HetWieg&kmd PUROL iv Heeiiiszakeii Ze@tijdizigen KouOt. De nieuwe dienstregeling rekent in hoofdzaak met eerstgenoemd belang en is eerst na zorgvuldig overleg met verschillende belanghebbenden vastgesteld. Juist door de boot op verschillende treinen te doen aan- sluiten, zal het vreemdelingenverkeer eerder ;worden bevorderd dan bemoeilijkt. De nieuwe regeling schijnt uit een algemeen verkeers- belang verkieslijk. Inderdaad zal het niet steeds mogelijk zijn aan den steiger aan te leggen, doch tegen- over het wat minder gerief staat dan een langere periode, gedurende welke het ver- keer bediend kan worden. Het voornemen be- etaat om na afloop van dit seizoen te doen nagaan, of wellicht op eerfigerlei wijze nog .verbetering in de veerverbinding kan wor den aangebracht. Men moet echter niet uit het oog verliezen, dat ten gevolge van het ondiepe water wel nimmer de toestand zal kunnen worden bereikt, dat een veerboot on- der alle omstandigheden aan den steiger kan aanleggen, en men zal dan bij winst in tijds- duur anderzijds eenig verlies in gemak zich trioeten getroosten. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Het hoofdbestuur van de Evang. Maat schappij heeft besloten, dat de leiding der Maatschapij, in plaats van bij een voorzitter, yoortaan berusten bij een praesidium, be- etaande uit twee voorzitters, die om het jaar de leiding hebben. Naast ds. H. G. van Wijngaarden vrijzin- nig) te Amsterdam, ide reeds vele jaren voor zitter is, is in het praesidium gekozen ds. A. G. H. van Hoogenhuyze rechtzinnig) te Am sterdam, die dit jaar als voorzitter der Evang. Maatschappij zal optreden. HENRI BRONDGEEST. Een telegram van Aneta uit Weltevreden d.'d. 17 Juni meldt, dat de bekende tooneel- speler Henri Brondgeest, 60 jaar oud, is overleden. Terwijl hij liep te winkelen langs Noordwijk te Weltevreden, werd Brondgeest door een hartverlamming getroffen. Diederik Hendrik Brondgeest werd 16 Oct. 1867 te Chribon (Java) geboren en kwam op elf-jarigen leeftiid naar Nederland Hij werd te Breda opgelerd voor een militaire carriere en werd in 1889 luitenant bij het derde rigi- ment -huzaren. Doch weldra yoelde hij zich tot het plan- kenleven aangetrokken en van 1890 dateert zijn loopbaan als tooneelspeler. Hij trad het eerst op bij de gebr. Van Lier in „De Indus- trieel van Pont-Avesnes". Kort daarna debu- teerde hij te Rotterdam bij De Vos en Van Korlaar in „Droeve Min." Na korten tijd verbonden geweest te zijn aan „Het Neder- landsch Tooneel", keerde hij naar Rotterdam terug, en gedurende twaalf jaar speelde hij bij Le Gras en Haspels. Daarna richtte hij een eigen gezelsehap op, het Brondgeest- ensemblte, dat den Tivoli-Schouwburg te Rot terdam bespeelde. Maar deze in Indie gebo ren Nederlander werd onweerstaanbaar door het Oosten aangetrokken en hij keerde terug naar Java. Hij maakte een goed geslaagde tournee in Indie en de reis werd nog verschei- dene malen herhaald. In latere jaren vestig- de hij zich in Den Haag, waar hij in 1905 „Het Residentie-Tooneelgezelschap" stichtte. Deze onderneming werd evenwel niet met succes bekroond en Brondgeest ontbonc zijn gezelsehap om gedurend eenigen tijd gastrollen te vervullen. Na een langdurige •ziekte vertrok hij wederom naar Indie, waar hij met dillettanten o.a. Madame Sans- Gene", Mongodin", De Diet" speelde. Den 25sten Januari 1922 vierde hij in Den Haag zijn dertigjarig tooneeljubileum met „Geuren". Twee jaar geleden stichtte Brondgeest een „Permanent Nederlandsch Tooneel in Ned.