DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. USf hefc PaHement BuSfenSanefl NIET-PRUIHERS No. 139 Dlf ffSmftiw bfsfaal Wf 2 Maffea. Honderd dertigste Jaargang 1982 ibonnementsprijs bij voornitbetaling per 3 maanden f2.~, fr. per post f2.50. iicwijsn. 5 ct. Adyertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar nlaatsrulmt® Brieyen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Bodactie No. 33. DOIDERDA93 Directear: G. H. KRAK. Hoofdredactear Tj. N. ADEMA. 14 JUKI j. Den Haag, 13 Juni 1928. De Eerste Kamer beeft heden een begin gemaakt met de behandeling van de herzie- ning van de wettelijke bepalingen betreffence de naamlooze vennootschappen. De zaak staat er voor minister Donner niet gunstig voorr Wij hebben heden een half dezijn sprekers, twee liberalen, de heeren Koster en Van den Bergh, twee katholieken, de heeren Van der Lande en Blomjous, een antire^olutionair, den heer De Veer, en een Chr Historischen, den beer Van der Hoeven, gehoord en de een was al beftiger tegenstander van bet door de iTweede Kamer met groote meerderheid go-ed- gekeurde ontwerp, dan de ander. De beer Van den Bergh vond zelfs een her- jaening volkomen overbodig. De oude ge- /brekkige regeling was beter dan wat thans is voorgedragen. Hij zal morgen zijn rede voortzetten; dan komen wij er ook nader op terug. Het Klompenwetje is door de Tweede Kamer heden geslikt. Echter enkel dank zij het amendement-De iVisser, dat er feitelijk een ander wetsontwerp van maakte, maar dat de heeren Fleskens en Smeenk hadden aanvaard, uit overweging dat een half ei toch altijd meer is dan een ledige dop. Men is begonnen met de verwerping met 47 tegen 32 stemmen van de motie-Drop om een verkoopcentrale voor de klompenin dustrie van staatswege in het leven te roe- pen. Daarna is bet Klompenwetje met 46 tegen 34 stemmen goedgekeurd. In de Eerste Kamer zal de beer Fleskens het ontwerp moeten verdedigen en als het daar een meer derheid zal hebben verkregen, komt bet laatste woord aan de regeering. Hierop zijn de algemeene bescbouwingen over de wijziging van de Dienstplichtwet yoortgezet. De beer Tilanus (c.-h.) gevoelde er veel voor er zijn stem aan te geven. Hij had geen bezwaar tegen de vermindering van de ver- korting van den diensttijd van 4 op 3 maan den, maar de regeling van de herhalingsoefe- ningen bevredigde hem niet ten voile en van bet vrijwilligersplan-Boele, Posthuma wilde bij zeer weinig weten. Nadat de heer L. de Visser nog eenige communistische ideeen had verkondigd, waarbij de minister zich genoopt gevoelde hem bij interruptie toe te voegen, dat hij de stukken niet had gelezen, kwam deze laatste aan het woord. Minister Lambooy beeft, ge lijk altijd, met klem en overtuiging zijn werk verdedigd, maar als goed tacticus begon hij met als ballast de vrijwilligers in den geest van het plan Posthuma-Boele overboord te gooien. In de tweede plaats trachtte hij le tegenstanders van de vermindering van de verkorting van den diensttijd voor de ge- oefenden van 4 op 3 maanden te vermurwen door wat water in zijn wijn te doen: hij wilde hajveerende inkorting bracht hij van 3 op 3J4 maand. Bij de daarop gevolgde re- plieken bleek evenwel, dat in het bijzonder de Katholieken geen vredp daarmee hebben Wil hij zijn ontwerp redden, dan zal hij vermoeden wij, nog wat meer water in zijn wijn moeten doen en de bekorting van den diensttijd voor de geoefenden op 4 maanden moeten handhaven. De algemeene beraadslagingen zijn aige- loopen, zoodat men morgen met de artikelen begin t. In de avondvergadering van gister heeft d. Tweede Kamer zich door het voorstel van de heeren Fleskens en Smeenk om een tijdelijk invoerrecht van 12 procent van klompen te heffen, terwijl deze tot nog toe vrij ingevoerd konden worden, heengewerkt. Vandaag zal er gestemd worden, wijl gister het aantal leden. flat nog aanwezig was, daarvoor te