tldmutdmd Ftechtszaken Buifenland Zeetljelitigen STANDARD" altijd EERST IN KWALITEI1 Liiohtvaarf. Bflarktbenichten A1 SPECIAL 2Qvoor30 20 wo* 25 De heer bo mans CR. K.), Hd van Oed. Staten, meende dat hetgeen de hesr de Wolf aan de orde heeft gesteld, bij de begrooting een onderwerp van beschouwing kan uitma- lcen. De voordracht werd hierna z.h.s. aangeno- men. Evenc-ens werd aangenomen de voordracht tot verleening van 1000 subs, voor restau- ratie van de Groote Kerk te Haarlem. Geldleening. Vervolgens werd goedgekeurd de le suppl. begrooting voor 1928, in totaal 3.490.300, en°het aangaan van geldleeningen tot bedra- gen van 1.046.800, 345.000 en 600.000 af te lossen in 40 jaar; van 47.100, af te lossen in 20 jaar; van 1400, af te lossen in vijl jaar; van 100.000, af te lossen in 20 jaar, en van 540.000, af te lossen in 50 jaar. D? vergadering werd hierna gesloten. de verwaarloozing, maar het Dep. van Oor- log. E>e heer Miedema (V. B.) merkte op, dat de vergissing, die bier zou worden begaan, is, het straffen van requestrante, de Ver. „Oud- Hoorn", die zonder schuld is. Evenmin is het billijk, dat de gemeente Hoorn gestraft wordt, hetgeen spr. nader aantoonde, o.a. door voor- lezing van een brief van den burgemeester van Hoorn, waaruit blijkt, dat het Rijk het onder zijn beheer staande gebouw ernstig heeft doen verwaarloozen. De heer Bomans (R. K.), lid van Ged. Sta ten: „En moeten wij dan het herstel na die verwaarloozing betalen?" De heer Miedema: „Straks zal ik den Ge- dep. daarop antwoord geven." Spr. wees ver- der op de ongewenschtheid om nu maar te straffen en herinnerde aan de houding door de Staten Dinsdag ingenomen ten aanzien van „Zonnestraal." De heer Ankersmit (S. D.) bestreed even- eens het prae-advies van Ged. Staten, terwiji de heer J. 'J. de Vries (R. K.) zeide, dat die toren eigenlijk de discussie niet waard is Laat de gemeente de kosten maar betalen. De heer De Miranda (S. D.) verklaarde in de commissie den indruk te hebben gekregen, dat, als de provincie die niet steunt, de restau- ratie toch zal geschieden. Deze mededeeling van het lid van Ged. Staten heeft de houding der commissie bepaald; daarom zou spr. van Ged. Staten gaarne vernemen op grond waar- van die toezegging is gedaan. De heer Spier wees er den heer De Vries op, dat de toren nu niet fraai is, omdat hij be- dorven is, maar na de restauratie zal hij juist in den vroegeren staat hersteld worden. Deheer Bomans (R. K.), lid van Ged Sta ten, meende dat de heer Miedema wel wat boud gesproken heeft. Er is geen sprake van vergissingen. Het gemeente-eigendom van Hoorn moet worden hersteld, ook al krijgt Hoorn geen vergoeding; maar Hoorn krijgt 50 van het rijk. Het is een vergissing van den heer Miedema, dat Hoorn niet meer dan 180 op de begrooting kan brengen. Alle brieven van den burgemeester van Hoorn schokken spr. niet in zijn overtuiging, dat Hoorn wel in staat is de geheele restauratie te betalen. Spr. herinnerde aan de vraag van Heemskerk in een dergelijk geval. Toen is het verzoek ingewilligd, maar er had ook gezegd kunnen worden: neen. Zooals dat gezegd wordt binnenkort tegen Zandvoort. Spr. kon bijv. ook- niet inzien, als het stad'huis van Haarlem restauratie noodig heeft, waarom de provincie zou moeten bijdragen. Dat dergelijke restauraties zooveel bedra- gen, is veelal te