g ProvinciaaB nieuws Sport mgen Ingezonden stukken HflarfktSseH&lifen 1 SP het cintferzoekTiTeeK, oat net tnersye een vrij ernstige wonde aan het oog alsmede een kaakfractuur had bekomen. De motorrijders hadden zeer ernstige hoofdwonden. BI j HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteravond is in de Waal nabij het slot Krayenhof te Nijmegen de 19-jarige v. W. bij het zwemmen verdronken. DE FRAUDES BIJ DE INCASSOBANK TE ROTTERDAM. In het bfegin van Maart j.l. zijn te Rotter dam gearresteerd de directeur van het bij- kantoor van de Incasso-Bank aan den Gouti- schesingel aldaar, en twee bedienden van dat kantoor, die zich aan verduisteringen zouden hebben sckuldig gemaakt, tengevolge waar- van de Incasso-Bank zou zijn benadeeld voor 150.000-. De verduisteringen zijn gepleegd naar aan- lelding van speculates voor eigen rekening. Gedurende bijna zes jaar is er op het bewus- te bijkantoor geknoeid. Zooals indertijd uit mededeelingen an de politic is gebleken, werd yoor rekening van de Bank gespeculeerd. De yerliezen werden uit de kas van de Bank bij- (gestort, de winsten werden voor eigen reke ning gehouden. Er werden veel verliezen ge- 'leden, zoodat telkens meer geld van de Bank werd aangesproken. Met valsche boekingen en gefingeerde stortingen werden deze posten yerantwoord. Doordat het onmogelijk bleek bij de con- trole de kassen van de verschillende bijkan- toren op een dag na te gaan, zijn de daders aan de contrdle ontkomen. Er is listig ge- jbruik gemaakt van de speling tusschen den laatste van de maand en de eerste dagen van 'de nieuwe maand. Toen ze nu eind December :1927 fondsen hadden gekocht, welke zij eerst in Januari d.o.v. op het hoofdbureau verant woordden, heeft men achterdocht gekregen. 'De zaak ie onderzocht en kort daarop arres- teerde de politie de daders, die indertijd een bekentens aflegden. De heeren hebben eerst gespeculeerd in Fransche francs, maar weldra verloren zij 10.000 francs en toen zij later in kunstzijde gingen speculeeren, leverde dat al evenmin baten op. De zak is door de politie en de justitie on derzocht, met het gevolg, dat er een strafver- volging werd ingesteld tegen den 39-jarigen directeur van het bijkantoor, uit s-Graven- hage, thans gedetineerd te Rotterdam, en te gen den eveneens gedetineerden 28-jarigen bankbeambte. Tegen den derden arrestant is geen strafvervolging ingesteld. Gistermorgen hebben de beide vervolgden zich voor de rechtbank te Rotterdam te v$r- antwoorden gehad. Den directeur was ten laste gelegd, dat hij van 1922 tot en met 4928 een totaal bedrag van ongeveer 18.600, toebehoorende aan de N.V. Incasso- Bank, zich wederrechtelijk heeft toegeeigend en dat hij op verschillende tijdstippen in den loop van die jaren, tezamen en in vereeniging met een ander persoon een totaal van 5353, eveneens aan de Bank toebehoorende, zou 'hebben verduisterd. Aan den bankbeambte werd ten laste ge- Jegd, dat hij te Rotterdam op verschillende tijdstippen gedurende de jaren 1923 tot en met 1928 in vereeniging met een ander totaal ongeveer 5353, toebehoorende aan de In casso-Bank, welke bedragen die andere per soon als directeur-kassier van het bijkantoor der Incasso-Bank aan den Goudschesingel on der zijn beheer had, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend. Subsidiair werd dezen ver- dachte ten laste gelegd, dat hij door misdrijf ►verkregen