KOUSEN DE LANGE I DE MORAAZ Gemeenteraad van Alkmaar. fSfhnenfaftdi ^adsngeuws CREDflETEN DEPOSITO'S EFFECTEN Sport Helptooktegen grootsteu persoonlijken politieken factor tegenwoordige were 14" noemde en er op wees, dat de president zijn ambt op eigen verlangen neerlegt, na de natie 67 maanden lang geleid ie hebben, werd een ovatie aan Coolidge ge- bracht. Niettemin deden de gedelegeerden geen poging een demons tratie voor Coolidge op touw te zetten. Voor het begin der zitting verklaarde Mellon zich ten gunste van een herbenoeming van generaal Dawes tot vice- president. Deze candidahiur wordt door Borah gesfeund. Morgen zal vermoedelijk het partij program in behandeiing komen. De con- jventie zal tijdens den geheelen duur gepresi- deerd worden door senator Moses. AFRIKA. 'PE TR ANS-AFRIKA ANSCHE TOCHT. Te Luik is bericht ontvangen, dat de beide F. N. Automobielen, die van daar naar Kaap- stad rijden, te Bourem zijn aangekomen en dus de Sahara met succes zijn doorgetrokken, na een zeer moeilijken tocht oder buitenge- wone hitte. Het is den vier reizigers dus ge- jukt, de schrikwekkende Tanesrouft door te itrekken, die zich over een afstond van 1300 :K-M. uitstrekt en reeds velen ontdekkers noodlottig werd. H. H. WILLERS Verdr. Oord 117 MET EEN BOODSCHAPPENFIETS TF; WATER. Gistermiddag ongeveer 3 uur reed een loopjongen van den heer Buren, kruidenier aan de Laat, met z'n fiets waarop zich een hi and met boodsehappen bevond, aan de Wog- humsche buurt te water. Spoedig waren de jongen en het rijwiel weer op "het droge, maar de winkelwaren jringen verloren. OP HOI. Op den Bergerweg sloeg gistermiddag om- streeks half vijf, bij de brug tusschen Alk maar en Bergen, het paard van een groenten- handelaar uit de Bergermeer, doordat het schrok, op hoi. Het gevolg was, dat de kisten met spinazie over den weg rolden. Het hol- lende dier werd even voor den spoorwegover gang bij de smederij van den heer Rolie tot staan gebracht. De wagen werd nogal be ech adigd. DE GEVANGENIS VERDWIJNT OP V I OCTOBER. Naar ons thans uit de beste bron wordt (nedegedeeld, zal op 1 October a.s. de gevan- genis alhier buiten dienst worden gesteld. Met ingang van 16 Juli wordt de heer M Asije, commies bij de gevangenis, overge- plaatst naar de rijkswerkinrichting te Hoorn. AFD. ALKMAAR VAN DEN A. N. G. O. B. De Junivergadering van den A.N.GO.B. was tamelijk bezocht. Wij kregen verslag van de zelfstandig hier In Alkmaar gevoerde Blauwe week-actie, als ook van de sluitingsdemonstratie te Hilver- sum, waar 11 leden been geweest zijn. De onderafdeeling „Jong Leven" houdt 24 Juni haar verlotingsmiddag, opgeluisterd door voordrachten, spel en dans door de kinderen. Voldoende hulp is er voor onze provinciate meeting. Ook voor den landdag, die te Bergen gehouden wordt, was veel animo. In beginsel werd besloten het 20- jarig bestaan in 1930 luisterrijk te vieren. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.51 uur licht op. CIRCUS STRASSBURGER. Men deelt ons mede, dat het circus Maan- dagmorgen te half acht met twee extra trei- nen bestaande uit 120 wagons hier zal aan- komen. Het omvat 3 maneges en kan 6000 toe schouwers herbergen. Niet minder dan 500 menschen, 120 paarden en 300 exotische die- ren werken aan dit circus mede. