ilkimiisttt ConranL Vet ptieimzinnige Cenootschap. Tableiten FEUILLETON. L. Frankenberg JMkmaar. ondart? derttote 'aargang. Radio-hoekje Pi'Ovinciaal nieuws Ho 151 1928 Oonderdag 2§ Juni. Vrijdag 29 Juni. HUversum, 1060 M. 12.302.00 Lunch- muziek door het Trio Verheij. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest. Sietske Hes- Bolten, mezzo sopraan. Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.15—7-45 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter: Fluisteringen van den avondwind, Noto Soeroto. 8.15 Honderdste uitvoering door de Afd. Amersfoort v. d. JMij. tot Bev. der Toonkunst, ter gelegenheid iv. h. 50-jarig jubileum der Afd. en de Al- gem. Jaarverg. der Mij. Het Koor der Afd. Amersfoort. Begel. door leden van het Utrechtsch Stedelijk orkest en van de Or- kest-ver. „Amersfoort" (volledige bezetting). Dirig. Willem Meijer. Dir. afd. Toonkunst. ■Mevr. Jo v. IJzer-Vincent, sopraan. Mevr. ITh. Versteeg, alt. Willem Ravelli, bariton. Mej. Nelly Wagenaar, piano. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio iWinkels, KRO. 4.005.00 NCRV. Gramo foonmuziek. 5.006.45 NCRV, Concert, Me vrouw N. Oortman-Haije, sopraan. Mej. A. Rrappanje, piano. I. Roodenburg, viool. 7.00 —7.30 KRO. Cursus Gregoriaansch door J. •C. W. v. d. Wiel, leeraar a. h. Seminarie •Hageveld Heemstede. 7.35 Mededeelingen. |i7.40 Sijze van 't Lindenhout-Tak, viool. Aili Gaillard, piano. Het Dumky-Trio, Dvorak. 8.00 Ds. G. Horreus de Haas uit Zwolle: "lEerbied voor't leven. 8.40 Trio D-dur, St. Saens. 0.00 VPRO-cursus, leider: Just Ha vel aar: De problemen van de moderne kunst 1(1)- Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten voor cello en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. (Tusschen 4.505.20, 6.20 6.50, 7.057.20 uitslagen tenniswedstrijden IWimbledon). 3.20 Lezing. 3.45 Muziek. 3.50 „A Midsummer nights deam", van Shakes- eare. 4.50 Ballade-concert, (sopraan-bari- ;on). 5.20 Tuinpraatje. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsb. 7.05 Or kestconcert. 7.20 Bioscoop-causerie. 7.35 Moderne Engelsche liederen van John Thor- ne. 7 45 Lezing: Shakespeare's King Lear. 8.05 Orkestconcert. V. Lambelet, sopraan. D. Lebish,alt. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Nieuwsb. 9.40 F. Baumann,tenor 9.55 Een discussie. 10.25 Moderne muziek door het B. B. C. dans-orkest. 10.55 Studentenkoor. T. Kinni- burgh, bariton. 11.20—12.20 Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Or kestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50 —11.20 „La Vivandiere", opera-comique v. Godard. Daarna concert. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 1.252.50 Orkestconcert. 4.50—620 Concert. Het Weragkoor. 7.55 Concert. Werag-orkest. Hr. Arenz, cello. Mr. Sauerteig, fluit. 9.05 Concert door het We rag-orkest. A. Imkamp, basbariton. W. Klei- nilbeck, Liedjes bij de luit. H. Miihlhofer, H. Grell, declamatie. W. Uhlmann-Bixterheide, causerie. 11.10—12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 Af. 12.20—5.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Le- Tingen. 7.50 Uitzending u. d. opera Berlijn, „Othello", opera in 4 acten van Verdi. 10.50 Sluiten. Hamburg, 395 Af. 4.35 Vocaal concert. Hans Grosser, zang. Norag-Trio. 6 20 Or kestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.35 „Der Hochtourist" klucht in 3 acten van Kraatz en Neal. Daarna tot 11.20 Cabaret. Brussel, 509 Af. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek door het Radio-trio (piano, viool, cello). 8.35 Concert door het omroep- orkest (om 8.50 korte causerie). 