gering was. Het waren goedgeteld, niet meer dan een stuk of acht, die het slot der vergadering inedemaakten Gister spraken wij de verwachting uit, dat het voorstel zou worden verworpen. De voor- stellers vreesden dat blijkbaar ook en zij heb ben wat we zouden willen noemen, een krijgs- list te baat genomen om te redden wat er t; redden viel. De heer dr. De Visser, leider der Chr. Hist, kamerfractie, had n.l. een amende- ment ingediend om, in plaats van een tijdelijk invoerrecht van 12 procent te heffen, een vast invoerrecht van 8 procent, zooals ook van schoeisel wordt geheven, aan te nemen. Dat was heel wat anders als de voorstellers be- doelden, die alleen aan de klompenindustrie ten tijdelijke hulp wilaen verschaffen. Als amendement kon dit nieuwe voorstel werkelijk niet door den beugel en de juristen in de Ka mer, zooals de heeren Beumer (a.-r.) en Van 3ijn (v.-b.) kwamen er dan ook met kracht jegen op. Eigenlijik had de voorzitter een pro- iest tegen het amendement als ontoelaatbaar moeten laten hooren, doch deze bewaarde het twijgen en toen de heer Van Gijn de Kamer vilde doen verklaren, dat het amendement niet toelaatbaar was, behoorde hij tot de 45 tegenstemmers daarvan, alien leden der rechterzijde, terwijl de 33 voorstemmers aan Je Hnkerzijde werden gevonden, waarbij zich 3e heeren Boumer en Schouten (a.-r.) voeg- len. Toen nu op deze wijze aan het voorstel-De nsser levensvatbaarheid was geschonken, tebben de voorstellers van't oorspronkelijke vetsvoorstel een wat zii zelf noemden tacti- schen zet gedaan- nadat de heer Fleskens zijn voorstel had verdedigd, nam hij in overleg met den heer Smeenk het amendement-De Visser over. Daarmee was het debat afgeloo- pen en nadat de considerans van het voorstel een door het amendement onvermijdelijk ge- worden wijzigino; had ondergaan, werd b-eslo- ten heden over net voorstel te stemmen. Dat het nu door samcmverking van de rechterzij de zal worden aangenomen, lijdt haast geen twijfel. DagelSJksch owei*zic§ii DE STABILISATIE VAN DEN FRANC. Welke maatregelen getraffen zijn. Ver zet tegen Poinc'are polUiek van Marin. Bij de verkiezingen in Frankri k behaalde Poincare een buitengewoon fraaie overwin- ning. Hij toch had Frankrijk van een finan- tieelen ondergang gered. door maatregelen te nemen, waardoor de franc niet meer naar omlaag duikelde. Weliswaar stonden de fi- nancien nog verre van rooskleurig, maar dank zij zijn ingrijpende maatregelen were een debacle voorkomen. Geen wonder dan ook, dat het Fransche volk hem ook den verderen steun toezegde in zijn stabiliseerings-poiitiek en daardoor aan Poincare een groote overwinning bezorgde, Sinds dien zijn weer eenige weken verloo pen en is de nieuwe regeering gevormd, die. zooals men weet, bijna onveranderd bleef Er hebben reeds een paar vergaderingen van de nieuwe Fransche kamer plaats gehad, bij de eerste waarvan de nieuwe voorzitter werd verkozen. En nu komt dan deze week het groote vraagstuk aan de orde, die alle andere ge schilpunten overheerscht: de offrcieele sta bilisatie van den franc! Alles is hiervoor in overleg met de Bank van Frankrijk geregeld en men verwacht dat do regeering, aan het eind gekomen van haar langdurige aarzelingen in het belang van beleggers en spaarders, daartoe onverhoeds zal besluiten op een Zaterdagavond, wanneer de beurzen gesloten zijn en geen speculant k?.n profiteeren. Het wetsontwerp zou dan dadelijk aan het kabinet vooxgelegd worden en dien eigen avond of den Zondag erop zal de Kamer bijeengeroepen worden, in de hoop dat dfe nieuwe maatregel wet zal zijn voor de beurs Maandag heropend is. De finan cieele commissie-, die over het wetsontwerp rapport moet uitbrengen, zal niet voor 2 dezer gevormd worden. De beslissende kabi- netsraad kan dus niet v66r 23 of 29 Juni bij eengeroepen worden. De machtige groep van Marin verzet zich echter tegen deze onverwijide