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Maandag op den openingsavond een buiten- gewoon schitterende voorstelling met fraaie costuums te aanschouwen wordt gegeven. Wij hopen in ons volgend nummer uitvoe- riger op dit circus terug te komen. VICTORIA-THEATER. De directie van het Victoria-theater ver zoekt ons mede te deelen, dat vanaf Vrijdag- avond in dat theater vertoond zal worden een film naar het bekende verhaal van Saba- tini „De onberaden wedder". In onze courant komt dit verhaal op het oogenblik als feuilleton voor onder den naam •i)e Markies van Bardelys. Wie dus nu al wil weten hoe dit spannen- de feuilleton afloopt kan dit deze week reeds in het Victoria-theater aanschouwen. TOELATING NIEUWE LEERLINGEN FRoBELSCHOOL. De Frobelschool (bewaarschool) in de Doelenstraat stelt Vrijdag de gelegenheid open voor inschrijving van nieuwe leerlingen Belanghebbenden verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie in dit blad. DE RIJBEWIJZEN. Men vestigt er onze aandacht op, dat met Ingang van 1 Juli 1928 alle oude rijbewijzen afgegeven voor 1 November 1925 vervallen zijn. Rijbewijzen na I November 1925 tot en met 30 October 1927 vervallen 2 jaar en 8 jmaanden na den datum van het rijbewijs. 1 HERWONNEN LEVENSKRACHT. Bij de op Dinsdagavond gehouden trek king van de verloting ten bate van Herwon- jnen Levenskracht zijn o.a. de volgende prij- zen getrokken: No. 2296 fiets, No. 747 pendule, No. 559 lampekap, No. 1071 keukenrek met potten, No. 155 theeservies, 2444 wandkoffiemolen, No. 43*7 eiken kapstok, No. 33 emaille keu kemck, No. 464 nest schalen. No. 1622 wa- tersteL „ZONNE STR A AL." In verband met de opening van „Zonne- straal" deelen wij nog het volgende mee: Het landgoed „Zonnestraal" ligt op de grens van Hilversum en Loosdrecht. Het Diamantbewerkers Koperen Stelen- fonds kocht „Zonnestraal" aan met de bedoe- ling er een sanatorium te stiehten. Toen dat om verschillende redenen niet doorging, is er een studie-commissie gevormd, die o.m. naar Engeland is geweest, waar op het gebied van arbeidstherapie reeds veel is gedaan. Zij heeft een rapport uitgebracht, dat aanleiding heeft gegeven tot het oprichten van de vereeniging „Zonnestraal", welke slechts gemeentebestu- ren, provinciate besturen en vereenigingen en geen natunrlijke personen als leden kan heb- ben. Op 31 bee. 1927 bedroeg het ledenta! 96. Het bestuur telt verschillende regeerings- personen, Kamerleden, burgemeesters en be- stuursteden van groote organisaties. Aan deze vereeniging is veryolgens, op 15 Januari 1927, door het Koperen Stetenfonds het land goed „Zonnestraal" in eeuwigdurende erf- pacht overgedragen. Tot directeur werd benoemd dr. J. L. van bier, een bouweommissie werd ingesteld en •een plan ontworpen. Een plan, waarin radi- caal gebroken werd. met het systeem van mas- sa-verpleging. Iedere patient zou zijn eigen kamer krijgen, en elke godsdienstige richting zou volkomen recht wedervaren, om te komen tot een inrichting, zoo neutraal van karakter als misschien in het gansche land nog geen instelling bestaat. Gerekend werd daarbij op een totaal van 300 patienten, en hoewel nog niet voldoende geld beschikbaar was voor ge- noeg paviljoens om het alles te herbergen, werd toch het centrale gebouw waarin o m. de algeheele eetzaal zco groot geprojec- teerd, dat het in de behoefte zal kunnen voor- zien, wanneer alle zes paviljoens gereed zijn Van die zes is thans nog slechts een gereed en een tweede in aanbouw. „Zonnestraal is niet alleen een overgangs- inrichting voor hen die, genezen van ernstige tuberculeuze aandosningen, nog ntet geschikt zijn voor de maatsohappij, maar ook een in richting van voorzorg voor de patienten, die nog niet erg genoeg zijn voor een sanatorium. In het algemeen zullen deze patienten worden opgenomen, wanneer een rustkuur niet meer of nog niet noodig is volgens de doktoren der consuitaiie-bureaux. Bij de opneming wordt dan de patient grondig onderzocht voor welk onderzoek men mediseh volledig is uitge- rust en dan wordt bepaald, hoe lang de patient mag werken en of hij al dadeiijk in zijn eigen vak mag arbeiden. Bij wijze van proef wordt sedert