wijten aan verwaarloozing; en die verwaarloozing is het gevolg van het bezitten van de monumenten door armlasti- ge lichamen, zooals de Ned. Herv. Kerk, ge- fijk weer het geval in Alkmaar bewijst. Wat het rijk doet, is een zaak van het rijk en dat is nu eenmaal royaal. Is het een ricntlijn, die de Staten aan Gedeputeerden geven, vroeg spr., dat wanneer er maar van een monument sprake is, Ged. Staten geen subsidie zouden mogen weigeren? En nu: wie bepaalt of een gebouw een mo nument is? Ged. Staten zijn afgegaan op de Commissie voor Monumentenzorg. De toren te Hoorn is dus een monument, maar een ver waarloosd monument. Het rijk is de schuldi- ge; moet nu de provincie daartusschen komen 'met een subsidie? Als dat het geval is, wist spr. niet meer waar de -linnet is voor het ver- leenen van subsidies. De heer Kleerekoper (S. D.) zou niet uit voerig op de rede van den heer Bomans in- gaan. Zoo leeg aan argumenten zij was, zoo vol was zij van insinuaties. Spr. noemde de vergelijking van den heer Bomans volkomen onjuist. Als dit monument wordt afgebroken, zei spr., verliest Hoorn geen waardeval ob ject, maar de gemeenschap verliest een monu ment. De heer De Miranda (S. D.) constateerde, dat het lid van Ged. Staten door zijn verkla- ring in de commissie een ander verslag heeft gekregen dan het geval zou zijn geweest zon der die mededeeling. De heer Miedema (V. B.) repliceerde. Het voorstel-Kleerekoper-Miedema c.s. 1.801.81 te verleenen, als rijk en gem ook bijdragen, werd aangenomen met 27 tegen 26 stemmen. Het gebruik van kerkgebouwen. Bij de voordracht van Ged. Staten tot het verleenen van een subsidie van 975 voor restauratie van de kerk der Ned. Herv Gem. <te Spaarndam vroeg de heer de Wolf (S.D of deze subsidies op den duur niet zullen lei den tot verkapten steun aan de Ned. Herv Kerk. Spr. meende, dat wanneer, zooals hier het geval is, die kerken eigenlijk te groot zijn voor het doel, ze moeten worden bestemd voor algemeene cultureele doeleinden. Spr. vroeg of Ged. Staten in den vervolge aan het ver leenen van dergelijke subsidies de voorwaar- den willen verbinden om het gebouw ook te mogen gebruiken voor cultureele doeleinden De heer Kleerekoper zou er tegen willen waarschuwen, dat, wanneer voor doeleinden als het hier besprekene, subsidie wordt ver- leend, daaraan voorwaarden ten aanzien van de bestemming van het gebouw worden ver- bonden. E>e heer De Miranda (S. D.) zou toch wen- schen, dat werd nagegaan of gebouwen waar- voor subsidie wordt verleend, nog wel voor het doel worden gebruikt, waarvoor ze be stemd zijn. Want juist 't ongebruikt zijn ffierkt die verwaarloozinu in de hand. DIERENMISHANDELING. Midden Mei hoorde de rijksveldwachter Leysenaar te IJsselmuiden, dat de landbou- wer A. van Ittersum op het Kampereiland zijn hond ernstig mishandeld zou hebben. Toen hij bij de boerderij kwam, trof hij den hond aan, van achteren gedeeltelijk verlamd en kreupel. Van Ittersum bekende, dat hij den hond bij de ooren genomen en hem zoo rondgezwaaid had, waarbij het dier eenige malen tegen een paal aanbotste. Dit was ech- ter al gebeurd voile vier maanden geleden. „Ik mag met m'n eigen hond doen wat ik wil", was zijn verweer. De politierechter veroordeelde hem Dins- dagmorgen conform den eisch tot 1 maand gevangenisstraf, als verzwarende omstandig- heid in