geld als geschenk heeft, aangeno- men. Het O. M vroeg de veroordeeling van den directeur van het bijkantoor tot 1 jaar ge- vangenisstraf en van den beambte tot 8 maanden. Spr kon geen voorwaardelijke veroordeeling vragen, maar zou zich daar- legen niet verzetten. KAUWGOM EEN ROOKERS- BENOODIGDH'EID. De heer A. L. van D. te Rotterdam stond /ister terecht voor het kantongerecht aldaar ^Hgens het verkopen van kauwgom in zijn sigarenwinkel 'savonds na acht uur. Het O. M. vroeg schuldigverklaring, zon- der toepassing van eenige straf, wijl het hier een principieele kwestie Wtrof. E>e kanton'rechter, terstond uitspraak doende, verklaarde dat kauwgom is een roo- kersbenoodigdheid en ontsloeg den heer van D. van rechtsvervolging. ONDERSCHEIDINGEN VOOR MINISTERS. Naar het Corr. Bur. meldt, heeft de ko- hing van Spanje aan den minister van onder wijs, mr. M. A. M. Waszink, het grootkruis in de Orde van Civiele verdiensten van Span- •je verleend; mr. H. J. Smidt, hoofdcommies aan dat departement, is benoemd tot com mandant in die Orde. Voorts is de minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, be noemd tot ridder -grootkruis in de Orde van Karel III van Spanje, waarvan het versiersel den minister dezer dagen door den Spaan- schen gezant is overhandigd. Aan den minister van kolonien, dr. Ko- ningsberger, zijn de onderscheidingsteekenen van groot-officier van het Legioen van Eer overhandigd. i DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. I Het Zweedsche telegraafagentschap meldt uit Abisko, dat Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana naar Noorwegen vertrokken zijn, na een verblijf van een week te Abisko NED. AANNEMERSBOND. Te Dordrecht wordt heden en morgen de 22ste algemeene vergadering van den N. A B. gehouden. t Gistermiddag werden hoofdbestuur en af gevaardigden in de met bloemen en planten versierde hal van het "raadhuis door het ge meentebestuur ontvangen. ERNSTIG ONGELUK. Gisterochtend tegen 10 uur is nabij de Slatenlaan te Muiden een ernstig ongeluk gebeurd. Een dame reed, vergezeld door haar man, per fiefs in de richting van het Gooi aan den linkerkant van den weg. Uit de rich- ting van het Gooi naderde toen de Gooische autobus, die op weg was naar Amsterdam De chauffeur gaf signalen, maar het echtpaar bleef links rijden. Toen besloot de chauffeur, links te passeeren en haalde daartoe uit. Op het laatste oogenblik echter stak de dame loch naar rechts over, tengevolge waarvan zij door de bus werd aangereden en onder het voertuig kwam. De autobus moest wor- den opgevijzeld. De dame bleek een rib te hebben gebroken, ernstig aan het hoofd te zijn gewond en bovendien inwendig ge- kneusd te zijn en is naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis te Amsterdam overge- bracht. EEN AMBTENAAR DIEN MEN WENSCHT TE HOUDEN. De heer F. Eringa, insp^cteur van het L. O in de inspectie Hiiversum, wordt in den loop van dit jaar 65 jaar, en bereikt dan den leet- tijd, waarop hij zijn ambt zal moeten neer- leggen. Een huldigingscomite, indertijd ge- vormd tot viering van het 25-jarig jubileum van den heer Ennga als lid van net school- toezicht, ontving een verzoek de leiding te nemen voor een adres aan d. regeering om haar te verzoeken den heer Eringa in zijn functie te handhaven. BOEFJES. Maandag heeft de politie te Brunssum (Limburg) twee jongens aangehouden, resp. 11 