- Indie". Vol goeden moed vertrok hij nog- maals naar zijn geboorteland, waar hij thans, na twee moeilijke jaren, is overleden WERKSTAKING OPGEHEVEN. De werkstaking aan de Ver. Blikfabrieken te Delft is opgeheven. Het geheele personeel heeft gistermiddag het werk hervat. De meis- jes zullen 5 procent meer ontvangen dan door de directie was toegezegd. Voor het ove- rige personeel zullen nieuwe tarieven worden vastgesteld. GEDWONGEN VERKEERSOVERTREDINGEN. Waar een slechte weg toe leidt Sedert op den Muiderstraatweg het rijwiel pad bij den rijweg getrokken is, worden voortdurend wielrijders bekeurd die het vroe- gere pad berijden wegens het gevaar dat ze rechtshoudend, dus langs de tramrails, loo- pen wanneer hun een tram en een auto tege lijk passeert. Tot dusver werden ze tot 50 cent boete veroordeeld. Bij de laatste zitting ,van het kantongerecht te Hilversum echter heeft de kantonrechter-plaatsvervanger, mr. Oldewelt, 8 voor dit feit bekeurde wielrijders geen straf opgelegd, omdat naar zijn mee- ning de toestand op den weg onhoudbaar is en de wielrijders uit lijfsbehoud wel genood zaakt ijzn links te houden. HEVIGE BRAND IN INDIe. In de Hindoestraat te Tandjong Balei zijn 44 woningen door brand verwoest. Onacht- zaamheid is vermoedelijk de oorzaak. De offi- cieel raming van de schade bedraagt i150.000, welk bedrag grootendeels niet ver zekerd is. Vier personen werden gewond, van wie een levensgevaarlijk. i DOOR EEN STOOMTRAM GEDOOD. Te Scheemdermeer is de arbeider E. Loer uit Nieuwolda, door een stoomtram overre- den en gedood. AL WEER EEN. De bekende, fraaie molen van het water- schap in Tripconipa&nie (Gron.), gebouwd in het begin der 19e eeuw, met het opschrift „Somnus ab oculis", (slaap uit de oogen) zal in dit najaar moeten wijken voor een elec trisch watergemaal. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het Tweede Kamerlid de heer Krijger heeft aan den minister van waterstaat gevraagd: Is de minister bereid mede te deelen: lo. of dezer dagen op den onbewaakten overweg bij Nootdorp een ongeval heeft plaats gehad? 2o. of het juist is, dat't uitzicht ter plaatse slecht is? 3o. of het ongeluk vermoedelijk zou zijn voorkomen, indien daar een afsluiting, met boomeo ware eeweest? PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. Ter zake van principieele dienstweigering werd door den Krijgsraad te 's-Hertogen- >osch de dienstplichtige soldaat P. R. uit Velsen, gedetineerd in den Haag, veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst. OP EEN TREIN GESOHOTEN. Toen gisteravond trein 1119 uit Amster dam aan het station Leiden aankwam, heeft een reiziger aan den stationschef aldaar ken- nis gegeven, dat even voorbij Haarlem op den trein was geschoten. De kogel doorboor- de de ruften van een derde-klasse coupe, zon- der een der inzittenden te treffen. De stati onschef berichtte het geval aan de politic te Hiaarlem, die een onderzoek heeft ingesteld, tot heden zonder resultaat. MEINEED? Gisteren is O., het van meineed verdachte raadslid van Haarlem, aan een nieuw ver- hoor onderworpen. O. bleef ontkennen. Daar- op is hij gisteravond op vrije voeten gesteld. GASCORRUPTIE. De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft hooger beroep aangetee- kend tegen de vonnissen van die rechtbank, Waarbij een opzichter bij de gemeentebedrij- ven te Middelburg en een vroegere gasmees- ter te Wemeldinge werden vrijgesproken van corruptieve handelingen. De eisch tegen den eerste was 50 boete subs. 25 dagen hechte- nis, en tegen den laatste een maand gevan genisstraf. BRAND. Te Houten is een boerderij met hooibergen van den veehouder J. Vemooy aan de Wete- ring afgebrand. BRANDSTICHTING. Onder Lonneker, in de buurtschap Zuid- Eschmarke, is Zondag een schuur van den landbouwer J. Varvik geheel afgebrand. Uit het onderzoek door de politie is gebleken, dat twee jongens van 16 en 17 jaar uit bal- dadigheid den brand hebben gesticht. KORTE BERICHTEN. Minister Lambooy kwam gistermiddag per trein naar Amsterdam en is van daar per auto naar Naarden vertrokken tot het bijwo- nen van proeven van tractoren voor leger- doeleinden. Maandagmiddag is te Zeist de jaarver- gadering gehouden der afd. Nederland van de Evangelische Alliantie, onder vocrzitter- schap van den heer L. G. Jairfes uit Maars- sen. Daarna begon in de kerk der broeder- gemeente de dnedaagsche conferentie over 't onderwerp „Verlossing". Ds. C. B. Burger, herv. pred. te Zwee- loo, is benoemd tot bezoldigde kracht van den Chr. Vrijz. Jongeren-Bond, speciaal voor het dorpswerk der Vrijz. Jongeren en voor het kampwerk. Te Leeuwarden is gearresteerd D. M., dekknecht, wonende te Oostwold (Gr.), ver- dacht van diefstal in vereeniging met zijn grootmoeder van 200 ten nadeele van T. J. te Bakkeveen, bij wien laatstgenoemde huishoudster is. Tot wethouder der gemeente Wijk aan Zee is benoemd de heer D. Kruithof. Ingediend zijn twee ontwerpen van wet tot: lo. vaststelling van voorschriften om- trent openbare wegen; 2o. wijziging van ar- tikel 2 van de Waterstaatswet 1900. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Gister zette de Vierde Kamer der Recht bank te Amsterdam de behandeling voort der strafzaak tegen de bankdirecteuren J. J. en J. P. H. Woltman, den accountant A. C Mohring en den advocaat en procureur mr. E. M. B. Kortenoever. Op verzoek van het O. M. werd thans al- lereerst gehoord de heer Nic. Meinema, •zonder beroep, en op het oogenblik te Parijs woonachtig. Getuige verklaarde op 10 November 1927 •naast Mohring benoemd te zijn tot directeur van de Veendammer. Op 15 December were die benoeming bekrachtigd. Op 1 October 1927 werd de boekhouding van de Veendammer van Hilversum naar Amsterdam overgeplaatst en reeds op 1 Oc tober zat getuige op het kantoor, hoewel hij er toen nog niets te maken had. Hij was nog niet benoemd en was Mohring een krachtige persoonlijkheid ge weest, dan zou hij tot getuige gezegd heb ben: ,,je hebt hier niets te maker., want ik ben hier de baas". Van dit oogenblik af deed getuige zich als zoodanig gelden, 't Bleek hem, dat de boeken slecht waren bijgehouden tot 15 Juni en dat er een ach- terstand van rente van een kwart jaar was. kwart jaar was. Getuige zei toen tot Mohring, dat er on- middeliijk exploiten geschreven moesten worden, doch Mohring verklaarde, dat dit met ging, want de hypotheken waren aan Kok v-erkocht. Ook zei hij, dat de koopsom die Paardenkoopear moest betalen, nog be- taald moest worden. Vender verklaarde getuige, dat het meer dan idioot was om iemand, die nog nooit zaken had gedaan, als