10.35 Slui ten. u zittbh Neem HEILOO. Gemeenteraad. De gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad werd niet bijgewoond door den heer Ligthart, die met kennisgeving af- wezig was. De notulen van de vorige vergadering wer- den ongewijzigd vastgesteld. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Het warena. Berich ten van Ged. Staten met goedkeuring van de raadsbesluiten tot het aangaan van een kas- geldleening en een geldleening van 10.000; b. Schrijven van den heer Klaasse met bericht van aanneming zijner benoeming tot hooisteker; c. kasprocesverbaal. Punt 3 was: Verzoek van de Schoorlsche Rijwielpadvereeniging om subsidie. B. en W. stelden voor dit te behandelen bij de be- grooting, zooals ook beslolen was ten aan- zien van eenzelfde verzoek van de Rijwielpad vereeniging Noord-Kennemerland. Alzoo werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Rooilijn Kerkelaan en Raadhuisweg. Punt 4. Voorstel tot het vaststellen van rooilijnen langs een gedeelte van de Kerke laan en een gedeelte van den Raadhuisweg. Het voorstel had den voorgeschreven tijd ter visie gelegen en er waren een paar be- zwaarschriften ingekomen, maar desondanks meenden B. en W. bij hun voorstel te moeten blijven. De heer Van d e Vail vroeg voorlezing van de ingediende bezwaarschriften. De S e c r e t a r i s las hierop deze voor, allereerst dat van den heer W. Balk, die mee- deelde in de meening te hebben verkeerd, dat de rooilijn zou worden gesteld op 5 M. van den weg. Hij ontkende het gemeentebelang bij het vaststellen van een rooilijn anders dan volgens art. 22 der bouw- en woningveror- dening, welk artikel bepaalt, dat voor een weg waarvoor nog geen rooilijn is aangeno men, als zoodanig wordt gerekend een lijn in het verlengde van het meest achterwaarts ge- bouwde perceel aan de gelijken weg. Het tweede bezwaarschrift was ingediend door den heer Willebrink, die bezwaren had tegen de voorgestelde richting en breedte van den weg. De heer V a n d e V a 11 vroeg wie bedoeld lean worden met de onbekende persoonlijkheid. genoemd in het adres van den heer Balk. Voorts vroeg spr. waarom pas nu een rooi lijn voor de Kerkelaan wordt voorgesteld of is misschien voor het achterste gedeelte zulks reeds eerder geschied? En dan: waarom neemt men als uitgangspunt't schuine huis? De Voorzitter maakte duidelijk, dat tot dusver voor de Kerkelaan als rooilijn was aangenomen het verlengde van het meest achterwaarts gebouwde huis. De nieuwe hui zen, die in de laatste paar jaren gebouwd zijn, werden vrijwillig nog verder achteruit geplaatst. B. en W. wilden nu hetgeen eertijds als rooilijn is aangenomen als zoodanig vast stellen. De hoek aan den Heerenweg zal door medewerking van den man die daar wil bouwen, mooi worden afgesneden. B. en W. meenden dat het gemeentebelang meebrengf de rooilijn te trekken zooals door hen werd voorgesteld. Daartoe is echter een raadsbe- sluit noodig, zooals jhr. de Graaff, inspec teur der volksgezondheid, had te kennen ge- geven. De heer V a n d e V a 11 vond het beter het schuine huis niet als uitgangspunt te nemen, omdat dit huis eigenlijk niet staat aan de Kerkelaan, maar aan den Straatweg. De Voorzitter antwoordde dat de Raad de rooilijn kon trekken zooals hij wil, desgewenscht een meter van den weg. De heer Van d e Vail vond den toe- stand, zooals die zal ontstaan, zeer goed, maar zegde toe te zijner tijd nog een en an- der te zullen zeggen over het bouwen achter de rooilijn. Ten aanzien van dit laatste merkte de Voorzitter op, dat men maar niet wille- keurig achter de rooilijn mag bouwen, doch dat B. en W. bij het verleenen van een bouw- vergunning bepalen of en hoever achter de rooilijn moet worden gebouwd, dan wel of zulks moet