r KQUSEN r BSngiewlaaigi CBEeglLTEfl DEPOSITORS EFFECTEH TijdscBspiF&en Siadsnie&sws HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- pis dat zij bij hun besluit van heden vergun- Hing hebben verleend aan den heer P. KRA MER alhier, houdende het verzoek hem ver- funning te verleenen tot het oprichten van pen fabriek voor het bereiden van medicinaal Kchtendvoer, met plaatsing daarin van een Electromotor van 5 P.K., tot aandrijving van ?en meelmolentje in het perceel KANAAL- KADE nr. 36. 'Alkmaar, 12 Juni 1928. - Eurgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. F LUCHTMAIL A NEDERLANDINDIe V.V. f Naar het „Bataviaasch Nieuwsblad" mee- deelt, zijn de onderhandelingen tusschen den Kederlandschen en den Ned.-Indischen Posl- dienst over het instellen van een veertien- daagsche luchtmail vice-versa gunstig afge- loopen. Naar de Tel. van het hoofdbestuur der jP. T. T. vernam is overeenstemming verkre- gen over de uitvoering in den loop van 1929 en het begin van 19301, van twaalf maande- lijksche vluchten heen en terug voor het ver- voer van post. Het voorloopig luchtrecht van Y 0.75 pei' 20 gram voor brieven en 0.40 froor briefkaarten, zal eerst definitief wor den vastgesteld aan de hand van de ervarin- gen met het postvervoer op te doen bij gele genheid van de binnenkort uit te voeren vier Enkele vliegtochten naar Indie. VLEESCHDESTRUCTIE. f Naar het Hbld. verneemt, hebben ook de gemeenten in den vleeschkeuringskring Oud karspel (Harenkarspel, Oudkarsp-el, Noord- scharwoude en Broek op Langendijk), bene- yens de gemeente Schoorl zich bij de centraie vleeschdestructie door de Ned. Tnermochemi- Bche fabrieken aangesloten. i DE VEENDAMMER HYPOTHEEK- t BANK. Mr. J. C. Schumann, advocaat te Rotter dam, die betrokken is geweest bij den verkoop der aandeelen van de Veendammer Hypothek- bank en als getuige gehoord is in het proces, Sat thans voor de Amsterdamsche rechtbank gevoerd wordt, heeft zich tot den Raad van icezicht en Discipline der Orde van Advoca- ien te Rotterdam gewend met het verzoek, tijn houding in de zaak der Veendammer pypotheekbank te onderzoeken. DE GESCHORSCHTE POLITIE- - INSPECTEURS TE DEN HAAG. Het Corr.-Bureau meldt nader, dat het be- Hcht betreffende het aan de drie inspecteurs van politic verleende eervol ontslag tegen 1 Augustus in dien zin behoort te worden aan- gevuld, dat deze nooit geschorst zijn ge weest, doch in afwachting van een beslissing op hun aan te vragen eervol ontslag door den burgemeester in het genot van verlof werden gesteld. NEDERLANDSCHE BANKET- BAKKERSVEREENIGING. Gisteren is te Zwolle de 43ste algemeene vergadering gehouden. De voorzitter van de afdeeling Overijsel, de heer G. H. S. Elfrink te Zwolle, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer W. C. van Breda, en den vertegenwoordiger van de Duitsche Conditoren-Verein. Wij plaatsen Uwe advertenties zonder prijs- verhooging in alio binnen- en buitenlandsche bladen. Strikte geheimhouding. Ii. Fra-nkenbergr, Alkmaar. MIDDELBARE TECFTnTsCHE^SCHOOL TE HAARLEM. Op de Jaarvergadering van de Vereeni- ging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem, gehouden den 11 Juni j.l. werd o.m. het vol- gende medegedeeld over de Middelbare Teeh- nische School te Haarlem: Het jaar 1927 begon met 347 leerlingen. Het einddiploma werd toegekend aan 72 leerlingen. Er zijn thans 221 gediplomeer- den der M. T. S. in leven, die, voor zoover zij niet in militairen dienst zijn of verder stu- deeren alien een passende betrekking hebben. Er is voortdurend vraag van werkgeverszijde naar gediplomeerden der M. T. S. De cursus 1927-1928 begon in September net 363 leerlingen. Van dezen waren er 55 in het bezit van het einddiploma eener mathe- matische H. B. S. met 5-j. cursus. De leer lingen zijn afkomstig uit 66 Nederlandsche gemeenten en Ned. Oost-Indie. Er werden 75 excursies gehouden. Door den directeur der M. T. S. werd