DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 146 Honderd dertigste Jaargang r Atancmcntepnp mj TooruitbetoUng per 3 maamlci, f2.-, fir. per pest f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct p. regol, grootcrc letters nsar Meef^T.nt. Uneven franco N.V. Boei- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Bedactie No. S3. 1RIJDA6 Dagelijksch overzicht. Bgiiiesiiasisi Liichtvaart. Sfadsnieuws DH nnmmer besfaat nit 2 blades. 1928 Direcfeur: G. H. KRAK. HET WAANZINNIGE NABIJE OOSTEN. Het incident te Belgrade. Het geheele land rumoerig. De mi- nisterraad bijeen. De mogelijke gevolgen. Dat het tusschen de radicale regeerings partij en de oppositie onder aanvoering van den Kroatischen boerenleider Steven Raditsj in de Servische Skoepsina nog eens tot een bevige botsing zou komen, was wel te ver- waehten. Doch dat het zoover zou gaan, dat er dooden zouden vallen, daar kon niemand op rekenen. En toch zijn ex eenige dooden t betreuren Toen de regeering haar voornemen bekenc maakte, om de Italiaansch-Servische overeen komsten van Nettuno ter ratificatie in te die nen barstte de bom met zoo'n hevigheid, die yolgens onze Westersche begrippen aan 't on gelooflijke grenst. De radicale afgevaardigde Rasjitsj heeft op de dwarsdrijverij van de boerenpartij met revolverschoten geantwoord, die op haar leider Steven Raditsj gemunt .waren, maar eerst nog eenige afgevaardigden troffen, die hem met hun lichaam wilden be- 6chermen. Hierbij is Paul Raditsj, een neef van Ste ven, doodelijk getroffen en het einde was, dat ook deze een kogel in het lichaam kreeg. De geheele stad was natuurlijk in opstand, toen het gebeurde bekend werd en de regee ring moest in Belgrado den staat van beleg afkondigen. De bevolking ziet in, dat door het gebeurde in het parlement de grondvesten yan den staat kunnen worden aangetast, in zooverre een onoverbrugbare kloof kan ont- staan tusschen de Kroaten en de Serviers in 't bijzonder en tusschen de Serviers en de an dere stammen van het land in het algemeen. Als een bewijs, dat het heele land in een opruiende stemming is, dient wel een extra nummer van de Novosti uit Agram, de hoofd- stad van Kroatie. Daarin toch wordt gemeld, dat daar groote betoogingen van boeren uit den omtrek worden verwacht. Het N stadsbe- stuur heeft alle toegangswegen naar Agram laten afzetten en maatregelen genomen, om een opmarsch van het landvolk naar de stad te beletten. Te Agram zijn alle winkels ge sloten en de stad hangt vol zwarte vlaggen.. Hoofdredacfeur Tj. N. ADEMA. 22 JU1I De ministerraad kwam onmiddellijk na 't gebeurde bijeen om haar maatregelen te tref- fen en orders utt te deelen. Hij besloot, dat bet gerechtelijk onderzoek dadelijk zou be- ginnen. De slachtoffers zouden op staalkosten worden begraven en aan het bestuur der Kro- atische boerenpartij en aan de betrekkingen van de dooden en gewonden werden tele- grammen van leedwezen gezonden. Intus- schen weigerden de boeren reeds het aanbod der regeering te aanvaarden en zullen ze hun dooden met eigen middelen laten be graven. Welke politieke gevolgen deze wandaad zal hebben, kan men nu nog niet beoordeelen, maar in een bericht uit Boekarest wordt reeds rekening gehouden met de mogelijkheid dat de conferentie van de Kleine Entente daar er door afgebroken zal worden, omdat Ma rinkowitsj, de Servische minister van buiten- landsche zaken, misschien plotseling naar Belgrado terug zal moeten keeren. De dood van Paul Raditsj is verder een groot verlies, omdat hij juist een matigend element in het Servische parlement was, die zijn oom Ste ven meer dan eens bewogen had zich in te toomen. Hij zal vooral gemist worden bij de groote botsing die in de Skoepsjtina te ver- wachten is, wanneer de regeering haar ra- tificatie-ontwerp betreffende de overeenkom- sten van Nettuno aan de orde wil stellen, en dan zal ook blijken, hoeveel kwaad biped 't afschuwelijke