Februari 1927 een aantal patienten verpleegd in het zusterhuis op „Zonnestraal", en deze proef is goed ge- slaagd. Als bijzonderheden vermelden wij ten slotte nog, dat „Zonnestraal" is ongeveer 100 H A. groot, de bouwkosten zullen ongeveer 4000 per bed bedragen, wanneer alles zal zijn vol- tooid. Het is de bedoeling om later, op een af- stand van twintig minuten loopen van deze mannenafdeeling, een even groote inrichting te stiehten voor vrouwen. DE STAKING IN HET STUCA- DOORSBEDRIJF. Een somrmtie aan de werknemers- bonden. De Amsterdamsche afdeelingen van den Ned. Stucadoorspatroonsbond en den Ned. R. K. Bond van Stucadb'orspatroons „St. An- thonius" stellen zich op het standpunt, dat de leden van de Amsterdamsche afdeelingen der verschillende betrokken stucadoors-werk- nemersbonden (Ned. Stucadoorsbond, Ned. R. K. en Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond, Ver. van werkgevers in het stucadoorsbedrijf, Fed. van bouwvakarbeiders) door het werk neer te leggen zonder opgave van redenen, en zonder dat daarvoor h. i. een geldige re- den bestond, in strijd handelden met hun ar- beidscontract, en hiermede door de werkne- mersvereenigingen het landelijk collectieve arbeidscontract voor het stucadoorsbedrijf geschonden is; zoodat zij de genoemde werk- nemersvereenigingen aansprakelijk stellen voor de voor de door de werkgevers geleden en te lijden schade. Zij hebben dit aan die vereenigingen doen weten en hieraan de sommatie toegevoegd, „dat, indien op Zaterdag a.s. voor 12 uur geen bericht aanwezig is, dat de arbeid Maasdag a.s. hervat zal worden, de werkge vers hunne werken niet eerder openstelten dan nadat de gefheele zaak langs organisatori- schen weg is geregeld" ROEIBOOTJE OMGESLAGEN. Tengevolge van den golfslag, veroorzaakt door een passeerende stoomboot, is gister middag op den Amstel onder Nieuwer-Amstel een roeibootje omgeslagen, waarin zich twee visschers uit Amsterdam bevonden. Beiden geraakten te water. Een van de drenkelingen verkeerde in levensgevaar. Eenige zwemmers schoten toe- en mochten er in slagen hem te grijpen en naar den kant te brengen. Het toepassen der kunstmatige ademhaling had het gewenschte resultaat. GEEN KERMIS TE VLISSINGEN. De gemeenteraad van Vlissingen besloot in verband met de staking bij „De Scheldt" de kermis op 16 tot 21 Juli niet te doen door- gaan. TOELATING S-EXAMEN GYMNASIUM GRONINGEN. Curatoren van het Stedelijk Gymnasium te Groningen hebben B. en W. dier gemeente verzocht, ook voor het gymnasium een toela- tings-examen in te stellen. Op voorstel van B. en W. besloot de gemeenteraad hiertoe. Hetzelfde geschiedde ten aanzien van de Handels Hoogere Burgerschool en de Meis- jes-H. B. S. VALSCHE RIJKSDAALDERS. Te Delft wordt den laatsten tijd nog al valsch geld in omloop gebracht; binnen 14 dagen heeft de politie drie valsche rijksdaal ders in beslag genomen, die winkeliers had- den ontvangen. De geldstukken zijn vrij goed nagebootst, echter ontbreekt het randschrift en de klank is minder zuiver. DE DEPARTEMENTEN VAN OORLOG EN MARINE. Binnen enkele dagen kan verwacht wor den een koninklijk besluit, waarbij, met in gang van 1 September 1928, de departemen- ten van oorlog en marine tot een depaxtement van defensie worden vereenic"1 0rr. b. s. 5-jakiuEN "CUKSUS. De afdeelirig A. De heer Albarda heeft den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de vol gende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de verande- ringen, bij kon. besluit gebracht in de mini- mum-lesurentabel voor de afd. A. der H.B.S. 5-jarigen cursus het voortbestaan van de afd. A. met een lit.