mtmaamls CoeranL FEU1LLET0N. Biraiierglafigi uonflani dertipfe .(aarlang. fflasli®«<iis$ekje IeO.ro 'MtileR. 4.20 ark^fSmSTftr 4.35 Causerie. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Vacantie- praatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoon- muziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7 05 Gramo- fconmuziek. 7 20 Causerie: Poetry. 7.35 Rheinberger's orgelsonaten. 7.45 Lezing: Engines for the road and the air. 8.05 J Jose, Joodsch komiek. 8.20 Muzikale curiosi- teiten, V. Hely Hutchinson, piano. Orkest. (Onderbroken door een lezing over: Food and the mind). 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles 9.55 Nieuwsberichten. 10. Ballade-concert. O Kavann, alt. H. Eisdell, tenor. M. Dilling, harp. 10.30 De Aldershot taptoe bij zoeklichten. De Bands van de cava- lerie en artillerie. 10.55 (Vervolg) Balladen- concert. 11.15 (Vervolg) Aldershot taptoe. 11.3512.05 Finale. God save the King. Par its „Radio-Paris"1750 Af. 10.50 11.Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 90511.20 „Bo- ris Gcdounoff", opera van Moussorgsky. Or kest, koor en solisten. Langenberg, 469 M, 1.25—2.50 Russische volksmuziek, door het Russische kunstenaars- orkest. 4.355.05 Jeugdconcert. 6.207.15 Kamermuziek. J. Bergen, sopraan. O. Bol- sche en K. Eicbrodt, piano. E. Grape, bege- leiding. 7.20 „Der Barbier von Sevilla", kom. opera in 3 acten van Rossini. 10.50 Sluiten. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezin gen. 8.30 ,,Eva", operette in 3 acten van Franz Lehar. 10.50 Sluiten. Hamburg, 395 Af. 6.20 Walsconcert. Or kest. 8.20 „Kreis der Zwolf". Wolfgang Hellmert en Fred, van Zollikofer lezen uit eigen werken. Daarna „Wann hat sie gelo- gen", hoorspel in 1 acte van Knobloch. Daarna tot 11.20Caba et. Brussel, 509 Af. 5.206.20 Orgelconcert. Daarna orkestconcert. 6.50—7.35 Triocon- cert. 8.2010.35 Concert in de Antwerpsche dierentuin. STOOM ONTSNAPT. Twee gewonden. Zaterdagavond lag op den hoek van de Koushaven en den Nieuwen Waterweg de sleepboot „Middelburg" van den Ned. Stoom sleepdienst v/h. B. Smit Jr., te wachten op een ploeg van 24 arbeiders die naar een zee- schip in de Waalhaven moesten worden ge- bracht. Zij waren nauwelijks aan boord, toen een groote straal stoom over dek schoot. Een fiets, welke tegen de koelkast van den ketel stond, werd door den stoom weggeduwd en daardoor werd de eigenaar van de fiets, die er dicht bij stond, achterover over boord ge- duwd. Hij kreeg sen wond aan het hoofd, maar wist zich te redden Een ander, evenals hij uit Pe'rnis afkomstig, kreeg den straal heeten stoom tegen den borst, waardoor ook hij te water geraakte. Hij wist de verschan- sing te grijpen, doch toen hij met zijn hoofd daar boven uit kwam, spoot de stoom in zijn gezicht. Hij werd aan boord getrokken. Er zijn nog twee andere werklieden te wa ter geraakt. De beide gewonden werden voorloopig verbonden en van droge kleeren voorzien. Per politieboot zijn ze naar de Hei- plaat gebracht van waar zij zich naar huis konden begeven. Bij onderzoek is gebleken dat aan stuur- boordzijde van den stoomketel een pijp zat Deze pijp, welke op het peilglas staat, was waarschijnlijk slecht op de flens gesoldeerd. De pijp is door de rivierpolitie in beslag ge- nomen. De sleepboot is door een andere boot naar de Zalmhaven gesleept, waar zij voorloopig