directeur voor te stellen en zijn idee is dan ook, dat de heeren en bloc iemand moesten hebben, die geen verstand van zaken had en het verschil tus- schen debet en credit niet wist, iemand die per slot het loodje moest leggen. Dit is den heeren echter tegengevallen, zegt getuige President mr. Meckmann: Wie zijn de heeren en bloc? Getuige: Liebermann vond het al heel on aangenaam, toen hij bemerkte, dat hij ver- keerd gekeken had. Op 22 October plotseling in een hotel te Brussel komende, trof getuige, volgens zijn verklaring, in de hall Spaargaren, Lieber mann, Mohring en Kok in avondtoilet aan Op Liebermann's vraag wat hij kwam doen antwoordde getuige: „ik kom over de con tracten van Kok praten". Liebermann nam hem toen apart en zei: „U woont nog in Parijs? Gaat u naar Parijs terug" en liet tevens doorschemeren, dat hij een bedrag voor getuige op een bank had staan. Ge tuige draaide hem toen den rug toe. Blijk- baar wilde Liebermann hem kwijt en trachtte hij zulks met een douceur te bereiken. Den volgenden dag, 22 October, had te Brussel de vergadering plaats, op welke vergadering de heer Kloppenburg voor de belangen der pandbriefhouders opkwam. Moeders nemen voorde roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste. en dat is Deze vergadering werd bijgewoond door Liebermann, Spaargaren, Mohring, mr. Denekamp en Paardenkooper. Op die ver gadering heeft getuige voor het eerst ver- nomen van het contract-Paardenkooper. Vervolgens had op 12 November een vergadering plaats. Deze vergadering werd bijgewoond door mrs. Schumann en Van- Gigh. Getuige vorderde voor de Veendam mer 6% ton. Getuige deelde voorts mede, dat op de bij- eenkomst hem vier vragen voorgelegd wer den. De eerste was of hij er genoegen mee nam, dat Liebermann een ton gaf. Daar- tegenover moest getuige verklaren, dat alles en regie was en hij hen nooit meer zou las- tig vallen. De heeren advocaten maakten toen een contract op, dat juridisch prachtig in el- kaar 'zat, doch dat volgens getuiges indruk reeds van te voren was klaar gemaakt. Getuige heeft dat contract niet geteekend, want hij had 6 ton te vorderen en anders niets. Getuige, wiens verhoor door de gevatheid zijner antwoorden vaak tot hilariteit aan- leiding gaf, zal morgen wederom gehoord' worden Volgende getuige was de accountant Smits, van de firma Stoppelsteen, Smits Co. te Bussum. Deze was accountant van de Veendammer. Get. verklaarde onmiddellijk bezwaar te hebben gemaakt tegen het feit, dat de activa uit de Veendammer zouden •gaan, zonder dat de Veendammer er wat van terug kreeg. Op het oogenblik dat de partijen 't eens waren geworden, dat met twee millioen van de Veendammer zou worden betaald, is door J. J. Woltman niet gesproken van een betaling met hypotheken van de Veendam mer. En toen getuige hierop aan mr. Schumann zijn bezwaar kenbaar maakte, zei mr. Schumann, volgens getuiges herinne- ring, niet: „er staat wat tegenover", doch: „Liebemann is een financieel genie". Getuiges bezwaren werden ten slotte weg- gevaagd dor hgt vertrouwen, dat hij had in mrs. Van Gigh en Schumann. Verder antwoordde getuige op een hem gedane vraag, dat hij zich niet herinnert, dat bij de tweede reeks onderhandelingen die over het definitieve contract ooit gespro ken is van een betaling met 2H millioen in contanten. Ook zei getuige, dat bij de serie onder handelingen