een enquete ingesteld bij de werkgevers in binnen en buitenland, waar gediplomeerden der M. T. S. zijn tewerk gesteld. Het resultaat was boven verwachting gunstig. Van de 85 aangeschrevenen zonden er 80 antwoord. Bijna zonder uitzondering bleken de werkge vers tevreden, zeer tevreden of buitengewoon tevreden over de prestaties, de opleiding, de kennis en vaardigheid van de betreffende ge diplomeerden. Omtrent wijzigingen of aan- vullingen van net Leerpian weraen geen wen schen te berde gebracht. De uitslag van deze enquete mag een groot succes voor de M. T. S. genoemd worden. BRAND. Gisterochtend is de boerderij van H. P., aan den Pansersdijk bij Tinte (Oostvoorne)' door brand vernield. Voor de brandspuit aan- wezig was, lag de schuur in asch en men kon niet beletten dat ook't woonhuis met inboe- del een prooi der vlammen werd. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Tijdens een kort onweer is gisternacht de bliksem in de landbouwerswoning van Alb. Voerman aan den verharden weg te Stuifzand geslagen. In een ommezien stond alles in lichtelaaie en viel aan redden niet te denken. Eenig klein vee, huisraad en verdere inventaris gingen verloren. Mandagmiddag is brand uitgebroken in het hotel „Het Wapen van Drentne", van mej. de wed. R. van der Molen te Roden. Het in de schuren aanwezige vee kon gered wor den. Het geheele pcrceel is uitgebrand, be- halve het voorhuis, dat gespaard kon blij- ven. HOE DRUK HET WAS. Een lezeres uit Nijinegen, van het Hbldie Zondag te Amsterdam was en blijkbaar wat getroffen door het drukke autoverkeer, heeft een telling gemaakt. Zij deelt thans de resul- taten mede. Zij had geteld op den hoek Vos- siusstraatHobbemastraat. 's Namiddags van half drie tot drie uur passeerden daar 580 motorrijtuigen en twee rijtuigen met een paard; van 3 uur 15 tot 3 uur 45 reden voorbij 546 auto's en drie rij tuigen. Van zeven uur tot half adit, dus na het einde van den wedstrijd, passeerden 1030 auto's en vijf rijtuigen. De trams zijn niet medegeteld. Uit deze cijfers blijkt wel zeer duideilijk hoezeer het paard is verdrongen. AUTOBUS TE WATER. Een autobus van de Westlandsche Stoom- tram Maatschappij, komende uit den Haag, waarin zich 25 passagiers, mannen, vrouwen en kinderen, bevonden, is gistervoormiddag omstreeks 11 uur tusschen Loosduinen en Poeldijk te water geraakt. Het ongeval gebeurde doordat de chauf feur van den autobus moest uitwijken en daardoor met zijn voertuig terecht kwam op het rijwielpad langs de vaart. Tengevolge van de zwaarte van de autobus zakte het pad eenigszins weg, waardoor de bus kan- telde en in het water viel. De meeste passa giers liepen wonden op, welke echter gelukkig slechts van lichten aard waren. KIESRECHT VOOR ZEEVARENDEN. Het Comite uit de organisaties van zeeva- renden, ter verkrijging eener regeling, waar door het mogelijk wordt, dat afwezige zee- lieden hun kiesrecht kunnen uitoefenen, heeft de Tweede Kamer een brief gezonden waarin het zegt met aandrang te verzoeken het wets- ontwerp tot wijziging van de kieswet, de pro vinciate wet en de gemeentewet, voor zoover dit wetsontwerp eene regeling inhoudt als bovenbedoeld', wel te widen"aanvaarden. Hoewel de in dit wetsontwerp voorgestelde regeling niet alle, in den kring der samenwer- kende organisaties gevoelde bezwaren opheft zoo is de hierin geboden oplossing toch van zoo groote beteekenis, dat de aanneming en invoering daarvan door alle zeevarenden ten zeerste zaf worden toegejuicht, schrijven adressanten. ONWEER. Gistermiddag is te Enschede bij een kort, doch hevig onweer de bliksem geslagen in een ouden molen aan de Brinkstraat, evenwel zonder brand te veroorzaken. In de nabij- heid zijn in tat van woningen vele spiegel- en andere ruiten tengevolge van de luchtdruk verbrijzeld. DE NEDERLANDSCHE R. K. MIDDENSTANDSBOND EN HET WETSONTWERP OP DE N. V. Nu de Eerste Kamer dezer dagen voor de beslissing staat over het wetsontwerp op de naamlooze vennootschappen, heeft de Ned. R.