-hist, program feitelijk onmoge- lijk rnaken? Is het den minister bekend, dat deze veran- deringen bijzondere moeilijkheden opleverea aan schoten, waar nevens een afd. A. een afd. „hoogere handelsschool" bestaat? Is de minister, gelet op de gevolgen, in de vorige vragen bedoeld, bereid te bevorderen, dat het kon. besluit alsnog wordt ingetrok- ken, of wel, dat zijn invoering wordt uitge- steld tot 1 September 1929, zulks mede met het oog op de omstandigheid, dat thans bij de Tweede Kamer aanhangig is het wetsoni- werp nopens het voorbereidend hooger en al gemeen vormend middelbaar onderwijs bij de behandeiing waarvan ook over het karak ter der afd. A. kan worden beslist? PROF. ALBERT SCHWEITZER. De tournee, die prof. Schweitzer de afge- loopen weken in Engeland deed, heeft een bedrag van ongeveer 12.000 opgebracht. De Guildhouse-kerk te Londen heeft de ex- ploitatie van de afdeeling voor geesteszieken van prof. Schweitzers hospitaal te Lambarene in Afrika op zich genomen. Wegens de dringend noodzakeliike verste- viging en uitbreiding van het door prof. Schweitzer geleide mediseh zendingswerk, zal binnenkort getracht worden ook in Ne- derland een vaste financieele hulpbasis daarvoor te leggen. VEREENIGING VRIJZINNIGE HERVORMDEN. Te Groningen is gister de jaarvergadering van de Vereenig ng van Vrijz. Hervormden i Nederland genouden, waaraan Dinsoag- avond in de Pepergasthuiskerk een godsr dienstoefening onder leiding van ds. H. N. IJsbrandi, voorganger der afd. Groningen, en een ontvangst in de „Harmonie", waren voorafgegaan. Te ruim 10 uur gistermorgen opende de voorzitter, de heer G. R. de Ridder, de verga- dering met een rede, getiteld „Na vijftien ja- ren". Hierna bracht de secretaris, ds. K. A. Be- versluis, het jaarverslag uit. In de algemeene beschouwingen constateerde de secretaris, dat de vrijzinnigheid door haar minderheidspo sitie niet de kracht had tot werkelijk opbou- wende kerkelijk-organisatorischen arbeid te komen; de meerderheidsgroep van wat men orthodox pleegt te noemen, is door innerlijke tegenstrijdigheid niet in staat tot de door haar begeerde reorganisatie in confessioneelen zin. De overwegend orthodoxe Synode heeft LANGESTRAAT 49, ALKMAAR geen ander resultaat opgeleverd dan een nieuw voorstel i. z .de „groote Synode" en de instelling der reorganisatie-commissie. Spr. herinnerde voorts aan de geruchtmakende rede van ds. Creutzberg. Toch zijn wij aangewezen op eigen krachts- ontwikkeling, zoo zei het verslag. Die is er, gelijk bleek uit de over het algemeen gunstige verkiezingscijfers, welke ditmaal voor het eesrt ook in de groote steden een merkbaren vooruitgang vonden. In andere gemeenten als Sneek, Zutphen, Alkmaar, Enschede, werd de vrijz. meerderheid verstevigd. In de classes Heerenveen en Edam voor de kerkelijke po- sitie van groot belang zijn sucessen be- haald. De Vereeniging telt thans 184 afdeelingen tegen 170 verleden jaar. Voorts zijn aange- sloten 172 gemeenten, 37 kerkeraden en 62 kerkvoogdijen, benevens 21 afdeelingen van den Ned. Prot. Bond. Verder telt dc vereeni ging 1187 verspreide leden, terwijl er 21 ge meenten genoemd worden, waar grootere groepen van verspreide leden wonen. In 37 gemeenten werd het gebruik van de Herv. Kerk voor het houden van godsdienst- oefenigen aangevraagd, waarop slechts in vijf gevallen toestemming werd verkregen. Het aantal aannemelingen steeg, evenals het aan tal catechisanten bij vrijz. herv. afdeelingen. Zijn de financien voor het Hoofdbestuur niet gunstig, tengevolge van de groote uitga- ven, de offenmardigheid der Vrijzinnig Her vormden wordt steeds grooter. Naar matige raming is dit jaar in totaal bij afdeelingen en provinciate besturen ingekomen een bedrag van ruim 130.000. SCHOOLGELDHEFFING. Naar aanleiding van het wetsontwerp-wet tot wijziging