incident tusschen de regee- ringspartij en de oppositie gezet heeft. Dit is geen gunstig vooruitzicht voor de politieke rust op den Balkan waarvoor de bekrachti- ging van de overeenkomsten van Nettuno op het oogenblik van overwegend belang is. mische conferentie. Deze wordt gehouden in het ministerie van financien aan de Bund, waar vrotger de kantoren van de Russisch- Aziatische Bank gevestigd waren. Aan die conferentie zouden Chineesche bankiers, fi nanciers en kooplieden deelnemen. O. a. zou er worden gesproken over de afschaffing van de likin (de binnenlandsche belastingen) en de verhooging der douanerechten. DUiTSCHLAND. DE REGEERINGSCRISIS. De besprekingen vastgeloopen. De moeilijkheden cnoverkomelijk? Het W.B. meldt uit Beriijn, dat de onder- handelingen tusschen de fracties van den Rijksdag zijn geeindigd. Er hebben zieh zulke groote moeilijkheden voorgedaan, dat de voorloupige rijkskanselier Muller besloten heeft den rijkspresident te verklaren dat hij geen m'ddel ziet om deze bezwaren te overwinnen. De Duitsche Volks partij stelde naar gemeld werd gister nieuwe eischen, die de soc.-democraten onaannemelijk voorkomen. Zij verlangde o.a. aanslag in de belasfing vol gens een gemiddelde over drie jaar en op- heffing van do inkomstenbelasting ook in mi- litair-politieke kwestie, inzonnderheid die van den gepantserden kruiser, kan men het niet eens worden. De beslissende factor was echter in de eer- ste plaats de eisch van de Duitsche Volkspar tij, dat de Pruisische regeering dadelijk moest worden omgevormd in de richting van de groote coalitie. Aan deze eisch van onmiddellijk omvor- ming houdt de D. Volkspartij vast, terwijl door cte andere partijen werd verklaard, dat aan dezen eisch niet kon worden voldaan. De rijkskanselier heeft echter naar gemeld wordt, tot dusver nog niet verklaard, dat hij de onderhandelingen als mislukt beschouwt. De besprekingen afgebroken. Miiller zou een ampere combinatie willen. CHINA. HET FINANCIEEL HERSTEl. Een conferentie te Sjanghai. Voensdag is te Sjanghai een door den Zuid-Chineeschen minister van financien bij- eengeroepen economische conferentie samen- gckomen om over de middelen tot financieel herstel van China te beraadslagen. In een Reuter-telegram uit Sjanghai aan de Engelsche biaden wordt er op gewezeij. dat de regeering van het nationalistische China practisch gesproken gevestigd is in de Internationale nederzetting en de Fransche concessie te Shanghai. Alle nationalistische autoriteiten hebben daar haar woningen en daar worden ook de departementale aangek- genheden afgedaan. Het hoofdbestuur der posterijen is er eveneens voorloopig geves tigd. Nanking, de officieele hoofdstad, wordt voornamelijk gebezigd voor vergaderingen van den politieken raad, waar de te Sjanghai gereed gemaakte besluiten worden bekrach- hgd. In hetzelfde bericht wordt ook melding ge- Waakt van de gisteren biieen gekotnen econo- De inlerfractioneele besprekingen over de regeeringsvorming hebben ook gisteren, ten- gevolge van de halsstarrige houding, die de Duitsche Volkspartij blijft aannemen, niet tot een resultaat geleid en zijn tenslotte definitief afgebroken. Hermann Miiller heeft zich daarop naar rijkspresident von Hindenburg begeven om hem mede te deelen, dat de kabinetsformatie op den grondslag van de groote coalitie is mislukt. Naar wij vernemen, ligt het niet in de bedoeling van Hermann Muller, de hem verleende opdracht terug te geven. Hij wil probeeren een regeering op anderen grond slag tot stand te brengen en zal dat Hinden- burg voorstellen. Men dient af te waehten, of de rijkspresident op dit voorstel zal ingaan I ot dusver was de aan Hermann Muller versti ekte opdracht zonder eenige nadere om- schrijving. Toch nog een kans op een groote coalitie? De groote coalitie, die definitief van de baan scheen te zijn, heeft toch nog een kleine,kans. Juist oen Hermann Muller gis- termiddag