-K. Middenstandsbond zich gewend tot de Eerste Kamer met een adres, waarin met klem wordt abngedrongen op verwerping van het betrokken wetsontwerp, wijl de voor gestelde bepalingen voor alle naamlooze ven nootschappen, geene uitgezonderd, geldend zullen zijn. Deze. bepalingen zijn evenwel voor z.g. familie-vennootschappen, welke speciaal in middenstandskringen bestaan, volgens adres- sant onaanvaardbaar. THEE TEN HOVE. De koningin heeft gistermiddag om half vijf ten paleize het Loo een'thee aangeboden aan verschillende autoriteiten, dames en hee- ren uit Apeldoorn, Arnhem en omgeving. Zoowel de koningin, als de prins en de prinses onderhielden zich geruimen tijd met alle genoodigden, JAAP EDEN. Het gedenkteeken op het graf van Jaap Eden, op de algemeene begraafplaats aan Vooi* Allen ale Sukkelen met Verstopping- of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's LaxeertabSetten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. de Kleverlaan te Haarlem, zal a.s. Zater- dagmiddag om 3 uur worden onthuld. EXCURSIES NAAR ZUIDERZEE- WERKEN. Naar de directie der Zuiderzeewerken mededeelt, zullen, teneinde alien, die dit wen- schen, in de gelegenheid te stellen, de in uit voering zijnde werken onder geleide te be- zichtigen, in den loop van dezen zomer vier eendaagsche excursies worden georganiseerd met de reserve-stoomboot van het spoorweg- veer EnkhuizenStavoren, waarbij de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen zal zorgen voor goedkoope treinen naar en van de plaats van afvaart. Aan bcord van de stoomboot zullen van de zijde der directie van de Zuiderzeewerken de noodige inlichtingen worden versterkt, en aan de bezoekers zal een korte beschrijving met kaartje van de te bezichtigen werken worden uitgereikt te Den Oever op Wieringen en op het Kornwerderzand zal gelegenheid worden ge- geven om aan land te gaan en onder geleide de daar in uitvoering zijnde werken te bezich- tigen. Verder zai op korten afstand worden gevaren langs de bij Medemblik en op de Oude Ztug (tusschen deze plaats en Den Oever) in uitvoering zijnde dijkwerken. De excursies (twee uit Enkhuizen en twee uit Hariingtn) zijn bepaald op de onder- staande dagen: lo. op Woensdag 18 Juti van en naar Enk huizen in aansluiting aan een trein uit de richting Rotterdam's GravenhageAm sterdam, met aansluiting uit en naar de rich- tingen Utrecht en Amersfoort; 2o. op Woensdag 15 Augustus van Harlin- gen, in aansluiting aan een trein uit de rich ting NieuweschansGroningen—Leeuwar- d'en en terug via Stavoren—Leeuwarden 3o. op Dinsdag 28 Augustus van en naar Enkhuizen in aansluiting aan een trein uit en naar de richting 's-HertogenboschTilburg; 4o. op Woensdag 29 Augustus van Harlin- gen in aansluiting aan een trein uit de rich- hng OldenzaatZwolle, en terug via Stavo renLeeuwarden LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. .We moeten de garage-ingang wijder laten Meneer makea,** Chauffeur„Maax meneer, die Is toch wljd genoeger kan wel een vrachtauto door." Meneer r ..Jawel, maar mevrouw heeft gisteren haar rfl- gewiis gekregen." 'Passing Show). VEILIGHEID WEGPERSONEEL SPOORWEGEN. In October van het vorige jaar werden op de spoorbaan tusschen Den Haag en Voor- schoten nabij het Schapenbosch twee weg- werkers door een electrische trein overreden en gedood, doordat zij door den hevigen wind den trein niet hadden hooren aanko- men. Deze wegwerkers waren bezig met het onderstoppen van grint onder de dwarslig- gers ter versterking van de spoorbaan, waar bij zij een stopmachine gebruikten, welke hel grint onder de dwarsliggers hamerde en die daarbij zco'n.geraas maakte, dat zij het ge- raas van den aankomenen trein niet hoorden. Evenmin hebben zij het signaal van den vei- ligheidsman gehoord, die hen voor het nade- rene gevaar waarschuwde. Daar nu bij de