Het mooiste Meisje, 0innen8and StacBsBiieaaws HET AANTAL GEi'NTERNEERDE INDIeRS. j In de memorie van antwoord der Indische regeering op de algemeene beschouwingen van den Volksraad wordt opgemerkt, dat lift totaal aantal ge'interneerden 1053 bedraagt, waarbij niet gerekend zijn de leden van het gezin, die de interneering deelen en waarvan er reeds OfiO zijn opgezonden, Inzake de voorstellen tot interneering van nog 254 personen heeft de regeering nog geen beslissing genomen. Over de in Nederland vrijgesproken In dische studenten wordt nog opgemerkt dat bij hun eventueelen terugkeer naar Ned- Indie de toelating tot het land, voor zoo- verre zij Ned.-Indische onderdanen zijn, jiet geweigerd kan worden. Toepassing van it exorbitante rechten op deze jongelui is uitgesloten, zoolang zij daartoe door hun ge- drag in Indie geen aanleiding geven. Voor zooverre de vrijgesproken jongelui zich mochten aanmelden voor plaatsing in's lands dienst zal in elk concreet geval beslist wor den in hoeverre daaraan gevolg kan worden gegeven. ST AD EN PLATTELAND. Snelle groei van de steden, stilstand of gchteruitgang van het platteland, voorzoo- ver daar geen industrie wordt beoefend dat kenmerkt, wat het verloop der bevolking betreft, den tegenwoordigen tijd, nu de boe- ren door de economische omstandigheden genoodzaakt worden ook op hun werk- krachten zoo veel mogelijk te bezuinigen en de steden, dank zij een intensief bussenver- keer, hoe langer hoe gemakkelijker te berei- ken zijn. Zoo sterk als in de provincie Groningen zal dit verschijnsel zich echter waarschijnlijk nergens manifesteeren: volgens den dezer dagen gepubliceerden staat der bevolking van die provincie, nam het aantal inwoners gedurende het jaar 1927 met 2100 toe. van welke toeneming de stad Groningen alleen al 1723 voor haar rekening kreeg. Verder gingen een zestal gemeenten, waar industrie beoefend wordt of waar op ontginningsge- bied wat vertier heerscht, samen in totaal met bijna 700 inwoners vooruit, terwijl voor de 50 overige gemeenten het zielental of on- geveer stationnair bleef of eenigszins achter- uit ging. DE STORM OP DE ZUIDERZEE. Geen enkele tjalk vergaan? De kapitein van de gasboot heeft een on- ferzoek ingesteld naar de vier tjalken, die in de Zuiderzee zouden gezonken zijn. De wrak ken van die tjalken zijn niet door hem gevon- ien, zoodat er vermoedelijk geen enkele tjalk vergaan is. Ook bij Urk bleek geen tjalk ge zonken te zijn. De kapitein heeft een lichtboei geplaats bij het wrak van „De Onderneming", schipper v. d. Meer. Van de negen mosselenvaartuigen, omtrent wier lot men in ongerustheid verkeerde, zijn er drie in Houkes (Wieringen) en zes in Medemblik binnengeloopen. Tengevolge van een defect in den keerdam is door den N. W. storm van de laatste dagen het Buitendijksche veld het Lemsterhop, groot ruim 500 H.A. onder het zeewater ge- loopen. Het daarin loopende vee werd nog juist bijtijds gered. De betrokken veehouders zchter lijden belangrijke schade van het gras- gewas. De reddingsboot van De Brughsluis (Texel) heeft van het op de Neetje Jans Roggeplaat gezonken scheepje „Grauw 8" gered den schipper en den knecht. Het vaar- tuigje is waarschijnlijk verloren. VERIJDELDE ONTSNAPPING. Donderdagmiddag 'waren twee rijksveld- wachters met een Duitscher op transport van Rotterdam naar Kaldenkirchen. Op de Moerdijksche spoorbrug zag de man kans, zich door een W C.