aanmerking nemende, dat het hier be- treft een jonge, welgestelde boer, die zijn bedrijf heel modern heeft ingericht en van wien men dus eenige beschaving mag ei- schen. RECIDIVIST. Een 35-jarig recidivist, die niet minder dan 14 jaren gevangenisstraf achter den rug heeft, werd op 18 December 1.1. uit de gevan- genis te Utrecht ontslagen, doch reeds op 22 December opnieuw gearresteerd op aanwij- zing van een bewoonster der Zaagmokn- straat te Amsterdam, die hem een woning aan den overkant had zien binnengaan. De man bleek zich door de openstaande deur naar boven te hebben begeven en daar eenige manteltjes en een jas in handen te hebben ge- had. Ter zake van poging tot diefstal veroor deelde de Buitengewone Kamer der Amster- damsche Rechtbank hem d.d. 24 Februari 1.1. tot 1 Yi jaar gevangenisstraf, een vonnis, dat het Gerechtshof te Amsterdam in hooger be- roep heeft bevestigd. HET GEBEURDE TE BUDEL. Voor het Hoog Militair Gerechtshof is in hooger beroep behandeld de zaak tegen een sergeant-instructeur der infanterie Van Extel te Budel, die door den krijgsraad te 's-Herto- genbosch is verordeeld tot een week hechte- nis wegens't aan zijn schbuld, althans mede door zijn schuld te wijten zijn van den dood van den milicien Rooyakkers en het verkrij- gen van zwaar lichamelijk letsel door den milicien Soors op 11 Februari 1928 te Budel. Op dien datum had de sergeant-majoor-in- structeur J. van Liecnpt te Budel, in opdracht van den compagniescommandant, een les ge- geven over de mitrailleur, waarvoor hij ver- schillende onderdeelen had meegenomen. Ver- dachte had daarbij een scherpe patroon ge- voegd, ten gebruike bij het uit elkaar nemen van de mitrailleur. Sergeant-majoor Van Liempt heeft, niet wetende, dat het een scher pe patroon was, doch in de meaning, dat het een ongevaarlijke excercitiepatroon was, deze willen gebruiken als hulzentrekker, waarbij de patroon in de kamer van de mitrailleur is gebracht en is afgeschoten, met het gevolg, dat twee leerlingen werden getroffen, van we een doodelijk. De sergeant-majoor-instructeur v. Liempt, die in deze zaak door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf voorwaardelijk en daarin vheeft berust, werd nu als getuige gehoord. Getuige had den indruk, dat verdachte van de mitrailleur niet veel afweet. Op een vraag of hij het onderscheid niet kende tusschen scherpe patronen en excerci- tiepatronen, antwoorade getuige ontkennend. De nieuw model excercitiepatronen kende ge tuige niet. De advocaat-fiscaal mr. Royer vroeg vrij- spraak van den beklaagde. De nabestaanden van het slachtoffer heb ben de uiterste clementie voor de beide be trokkenen ingeroepen. Uitspraak doende, sprak het Hoog Mili tair Gerechshof den beklaagde vrij, overeen- komstig den eisch van den advocaat-fiscaal. 1 vnegiMgen te Fylfigsbcty aafigeMnieh. De Dornier Wall van Penzo en het Zweed- sche Junkers-vliegtuig kwamen gisternacht te Kingsbay aan. Het Zweedche vliegtuig is onmiddellijk weer vertrokken naar het eiland Amsterdam. De „Quest" en de „Tanja". De „Quest" (Shackleton's laatste schip), die in dient is van de Zweedsche hulp-expedi- tie, is Dinsdag in den namiddag te Kingsbay aangekomen. De „Quest" en de „Tanja" wor den hedenmiddag bij het eiland Amster dam" aan de N.W.