en 9 jaar oud. Zij hadden inbraken ge pleegd in de school met den bijbel en in de parochiale jongensschool te Brunssum, bene- vens in de openbare school te Treebeek. Ver schillende kleinigheden werden medegeno- men. DE BRUGBOUW TE THOLEN. De gerneente neemt het werk over. In vervolg op reeds eerder vermelde be- richten over de stagnatie aan den brugbouw te Tholen wordt gemeld, dat de gerneente Tholen, die toen reeds het besluit nam om het werk in eigen beheer te doen uitvoeren, daartoe inderdaad is overgegaan. De vorige week is bij deurwaarders-exploit de aanneemster van het werk gesommeerd om het werk aan den grooten pijler aan den Thoolschen oever aan te vangen. Aanneem ster heeft aan de soimmaties geen gevolg ge- geven. Ook de borgen zijn in gebreke geble- ven het werk over te nemen. Derhalve was de gerneente genoodzaakt het werk zelf te doen uitvoeren op kosten van de aanneemster. Men is dan ook thans met voile kracht aan den gang en verwacht mag worden, dat nu het werk binnen afzienbaren tijd geheel ge-' reed zal zijn. Het terrein is afgezet door rijkspolitie en marechaussee om eventueele verwikkelingen te voorkomen, daar er de vo rige week reeds een vechtpartij plaats had tusschen den aannemer en den uitvcerder der Zuid-Nederlandsche Betonmaatschappij, die thans met het werk bezig is. AUTEURSOVERTREDING DOOR „HET VADERLAND". Het natiographisch Persagentschap Anco- na te Oxford heeft haar advocaat hier te lande, mr. A. J. Fokker te Amsterdam, op gedragen de noodige maatregelen te nemen tegen het dagblad Het Vaderland te Den Haag, ter zake van het overnemen van An- conaberichten zonder bronvermelding en zon- der betaling. Zulks op grond van art. 15 der Auteurswet en als uitvloeisel van de onlangs te Geneve aangenomen resolutie der inter national dagbladpers, mede onderteekend door den Nederlandschen gedelegeerde. TEGEN HUUROPDRIJVING. In de Maandagavond gehouden zitting van den gemeenteraad van Eindhoven werd op voorstel van B. en W. een commissie tegen onredelijke huuropdrijving ingesteld. EEN MOOI STUK ZEEMANSWERK. Woensdag 23 Mei j.l. arrivieerde in het marinebassin te Soerabaja de zee-sleepboot „Gele Zee" van den Internationalen Zee- sleepdienst Smit te Rotterdam met het 3500 tons groote dok voor het Marine Etablisse- ment. Kapitein J. Klinge, die de reis met den sleep van Nederland maakte- in 84 dagen, heeft naar eigen zeggen een goede reis ge had. Men was te Soerabaja van meening dat het dok door twee sleepbooten van Neder land uit zou overgebracht worden, doch de „Poolzee", de tweede sleepboot, die mede uit- gevaren is, keerde reeds voor de Straat van Gibraltar terug, toen het „zware eindje" de golf van Biscaye en de Po.rtugeesche kust veilig gepasseerd waren. De reis is zeer spoedig verloopen. Waarschijnlijk zou de terugreis den 4den Juni aanvangen en als alles goed loopt kan de „Gele Zee" in 45 dagen weer thuis zijn. De kapitein heeft order gekregen om 480 ton kolen in te nemen en maar'flink door te stoomen. De bemanning bestaat uit totaal 15 man. DE SALARISSEN WAREN TE HOOG. Bij de behandeling van de begrooting voor 1928 heeft de gemeenteraad van Haarlem be- sloten het salaris van den burgemeester te brengen op 13.000 en de bezoldiging van den ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met het voltrekken van huwelijken, op 1500. Naar thans uit ter visie gelegde stukken voor