spoorwegen het plan be- stond om mter van deze machines aan te schaffen voor de versterking van de spoor baan, werd ernstig overwogen wat gedaan moest worden, om de veiiigheid Van het weg- personeel bij dit werk zooveel mogelijk te verzekeren. Een alg.meen voorschrift heeft toen de di rectie der spoorwegen uitgevaardigd, welk voorschrift thans door de directie met de volgende bepalingen is aangevuld „Bij het op de spoorbaan in werking stel len en het gebruik maken van stopmachines, hetgeen de voile aandacht van het met die machines werkzame personeel in beslag neemt, tefwijl het gtraas dier machines het hooren van den naderenden trein belet, dient een beambte ,eventueel een ambtenaar) uit- sluitend met de zorg -voor de veiiigheid van 't personeel belast te worden. Deze beambte (ambtenaar) rnoet voorzien zijn van een sig- naalhoorn, of een tenminste even sterk geluid gevend ander waarschuwingstoestel en moet zich ophouden boven den wind en in de ori- middellijke nabijlieid van het werkzame per soneel, zoodat de door hem wanner een trein nadert of op andere wijze de veiiigheid van dat personeel bdreigd wordt te geven signalen door bedoeld personeel goed kunnen worden gehoord". De hoofdbesturen van de spoorwegvakbon- den dringen er bij hun desbetrefende leden op aan, dat zij van hun superieuren verlangen, dat de door de directie voorgeschreven maat- regelen ook werkelijk worden toegepast. KORTE BERICHTEN. Te Zaandam had de 65-jarige mevr. Barette, wonende aan de Soeteboomsteeg, het ongeluk van de keldertrap te vallen. Zij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat do dood bijna onmiddellijk intrad. De Koninklijke Nederlandsche Brand- weervereeniging houdt gisteren en heden te Rotterdam haar jaarlijksche bijeenkomst on der voorzitterschap van den burgemeester van Zutfen. Tegen den stucadoor B. P. van R. uit Vught, die tijdens de Bossche Carnavalsda- gens mej. Crombach ernstig met een mes mishandelde, is gisteren voor het gerechtshot te 's-Hertogenbosch 8 maanden gevangenis straf geeischt. De arbefder W., die te Bedum ernstig gewond was bij het op hoi slaan van een paard, is in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden. Te Miste gem. Winterswijk is Maandag- nacht ingebroken in de werkplaats van den heer Colenbrander. Ontvreemd werden drie nieuwe rijwielen en vijf rijwiellanfaarns. Gisternacht is in het hulppostkantoor te Bredenbroek, gem. Gendringen, ingebroken. Een bedrag van circa 100- werd gestolen. Twee landloopers hebben onder den in- vloed van sterken drank, ongeveer den ge- heelen inventaris van cafe „Zitrast" aan de Roode Paal te Uithoorn vernield. Onder he vig verzet zijn'beiden met assistentie van eenige burgers door rijks- en gemeentepolitie gearersteerd. De raad der gemeente Baflo (Gr.) heefr met 4 tegen 3 stemmen besloten de kermis op Zaterdag en Zondag af te schaffen. ialeeiws SCHIETWEDSTRIJDEN. Van het 21ste regiment infanterie (de jon- gens uit de provincie Noord-Holland) zal een detachement deelnemen aan de dit jaar op 13 en 14 Juli a.s. te houden schietwedstrijden, uitgeschreven door de Koninklijke Vereeni- ging van Nederlandsche Scherpschutters. KOIHORN. De ansjovisvangst bedroeg Dinsdagmorgen 19 tot 46 K.G. per jol. Prijs f 0.82 per K.G, SCHAGEN. De heer M. Duyser alhier is te Den Haag geslaagd voor het 2e deel van het notarieel examen. „Nova", EUerman's Nieuw Magazine. De juni-aflevering bevat weer lectuur in rijke afwisseling. Leo Hulstman vervolgt zijn beschrijvingen van Batavia, de stad der scha- duwen, en spreekt dezen keer speciaal over het tooneel en de Chineesche muziek. Verder bevat dit nummer een aantal schetsen en no- vellen, o.a. „Voor vijfhorderd pond" van Beeston, „De val van het huis Usher" van Poe en „Het Japansche kastje" van Horace Vasheli. In „Een veelbewogen leven" schrijft Anny Vorstmanten Have over Julie de Krudener—de Weitinghof, dochter van een Duitsch edelman, en verklt van haren grooten invloed op Czaar Alexander van Rusland (1814) en van hare voorspelling van Napo leon's val. Een en ander wordt meegedeeld over het Duitsche Hollywood, terwijl Roy Screener vertelt van pioniers der filmwereld. Verder de gewone rubrieken en buiten den tekst een vier- tal moqie foto's van filmsterren. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Christina Maria, d. van Gerarclus van Slingerland en Petronella Johanna van Mil. RADIOFONISCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologiseh Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.7 te Breslau. Laagste barometerstand 745.0 te Abisko. Verwachting (geldig tot den avond van 14 Juni): Matige tot zwakken zuidelijke. tot zuidwes- telijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. AFLOOP VERKOOP1NGEN. Uitslag publieke verkooping, gehouden door P. H. Hilbrand, notaris te Obdam, en Johann W. C. Kroon, notaris te Zuid-Schar- woude, op Dinsdag 12 Juni 1928, des avonds 6 uur, zomertijd, in het hotel „De Burg" te Noord-Scharwoude. Onder Zuid-Scharwoude: 1. Een Winkelhuis en Erf, aan de West- zijde van de straat, in huur tot 1 Sept aansl bij Marijtje Male, Wed. Spaans. Kooper Joh. Henselmans voor 1630. Onder Noord-Scharwoude: 2. Een akker Bouwland ten Noorden van de Prekersloot (6), in huur tot Kerstmis a.s. bij F. Hollenberg en W. Mul tegen 30. 3. Een Dito „Schagergroetakker" (10), in huur alsvoren bij W. Mul tegen 51. 4. Een Dito ten Noorden van de Molen- sloot (SKin huur alsvoren bij F. Hollen berg tegen 25.50. Onder Oudkarspel: 5. Een Dito de 2e ten Zuiden van de Trijntjesloot (10). in huur alsvoren bij D Rijper tegen f 45. 6. Een Dito „Zilverslootakker", (7), in huur alsvoren bij W. MuL tegen f 28. 7. Twee Dito ten Oosten van de Diepsmeer- ringsloot, in huur alsvoren bij Jb. Kraak man: a. de noordelijkste (20) tegen 80. b. de Zuidelijkste (25) tegen f 100. 8. Een Dito „Meerakker" ten Oosten van de Diepsmeerringsioot (12), in huur als voren bij J. Brammer tegen f 51. 9. Een Dito „Slot" (9) in huur alsvoren bij J. Brammer tegen 34. 10. Een Dito „Kikkert" (8) in huur alsvoren bij J. Brammer tegen 23.80. 11. Een Dito „Schavemaker" (14) in huur alsvoren bij W. Mul tegen 56. 12. Een Dito „Bulakker" (10) in huur als voren bij W. Mul tegen 40. Kooper F. Hollenberg voor f 9121 50. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen Mejuffrouw de Wed. D. Prins—Berkhout MELKBESLUIT (WARENWET). De tnelk, die de melkveehouder verkoopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de volgen de eischen: zij moet gewonnen zijn van melk- I vee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijn; op zindelijke wijze gemolken,hew aard en behartdeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel lijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. GEZONDHEIDSRAAD. "amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 13 Juni. Ler veemarkt waren heden aangevo.rd285 vette kalveren, le kw. 86 tot 95 ct., 2e kw. 75 tot 85 cent, 3e kw. 66 tot 74 cent per Kg. levend gewicht, 95 nuchtere kalveren 10 tot 17 per stuk, 570 varkens, Holl., Overzeesche en Gelder- sche vleeschvarkens 76 tot 78 cent, Holl. 2e kw. 74 tot 75 cent per Kg. slachtgewicht, vette varkens 74 tot 75 cent. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Juni. Op de heden gehouden aardappelmarkt waren de prijien als volgt: Zeeuwsche bonten 69, Zeeuwsche Blauwen 69, Industrie 5.50—/ 7, Malta 13—15 ct per K.G., Springmalta 1921 ct. per K.G., Muizen 1516 ct. per K.G., Kleine muizen 12V2— 13 ct. per K.G. Aanvoer 3 ladingen 223 H.L. NOORDSCHARWOUDE, 12 Juni 1928. Drielingen 10.9011.70; Kleine 10.10 10.70; alles per 100 K G. Aanvoer: 3600 K.G. Aardappelen. H. H. W1LLERS Verdr. Oord 117 DE TWUIJVERWEG. De besprekingen hebben tot over eenstemming geleid. In ons vorig nummer hebben wij medege< deeld, dat minister Van der Vegte, zich, ver- gezeld