blijft liggen. Zoodra de stoom zoover verminderd was dat men naar binnen kon gaan, is de machi nist naar de machinekamer gegaan, waar hij de vuren heeft gedoofd, zoodat erger werd voorkomen. DE LOONEN VAN HET AMSTER- DAMSCH GEMEENTEPERSONEEL. In de vergaderingen van de Centrale Com- missies voor het georganiseerd overleg in werklieden- en ambtenaarszaken is door den waarnemend voorzitter, wethouder Vos, me- degedeeld, dat B. en W. hebben besloten nief in te gaan op de jongste voorstellen van de werknemers. B. en W. waren bereid, in afwachting van de ontwikkeling van het indexcijfer de be- staande overeenkomst te handhaven tot 30 Juni 1929, dan zou men weer kunnen zien. Namens de ambtenaren en werklieden is daarop verklaard, dat zij zich niet gemach- tigd achten om op hunne laatste voorstellen terug te komen. Zij zouden de situatie in hunne ledenver- gaderingen bespreken. Vrijdag zullen deze commissies weer bij- een komen, dan zal over de voorstellen van B. en W. worden gestemd. Wanneer ook dan partijen niet dichter bij elkaar komen, komt dlHEBX HI TTSKFgShRl RF BfSHssfh§""a^h' flfif Raad. BALLONVAART TEGEN WIL EN DANK. Ongeveer 11 uur Zaterdagmorgen was men op een terrein achter de Utrechtsche gas- fabriek bezig met het vullen van den ballon „Hollandia met welken ballon als passa- giers de bekende Oost-Indie-vlieger luitenant Koppen, Dalia Mouton en Dudok de Wit zouden meegaan. De ballon was volledig ge- vuld en zou juist boven de mand gezet wor den, toen een dochtertje van Dalia Mouton ontdekte, dat het net gescheurd was. Onmid dellijk werd bevel gegeven den ballon te ledigen. Bij deze werkzaamheid is de ballon door een rukwind weggeslagen. De adjudant- onderofficier De Vries, van de luchtvaart- afdeeling Soesterberg, die de scheurbaan opentrok, is aan de scheurlijn blijven hangen. Door tegenwoordigheid van geest greep hij de ventillijn en scheurlijn en bleef zoodoende aan den ballon, die weg dreef, hangen. On- derwijl liep de ballon leeg en kreeg een pa rachute vorm. De ballon daalde daarop en De Vries sprong er af, nadat hij eerst in aan raking was gekomen met telefoondraden, op een der huizen aan de Willem Barendzstraat, Hij werd daarbij licht gewond. De ballon dreef verder en kwam in een der achter het fort De Bild gelegen weilanden terecht. DE ZAAK TEGEN MR. DENEKAMP. Hooger beroep De officier van justitie, mr. Hermans, die tegen mr. L. P. Denekamp, wegens bedriege- lijke bankbreuk voor een bedrag van circa twee millioen in verband met het faillissement van de Discontobank voor Credietinstellingen een jaar gevangenisstraf had geeischt, heeft thans, aangezien de Haagsche rechtbank mr. Denekamp van het telastgelegde heeft vrijge- sproken, tegen die beslissing hooger beroep aangeteekend. HET HUURKOOPSYSTEEM OORZAAK VOOR MISBRUIKEN. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft te recht gestaan een werklooze arbeider, die in 'n afbetalingsmagazijn 'n tafelkleed1 voor 30 had gekocht en dit kort daarna in de bank van leening had beleend voor 5. De recht bank veroordeelde den man tot 5 boete, overwegende, dat het huurkoopsysteem aan- leiding geeft tot groote misbruiken, terwijl het feit, dat volgens een getuige-deskundige het kleed maar 15 of 16 waard was, het ver- moeden doet rijzen, dat in het bedrag van den huurkoop-prijs al een zeer groote risico-pre- mie