-kust van West-Spitsber gen verwacht. Maddalena vindt Nobile's kamp en laat voorraden vallen. De Italiaansche legatie te Oslo heeft een radiogram van de „Citta di Milano" ontvan- gen, meldende dat de Italiaansche vlieger Maddalena er gister in geslaagd is levena- middelen en uitrustingstukken in het kamp van Nobile te laten vallen. Een officieel telegram uit Rome bevestigt bovenstaand bericth en voegt er aan toe, dat Maddalena verschillende voorraden, met een totaal gewicht van 300 kilo, heeft laten val len. De vlieger is daarna gistermiddag te half een te Kingsbay teruggekeerd. De toepassing van de bovengenoemde bij- zondere verkenningsmaatregelen is doeltref- fend gebleken. Gistermorgen was Maddalena opgvstegen uit Kingsbay om naar Nobile te zoeken. Eerst was met Nobile een nieuw systeem overeen- gekomen om elkaar teekens te geven, waar voor het vliegtuig den weg zou kunnen vin- den. Amundsen in nood? Te Kopenhagen is een bericht uit Kingsbay ontvangen, volgens hetwelk Amundsen's vliegtuig in het noordelijk gedeelte van de Poolzee op het drijfijs heeft moeten dalen en in een gevaarlijke positie verkeert. Onmiddel- lijke hulp wordt gevraagd. Geen nieuws van Amundsen. Het Noorsch Telegraafbureau meldde gis- teravond uit Oslo: Het gerucht, dat het watervliegtuig van Amundsen en Guilbaud zich ten Noorden van Spitsbergen bevindt is slechts een onder- stelling. Te Kingsbay is geen enkel bericht van dien aard ontvangen. Waar blijft Amundsen? Het vliegtuig had benzine aan boord vol- dende voor 30 uren vliegen. Er is eenige be- zorgdheid ontstaan doordat Nobile, wiens draadlooze berichten zoowel in Tromsoe als op de „Citta di Milano" duidelijk kunnen worden verstaan, geen melding maakt van de aankomst van Amundsen. Waarschijnlijk is hij dus bij de Noordkaap of Amsterdam-ei land geland, Ernstige vrees wordt nog niet gekoesterd; Amundsen laat gewoonlijk niets van zich hooren voor hij zijn doel bereikt heeft. DE „BREMEN"-VLIEGERS, De „Bremen"-vliegers zijn gistermiddag te Berlijn geland. Majestueus zweefde de „Eu- ropa", het zustervliegtuig van de „Bremen", door het luchtruim, gevolgd door ongeveer 50 vliegmachines. 4 Te 14.15 precies landden de vliegers op het Tempelhofer-vliegveld. Nadat de vliegers de thee in de Rijkskan selarij hadden gebruikt, begaven zij zich, door een enthousiaste menigte begeleid, naar hotel Kaiserhof, waar zij gedurende hun verblijf te Berlijn de gasten zullen zijn van de Rijksregeering. OP ZOEK NAAR NOBILE. Niet te controleeren berichten. Uit Oslo wordt bericht: „Morgenbladet" verspreidde gister laat in den avond de tijding, dat Amundsen 's-na- middags vlot naast Nobile was geland. Tot dusver is dit bericht van andere zijde echter niet bevestigd. Een ander telegram voegt er aan toe, dat men aan de juistheid begint te twijfelen. Nog geen bericht van Amundsen. Een bericht d.d. 20 Juni uit Oslo houdt in: Tot hedenmorgen waren van het Fransche vliegtuig ,aan boord waarvan zich Amund sen bevindt, geen betrouwbare berichten ont vangen. De „Hobby" terug naar Noorwegen. De „Hobby" is gister te Nieuw-Aalesunc aangekomen. Het vaartuig had te kampen met ijsgevaar en sneeuwstormen. De „Hobby" is gelijk men weet op den terugweg naar Noorwegen. Het schip kon niet blijven, daar het thans voor andere doeleinden verhuur is. Bijzondere verkenningsmaatregelen. Daar het uiterst moeilijk is menschen of een tent temidden van