geschieden op de rooilijn. De heer Van't Veer had gevreesd dat B. en W. met hun voorstel kwamen ten gerie- ve van het bebouwen van het nog openlig- gende perceel, en als dit zoo was zou hij wil len voorstellen de rooilijn te trekken in het verlengde van de dichtbij staande huizen. De heer S c h u y t zei, dat de rooilijn niet verplaatst wordt, maar dat zij getrokken zal worden voor de reeds gebouwde perceelen, omdat de eigenaars daarvan vrijwillig verder van den weg hadden gebouwd. De oude toe- stand wordt dus hersteld. De heer Sengers merkte op, dat het toch niet aangaat ten alien tijde slechts reke ning te houden met het meest achterwaarts geplaatste perceel, omdat er wel menschen zijn die tien meter of meer van den weg ai bouwen. Men zou dan andere eigenaren te zeer dupeeren. De Voorzitter wees in dit verband op den Rijksstraatweg, waar ook niet gerekend was met de boerderij van den heer Frans. Daar was bij aanvragen om bouwvergunning een rooilijn vastgesteld, die ver voor die boer derij ligt. De rooilijn aan de Kerkelaan werd hierop vastgesteld zooals die door B. en W. was aangegeven. Alleen de heer Van 't Veer stemde tegen. Inzake de rooilijn aan den Raadhuisweg sprak de heer Van't Veer er zijn verwon- dering over uit, dat daarioe nu pas een voorstel wordt gedaan, nu de heer Pilkes reeds is begonnen te bouwen. De Voorzitter antwoordde, dat niet eerder behoefte was geweest aan een rooilijn dan toen de heer Pilkes met zijn bouwplan kwam. Het voorstel moest een bepaalden tijd ter visie liggen en de heer P. is inmiddels begonnen te bouwen op de door B. en W. voorgestelde rooilijn, onder de voorwaarde dat de Raad die nog definitief zou vaststel len. De daaraan vastzittende risico heeft hij aanvaard. Het voorstel van B. en W. werd hierna z. h. s. goedgekeurd. lnstructie concierge Raadhuis Punt 5. Voorstel tot vaststelling van een instructie en van de jaarwedde van den con cierge van het Raadhuis. Nu het nieuwe gebouw eenigen tijd in ge- bruik is geweest, meenden B. en W. dat het wenschelijk was een instructie voor ddn con cierge vast te stellen. Thans kon worden na- gegaan wat er in diende te worden opgeno- men en hoe groot het salaris zou moeten zijn. De S e c r e t a r i s las hierop het door B en W. opgestelde concept. De heer V r ij burg vroeg of bij de op- stelling hiervan de betrokken ambtenaar is gekend. De Voorzitter antwoordde bevesti- gend, bezwaren waren er niet geweest, be- halve dat de concierge de groote schoonmaak niet onder de voorgeschreven werkzaamhe den wenschte te zien opgenomen. De heer V a n d e Vail meende dat de concierge nog geen ervaring heeft over de groote schoonmaak van het nieuwe Raadhuis, zoodat het voor hem moeilijk is daarover te spreken in de instructie. Verder bepleitte spr. het aanschaffen van een stofzuiger, wat hij beter en ook nog goed kooper achtte dan het huren van zoo'n werk- tuig. De heer Van't Veer merkte op dat er toch een stofzuiger is in de school, waarop de voorzitter antwoordde het beter te vin- den dat het Raadhuis een eigen stofzuiger heeft. De instructie werd hierna zonder hoofde lijke stemming vastgesteld. B. en W. stelden hierna voor het salaris te bepalen op 500, de kosten van de groote schoonmaak inbegrepen, zulks met ingang van den datum van het betrekken van het nieuwe Raadhuis. In het oude gebouw kreeg de concierge 250 plus extra vergoeding voor de schoon maak. De voorzitter merkte hierbij op, dat de concierge nu door de centrale verwarming vrij vuur heeft. De concierge had tegen de voorgestelde be zoldiging bezwaar gemaakt, omdat de groo te schoonmaak extra uitgaven zou vorderen In verband hiermee wijzigden B. en