DE LUNGE I DE IRAAZ flechtszaken Sport L. Fr&nkenfcerg Alkmaar. CREDIETEN DEPOSBTO'S EFFECTEIi iflai«ktlier»i€s litest Stadsnieuwa Circus itrassbur^er. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat in het Gemeenteblad No. 1100 is op- genomen het besluit van den Raad dier ge meente van 29 Maart j.l., waarbij is vastge- VERORDENING tot wijziging der Verordening op het heifen eener plaatse- lijfee belasting op de gebouwde eigen- dommen in de gemeente Alkmaar. 'Deze Verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter Cfcmeente- Becretarie ter lezing gelegd en daar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijg- baar. Alkmaar, 19 Juni 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Si WENOELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Kooy begeven om van deze gelegenheid te profiteeren, temeer daar de prijs der vluch- ten uiterst laag gesteld is 6 per persoon). het I Ioop-eiland, ten Oosten van de Zuidelijke punt van West-Spitsbergen, bereikt, zoodat hij spoedig zal kunnen deelnemen aan het reddingswerk. Ouilbaud en Amundsen. I Men rneldde gisteravond uit Oslo Men heeft nog steeds geen berichten ont- vangen van de „Latham", het Fransche vlieg tuig van Ouilbaud, dat Maandagmiddag tc 4 uur met Amundsen aan boord van Tromso naar Spitsbergen is vertrokken. Men neemt aan dat het vliegtuig, zonder iKingsbay aan te doen, is doorgevlogen om terstond naar Nobile te zoeken. Net weer blijft gunstig. Vogens een draadloos bericht van de „Cit- radio-station te Green Harbour op Spitsber gen Dinsdagmorgen te 3 uur signalen van de Latham" opgevangen. s De redding van 3 leden. In een half-officieel bericht uit Rome wordt de juistheid ontkent van het bericht, als zou de „Hobby" drie deelnemers aan de expeditie van" Nobile hebben opgenomen. Volgens me- dedeelingen van de vliegers zijn de ijstoestan- den op het oogenblik echter gunstig, zoodat men zich niet bezorgd behoeft te maken over hun lot. Vliegtuigen naar Spitsbergen. Men meldt dat het Zweedsche, het Finsche en het Italiaansche vliegtuig (van Penzo) gisternamiddag te half zes van Tromso naar Kingsbay op Spitsbergen zijn vertrokken. Volgens een Reuter-bericht is het Finsche watervliegtuig gisteravond nogmaals te Tromso teruggekeerd. Vergeefsche vlucht van Maddalena. Volgens een draadloos bericth van de „Cit- ta di Milaono" is Maddalena gister om 5 uur 25 gestart en om 11 uur 45 onverrichterzake teruggekeerd. Ondanks zijn ijverige pogingen heeft hij Nobile niet kunnen vinden. Het levensmiddelentransport voor Nobile. I De correspondent van het Persbureau Vaz Dias seinde gisteravond laat uit Narvik," dat het levensmiddelentransport voor Nobile daar is aangekomen. Er is veel belangstelling. DE ..FRIENDSHIP". Aankomst te Southampton. Miss Earhart en haar gezellen van de Oceaanvlucht zijn gistermorgen te South ampton aangekomen, nadat mist, wind en ruwe zee h€t vertrek uit Whiles verscheidene uren hodden opgehouden. Zij werden te Southampton schitterend ontvangen. Later vertrok het gezelschap per auto naar Londen. i Verhaal van de vlucht. Hoewel het oorspronkelijk in de bedoeling lag, een vlucht van New Foundland naar Southampton te maken, moest -dit plan op- gegeven worden, omdat het vliegtuig te zwaar met benzine was geladen en niet op kon stijgen. Daarom moest een deel van de brandstof uitgeladen worden, maar d'aardoor was het onzeker, of Southampton „gehaa;d kon worden. Toen was Valentia (Ierland) als doel ge steld. Teen het watervliegtuig landde, was er nog slechts 10 gallon brandstof aan boord. We zagen