op het punt stond zich naar Rijks president Hindenburg te begeven om hem te gaan vertellen, dat er van de groote coalitie niets terecht zou komen, verscheen staatssecretaris Meissner van het bureau van den Rijkspresident in den Rijksdag en had een langdurig onderhoud onder vier ooo-eu met Herman Muller. Klaarblijkelijk heeft Meissner er bij Miiller op aangedrongen, dat deze het nog eens met de groote coalitie zou probeeren, maar dan niet met de 22 gedele- geerden zou onderhandelen, maar met de leiders der partijen. In den namiddag heeft Muller toen een angdurige conferentie gehouden met de leiders van de Duitsche Volkspartij, de demo- craten, het centrum en de Beiersche Volks partij. Naar verluidt zou er in den loop van deze besprekingen een belangrijke toenade- ring bereikt zijn, Scholtz heeft belangriike concessies gedaan, en in sociaal-democrati- sche en ceritrum'skringen is men daarom reeds zoo optimistisch, dat men gisteravond in de fracties de persoonskwestie reeds heeft u€s prok en. Ook Hermann Miiller was gisteren zeer op timistisch gestemd. In hoeverre dit optimisne gerecntvaardigd is, moet nog blijken. In 'kringen van de Duitsche Volkspartij dee't men het geenszins. kennes kreeg van dezen filmiekst, besloot zij tot beider arrestatie. Gleiszner wordt be- schuldigd bij den moord aanwezig te zijn geweest. EEN POSTROOVER GEPAKT. Onlangs hebben wij gemeld, dat in de treinen op de lijnen Halle—Beriijn en Halle- Leipzig herhaaldelijk diefstallen in postwa- gens voorkwamen. De dief wist op den lang zaam rijdenden trein te springen, den post- wagen open te breken en er aangeteekende stukken uit te stelen. Thans is de dader bij Schkeuditz gearresteerd door rechercheurs, die zich in den postwagen hadden verborgen! Toen hij zich ontdekt zag sprong hij dadelijk weer uit den wagen, doch een der recher cheurs schoot hem neer. Het is een inbreker, die reeds lang gezocht werd, een zekere Spiess uit Delitzsch. ONGELUK OP DEN RIJN. Drie jongelieden, die in den nacht van Maandag op Dinsdag van Kehl den Rijn af- gevaren waren, zijn, naar eerst thans bekend geworden is, bij de brag over den Rijn bij Greffern—Drusenheim in een draaikolk ge- raakt, waardoor de boot tegen een pijler stuksloeg. De inzittenden hidden zich aan de wrakstukken vast en dreven nog drie kilometer storomafwaarts, tot twee van hen de krachten begaven. Zij verdwenen in d; golven- De derde dreef nog een eind mee, tot de strooming hem aan land spoelde. ONDER LEEM BEDOLVEN. Bij Freiburg is gisteren en boer, die met zijn zoon en het 9-jarig dochtertje van een buurman naar een leemgroeve was gereden om er leem te graven, bedolven geraakt door- dat een letmdij kinstortte. De boer en zijn zoon zijn gedood, het meisje leeft nog. DOODSLAG? Te Beriijn is een man, zekere Vogeler, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij zijn vrouw, die hij door mishandelin- gen tot wanhoop had gebracht, niet heeft verhinderd zelfmoord te plegen. (Zij was tij- dens en twist uit het raam gesprongen. Tegen deze veroordeeling heeft Vogeler hooger be- roep aangeteekend. Het rijksgerecht te Leipzig zal dus hebben te beshssen of het niet beletten van den zelf moord gelijk staat met doodslag. BEIDE BEENEN DOOR EEN MAAIMACHINE AFGEREDEN. Te Kreuzenort is een kind tijdens het maaien van de klaver onder de maaimachine geraakt. Zijn beide beenen werden afge- sneden. EEN GEHEIMZINNIGE MOORDZAAK OPGEITELDERD De justitie te Beriijn heeft, naar de Vossi- sche Zeitung verneemt, bevel ge- geven tot twee arrestati-es, welke wellicht zullen bijdragen tot opheldering van een der geheimzinnigste misdaden, welke in de laatste jaren te Beriijn zijn gepleegd. Eenige rechercheurs verschenen in de wo- ning van den groothandelaar Johannes Gleiszner te Lichterfelde-West, alsmed-e in de woning van de weduwe van den groothande- |far Hugo Pernetta in de Alexand-erstrasse, die in 1927 onder