stabil isatie Hierdoor is natuurlijk een conflict ontstaan tusschen hem en Poincare. Marin dreigde zelfs met ontslag, doch Poincare antwoordde hierop, dat hij dan onmiddellijk het ontslag van zijn geheele kabinet bij den president der republiek zou indienen. Dat is een dreigement, waar Marin eigen- lijk een beetje mee zit. Want hij voelt wel zeer goed de groote verantwoordelijkheid, als door zijn toedoen het kabinet been gaat, orndat daarmee tevens de stabilisatie-politiek in ge- vaar zou komen. Zeer waarschijnlijk zal hij zich dus wel temperen en Poincare z'n zin krijgen. Met enkele dagen zullen we weten, wie het duel gewonnen heeft. Poincare maakt wel de grootste leans. Echter nog om andere redenen is Marin in verzet gekomen tegen de regeering. Deze ontevredenheid heeft haar oorzaak in de eerste gestes der hervormde regeering, waaruit gebleken is, dat Poincare de linker zijde in het gevlij is gekomen. Marin had een orienteering van de politick der regeering naar zijn kant, rechts dus, verwacht. In plaats daarvan is een vacature in het kabinet aangevuld door de benoeming van Loucheur en niet van een van Marin'6 trawanten, en is de socialist Fernand Bouisson in't voorzitter- schap der Kamer bevestigd en heeft men Ma rin's groep als eenige vertroosting een post van ondersecretaris in het ministerie aange- boden, wat haar leider als een boon be- schouwde. Tastbaarder compensate ware de benoeming van een volgeling van Marin tot rapporteur-generaal over de begrooting, maar reeds wordt er in stiHe hard gewerkt om den radicaal Malvy tot voorzitter van de financieele commissie herbenoemd te krijgen, wat voor Marin een nieuwe bnimoediging zou zijn. Poincare's politieke weg gaat dus niet lou- ter over rozen CHINA. TSJANG-TSO-LIN. f Tsiang-Tso-lin is overleden aan de gevol- ge, van den bomaansla;g, op hem gepleegd De bezetting zal Zaterdag te Moekden plaats vinden; alle militair vertoon blijft achter- wege. Wie tot opvolger zal worden aange- wezen, is nog niet bepaald. Reeds heeft zich een groep van generaals tegen den zoon van Tsiang-Tso-lin uitgesproken. Maarschalk Juan schijnt een goede kans te maken, ook al doordat hij den steun heeft van Japan. Dinsdag werd wederom door onbekenden een bom geworpen, waardoor twee soldateu werden nedood. DE SITUATIE IN TIENTSIN. Volgens berichten uit Peking zijn de chef van de Britsche China-vloot, vice-admiraal Sir Reginal Tyrwhitt en de opperbevelhebber van de Britsche landstrijdkrachten in China, generaal-majoor Wardrop gister te Tientsin aangekomen. Tusschen de noordetijke en zui- delijke generaals is een overeenkomst tot stand gekomen inzake de handhaving van de rust in Tientsin. Generaal Futsoyi heeft aan de regeering van Tientsin de verzekering ge- geven, dat alle noodzakelijke maatregelen zullen worden genomen om de orde te hand- haven en dat tegen rustverstoorders met kracht zal worden opgetreden. Het comite van drie, dat verantwoordelijk is voor de openbare veiligheid te Peking is in verband met de ontwapening van een regiment van de 47e brigade te Moekden afgetreden. Tusschen Tientsin en Moekden trekken thans 80.000 man Mandsjoerijsche troepen naar het Noorden terug. DUITSCHLAND. moeilijkheden bij de REGEERINGSVORMING. De Duitscfie Volkspartij eischt de groote coalitie in het Rijk en in Prui- sen. Opening van den Rijksdag. Alle voorteekenen wijzen er op, dat de vor- ming van het nieuwe kabinet toch niet zoo vlot van stapel zal loopen als verschillende optimistische bladen van links meenden te mogen verwachten. Na het Centrum is nu ook de Duitsche Volkspartij met eischen voor den dag geko men, die den kabinetsformateur Hermann Miiller nog veel hoofdbrekens zullen kosten. Gistermiddag hebben de Rijksdagfractie en de Landdagfractie van de Duitsche Volkspar tij een gecombineerde vergadering gehouden, waarin men na langdurige besprekingen tot