W. na der hun voorstel door daarvan te maken 525. Het salaris werd hierna vastgesteld op 500 plus 25 voor de groote schoonmaak. Stroomvoorzienlng aan den Kanaaldijk De Voorzitter bracht hierop de stroomlevering aan het Kanaal ter sprake, waar de L. T. B. een malerij wil bouwen, waarin een motor van grooter capadteit dan waarop het gemeentelijk electrisch net bere- kend is. Een ombouw zou daarvoor noodza- kelijk zijn, wat B. en W. aanleiding gaf het Prov, Electr. Net te verzoeken in de stroom levering te voorzien. Het Gem. Electr. Bedrijf had hiertegen geen bezwaar. Het P. E. N deelde mede, de stroomlevering wel op zich te willen nemen. De heer Maas Geesteranu s deelde als voorzitter van het G. E. B. mede, dat dit bedrijf wel toestemming kon geven aan het P. E. N., mits het G. E. B. recht van medegebruik krijgt van de transformator, zoodat ook andere gebouwen aan den Ka naaldijk van electrischen stroom kunnen wor den voorzien. De verwachting werd hierbij uitgesproken, dat daar meerdere industrieen zullen worden gevestigd. Het voorstel van B. en W. om het P. E. N den stroom te laten werd goedgekeurd. Naar het Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. I) „Waarom?" vroeg Trickett „Omdat Scraye wil, dat ik hem in het „Salutation" hotel te Brychester ontmoeten zal, wat dus beteekent, dat hij me alleen ontmoeten wil. Er hangt iets in de lucht, Jimmie!" Trickett smeerde met een peinzend gezicht een sneedje geroosterd brood. „Dat denk je, omdat je romanschrijver bent, Packe" zei hij. „Jelui kerels, die verhalen bedenkt zien in tiles een geheim". „Waarom anders zou hij me in een hotel van een landstadje willen spreken?" vroeg Packe. „Hij zal een rustig praatje met een ouden vriend willen hebben of een kalm spelleije billard", zei Trickett. „Ik denk, dat hij ge- noeg had van zijn gasten". „Een snuggere veronderstelling, Jimmie. een zeer snuggere veronderstelling! Maar ik denk toch dat ik voor iets meer noodig ben, laat ons zeggen meer psychologisch dan een whisky-soda of een billardqueue Ik ruik een geheim, Jimmie, op een afstand". „Dat is je vak", zei Trickett onverstoor- baar. „Ik geloof, dat jelui schrijvers van ieder ding een verhaal kunt maken. Je be- denkt de meeste van je geheimzinnigheden toch, is het niet, Packe?" „Gedeeltelijk, Jimmie, gedeeltelijk. Zij hebben gewoonlijk iets, waarop men voort- bouwen kan. Maar ik ben altijd zeer gesteld op geheimzinnigheden en hun oplossing dat is een band tusschen Scraye en mij. Hij is een soort deskundige in die ctingen wij spreken dikwijls over zulk soort probl-men in de Omega Club. Maar de geheimzinnig heden der verbeelding, mijn jongen. zijn niets vergeleken bij de geheimzinnigheden van het werkelijke, gewone. dagelijksche leven hoor je dat?" Trickett liep naar het buffet en bekeek de koude wild-pastei. „Dat heb ik van kind af gehoord", ant woordde hij, een bord nemende. „Het verbaast me, dat zij't niet in geschriften vastleggen. Maar ik ben in het gewone leven nog nooit zulk een geheimzinnigheid tegen gekomen." „Je bedoelt tot nu toe", zei Packe. „Ik ver- zeker je, dat er massa's verspreid liggen; je kunt geen krant opnemen zonder er eenige teekenen van te zien. Wat zou je doen, Jim mie, als je tegenover een werkelijke, levende geheimzinnigheid kwam te staan?" „Ze aan de politie overgeven", antwoordde Trickett, naar de tafel terugkomend met een goed gevuld bord. „Dat is haar werk. Zie je, of het in boeken of in het werkelijke leven voorkomt, als je ze tot den grond doorziet, is er geen enkele geheimzinnigheid bii een van die dingen." „Als je tot den grond door ziet, dan is er dat niet", stemde Packe toe. „Maar om tot den