mkmaarsclic Cmnt 11 ichoekje i'ElULLETON. De Olympische spelen. Rechtszaken Honfisrfl derflfsfg Jaargang. Binnenlandl No. 138 1928 Woensdag 13 .8ami. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. f De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis dat omtrent de aanvragen om vrijstelling van den dienst- plicht wegens het verkeeren in een geval als bedoeld in art. 15 eerste lid, punt d, der Pienstplichtwet (bekleeden of opleiding geestelijk ambt) betreffende de hieronder ge- noemde personen, de uitspraak is geschied, acliter hun naam vermela: DEKKER JOHANNES, DON VAN JOHANNES JACOBUS, oROOTHUIZEN CASPAR LORENZ MARIA, KORVER JOHAN, PUNT MATTHEUS JACOBUS, behoorende tot de lichting 1929. Uitspraak: Voor 2 jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraken kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko- bingin te richten, moet met redenen zijn om kleed en worden ingediend bij den Burge- meester, ter secretarie dezer gemeente, af- Jeeling Militaire Zaken, die voor de door- "ending zorgt. Mkmaar, 12 Juni 1928. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Donderdag 14 Juni. Hilversum, 1060 Af. 12.302.Lunc'h- inuziek door het Trio Verhey. 3.4.Uur- tje voor wees- en ziekenhuizen onder leiding nran Mevr. Ant. van Dijk. 5.307.15 Con cert door het Omroep-orkest. Louis Noiret, zang. 8.— Radio-Tooneel. „Een huwelijk on der Lodewijk XV", hlijspel in 4 bedrijven van A. Dumas. Op te voeren door het ,Ver. Tooneel, Dir. Verkade Verbeek. (Me- dew.: Ed. Verkade, Paul Huff, Hans van IMeerten. Lucas Wensing, Nel Stants en Hetty Beck). Daarna dansmuziek door het Rentmeester's orkest. Huizen, 340.9 Af. (Na 6 uur 1870 Af.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.301.45 Mid- oagconcert. Mevr. Willy Cante—van Ame- rongen, sopraan. Rudolf Silbermann, viool 'Alex Adema, piano. 5.30—7.— Concert. H. Ykelestam, viool. M. van't Woudt, cello. J. Vogel, piano en orgel. 7.30—8.— Voorlezing Hit eigen werken door W. G. van de Hulst. Twee Schoolschetsen. 1Het stille gebeuren. 2. Het zaad. 8.— Uitzending vanuit de Toonzalen der Fa. Hees Co., te Delft: Concert. H. J. Hees Jr., Mannborg, Schwell- orgel, (concertorgel met 2 manuaien en pe- daal), electrische vleugel en kunstspel-piano. Mevr. Greta de Knegt—ter Haar, sopraan. Evert Miedema, tenor. Willem Ravelli, has, den heer en mejuffrouw Molevelt—Gelas in strumental. M. C. Hazeveld—Jubal, orgel. Daventry, 1600 Af. 10.35 Ketkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 C. Win- ideatt's Octet. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie: Kippen houden. 4.20 Concert-orgel-bespeling. 4.50 Balladencon- cert, alt, tenor en viool. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwberichten. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Muziek. 7.20 Liter., causerie. 7.35 Bach's senates voor fluit en piano. 7.45 Lezing: Nature's reaction to Man. 8.05 Vocaal concert. Klein orkest en dameskoor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Le zing: The way of the world. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 Charlott's uurtje. Vroolijke muziek en zang. 10.55—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 Af. 12.50— 2.10 Werken van Verdi en Rachmaninoff. Orkest. 1.20—1.50 Kinderuurtje. 8.50— 11.20 Concert. Radio-tooneel, zang en ka- mermuziek. Langenberg, 469 Af. 1.252.50 Orkest concert. 6.20—7.15 Orkestconcert. 