L. Frankenberg Alkmaar. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? punt van het college nader uiteen. De uitbrei- ding van werken, waarop aanvankelijk niet was gerekend en werken voor arbeidstherapie waren noodzakelijk en verhoogden in ruime mate de waarde van de kolonie „Zonne- straal". De godsdienstige plichten kunnen, naar het oordeel van het college van Ged. Staten, bc- hoorlijk door de patienten warden vervuld. De P.E.G.E.M Naar aanleiding van de voorgestelde uit- keering der Provincie ten behoeve van het aan de P.E.G.E.M. te verleenen voorschot voor uitbreidingswerken werd opgemerkt, dat de opwekkingsmiddelen der drie deelne- mers nog steeds niet waren ingebracht. Een der leden bracht de onlangs voorgeko- cnen werkstaking aan de Hoogovens in herin- nering en vroeg in verband daarmede, of er voldoende waarborgen bestaan, dat bij ar- beidsconflicten geen storing in de stroomleve- ring zal optreden. Op deze laatste vraag antwoordde het aan- wezige lid van Ged. Staten, wat Hoogovens •aangaat, is wel gebleken, dat tijdens en door het conflict de invloed der groote landelijke yakorganisaties op het personeel van bedoel- de onderneming is toegendmen, waardoor herhaling van het gebeurde minder waar- schijnlijk is geworden. Bovendien moest men wel in rekening nemen, dat de voorzie- ning van Noord-Holland niet afhing van de lpvering van Hoogovens; deze levering had doorgaans een vrij onregelmatig karakter, .waardoor in de andere opwekbedrijven steeds de noodige reserve paraat stond om de belas- ting der Hoogovens te kunnen overnemen. Wat de vragen inzake de P.E.G.E.M. aan gaat, deelde het lid van Ged. Staten in aan- sluiting met zijn uiteenzetting in de vergade- ring der Staten op 1 December van het vo- rige jaar, waardoor de Staten zooveel moge- lijk waren ingelicht, mede, dat de minister van Waterstaat de door hem opgeworpen be- pwaren tegen den inbreng der Provinciate .Centrale meende te moeten handhaven, .waardoor men in de verwachting dat nu alles vlot zou loopen, teleurgesteld werd. Vanwegc den minister zijn thans concept-bepalingen toegezonden voor een concessie, die de P. E. G. E. M. zou moeten aanvaarden, en hierover wordt nog met de deelnemers in de P. E. G. E. M. gecorrespondeerd. Wat aangaat het stroomleveringscontract met Hoogovens, deelde het lid van Ged. Sta ten mede, dat hieromtrent tusschen partijen overeenstemming was bereikt. Maar ook hier ontbrak nog de ministerieele goedkeuring; Ook te dien opzihte verkeerde men dus nog in een zwevende positie. Wat de onderhavige voordracht aangaat, betreft het hier echter alleen het verleenen van de garantie van de Provincie voor haar deel; de andere deelnemers heb'oen dit cre- diet reeds verleend. WETSONTWERP W1NKELSLUIT1NG. SLuiting te 8 uur en den geheelen Zondag. Bij de Tweede Kamer is ingediend een svtsontwerp tot regeling der winkelsluiting. Art. 1 verstaat onder „winkels" alle open of besloten ruimten, waar of van waaruit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgele- verd, of waar pleegt gewerkt te worden in eene barbiers- of kappersonderneming. Onder „winkelhuis" verstaat deze wet elke met een winkel in eenige verbinding staande open of besloten ruimte in het zelfde gebouw of op het bijbehoorende terrein. Volgens art. 2 is het verboden, een winkel voor het publiek geopend te hebben: a. ge- dui ende den Zondagb. tusschen 8 uur des naroiddags en 5 uur der voormiddags. Uitzonderingen. De bepalingen dezer wet zijn niet toepas selijk (art. 3) op: a. apotheken, uitsluitend voor zoover betreft den verkoop van genees- en verbandmiddelenb. inrichtingen, waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dran- ken voor verbruik ter piaatse worden bereid of verkocht; c. den verkoop van brandstof en smeermiddelen voor en onderdeelen voor spoedeischende herstellingen aan motorvoer- tuigen en vaartuigen en rijwielen; d. den verkoop van drukwerken in stations; e. den verkoop van dag- en weekbladen; f. den ver koop van ijs. In de inrichtingen, genoemd onder b, mo- gen gedurende den tijd, dat die inrichtingen voor het publiek gesloten zouden moeten zijn, indien daar geen spijzen of dranken voor verbruik ter piaatse werden verkochi, alleen spijzen of dranken worden verkocht, en wel uitsluitend voor verbruik ter piaatse. Dit is niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft leveringen aan logeergasten. Volgens art. 4 vindt de bepaling van art. 2, onder a. geen toepassinga. ten aanzien van brood, banket, suikerwerk en chocolade wdrdt winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak verkocht, op 1 Januari, 24, 25, 26 en 31 De cember en op den eersten Paaschdag; c. ten sten Pinksterdag; b. ten aanzien van bloe- menwinkels op 1 Januari, 14 en 15 Augus tus, 1 en 2 November, 25, 25, 26 en 31 De cember en op den eersten Paeschdag; c. ten aanzien van melk-, visch- en fruitwinkels tot 12 uur des middags, uitsluitend voor de ver koop van melk, room, visch en fruit; d. ten aanzien van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en cho colade wordt verkocht, gedurende ten hoogste vier achtereenvolgende uren, liggende tus schen 9 uur des voormdidags en 8 uur des namiddags, doch uitsluitend voor den ver koop van die waren. De bepaling van art. 2, onder b, vindt geen toepassing: a. op Zaterdag; b. op den dag, voorafgaande aan Hemelvaartsdag, op 14 Augustus en 31 October, onder voorwaarde, dat onderscheidenlijk op Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 Nov. voor den winkel de rege ling wordt toegepast, welke voor den Zondag is vastgesteict; c. in net tijdvk van 25 No- vember tot en met 5 December en in het tijd- vak van 18 tot en met 24 December; d. ten aanzien van bloemenwinkels op 30 Decem ber en winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, op 25 en 31 December. Op deze dagen zal het echter verboden zijn, een winkel voor het publiek geopend te hebben na 10 uur des namiddags en voor 5 uur des voormiddags. Kappers- en barbierswinkels mogen op de in het tweede lid, onder a en b, genoemde dagen, benevens op 24 December, zoo deze dagen werkdagen zijn, tot 11 uur des nam. voor het publiek geopend zijn, doch na 10 uur des nam. uitsluitend voor het ver- richten van kappers- en barbierswerkzaam heden. Israelieten en winkelsluiting. Volgens art. 5 zal aan het hoofd of den bestuurder van een winkel, die tot een kerkge- nootschap behoort, dat den wekelijkschen rustdag op den Sabbath of op den Zevende dag viert, op zijn verzoek door B. en W. ver gunning worden verleend om zijn winkel op Zondag tusschen 5 uur des voormidd. en 2 uur des nam. voor het publiek geopend te houden, of, indien het betreft een winkel, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, ban ket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, tusschen 5 uur des voorm. en 8 uur des nam., met dien verstande, dat daarin na 2 uur des nam. uitsluitend brood, banket, suikerwerk en chocolade mag worddn verkocht. Aan hun, wien zoodanige vergunning