de blokken ijs, die door watergeulen van elkaar zijn geschedden, op te merken, zullen door de vliegers rook- bommen naar beneden worden geworpen zoodat Nobile van verre reeds zal kunnen zien, welke richting het vliegtuig neemt en het draadloos de koers kunnen aangeven, die W njoet inslaan om hem te bereiken. aaWijpeh van dSe vriliht niet sferk beWr- dert de eerste veiling te houden op Woensdag 27 Juni a.s. ten minste als het weer gunstig blijft. Mocht dat niet het geval zijn dan zal het bestuur andere maatregelen nemen. Hierna werd de geanimeerde vergadering gesloten. Plaveisel Stationsplein. Reeds meerdere malen wezen we op he! onvoldoende plaveisel van het Stationsplein alhier, waar nog steeds de groote en onge- lijke keien in liggen die daar voor jaren te onzaliger ure zijn gelegd vanwege het spoor- wegbestuur. Vooral in verband met het steeds toenemende vreemdelingenverkeer, wat veel reizigers aanbrengt voor de treinen had den we al reeds lang mogen verwachten dat de directie daar eene verandering ten goede, n.l. het leggen van straatsteenenverharding, zou aanbrengen. Nu dezer dagen zien we daaraan wel werkzaamheden gebeuren en wel het verstra- ten van de onmogelijke keibeharding. Indien dit nu het eenige is wat ten voordeele van het vreemdelingenbezoek door de directie van de spoorwegen kan worden gedaan, die toch groot financieel belang heeft bij het bevorde- ren van het vreemdelingenverkeer, men houde het ons ten goede, dan had men beter gedaan de kosten daaraan besteed te besparen. Mond- en klauwzeer. De gevallen van tongblaar nemen steeds toe. Ook thans is weer een geval ge constateerd onder het vee van den landbou- wer A. Wolff te Noordbakkum onder deze gemeente. HEILOO. Onze plaatsgenoot, de heer T. Hoekstra, is j het te Delft gehouden Propaedeutisch examen voor scheikunde geslaagd. In de Woensdagavond gehouden be- stuursvergadering van de afd. van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" is besloten aan de algemeene vergadering voor te stellen de afdeeling op te heffen en een afzonderlijke vereeniging te stichten, die de belangen der oud-gemobiliseerden zal behartigen. De reden van dit voorstel is dat men geen medewerking ondervindt van de gew. afdee ling. BERGEN. Bij de Woensdag gehouden stemming ter verkiezing van een poldermeester van den Zuider- en Midden Reekerpolder, vacature K. Sohuijit, is gekozen de heer P. Besse, alhier. De jaarlijksche collecte ten behoeve van de Afd. Bergen van „Herwonnen Levens- kracht" is bepaald op Zondag 29 Juli a.s. FroYinciaal nieuws HERBENOEMING BURGEMEESTERS. Met ingang van 6 Juli is jhr. A. L. van Spengler nerbenoemd tot burgemeester der gemeente Noordscharwoude; met ingang van 7 Juli tot idem van Nibbixwoud de heer J Wiering; met ingang van 10 Juli tot idem van Wieringen de heer L. C. Kolff. CURSUS BIJ DE STORMSCHOOL. Aanvangende op 2 Juli a.s. zal een cur sus worden gehouden bij de 2de Stormschool waaraan zal worden deelgenomen door de Kaderklasse voorgeoefenden van de eerste ploeg der lichting 1928 van het 21e Regi ment Infanterie (de jongens uit de Provincie Noord-Holland). BENOEMING TOT VAANDRIG. De hierna vermelde sergeanten, uit de gemeenten, achter hunne namen vermeld, die de opleiding volgen tot officier, zijn door den ministear van oorlog benoemd en aangesteld tot vaandrig, n.l.F. Broekstra uit Alkmaar bij het 16e Regiment Infanterie te Amers foort; L. Blom uit Enkhuizen bij het 21e Re giment Infanterie te Amersfoort; G. Rijpma uit Warmenhuizen, bij het le Regiment In fanterie te Assen; H. H. Buurs uit Warder, bij het 7e Regiment Infanterie te Harderwijk, W. Verkroost uit Bergen (N.