8.35 Ge- varieerd programma. S. Scholander, liedjes bij de luit. E. Junghans, viool. H. Klein, gui- taar. Mandoline-orkest „Ma-Ko-Ge" (van 54) Naar het Engelsch van RAFASL SABATINI. (Schrijver van „De Zeevalk"). En ik herhaal het, al te teergevoelig was ik niet. Ik maak geen gebeim van mijn gebre- ken, maar u moet er mij niet te zeer om ver- achten. Indien u de beschaafde dames in Parijs kende, indien u kon luisteren naar haar grondbeginselen en een dieper blik slaan in haar leven, zou u zich niet zoo over mij ver- bazen. Ik had nooit andere vrouwen gekend. Op dien avond toen ik op Lavedan aankwam was ik bijna ontsteld door uw zachtheid, uw reine onschuld. uw bijna kinderlijke deugd, i'k had nooit zoo iets gezien. Van dat eerste oogenblik af aan was ik uw slaaf. En ik was dag aan dag met u in den tuin. En hier in dezen ouden zuidelijken tuin met u en uw rozen, gedyrende de dagen van mijn herstel, is het dat iets van de reinheid, de zoetheid die in u was en in uw rozen, in mijn hart sloop en het eenigszins zuiverde. Ach mademoiselle!" riep ik uit, en ik nader- de haar en ik was op het punt voor haar neder te knielen, maar zij weerhield mij en viel mij in de rede. „Mijnheer", zei ze, „wij kwellen ons zelf te vergeefs. Dit kan maar op een ding uit- ioopen". 9.20—10.20 onaerbroken voor een syrnpno- nieconcert van Diisseldorf. Suinph. E-moll op. 38, Busch). Daarna tot 12-20 Dansmu ziek. Zeesen, 1250 Af. 12.20—4.20 Lezingen 4.205.20 Orkestconcert. 5.208.05 Lezin gen. 8.20—10.50 Lezingen. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Vroo'ijk concert. 8.35—11.20 Vlaam- sche avond. Orkest onder leiding van Horst Platen, Santa Rooms en Franz Fromme. Daarna cabaret. Brussel, 509 Af. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50—6.20 Orkestconcert. 6.507.50 Trio- concert. 8.359.50 Concert. Mile. Derman, zang. Orkest. 9.50 Literatuurbespreking. 10.10.35 Orkestconcert. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7, 8, 9 en 10 Juni 1928: jongenspet, sleu- tel, zilv. oorbelletje, kinderportemonnaie, veters. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 7, 8, 9 en 10 Juni 1928: rijwielbelastingmerk, N. de Moor, le Landdwarsstraat 34; lederen voet- bal, P. Kater, Mient 24; hamer, J. Brou- neck, Ridderstraat 9; huissleutel, J. van Gu- lik, Hulststraat 7; pak bandhanddoek en kam, J. Mienes, Trompstraat 4; schaar, A. Mors, Overdiepad 4; deksel melkbus, J. Ben jamin, Voormeer 24; hondenhalsband met penning, C. Zwart, le Kanaalstraat 18; gummi kinderbal, C. Dijker, Stationstraat 46; pomp, H. van Dijk, Magdalenenstraat 3; dekkleed, P. Brasser, Bergerweg; kettinkje, N. Schouten, Hekelstraat 4; portemonnaie met inhoud, J. Beentjes, Heemskerk; auto- sleuteltje, J. Metselaar, v. d. Woudestraat 23; zilv. beursje, A. Genefaas, Verdronken- oord 57zilv. ringetje, C. de Vries, Bleekers- kade 99; rozenkrans, N. Schats, Molenkade, 40; ring met sleuteltjes, A. Smit, Liefdelaan 10; belastingplaatje aan touwtje, J. Pool, Zeglis 84; huissleutel, T. Koelman, 2eLand- straat 30; defect medaillon, Aafje Bol, Om- val 11; rijwielmerk in etui, wed. C. Halma, Magdalenenstraat 12; grijze dameshand- schoen, F. Rempt, Schoutenstraat 9, bood- schappenmand, F. Venneker, Laat 90. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. ARGENTINES-URUGUAY. Het Urugueesche elf ted. Naar verluidt is het elftal van Uruguay, dat hedenavond tegen Argentinie zal uitko- men, als volgt samengesteld: Mazzali Nasazzi Arispe Andrade Fernande of Priz Gestido Figuerroa Cea Borjas Scaroni Arremon Het gezelschap vertrekt Donderdag, in dien de beslissing is gevallen, Via Parijs naar huis. Abonnementskaarten geldig. Het N. O. C. verzoekt ons mede te deelen, dat de geruchten, als zouden de abonnements kaarten niet meer geldig zijn voor den wed- strijd ArgentinieUruguay, beslist onjuist zijn. Nieuwsgierigen op het plein. Gisteravond laat, zegt het Hbl. in zijn ochtendblad, zijn wij een kijkje gaan nemen op het Stadionplein. Daar stond zoowaar al een clubje van een honderd man. Toch al het begin van een file? Even een gesprek af- luisferen. Neen het waren slechts nieuwsgie rigen, menschen, die heden hun werk heb- ben en die maar eens kwamen kijken of er ook ultra-voetbal-enthousiasten waren Ze bespraken de regeling en gingen daarna huistoe. De politie was voornemens het vormen van de file niet foe te laten voor hedenochtend on- geveer zeven uur. De N. V. B. protesteert. Het volgende telegram is gericht aan den heer Schimmelpenninck v. d. Oye en aan het Comiite 1928: „Protesteeren in opdracht van den voor- zitter van den N. V. B. met klem tegen rege ling getroffen inzake kaartverkoop bij de finale op Woensdag 13 dezer, ten gevolge waarvan de leden van de bij onze organisatie aangesloten vereenigingen practisch uitge- sloten zijn. (w.g. Staal, secr.-penningm.) DE A. V. B. VRAAGT 5000 KAARTEN. Voor den wedstrijd Argentinie—Uruguay. Naar wordt vernomen heeft het bestuur van den Amsterd. Voetbalbond in zake den verkoop van plaatskaarten voor den De toon waarop zij sprak was koel maar het was een gedwongen koelheid, anders had zij niet gezegd: ons zelf In plaats van mijn ijver te beteugelen, vuurden haar woor- den mij aan. „Dat is zoo, mademoiselle", riep ik opge- wonden uit. „Een einde is slechts moge- lijk!" Roxallanne begreep mij en fronste de wenk- brauwen. Ik'was misschien te ver gegaan „Wij moesten er nu maar een eind aan maken, mijnheer. Er staat te veel tusschen ons dat ons scheidt. U wedde dat u mij tot vrouw zou krijgen". Zij huiverde. „Dat zou ik nooii kunnen vergeten." „Mcdemoiselle. neen, dat deed ik niet ontkende ik rondweg. „Wat? cea da, niet?" „Neen. Ik wedde niet dat ik u zou krijgen Ik wedde een zekere mademoiselle de Lave dan tot vrouw te verwerven, iemand die ik r.iet kende maar u niet neen u niet". Zij glimlachte een heel, heel klein beetje vertoornd. „Uw onderscheiding is heel fijn, te fijn voor mij, mijnheer." „Ik smeek u wees redelijk. Denk er ver- standig over na". „Ben ik dan niet redelijk? Denk ik dan niet na? Maar er is zoo veel om over te denken!" zuchtte zij „U dreef uw misleiding te ver. U kwam hier b.v. als monsieur de Lesperon. Waarom die dubbelzinnigheid?" „Dat deed ik alweder niet, mademoiselle" Zij keek mij met verachting aan. ,,Ach mijnheer, wat kunt u de dingen dap per ontkennen." wedstrijd Argentinie—Uruguay Maandag den volgenden brief aan het N.O.C. verzon- den: „Wij hebben met belangstelling kennis ge- nomen van de door u genomen maatregelen betreffende den verkoop van plaatskaarten voor den wedstrijd op woensdag a.s. Wij vermeenen echter dat zeer vele voet- ballers waaronder duizenden arbeiders en kantoorbedienden, niet in de gelegenheid zul- len zijn, om reeds om 3 uur of nog vroeger in de rij te gaan staan, ten einde een plaats- kaart voor den wedstrijd te bemachtigen. Waar bij onzen Bond te Amsterdam, zoo- wel de Amst. Kantoor Voetbal Bond als Amsterd. Volksvoetbal Bond zijn aangeslo ten, benevens circa 125 vereenigingen met 8000 leden, meenen wij dat het in het belang van deze catagorie voetballers is, indien zij dezen wedstrijd kunnen bijwonen. Aangezien schijnhaar administratieve moeilijkheden bestaan, om een behoorlijke distributie snel te doen werken, verklaart het Bestuur van den Amsterdamschen Voetbal Bond zich bereid, indien