is verleend, zal het eVenwel verboden zijn, een winkel voor het publiek geopend te hebben gedurende den Sabbath of den Zevendedag. Bovendien geldt de bepaling van art. 2, onder b, niet voor een winkel, waarvan het hoofd of de besturder behoort tot een Israe- lietisch kerkgenootschap, indien hem eene vergunning, als in het eerste lid bedoeld, is verleend; a. op de twee dagen onmiddellijk voorafgaande aan den dag, waarop het Isr. Paaschfeest aanvangt; b. op den Woensdag en Donderdag, voorafgaande aan het Isr. Paaschfeest, zoo dit feest op Zaterdag aan vangt; c. op den dag, onmiddellijk vooraf gaande aandien, waarop de zevende dag van het Isr. Paaschfeest aanvangt; d. op den dag, waarop het Isr. Paaschfeest eindigt; e op den dag onmiddellijk voorafgaande aan den dag, warop onderscheidenlijk het Isr. Wekenfeest, het Nieuwjaarsfeest, het Loof- huttenfeest en het Slotfeest aanvangt; f. op den Donderdag, vooafgaande aan het Isr Wekenfeest, zoo dit feest op Zaterdag aan vangt; een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van genoemde feesten voor het publiek gesloten is. Aanvullingsbepalingen Blijkens art. 6 kan de Gemeenteraad on der Kon. goedkeuring bepalen, dat op een werkdag per week gedurende een gedeelte van dien dag en wel voor of na 1 uur des na middags, alle of bepaalde groepen van win kels binnen de gemeente voor het publiek ge sloten moeten zijn. Art. 7 schrijft voor: Degenen, die op het sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot ten hoog ste een half uur na het sluitingsuur. Het is verboden, gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in of van dien winkel of het daarbij be- hoorende winkelhuis uit iemand te bedienen Het is verboden, gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien winkel of van het daarbij be- hoorende winkelhuis uit, voorwerpen of stof fen ter aflevering aan het publiek uit te zen den, met uitzondering van maaltijden en koks- waren en van winkelwaren, bestemd voor bin- nenkomende, uitgaande en doorgaande sche- pen. Dit laatste is niet van toepassing op het uitzenden van brood, gedurende den tijd, dat een winkel, waar brood wordt verkocht, krachtens eene verordening, als bedoeld in art. 6, voor het publiek gesloten moet zijn. Venten. Op Zondag, op de eerste vijf werkdagen der week na 8 uur des namiddags en op Zaterdag 10 uur des namiddags is't venten en verkoopen op of aan den openbaren weg verboden. Deze verbodsbepaling zal op Zon dag niet gelden ten aanzien van het venten van geringe eetwaren. (art. 8). Bevoegdheid v. d. Gemeenteraad. Blijkens art. 9 kunnen, indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepalingen dezer wet in eene gemeente gewenscht maken, deze afwijkingen door den Gemeenteraad on der Kon. goedkeuring worden vastgesteld. De Gemeenteraad is bevoegd om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij deze wet voorgeschreven be palingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur dan bij deze wet aangege ven, te bepalen. B. en W. zijn bevoegd om eene al dan niet voorwaardelijke ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen dezer wet voor plotse- ling opkomende bijzondere omstandigheden en voorts t. a. v. alle winkels op eene ten- toonstelling, fancy-fair of andere soortgelijke inrichting van tijdelijken aard en van veilin gen, voor een door B. en W. te bepalen tijd- vak. Slotbepalingen. De art. 1014 hebben betrekking op de strafbepalingen (hechtenis, geldboete) c.a. Voorgesteld wordt dat de