is opgenomen. Het O.M. had eveneens 5 boete geeischt, omdat het niet gewenscht is, dat de justitie langer als boeman gebruikt wordt om koopers van voor veel te hooge prijzen verkochte goe- deren tot betaling te dwingen. GASCORRUPTIE. De rechtbank te Middelburg heeft uit- spraak gedaan in twee zaken, betrekking heb- benden op het aannemen van steekpennin- gen. Zoowel de opzichter bij de gasfabriek te Middelburg als de vroegere gasmeester ta Wemeldinge werden vrijgesproken van het hun ten laste gelegde. DE ARBEIDSTIJD IN DEN SCHEEPS- BOUW. De minister van Arbeid heeft het voorne- men gehad, den arbeidstijd in den scheeps- bouw met ingang van 1 Juli van 50 uur op 48 uur per week terug te brengen. Van de zijde van de Rotterdamsche scheepsbouwbe- drijven, die van de overwerk-vergunning ge- bruik maken, zijn bezwaren ingebracht tegen een verkorting van den werktijd op zoo korten termijn. Het onder handen zijnde werk is ge- calculeerd op de basis van een 50-urige werk- week en de toestand van het bedrijf gedoogt geen plotselinge wijziging van den arbeids tijd. De minister is voor dit argument gezwicht, maar heeft nu aan werkgevers en werknemers meegedeeld, dat de overwerkvergunningen voor werven, waar zeeschepen worden ge- bouwd, na 31 December 1928 niet meer ver- leend zullen worden. De arbeidstijd op de werven voor rivierschepen, die 52 uur per week bedraagt, zal met October tot 50 uur per week worden teruggebracht. SCHEVENINGEN HONDERD JAAR BADPLAATS. Ter gelegenheid van het honderdjarig be- staan van Scheveningen als badplaats is Za- terdagmiddag in een der zalen van het Kur- haus een tentoonstelling; geopend, georgani- seerd door de Vereeniging „Die Haghe", welke betrekking heeft op de geschiedenis van Scheveningen en een overzicht geeft van de ontwikkeling der badplaats. NEDERLAND-EXPRESS. De Stoomvaartmaatschappij „Nederland"' deelt thans mede dat zij met de spoorweg- directie een regeling heeft getroffen, waar- No. 143 1528 Maaiidap; 1? Jaini. Dinsdag 19 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.302 Lunch- aiuziek door het Trio Verhey. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-orkest. Djobs [sing, sopraan. Egb. Veen, aan den vleugel. 7.15—7.45 Duitsche Olympiadeles. 8.— Feestconcert ter herdenking van het 75-jarig bestaan van de Kon. Mannenzangver. Apollo". Het Concertgebouw orkest. Annie woud, alt. Louis van Tulder, tenor. Kon. Mannenzangver. „Apollo"; onder leiding van Fred. J. Roeske. Na afloop zingt het Dubbelmannenkwartet „Octavo". Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.30—1.30 Lunch- muziek door het Trio Winkels, Amsterdam. 6.7.Dinermuziek. 7.30—8.— Cursus Kerklatijn, door Leo Speet. 8.Concert in Den Helder. De Harmoniekapel „Winnubst". Het Kinder(operette)- en dameskoor onder leiding van Mej. A. Hoogenbosch „St. Caecilia". A. J. Leeuwens, dir. organist. Kath. dubbel gem. kwartet „Cantemus Do mino". Mej. C. Korver, sopraan. Th. Ram- ler, bariton (duet). H. Toes, trombone. Mej. L. Leeuwens, pianobegeleiding. Spr. H. J. J. M. Alink, vlootaalmoezenier: Het Katho- licisme bi] de Marine. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, sopraan, viool en piano. 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Muziekles. 3.35 Muziek. 