met Sedeyn de beide heeren tegenwoordig zijn geweest. Na de pauze deed de griffier voorlezing van ee»ge notarieel opgemaakte akten van cessie, waarmee uitvoeri|ng werd gegeven aan het verkoopcontract, alsmede van eenige pro- oessenverbaal van vergaderingen van com missarissen en aandeelhouders. Hieronder was het procesverbaal van de op 25 Juni 1927 te Hilversum gehouden buitengewone algemeene vergadering, waarop het oude bestuur aftrad en het nieuwe benoemd werd. In het procesverbaal dezer bijeenkomst komen de volgende zinsneden voor: De heer mr. Gigch neemt daarna het woord, namens eenige aandeelhouders, om uiting te geven aan de waardeering, die door hem wordt gevoeld voor hetgeen de directie, en speciaal de heer J. Woltman Jr van de Veendammer Hypotheekbank heeft gemaakt. Nu hij gelegenheid heeft gehad zich van den toestand op de hoogte te stel len, kan hij verklaren, dat deze de verge- lijking met andere hypotheekbanken zeer goed kan doorstaan. Ten slotte dankt de heer J. Woltman Jr. voor de gesproken woorden en drukt de hoop uit, dat de Bank in voorspoed zs! toe- nemen. Getuige J. Spanjersberg werd vervolgens wederom gehoord. Hij maakte de notulen der vergaderingen van aandeelhouders en van commissarissen, die achtereenvolgens op 25 Juni 1927 gehouden werden, op. De vergade ringen hadden plaats in tegenwoordigheid van mrs. Van Gigch en Schumann en de bei de Woltmans. Of toen gezegd is, dat de over- dracht van de Discontobank maar van tijde- lijken aard zou zijn, omdat er een contract met de groep Schim van der Loeff was tot stand gekomen, weet getuige niet. Verdachte Kortenoever weet het evenmin, het was een vergadering in een vergadering. Verdachte J. J. Woltman zeide pas einde Juni 1927 van een contract met Scliim van der Loeff ge hoord te hebben. Verd. Mohring meende, dat het na de teekening der akte besproken is, ter wijl verd. J P. H. Woltman zei er nu niets meer van te begrijpen. Desgevraagd verklaarde getuige, dat hij een akte van borgstelling gezien heeft en dat op deze akte voorkwam de handteekening van getuige Van der Toorn. Getuige L. Th. H. baron van Boecop ont- moette in 1915 Liebermann. Hij werd daarop met meer andere heeren commissarissen van de HollandAmerika Levensverzekering Maatschappij en in den zomer van 1920 werd hij commissaris van de Veendammer. Op de vergadering van aandeelhouders werd Mohring tot directeur benoemd. Voorts werden commissarissen en een raad van' toe- zicht aangewezen. Pres.: Werden op die vergadering ook niet een aantal akten door notaris Sterkman voorgelezen, waarbij verschillende onroeren- de goederen en hypotheken van de Veendam mer ter waarde van 2i/? millioen aan de fami- lie Woltman werden overgedragen Get. Dat heb ik niet begrepen. P r e s.U hebt wel de akten geteekend? Get.: Ja, maar wat ik geteekend heb, weet ik niet. Ik dacht dat de zaak in orde was, om dat de notaris en verschillende advocaten aanwezig waren. Pres.: Weet u dat u een volmacht tot royement van hypotheken geteekend hebt? Get.: Neen. Getuige E. Schansema te Hilversum was boekhouder van de Veendammer. Hij ver klaarde na 25 Juni 1927 de boeken van dag tot dag te hebben bijeehouden. Maar wat er f 60 geen gebeurde, werd getuige niet gewaar. Begin September 1927 vroeg J. J. Woltman of de transactie van 25 Juni 1927 geboekt was en toen dit ontkennend beantwoord