de raadsleden blijkt, hebben Ged. Staten het salaris van den burgemeester terugge- bracht op 12.500, terwijl Ged. Staten voorts in overweging geven de bezoldiging van den ambtenaar van den burgerlijken stand terug te brengen tot 1200. HET 21ste REGIMENT TERUG UIT DE HARSKAMP. Op Zaterdag 30 Juni a.s. keert het 21ste Regiment Infanterie (de jongens uit de pro- vincie Noord-Holland) uit de Legerplaats De Harskamp naar het gamizoen te Amersfoort terug. INWENDIGE ZENDING IN NOORD-HOLLAND. Vergadering van rechtzinnige predikanten enz. De rechtzinnig predikanten enz., die on langs te Alkmaar een vergadering hebben gehouden ter bespreking van het werk der Inwendige Zending in Noord-Holland, heb ben Maandag wederom te Alkmaar verga- derd, onder presidium van dr R. J. v. d. Meulen, Herv. pred te Purmerland. Deze zeide in zijn openingsrede, dat het verloop der vergadering van de Ver voor Inw. Zending in N.-H. vele bezoekers onbe- vredigd had gelaten; vandaar dat deze nieu we samenkomst was uitgeschreven. Ds. v. d. Meulen las daarna, met het oog op de ko- mende classicale vergaderingen. Hand. 6 17. Er is in onze classes, zeide sprbij vekn een diepgaande ontstemming over de ziellooze leiding, gepaard aan een ontmoe- digende twijfel (voortkomende uit ervaring van de laatste jaren), of verandering van be- stuursleden wel eenige verbetering zal geven. Daarnaast zullen wij ons oordeel hebben te g£ven over eenige onderwerpen, in welke uitkomt, dat de Synode onzer Kerk een doof college is, dat niets schijnt vernomen te hebben van de vragen, die onzen tijd be- wegen. Ds. J E. Loysen van West-Graftdijk zette daarna uiteen, hoe hij de I Z. I. N. gaarne zou zien werken. Het doel moest z.i. zijn ver- sterking van eigen geloof en verbreiding van het evangelie in vrijzinnige streken. Spr. wilde de vereeniging doen bestaan uit voor- gangers-leden en gemeente-leden De voor- gangers-leden zouden twee weken voor deze algemeene vergadering bijeenkomen en de bestuursleden van de algemeene vergadering voorstellen. Het comite van voorgangers zou spr. wil- len doen bestaan uit alle rechtzinnige predi kanten boven het IJ, voorgangers van evan- gelisaties en ook gemeenteleden, mannen zoowel als vrouwen, die vooraan staan in geestelijk werk. De algemeene vergadering zou spr. willen houden in de vier centra van Holland's Noor- derkwartier: Alkmaar, Hoorn, Purmerend en Amsterdam, en die willen doen voorafgaan door een godsdienstoefening. De redactie en administratie van „De Zondagsbode" wilde spr. doen opdragen aan een vaste commissie Spr. wilde dus als schakel tuschen bft hoofdbestuur en de leden een convent van veertig personen uit de voorgangers enz. Voorts wilde spr. comite's stichten in alle ringen, die zich weer tot kringen kunnen vereenigen. Na een geanimeerde discussie, waarbij sommigen waarschuwden tegen „domino- cratie" en aanspoorden vooral de gemeente leden aan 't werk te zetten, werd besloten, het uitgewerkte plan van ds Loysen rond te zenden. De ingezonden opmerkingen zullen worden samengevat door een commissie, be- staande uit ds. Loysen, ds. G. Barger te Hoorn en ds. Jellema te St Pancras. Daarna zal het voorstel aan het hoofdbestuur van I. Z. I. N. worden gezonden, met verzoek tot een samenwerking met bovengenoemde com missie. Medegedeeld werd, dat de redactie van „De Zondagsbode" voortaan zal bestaan uit ds. J. E