wet eventueel in werking zal treden op een bij Kon. besluit vast te stellen tijdstip. KORTE BERICHTEN. De stadsomroeper te Zwolle, die Vrij dagmorgen werd overreden door een vracht- wagen, is aan de bekomen wonden overleden De rijksmiddelen hadden over de maand Mei een 'ord-opbrengst, n.l. 50.740.525. Verschihcnde middelen toonen eveneens record opbrengsten. Toch is de opnrengst der eerste vijf mat nden van dit jaar slechts f 1 4 mi' lioer. meer dan van dit tijdvak van 1927. Tt Tegelen (L.) is ingebreken in h»t kantoor van de mineraalwaterfabriek „De SneBc Sprong". De dief heeU uit een lesse naar ci'ca f 200 ontvreemd. Rc.ien kwartjes en stuivers liet hij staan. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. De rechtbank te Leeuwarden heeft het veroordeelend vonnis van den kantonrechter in zake de overtreding van het tapverbod al daar bevestigd. =r- B. en W. van Rotterdam stellen den raad voor, medewerking te verleenen aan plannen van de Bijenkorf om in de Maas stad een warenhuis te stichten. In Zandvoort is Zaterdagmiddag het honderjarig bestaan van het Groot-Badhuis herdacht, waarmee het dorp als badplaats is ontstaan en gegroeid. Te Den Haag is Zaterdag de 40ste algem. vergadering gehouden van den Kon. Nederl. bond van oud-onderofficieren van land- en zeemacht en kolonien. Op 3 Juni heeft de Koninkl. Mannen- zangvereeniging „Apollq" te Amsterdam 75 jaar bestaan. De viering van het jubileuro had Zaterdag plaats in „Bellevue". Er was veel belangstelling, o.a. waren aanwezig de burgemeester van Amsterdam en de commis- saris der konigin in Noordholland. Verschil- lende heeren voerden het wgord. Gelukwen schen waren ingekomen o.a. van minister Waszink en Oostenrijksche, Zwiisersche en Hongaarsche mannenzangvereenigingen. Te Assen is in arrest gesteld een ver- pleegde te Veenhuizen, verdacht van opzette- lijke brandstichting in een der gebouwen aldaar. De Fransche minister van handel, Bo- kanowski, die Donderdag in de hoofdstad ver- toefde, bezocht de diamantslijperij der fa. As- scher en het Rijksmuseum. Het telefoonverkeer NederlandSpanje is met eenig ceremonicel geopend. Uit het Noord-Hollandsch Kanaal bij de Willemsluizen, achter het station der Tweede Noord-Hollandsche Tramweg-Maat- schappij aan de overzijde van het IJ te Am sterdam is opgehaald het in verren staat van cntbinding verkeerend, geheel naakte lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. Zaterdag vergaderde te Den Haag de Vereeniging van onderwijzers en artsen, werkzaam aan inrichtingen voor onderwijs aan achterlijke en zenuwachtige kinderen, onder voorzitterschap van den heer P. H. Schreuder te 's-Gravenhage. Te Alp hen aan den Rijn is het 3-jarig zoontje van den landbouwer Buitelaar in de ringvaart van den Gnephoekschen polder verdronken. Een tweejarig kind van het echtpaar Boezaart te Nieuwendam, is in de sloot langs het Tuindorp Nieuwendam geraakt en ver dronken. Zaterdag heeft de Nederlandsche Mon- tessori-Vereeniging haar algemeene jaarlijk- sche vergadering te Rotterdam gehouden on der presidium van mr. G. A. E. B. Meyer, oud-wethouder va nonderwijs te Utrecht. In deze vergadering is het 10-jarig bestaan van de vereeniging herdacht. Zaterdag werd te Utrecht de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van den Ned. Bond tot Kinderbescherming onder voorzitterschap van mr. H. de Bie uit Rot terdam. De Vereeniging voor Belastingweten- schap heeft Zaterdag te Amsterdam een al gemeene vergadering gehouden. Proviitciaa! nieuws