de conclusie is gekomen, dat het om staats- politieke redenen noodzakelijk is, dat in het Rijk en in Pruisen tegelijk een regeering op grond van de groote coalitie wordt gevormd. Onderhandefaars van de Duitsche Volks partij hebben deze eischen aan Hermann Miiller voorgelegd en na ampele besprekin gen heeft deze verklaard, zich vandaag nog eens met den Pruisischen minister-pTesident Braun in verbinding te stellen. Na zijn on- derhandelingen met Braun zal Hermann Muller dan de besprekingen met de Duitsche Volkspartij voortzetten. De eisch van de Duitsche Volkspartij is reeds om teohnische redenen niet te verwezen- lijken. Immers, de Pruisische minister-presi dent Braun gaat heden met vacantie en de Pruisische Landdag gaat uiteen en komt pas begin Juli weer bijeen, zoodat de andere fracties, die bij de regeeringsuitbreiding in Pruisen betrokken zijn: Centrum, Democra- ten en Sociaal-Democraten, niet meer kunnen vergaderen. Hetis dus onmogelijk fen in het Rijk fen in Pruisen tegelijkertijd een regeering uit de groote coalitie tot stand te brengen. De nieuwe Rijksdag voor de eerste maal bijeen. De nieuwe Rijksdag werd gisteren om drie uur door het oudste lid in jaren, de 82-jarige Bock-Gotha (soc.-dem.) geopend. Van den Rijksdag verklaarde de voorzitter in zijn rede, verwachten millioenen weduwen en weezen, oorlogsinvaliden, rentetrekkers en kleine renteniers, kniging van den nood. De Rijksdag kan dien nood lenigen, als hij wil. Daarna werd overgegaan tot het oproepen der namen, waarop de zitting werd ver- daagd. Communistische afgevaardigden, die den Rijksdag zijn binnengesmokkeld. Den communistische rijksdagafgevaardig den, betrokken bij het proces te Leipzig te gen de communistische centrale, is het, naar het Nachrichtenbureau d. Ver. Deutscher Zeitungsverl. mededeelt, gelukt om, niette- genstaande de maatregelen, die door de poli tic waren genomen, nog in den loop van de- zen ochtencf het gebouw van den Rijksdag te betreden, zoodat zij aan de macht van de politie zijn onttrokken. Vanaf het oogenblik dat de eerste rijksdag- zithng is geopend, treedt bovendien de hen beschermende immuniteit op. DE STAKING BIJ DE RIJNVAART. De Rijnreeders overwegen buiten- gewone maatregelen. Voor het geval de arbitrate beslissing in de Rjjnscheepvaart, welke bepaalt, dat de gel dende loonen gehandhaafd zullen Wijven, bindend wordt verklaard, zullen naar de „K61n. Ztg." verklaart de Rijnreeders er toe overgaan, de Rijnscheepvaart langzamer- land onder buitenlandsche vlag te brengen, daar zij alleen op deze wijze een dragelijke regeling van loonen enz. 'tot stand kunnen brengen. SMOKKELAARS VAN COCAi'NE A A NG E HO U DEN. De politie heeft een opwindende jacht ge- houden op twee smokkelaars van cocaine. Zij waren in een auto gevlqcht en werden van Saarbriicken tot Kaiserslautern door het Saar-gebied vervolgd tot de Fransche grens, waar zij de cocaine van de hand trachtten te doen. Een smokkelaar werd aangehouden en gepakt. De andere is ontkomen. Een groote voorraad cocaine is in beslag genomen. EEN MASSA-MOORDENAAR. Te Krems is een sensationeel proces gehou- den tegen den 18-jarigen massa-moordenaar. Johann Sourada. die in luli 1927 drie moor- den en een moordaanslag gepleegd heeft, en voorts wegens verkrachting, verminking en diefstal aangeklaagd was. De jury beant- woordde alle vragen bevestigend en ontkende de mogelijkheid van zinsverbijstering. Sou rada werd tot 18 jaar zware kerkerstraf, ver- scherpt door vastendagen, veroordeeld. De menigte pobeerde den jongen moordenaar bij het verlaien van de gerechtszaal te lynchen; de politie wist dit echter te verhinderen ENGELAND. DE OEVAARblIKE DUITSCHE HERDERSHONDEN. De magistraat te Tunbridge, in Kent, heeft Dinsdag het doodvonnis gestreken over een twte-jarigen Duitschrn heidershond. De eigenaar was gedagvaard, omdat liij het dier niet behoo.