracht aan donateurs en verschiliende firma's, die speelwerktuigen en versnaperingen beschik baar hadden gesteld. Momenteel telt de ver eeniging 200 leden. Waar voorloopdg het Doelenplein beschikbaar is gesteld, hoopte spreker, dat spoedig met behulp van het ge meentebestuur een eigen terrein in gebruik kan worden genomen. Door de Vrijz.-Dem. Rraadsfractie J» een voorstel ingediend tot het instellen van een commissie, welke ten doel zal hebben het economische leven der stad tot meerder' ontwikkeling te brengen. NOORD-SCHARWOUDE. Tot keurmeester voor den Noordermarkt- bond is uit 36 sollicitanten benoemd de heer S. Groenveld te Waariand. Tot portier in de veiling werd benoemd de heer Leurink, gemeente-veldwachter. OOSTEREND OP T^XEL. Tot predikant bij de gerei rk in hensteli verband alhier is beroeoen ds J. J. Buskes te Amsterdam-Zuid.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6