3.40 Fransche Naar het Engelsch van RAFAeL SABATINI. (Schrijver van „De Zeevaik") 58) Wat was dat? Ik stond plotseling op. Had mijin verbeel- ding mij beet toen ik geloofde dat er weer een deur kraakte? Ik luisterde, maar er volgde stilte, die slechts werd verstoord door stem- men in de gelagkamer. Evenals ik den waard op de trap had gerust gesteld, zoo verzekerde ik nu mij zelf dat het de wind was, het uit- hangbord van de herberg misschien, zwaaien- de in den storm. En toen, op een oogenblik dat ik mij zelf had gekalmeerd en ik op het punt was mijn overige kleeren uit te doen, zag ik iets en ik dankte den heme! dat ik den waard mijn degen niet had laten meenemen. Mijn oogen waren op de deur gevestigd, en, terwijl ik aandachtig keek zag ik de klink heel lang- raarn oplichten. Het was geen gezichtsbe- drog; ik was volkomen wakker en mijn oogen zijn scherp, het was ook geen vrees die mij dingen deal zien die niet bestonden. Zachtjes liep ik naar den post van het bed, waar ik mijn zwaard had opgehangen en even zach tjes haalde ik het uit de scheede. De deur werd opengeduwd en ik hoorde een heel zach- ten voetstap. Een bloote voet kwam langs de deur de kamer in; een oogenblik daeht ik er over hem af te slaan met mijn degentoen volgde een been, toen een half gekleed lichaam, waarop een hoofd met een gezicht het gezicht van Rodenard Op dat gezicht vlogen mij verbazing en honderd vermoedens door het hoofd. Hoe, in vredesnaam kwam hij hier, en met welk doel kwam hij in mijn kamer? Maar mijn vermoedens verdwenen al even gauw als ze bij mij waren opgekomen. Er was zulk een verontrustend waarschuwende blik-in zijn oogen toen hij het eene woord: „monseigneur!" fluisterde, dat indien er ge- vaar mocht dreigen het niet kwam van zijn zijde. „Wat voor den drommel begon ik. Maar bij het geluid van mijn stem werd de schrik in zijn oogen nog erger. „Stil!" fluisterde hij met den vinger op de lippen. „Stil monseigneur, in 's hemelsnaam wees stil". Heel zachtjes deed hij de deur dicht, lang- zaam maar pijnlijk strompelde hij naar mij toe. „Ze hebben plan u te vermoorden, mon seigneur", fluisterde hij. ,,Wat? Hier te Blagnac?" Hij knikte anstig. „Ach kom!" zei ik lachend. „Je raaskalt man. Wie kon weten dat ik hier kwam? En wie zou een complot smeden tegen mijn „Mijnheer de St. Eustache", antwoordde hij. „U hier verwachten, neen dat deden ze niet, maar zij waren voorbereid op de geringe kans van uw komst. Uit hetgeen ik heb op- g^vangen is er geen herberg tusschen hier en Lavedan waar de ridder zijn sluipmoorde- naars niet heeft achtergelaten met de be- lofte van een zeer groote belooning aan de mannen die u zullen dooden". Ik hield mijn adem in van ontzetting bij deze woorden. Mijn twijfel was verdwenen. „Vertel mij wat je weet", zei ik, „wees kort". Toen vertelde mij die trouwe hond, dien ik pas vier dagen geleden vreeselijk geslagen had, hoe hij zoodra hij weer loopen kon, er op uit was gegaan om mij te zoeken om mij te smeeken hem vergiffenis te schenken en hem niet weg te zenden na zijn leven lang mijn vader en mij te hebben gediend. Hij had gehoord van mijnheer de Castel- roux dat ik naar Lavedan was gegaan en hij besloot mij daarheen te volgen. Hij had geen paard en weinig geld, en zoo was hij te voet dienzelfden dag op weg gegaan en had zich zelf als 't ware meegesleept naar Blagnac. Daar hadden zijn krachten hem echter be geven en hij was genoodzaakt te rusten. Het was