Loysen, eind-redacteur, ds. Barger, ds. Jellema en de heer G. Voet te IJmuiden. Ds. G. Barger hield daarna een inleiding over „Wat kunnen wij doen om ons Noord- HoHandsch Zendingsfeest te doen slagen?", waarna de heer G. Voet uit IJmuiden sprak over „Het werk onder hooiers, maaiers e d."; deze spr stelde het werk in het licht dat nu al twintig jaar te Sneek wordt gedaan. Spr. meende dat I. Z. I. N. ook in Noord-Holland hiervoor een taak had, ook voor arbeiders bij andere groote werken, als den sluisbouw te IJmuiden, de Zuiderzeewerken enz. BROEK OP LANGENDIJK. Didsdagmiddag geraakte het 5-jarig zoon- tje van den heer G. v. d. Heijde van de Sluis- kade, in een onbewaakt oogenblik te water. Door het drijven van een klompje der kleine in de sloot, werd het ergste gevreesd, het- welke alras waarheid bleek te bevatten, daar het ventje levenloos werd opgehaald. Genees- kundige hulp was spoedig ter plaatse en er werd nog kunstmatige ademhaling toege- past, maar het mccht niet meer baten. BERGEN. Ten overstaan van notaris Van der Heide uit Alkmaar had Dinsdagmorgen in het Oranje-Hotel de publieke verkooping plaats van een woon- en winkelhuis, staande aan den Ouden Prinsweg alhier en eigendom van wijlen den heer A. J. Bonda. Het perceel werd in bod gebrachf op f 11275 en gemijnd op 50, zoodat de totale opbrengst is 11325. Gevonden Voorwerpen. Een kinderportemonnaie met eenig geld; 4 ansichten en postzegels; een nieuw wit lin- nen boord; een donkerbruine kinderporte monnaie; een huissleutel; een rozenkrans; een huissleutel; een gouden ringetje met .tandje; een haarkam in etui; een schakelarm- bnd; een gouden ring met bruinen steen en monogram; een gummi poppetje; een porte- monnaie met vischhaakjeseen roode gum- mi speelbal; een stuk elastiek; een bruine half ronde portemonnaieeen paar zwarte dameshandschoeneneen bril in etui; een licht gele damesmantel; een vermoed. dou ble armband; een bruin lederen redicule; een gouden broche met rooden steen; een wit zij- den kindermuts; een kauw; een bruine hee- renhoed met zwarten rand; een wandelstok. NOORD-SCHARWOUDE. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de Woningbouwvereeniging „Algemeen Belang" werd tot bestuurslid gekozen de heer P. Zut in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. Trcmpetter. KOLHORN. Den 26en Juni 1928 aangevoerd: 480 Kg. ansjovis, prijs 84 cent per Kg. 75 cC Zenuvy le ALKMAARSCHE SPORTDAG. Op 14 en 15 Juli wordt hier ter stede, uit- aande van den turnkring „Alkmaar en mstreken" de le Alkmaarsche sportdag ge houden. t Het programma luidt als volgt: Zaterdagmiddag: Zwemmen in het kanaal bij het afgesneden kanaalvlak. Alle deelne- mers moeten in het bezit zijn van het diplo ma als geoefend zwemmer van het badhuis. Personeel: a. 500 M. vrije slag voor: da mes, heeren en heeren vetranen (van 30 jaar en ouder). b. 25 M. borstzwemmen voor: jongens en mes, heeren en heeren veteranen (van 30 jaar c. 25 M. rugzwemmen voor: jongens en meisjes tot en met 16 jaar. d. 50 M. (25 M. borst en 25 M. rug) Jon gens adsp. leden van,„De Alkm. Water- ratten". Vereenigingswedstrijd: 4 X 50 M. Vrije slag heeren. Personeel: Kano-wedstrijd over 500 M. in 1-persoons kano. Zondag: Athletiek. Heeren; 100 M. hardloopen. 400 M. hardloopen. 1500 M. hardloopen. Speerwerpen. Discuswerpen. P olsstok-hoogspringen. 4 X 100 M. estafette. Dames: 100 M. hardloopen. Hoogspringen met aanloop. 