-H.), bij het lie Regiment Infanterie te Nijmegen en E Pilkes uit De Rijp, bij het 5e Regiment Infan terie te Amersfoort. CASTRICUM. Veilingsvereeniging Ons Belang In verband met het naderend veilingssei zoen voor als begin hoofdzakelijk aardbeien werd gisterenavond in de zaal van den heer Schuijt een algemeene ledenvergadering ge houden. Ongeveer 60 leden hadden gehoor gege ven aan den oproep van het bestuur. De voor zitter, de heer J. Brandjes, opende met een kort woord de vergadering. Hierna werd medegedeeld dat van den bond van fabrikanten in verduurzaamde groenten een schrijven was ingekomen om den aanvoer van spercieboonen te doen plaats hebben, niet meer zooals tot heden gebruike lijk was in jutezakken, maar in kisten, ten einde te voorkomen dat vezels aan de boonen kleven. Waar bij't invoeren van dezen maat regelen de verplichting op het veilingsbestuur rust om kisten aan te schaffen, hetgeen met groote kosten gepaard gaat, werd besloten eens af te wachten wat andere veilingen dien aangaande zullen doen, te meer daar ook het Vervoer een bezwaar zal zijn en daarbij duurder. Voorts werd van de bestuurszijde nog eens gewezen op het schrijven van de gezamenlij- ke koopers waarin wenken worden gegeven omtrent den aanvoer en de verpakking van de te veilen producten. Vervolgens werd besproken wanneer de eerste aardbeienveiling zal worden gehouden. Na eenige bespreking werd besloten, in ver band met de weersgesteldheid. die het BELGIe. DE STAKING IN DE ANTWERPSCHE HAVEN. De staking in de haven van Antwerpen was Woensdagochtend zoo goed als alge- m-een. Het aantal stak-ers wordt op ruim 10,000 geschat. Deze hadden zich in grooten getale aan het lokaal van den havenarbeiders-, bond aangemeld om hunne ondersteuning. Aan den havenkant bi-eef het rustig. Alleen heeft de politic twee arbeiders gearresteerd-, die Dinsdagavond een we-rkwillige hadden gestagen. De Federation Maritime heeft een motie aangenomen en aan de bevolking beken-d ge- maakt, waarin zij haar standpunt uiteenzk. Zij deelt mede onwrikbaar w-eerstand te zul len bieden aan ieder-en onr-egelmatig gestel- den en met geweld opgedrongen eisch. De liberate havenarbeidersorganisatie heeft laten weten, dat hare leden ber-eid zijn te werken, op voorwaarde, dat zij op voldoende wijze tegen mogelijke aanslagen beschermd wor den. Ook onder de schipp-ers wordt agitatie ge- constateerd. In een ter beurze verspreid mani fest der vereeniging van eigenschippers pro- testeert d-eze tegen de spoorwegpolitiek d-er regeering, welke het bestaan van de schippe- rij in gevaar brengt. Dit was de oorzaak dat Dinsdagavond in Antwerpen het gerucht liep, dat ook de schippers een staking zouden afkondigen, een gerucht dat echter, n-aar uit goede bron v-erzekerd wordt, alleszins voor- barig is. Uitbreiding der slaking. Los sen van goed er en in Neaerland. De staking der Antwerpsche havenarbei ders heeft zich nog uitgebreid, daar de voormannen zich bij de stakers hebben ge- voegd. De politie arresteerde verschillende sta kers