der Lager Onderwijswet (wij- ziging schoolgeldbepalingen) heeft het ge- meent.bestuur van "s-Gravenhage een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin o. m. wordt opgemerkt, dat het gevolg van dit ontwerp werd het wet zou zijn, dat deze gemeente, oendat belangrijk minder aan schoolgeld zou worden opgebracht dan on der de geldende verordening het geval was, een schade zou lijden van ruim 100.000. Adresante betreurt het, dat de minister geen vrijheid heeft kunnen vinden, om de thans bestaande mogelijkheid, dat de school- gelden der bijzondere schoten door de ge- meentebesturen worden geind, in de wet te handhaven. Indien het ontwerp tot wet wordt verheven zal voor gemeenten en schoolbesturen een onnoodige administratieve omslag worden geschapen, terwijl de opzet van het ontwerp was: administratieve vereenvoudigingen te brengen. Adressante is van oordeel, dat be- houd der bestaande regeling, waarbij de in ning der schoolgelden der bijzondere scho- len door 'de gemeenfebsfuren facultatlef Is ge steld, noodzakelijk is. Adressante verzoekt de Kamer, bij de be handeiing van het ontwerp met adressante's bedenkingen rekening te houden. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg aan den Veenweg onder Nootdorp een tilbury, bespannen met een paard, waar in de landbouwer Nooteboom en zijn echtge- noote waren gezeten, door een uit Den Haag komenden sneltrein gegrepen. Het paard werd vermorzeld, de heer Nooteboom be- kwam geen letsel; zijn echtgenoote, die door den schrik was overspannen, werd ter obser- vatie naar het ziekenhuis Bethel te Delft ver- voerd. KORTE BERICHTEN. De 23-jarige bloemisknecht A. van T afkomstig uit Gelderland, geraakte in een diepe sloot, die langs den akker loopt, waar hij zijn werk verrichtte. Eenige uren later heeft men zijn lijk opgehaald. De Raad der gemeente Helder heeft met algemeene stemmen, behalve die der wet- houders, het cijfer 6 bepaald als factor voor de inkomstenbelasting. Te Loppersum (Gr.) is het driejarig dochtertje van K. Hoeksema door 'n vracht- auto overreden en op slag gedood. Te Exlo (Odoorn) is de 52-jarige Geert Boezen dood in de schuur gevonden. Vermoe delijk is hij van een zoldering gevallen. De 71-jarige J. Bruggemans te Haar lem, kwam, terwijl hij een pannetje kokende melk aan zijn schoondochter over een schut- ting wilde overreiken, zoodanig te vallen, dat hij een rugwervel brak. In de Mariastichting is de man gisteren overleden. Woensdagmorgen is onder Nieuwerkerk (Schouwen) vermoedelijk door een gebrek aan het stuur, een auto in een sloot geraakt. De twee inzittenden werden ernstig aan de bee- nen verwond. De Vereeniging van Onderofficieren, behoorende tot de Nederlandsche Landmacht „Ons Belang", kwam Woensdag te 's-Herto- genbosch bij een tot het houden van haar 25e algemeene vergadering. Er waren 36 afdee lingen vertegenwoordigd. De Mij. der Ned. Letterkunde heeft den jaarlijkschen prijs van 1000 toegelcend aan Aart van der Leeuw te Voorburg voor zijn dichtbundel „Het aardsche paradijs". PpovinciaaB aieuws BERGEN. Het gem. electriciteitebedrijf alhier heeft een geval van diefstal van electriciteit gecon- stateerd. De dader werd op heeterdaad be trapt. Proces-verbaal is opgemaakt. Door den Volksbond alhier zijn dezer dagen aan 165 schoolkinderen bolbegonia's uitgereikt. Evenals vorige jaren zal aan het eindev an den zomer een tentoonstelling van de gekweekte platen worden gehouden. In een heden (Woensdag) gehouden gecombineerde vergadering van besturen en ingelanden van den Zuurvenspolder, den Zui- der- en Midden Reekerpolder, den Noorder Reeker- en Mangelpolder en van den Oud- burgerpolder werd na breedvoerige bespre- Idng besloten tot gemeenschappelijke