ooooooooooo Zeetijdingen Rechtszaken Tljdschniften Binnenfland ORGANISATIE VAN TUINDERS. De Kennemer Marktbond. Te Beverwijk is een zeer dru*. bezochte ver gadering van tuinders gehouden in verband met de opzegging door de Tuindervereeni- ging „Kennemerland" van het lidmaatschap van den Kennemer Marktbond. De vergadering stond onder leiding van den beer J. B. Nijsse, die in herinnering bracht, welke redenen tot de opzegging heb- ben geleid. Deze waren samengevat in de voigende conclusies eener motie: „Het grootst mogelijke vertrouwen uit te spreken m het beleid der Provinciale en Cen- trale organisaties; geen prijs meer te stellen op federatieve samenwerking met genoemde vereenigingen en met andere vereenigingen, welke niet bij de centrale organisaties zijn aangesloten en het lidmaatschap van den Kennemer Marktbond op te zeggen; noodigt tijn voorzitter uit om ter gelegener tijd een openbare vergadering uit te schrijven, waar- op alle vermeende bezwaren tegen de hoofd- organisatie kunnen word.n ingebracht en weerlegd, oudat dan de tuinders zelf kunnen oordeelen of zij van deze organen medewer- king of tegenwerking hebben ondervonden". Hierbij wees spr. op de critiek, die geoe- fend is op de commissie van toezicht op het demons tratie-bedrijf. Over dit bedrijf zou de heer W. Balk, se- cretaris van de Prov. Commissie, op deze vergadering een uiteenzetting komen geven. ,Wegens ziekte van den heer Balk hield thans de voorzitter hierover een uitvoerige inlei- ding. „Kennemerland", zei de voorzitter, is steeds bereid om mede te werken als er voor de Beverwijksche Markt iets te doen valt ter verbetering der toestanden. Maar het wii geen verantwoording meer schuldig zijn, dan alleen aan die tuinders die aan de algemeene ibelangen daadwerkelijk wenschen mede te Werken. Tot medewerking aan bepaalde, vooraf overeen te komen punten, in het belang van den plaatselijken toestand verklaart „Kenne- merland" zich nogimaals bereid. Door mr. L Niemoller, secretaris van het centraal brueau voor de veilingen in Den Haag, werd hierna een uiteenzetting gegeven van den arbeid van dat bureau, en" met kracht aangedrongen op landelijke organisa- tie van de tuinbouwers. Spr. had met leedwe- zen geconstateerd, dat in Beverwijk niet min der dan drie veilingen buiten de landelijke organisatie staanen dat de leden dier orga nisaties dus anderen de kastanj js uit het vuur laten halen, om er zichzelf aan te goed te doen. te had gereden met een splender rijwiel- lampje van het blauwe daglicht type. De yerdediger van verdachte had reeds ter rechtzitting aa-ngetoond dat lampen, voor zien van een blauwen ballon een helderder en intenser wit licht uitstralen, dan lampen voorzien van een hellen of matten ballon. Conform den eisch van den Officier van Justitie sprak de kantonrechter verdachte vrij. STRAFZAAK VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De Vierde Kamer der rechtbank te Am sterdam heeft gister de strafzaak tegen de vier verdachten in verband met de affaire der Veendammer Hypotheekbank voortgezef. Naar men zich herinnert staan terecht J. J. Woltman, J. P. H. Woltman, A. C. Mohring en mr. E. M. B. Kortenoever. Te kwart over tien werden de verdachten binnen geleid. De belangstelling in de zaal en op de publieke tribune was thans minder groot dan tijdens de eerste zitting. Als eerste getuige werd gehoord de heer A. Nienhoff, accountant, die