OEFENINGEN IN GROOTER VERBAND. Van 25 Juni a.s. tot en met 3 Augustus d. a. v. zullen bij bet 21e Regiment Infante- rie (de jongens uit de Provincie Noord-Hol land) de Vervolgoefeningen worden gehou den; namelijk oefeningen in Groeps-, Sectie-, Compagnies- en Bataljons-verband, waar- onder twee-daagsche oefeningen in Batal jons-verband, waarbij nachtkwartier wordt gehouden buiten de kazernes. Voorts zullen gevechtssehietoeftningen worden gehouden (ook bij duisternis). CASTRICUM. Muziekconcours te Castricum. Op den vooravond van den tweeden con- coursdag had zooals aangegeven was op het sportterrein een feestconcert plaats het- geen gegeven werd door de fanfare „Eensge- zindheid" van Egmond-Binnen, eveneens on der leiding van directeur Kuijs. De verschillende nummers werden op fraaie wijze vertolkt. Niettegenstaande het zeer gur-e weer was de opkomst op het terrein goed te noemen. Zondagochtend. Droog is het, doch de wind staat nog in het Noordwesten, terwijl de lucht vrijwel bewolkt is. Doch al heel gauw ziet men dat de inwoners den moed niet laten zakken. Overal ziet men reeds de driekleur uitste- ken en de laatste toebereidselen nemen om de gasten, veel meer dan Zondag te ontvangen. Niet minder dan 9 korpsen zullen heden den kamp aanbinden. Tegen 10 uur zijn verschillende commissie- leden reeds bezig de iaatste vOorbereidende maatregelen te nemen. Tegen 11 uur ziet men al eenige autobus- sen in bet dorp verschijnen waar mede de leden van de deelnemende korpsen de reis hebben gedaan. Tegen \2% uur ziet men verschillende officieele personen wederom naar het raad- buis gaan. Hier zal burgemeester Lommen de gasten namens het gemeentebestuur ont vangen. Als alien aanwezig zijn, spreekt de burgemeester op de versierde raadzaal, die geheel ontruimd is, de gasten toe. Hierna sprak kapelaan de Boer. Men bleef nog eenige oogenblikken gezel- lig bijeen. Tegenover het raadhuis had di recteur Kuijs zijn fanfarekorps weder opge- steld en daarnaast een 100-tal jongens. Krachtig en vlug, gelijkmatig en rustig werd de kleppermarsch van Morsch wederom uitgevoerd. Een donderend applaus beloonde jongens en dirigent. Hierna kregen we den marschwedstrijd te hooren. De politic had wederom voor een goede regeling gezorgd zoodat alles in de beste orde verliep. De jury, bestaande wederom uit de heeren Brugge, Speets en Vrancken had een zware taak. Achtereenvolgens hoorden we: St. Caecilia te Zwaag, dir. P. van Westen met marsch Le Montagnard; St. Caecilia te Grootebroek, dir. Evert Koning met marsch Prix-Bruxelles; Euphonia van Overveen, dir Lefeber met Tirailleursmarsch; St. Caecilia te Heemskerk, dir. Kuijs alhier met Marsche Bruxelles; Genot door Kunst te Noord- Scharwoude, dir. Maas van Alkmaar met Marsch Vive la Garde Chevique; Crescendo Purmerend. dir. Thie met marsch Sou venir de Driebergen. Op het concoursterrein waar te 2 uur de concertwedstrijd aanvangt, wordt eerst de uitslag bekend gemaakt van den marschwed strijd, welke is als volgt: St. Caecilia te Zwaag le pr. met 96 p.; St. Caecilia te Grootebroek 2e pr. met 93 p.; Euphonia te Overveen le pr. met 103 p.; St. Caecilia te Heemskerk le pr. met 100 p.; Ge not door Kuns-t te Noord-Scharwoude 2e pr. met 93 p.; Crescendo te Purmerend 2e pr. met 94 p. Hierna ving de concertwedstrijd aan. Hiervoor zijn in de verschillende afdeelingen ingeschreven 9 korpsen. Achtereenvolgens hooren we in: Derde afdeeling Fanfarekorpsen met het verplichte nummer Glorieuse Rentree. 