de Voorzienigheid zeker die dat zoo be- stuurd had. Want hier in „de Ster" had hij dien avond een gesprek afgeluisterd van St. Eustache met die twee moordenaars bene- den. Uit hetgeen hij zeide maakte ik op dat hij in iedere herberg van Grenade af tot Toulouse toe waar ik waarschijnlijk den ~W6r h'ff moiplijk' WbFdt ddt naAsf 'den reeds twee jaar bestaanden boottrein GenuaNe- derland, er ook een boottrein Nederland— Genua zal rijden. De eerste zal van Den Haag vertrekken op 26 Juli te 8.47 uur. Aankomst te Genua 27 Juli 8.45. Passagiers van Amsterdam kunnen ver trekken te 8.31 C.S. en 8.49; van Rotterdam (Maas) 8.20. Overstappen te Utrecht. GASCORRUPTIE. Twee direcleuren voor de rechtbank. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft tegen den gasdirecteur te Akkrum en dien te Wolvega elk 200 boete subs, een maand hechtenis gevraagd. EEN PATROON TE LAAT ONTPOFT. Op de Staatsmijn „Wilhelmina" te Terwin selen is Vrijdagnacht bij het schieten op 253- meter-verdieping een dynamiet-jpatroon te laat ontploft. De schietmeester J. Hamers, uit Heerlen, werd ernstig gewond. Een oog zal hij moeten missen De arbeider Senden, uit Kerkrade, werd minder ernstig gewond. DE GEMEENTESECRETARIS VAN STOPPELDIJK. In de Vrijdagnamiddag gehouden vergade- ring van den raad der gemeente Stoppeldijk werd besloten tegen het besluit van Gedepu- teerde Staten, waarbij het ontslag van den gemeentesecretaris-ontvanger niet werd goed- gekeurd, in beroep te gaan bij de kroon. VERHOOGING MAXIMUM GEWICHT POSTPAKKETTEN. De postadministratie overweegt sedert eeni- gen tijd in hoeverre het mogelijk is, tegemoet te komen aan verzoeken om ook in het binnen- landsch verkeer de gewichtsgrens voor post- pakketten, welke thans 5 K.G. bedraagt, te verhoogen. Uit een onderzoek is gebleken, dat het zon- der technische bezwaren mogelijk zal zijn, de gewichtsgrens op voorloopig 7 K.G. te bren gen. De Postraad heeft zijn instemming met dit voornemen betuigd. Een wetsontwerp tot wijziging van de pak- ketpostwet is thans in voorbereiding. DE FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-demo- cratisahen Bond heeft besloten een kleine com- missie te benoemen, die de vraag zal onder- zoeken, op welke wijze een billijke oplossing zal kunnen worden verkregen van het vraag- stuk van de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. DE BOSCHBOUWEXCURSIE DER NEDERLANDSCHE HEIDE MIJ. NAAR DE SPESSART. Van 49 Juni hield de Nederlandsche Heide Maatschappij haar gewone jaarlijksche buitenlandsche boschbouwexcursie. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de Spessart, het groote bosch, v.n.l. loofhout- gebied in het Noorden van Beieren. Twee derden van de totale oppervlakte ad rond 150.000 H.A. wordt hier door bosschen in genomen. Bezocht werden de Staatshoutves- terijen, Rohrbrun, Rotenbuch en Lohr-West met hun wereldberoemde Spessarteiken, die hier in hoogen omloop van 4 a 500 jaren het fijne, zeer duur betaalde (tot 1500 Mark per M3.) fineerhout leveren. Dit hout wordt ge- kweekt in menging met beuk, die voorname- lijk dient voor bodem- en stamverpleging onder de eiken en die met een circa 140-jari- gen omloop wordt geexploiteerd. Onder een generatie eiken komen dus 3 soms 4 genera- ties beuken. Hierbij wordt vooral gezorgd voor een zeer geleidelijke overgang van de eene generatie in de