4 X 100 M. estafette. Voet b a 1. NEDERLAND—URUGUAY. Onsportief optreden van Denis Na bovengenoemden wedstrijd hebben enkele bladen (het fascistisch weekblad „De Bezem", waaruit een en ander door „Het Volk" werd overgenomen) gewag gemaakt van incidenten, die zich tijdens deze match zouden hebben voorgedaan en waardoor de sporteer van Denis en ook van Van der Meulen ernstig werd aangetast Onze aanvoerder zou o.a. Massy toegeroe- pen hebben de uitgestoken hand van een regenstander, die hem tegen den grond had geioopen, niet aan te nemen en verder met Van der Meulen zeer onsportieve uitlatingen hebben gedaan ten opzichte van Scarone. Ook zou Denis -bij den toss den Uruguay-aan- vcerder geen hand g-egeven hebben en werd het vlaggetje .dat onzen aanvoerder als at- tentie van Uruguay voor den wedstrijd over handigd was, door de Urugueezen na af- loop, in het Hollandsche doel achtergebleven, gevonden. Het N. V. B.-bestuur heeft, mede in ver- band met het feit, dat Denis door het N. O. C. is aangewezen voor het afleggen van den Olympischen eed, een onderzoek ter zake ingesteld. Op de Zaterdag j.l gehouden bestuursvergadering kwam een brief van onzen aanvoerder in behandeling, waaruit we, uit de Telegr., het volgende ontleenen: Hij ontkent, zijn spelers te hebben opge- hitst tot een ongeoorloofde speelwijze. Wel geeft hij toe Massy te hebben toegeroepen de hem door een tegenstander toegestoken hand niet aan te nemen Hij licht dit toe met de verklaring, dat het z i. met dit „handjes geven" tegenwoordig de verkeerde richting uitgaat. Wanneer een speler tweemaai ach- ter elkaar een tegenstander op grove wijze tegen den grond smakt, dan is het volgens Denis een wel wat erg goedkoop middel om te trachten dit door een handdruk maar weer even goed te maken. Dit gaat echter, naar het oordeel van den aanvoerder, niet op, al vindt het publiek zoo'n handdrukdemonstra- tie natuurlijk altijd erg mooi. Weigert iemand echter die hand om de zooeven genoemde r-eden, dan is hij plotseling de boosdoener, terwijl de eigeniijke overtreder in de oogen van velen ineens de sportieve man is gewor- den. Volgens Denis is dit de omgekeerde wereld, een op zijn kop zetten van de zaak. Onze aanvoerder reageert voorts op het aan hem gerichte verwijt, dat hij bij het „tossen" voor den aanvang van den strijd den Uruguay-aanvoerder geen hand heeft g-egeven, zooals te doen gebruikelijk is. Ook dit erkent Denis, doch dit heeft volgens zijn verweerschrift volstrekt niet de beteekenis, welke men daaraan van zekere zijde heeft willen geven. Voor den toss had hij Nasazzi reeds tweemaai een hand gegeven, zoodat hij het overbodig en dwaas achtte, dit bij den toss nogmaals, dus ten derden male, te doen Wat betreft het in 't doel achterblijven van het vlaggetje, is, aldus Denis, de heele zaak, dat men daaraan na afloop niet zoo gauw heeft gedacht. Dat de te dien opzichte gemaakte veronderstelling echter onjuist is, moge blijken uit Denis' verklaring, dat hij drt vaantje een plaats heeft ingeruimd op zijn eigen kamer. Tennis. DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON. Maandag zijn de groote internationale ten- nis-kampioenschappen van Wimbledon be- gonnen. De eenige Nederlander in het hee- ren-enkelspel was Timmer, die rechtstreeks van Praag naar Londen kwam om te spelen. Zonder rust te hebben gehad begon hij zijn