-trechter te laten zakken en op de spoorbaan te komen. De veldwach- ters brachten den trein tot stilstand en be- gennen een achtervolging. Na circa 300 M. geioopen te hebben, vier de ontvluchtte en kreeg een bloedspuwing. Op advies van een geneeskundige werd hij naar het ziekenhuis te Dordrecht vervo-.rd. Daar achtte de direc- teur het gewenscht, de reis naar Duitschland niet voort te zetten, doch met den arrestant naar Rotterdam terug te keeren. DE REDDINGBOOT „SCHUTTEVAER". Verkeerde navigatie van kapitein Sinit? Een rechtszaak. Donderdagavond heeft de heer Schuttevaer te Rotterdam ten lezing gehouden over zijn tocht naar Plymouth. Hij vertvlde eerst uit- voerig over de aanleiding tot het bouwen van de boot. De wederwaardigheden, die hij heeft ondervonden met zijn model en later met zijn booten, schetste hij uitvoerig. In het verhaal van zijn tocht naar Plymouth liet hij uitko- men dat de navigatie van kapitein Smit veel te wenschen heeft gelaten. Aan het eind van den avond heeft een zoon van den heer Schuttevaer medegedeeld, dat stuurman Kruithof te Plymouth, naar de heer Schuttevaer zei onder drang van kapi tein Smit, den ouden heer Schuttevaer had aangevallen met een mes. In'de daarbij ont- stane worst: ling zou Kruithof hebben geroe- Jen: „Nu is de boot ons!" net is cren neer Schuttevaer tevens bekend, dat Kruithof aan zijn vrouw een brief heeft geschreven, waarin hij haar mededeelt, dat zij Kruithof en kapitein Smit zich meester hadden weten te maken van de boot. Deze aangelegenheid is in handen gegeven van den consul te Ply mouth, van wien de heer Schuttevaer vier we- ken uitstel heeft gekregen om zijn zaken te regelen. Er zijn thans reeds weer tal van aanbiedin- gen binncn gekomen van personen, die zich voor een tocht over den Oceaan beschikbaar stellen. LOONCONFLICT IN DE SCHOEN-INDUSTRIE. De firma Oosterholt en Wiegerink te Grcenlo heeft een loonsverlaging ingevoerd van 5 pet., hetgeen oorzaak is dat wanneer de firma deze loonsverlaging niet intrekt, het pcrsoneel tot staken zal overgaan. Het bedrijf omvat 80 man personeel, dat, althans groo- t.ndeels, aangesloten is bij den Ned. R. K. Bond van Fabrieksarbeiders(sters) „Sint Willibrordus". DE GASCORRUPTIE. Twee directeuren veroordeeld. "De rechtbank te Zutphen wees gister von- nis in twee zaken betreffende gascorrupties. De directeur van de gasfabriek te Winters- wijk werd wegens het als ambtenaar cen gift aannemen, wetende dat zij hem gedaan werd, teneinde hem te bewegen om, zonder daar- door in strijd met zijn plicht te handekn, in zijn bediening iets te aoen, veroordeeld tot 200 boete of een maand hechtenis. De eisch luidde 400 boete of een maand hech tenis. Verder werd de directeur van de gasfabriek te Zutphen, ter zake als voren, veroordeeld tot 200 boete of een maand hechtenis, con form den eisch. DE REIS DER KONINGIN. Omtrent de reis naar het Noorden, die de koningin en prinses Juliana heden Zaterdag zullen aanvangen, meldt het Ned. Corr. Bur.: De eerste verblijfplaats is Abisko, in het Noorden van Zweden, waar de koningin eveneens in 1924 vertoefde, terwijl het voor- nemen bestaat daarna de noordelijke fjorden van het Noorweegsche hooggebergte te be- zoeken. Graaf Dumonceau en gravin Dumonceau geb. baronesse de Constant Rebecque verge- zellen haar op deze reis, terwijl het begelei- dende gevolg bestaat uit jkvr. Van Swinde- ren, eerste hofdame der koningin, bars. Bentinck, hofdame der prinses, en majoor jhr. De Jonge van Ellemeet, adj. der koningin Fr>ovincia@l nieuws PREDIKBEURTEN. 17 Juni. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. B'oeke HENSBROEK, geen dienst, vacature. HOOGWOUD, geen dienst. LIMMEN, 10 uur, Ds. Roobol. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, Ds Staal. OUDKARSPEL, geen dienst. URSEM, nm. 8 uur, Ds. Homan. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Ds. Zil- linger Molenaar. WINKEL, 10 uur, Ds. van Baalen. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. Doopsgez. gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. BROEK OP LANGENDIJK, 10.30 uur, Ds. de Jong. GRAFT NOORDEIND, 10 uur, Ds. van Giessen. NIEUWE NIEDORP, n.m. 7.30 uur, Ds. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. - (Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Volk.) BELANGRIJKE UITVINDING OP TUINBOUWGEBIED. Onder de auspicien van den heer Rietema, Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, werd he- de in aanwezigheid van vcel heeren tuinders uit de Streek, een apparaat gedemonstreerd, waarm.de de tuinders en kweekrs uit eigen tuinrgond zelf hunne ptoten kunnen persen. De tuinder werke in dit geval dus niet meer megebakken potten, doch met een pot welkc- uit dezelfde bestanddeekn bestaat als de grond, waarin de plantjes later tot voile grootte moeten komen. Het toestel wordt met de hand en den voet bediend. De behan- deling is uiterst eenvoudig. De potten zijn direct voor het gebruik gereed, doch kunnen ook op voorraad worden gemaakt, wat ge- schieden kan in den minder drukken tijd. Be- halve de besparing aan geld voor de bloem- potten (brekage) bestaat het groote voor- deel der zelfv.rvaardiging hierin, dat men niet meer behoeft te verpotten. Men zet de jonge plantjes (kool, erwten, boonen, sla, tomaten, aardappelen enz.) bij het uitdunnen direct in de pot, waarna de plant later met pot en al in den vollen grond geplaatst wordt. De pot lost zich alsdan geheel in den vollen grond op. Een ander voordeel is daar in gelegen, dat zich geen potziekte meer kan voordoen, noch stilstand in de wortelvor- ming, waardoor de planten zich sneller en flinker ontwikkelen en eerder op de markt Meneer, In de courani lezend „Ik zie hier dat de Japan ners nog altijd de gewoonte hebben om hun schoenen uit te trekken voor ze een huis binnen gaan Me vrouw, een beetje koel„Die gev. ute bestaat hier in huis ook na E^dde^nacht.,* (Humorist). verhandeieaar zijrt. In het Westland worden de toestellen reeds druk gebruikt. Importeur van het appa raat is de firma Koenigs Gunther, welke fir ma als vertegenwoordiger voor Noord-Hol- land heeft aangesteld de firma V. S. Ohm- stede te Alkmaar. WINKEL. In de plaats van wijlen den heer C. Meurs is tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier benoemd, de heer P. Strijker. Door de coop, broodbakkerij en ver- bruiksvereeniging „De Tijdgeest" is thans samengesteld de ledenraad, het instituut waartoe in de laatst gehouden ledenvergade- ring werd besloten. Deze raad bestaat uit 48 leden, gekozen door de leden in verschillende districten, waarin het gebied waar de codpe- ratie werkt, is verdeeld. Onder deze leden be- vindt zich een vrouwelijk lid. Vrijdagmiddag kwam het ongeveer vier- jarig dochtertje van den heer D. A. de Bruyn, in aanraking met een motorrijder, dooraat zij spelende bij een draaiorgel daar plotse- ling achter vandaan kwam en een aanrijding niet te voorkomen was. Het kind werd ernstig aan't hoofd gewond bij omwonenden binnen- gedragen, waar direct geneeskundige hulp kon worden verleend. Voor zoover ons werd medegedeeld, heeft de motorrijder geen schuld BERGEN. Donderdag j.l. is door den architect K. P Zuurbier te Schoorl aanbesteed het bouwen van een landhuis in het van Reenenpark te Bergen. Er werd als volgt ingeschreven R. Bot, Alkmaar, 17400; J. Beumer, Alkmaar, 17483; P. Verweel, Bergen, f 15792; B. Koomen, Uitgeest, 15200; A Wittebrood, Beemster, 14890; C. Roos, Bergen, 1462b; I J. Kroonenburg, Alkmaar. 