werd, eischte hij dat voor het vertrek van de administratie naar Amsterdam de posten geboekt zouden worden. Het memoriaal waarin niet genoeg ruimte opengelaten was, moest toen worden overgeschreven. Getuige werd toen gewaar, dat verschillende hypotheken afgelost waren. Nadat nog een getuige is gehoord, werd de vendere behandeling der zaak geschorst tot morgen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERV. STRAFKAMER. Zitting Dinsdag 19 Juni. Uitspraken Dinsdag 5 Juni. J. M., Limmen, Hooger beroepzaak, 100 boete of 50 dagen hechtenis. P. J. L., Blokker, als voren, 4X7 dagen hechtenis. A. de M., Oudorp, als voren, 2 X boete of 2 X 20 dagen hechtenis. E. E. H., omzetting voorw. straf, uitspraak. Arie v. Z., Sassenheim, schuldmisdrijf, 100 boete of 50 dagen hechtenis. A. H. Z., Wijdenes, verduistering, vrijge sproken. J. D., gedet. te A'dam, oplichting. W.E. S., IJmuiden, voorheen te Hoorn, bedriegelijke verkorting, 6 maanden gev. voorw. met verplichte schadevergoeding en 3 proefjaren. W. v. D., Alkmaar, gedetineerd, misdr. art. 247 bis W. v. Str., 8 maanden gev. voorw., 3 jaar proeftijd. NIEUWE ZAKEN. HOOGER BEROEP VONNIS DRONKENSCHAP. Voortgezet werd de behandeling der appel- zaak contra Jan de V., te Alkmaar. Gehoord werd de heer Wiggers, die een gunstige ver klaring aflegde ten voordeele van appellant. Uitspraak a.s. week. OPLICHTING. Eveneens voortzetting der behandeling der zaak tegen den gedetineerden Jan D., ver- dacht van oplichting. Ook hier werd gehoord de heer Wiggers. Het deskundig rapport be- schouwde verdachte als gedeeltelijk toereken- baar. Voortzetting op 11 September. BESCHADIGING VAN EEN RADIO-TOESTEL. Ter zake dat feit stond terecht de 44-jarige Adr. v. d. B., 'n klein schoenmakertje uit Hoogkarspel. Als radio-bezitter had hij last van de distributie, die draden had doen span nen over zijn antenne. De schoenmaker, die hierdoo: storing ondervond, had toen ge- zorgd, dat er kortsluiting ontstond en in het distributie-toestel een lamp sprong. Verdachte ontkende dat het verwekken van kortsluiting in zijn bedoeling lag. De distributor, de smid Wind, vroeg f 18 schadeloosstelling voor reparatie en vernieu wing. De lamp kostte 18. De smid erkende een draad boven het erf van den schoenmaker te hebben gespannen De muziek speelde net heel mooi, want het was een mooie avond en opeens was het af- geloopen, als gevolg van kortsluiting ver- oorzaakt door den door verdachte gespannen draad. Deze zeide, dat die draad ge'fsoleerd was en dus geen kortsluiting kon veroorzaken. Hij haaldet de draad met een eindje paal uit een pakje en overlegde dat contra-bewijsstuk aan de rechtbank. Tegen rijksveldwachter Korver had ver dachte verklaard de draad te hebben gespan nen met de bedoeling kortsluiting te veroor zaken. Verdachte wees met zijn vinger op zijn voorhoofd, waarop de president hem beduid de, dat hij dergelijke gebaren moest nalaten. De officier stelde voor de zaak in handen te stellen van den Rechter-commissaris voor nader en technisch onderzoek. Aldus besloten. VALSCHE AANGIFTE. De niet verschenen verdachte Dirk S moest terecht staan ter zake het doen van een valsche aangifte, waarin hij mededeelde gezien te hebben, dat de boschwachter Age ma te Huisduinen een gelen hond te hebben neergeschoten, welke hond toebehoorde aan kapitein Doorman, die voor het terecht bren- gen