partij tegen een Engelschen speler, dien hij overwon in 3 sets. In de tweede ronde werd Timmer echter verslagen door Spence (Austr.), die daarvoor 5 sets noodig had! Mej. Bouman klopte in de eerste ronde miss Beckingham. De tweede set van deze partij was merkwaardig,omdat mej. Bouman met 5—1 achterstond en toen 7 games achtereen maakte en daardoor de set won. De voornaamste uitslagen zijn: Timmer verliest van Spence 16, 64, 46 10—8, 3—6. Tilden (Am.) slaat Tisher 61, 63, 61. Boyd (Austr.) slaat Pitt 6—3, 6—3, 7—5 Lacoste slaat Hawkes (Austr.) 63, 46, 6—3, 6—4. Borotra slaat Hughes 16, 6—4, 6—3, 8—6. Mej. Bouman slaat miss Beckingham 6—2, 7—5. Senorita d'Alvarez slaat mrs. Lysett 6—2, 6—2. SOOM V A ART-MI JNEDERLAND. STOOMVAARTLIJNEN. P. C. Hooft (huisr.) 25 Juni v. Algiers. Karimata (uitr.) 25 Juni v. Djedda. Riouw 26 Juni v. Batavia, 1. v. Londen, te Amsterdam. Grotius (thuisr.) 26 Juni v. Genua. Moena 26 Juni v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Baarn 26 Juni v. Amst, n. Chili. Boskoop (uitr.) 24 Juni v. Mollendo. Deucalion (uitr.) 26 Juni v. W.-Indie te Am sterdam. Theseus 26 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Adonis 25 Juni v. Napels n. Lipari. Ajax 24 Juni v. Amst. te Hamburg. Amor 24 Juni v. Curasao te New York. Aurora 25 Juni v. Torrevieja n. Gibraltar. Berenice 25 Juni v. Catania n. Messina. Boskoop (uitr.) 24 Juni v. Molendo.l Deucalion (thusr.) 25 Juni v. Havre n. Am sterdam. Eos 25 Juni y. Malaga n. Motrfl. Irene 25 Juni v. Cacfix n. Faro. Iris 26 Juni v. Stettin te Amsterdam. Mars 23 Juni v. Pto. Barrios n. Kingston, Neptunus 25 Juni v. Iissabon n. Cadix. Odysseus 25 Juni v. Amst. te Danzig. Pluto 25 Juni v. Amst. te Kopenhagen. Ulysses 25 Juni v. Algier te Piraeus. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tabanan (uitr.) 26 Juni te Suez. Kota Radja (thuisr.) 25 Juni te Marseille. Medan (uitr.) 25 Juni te Malta. Soekaboemi (uitr.) 26 Juni te Pa'dang. Tjerimai (uitr.) 26 Juni te Sabang. KON. HOLL. LLOYD. Gaasterland (thuisr.) 26 Juni v. Las Palmas. Kennemerland (uitr.) 26 Juni v. Rio Grande. Monterland (thuisr.) 26 Juni v. Montevideo. Orania (uitr.) 25 Juni v. Rio Janeiro. Salland 25 Juni v. Amst. te Hamburg. KON. PAKETVAART-MIJ. Sawahloento 25 Juni te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 25 Juni v. Rott. te Philadelphia. Eemdijk, v. Rott. n. Vancouver, 24 Juni te Willemstad. Veendam, v. New York n. Rott., wordt he. (denmiddag te 3 uur voor den Nieuwen Waterweg verwacht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisr.) 26 Juni v htoS.amu Grijpskerk (thuisr.) 25 Juni te Dar-es-Sa. laam. Jagersfontein 24 Juni v. Rott. te Hamburg. (Buiten verantwoordeiijkheid van de Redac tie. De opnanu in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) „ZONNESTRAAL"-DAG. Geachte Redactie! Met de.plaatsing van onderstaand stukje zhlt U ons ten zeerste verplichten. Bij voor- baat zeggen wij U vriendelijk dank. Door het Comite voor de Centrale organi- satie van den „Zonnestraaldag" is besloten Zaterdag a.s. voor de derde maal een col- lectedag te organiseeren in ongeveer 150 ge- meenten van ons land. Voor de voorgenomen collecte is bereids ook de goedkeuring van B. en W dezer ge rneente aangevraagd en verkregen. Het Plaatselijk Comite veroorlooft zich den Alkmaarschen ingezetenen in herinnering te brengen, op welk een buitengewoon nuttig en menschli-evend maatschappelijk werk de vereeniging zich toelegt. Zij beoogt n 1 aan herstellende of herstelde t. b. c.