met zijn com- pagnon, mr. I. Goudeket op 3 Mei een rap port had uitgebracht inzake de beleggings- maatschappij „Noord-Holland", een creatie van den heer Kok, die met de oorspronkelijke leiding van de „Veendammer" in nauwe rela- tie heeft gestaan. Deze maatschappij kocht de door de „Veendammer" geexecuteerde panden in en verkreeg daarvoor nieuwe hypotheken. Geleidelijk was de „Veendammer" eigena- res geworden van deze in 1924 opgerichte maatschappij. Get. schetste een geval betreffende een per- ceel, dat de N. V. Castor" voor 23.000 ge- kocht had en door deze weer voor 90.000. verkocht was aan de N. V. „Orania", van welke N. V. de „Veendammer" vrijwel alle aandeelen bezat, terwijl van de „Castor" de eenige aandeelhouders Kok en Woltman Jr. waren. Eenige oogenblikken later ontstond een nog al scherp debat tusschen Mr. Kokesky, verdediger van ver. Mohring en den heer Mr. A. S. van Nierop, een der curatoren in het faillissement der „Veendammer". i De heer Van Nierop, liet uitdrukkelijk uit- komen dat de borgen tot de laatste cent zullen worden achterhaald, waarop Mr. Kokosky in twijfel trok of deze borgen wel alle solva- ook een ton heeft ontvangen, evenals mr. Schiirmann. Hierna werd mr. L. van Gigch, advocaat en procureur te Amsterdam, gehoord. Get., die zich voor den rechter-commissaris op zijn ambtsgeheim heeft beroepen, zeide dat hij dit ook op de zitting zal doen. Wel zeide get. te kunnen mededeelen dat zijn salaris in deze zaak 30.000 heeft be- dragen. Mr. Muller Massis: „Kunt u mij zeggen of naar uw overtuiging het contract van Schim van der Loefi een schijncontract was, al dan niet?" Get.: „Mijn meening is dat hier geenspra- ke was van een schijncontract." Pres.: Wat was uw indruk van de Discon tobank?" Get.: „Op gevaar af toch mijn ambtsge hehn te schenden wil ik u zeggen dat ik uit de verklaringen van Liebermann den indruk heb gekregen dat hij een zeer vermogend man was. Vervolgens werd gehoord mr. M. S. G. Kappeyne van de Cappello. Deze deelde mede met Liebermann in contact te zijn gekomen, toen deze directeur was geworden van de Discontobank voor Credietinstellingen. Ge tuige werd toen aangezocht commissaris te worden van de „Maatschappij voor Scheepsverband". In Januari 1927 had Lie bermann hem gezegd twee millioen noodig te hebben voor een zaak, waaraan wel zes millioen te verdienen zou zijn. Get. is toen la ter op stap gegaan, teneinde relaties aan te zoeken om een millioen te fourneeren. Get. wist toen dat dat voor de „Veendammer" was. Volgens het koopcontract zou een mil lioen betaald worden met effecten en grossen van hypotheken, voor het andere zou get trachten te zorgen met als zekerheid ook weer grossen in hypotheken. De griffier las daarop het betreffende con tract in zijn geheel voor. Get. zeide voorts dat hij de bergen als stroomannen beschouwd heeft. Na bestudee- ring van het contract heeft get. medegedeeld dat hij zoo niet in zee wilde gaan. Z. i. was er geen voldoende tegenprestatie. De voigende getuige was mr. A. Waghto, advocaat en procureur te Rijswijk. Get. kende Liebermann van 1926; in Fe- bruari 1927 had get. een brief van Lieber mann gekregen in verband met de plannen onze bezwaren in kennis gestem en aaarmee was voor ons de zaak afgeloopen." Mr. Schiirmann: „Ik wachtte steeds op een mededeeling van den heer Van Dam of deze zijn juridische bezwaren bleef handha ven; de zaak is toen achterhaald door de mededeeling van den heer Woltman dat een andere regeling was getroffen." Pres.