verdachte omstandigheden is gestorven. Beiden werden gearresteerd onder ernstige verdenking, Pernetta in Mei 1927 vermoord te hebben. Een bezwarende omstandigheid is, dat Gleiszner en mevrouw Pernetta een film- drama hebben samengesteld, waarin de moorazaak, zooals zij zich kan hebben afge- speeld, bescbreven wordt. Toea de justitie WEER EEN ONGELUK BIJ EEN SPOORWEGOVERGANG. Donderdagmorgen naderde een snelgoede- rentrein den bewaakten overweg bij Dober- schiitz. Voor de gesloten boomen stond een met wee paarden bespannen wagen van een landbouwer te waehten. Plotseling schrok- ken de paarden voor een auto en renden met den wagen dwars door de gesloten boo men, zoodat zij op de rails terecht kwamen De paarden werden door den trein overre- den en gedood. De voerman werd van den wagen geslingerd en licht gewond. Een voor- bijganger, die de paarden nog voor de boo men tot staan trachtte te brengen, geraakte onder den wagen en werd levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis te Pforgau ee- bracht. ENGELAND. VE-RANDERINGEN IN SOHO. Soho, de typische vreemdelingenwijk van Londren, zal groote veranderingen ondergaan doordat in het hart ervan een' groot blok o-e- bouwen op den hoek van Greekstreet en O'd Comptonstreet afgebroken wordt, om plaats te maken voor een nieuwen schouwburg. Ver- schillende kleine restaurants zullen dan ver- dwijnen, o.a. het Restaurant d'ltalie dat in den tijd dat Soho naam begon te maken als een plaats waar men voor een matigen prijs uitstekend kon eten(tegenwoordig zijn df* prijzen er vaak even hoog als aan het Strand i-1 n,1 cca<fi! 1 yzeer in trek kwam. Tot zijn chenneele hebben vele bekende artisten en urtgevers behoord. Soho herkrijigt gaandeweg zijn vroegere karakter van amusementswijk. Vele jaren lang was er maar een schouwburg de Royalty. Nu heeft het het Piccadilly-theater (dat in werkelijkheid in £>oho gelegen is on- danks zijn naam) en, gelijk gezegd, komt er een derde bij. In de achttiende eeuw waren er in Soho vele plaafsen van vermaak en g-ezellio-h^id o.a. de balzaal van madame Cornelys" Zij was de yoorloopster van de hedendaagsche nachtsocieteiten. EEN GEHEEL GEZIN IN VIER n t. x DAJ9EN gestorven. Door het noodlot achtervolgd is het gezin van den mijnwerker Harold Green te Wigan oyerleden. Eerst stierf hij zelf aan longontste- king Twee dagen daarna bracht zijn vrouw hveelmgen ter wereld. De enee stierf dadeliik, de andere leefde tnaar vier uur. En den vol- genden dag bezweek ook de kraamvrouw. frankrijk. DE JONGSTE VERKIEZINGEN De betwiste zetels Het bureau van de Kamer heeft besloten Renau t (onaf. radicaal), den tegenstander yan Claniamus (communist), in het tweede kiesdistrict van St. Denis verkozen te verkla ren, en voorts de verkiezing te Puteaux, waar de communist Menetrier werd gekozen, nietig te verklaren. MET DEN DOOD GEBOET. Een landbouwer te Bazoches-les-Bray, bij Provins, had een_ prachtige auto gekoeht. Hoewel hij nog niet gctd had leeren rljden, had hij de onvoorzichtigheid toch met de auto uit te gaan en zijn familie mee te nemen. De man heeft deze onvoorzichtigheid met den dood geboet. Bij Mousseaux deed hij een Ver- keerde greep, de auto keerde en sloeg over den kop. De bestuurder was op slag dood. Zijn vrouw, zijn beide kinderen en twee neven, die met hem in de auto hadden gezeten, kwa men er met lichte kwetsuren af. DE VOSSEHUID. Een bond gaat er met een versche vossehuid vandoor. Een 54-jarige bediende van een bonthande- laar in de Rue de Rivoli te Parijs moest voor zijn patroon -dertig versche vossehniden weg- brengen om ze te laten prepar-eeren. In de rue Saint Honore werd de man aangevallen door een groote wolfshond, die op den reuk van het wild afkwam, tegen het pak huiden opsprong en er met een weg- rende. De knecht holde het beest achterna en voorbijgangers sloten zich bij hem aan. De bond was hun echter te vlug af en verdween uit het