-patienten uit alle oorden des lands, onverschillig van wel ke gezindte, voor wederopvatting hunner beroepsbezigheden eene verpleging te ver- schaffen, waarbij hun door doelmatige na- zorg, met toepassing van de z.g. „arbeids- therapie", gaandeweg den benoodigden weerstand wordt gegeven, waardoor de toch zoo dringend noodzakelijke schakel tus schen sanatorium en maatschappij wordt ge legd, en de patienten daardoor de kans krij- gen, behouden te blijven voor hun gezin en weder aan de maatschappij kunnen worden her geven. Wanneer voor een t b. c.-patient de na- zorg de aangewezen weg tot volkomen herstel is, zal aan dezen in den regel geen financieele middelen ter bestrijding dei kos ten meer ten dienste staan. Het is daarom, dat de opbrengst van deze collecte zal worden bestemd voor het „Zon- nestraal"-verpleegfonds, waardoor het moge- lijk zal worden om eene verpleging als boven- bedoeld kosteloos te kunnen verleenen. Koopt dus op 30 Juni a.s.alien het „Zonnestraal"-speldje De sterken voor de zwakken! Het comite verzoek' ten slotte nog vrien delijk doch dringend medewerking tot het welslagen van den collectedag, van dames en jongedames (boven 16-jarigen leeftijd), die verzocht worden zich op te geven aan het correspondentie-adres: H. Habiecht. Kweerenpad. Het comite houdt Zaterdag vanaf 's morgens 9 uur zitting in cafe „Central", waar eventueel busjes en speldies zullen worden uitgereikt Het Plaatselijk Cornrte: Mevr. VAN HOUWENINGE. Mevr OFFERS. H. C STOUTJESDIJK. N. SCHATS. H. HABIECHT. W. HOEK Gz. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Schotsche Muizen f 7.508.80, Drielin* en 5.206.20, Kleine 2.30—/ 3.90, riel 1.201.70, Bloemkool f 18.20 p. 100 st., 2e Soort 7 per 100 stuks. Aanvoer: 124300 Kg. Aardappelen, 180 stuks Bloemkool. PURMEREND, 26 Juni. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1.492.36 per zak (25 K.G.), kl. Aardappelen f 0.90—/ 1.55 per zak (25 K.G.), Slaboonen 0.82 per 1 K.G., Tuinboonen 1.30—/ 1.35 per zak (15 K.G.), Peulen 0.30—/ 0.35 per 1 K. G., Doperwten 0.28f 0.34 per 1 K.G., Aardbezien /0.38/0.59 per 1 Kg., Bloem kool 216 per 100, Spinazie 0.14— 0.15 per mnd., Postelein 0.070.08 p. mnd., Sla 0.30—/ 1 per 100 krop, Worte- len 13—/ 16 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 26 Juni. Schotsche Muizen 7.708.40, Drielingen 5.80— 6.50, Kleine 2—/ 2.70, Tomaten /50.40 58.10, Slaboonen 24.90—/ 70. Aanvoer: 54600 Kg. Aardappelen, 35 Kg. Tomaten, 9 Kg. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 26 Juni. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14—/ 19, Bloemkool II 6.50—/ 11, Bloemkool III 2.50—/ 6.30, Gr. Sch. Muizen 3.30—/ 4.20, Kl. Soh. Muizen 2.15—/ 2.85, Kriel 0.50—/ 0.60 BEVERWIJK, 26 Juni. Aardbeienexport- veiling. Aan Kennemerland besteedde men voor vroege z. d. per 100 Kg. 25.5036, Jacunda z. d. 32—/ 38.50, id. m. d. 30 32.50 en aan de Vrije Veiling Jacunda z. d. 31.50—/ 41.50, id. m. d. 35—/36, vroege z. d. 31.50—/ 38.50. Aan de Molen waar de prijzen het hoogst waren n.l. maximum 43.50 werden de meeste aardbeien opgekocht door de firma Doeter. De kooper die hier het eerste partij af* drukte werd met een kistie sio^ren brfoonA Vprkppys7f>n/ffl

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6