„Mr. Schiirmann wist dus naar mijn meening op 15 Juni 1927 dat het koopcon tract een schijncontract was. Zijn verklaring van Donderdag zakt dus als een kaarten- huis in elkaar. Hij heeft moeten weten dat het millioen van Van Dam nooit zou komen." Mr. Kokosky, zoowel als mr. Muller Mas sis wezen er op dat de heer Van Dam voor zichzelf zeer goed geweten kan hebben dat de zaak voor hem uit wasdit neemt echter niet weg dat zulks met mr. Schiirmann niet het geval geweest kan zijn. Mr. Muller Massis vroeg daarop aan mr Schiirmann en aan mr. Van Gigch of het hun bekend was dat Liebermann op een diploma tieke pas reisde. Beide heeren antwoordden hiervan niets te weten, overigens verwekt deze mededeeling geen geringe verbazing! Te kwart voor acht schorste de president mr. Meckmann de verdere behandeling der zaak tot Woensdag a.s. te 10 uur. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Adonis 9 Juni v.. Vigo n. Lissabon. Amazone 8 Juni v. New-York n. Venezuela/ Curasao. Ariadne 9 Juni v. Valencia n. Malaga. Astrea 8 Juni v. New-York n. Haiti. Berenice TO Juni v. Messina te Catania. Clio 9 Juni v. Samos te Syra. Doros 9 Juni v. Bari n. Licata. Erato 9 Juni v. La Pallica n. Amstrdatn. Iris 9 Juni v. Stettin n. Amsterdam. Jason 7 Juni v. Valparaiso n. San Antonio Juno 9 Juni v. Malta n. Rotterdam. Nereus 9 Juni v. Musel n. Oporto. Orestes 9 Juni v. Salonica n. Smyrna. Orpheus 10 Juni v. Barcelona n. Genua. Van Rensselaer (uitr.) 9 Juni v. Dover n. Barbados. Stella 9 Juni v. Malta n Piraeus. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 8 Juni. N. B. te Alkmaar, overtreding Leerplicht- Wet, 1 boete of 1 dag hecht. N. A. v. d. H. te Graft, overtreding IJkwet, f 2 boete of 2 dagen hecht. W. U. te Castricum, overtreding Vogelwet, f 3 en 10 boete of 1 en 2 weken tucht- school. J. J. te Alkmaar, overtreding Binnen-Aan- yarings-Reglement, 4 boete of 4 dagen hecht. A. C. v. d. V. en P. B. te Alkmaar, over treding Arbeidswet, de le 1 boete of 1 dag hecht., de 2e 6 boete of 6 dagen hecht. W. S. te Koog aan de Zaan, J. S. te Zaan- dijk, T. B. te Anna-Paulowna, M. B. te Wes- ter-Blokker, J. H. te Oudorp, J. J. M. te Am sterdam, J. J. P., L. V., P. J. V. en A. v. d. S. te Zaandam, loopen over verboden grond, de le, 2e, 5e, Se, 9e en lOe ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e, 4e, 6e en 7e ieder I boete of 1 dag hecht. S M. te Oudorp, P. B. te Alkmaar, G. V. be Oost-Knollendam, overtreding Visscherij- Vet, de le en 2e ieder 10 boete of 10 dagen hecht., de 3e 3 boete of 3 dagen hecht. T. B. te Velsen, C. J. de W. te Heiloo, J. P. en W. D. te Egmond aan Zee, M. V. te Alk maar, G. S. te Oudorp, J. H. te Broek op Langendijk, dronkenschap, de le en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e 8 boete of 2 weken tuchtschool, de 4e 5 boete of 1 week tuchtschool, de 5e, 6e en 7e ieder 2 boete of 1 dag hecht. en T- te Haarlem, J. A. H. L 'ti *1 SchoorI. c- A- R-. F- de V., J. S. w. H. S. en J. K. te Alkmaar, A. N. te Am sterdam, H. P. te Appingedam, F. F. S. h Zijpe, T. B. te 's-Gravenhage, J. B. en F. H k SiL F^ncras, J. L. Z. te Warmcnhuizen overtreding Politieverordening, de le, 2e en lie ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e. oe, 6e, 8e en 9e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e