-,ijk vast had gehouden. Mevrouw Cullum, 'iemand die in het bad- hotel logeerde, zeide dat zij met een Sealyham terrier op het golfveld was toen de Duitsche herdershond haar hond aanviel. Zij nam haar terrier op en zette hem op haar schou- der. De herdershond sprong op en beet een stuk van een van haar vingers af, die daarna geamputeerd moest worden. De verdediger voerde aan dat de terrier, die op acht plaatsen gebeten werd, het gevecht gaande had gemaakt. De herdershond was bijzonder goedmoedig en speelde altijd met kinderen. De heer Cullcm daarentegen noemde het dier een woesten nijdas, dien men niet los had mogen laten loopen. Er was reeds last gegeven het dier op te sluiten en de magistraat besliste dat het nu ter dood gebracht moest worden. HET PASSAGIERSVERKEER OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Het s.s. Majestic, het grootste schip ter wereld, hetwelk den 2den Juni van New York via Cherbourg naar Southampton vertrok, had 1917 passagiers aan boord. Dit is een record aantal passagiers voor een stoomschip, dit jaar naar New York of naar Europa ver- trokken. Het s.s. Celtic, dat 2 Juni van Liverpool naar Boston en New York vertrok met 1200 passagiers aan boord vervoerde meer passa giers dan welk ander stoomschip ook, dat dit jaar van Liverpool vertrokken was. DE AUSTRALISCHE KOKSSTAKING. Een vakvereenigingsleider gerech telijk vervolgd. Naar aanleidmg van de staking op de koopvaardijvloot is de regeering overgegaan tot een strafrechtelijke actie tegen den A.ustralischen vakvereenigingsleider Garden, die, naar men zegt, zou hebben verklaard, da' indien de koks werden vervangen door niet bij de vakvereeniging aangesloten arbeiders, aan boord der schepen wel eens „ongelukken" zou den kunnen plaats hebben. Garden zette uit een dat hij er niets voor voelde „zijn eigen klasse te verraden." Hij was evenwel van mee- ning, dat het conflict kon worden geregeld zonder dat men zijn toevlucht behoefte te nemen tot dergelijke maatregelen. Garden gearresteerd. Garden is gearresteerd, beschuldigd van het met voorbedachten rade opruien tot moord. FRANKRIJK. DE ZAAK-MESTORINO. De vrouw van den tot levenslangen dwang- arbeid veroordeelden diamanthandelaar Me- storino, die Vrijdag door het innemen van een verdoovend middei in diepen slaap verzonken was, is Zaterdag wakker geworden en vroeg om pen en papier. Zij sehreef een vurigen minnebrief aan haar man, waarin zij hem verzekerde, dat ze zoo lang als noodig was, op hem zou wachten. Susanne Charnaux, het schoonzusje van den moordenaar (mevrouw Mestorino is on- kundig gelaten van de arrestatie van haar zuster) Sevindt zich in een zeer terneergesla gen stemming in de gevangenis St. Lazare Zij zou in den loop dezer week, als haar toe- stand het veroorlooft, worden ondervraagd over de haar ten laste gelegde medeplichtig- lieid aan den moord op Gaston Truheme. De politick heeft zich intusschen ook reeds van de zaak meester gemaakt. Verschillende bladen schrijven het feit, dat de jury den moordenaar niet ter^dood heeft veroordeeld, hieraan toe, dat de voorzitter der jury com munist is. En in Rostand, aldus een dier bla den, is de moord nu eenmaal tot een kunsf verheven. BELGIe. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Bij Namen zijn, naar Wolff uit Parijs meldt, een moeder met haar beide kleine kin deren door den snelirein ParijsStraateburg overreden en gedood. SPANJE. KETELONTPLOFFING. Bij een ketelantploffing op een Spaan- sche kuststoomboot zijn blijkens een Wolffbe- richt uit Madrid drie matrozen gedood en acht zwaar gewond. UC HONGAR1JE. DE ZAAK BEL A KUN. Hongarije staat nog steeds op uitlevering. Pesthy, de Hongaarsche minister van jus- titie, heeft aan een specialen correspondent van het Neues Wienerjournal verklaard, dat Hongarije nog steeds wacht op het antwoord die wefen bet nog niet. maar over den smaak Jan twist men niet! van