andere, teneinde te voor komen, dat de eiken plotseling te veel wor den lichtgesteld. Na de Spessart werd een bezoek gebracht aan de Heidelberger bosschen, oorspronkelijk hakhoLit, later hervormd in opgaand bosch (beuk en eik) waar nu in een grondbestand van jonge beuken veel naaldhout is en wordt ingebracht lariks, Douglas, groveden, fijn- spar, zilverspar. Ook is hier nog al wat Wey mouth aangeplant, vooral op de zeer steen- achtige en hierdoor voor groveden en fijn- spar minder geschikte hellingen. De groei dezer Weymouthdennen is over het algemeen goed, alhoewel ook plaatselijk de roestziekte optreedt, echter niet zooals hier te lande. Op Heidelberg volgde Hoppenheim De Hoppenheimer bosschen, op zeer goeden bodem v.n.l verweringsgrond van graniet en leisteen vielen vooral op door hun zeer mooie strooksgewijze natuurlijke ver- jongingen van eik en beuk, aangevuld met naaldhoutsoorten als lariks, Douglas, fijn- spar en zilverspar. Bij het aanleggen van deze strooken wordt weinig of geen rekening gehouden met de windrichting; de verjonging geschiedt in strooken van circa 20 M. breedte van den bovenkant der hellingen naar beneden. In!, bij't Verfraaiings Gezelschap te Locliein. Met een tocht door het Frankfurter Stadt- wald op Zaterdag 9 Juni en waar onder meer een gezond 82-jarig Weymouthbosch werd bezichtigd met per H.A. ruim 650 M3. hout, werd de excursie beeindigd. GRAFZERKEN ONTDEKT. In de herv. kerk te Wedde (Gron.) zijn onder den liouten vloer grafzerken te voor- schijn gekomen, die zich in uitstekenden staat bevinden. Ook kwamen onder het puin, af- gekleurd glas, fragmenten van gebrandschil- de en neergestorte kruisgewelf, stukjes fraai geleukd glas, fragmenten van gebrandschib derde ramen voor den dag. Het vermoeden, dat de kerk wandschilderingen zou bevatten, werd door het voorloopig onderzoek nog niet bevestigd. HUISJE INGESTORT. In de Valkenburgerstraat te Amsterdam is Zaterdagmiddag het bouwvallige huis, per-, ceel 8, ingestort. Het huisje, dat voor afbraak was bestemd, was allang ontruimd en de sloopers waren reeds aan het werk. In den loop van den middag bleek het, dat de toe-, stand zoodanig was, dat't werk der sloo pers op ongewenschte wijze dreigde te wor den verhaast. Er waren nog eenige sloopers aan 't werk; zij waren in't huisje, toen de toestand critiek werd. Zij namen maatrege- len om onheil te voorkomen. Intusschen was de hulp van de brandweet ingeroepen en ook Bouw- en Woningtoezicht was spoedig ter plaatse. Het bleek niet meer mogelijk den bouwval nog te stutten. Het eenige wat er op zat was met vereende krach ten de afbraak te verhaasten, ten einde te voorkomen, dat het huisje op een onverwacht oogenblik in elkaar zou vallen. Tijdens het werk is het toch ingestort. Drie sloopers wisten zich juist op het laatste moment in veilgiheid te brengen. ONGELUK BIJ HET FHJSCHEN. Voor een pakhuis in de Kostersgang *te Groningen was men Zaterdagmiddag bezig met't ophijschen van goederen naar de vier- de verdieping. Het pak kwam daar in aanra- king met den onderkant van de openstaande deur, die los schoot en terecht kwam op het hoofod van den ongeveer 50-jarigen J. Vries. Hij overleed spoedig daarna. EEN „EERLIJKE" VINDER. Nadat door een bewoonster der Miquel* straat te Amsterdam aangifte was gedaan van diefstal van een portefeuille met 320, hie haar man bij zich had, heeft zij later mee- gedeeld, de portefeuille te hebben terugge- vonden in de nabijheid van haar woning Bij onderzoek bleek, dat nog 80 aanwezij was, het overige geld was ontvreemd. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Tuberculose onder het rundvet, Een aantal leden in de commissie stelde enkele vragen. Hoe gaat't met het melkvee? Zal ook voor deze dieren subsidie worden gegeven, zoodat het kan voorkomen, dat voor een afgeslacht dier 25 door de provincie en 25 door het rijk wordt gegeven, terwijl voor hetzelfde dier door de gemeente Amster dam 100 wordt gegeven? Indien dit het geval mocht zijn, wordt dan niet onnoodig het overheidssubsidie-vergroot, zonder een ander effect dan verhooging der overheidshulp, die in den zak van den vee» houder komt. Het lid van Ged. Staten zei, dat de vrees, dat in de toekomst groote sommen uit de provinciale kas hiervoor zouden worden be- steed, bij Gedep. niet bestond. Gezien hel groote belang, ook voor de inwoners der pro vincie, was het subside niet hoog te noemen. Het is het voornemen van Ged. Staten scher- pe voorwaarden aan het subsidie te verbin- den. Met den Veeartsenijkundigen Dienst zal worden samengewerkt. „ZonnestraaV' Niet zonder bevreemding werd door een aantal leden kennis genomen van de over- schrijding van de aanvankelijke begrooting van 300.000 met een bedrag van 175.000 of ongeveer 60 pet. Het groote algemeen be< lang van de arbeiderskolonie „Zonnestraal'' werd eenstemmig ingezien, doch men tneen- de, dat deze groote overschrijding reeds iff den aanvang door het Bestuur had kunneg worden voorzien. Het lid van Ged. Staten zette het stand nacht zou doorbrengen hij, St. Eustache, dergelijke voorzorgen had genomen. Als ik het tot I31agnac kon brengen zon der te rusten, dan zou ik er heel laat aan- komen en daarom had de beer St. Eustache zijn manschappen verzocht tot het aanbreken van den dag op mij te wachten. Hij dacht echter niet dat ik zoo ver zou komen, want hij had gezorgd dat ik geen paarden vond bij de posthuizen. Toch was het mogelijk dat het mij gelukte en St. Eustache wou geen en kele mogelijkheid over het hoofd zien. Hier te Blagnac, zoo vertelde Rodenard mij, was de waard ook door St. Eustache omgekocht. Het was hun plan mij, terwijl ik sliep, te vermoorden. „Monseigneur", zei hij tot slot, „toen ik hoorde welk gevaar u hier op weg dreigde, heb ik God en alle heiligen gebeden dat het u mocht gelukken zoo ver te komen, zoodat ik u kon waarschuwen. Was ik minder ge wond dan was ik u tegemoet geredennu kon ik niets doen dan bidden en hopen dat u te Blagnac mocht komen en dat Ik nam hem in mijn armen, maar mijn om- helzing deed hem kermen van pijn, want de arme, getrouwe vent was nog zeer pijnlijk. „Arme Ganymedes", fluisterde ik en ik ge- loof dat ik meer ontroerd en medelijdend was dan ik ooit was geweest in mijn zelfzuchtig leven. Toen hij dien bijnaam hoorde, schit- terde er eensklaps een hoopvolle blik in zijn oogen. „Wilt u _mij terugnemen, monseigneur", smeekte hij. „U wilt mij tarugnemen. niet waar? Ik zweer dat ik mij nooit meer zal1 verpraten „Stil, goede Ganymedes. Niet alleen wil ik je terugnemen. maar ik zal trachten mijn woestheid goed te maken. Komaan vriend, je zult twintig goudstukken hebben om zali te koopen voor je arme schouders." „Monseigneur is wel goed", fluisterde hiji waarop ik hem weer wou omhelzen, maai hij sidderde en ging achteruit. „Neen, neen, monseigneur", fluisterde hij angstig. „Het is een groote eer maar het doet mij zooveel pijn als men mij aanraakt.