van zijn hond per advertentie een beloo- ning had uitgeloofd. Verdachte was een ontslagen werkman van het boschbedrijf. De hond die hij op het oog had, was niet van kapitein Doorman en het lijk van dat dier had reeds geruimen tijd in de duinen gelegen. Gedurende een tegen den boschwachter in gestelde instructie zijn deze feiten aan het licht gekomen. Verdachte had aangifte gedaan bij den rijksveldwachter Zijlstra. Eisch 1 maand gev. DIEFSTAL VAN ELECTRISCHE ENERGIE. De filiaalhouder Gerrit O., te Alkmaar, moest zich verantwoorden ter zake weder- rechtelijke toeeigening van electrische ener- gie, door clandestien gebruik te maken van Radio-distributie door middel van een aan- gespannen draad. Verdachte beschouwde blijkbaar de ten laste legging niet als heel ernstig. Hij erken- d e overigens het feit. Verdachte kreeg zijn goedkoope radio van de aansluiting van mej. de wed. Zijp, distributie-abonne. De officier eischte voor dat moderne mis drijf 50 boete of 50 dagen hechtenis. Verdachte achtte dezen eisch te hoog, nade maal hij al was afgemaakt door geplaatste annonces in de Alkm. Crot. en Ons Blad. TEN UITVOERLEGGING VOORW, STRAF. Deze aangelegenheid contra Jan B. in wel ke zaak gehoord werd een vrouwelijk officier van het Leger des Heils werd met gesloten deuren behandeld. HOOGER BEROEPZAAK. Anth. de M., koopman te Oudorp, was in hooger beroep gekomen tegen een door den Kantonrechter uitgesproken vonnis, waarbij hij werd veroordeeld wegens overtreding Drankwet. 2 Getuigen, 'n client en de rijks veldwachter Visser, werden gehoord, waarna de officier het woord verkreeg en bevestiging van het vonnis reauireerde. OVERTREDING MAXIMUM. SNELHEID. De rijwielhersteller G. J. E., te Amster dam, was veroordeeld door den Kantonrech ter ter zake overtreding maximum-snelheid te Limmen op 9 April. Verdachte reed met zijn motor 51,4 K M. terwijl 30 K M. geoor- loofd was. Verdachte ontkende. Hij had niet meer dan 30 K.M. gereden. Na verhoor van de twee verbalisanten, de Koekkoek en v. d. Sanden, requireerde de officier bevestigingj doch verhooging der boete tot 20 of 20 da- gen hechtenis. HET IN GEVAAR BRENGEN VAN DE VERKEERSVEILIGHEID De automobilist P. H. de K. te Helder is in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Helder, waarbij hij is veroordeeld ter zake overtreding van artikel 22 der Motor- en Rijwielwet. Verdachte reed op 15 Maart op de Botbrug en veroorzaakte een aanrijding let een be- stuurder van een hondenkar, die naar links wilde afslaan en dit kenbaar maakte door het uitsteken van de linkerhand. De melkrijder Koning, bedoelde bestuurder van den hondenkar, zeide op de brug rechts te hebben gereden. Verdachte is aangereden tegen den linker arm. Zijn kar werd beschadigd. Appelant beweerde dat Koning niet tijdig genoeg heeft gewaarschuwd dat nij van rich- ting wenschte te veranderen. D etweede getuige was niet verschenen. Nadat de rechtbank geruimen tijd had ge- raadkamerd, zag de officier af van het ver hoor en vorderde vrijspraak. HOOGER BEROEP OVERTREDING VEILIGHEIDSWET. De graanmolenaar Jacob B. te Egmond- Binnen is veroordeeld door den kantonrech ter te Alkmaar ter zake't gebruiken var een onbeveiligden koekebreker en drijfriem. Ver dachte beweerde in hooger beroep hetzelfde als bij de behandeling in eerste instantie, dat de voorgeschreven maatre-gelen practisch onmogelijk