gezicht. Den bediende stond niets an- ders meer te doen dan het geval bij de politic aan te geven. De buid had een waarde van ruim 70 gulden. IT.ALIe, Eerst dezer dagen hebben de Italiaansche biaden biizonderheden gegeven omtrent het incident te Milaan, waarvan een Britsch di- plomatiek koerier, kapit-ein Delafons, in het begin van Mei het slachtoffer werd. Zij ko men er nu mee aan, omdat naar het heet in het buitenland verkeerde voorstellingen van het geval zijn gegeven. De lezing klopt in- tusschen vrijwel met wat reeds gemeld was. Binnen 24 uur na de aangifte was de heele bende van zes man, waaronder een fascis- tisch podesta (burgemeester) van een plaatsje bij Milaan, gearresteerd. Zij boden hun ver- ontschuldigingen aan en een hunner schreef, dat hij huisvader was en verzocht den aan- gevallene de zaak niet te vervolgen. De poli tic verklaarde, dat zij administratief zouden gestraft worden, doch dat zij strafrechtelijk zouden worden vervolgd als kapitein Dela fons een klacht wenschte in te dienen. Deze wilde echter de zaak niet verder voortzetten, hetgeen werd goedgekeurd door den Brit sch-en consul te Milaan en den ambassadeur. ROEMENIe. DE ECHTSCHEIDING VAN PRINS KAREL VAN ROEMENIe. Het vonrus uitgesproken. In openbare zitting heeft het Roemeensche hof van appel den eisch tot echtscheiding, in- gediend door prinses Helena, ontvankelijk verklaard en het huwelijk ontbonden. Binnen vijf dagen is beroep op het hof van cassatie mogelijk. De prinses woonde de rechtzitting niet bij; uit naam van prins Karel las mr Pantazi de verklaring voor, dat hij zich tegen de echtscheiding verzette. Het vonnis werd uitgesproken op grond van kwaadwillig of trouweloos verlaten en onbehoorlijken levenswandel in het buiten land. De verdedigers, de Belgische advocaat Van Leynseale en de Roemeensche advocaat Ba tazi spraken zich tegen de scheiding uit, omdat Karel een verzoening heeft beproefd. De behandeling van het proccs geschiedde met gesloten deuren. ZUID-SLAVIe. NA DE VECHTPARTIJ IN DE SKOEPTSJINA. Koning Alexander bracht gisteren een be- zoek aan Stefan Raditsch, wiens toestand zeer critisch wordt gedachi. Ook de toestand van den afgevaardigde Pernar wordt als zeer ernstig beschouwd. MEXICO, VERKIEZINGSRELLETjES. Zes dooden, verscheidene gewonden Er zijn zes persoenn gedood en verschei dene gewond bij een botsing op straat tus schen tegenover elkaar staande groepen bij den verkiezingsstrijd. SPANJAARD QNTVOERD. tosgeld van 12.000 dollar geeischt De Spanjaard Luciamo Mejido is door roo- vers ontvoerd, die een losgeld van 12.000 dollar vragen en dreigen hem anders te zul len dooden. De Spaansche legatie heeft krach- tige stappen gedaan bij den minister van bmtenlandsche zaken. amerika. DE V.S. EN LATIJNSCH-AMERIKA. Kellogg roept een conferentie bijeen. Kellogg heeft medegedeeld, dat hij alle La_ijnsch-ATnerikaansche rcpubliekcn heeft uitgenoodigd deel te nemen aan een confe rentie mzake verzoening en arbitrage te Was hington op 10 December. Aan elk land is verzocht twee rechtsne- leerden^ van een volmacht voorzien, te benoe- men. De V. S. zullen vertegenwoordigd zijn door Kellogg en Hughes. De conferentie is een gevolg van het besluil der 1 an-Amerikaansche conferentie te Hava na om een conferentie bijeen te roepen ter be- sprelnng van de quaestie der verplichte arbi- trage, BEKENDMAKING. HERZIENING PLAN UITBREIDING. 