Ierland niet, alidus Stultz en dachten, toen we land-den, dat we ongeveer bij Kaap Landsend waren., i DE ..BREMEN". De „Vossische Zeitung" meldt, dat Prof, ijunkers uit Amerika 'n aanbod heeft ontvan gen om het zich nog op Greenley eiland be- vindende vliegtuig „Bremen" aan een mu seum te verkoopen. Voorloopig zal het. vlieg tuig evenwel niet naar Amerika worden ver- kocht, dodh het zal eerst naar Duitschland worden gebracht om daar te worden tentoon- gesteld. EEN FRANSCHE OCEAANVLUCHT. De beide Fransche vliegers Ccstes en Le Brix, die na hun vlucht om de wereld een Oceaanvlucht wildeni voorbereiden, zijn van elkaar gegaan. Le Brix heeft zich thans bij Drouhin aangesloien, die met het vliegtuig .Couzinet" den oceaan wil oversteken. OMLAAG GESTORT. Acosta gewond. Een bericht meldt uit New York: f De transatlantische vlieger Acosta stortte hiet drie passagiers in een aan Levine toebe- hoorend Fokkiervliegtuig boven het vliegveld Iran Rooseveltfielid omlaag. Acosta werd ge- ^vond en moest naar het ziekenhuis worden Vervoerd. De passagiers bleven ongedeerd. Het vliegtuig werd geheel vernield. NACHTPOST-VLUCHT. Hedenmiddag om 6 uur zal Li'leberg met iijn eenmotorig vliegtuig uit Londen vertrek- ken teneinde de pest naar Stockholm over te brengen. Het toestel blijft eenigen tijd op Schinhol en zal vandaar waarschijnlijk te jniddernacht vertrekken naar Malmo en Stockholm. PLEZIERVLUCHTEN. De Koninklijke Luchtvaart Maatschappij zal, aangemoedigd door het succes behaald in April j.l. gedurende de kermisweek te Hel- 'der van Woensdag 4 tot en met Zon- dag 8 Juli a.s. wederom passagiersrond- yluchten organiseeren, vanaf het vliegveld „De Kooij". Op bovengenoemde dagen, telkens van II tot 7 uur zullen de inwoners van Holder en omstreken weder in de gelegenheid zijn om, gezeten in een gemakkelijke fauteuil in de luxueus ingerichte cabine van een der be- roemde K. L. M. verkeersvliegtuigen, die da- ge'.ijks op de groote internationale routes dienst doen, de interessante omgeving van Holder of de Zuiderzeewerken vanuit de Sucht te bekijken. Ongetwijfeld zullen velen zich gedurende de kermisweek naar De MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. De Zesde Kamer der rechtbank te Amster dam heeft gister vernietigd een vonnis van den Amsterdamschen kantonrechter mr. Ho- felt, waarbij iemand ter zake van overtreding van het Motor- en Rijwielreglement ontsla- gen werd van rechtsvervolging, op grond dat dit reglement niet verbindend zou zijn, wijl Gedeputeerde Staten niet waren gehoord. Opnieuw rechtdoende, werd de verdachte tot f 1 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld, omdat uit een brief van den minister van Wa- terstaat is gebleken, dat Gedep. Staten wel degelijk gehoord waren. POGING TOT DOODSLAG. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft een melkslijter, die zijn echt- genoote met een dolkmes een steek in den rug onder het linkerschouderblad toebracht, tengevolge waarvan de vrouw aan een der longen getroffen en bloedend verwond werd, veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf ter zake van poging tot doodslag, overeen- komstig den eisch van het O. M. VALSCITE AANGIFTE. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de straf- zaak tegen den 31-jarigen praktizijn, die bij de politic aangifte deed, dat hij in den avond van 12 Maart 1927 bij het betreden van het donkere trapportaal van een perceel aan de Quellijnstraat, waar hij als vrijwillig arm- bezoeker der Evang. Luthersche Gemeente moest zijn, door een naar beneden komend persoon werd aangevallen. Deze onbekende had hem, naar zijn aangifte, niet alleen ern- stige slagen op het hoofd toegebracht, maar had hem ook met een bijtende vloeistof in het gelaat en over de kleeren gegooid. Bovendien was hij, volgens zijn opgaaf, bij die gelegen heid een portefeuille met 600 kwijtgeraakt. Van die 600 behoorde 300 aan hem en 300 aan de Evang. Luth. Gemeente toe. De rechtbank had hem veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens het doen van aangifte van een strafbaar feit, wetende, dat het niet is gepleegd. Van dit vonnis waren zoowel de verdachte als het O. M., dat vier maanden gevangenis straf had gevorderd, in hooger beroep geko- men. De advocaat-generaal bij het Hof had bevestiging van het vonnis geeischt, met dien verstande dat een hoogere straf, n.l. zes maanden gevangenisstraf, zou worden opge- legd. Op een enkele overweging na bevestigde het Hof het vonnis. De opgelegde straf werd echter veranderd in vier maanden gevange nisstraf. Provincial! nieuws HEILOOv De vlag in top! En de lamoen brandend! Waar? Op en voor ons nieuwe raadhuis. De mees- te Heilooers zullen het misschien niet opge- merkt hebben en zij, die wel zagen-dat het mooie, rustige gemeentehuis met de driekleur getooid was en dat's avonds de lantaarns met hun sterke lichten in de omgeving van het raadhuis de dalende schemering verdre- ven en de voorgevel fantastisch verlichtten, wisten waarschijnlijk grootendeels niet wat de reden hiervan was. Heiloo en zjjn inwoners kunnen gefelici- teerd worden: het behoud van het Heilooer bosch is verzekerd Gistermiddag hebben ook de Provindale Staten, het derde college, dat na de gemeente- besturen van Alkmaar en Heiloo, door het al of niet verleenen van een renteloos voorschot a 100.000 aan de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, moest medewerken om ons prachtig bosch te be- houden, met algemeene stemmen dit voor schot toegestaan, zooals men ook elders in dit blad uit het verslag dier vergadering kan lezen. Dit was dus de reden voor het hijschen der vlag en het ontsteken der lampen! En wij willen niet eindigen, dan na heel Heiloo van harte geluk te hebben gewensclit met het bereikte resultaat, dat toch voor ons dorp van zoo oneindig groot belang is en dat in haar geschiedenis zeker met gulden letters zal worden opgeteekend! KENNEMERLAND. De afgeloopen week is voor den stand en 't afrijpen der aardbeien niet gunstig ge- weest en de tuinders verzekeren dat de goede verwachting van de late aardbeien verkeken is en men hoogstens een halve opbrengst krijgt. Hoe het ook zij, het staat er niet gunstig voor, temeer daar het ongunstige weer maar aanhoudt. In de afgeloopen week en deze week is er een groot verschil in de prijzen der aardbeien geweest en Dinsdag was de aanvoer niet groot en de prijs niet hoog. De prijzen zijn in de afgeloopen week ge weest van 25 tot 43 per 100 pond, voor aanvoer van dezelfde kwaliteit. De aanvoer van asperges was vrij groot, de prijzen waren constant. De noteering was 6585 voor dik blank en 45f 65 voor dik blauw, alles per 100 bos. De aanvoer van sla was groot en de prij zen waren abnormaal laag, de noteering was 0.502 per 100 stuks. De tamelijk groote aanvoer van bloemkool gaf geen groote afwijking van kwaliteit te zien, de prijzen waren vrij hoog, n.l. 18 22; 2e s. 10—/ 14, alles per 100 stuks. De aanvoer van komkommers was als de vorige week, de prijzen vast, de noteering 8—/ 15 per 100 stuks. Trots den grooten aanvoer blijft rabarber een gewild artikel, de prijzen waren vrij hoog, n.l. van f 7 tot