1. Kunst naar Kracht te Berkhout, dir. Weel te Oosterblokker, en met het vrije num mer La Belle Jolande van Mongeau. 2. St. Caecilia van Heemskerk, directeur Kuijs alhier en met het vrije nummer lTnd£- pendance van Hemmale. 3. Accordando van Wogmeer, dir. de heer P. van Westvn te Zwaag met nummer naar keuze La Reconnaissance van Benoit. 4. Crescendo te Weere, dir. eveneens de heer van Westen met het vrije nummer Les Contes de Grand Maman van Vermaelen. In de tweede afdeeling van Fanfare komt uit met verplicht nummer Les Menaphiens. 5 St. Caecilia te Zwaag, dir. wederom de heer van Westen met vrije nummer Madame Byou van Andrieu. Tweede afdeeling Harmoniekorpsen komen uit met verplicht nummer Fete Proven^ale. 6. St. Caecilia te Grootebroek, dir. de heer Evert Koning met het vrije nummer Une soiree d' Automne aux Ardennes van Govaert 7. Crescendo te Purmerend, dir. de heer Thie met het vrije nummer La Fee aux Roses van Andrieu. Eerste afdeeling Fanfare verplicht nummer le Croix de Lorraine van Saunot. 8. Genot door Kunst te Noord-Scharwoude met het vrije nummer l'Emulation van Can- ver, directeur de heer Maas van Alkmaar. 9. Eerste afdeeling Harmonic. Verplicht nummer Prairial van Andrieu. Euphonia van Overveen, dir. de heer Lefe ber te Haarlem en als vrij nummer Suite Ballet van Popy. De uitslagen van de jury zijn als volgt: 3e afdeeling Fanfare. Kunst na Kracht te Berkhout 3e pr. met 260 p.; St. Caecilia te Heemskerk le pr. met 226 p.; Accordando te Wogmeer 2e pr. met 317 p.; Crescendo te Weere 3e pr. met 286 pun ten. Tweede afdeeling Fanfare. St. Caecilia te Zwaag le pr. met 362 p. Tweede afdeeling Harmonic. St. Caecilia te Grootebroek le pr. met 358 p.; Crescendo te Purmerend le pr met 342 punten. le afdeeling Fanfare. Genot door Kunst te Noord-Scharwoude le pr. met 363 punten. Eerste afdeeling Harmonic. Euphonia te Overveen le pr. met 338 p. Dank Hj het weer dat tegen 1 uur mooi op- klaarde Vas het zeer druk op het terrein en gezellig. Het concours kan dan ook als bijzonder geslaagd genoemd worden. 's Avonds had nog de eere-wedstrijd en als slot een schitterend vuurwerk plaats. Wij leveren alle LEDERWAREN met volledige garantie. De gevallen van mond- en klauwzeer brei- den zich alhier meer en meer uit. Deze week zijn wederom onder het vee van den veehou- der Th. L. met ruim 40 koeien en 100 var- kens de ziekte geconstateerd en eveneens op de hoeve „Kronenburg" van de Wed. E. M. Alhoewel de ziekte niet van ernstigen aard is te noemen komen toch langzamerhand te veel gevallen dat de ziekte lokaal genoemd kan worden. Jammer voor de veehouoers, die, nu de me'kprijzen nogal hoog staan, een groot gedeelte van hun melkgeld gaan zien verdwijnen, want dat is een der eerste gevol- gen van de zoo gevreesde ziekte, waar men nog niet afdoende maatregelen weet tegen te nemen. Evenals met het venten in de gemeente is thans besloten een beperking te brengen in het aantal muziekvergunningen welke als regel des Vrijdags worden afgeveven. Den laatsten tijd werd het ook meer dan erg. Het leek wel een eldorado voor de straatmuzi- kanten. 