en 15e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 7e vrijspraak, de lOe, 12e, 13e en loe ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 14e f 5 boete of 5 dagen hecht. a *e Uitgeest, H. de L. te Aardenhout, A. N. te Santpoort, A. B. te Bergen C. V A. L., J. D., M. A. A. en A. T. te Haarlem, H. v B. en J. K. te Heiloo, C. de G. te Eg- r"0™? ^ee' A- en A. S. te Limmen, L- w. H. te Heemskerk, G. S. te Assendelft, p u is te W°gnum> J- G. te St. Pancras, Amsterdam, P. K. te Bovencars- ?el, W. C. te Zaandam, J. de W. te Oud- tarspel, A. B. te Hoorn. j. de B. te Schermer- horn A. H. te Helder, P. v. d. V. te Bussum, AK. en P. V. te Hugowaard, J. K. te Zuid- tcharwoude, A. V., A. O., G. H. T„ J. H. en r. H. A VERKOOPT U MEBKEN-ABTIKELEN? WELK ARTIKEL VEBKOOPT U HET MEEST, HET GEADVEBTEEBDE MEBK OF HET NIET GEADVEBTEERDEWAARSCH1JNLUK WEIGERT U ZELFS ELK WIEBKEN-ABTIKEL TE KOOPEN WAABVAN U GEEN ZEKERHEID HEEFT DAT HET GE- ADVERTEEBD WORDT. EN WELKE LES IS DAABIN VOOR U ZELF GELEGEN? ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT, en 31 e h'.. J- Alkmaar, overtreding Motor- Rijwielwet, de le, 4e, 5e, 16e, 21 e, 28e en Jir Ieder 10 boete of 10 dagen hechtde 2e, 6e, °e, 9e lie, 20? en 26e ieder 7 boete of dagen hecht., de 3e en 27e ieder 8 boete 8 dagen hechtde lOe, 15e, 17e, 22e en 23e ieder f 4 boete of 4 dagen hecht.. de 12e vrij- spraak, de 13e en 34e ieder 1.50 boete of 1 dag hecht., de 14e 30 boete of 30 dagen hecht., de 18e, 32e en 33e ieder 2 boete of 2 oage nhecht., de 19e en 30e ieder 0.50 boete of 1 dag hecht., de 24e 7 en 2 boete of 7 mi 2 dagen hecht., de °5e en 29e ieder 3 boete of 3 dagen hecht. BLAUWE DAGLICHTLAMPEN IN STRIJD MET DE MOTOR- EN RIJWIELWET? Door den kantonrechter te Goes is uit spraak gedaan in de zaak tegen P. M., die in verband met art. 59 I van het Motor- en Rij- wiei. Regiement was geverbaliseerd, daar zijn n.iwiellantaarn was voorzien van een lampje blauwen ballon, en derhalve volgens Wrb*)isant geen helder wit licht in den zin oe wet zou hebben uitgestraald. Verdach- bel zullen blijken te zijn. Bij het bespreken van den verderen inhoud van het accountantsrapport bleek dat de meeste bouwcredieten, welke verleend wer den, stroppen geworden zijn. Pres. (tot mr. Schiirmann)„Herinnert u, wat mr. Kortenoever gezegd heeft, dat u hem vlak voor de vergadering van 25 Juni gezegd heeft, dat de bank al weer was overgegaan aan een Lithausch concern?" Mr. S.„Ik heb daarover niet gesproken." Pres.,.Bedenk dat u onder cede staat." Mr. S.: „Daar denk ik aan." Pres.: ,,'t Wordt mij steeds moeilijker om u te gelooven. Volgens u spreekt dus mr. Kortenoever onwaarheid." Verd. Kortenoever: „Mr. Schurmann heeft voor de bewuste vergadering tegen me ge zegd: ,.Wat hoor ik, is de zaak al weer over gegaan?" Hierop vroeg de president aan get. Schim- van der Loeff of hij vernomen had, dat Lie bermann ook nog met andere groepen aan het onderhandelen was over de aandeelen. Get. bevestigde dit; later hoorde hij dat die onderhandelingen waren afgesprongen. Pres.: ..Later hent u toen met Paardekoo- per in relatie gekomen. Deze heer verscheen in September op het tooneel. Was het u toen bekend dat Liebermann de „Veendammer" al had leegpepompt?" Get.: „Daar wist ik niets van. Paardekoo- per was met Liebermann in verbinding ge- bracht voor het uitgeven van pandbrieven op de