Oostenrijk, op zijn verzoek tot uitlevering van Bela Kun. Hongarije kan zich niet in- denken, welke internationale overeenkomsten Oostenrijk zou willen aanhalen, om een mo- gelijke uitlevering af te wijzen. Zoo'n afwij- zing moet tot politieke en juridische gevolgen leiden. Een krachtige afweer van het commu- nisme in Hongarije is onmogelijk, als de communistische propaganda te Weenen on der socialistische bescherming een wijkplaats geniet. Alleen een algemeen optreden van alle landen kan een bescherming tegen he/ bolsjewisme bieden. OOSTENRIJK. EEN GRENS-INCIDENT. Tusschen Hal. douane en Ooslen rijksche arbeiders. Op 10 Juni's ochtend wilden vier arbeiders van het station Brenner-See van af de Landshuter hut een beklimming van den Kra- xentrager ondernemen. Zij werden door vijf Italiaansche soldaten der douane, met geweren gewapend, die op Oostenrijksch gebied kwamen, aangehouden en bedreigd. Toen zij daarop bleven staan. werden zij door de soldaten geboeid en ondet voorgehouden revolver naar de hut geleid, waar zij werden gevisiteerd en na anderhalf uur weer vrijgelaten. Deze geheele quaestie speelde zich op Oos- tenrijhsch gebied af. PALESTINAc DE DYBUK. Een Jodin uit Bagdad, met name Mazli; een inwoonstei van Palestina werd verschei- dene maanden geleden krankzinnig. Gemeend werd dat zij ongenees! ijk was daar zij voort- durend klaagde dat haar overleden buurman Ezkiel ben Mirjam bezit had genomen van haar lichaam en haar martelde. Hier had men te maken met een geval van dybuk, zoo als men dat kent uit het bekende Russische tooneelstuk. Tien plaatselijke rabbijnen ver- fichten de gebruikelijke ceremonieen vooi haar gestel. Zij vastten gedurende twee da gen en Donderdagavond jl, werd de vrouw naar de synagoge Nachat Sjimeon te Jeruza- lem gebracht, waar de voorgeschreven ge- beden werden gezegd en de sjonfar (de uit ramshoorn vervaardigde heilige bazuin) ze- ven maal zeven keeren werd geblazen. De dybuk weigerde echter nog steeds het lichaam van zijn slachtoffer te verlaten. Ten slotte spraken de tien rabbijnen den rechtstreek- schen banvloek uit waarop de Kwade Geest de vrouw verliet, die thans weer gezond zou zijn. A-1 dus een telegram uit Jeruzalem aan 'de „Times." JAPAN. DE COMMUNISTISCHE AG IT ATI E*. Verscherping der maatregelen tegen oproerkraaiers: eventueel de doodstraf, Het kabinet heeft de herziening goedge keurd van de z.g. „wet ter bescherming des lands", ten einde het opleggen van zwaardei straffen aan personen, die zich schuldig ma ken aan opruii'ng tot wanordelijkheden, moge- lijk te maken. Deze wijziging wordt aange- bracht om de communistische agitatie te kun nen onderdrukken, welke in Japan steeds meer het hoofd opsteekt. Voor de wijziging was de hoogste straf tien jaar gevangenis- straf, thans zal de doodstraf kunnen worden toegepast De maatregel wordt in een officieele ver- klaring gemotiveerd met de omstandigheid, dat de communisten onder de leiding der Rus sische bolsjewieken voortgaan met het ont- plooien hunner actie. IT A Lie. DE OVERWEGEN. Bij een spoorwegovergang bij Molfetta werd een wagen door den sneltrein gegrepen De vier inzixtenden vonden den dood. AMERIKA. DE REPUBLIKEINSCHE CONVENTIE. De eerste zitting van de nationale voncen- tie der republikeinsche partij, welke uitslui- tend aan quaesties van organisatorischen aard gewijd was, duurde twee uur. Zij had een rustig verloop, ofschoon de gebruikelijke ovaties en tooneelen niet uitbleven. Honder- den fotografen zwermden door de vergader- zaal. De dikke walm van het magnesiumlicht maakt de toch reeds zwoele atmosfeer nog drukkender. Een der vrouwelijke gedelegeerden zong de „Star Spangled Banner", welk lied door alle aanwezigen werd medegezongen. Toea senator Fess president Coolidge, Jjen 1LKMAARSCHE CODKANT. K£3Ei> Ze is orn van k zoo lekhe

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1