f 14 per 100 bos. De aanvoer van peulen en deperwten wordt vrij groot en bijgevolg gaan de prijzen naar be neden, de noteering was voor doperwten 1824 en voor peulen 1923 per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen komen meer los, de prijzen zijn echter nog hoog, n.l. 70 80 voor snijboonen en 9095 voor Spercieboonen per 100 K.G. Nieuwe aard- appelen worden in beduidende kwantum3 aangevoerd, de prijs was 19—/ 21 per 100 1 K.G.. bijna denzelfden nriis als de oude aardappelen. De overige aanvoer was onbeduTaerKi, spf- nazie heeft afgedaan. BEVERWIJK. Aaribesteding. Dinsdag is door B. en W. aanbesteed de bouw van een school voor buitengewoon L. O. met daarbij komende werken. Ingeleverd 15 biljetten. De inschrijvingen waren als volgt: J. R, Bruin te Beverwijk 26.348A. Hoogevorst te Alkmaar 27.600; P. Rings Jr. te Santpoort 27.600; P. Winter te Be verwijk 27.860; fa. Langendijk te Bever wijk 28.917; Chr. de Goede te Wijk aan Zee 29.096; Aann. Mij. N.H. te Heems- kerk 29.135; fa. Gebr. Seysener te Hille- gom 29.250; N.V. Technisch bouwbedrijf te Hoorn 29.437; V. Ph. Braun te Bever wijk 29.970; J. Wittebrood te Beemster 30.900; C. Nelis te Wijk a. Duin 30.985; Brinkman te Purmerend 32.100; Ph. Ha- ring, te Schipluiden 32.100; Jb. Bus te Wormerveer 32.915. Gunning aangehou- den. GROOTEBROEK. Een groot aantal werkzoekenden arriveert hier dagelijks uit Drente en Friesland om zoo mogelijk als aardappelrooier te werk te worden gesteld. Daar de campagne pas in het eerste stadium is, moeten de meesten hunner onverrichter zake terugkeeren. HOORN. Onze stadgenoote, mej A. Zijp, slaagde aan de Rijkskweekschool te Alkmaar voor onderwijzeres. De heer Dr. H. B. T. Westeroven van Meeteren, schoolopziener in de inspectie Hoorri is benoemd tot voorzitter van de examen-commissie voor nuttige handwerken te Amsterdam. OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kermis te Verlaat gaf de tooneelvereeniging „Moliere" alhier een uitvoering in het cafe van den heer Mijts. Opgevoerd werd „De Spaansche Vlieg", klucht in 3 bedrijven van Frans Arnold en Ernst Bach. Dit stuk, een echt kermisstuk, werd best opgevoerd, de rollen waren goed verdeeld, zoodat het spel goed tot z'n recht kwam. Het publiek heeft dan ook wel genoten. Het was dikwijls een onbe- daarlijk, soms hinderlijk gelach. De grimeur, de heer Ridderikhoff uit Hoorn, had heel goed werk geleyerd. Tot slot een gezellig bal. Het mond- en blauwzeer woedt in deze gemeente steeds voort, vooral in het Noor- delijk gedeelte. 11 veehouders deden tot heden aangifte. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. CASTRICUM. In verband met de ongevallen op den overweg aan den Stetweg alhier heeft het gemeentebestuur zich eenigen tijd geleden gewend tot den minister van Waterstaat met verzoek een nader onderzoek in te stellen naar de noodzakelijkheid dien overweg wedercm te doen bewaken. Een dezer dagen is daarop antwoord in- gekomen waaruit blijlct dat, zooals dat laco- niek geuoemd wordt, er geen termen zijn om daartoe over te gaan. Heel gelukkig kunnen we de beslissing van den minister niet vinden. Te meer niet om dat dezer dagen pas is geinstalleerd de com- missie die omtrent de bewaking van de over- wegen ten onderzoek zal instellen. Nu weten we wel dat, zeker naar aanleiding van het verzoek van het gemeentebestuur, wederom een verkeerstelling daar heeft plaats gehad, maar we mogen toch ook op- merken dat dan die verkeerstelling toch geen zuivere maatstaf is, omdat in den zomer het verkeer daar veel en veel drukker is, niet