hypotheken in het Oosten". Uit de verdere mededeelingen van get Schim van der Loeff bleek nog dat Paarde- kooper de aandeelen van Liebermann had overgenomen. Dit kwam op 21 September 1927 tot stand. Bij het protocol had get. zich verbonden als borg in te staan voor de ver- plichtingen van Paardekoper. Get. had niet beseft dat hij daardoor borg was voor 5 mil lioen. Hierna ontstond tusschen mr. Muller Mas sis en get. een langdurig twistgesprek naar aanleiding van hetgeen get. met zijn bemoei- ingen bedoeld heeft. Get. zeide nog, naar aanleiding van een vraag van mr. Van der Meer, dat Lieber mann hem verteld heeft dat mr. van Gigch inzake de Atlas Hypotheekbank". Op ge zag van Liebermann had get. aangenomen dat mr. Limburg en mr. Patijn commissaris in deze bank zouden worden. Pres.: „U hebt de zaak nooit gewan trouwd?" Get.: „Niet voor de maand Juli. Ik kreeg toen den indruk dat Liebermann de zaak van de „Atlas Hypotheekbank" sleepende hield Pres.: „Heeft Liebermann u er over ge sproken dat hij van plan was de „Veendam- mer" over te nemen?" Get. bevestigde dit. Vervolgens deelde hij mede dat Liebermann hem in Mei of Juni had gesproken over het beleenen van gros sen. Men is toen in relatie gekomen met de firma van Dam van de Bank voor Onroeren- de Goederen. Get. weet niet of het toen ging over een post van een of twee millioen. Get. heeft een der heeren van Dam toen gevraagd of hij de bewuste hypotheeken wilde beleenen. Het contract is get. wel voorgelezen, van den inhoud kent hij echter geen cijfers. Zijn taak is alleen geweest Liebermann in verbinding te brengen met de firma van Dam. Op een vraag van den president aan mr. Van Gigh of deze voor of op 15 Juni gehoord had van het afspringen der onderhandelin gen met de Bank voor Onroerende Zaken, antwoordde de heer Van Gigch in zulke va- ge termen dat de president op kwaden toon opmerkte: „Zoo iets heb ik nog nooit ge hoord. Er zijn hier bij de zaak advocaten be- trokken, die niet precies begrepen schijnen te hebben, waarom net ging". Hierna te ongeveer zeven uur werd ge hoord de heer A. van Dam, bankdirecteur te Amsterdam. Hij deelde mede dat op 31 Mei 1927 mr. Waghto bij hem was geweest. Mr. W. vroeg hem een crediet op grossen van de „Veendammer Hypotheekbank" te willen doen. Get. wist niet of dit ging over een be- drag van een of twee millioen. Kort daarna heeft get. zijn juridische bezwaren aan mr. Waghto laten weten; hij meende dat de sta- tuten der „Veendammer" een dergelijke wijze van handelen toelieten. Get. heeft den in druk dat hij de zaak defintief heeft afgezegd Pres.: „Aan een indruk hebben we niets; heeft u definitief afgezegd of niet?" Get. uWe hebben mr. Schumann van Strabo 9 Juni v. Odense te Kopenhagen. Stuyvesant 9 Juni v. Cristoabl n. Pto Colum bia. Tellus 8 Juni v. Patras n. Algiers. Amsterdam (uitr.) 9 Juni v. Arica. Bennekom (thuisr.) 9 Juni v. Tocopilla. Commewijne (uitr.) 10 Juni te Paramaribo. Hercules 11 Juni v. Amst. n. Hamburg. Iris 12 Juni v. Danzig te Amsterdam. Jason (uitr.) 9 Juni te Talcahuano. Medea 4 Juni v. Malta n. Rotterdam. Orestes 11 Juni v. Salonica te Smyrna Venezuela (uitr.) 9 Juni v. Barbados. Euterpe 11 Juni v. Kopenhagen te Amst. Mars (iutr.) 6 Juni v. Kingston. Perseus 11 Juni v. Kopenhagen te Amst. Theseus 11 Juni v. Hamburg te Amst. Vesta 11 Juni v. Puerto Bariros, I. v. Havre, te Amsterdam. Panorama uitgave