zijn. De technische ambtenaar der inspectie en verbalisant Voorbrood toonden uit een schetsteekening aan, dat de vereischte veiligheidsmaatregelen zeer goed zijn aan te brengen. De appellant bleef er bij, dat geen gevaar bestaat, dan bij groote roekeloosheid. Ook met betrekking tot de drijfriem is appellant het niet met den heer Voorbrood eens. Deze geeft geen duidelijke aanwijzingen hoe die riem beveiligd moet worden. Eisch: bevestiging van beide vonnissen. ZEDENMISDRIJF. De laatste verdachte, Pieter S. te Alkmaar heeft zich op 2 Mei op oneerbare wijze aan- gesteld. Deze zaak wera met gesloten deuren behandeld en was de laatste die op de rol voorkwam. De pastille voor alle jaargetijden. STOOMVAARTLIJNEN. STOMMVAART MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nederlanden, thuisr., 18 Juti' van Sabang. Mapia, thuisr., 17 Juni v. Sabang. Chr. Huygens, uitr., 19 Juni te P. Said. Johan de Witt, 19 Juni v. Amst. n. Batavia. Manoeran (charter), v. Vizagapatam n. Brs» men, 18 Juni v. Oran. P. C. Hooft, thuisr., 19 Juni v. P. Said. Roepat, uit., 19 Juni v. Suez. KON. NED. STOOMB.-MIJ. Oranje Nassau, 19 Juni van W.-Indie 1*. Havre, Amsterdam. Strabo, 19 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Vesta, 20 Juni v. Bremen te Amsterdam. Ariadne, 18 Juni v. Lissabon n. Amst. Aurora, 18 Juni v. Napels n. Torrevieja. Berenice, 18 Juni v. Trieest n. Fiume Boskoop, 18 Juni v. Guayaquil te Callao. Crijnssen, thuisr., 18 Juni v. Plymouth naal Havre. Euterpe, 18 Juni v. Amst. te Gothenburg. Hebe, 18 Juni v. Gibraltar te Oran. Irene, 18 Juni v. Barcelona n. Tarragona. Mars, 17 Juni v. Santo Domingo n. Pto Bar* rios. Omeron, 15 Juni v. Pto. Columbia te Carta gena. Odyssues, 19 Juni v. Danzig te Amst. Orestes, 18 Juni v. Bourgas n. Varna. Pluto, 19 Juni v. Aarhuis te Amsi. Stella, 18 Juni v. Salonica te Smyrna ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, thuisr., 29 Juni v. Hamburg II. Rotterdam. Tambora, thuisr., 18 Juni v. Tanger. Madioen, thuisr., 19 Juni v. Suez. Patria, uitr., 19 Juni v" Tanger (verb HOLLAND—BRrfCSH-INDIe LIJN. Brielle (uitr.) 18 Juni te Madras. Ridderkerk 17 Juni v. Rott. te Hamburg. Veendijk (uitr.) 18 Juni v. Rangoon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 18 Juni te East Londen. HOLLAND-AM ERIK A LIJN. Maasdam, v. N. Orloans n. Rott., 19 Juni Santander. Edam, v. Rott. n. N. Orleans, 19 Juni v. Bil bao. Lecrdam 19 Juni v. N. Orleans n. Rotterdam Blijdendijk 18 Juni v. Baltimore te Rott. Nieuw-Amsterdam 18 Juni v. Rott. te New- York. Volendam 19 Juni v. New-York te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Marken 19 Juni v. Amst. n. Hamburg. Vlieland 18 Juni v. Amst. te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA LIJN Algorab (uitr.) 17 Juni te Montevideo. Alwaki (thuisr.) 18 Juni v. Santos. Poeldijk (uitr.) 18 Juni v. Pernambuco. JAVA—BENGALEN LIJN. Bondowoso 17 Juni v. Batavia te Rangoon. JAVA-NEW-YORK LIJN. City of Birmingham 16 Juni v. Batavia B. New-York. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Agapenor 19 Juni v. Batavia te Amsterdam. Antenor, v. Japan n. Rott., 19 Juni v. Sin gapore. Euryplus, v. Batavia n. Amst., 18 Juni v. Marseille. Peisander, v. Amst. n. Batavia, 17 Juni v. Dieddah. Doos 10 en 60 ct.Tube80ct.Bij Apoth.en Drogisten >T$

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6