's Morgens voor 9; uur maakte men reeds qeu voor het raadhuis om toch maar gauw, en liefst voor 9 uur de gewenschte ver gunning in zijn bezit te hebben. Dat hielp wel niet veel want noch de secretaris of een der andere ambtenaren waren bereid reeds voor 9 uur te helpen. HEILOO. De „Pluimveevereeniging Heiloo" hield Vrijdagavond vergadering in het cafe van den heer Helder. De voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, opende de vergadering en stelde aan de orde: „Bespreking oprichting Pluimveebond". Het voorloopig comite wil een bond oprich- ten voor Noord-Holland benoorden het IJ en de commissie uit Hoorn, Helder, Schagen en Alkmaar heeft een concept-statuut gezonden. De statuten werden behandeld en als afge- vaardigden benoemd de heeren A. N. K. Hop- man en P. J. Schotvanger. In principe werd tot toetreding besloten. De voorzitter deelde mede, dat de grootste verbruikers gangmakers zijn geweest. In de eerste weken is voor 246.70 omgezet en daarmede is de grondslag vcor een meer uit- gebreide inkoopvereeniging gemaakt. Er is een winst gemaakt van 28.73 en toch is de prijs laag. De leverancier (de heer J. Ransijn alhier) heeft aan den eisch der vereeniging voldaan en spr. roemde de samenstelling die ook door deskundigen is geroemd en t' feit alleen dat emerdere niet-leden afnemen is 't bewijs dat de samenstelling goed is. De grondstoffen worden geleverd en de maga- zijnhouder verzorgt de menging. Daar de in koopvereeniging van groote omvang kan worden, stelde het bestuur (op verzoek van den magazijnhouder Dumans) voor, om eer. controle-commissie te benoemen, die per 3 maanden rapport aan de vergadering uit- brengt. In de commissie weTden gekozen de I heeren P. lonker. J. F. Krunsr en P.. Nieroa Nog werd besloten dat de afnemers voor elke afname 1 cent per kilogram zullen beta- len. Bii de rondvraag werd besproken. om de niet-leden verhooging te laten betalen, doch dit werd niet aanvaard. Door de bewoners van het Slempad is een adres aan -den Raad gericht om te geraken tot beharding van het Slempad. Twee bewonere weigerden te teekenen. Volgens hun meening betaalde men belasting genoeg. Door verschillende ambtenaren wordt een poging aangewend om te komen tot een klasse-indeeling als in Bergen. De meening is, dat men hier denzelfden levensstandaard heeft als in Bergen en als de gemeente in een hoogere klasse wordt geplaatst beteekent zulks loonsverhooging. BERGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Leger des Heils heeft opge- bracht een som van 45. Een zoontje van den heer H., dat in de Kleine Dorpsstraat met een bal aan het spe- len was en dat zich op een gegeven oogenblik op het erf van den heer P. begaf ten einde zijn bal te halen, werd daarbij onverwachts door den herdershond van den heer P. aan- fevail en en zoodanig gebeten dat dokters- ulp moest worden ingeroepen. DIRKSHORN. r Onder begunstiging van vrij gunstig we der is Vrijdag 15 dezer de jaarlijksche rijtoei met de leerlingen der Openbare School alhier gehouden. Het doel van de reis was, als gewoonlijk, de mooie duinstreek. Zoowel te Bergen als te Schoorl heeft de jeugd zich in den speeltuin en op het duin uitstekend vermaakt. Door de groote welwillendheid der geheele burgerij konden ruim 20 paarden en rijtuigen beschikbaar worden gesteld, waardoor de rij> toer het oude, gezellige karakter heeft behou- den. Vooral in dezen tijd van auto en bus Ievert zoo'n lange file van bespannen rijtuigen een aardig en levendig gezicht op. SINT-PANCRAS. Vrijdag 15 Juni had een algemeene verga dering plaats van de afd. St. Pancras van de Tuinbouw-OngevaUenverzekering ten lokale van den heer Gerritsen. Voorzitter was de heer P. Gootjes. Het jaarverslag van den secretaris-penning- meester, den heer G. Booij, vermeldde een eindbedrag aan ontvangsten 1987,62, uit- gaven 2053,81, saldo in voorschot 66,19. Door de heeren A. Bakker en Jb. de