uitsluitend voor de bij ons aangesloten Bonden en vereenigingen een 5 of 6000 tal kaarten voor morgenmiddag (Dinsdag) 6 uur ter beschikking wordt ge- steld, voor tijdige distributie te zullen zorg dragen. Ongetwijfeld zult u, wanneer u tot dezen maatregel zult willen overgaan, duizenden, die door hun maatschappelijke positie, niet in de gelegenheid zijn zoo vroeg hun werk te verlaten. aan u verplichten, door hun via onze bemiddeling een plaatskaart te ver- schaffen." PROTESTVERGADERING VAN SPORTBONDEN. Zaterdagmiddag twee uur zal in „Park- zicht" te Amsterdam een protestbijeenkomst plaats vinden, uitgeschreven door verschei- dene sportbonden, aangesloten bij het N. O C., om te protesteeren tegen de wijze, waar op de toewijzing der plaatsen door het N. O C. heeft plaats gevonden. Tot op heden heb ben zich voor deze bijeenkomst opgegevende Nederlandsche Voetbalbond, de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, de Ne derlandsche Boksbortd, de Vereeniging van Leeraren in de Lichamelijke Opvoeding en de Nederlandsche Zwembond. FIL MVE RTOONING. Op de vragen van den heer A. Weiss aan B. en W. naar aanleiding van het geschil tus schen het N.O.C. en den Nederl. Bioscoop- bond antwoordden B. en W., dat, zij meenen hoewel het gerezen geschil uiteraard be- ui hijaoA^m uoui 5ijipS 'nu Tup puornoi; de dagbladen heeft kunnen lezen, het N.O.C onlangs een overeenkomst heeft gesloten met een buitenl. firma, aan welke het uitsluitend recht tot het verfilmen van de te Amsterdam plaats vindende Olympische Spelen is toege- kend, van bemiddeling geen sprake meer kan zijn. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 11 Juni. VERZET TEGEN EEN BIJ VERSTEK GEWEZEN VONNIS. De boekhouder F. C. J. Sch., vroeger werk- zaam bij het vliegkamp „De Kooi", gem. Helder, thans te Amsterdam, stond terecht ter zake verduistering van gelden, bestemd voor het koopen van een cadeau ten behoeve van een vertrekkende officier-vliegenier. Ver- dachte heeft zich deze gelden wederrechtelijk toegeeigend en het bleek, dat het geschenk niet betaald was, Hij werd voor dit feit bij verstek veroordceld tot 2 maanden gevange- nisstraf. Inmiddels heeft hij het resteerend bedrag, 8, teruggezonden. Hij zat destijds in schui- den. Verdachte werd heden verdedigd door mr. Tuinder te Amsterdam. Hij kwam terug op een voor de politie afgelegde bekentcnis. De officier van justitie requireerde bevesti- giug. Mr. Tuinders achtte de veroordeeling ten onrechte. Aangezien echter de politierechter deze zaak verwees naar de meervoudige straf- kamer, heeft het geen zin, deze pleitrede, die tot conclusie heeft vrijspraak, in extenso te vermelden. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Volgens dagvaarding heeft op 27 April Hubertus de L., niet verschenen, den schilder P. Baart te Schagen beleedigd door hem het woord „ploert" toe te voegen. Volgens ver dachte heeft Baart hem vroeger in cen cafe eens onhebbelijk behandeld. wat door getuige B. wordt ontkend. Verdachte schijnt bekend te staan als een quaerulant. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von- nis 15 boete of 15 dagen hecht. MISHANDELING MET EEN BIERFLESCHJE. De verdachte Cornelis S. heeft den arbeidcr Pieter de Wit, uit Venhuizen, te Bovencarspcl in den nacht van 9 op 10 April met een bier- fleschje geslagen. Verdachte is gehuwd. De officier van justitie achte het feit ern- stig en vorderde 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 40 boete of 40 dagen hccht. DE CAFeHOUDER MISHANDELD. De tuinder Reinier P. B,. uit Heemskerk, stond terecht wegens mishandeling van den cafehouder J. H. de Ruiter te Alkmaar, dien hij met zijn vuist in het gelaat heeft ge- stompt. De cafehouder weigerde verdachte en zijn rumoerige vriendjes meer te tappen. Er is bij de gelegenheid ook nog een ruit ver- niela. De Heemskerkers zijn aaarop uit het cafe verwijderd. Verdachte staat ongunstig bekend. Eisch 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis 30 boete of 30 dagen hecht. BELEEDIGING VAN EEN VELD- WAHTER. De 22-jarige boerenarbeider P. Th. v. B. te Wognum heeft in den nacht van 6 op 7 Mei, bij gelegenheid van een dorpsrelletje, den be- jaarden veldwachter Joh. Adam Appei be leedigd. Hij heeft dezen waardigen ordebe- waarder o. m. toegevoegd't woord „ploert". Tegen hem werd gevorderd 25 boete sub- sidiair 25 dagen hechtenis. Vonnis 101 boete of 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING. De cafehouder Okke Fred. N. te Bergen stond terecht ter zake beleediging van den ho- telhouder Wielinga, dien hij op 21 April heeft gekwalificeerd als een weggejaagde koloniaal, lammeling en Zeedijk-bewoner. De heeren kregen kwestie ter gelegenheid van een motor-ongeval. Verdachte zeide te voren door Wielinga te zijn bedreigd. Hij heeft toen gezegd dat hij niet thuis hoorde in zoo'n mooi hotel, maar op den Zeedijk hoorde te wonen. In dit onbeduidende zaakje werden 6 getui- gen a charge en decharge gehoord. Requisitoir 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis J 10 boete of 10 dagen hecht. NOG MEER BELEEDIGING. De 58-jarige arbeider Gerrit M. te Enkhui- zen heeft. zooals hem ten laste is gelegd, den getuige Dirk Jongejeugd, zijn buurman, een grof en beleedigend woord naar het hoofd ge- Elfee onlden die de voornitstrevende zaken- man MEER omzet door zijn systematise adverteeren, vermindert den omzet van zijn niet adverteerende colleqa's. Elbe gnlden MEER omzet maakt cen zaafc sterker. EIke gnlden MINDER omzet maakt een zaak Daarom zal de qoede zaak die GO ED SEAPVERTEERDwordtin afzienbaren tgd_de goede zaak die NIET adverteert overvlengelen. Dit is niet alleen maar wajjgchflnlBk, dooh absolnnt zeker. - Adverteert in de Alkmaarsche Courant „Heb i'k u gezegd, dat ik Lesperon heette? Heb ik mij zelf aan mijnheer uw vader voor- gesteld als Lesperon?" „Ja zeker." „Neen, zeker niet, duizendmaal neen. Ik was daarin het slachtoffer van de omstandig- heden en indien ik ze tot mijn voordeel aan- wendde nadat ze mij opgedrongen waren, verdien ik daarvoor afkeuring en moet dat mij aangerekend worden als bedrog? Terwijl ik buiten kennis was, heeft uw vader mijn kleederen onderzocht om t;e weten te komen wie ik was. In den zak van mijn wambuis vonden zij eenige papieren aan Rene de Les peron geadresseerd, minnebrieven, een com- municatie van den hertog van Orleans en een vrouwenportret. Uit dit alles werd opge- maakt, dat ik Lesperon was. Toen ik uit mijn bewusteloosbeid ontwaakte, begroette uw vader mij met groote hartelijkheid, iets waar- over ik zeer verbaasd was. Hij besprak, of liever vertelde mij den stand van zaken in Languedoc en zijn eigen connectie met de oproerlingen, zooals ik meer dan verbaasd was over zijn verregaande vermetelheid. Maar toen hij mij mijnheer de Lesperon noemde, begreep ik het, maar te laat. Kon ik mijn identiteit ontkennen? Kon ik hem ver- tellen, dat ik Bardelys was, de gunsteling van den koning? Wat zou er dan gebeurd zijn? Dat vraag ik u, mademoiselle. Zou ik niet als een spion beschouwd worden, en zouden ze hier in uw kasteel niet korte met- ten met mij gemaakt hebben?" ,,Neen, neen, een moord zouden