* „Neem dan den wil voor de daad. En wat nu met die beeren beneden". Ik stond op en ging naar de deur. „Geef Gilles bevel hun de hersens in te slaan", was Ganymedes' barmhartige raad. Ik schudde het hoofd. ,,Dan zouden wij gevangen genomen wor den wegens moord. Wij hebben nog geen bewijs van hun voornemens. Ik denk Er viel mij plotseling iets in. ,,Keer terug naar je kamer, Ganymedes. Doe de deur op slot en kom niet terug voordat ik ie roep. Ik wil geen argwaan wekken." „Ik deed de deur open en tuen Ganymedes gehoorzaam langs mij sloop en in de gang verdween. riep ik: „Mijnheer de waard! Kom eene hier, Gilles!" „Mijnheer", antwoordde de herbergier. „Monseigneur", antwoordde Gibes en er kwam beneden beweging (Wordt vervoJcd.1 -4 VERKEERSREGELING CIRCUS- BEZOEK. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat tijdens het bezoek van het circus Strassburg op het gemeenteiijk Sportpark aan de Nieuwpoortslaan alhier de volgende politiemaatregelen zijn getrof fen: 1. Het entree tot het sportpark en den kaartenverkoop zal door en in den meest zuidelijken dus derden ingang zijn. 2. Gedurende het aan- en uitgaan zal het rijverkeer in een richting worden geleid en wel via Kennemerstraatweg, Nieuw poortslaan en Regulierslaan 3. Er zal op het sportpark gelegenheid zijn voor stalling van motorrijtuigen en rijwielen en wel door den eersten in gang. 4. Bestuurders van motorrijtuigen, die op het terrein gestald worden, mogen niet verder dan tot den eersten ingang op- rijden, vanwaar de inzittenden zich te voet moeten begeven naar den derden ingang. 6. Bestuurders van huurauto's moeten tot voorbij den derden ingang oprijden, al- waar de passagiers worden uitgelaten en vervolgens afrijden via de Reguliers- laan. 6. Bij afloop zullen de bestuurders van op het terrein gestalde motorrijtuigen moeten wachten totdat het loopende publiek van het terrein is vertrokken om dan vervolgens door den errsten in gang in de richting van de Regulierslaan af te rijden. 7. Bestelde auto's en rijtuigen worden voorbij den derden ingang aan den kant van den weg in de richting van de Re gulierslaan opgesteld en mogen dus niet voor den derden ingang voorrijden. 8. Wielrijders moete, bij aangaan bij de Nieuwpoortslaan afstappen en het rij- wiel aan de hand medevoeren tot aan den eersten ingang, welke toegang geeft tot de rijwielstalling op het ter rein. Omgekeerd bij afloop van den eersten ingang tot aan den Kennemer straatweg. 9. Autobussen met bezoekers van buiten- gemeenten kunnen de pacsagiers uitla- ten voorbij den derden ingang aan de Nieuwpoortslaan, Daarna moet i die autobussen oprijden en kunnen stand- plaatsen ingenomen worden en file op den Heilooerdijk, rechterzijde van den weg, volgens politie-aanwijzing. Na af loop der voorstelling kunnen de passa giers zich via Nieuwpoortssteeg n^ - r de bussen begeven. Er wordt dus geen rijverkeer door de: Re gulierslaan naar de Nieuwpoortslaan ^ege- iaten. Motorrijtuigen, rijtuigen en rijwielen itomende van de richting Heiloo rijden dus iria Kennemerstraatweg en Vierstaten naar le Nieuwpoortslaan. leven

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5