1 (lste GEDEELTE.) Het HOOFD van het Gemeentebestuur van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter Secretarie dezer gemeente van 23 Juni tot 21 Juli a s. vcor een ieder ter inzage ie ne- dergelegd een ontwerp, met uitvoerige kaar- ten en grondteekeningen, tot herziening van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij Raads- besluit van 30 December 1919 No. 14, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten dezer Pro- vincie bij besluit van 10 Maart 1920 No. 185, zooals dit Raadsbesluit nader is gewijzigd. welke herziening betrekking heeft op een ge* deelte gelegen ten zuiden van den Nieuwlan- dersingel en den Baansingel. Alkmaar, 21 Juni 1928. DE REDDINGSPOGINGEN VOOR NOBILE EN AMUNDSEN. De ijsbreker ,",Malygin", De „Times" verneemt uit Riga, dat de Rus- sische ijsbreker „Malygin" gevorderd is tot 20 mijl ten Westen van Hoop-eiland en 100 mijl ten Oosten van Zuidkaap, doch niet ver der door het ijs kan komen, terwijl de sneeuw te dik ligt voor het opstijgen en weer landen van het meegenomen vliegtuig. Amundsen naar de Jtalia"-groep?, In een der Noorsche biaden wordt meege- deeld, dat Amundsen voor zijn vertrek spe- ciaal belangstelling had getoond voor de groep van zeven man, die met de „Italia" is verdwenen. Het is dus mogelijk, dat Amund sen direct naar het Oosten is gevlogen en ge- tracht heeft daar ergens met het Fransche watervliegtuig neer te komen. De onderzoeker Hoel, die als deskundige aan boord zal gaan van den Russischen ijs breker „Krassin" verontrust zieh sterk over het lot van degenen die bij de „Italia" zijn ge- bleven, daar het luchtschip vermoedelijk naar open zee is gedreven tusschen Noord-Oost- land en Frans Jozefland. Fransche hulp. De Fransche minister van marine heeft den kruiser „Strassbourg" en de aviso „Guen- tin Roosevelt", die thans te Oslo is, aangewe- zen voor een tocht naar Spitsbergen teneinde daar zoo mogelijk met Guilbaud en Amund< sen contract te krijgen en ander onderzoekin- gen in te stellen naar het vliegtuig. Op zoek naar Amcndsen. Het Noorsche ministerie van Landsverde- diging heeft het regeeringsstoomschip Mi chael Sars", dat zich thans nabij het Beren- eila.nd, tusschen Noorwegen en Spitsbergen, bevindt, last gegeven in Oostwaartsche rich- ting tot 30 gr. O.L. te varen om te zoeken naar de Latham Farman, het vermiste Fran sche watervliegtuig, waarmede Amundsen en Guilbaud Maandag j.l. van Tromso zijn ver- trokken. De regeering heeft alle stoomschepen, die tusschen Noorwegen en Spitsbergen varen, verzocht goed op te letten en ook den Russi schen ijsbreker „Malygin" hulp gevraagd. Andere maatregelen worden nog over- wogen. VOOR DEN SANATORIUM-PATIeNT. Voor den Sanatorium-patient zijn ingeko men bij: Ds. Verwaal j 73.36, de heeren Ju- pijn en Schouten 138.30 en bij Dr Pa- meijer 87. Aan alien, die een bijdrage gegeven heb ben, wordt hartelijk dank gezegd. ONDERWIJZERS-EXAMEN. Aan de Rijkskweekschool werden gister geexaminecrd 4 candidaten, die alien slaag- den, n.l. de heerenK. Oudes, te Alkmaar; G. de Ruiter te Oude Niedorp; C. Rommel te Limmen, en P. de Vries te Midden-Beemster, De acte-examens zijn thans afgeoopen. Ge- slaagd zijn in totaal 26 candidaten en afg- wezen 2. KAASMARKT. Op de heden gehouden. kaasmarkt waren aangevoerd 142 stapels, wegende 218000 Kg. De prijzen waren als volgt: Fabrieks- kaas kleine met rijks merk 47.50, fabrieks- kaas cotnmissie 52, boeren kleine kaas met ryks merk 50, boerenkaas kleine zonder 9-q -9°"^ J ,47, boeren commissiekaas j Do.bo De handel was goed, hoewel de han- delaren de prijs nog te hoog oordeelen om meer op te zetten dan zij noodig hebben. Het vorig jaar was de kaas in de zelfde week belangrijk lager. NOTARIEEL EXAMEN. Onze stadgenoot, de heer A. Lohman, slaagde te den Haag voor het 2de deel vac het notarieel examen. EEN PRACTISCH BOEKJE. De N.V„Eerste Urker Stoomboot-Maat- scnappij deed ons een interessante beschrij ving toekomen van het eiland Urk. Dit ip een frisch omslag gestoken boekje, doet na den wensch opkomen Urk eens van dichtbij te bezien. Allerlei foto's staan tus schen den tekst en maken van het boekie meer dan een reclamemiddel. Get spreekt vanzelf dat er ook in te vinden is hoe men Urk het gemakkelijkst kan berei- ken en wel met de mooie booten van boven- genoemde Maatschappij. Wje stelt io dit typische eiland en ALKMAARSGHE GOURANT

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1