bema- ling van deze polders. Door de besturen zal nader worden uitgemaakt welk type van be- maling zal worden gebruikt. EENIGENBURG. Ged. Staten van Noord-Holland hebben beslist dat de school alhier niet zal worden opgeheven. KENNEMERLAND. In het veilingoverzicht, voorkomende in ons blad van gister staat abusievelijk ver- meld dat de aanvoer van den kouden grond aardbeien 14000 K.G. was, dit moet zijn 14000 pond. HENSBROEK. Onder begunstiging van het mooiste zomer- weer dat men zich denken kan, hebben giste ren de kleinen uit de drie ladgste klassen v. d. O.L. School een fijnen auto-tocht naar Ber gen en Bergen aan Zee gemaakt. Reeds 's morgens om 8 uur vertrokken, arriveerden zij, opgewacht door vele dorpelingen, welke heel den dag, door het mooie weer, mee heb ben geleefd met de kinderen, eerst om 8 uur weer in de gemeente. HEER-HUGOWAARD. De leerlingen onzer vier openbare schoten hadden gisteren hun schoolfeest, althans de hoogste klassen. Er werd per Alkm. Packet, voor dit doel afgehuurd, een reis gemaakt naar Amsterdam en een bezoek gebracht aan Artis. Werkte het weer uitstekend mee voor een opgewelcte stemming, niet minder heeft daartoe bijgedragen de muziek gegeven door H. U. G. O. Er is volop genoten. KOLHORN. Dte ansjovisvangst is Woensdagmorgen klein geweest, gemiddeld 30 Kg. De prijs is 81 cent per Kg. ZUID-SCHARWOUDE, Aan de St. Franciscuskweekschool te Breda is geslaagd voor het examen acte-lager on derwijs ae heer P. Bergen, alhier. WIERINGEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek te Hippolytushoef is besloten met de kinderen een reisje naar Amsterdam te maken, waar Artis bezocht zal worden en een rondvaart door de haven zal worden gemaakt. De opbrengst van de bij de leden en anderen voor het schoolfeest gehouden collecte bedroeg 355. Het bestuur der ver eeniging is als volgt samengesteldN. Kaan, voorzitter, H. Wilms, secretaris, C. Witvliet, I penningmeester, A. H. J. van 't Hof en R. Windsma, leden. CASTRICUM. Naar we vernemen heeft de burgemeester op grond van de politieverordening een einde gemaakt aan het maar raakventen van alle mogelijke kooplieden in allerlei koopwaren. Dinsdag is aan een ieder die geen behoorlij-ke en goede koopwaren had, geen vergunning gegeven tot venten en zij die dat desniette- genstaande toch doen, dcetmen goed van de deur te zenden. Voorts moet iederen venter voorzien zijn van een vergunning, zoodat een ieder we weten het wel, daar wordt niet zoo gauw naar gevraagd zich kan overtu- gen of er gevent mag worden, Voorts zal de politie streng 'de hand Houden aan de bepa- ling van d. politieverordening. Dinsdag zijt niet minder dan 4 processen-verbaal opg& maakt. HEILOO. Gister vergaderde de afdeeling Heiloo van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledenta' weder was toegenomen en nu 302 bedroeg. Dit jaar konden 7 kinderen uitgezonden worden. Volgens de rekening van den pen ningmeester bedroegen de inkomsten de som van 409.83. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de mogelijkheid bestaat, om ook voor eigen reke- ing kinderen naar een der koloniehuizen dooi tusschenkomst van het afdeelingsbestuur te zenden. Ouders, die daarvan gebruik wenschen te maken, kunnen inlichtingen bekomen bij de secretaresse, mevrouw J. Eilerts de Haan- Jorissen, pastorie Heiloo. TENNIS. Het Internationaal Tournament te Scheveningen. De uitslagen van de heden gespeelde wed- strijden voor het Internationaal Lawntennis- tournament te Scheveningen luiden als volgt: Heeren-dubbeispel, kwartfinale. Hunter (Amerika) en Timmer (Nederland) slaan Broese van Groenau en jhr. R. van Lennep (Nederland) 6—0, 6—1, 6—2. Gemengd-dubbelspel, kwartfinale. Mrs. Mac-Ilquham en Olliff (Engeland) slaair Frau Redlich en Artens (Oostenrijk) Dames-enkelspel tweede ronde: Mej. Rollin Couquerque (Nederland) slaat mej. J. Sigart (Belgie) 64, 6—2. Heeren-enkelspelkwartfinale. Jhr. C. van Lennep (Nederland) slaat Aeschlimann (Zwitserland) I6, 6—4. 