ze nooit hebben begaan". .Misschien niet, maar toen kon ik daar nog niet zoo zeker van zijn. De meeste men schen in den toestand van uw vader zouden mij om het leven gebracht hebben. Acht ma demoiselle, hebt ge daar geen bewijzen ge- noeg van? Geloort ge mij nu?" „Ja mijnheer", antwoordde zij eenvoudig, „ja, ik geloof u". „Kunt u dan niet gelooven in de oprecht- heid van mijn liefde?" Zij gaf geen antwoord. Zij wendde haar gezicht af, maar uit haar stilzwijgen putte ik moed. Ik kwam dicht bij haar. En legde mijn hand op den rug van haar stoel en mij tot haar overbuigende, sprak ik met een harts- tochtelijken gloed, die het hart van iedere vrouw die mij niet haatte, zou doen smelten „Mademoiselle, ik ben een arm man", zei ik eindelijk. „Ik ben niet langer dien luister- rijken edelman, wiens rijkdom en pracht spreekwoordelijk waren. Toch ben ik geen hulpbehoevend edelman, ik heb een kleine bezitting in Beaugency een plekje waar men gelukkig kan zijn, mademoiselle. Parijs zal mij niet weerzien. Ik ga vreedzaam, in afzondering wonen te Beaugency en, als ge met mij meegaat, zoo gelukkig als ik in mijn' heele leven niet verdiend heb. Ik heb niet langer een stoet bedienden. Een paar mannen en een paar dienstmeisjes zullen onze huishouding vormen. Toch zal ik ge lukkig wezen mijn rijkdom verloren te heb ben indien ge mijn lot wilt deelen in een vredig, vergeten leven. Ik ben arm, made moiselle, maar zelfs nu niet armer dan die edelman Rene de Lespercn, voor wien ge mij hebt aangezien en aan wien ge den onbe- taalbaren schat van uw hart had geschonken." slingerd. De buurtjes hebben reeds genunien tijd over boomen en planten van den belee- digde een onaangename verhouding. Verdachte zeide, dat hem er niets van voor staat gescholden te hebben. Getuige zei: Ji; kan stikken", en toen repeteerde verdachte „Best mogelijk, jij kan ook wel doodgaan". Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Uit spraak 10 boete of 10 dagen hecht. WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen ingezeten van den Hel der, Jan G., heeft zich op 28 April in be- schonken tostand met geweld verzet tegen de agenten de Haan en Zonderland, die hem hadden aangehouden, omdat hij zich niet aan hun bevelen geliefde te storen. Verdachte is reeds ettelijke malen veroordeeld tr zake der- gehjke delicten. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Vonnif o weken gev. NOG EEN VERZETJE. Onder den invloed van sterken drank heeft de ridder van de naald T. C. zich te Helder met geweld verzet tegen een agent van po- iitie, die hem ter beveiliging zijn neleide harl gepresenteerd. Verdachl? s°prak hf S S tegen Hij was tegen een vensterbank in slaap gevallen en zijn humeur scheen door dat dut- ]e in de open lucht niet verbeterd te zijn Een en ander bezorgde hem veel last en geldelijk nadeel. Behalve een rods tegen hem uitge- sproken veroordeeling van 4, werd thans u 30 da^en hecht. gevorderd er hecht °Pg gd f 25 b0ete °f 25 dagef BESCHADIGING VAN NATUUR- SCHOON. De met verschenen verdachte M. M. V een vertegenwoordigster van het vrouwelni hee^vaoe te Bergen in het bosch van deu aflerntt af"6" ee"1?eJliisterbestakken heeft argerukt, die moesten dienen tot versierinc schen /I hi!',0'',''# a'' hoorde <eSen z'c,i boete of dafhlV"8"1 1 1 MISDRIJF ART. 248bis W v S De slagersknecht C. J. S. te Helder stond -er zake dit feit met gesloten deuren terecht Hiermede werd de rol besloten. VREEMDELINGENVERKEER. Jaarvergadering van de A.N.V.V Gister is te Leeuvvarden de jaarvenrade" ring begonnen van de Algem. Nederl. Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer. Maan- dagavond reeds waren congressisten uit 59 plaatsen bijeen in de raadszaal van het stad- huis, waar zij door het gemeentebestuur of iicieel werden ontvangen. De welkomstrede van den burgemeester werd door den voorzitter, prof. mr. M W F Ireub, beantwoord, waarna het gezelschap zich naar den Prinsentuin begaf, waar door het gemeentebestuur een concert werd aan- geboden. Toen de duisternis in viel, werd de verlichting ontstoken, welke was aangebrach+ VrelmleltaglnverkS1' geopend'OC^t wefd de jaarvergadering Prof. mr. M. W. F. Treub sprak een wel. komstwoord. Ingekomen was een brief van de Koninklijke Zilverfabriek Begeer te Voor- schoten, aanbiedende een bronzen plaquette van wij 1 en baron Van Tuyll van Serooskerke om in de vergaderzaal te Den Haag een ging g6Ven' Aangenomen onder dankzeg- Blijkens het jaarverslag neemt het aantal afdeehngen toe. De arbeid breidt zich uit op allerlei wijze. Bij tentoonstellingen en con- gressen wordt de vereeniging erkend. De be- langstelling van het buitemland neemt toe. Daar staat tegenover het gebrek aan geld- middelen. De regeering gaat vooraan in hei met begnjpen van den arbeid der V V V Veel te weimg wordt het nut van Vreemde lingenverkeer ingezien. Ook de handelingen van vele hotelhouders zijn oorzaak, dat hei buiten and geen gunstigen indruk heeft vhn Nederland en het zijn reputatie aldaar ver- liest. Naar aanleiding van deze opmerkingen hebben eemge aanwezigen't woord gevoerd speciaal ook over hetgeen van de hotelhou ders werd gezegd. In den laatsten tijd is er ten opzichte hiervan veel verbeterd. De afd. Alkmaar merkte op, dat de vracht op de booten Enkhuizen—Stavoren voor auto- mobielen veel te hoog is. Dit belet velen, uit Ho"and per auto Friesland te bezoeken. De heer W. P. F. van Deventer, direciteui der vereeniging, beantwoordde de verschil- lende sprekers. De voorzitter merkte op, dat hij weet, hoe er hotelhouders zijn, die ten opzichte der prijzen de billijkheid betrachten. Maar hij herhaalde, dat vooral groote hotels te Am- „Ach! mocht het God hebben behaagd, dat ge die arme edelman waart gebleven!" rien zij uit. „Waarin bestaat het verschil, Roxalanne?" „Dat hij geen weddenschap had aange- ^aan.antwoordde zij, plotseling opstaande. Mijn hoop begon te verdwijnen. Zij was met boos. Zij zag bleek en haar lief gezicht was ontsteld ach! hoe droevig ontsteld! Ik dacht haast dat ik haar verloren had. Zij wierp mij een blik toe uit haar blauwe oogen en ik geloof, dat er tranen in waren. „Roxalanne!" riep ik smeekend. Maar zij kreeg haar zelfbedwang terug, dat zij een oogenblik op het punt was geweest te ver- hezen. Zij stak mij de hand toe. „Vaarwel, mijnheer!" zei ze Ik keek haar aan. Haar houding begon mij boos te maken, want ik zag, dat zij niet al- tan mij, maar ook zichzelve weerstand bood Nog steeds woedde in haar hart op onrush barende wijze de twijfel. Zij wist of moest weten dat er geen gevaar meer voor was en toch weigerde zij hardnekkig. hem uit te bannen. Altijd die weddenschap. Maar niet- tegenstaande die hardnekkigheid, moest zij het redelijke van mijn redeneering hebben ingezien, de onweerlegbare logica van de betaling. Zij sprak mij tegen en door mij tegen te spreken sprak zij ook zich zelve tegen, want dat zij mij had liefgehad, had zij ze]f ««zegd, dat zij mij weer kon lief- hebben daar was ik zeker van, als zij de zaak" maar wou zien in het juiste licht, het licht van rede en gerechtigheid. "w (Wordt vervolgd.)! 4

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5