14475; Nic. Smit, Bergen, 14350; C. v. d. Steen, Bergen, 14200; J. Houtenbos, Bergen; 13400; D. Beeldman, Bergen, 12850; J. den Das en G. J. Schuit, Bergen,. 12555; A. Prins, Bergen, 12500. SchilderwerkW. Beukers, Bergen' 1620 en J. Leegwater, Bergen, 1565. DE STREEK. Van uit deze tuinbouwstreek werden nog betrekkelijk weinig vroege aardappelen naar het buitenland verzonden. Een en ander vindt zijn oorzaak in het feit, dat Italie nogal veel exporteert op de Duitsche markt. De gevallen regens zijn bevorderlijk ge- weest voor de hier te veld staande vroege ge- wassen. Men verwacht van de aardappelen een ruime teelt. Mej. C. N. H. de Jong is benoemd als leerares hude Hoog-Duitsche taal en letter- kunde aan net gemeentelijk Lyceum te Haar lem. EGMOND AAN ZEE. De heer M. A. Zwart, geboren te Egmond aan Zee, die zijn opleiding heeft ontvangen in het oud-Katholiek-Seminarie te Amersfoort en aldaar zijn priesterwijding heeft ontvan gen op 10 Juni 1.1. in de Seminarie-Kapel te Amersfoort, hoopt a.s. Zondag zijn eerste Heiligen dienst in de oud-katholieke kerk „St Agnes" te Egmond aan Zee te vervullen. Ongetwijfeld zal het den jongen priester niet aan belangstelliftg ontbreken, daar hij in vele kringen het vrienden-hart wist te ver- overen. DE RIJP (Mei.) Geboren: Jan Cornelis, z. van H. v. d. Bosch en J. C. Sunder. Johanna Elisabeth, d. van Pieter Krijgsman en Catharina Alles. Lizabeth Dora, d. van T. van der Laan en A. Veen. Pieter, z. van D. Blokzijl en A Buur. Anna, d. van P. Lakemond en A. Zijp. Over led en Anna Maria Kaay, 46 j., echtgenoote van W. Woestenburg. Sophie Rooyens, 93 j., wed. van J. v. Voorden. DE ALKMAARSHE PADVINDERS. Welpen. Zondag 17 Juni. Hordejacht. Aanvang half tien. Woensdag 20 Juni. Hordebijeenkomst. Aan vang 2 uur. Verkenners. Zaterdag 23 Juni. Troep-oefening. Aan- vang 2 uur. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 2 5 uur. Des Zaterdags van 91. Voor werk nemers uitsluitend van 912 en op Maan- dag- en Donderdagavond van 78 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 bakker, 2 bankwerkers, 1 banketbakker, 1 boekbinder, 1 chauffeur, 7 grondwerkers, 1 fundeeringwerker, 2 kantoorbedienden, 1 kleermaker, 1 klinker, 1 lederwerker, 2 letter- zetteis, 1 maehinezetter, 3 magazijnbedien- den, 4 m-etselaars, 3 meubelmakers, 12 opper- lieden, 7 pakhuisknechts, 2 reizigers, 1 scheepstimmerman, 1 schipper, 23 sigaren- makers, 1 sig. kistenplakkers, 2 smeden, 1 stoker, 4 stukadoors, 2 stiaatmakers, 1 sui- kerwerker, 6 timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 vuurwerker, 1 zetter-drukker, 56 losse arbei- ders en 3 werksters. Geplaatst: 1 bankwerker, 1 monteur, 1 op- perman, 4 timmerlieden, 7 transportarbeiders en A 'r^ee arheiders. Alkmaar. 16 Juni 1928. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ Raadpleegt bij het maken van Uw vacantie- plannen de volgende boeken en gidsjes, welk? in de Leeszaal ter inzage liggen. Belgie. F. Ratten. Brugge. A. van Vaveren. Belgie als toeristenland Diverse gidsjes: Ardennen, Brussel, Brug ge, enz. Duitschland. Norddeutschland. Mitteldeutschland. Siiddeutschland. Die Stadte Deutschosterreichs. Die preussische Oberlausitz. Der Landkreis Sorau a. L. Deutscne vencenro Diverse gidsjes: Schwarzwald, Harz, enz. Engeland. Abbeys, Castles, Cathedraals, uitg. van The great Western Railway. Diverse gidsjes: Wight, Folkestone, East bourne, enz. ltalil. C. en T. Easton. Kleine gids van Italie. G. Faure. De Italiaansche meren. H. Kuyper. Lentedagen in Italie. Diverse gidsjes: Italiaansche meren, Vene- tie, enz. Noorwegen. Diverse gidsjes: Noordkaap, Spitsbergen, enz. Zwitserland. Duizend en een kijkjes in Zwitserland. A. Pieters. Zwitserland. Diverse gidsjes: Berner Oberland, Engadin, enz. Middellandsche Zee-gebied. A. M. de Jong. Naar zonnige landen in don- ker getij. Vavantiereizen met de Mij. Nederhnd. Vacaniiereizen met de Rotterdamsche Lloyd. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1928. Op 17 Juni zal geopend zijn de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den voi- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nacntdienst waargenomen. En wder was Parijs in emotie, maar in een- drachtige emotie nu, zonder verdeeldheid van partij-groepen zooals bij de verkiezingen, want nu ging het om de eer van heel Frankrijk tegenover het buitenland, en wel om een speciaal punt van die eer, dat alle Franschen zeer na aan het hart ligt de roem der schoonheid hunner vrouwen en meisjes. Voor het tweede jaar is er in Amerika een wedstrijd uitgeschreven tusschen de mooiste meisjes van de belangrijkste landen, ten einde uit al die mooisten de allermooiste te kiezen, die dan den titel zal krijgen van „het mooiste meisje van de wereld." Verleden jaar was F /ikrijk diep teleurge- steld, dat die titel aan een Amerikaansche was toegewezen en niet aan de afgevaardigde mooiste Fran?aise. Maar dit jaar moeten en zullen ze de overwinning behalen in dien wereld-wedstrijd,zoo besloten ze, de uiterste zorg zou besteed worden aan de keuze. Daar- om stelden ze een keuringscomite vast, dat uit louter vak-kundige menschen bestond: beeldhouwers, schilders( waaronder den Hol lander Kees van Dongen), Manuel, de meest artisiieke fotograaf van Parijs, madame Jen ny, een van de grootste vrouwelijke Parijsche kleermakers, die de uitverkoren' schoonheid ook zou aankleeden, en nog veel andere des- kundigen. De oproep werd gedaan, en meer dan driehonderd meisjes meldden zich aan, die zich stuk voor stuk verbeeldden het mooiste meisje van de wereld te zijn. Een eerste oppervlakkige keuring, en tweehonderd schoonen werden naar huis ge- stuurd, tot haar groote verwondering natuur- lijk. De overige honderd werden uitgenoodigd zich op een beapalden datum, op een bepaald uur, aan te melden aan de tooneelzaal van „Le Journal", een der meest populaire Parij sche dagbladen. Daar moesten ze verschij- nen, naar keuze in avond-toilet of in stads- toilet. Lang voor het opgegeven uur waren ze al daar, vergezeld van moeders, zusters en vriendinnen. En van talrijke journalisten na- tuurlijk ook. De honderd candidaten werden door een lid van het comite meegevoerd naar een wachtzaal. De moeders, zusters, vriendinnen, journalisten en verdere nieuwsgierigen zoch- ten zich een plaatsje in de tooneelzaal, en wachtten tot de voorstelling zou beginnen. Van het tooneel was nog niets te zien, de gordijnen waren nog toe. Maar daarachter hoorde men reeds geschuifel en gepraat. Het duurde, en duurde en steeds ging het gordijn maar niet open. En het zou niet opengaan, want het keuringscomite wilde rustig oordeelen kunnen, zonder eenige aflei- ding en wilde de moeders, zusters en vrien- 'innen de emotie bespraen, die een openbare keuring met zich mee zou brengen. Achter het gordijn, daar zaten ze reeds klaar de jury-leden. Ze babbelden nog even, en toen Nummer een!" riep de voorzitter. Een rilling van ontroering ging door de zaal Het gewichtige werk, dat Frankrijk's eer te handhaven had, was begonnen Een voor een verschenen de meisjes voor hun rechters. Van boven tot onder, van voren tot achter werd eike candidate nauwkeurig