Vries werden alle bescheiden in orde bevonden en den penningmeester bij monde van eerstge- noemde, decharge verleend. In de plaats van dezen werd gekozen de den als bestuurslid gekozen de heeren A. Verduin en Jb. Dz. Kloosterboer, als plaats- vervangers de heeren P. Groothuizen en C. Tromp, welke laatste echter niet in aanmer- king wenschte te komen. In de plaats van deze werd gekozen de heer J. v. d. Wal, terwijl als derde plaatsver- vanger nog werd gekozen de heer A. Bakker. Thans volgde vaststelling van de te heffen premie over 1928, welke na toelichting van den penningmeester met algemeene stemmen werd vastgesteld op 1 per duizend. Hierna sluiting. j\ ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Op initiatief van den burgemeester, med« als voorzitter der Witte-Kruisafdeeling is met medewerking van het Hoofdbestuur dier vereeniging en het Gemeentebestuur eene nachttelefoonverbinding tot stand ge- bracht tusschen Groot-Schermer en Alk maar. Hierdoor is het mogelijk geworden, ook des nachts verbinding te krijgen m-t de medici en de ziekenhuizen te A" mac-, De burgemeester, de heer C. de Groot en de veldwachter, de heer N. Waterdrinker, hebben zich bereid verklaard, zich in spoedeischende gevallen des nad.ts naar het Raadhuis te begeven, waarmee^ de nachtverbinding wordt doorverbonden, om de gesprekken te voeren, doch ook de kan- toorhouder, de heer D. Patika, stelt zich beschikbaar, dit rechtstreeks vanuit zijae woning, waar het telefoonkantoor is geves- tigd zijn, mede in den nacht telefonisch zullen men dezer regeling is van zeer groote be- teekenis, temeer waar in de gemeente zelf geen geneeskundige gevestigd is. Van nog meer beiang zal zij evenwel worden, indien ook de plaatselijke d( 4o- ren, die te de Rijp en West-Graftdijk geves tigd zijn, mede in den nachttelefoon zullen kunnen worden bereikt en ook Driehuizen een telefoonverbinding zal hebben. Aan een en ander wordt echter naar wij vernemen reeds ernstig aandacht geschonken. ZIJPE. Bij de aanbesteding van den bouw van een zoetfabriek ten behoeve.van „De Volhar- ding" was laagste inschrijver de heer J. de Graaf te Julianadorp voor 67.500. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Grotius (thuisr.) 16 Juni v. Perim. Kangean (uitr.) 815 Juni v. Djedda. Koningin aer Nederlanden (thuisr.) 15 Juni v. Singapore. Mapia (thusr.) 15 Juni te Belawan. Prins der Nederlanden (uitr.) 16 Juni v. Co lombo. Prinses Juliana (thuisr.) 16 Juni v. Sout hampton. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ajax 16 Juni v. Amst. n. Hamburg. Ilos 17 Juni v. Rott. te Amsterdam. Minerva 16 Juni v. Amst. n. Hamburg. Simon Bolivar 16 Juni v. Amst. n. Hamburg. Eos 16 Juni v.Rot .n. Malaga. Neptunus 16 Juni v. Rott. n. Vigo. Amsterdam (iutr.) 15 Juni te Valparaiso. Ariadne 15 Juni v. Malaga te Sines. Aurora 15 Juni v. Genua te Livorno. Baralt 14 Juni te Cristobal. Calypso 14 Juni v. Ned. Indie te New-Yorlt Doros 15 Juni v. Messina n. Palermo. Hebe 14 Juni v. Setubal te Gibraltar. Irne 15 Juni v. Alicante n. Barcelona. Orpheus 15 Juni v. Genua te Torrevieja. Perseus 16 Juni v. Rott. n. Pasages. Stuyvesant 14 Juni v. Curacao n. Pto. Ca- bello. Venezuela 14 Juni v. Curasao n. Pto. Colum bia Slechte spijsverte- ring, verstopping. maagkwalen enz.. werken nadeelig op uw humeur en ge- stcl. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid- del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Poster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6