A. W. Sijthoff te Leiden geeft op zijn frontpagina een inte- ressante straatfoto uit Detroit, de grootste stad uit Michigan en publiceert bij een korte beschrijving vele kiekjes uit Singapore. Naast vele natuuropnamen en foto's van be- langrijke gebeurtenissen, o.a. de Katholie- kendag te Maastricht en de onthulling van het gedenkteeken voor Jeanne d'Arc, geeft deze aflevering weer fraaie afbeeldingen van de Olympische Spelen. In een groote ver- scheidenheid van rubrieken wordt weer voor pr-ettig leesbare led uur gezorgd. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht begint deze week met een leerzaam artikel van de redactie over „Cadeautjes geven". Een liefhebber van torren, kevers en slakken geeft een interessante en van veel foto's voor- ziene causerie over het leven in den bosch- vijver, waama een medicus de beteek-enis van onze spijsvertering uiteenzet. Er is dus weer variatie genoeg en de redacteur, de heer John Kooij, geeft daarbij nog ee'n fraai ge'fllustreerd artikel over Maskers. Met een verhandeling over dagelijksche training, waarbij vele foto's aangeven hoe men het lichaam het beste kan verzorgen, wordt deze aflevering besloten. Het Juni-nummer van De Nfeuwt Gids, maandschrift voor letteren, kunst, wetenschap en wijsbegeerte, bevat een bij- drage van Frans Erens, getiteld „Tharaud over Barres". Mevr. E. DiepenbrockDe Jong van Beek en Donk schrijft over Alphons Diepenbrock en J. A. Russell geeft opnieuw een artikel over The novel in the Nether lands. Als gewoonlijk publiceert Willem Kloos weer zijn Binnengedachten, Helene Swarth geeft gedichten over liaar kinderjaren, waar op een gedicht van Willem de Merode volgt, getiteld „De gedroomde zoon". J. de Meester vervolgt zijn novelle „Tocb tot haar doel" en H. Th. G. J van dei Mandere beschrijft tien jaren Finsche onaf- hankelijkheid. Guido Gezelle en de Engelsche letterkunde worden behandeld door Dr. J. Decroos, waarna Willem Kloos over Shakespeare's sonetten en nog wat and-ers spreekt. Maurits Wagenvoort behandelt het bui- tenlandsch overzicht, Frans Erens de biblio graphic en Jeanne KloosReijneke van Stuwe besluit, als gewoonlijk, met. de dames- rubriek Feiten en Fantasieen". DE KONINGIN IN AMSTERDAM. De koningin en prinses Juliana hebben Zondagmorgen bijgewoond de godsdienst- oefening in de Oude Kerk, waar onder lei ding van ds. J. W. P le Roy uit Sloterdijk een jeugddienst is gehouden. Na de predicatie werd de godsdienstoefe- ning op de gebruikelijke wijze gesloten en nadat ds. de Roy de zegenbede had uitge- sproken, zong de groote schare, die geen plaats in het kerkgebouw onbezet had ge laten, twee verzen van het „Wilhelmus". Daarna verlieten de Koningin en Prinses Juliana het kerkgebouw en namen plaats in de gereedstaande auto. Op het Oudekerks- plein was tamelijk veel publiek aanwezig, doch onder leiding van den hoofdcommissa- ris, den heer A. J. Marcusse, en den com missaris van politic, den heer Heeroma, had de politie een deel van het plein afgezet. Toen de koninklijke auto den O. Z. Voor- burgwal opreed, juichte het publiek de Koningin en de Prinses hartelijk toe Van het kerkgebouw reed de koninklijke auto, tot de grens der gemeente door motorrijders de: Amsterdamsche politie geescorteerd, naai Soestdijk. IN 52 SECONDEN VAN AMSTERDAM NAAR BUENOS AIRES. Het record voor het overseinen van een te legram hetwelk op naam van het Amerikaan- sche Telegraafkorps stond met een snelheid van 59 seconden (New-YorkLonden) ter gelegenheid van de boksmatch Carpentier D mpsey, is door Nederland verbeterd. Een der telegrammen over den Olympi- schen voetbalstrijd tusschen Uruguay en Ar- gentinie bereikte 52 seconden, nadat't door het personeel van het telegraafkantoor in het Stadion was uitgezonden het redactiebureau van een der grootste dagbladen van Buenof Aires. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Zaterdagavond is op den Lagen Rijndijk te Leiden na het sluitingsuur tier cafe's een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen Leide- naars en inwoners van Koudekerk. Een 22- jarige arbeider uit Koudekerk kreeg daarbij een paar klappen met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor hij een hersensehudding en een schedelfractuur opliep. In levensge- vaarlijken toestand is de man naar het Aca- demisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. D« politie heeft twee Leidenaars gearresteerd. EEN ULTIMATUM BIJ V. GEND EN LOOS. In het N.V.-huis te Utrecht zijn Zondag de gedelegeerden van het Van Gend Loos- personeel, georganiseerd in den Centralen- en R. K. Bond van Transportarbeiders, in vergadering bijeen geweest. Na een kort ope. ningswoord van den heer Sieverink trad de heer Lindsen in bijzonderheden over de moei- lijkheden, waarin het personeel van Van Gend Loos is komen te verkeeren. Hij her- innerde aan de mededeeling der hoofdinspec- tie van Van Gend Loos, die hierop neer- komt, dat de N.V., die het bedrijf na 1 Juli zal exploiteeren, geen enkele verplichting je- gens het personeel aanvaardt ten opzichte der dienstjaren bij de tegenwoordige onder- neming doorgebracht. Volgens den heer Lindsen blijft er niets an- ders over, dan deze hoofdinspectie te dwin- gen de benoodigde gelden voor het pensioen- fonds ad ruim f 130.000 bij de spoorwegen te deponeeren. Ten slotte werd in een motie de eisch uit- gesproken, dat de hoofdinspectie uiterlijk Donderdag a.s. het bedrag van ruim f 130.000 ter beschikking der S. S. moet hebben gesteld. Mocht hieraan niet worden voldaan, dat vereenigen de gedelegeerden zich met het advies van de bondsbesturen om tot scherpe maatregelen over te gaan. Aan de leiding werd opgedragen een even- tueel stakingsparool uit te vaardigen op hd gunstigste tijastip. BIJTIJDS GERED. Zondagmiddag zag een bestuurder van een tram op den Haarlemmerweg in de Haarlem mertrekvaart bij de Westergasfa-briek te Am sterdam een hand boven water uitsteken. Hij zette zijn wagen stop, liep met eenige passa- giers naar de vaart en had het succes met be- hulp van passagiers en omstanders een knaapje van zeven jaar uit het water te ha len. Het kind, ofschoon uiteraard nogal van streek, had, gelukkig geen letsel bekomen en werd naar huis gebracht. Het was, onder het spelen, door een vriendje in de vaart geduwd. Door deze gelukkige redding is het knaap je voor verdrinken behoed en werd aan zijn ouders een groot leed bespaard. OP HOL. Gistermorgen is in de gemeente Baexem iemand, Sniekers genaamd, uit Leveroy (L door het op hoi slaan van zijn paard, met wagen en al tegen de machine van een pas- seerende tram geslagen. De voerm-an werd met zware verwondingen en een ernstige her sensehudding in een nabij gelegen huis bin nen rredragen. Men vreest voor ziin levfitt np3

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7