bekeken, elk zichbaar onderdeeltje kreeg zijn beurt, handen, voeten, armen, beenen, haar, voorhoofd, neus, mond, oogen alles. En elk jury-lid, dat zich een meening gevormd had, schreef op zijn candidaten-lijst een waar- deerings-cijfer achter nummer en naam van de gekeurde schoonheid, precies zooals op school de leeraar een cijfer geeft voor een op- stel of thema. Toen alle jury-leden hun mee ning hadden voorgesteld, mocht de candidate weer vertrekken en haar verder lot afwachten, terwijl het volgende nummer aan de beurt kwam. Honderd candidaten moesten zoo de revue passeeren; het zaal-publiek zat maar te wach- ten maar eindelijk, zoo hoopten ze, ein- delijk zou dan toch dat wachten wel beloond worden, en zouden ze den uitslag te hooren krijgen. Uren hadden ze zoo gezeten, zonder iets te zien, en zonder iets te hooren, dan af en toe een nummer, toen voor het tooneelgordijn een der comite-leden verscheen, die het publiek mededeelde, dat de jury ongeveer nog een uur werk zou hebben, maar dat de uitslag niet bekend zou worden gemaakt voor den volgen- den dag om 2 uur, en dat het publiek dus aangeraden werd maar liever naar huis te gaan. Teleurgesteld droop het publiek af. De jury werkte verder. Toen de keuring ein delijk afgeloopen was, kwam net werk. Alle cijfers, die iedere candidate op zich vereenigd had, werd samengeteld en dat eind- cijfer werd op een definitieve lijst achter haar naam geschreven. Wie het hoogste eindcijfei zou hebben, die zou de uitverkoren schoonheid zijn, de „miss France", die naar Amerika zou mogen gaan. Den volgenden dag om twee uur vernair het toegestroomde publiek, dat die uitverkore- ne was: Raymonde Allain, een Parijsch meisje van nog maar 16 jaar oud, doch groot en forsch voor haar leeftijd, en die geen kortgeknipt haar draagt. De nieuwe ,pniss France" ontving de geluk. wenschen van het comitd, dronk een glas champagne met hen, werd hartelijk omhelsd door haar moeder, hartelijk gefeliciteerd door vrienden en kennissen, en zelfs door haar mede-candidaten, voor wie dat natuurlijk een pijnlijk karweitje was. Miss France straalde! „0, wat vind ik het heerlijk, dat ik de mooiste ben!" bekende ze kinderlijk, „ik ben zoo blij „En nu vertellen, miss France, want mar- gen willen alle kranten over u schrijven 1" De journalisten omringden haar met hun notitieboekjes, hun blocknota's, hun vulpen- houders. En miss France vertelde, aan e£n stuk door, met schitterende oogen, opgewonden van blijdschap, ze vertelde maar van alles, wat haar zoo inviel: dat ze uit een advocaten-fa- milie stamt, dat ze nooit kort haar heeft wil len dragen, dat ze een klein broertje heeft, waar ze dol op is, dat ze in Amerika gewoond heeft, toen ze nog heel jong was, maar al haar Engelsch zoowat vergeten is, dat ze die taal aan het bijwerken is met haar vader, dat ze zoo dolgraag voor de film wou spelen, dat ze zoo graag naar de bioscoop gaat, dat ze mooie portretten wil laten maken, dat ze het heerlijk vindt dat madame Jenny haar klee- den zal voor haar Amerikaansche reis De journalisten moesten plaats maken vooi de fotografen, want alle Parijsche kranten wilden den volgenden dag, of zelfs's avonds nog een portret van de nieuwe miss France publiceeren. f iim-ondememers liepen rond, bestudeer- den de 99 afgewezen candidaten, die alien haar liefste glimlachjes naar voren brachten, haar meest gracieuse houdingen aannamen Buiten het gebouw stond een dichte menig- te te wachten, om de nieuwe miss France te zien en te keuren. En naar hun gejuich te oor deelen, waren ze zeer ingenomen met de keuze van het comite, het was