door een hoofda'mbtenaar van zijn de- partement en den hoofdingenieur-directeur der Rijks Waterstaat in Noord-Holland, ir. W. G. C. Gelinck, persoonlijk van den toe- stand van den Twuijverweg overtuigd heeft en daarna met de dagelijksche besturen der gemeenten Alkmaar, Sint Pancras, Broek op Langeqdijk, Noord- en Zuid-Scharwoude en Oudkarspel op het Gemeentehuis te Broek op Langendijk een conference heeft gehouden. Men schrijft ons nu uit Broek op Langen dijk: „Als resultaat van de conferentie ten raad- huize met Z. Ex. den Minister van Water staat en de besturen der zes gemeenten ver- nemen wij, dat aan de diverse raden een voorstel zal worden gedaan, dat ten zeerste' aannemelijk kan worden geacht. Het vermoe- den bestaat dan ook wel, dat de oplossing nabij is. Als we ons niet al te zeer vergis- sen, is het grootste leed geleden en zal de openstelling zonder tol een feit worden. Ech ter de raden hebben alsnog de beslissing. In elk geval staat het er thans gunstiger voor dan ooit". Wij kunnen hieraan toevoegen dat ons be kend is, dat inderdaad een regeling is ge troffen, die zeer aannemelijk kan worden ge noemd. Met alter instemmtng is na bes pre king van het Twuijverweg-vraagstuk in principe am- genomen, dat de weg op kosten van Alkmaar geheel verbeterd en voor het verkeer geschikt zal worden gemaakt. Het onderhoud komt daarna voortaan ten la'ste der verschillende gemeenten, welke bi] den weg het meeste belang hebben en wel ir. dier voege, dat St. Pancras en Broek op Lan gendijk voortaan elk lj4 van dat onderhoud zullen betalen en Zuid Scharwoude, Noord Scharwoude en Oudkarspel elk 1/6 gedeelte. De dagelijksche besturen der betrokken ge meenten hebben zich met deze oplossing ver- eenigd. De minister zal nu een desbetreffend verzoek tot de verschillende gemeenteraden richten, de verschillende B.'s en W.'s zullen het daar verdedigen en men hoopt, dat de goedkeuring der gemeenteraden en daarna de aanbesteding en uitvoering der werken niet lang meer op. zich laten wachten. GESLAAGD. De dames M. Kreijermaat en G Rus, al hier slaagden op het te den Haag en Roiter- dam gehbuden examen voor onderwijzeres bij het voorbereidend lager onderwijs. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul gen en andere veertuigen" te 9.51 uur lichl op. EEN PRACTISCH GIDSJE. Wij ontvingen de uitgave 1928 van den gids „In welke badplaats zal ik mijne vacan- tie doorbrengen?" Deze gids is op aanvraag, aan de Admini- stratie Van Putten Oorimeijer, Alkmaai kosteloos verkrijgbaar. Zij beoogt een samenvatiing van alle Ne derlandsche badplaatsen in een bandje, waarbij ieder in de keuze wordt vrijgelaten en geen aanbevejingen zijn opgenomen. Dat van dit gidsje reeds een vijfde uitgave verscheen bewijst zijn levensvatbaarheid. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ Raadpleeg bij het maken van uw vacantie plannen de volgende boeken en gidsen, welke in de Leeszaal ter inzage liggen Nedcrland: algemeene beschrijvingen. A. Jolles. Vandelingen door Nederland. 1. Noord-Limburg. 2. Drenthe. 3. Overijssel. A. Loosjes: Sprokkelingen in Nederland, 3 din. P. H. Ritter. Het land van wind en water. D. J. van der Ven. Ons mooie Nederland. 1. Gelderland. 2. Limburg. 3. Het Gooi. Ken ons land en heb het lief. Gids voor schoolreizen, 1928 In welke badplaats zal ik mijn vacantie door brengen? 1928. Afzonderlijk plaatsen: Achterhoek De, Alkmaar, Amsterdam, Amersfoort, Arnhem, Asselt; Baarn, Bar- chem, Barneveld, Beemster De, Bennekom, Bergen, Beveland Zd. en N., Breda, Brielle, Bussum; Castricum, Coevorden; Delft, Does burg, Doetinchem; Edam en Volendam, Eg- mond, Enschede; Franeker, Friesland; Goes, Gorinchem, Gorssel, 's-Gravenhage, Gronin gen, Grouw, Haarlem, Heemstede, Heiloo, Helder Den, Hellendoorn, Helmond, Hilver sum, Hoorn, Kampen. Katwijk, Laren, DAMES ZIJDEN ONDEROOEDEREN

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2