68, 64, 62. Gemengd-dubbelspel, kwartfinale. Mej. Aussem (Duitschland) en Hunter (Ver. Staten) slaan mej. J. Sigart en La Croix (Belgie) 6—3, 3—6, 7—5. Heeren-dubbelspei, kwartfinale. Robson en Boyd (Argentinie) slaan Gen- tien en Danet (Frankrijk) 7—5, 64, 3—6, 60. Troostronde, Heeren-enkelspel, le ronde Zappa (Argentinie) slaat Iweins (Belgie) 64, 63. Balli (Griekenland) slaat Jhr. Benthem van den Berg (Ned.) 60, 64. Morea (Argentinie) slaat Papadopulo (Griekenland) 62, 6—0. De Raad vergaderde hedenmiddag. Afwe- zig de heeren Ihomassen en Woldendorp. B. en W. stelden inhandenstelling van het College om prae-advies voor. De heer Westerhof drong op spoed aan. Nog steeds is er woningnood. Mr. Leesberg betoogde, dat aan de zaak een principieele en een technische zijde zitten, doch een vlug prae-advies is wel mo gelijk. De notulen van de vorige vergadering wer den onveradnerd goedgekeurd. De heer Veen had bemerkingen over he! verslag in verband met de luxueuse lantaarn- 'ytisch ver ier van de doch dit was niet juist. De voorzitter merkte op, dat het ver slag niet aan de orde was. Besloten werd ook in hooger beroep proces te voeren met den heer Jansen, die in eerste instantie had verloren. Het bereft de leve ring van meubilair voor den Keuringsdienst voor Waren. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 9 Mei 1928, nr. 100 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 30 Maart. 1928 no. 1 tot het om niet in eigen- dom overnemen van straten van de vereeni ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar". Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 9 Mei 1928, nr. 3 van het zelfde College, houdende mededeeling hen goedgekeurde raadsbesluit van 25 Aug. 1927, tot vaststelling van een plan tot her- ziening van het uitbreidingsplan. Alsvoren. c. een brief dd. 30 Mei 1928, nr. 78 van het zelfde College, houdende mededeeling, de Verordening regelende de samenstelling en den werkkring van de Commissie van bij- stand voor het onderwijs, vastgesteld bij raadsbesluit van 10 Mei 1928, te hebben aan genomen voor kennisgeving. Alsvoren. d. Een brief d.d. 30 Mei 1928, nr. 137 var het zelfde College, ten geleide van het dool hen goedgekeurde raadsbesluit van 10 Mei 1928 nr. 4 inzake verhuur van een terrein aan het Kerkplein aan de N. V. Alkmaar. sche Manufacturenhandel van Vroom ei Dreesmann. Als voren. e. Een brief d.d. 30 Mei 1928, nr. 77 van het zelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 10 Mei 1928, nr 19 tot goedkeuring der begrooting voor 1928 van, en de toekenning van subsi- die aan de Vereenigingen voor Kinderklee ding en -voeding het Burgerlijk Armbestuur, de Vereeniging voor Gezinsverpleging en d« Vereeniging tot instandhouding van een kin- derbewaarplaats. Als voren. f. Een brief van het zelfde College d d. 30 Mei 1928, nr. 135, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurde raads besluit van 10 Mei 1928 nr. 2, tot aankoop van het kantoor, Breedstraat no. 11 van de Bank-Associatie Wertheim en Gomperts. Als voren. g. Een brief d.d. 30 Mei 1928, nr. 135 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 10 Me, 1928 no. 14, tot verhuur van een stukjt grond aan J. C. Pouwels. Als voren. h. Een brief d.d. 30 Mei 1928, nr. 136 van het zelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurde raadsbesluit van 10 Mei 1928 no. 3 tot ver- X pftWHinmB DAMES ZIJDEN ONDEROOEDEREN

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2