alsof er een koningin voorbij ging! De eerstvolgende dagen was „miss France" het gesprek van den dag. En met ongeduld werd afgewacht de komst van de andere Europeesche schoonheids-koninginnen, die alien in Parijs bij elkaar zouden komen, om daarna gezamelijk zich in te schepen naar Amerika. Daar waren ze: miss England, miss Ger many, miss Belgium, miss Luxembourg, miss Spain en miss Italy allemaal mooie en knappe gezichtjes, sierijke, ranke gestalten. Maar is miss France niet eigenlijk de mooish, van alien?, geen Parijzenaar die daaraan twijfelt! De Parijzenaars zijn dus blij en welge* moed, en allerhartelijkst ontvangen ze de concurrentjes van miss France. Ze juichen ze toe, ze bieden ze bloemen aan, een eere-diner, ze publiceeren haar portretten. Na een paar dagen boemelen in Parijs (o, ,boemelen" onder toezicht van haar mama's, die alien meegekomen zijn en haar ook in Amerika steeds vergezellen zullen!) vertrek ken ze naar St. Nazaire waar de boot naat Amerika hen wacht. Aan de gare d'Orsay staat het perron vol, vol Parijzenaars, die allemaal even genieten willen van het onge- wone schouwspel, de zeven mooiste Europee sche meisjes bij elkaar te zien! In St. Nazaire worden ze door de officieren van de „Cuba" ontvangen met een eerbewij- zen, echte koninginnen waardig. Onderweg zullen ze Vigo aandoen, waar miss Cuba zich bij hen zal inschepen, en Vera-Cruz, waar miss Mexico aan boord zal •komen. En natuurlijk zijn er ook weer journalisten op de boot meegegaan, enkel en alleen om hun lezers op de hoogte te houden van het doen en laten van al die schoonheden. En trouw sturen ze hun berichten over naar da Parijsche bladen. Ze vertellen in de eerste plaats natuurlijk van miss France, dat ze een beetje bleek ziet van de vermoeienissen dat ze het koud vind I aan boord en steeds zich omhult met plaid? en bontwerk; dat de matrozen, zoo gauw zi, daar kans toe zien, het een of ander (onnoo' dige) werkje komen verrichten in haar nabij- held, om van haar aanblik te kunnen genie ten. Ze vertellen, dat miss Belgium ervan houdt wandelingen te maken over het dek, de zon opzoekt en kieken neemt. Dat miss Luxembourg niets anders doet dar maar steeds vriendelijke glimlachjes uitzen- den, naar iedereen, van den scheepsjongen af tot den kapitein toe. Dat miss Italy onophcudelijk chocolade knabbelt om niet zeeziek te worden, en veel leest, Fransche, Engelsch, Italiaansche en Spaansche tijdschriften. Dat miss Germany altijd vroolij'k en opge- wekt is, en geen jazz-muziek kan hooren zon der met haar heupen te wiegen, en geen viool- solo zonder zachtjes de melodie mee te neu- rien. Dat miss Spain, een klein nerveus per- soontje, altijd lijkt te dansen in plaats van te loopen, dat ze de taal van geen der andere schoonheids-koninginnen begrijpt, en daarom maar steeds in haar eentje praat, als ze niet lacht of zingt. Dat miss England meestal stil in een eigen hoekje van de conversatie-zaal zit, waar ze zich een soort „home" heeft gevormd, waar ze bezoek ontvangt, thee presenteert zich be- wonderen laat, en veel lacht, want ze heeft prachtige tanden. Dat alle concurrentjes zeer eensgezind schijnen te zijn, en dat vaderlijk over hen waakt een Luxemburgsch generaal, wien dezt belangrijke zorg is opgedragen. Nog eenige dagen de schoonheids-wed- strijd in Galveston zal van den 2den tot dec 5den Juni gehouden worden en dan dan wie zal dan „het mooiste meisje van de wereld" zijn? Zal Parijs jubelen of wel diep verslagen zijn? De dag nadert de zenuwachtigheid der spanning stijgt M. DE ROVANNO.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7