wegens het inbreuk maken op de vrij- heid van arbeiden. Het socialistisch vakverbond heeft naar aanleiding van de w-eigerin-g der_ Werk- geversorganisatie om in onderhandeli-ngen te tr-eden, de interventi-e van den raad van ar bitrage gevraagd. De gevolgen der staking doen zich in de haven gevoelen. De gewone schepen uit Hull ontvingen order zich naar andere havens te beg-even. Nederlandsche firma's te Terneuzen hebben den scheepsmakelaars voorgesteld hun goederen in Nederland te lossen. GRIEKENLAND. DE WERKSTAKING. De bouwvakarbeiders leggen het werk neer. Het pers-agentschap spreekt de berichten tegen, die melding maken van een communis- tische revolutie. De bouwvakarbeiders hebben den arbeid neergelegd. Een offitieuse waarschuwing tegen overdreven berichten. Het G. T. A. publiceert de volgende mede deeling: Alle vooral uit Weenen verspreide berich ten over onlusten in Griekenland of zelfs mui- terij op de vloot in verband met de staking der tabaksbewerkers, zijn volstrekt onjuist en ten dentieus. E>e partieele staking in Saloniki en Kawala duurt voort, zonder dat het echter tot incidenten is gekomen. Maar alle mededeelin- gen wijzen erop, dat de staking over het alge meen afneemt. In de tabaksindustrie evenals in alle andere takken van nijverheid wordt gewerkt, daar het aantal stakers, die niet aan de beweging deel nemen, zeer groot is. Het personeel van de verkeersmiddelen heeft niet aan de stakingsbeweging meege daan. De staking mislukt Te Saloniki en te Athene is de stakinn der taSaksarbeiders, bakkers en arbeiders van de waterleiding, mislukt. STOOMVAARTLIJNEN. STOOM V A ART-MI JNEDERLAND. j Christiaan Huijgens (uitr.) 20 Juni v. Suez. Grotius (thuisr.) 20 Juni te Suez, ohan de Witt (uitr.) 20 Juni te Southamp ton. rins der Nederlanden (uitr.) 19 Juni te Sa- bang. Rondo (thuisr.) 20 Juni v. Pfldang. Saleier 20 Juni v. .Mnst. te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Amsterdam (uitr.) 16 Juni v. Valparaiiso a San Antonio. Berenice 19 Juni v. Triest te Fiume. Doros 19 Juni v. Malta n. Amsterdam. Erato 19 Juni v. Amst. te Bordeaux. rauna 20 Juni v. Curasao n. Sta Marta. Jebe 19 Juni v. Oran n. Palermo, rene 19 Juni v. Tarragona n. Valencia. Mero 19 Juni v. Kopenhagen n. Amst. Notos 19 uni v. Aliexandrien n. Malta. Oberon Zou 20 uni v. Cartagean n. de Oost- kust v. N. Amerika. Orestes 19 Juni v. Varna n. Constantza. 1 Orpheus 18 ujni v. Torrevieja n BGibraltar, Bennekom (thuisr.) 17 Juni te Guyaquil. Breda 19 Juni v. Rott. te Hamburg. Crynssen 20 Juni v. W. Indie te Amst. Irene 20 Juni v. Tarragona te Valencia. Iris 19 Juni v. Danzig n. Amsterdam. Nereus 20 Juni v. Amst. n. Hamburg. Rhea (iutr.) 17 Juni te Kingston. Venezuela (uitr.) 18 Juni te Colon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember (uitr.) 19 Juni v. Singopere. Kota Radja (thuisr.) 20 Juni v. Suez. Buitenzorg 20 Junii v. Hamburg te Schie dam. Kennemerland (uitr.) 19 Junii v. Santos. Madioen (thuisr.) 20 Juni v. Port Said. Siantar (thuisr.) 19 Juni v. Singapore. KON. PAKETVAART-MIJ. Toutman 16 Juni v. Melbourne n. Singapore. Nieuw Zeeland 18 Juni v. Singapore n. Ba tavia. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 20 Juni 1928. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Aardappelen per 100 K-G. 5.40— 8.60; Aardbeien per slof 1.12f 1.67; Andijvie per 100 stuks 1.206.20; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 4.90— 14.30; Doperwten per 100 K.G. 18 30; Druiven per 100 K.G. 188; Krop- sla per 100 stuks 0.8-02.90; Komkom- mers per 100 stuks j 9.70—f 12.60; Meloe- nen per 100 stuks f 0.62; Pieterselie per 100 bos 0.701.30; Postelein per dubb. bak- e 3852 cent; Peulen per 100 K.G. 56 70; Rabarber per 100 bos 710; Ra- dijs per 100 bos f 1.202.90; Selderie per 100 bos 0.601.40; Spinazie per bakje (8 K.G.) 0.771.85; Snijboonen >er 100 K.G. f 6884; Enkele Spercie- roonen per 100 K.G. 7692; Tuinboo- nen per 100 K.G. 1826; Tomaten per 100 K.G. 51.80—/ 65.20; Uien per 100 K.G. 2.10—/ 2.60; Wortekn per 100 bos 9.6016.10; Bloemkool le s. 15.40— 29.70. Aanvoer: 18000 stuks kropsla; 3500 strui- ken Andijvie; 500 pond Tomaten; 3300 Komkommers; 4750 bos Wortelen; 3000 K.G. Aardappelen; 5600 stuks Bloemkool. PURMEREND, 20 Juni 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken." Aardappelen 1.503.40 per zak, 25 K.G.kl. Aardappelen 1.20— 2.65 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 6892 cent per K.G.; Snijboonen 56—70 cent per K.G.Tuinboonen 2.302.85 per zak, 15 K.G.Peulen 17.5021.50 per zak, 50 K.G.; Doperwten 1217 per zak, 50 K.G.Aardbeien 4268 cent per K G.Bl. kool 432 per 100; Spinazie 0.30 1.10 per mand (6 K.G.); Postelein 511 cent per mand, 1 K.G.; Sla 0.30—/ 2.40 per 100 krop; Pieterselie 1.90—/ 3.40 per 100 bos: Rabarber 815 per 100 bos; Wortelen 14—/ 29 per 100 bos; Prei 0.30—/ 2.80 per 100 bos. BEVERWIJK, 20 Juni 1928. Coop. Tuin- bouw Vrije Veiling. Aspergeveiling: Prijzen per 100 bos: Dik wit 6089; dik blauw 5467dun wit 2235dun blauw 1124; kort wit 5567kort blauw, 31—/ 37; Sla 25—60 cent; Postelein 60— 75 cent; Spinazie 1.101.30; Nieuwe aardappelen 1.70 per kist; Aardbeien z. d. 1.75—/ 2.30; Aardbeien m. d. 1.25— 1.70; Zoete Franschen 5971 cent per slof; Komkommers 610 cent; Bloemkool 1625 cent; Perziken 13 cent per stuk; Peen 1722Y cent; Hout 711 cent per bos; Doppers 2935 cent; Peulen 47 cent; Sper cieboonen 80 cent p. K G.Aardbeien Iacun- da 46 cent; Frambozen 34 cent per K.G. en pond slofje. ZWAAG, 20 Juni 1928. Veiling Bangert en Offlstreken. Bloemkool 2127; Aard beien 3345; Aardappelen 3.30; Sla boonen 3840; Sla 1.4-02; Snij boonen 3137; Rabarber 57; Wortelen 10—/ 17; Komkommers 15 18; Postelein 5.208; Spinazie 3— 8; Kruisbessen aanvoer: 55420 K.G. 12.90; Aardappelen 3.30. NOORDSCHARWOUDE, 20 Juni 1928. Schotsche Muizen 78.30; Drielingen: 4.60—/ 5.60: Kleine 1.80—/ 2.10; alles per 100 K.G.; Bloemkool 8.20—/ 9.40 per 100 stuks. Aanvoer: 24400 K.G. Aardappelen; 250 stuks Bloemkool. ZAANDAM, 20 Juni 1928. Veiling „De Zaanstreek." Snijboonen 4045 cent per pond; Aardbeien 3136 cent per pond; Ker- sen 37 cent per pond; Citroen-en 3.80— 4.50 per 100; Andijvie 1.251.75 per kist; Sla 4066 cent per kist; Postelein 30 54 cent per kleine kistSpinazie 86 cent per kleine kist; Peen 1725 cent per bos; Se'drie 27 Y cent per bosPieterselie 24 cent per bosPrei 23 cent per bosBloem kool les. 1624 cent per stuk: Bloemkool 2e s. 10—1514 cent per stuk; Bloemkool 3e s. 2—8 Y cent per stuk. BOVENKARSPEL, 20 Juni 1928. „rie Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Gr. Sch. muizen 3.553.60; Kl, Sch. muizen 2.25: Kriel 0.50—/ 0.55.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6