al leen van hen die van de zijde van Alkmaar naar Zee willen, maar ook door de week omdat op die hoogte vele tuinders hun tui- nen hebben en daar dus dagelijks en meer malen per dag langs moeten, ook met karren en andere vervoermiddelen. Gistermiddag werd alhier de jaarlijksche hooigrasveiling gehouden. In tegenstelling van andere jaren was de animo niet zoo groot. In verband daarmede waren de prijzen alhoewel goed te noemen toch niet zoo hoog als andere jaren. De reden hiervan is dat de laatste jaren voor de opzetters, dat zijn de tuinders die voor mestproductie in den win ter eenige koeien op stal zetten, zooals dat hier genoemd wordt, te weinig loonend zijn geweest, waardoor de animo om hooi te koopen wel eenigszins is gedaald. De laatste wijziging van de verorde ning op de heffing van de plaatselijke in- komstenbelasting behelzende dat het tijdstip van de berekening van den kinderaftrek wordt gesteld van 1 Januari op 1 Mei om daarmede gelijk te komen met de rijksrege- ling, is thans door de Kroon goedgekeurd. Inmiddels is het wachten op de goedkeuring van het heffingspercentage. Al onze koffers zijn waterdicht en voor- zien van koperen montuur en sloten. GYMNASTIEK. De Zwitsersche Oiympische Turn- ploeg naar Alkmaar. Door de bemoeii'ngen van de A. G. V. de Halter zal het voor de Alkmaarsche en ver- dere N.-H. turnliefhebbers mogelijk zijn de keurploeg der Zwitsersche turners, die aan de Oiympische Spelen deelnemen, alhier in actie te zien. De Halter heeft den turners verzocht een avond in Alkmaar op te treden en dit veelbe- lovend turnfeest zal 5 Aug. plaats vinden 'n Ploeg van 18 turners, waaronder de aller- beste, zal werken aan paard, brug, rek en ringen. Zij, die reeds Miez en Wezel zagen, zullen kunnen begrijpen, wat er nu gepres- teerd zal worden. Voor de Halter een mooi succes. P. V. DE „POSTDUIF" TE ALKMAAR. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude duiven van uit Cha- teauroux, afstand 684 K.M. Gelost te 7 uur met Westen wind. Aankomst als volgt: 1 Jos. van Seggelen 4-47-32 2 F. J. Schieman 4-47 54 3 dezelfde 4-48-46 4 J. Huiberts 5-01-36 5 Edm. Kratz 5-11-42 6 Th. J. Buissink 5-11-15 7 C. D. Huiberts 5-12-42 8 Edm. Kratz 5-33-15 9 J. Huiberts 5-36-22 10 Edm. Kratz 5-44-11 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- MARKT. AMSTERDAM, 20 Juni. Muizen 9 tot 10, keine 5 tot 6, Kriel 4, Westland- sche muizen 10, kleine 9, Kriel 5. Aan voer 4 ladingen, zijnde 454 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 Juni. Aangevoerd 311 vette kalveren, le kw. 0.80 tot 0.90, 2e kw. 0.70 tot 0.80, 3e kw. 0.58 tot 0.70, alles per Kg. levend gewicht, 97 nucht. kal veren 8 tot 16 per stuk, 604 varkens, Holl. le kw. 0.77 tot 0.78, 2e kw. 0.76 tot 0.77, enkele boven noteering, Overz. en Geldersche le kw. 0.77 tot 0.78, 2e kw. 0.76 tot 0.77, vette varker.s 0.73 tot 0.76 per Kg. slachtgewicht. BOVENKARSPEL, 19 Juni 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Gr Schotsche muizen 8.108.60Drielingen 2.20—/ 2.30; Kriel 0.60—/ 0.80. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juni 1928. Schosche muizen 8.108.60; Drielingen 4.70—/ 6.20; Kleine 2.10—/ 2.40; alles per 100 K.G. Aanvoer: 30200 K.G. Aardappelen. KOLHORN, 19 Juni 1928. Dinsdagmor gen waren 380 K.G. ansjovis aangevoerd, waarvan de prijs was 83 cent per K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni '28. Langedijker Groentenveiling. Op de heden ge houden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 2425 bos Wortelen 8.809.70 per 100 bos; 183000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 7.10f 8.40; Drielingen 4 40—/ 6.30; Kleine 1 10—/ 2.20, alles per 100 K.G. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.8 te Vardd. Laagste barometerstand 745.6 te Wisby. Verwachting (geldig tot den avond van 21 Juni): Matiget to zwakken noordwestelijke tot wes- telijken wind, half of zwaar bewclkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe- ratuur. In't etmaal van des avonds 18 tot 19 Juni zijn op de Zuid-Hollandsche eilanden de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekten. Aan land- en tuinbouwers wordt daar om aangeraden hun aardappelgewas met Bordeauxsche of Bourgondische "pap te be- spuiten. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Frederik Pieter, z. van Mattheus Schop en Christina Rabeling. Eva Elisa, d. van Pe- trus Berkhout en Margaretha de Moel. Hendrikus Josephus, z. van Lodevicus Paau- wels en Aafje Puttenaar, ERNSTrGE AANRIJDING. T wee personen gewond. Gisteravond tusschen elf uur en half twaalf heeft aan den z.g. Winderigen hoek op den Bergerweg een ernstig ongeluk plaats gevonden. De granietwerker C., uit Alkmaar, kwam met zijn meisje, mej. K., eveneens uit Alk maar, achter op zijn motorfiets, uit Bergen. C. had juist even voor bovengenoemden hoek benzine ingenomen, toen hij en zijn meisje door een uit de richting Alkmaar komende luxe auto werden aangereden. Deze, die vol gens de latere verklaringen van het meisje, een blauw-groene kleur had, reed door. Waarschijnlijk zaten er vier personen in. Niemand was bij het ongeluk tegenwoor- dig, maar korten tijd na de aanrijding wer den de beide aangeredenen ernstig gewond op den weg gevonden. Zoowel van den heer C. als van mej. K. was het linkerbeen op 2 plaatsen gebroken. De doktoren Blok en Poot uit Bergen ver- leenden de eerste hulp, waarna de man per ziekenauto naar het ziekenhuis en het meisje even later per autobus naar hier werd ver voerd. De burgemeester van de gemeente Bergen verzoekt ons in verband met bovenvermelde aanrijding, plaatsing van het volgende: Een ieder, die eenige inlichting kan ver- schaffen over de aanrijding door een on bekende auto van een motorfiets, gisteravond om ongeveer 11.15 op den Bergerweg, in de wijk Oostdorp, wordt vriendelijk verzocht zich te vervoegen bij den burgemeester van Bergen. De auto reed in de richting Bergen. GESLAAGD. De heer W. P. Velthuijs alhier slaagde gis ter te 's-Gravenhage voor het 2de gedeelte van het notarieel examen. ONDERWIJZERS-EXAMEN. Gister zijn geslaagd de heeren J. Dudock te Floorn, H. van de Kamer te Alkmaar, G. Sietsema te Hoorn, R. van der Ploeg te Heerhugowaard en Jac. Kliffen te Langen dijk. Afgewezen een. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donueraag 21 Juni zal door den heer Jan Zwart een sonaten-avond worden gegeven van Mendelssohn, Lemmers en Maillv- sonaten De aanvang dezer bespeling is 8 uur. Het programma met korte verklaringen over de voor te dragen orgelstukken is bij den ina-an<j a 10 cent te bekomen. De collecte na aflocp komt ten goede aan het Restauratiefonds der Groote Kerk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.54 uur licht op. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD- HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De dijkgraaf heeft op Woensdag 4 Juli a.s. in het Gemeenlandshuis een openbare vergadering uitgeschreven van het Bestuur van het Hoogheemraadschap. De agenda bevat o.m. een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk (Zuiderzeewerken) betreffende den aanleg van een afwatering en scheepvaartkanaal en een meerdijk, ten behoeve van de indijking en droogmaking der Wieringermeer. De overeenkomst houdt in een vergunning aan het Rijk om op het gebied van het Hoog- heemraadschap ten behoeve van het werk kunstwerken uit te voeren, die later weer worden opgeruimd door het rijk. Ten behoeve van de wegverbetering op den Oostzanerzeedijk wordt voorgesteld een stukje grond van 400 M2. a 1,— per M2. aan te koopen van de wed J, C. v. Wessem en van de wed. A. J. van Wiessem. Ook voor dit eenvoudige voorstel is een kostbaar Waterschapsblad verschenen. Voorgesteld wordt de begrooting voor 1927 voor den buitengewonen dienst aan te vullen met een bedrag van 498120.— en voor den gewonen dienst verschillende af- en overschrijvingen te verrichten tot een bedrae van 15600.—. In een apart Waterschapsblad wordt het voorstel gedaan om met den heer J. Oudt te Avenhorn een ruiling van grond aan te gaan. De heer Oudt zal de beschikking krij- gen over 8 M2. grond en 4 M2 grond af- staan en aan het Hoogheemraadschap voor iederen M2 dien hij meer krijgt 2.50 ver- goeden. Ons dunkt dat een dergelijk eenvoudig voorstel wel zonder het daarvoor drukken van een Waterschapsblad ter vergadering gedaan kon worden. Nu zijn de kosten van steigeren hooger dan van dekken. Mede wordt voorgesteld om de rekening over 1927 goed te keuren gewone dienst ont- vangsten 1321475,29, uitg. /1261790.40 batig saldo 59684,89. Buitengewone dienst ontvangsten 504696,02, uitgaven 504100,51, batig slot 595,51. Voor het opmaken en vermenigvuldigen van de lijst van stemgerechtigden en kosten van de verkiezingen is 20739,57 uitgegeven zijnde belangrijk minder dan de heeren be- weerden dat de verkiezingen zouden kosten. Onder het bedrag is bovendien de uitgave verbonden aan het opmaken en vermenigvul digen van de lijst van stemgerechtigden, het- geen ook zonder het houden van een verkie- zing had moeten plaats heljben, zoodat niet precies is na te gaan hoe zeer de heeren de yerkiezingsonkosten hebben overdreven om een verkiezing te voorkomen. Voorts wordt voorgesteld om ten behoeve van den technischen dienst een 4-cylinder Overland Whippet auto aan te koopen en de oude auto voor 375.— te verkoopen. Ook dit simpele voorstel, dat door den voorzitter gevoegelijk mondeling ter vergade ring kon worden gebracht, is in een apart Waterschapsblad gedaan, waarschijnlijk vanwege de jfewichtigheid. Nog wordt voorgesteld om een geldleening aan te gaan van f 400.000. De goede naam van dit circus deed ool gister weer het publiek in groote drommen opgaan naar het Sportpark. De geheele ruimte was weer gevuld met enthousiaste be zoekers, die vol spanning de verschillende verrichtingen hebben gevolgd, en daarnaast met groote bewondering vdor den durf, die in zoovele gevallen aan den dag is gelegd (b.v. door de „luchtmenschen") en het geduld dat de dierentemmers moeten hebben gehad voor en aleer de groote en sterke bewoners der wildernissen in vreemde werelddeelen tot er. kenning kwamen van de meerderheid van den mensch. Verbazingwekkend in de hoogste mate zijn de toeren, die de beesten, zoo vele malen sterker dan hun meester, op een enkel bevel van dezen verrichten. Het jonge leeuwtje, dat in een mandje detl bezoekers wordt getoond, zal op den duur zeker ook nog wel dergelijke dingen te zien geven. Maar dan zal het publiek niet meer, zooals nu, het beestje durven aaien of een pootje doen geven! Naast het optreden der leeuwen en oli- fanten, als vertegenwoordigers der groote $fccld 66DC

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2