grond te komen, mijn jongen! Zeg nu eens eerlijk, toen je mijn laatste boek las wist je toen wv.rkelijk wie de moordenaar was, voordat je aan het laatste hoofdstuk was?" „Neen", antwoordde Trickett, „maar toen ik aan het laatste hoofdstuk was, vond ik, dat ik CEn groote ezel was, dat ik hem niet lang te voren ontdekt had". Packe lachte met oprecht plezier over de weinig vindingrijkheid van zijn gast. Misschien zal je een dezer dagen tegen een ware geheimzinnigheid in het werkelijke leven oploopen, Jimmie", zei hij. „Ik weet er een paar, die lastig op te lossen zullen zijn Een is er buiten dit zelfde huis. Weet je, dat der tig jaar lang een zeker man je kunt hem zelf iederen morgen zien iederen dag, ook Zondags, precies twaalf uur komt aan den hoek van deze straat waar ze op St. Ja mes Square uitkomt, een zeker deel van den weg precies een half uur op en neer loopt en dan weggaat. Wie is hij? Waarom komt hij? Waarom loopt hij op hetzelfde gedeelte van de straat heen en weer? Wie weet, welk doel hij heeft, wat hij denkt, wat de geheele zaak beteekent? Kom!" „Waarom vraag je het hem niet?" zei Trickett. „Dat is juist, wat men niet doen kan, mijn jongen! Als je recht op een geheimzinnigheid af kon gaan en haar yragen zioh te verkla- ren, nu dan „Dan zou ex natuurlyk is het geheel geen Verkoop van het Oude Raadhuis Alvorens het laatste punt der agenda in bespreking te brengen schorste de voorzitter eenige oogenblikken de vergadering, om in comite nog een paar mededeelingen te doen. (Het viel ons op, dat publiek en pers verzocht werden zich zoolang naar beneden te bege- ven in de Besognekamer en niet, zooals an ders, de heropening der vergadering af te wachten in de naast de raadszaal gelegen kamer. Vrees voor luisteren?) Na heropening herinnerde de voorzit ter aan de opdracht, door den Raad gege- ven aan B. en W. om het oude Raadhuis te verkoopen. Eenige aanvragen waren ingekomen, waarvan het meest aannemelijk scheen die van den heer J. van Gemeren te Heiloo. De ze bood voor het complex oude gebouwen 5400 plus 100 voor de daarin nog aan wezige niet meer gebruikte meubelen. B. en W. stelden voor dit bod te aanvaar- den en daarbij te bepalen o.a. dat de beide woningen voor 1 Febr. a.s. moeten zijn afge- broken, waarna uiterlijk 1 Jan. 1930 op het leeggekomen terrein een winkelhuis moet zijn gebouwd in den trant van dat van den heer Jongejan aan de Kerkelaan. Het oude raadhuis mag blijven staan, maar mag niet als woonhuis worden ingericht. Bij afbraak ervan moet een gebouw worden gesticht, waarvan het plan van te voren aan de goed keuring van B. en W. is onderworpen. Het moet een zoodanig gebouw worden, dat de perceelen aan den Heerenweg niet gezien kunnen worden vanaf den Raadhuisweg, doch er mag niet enkel ynaai een blinde muur komen. Na afbraak van de beide woningen moet het gedeelte op den hoek naar het kerkhof worden afgerond om aan den open- baren weg te worden toegevoegd; voorts blijft de strook grond aan den Heerenweg, waar op thans het gele straatje ligt, eveneens eigendom der gemeente. De kooper moet een cautie stellen van 1000 ter richtige nakoming der bepalingen en voorts zijn er op overtreding hiervan nog hooge boeten gesteld. De in het oude raadhuis aanwezige gevel- steen moet aan de gemeente worden afge- staan. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st goedgekeurd, waarop sluiting der vergade ring volgde. GROOTSCHERMER. De Raad vergaderde gister te 10 ure. Af- wezig de heer de Boer, wegens ongesteld- heid. Na opening las de burgemeester, de heer Groot, als secretaris, de notulen. Ingekomen waren: a. Van Ged. Staten vier besluiten tot goed- keuringen van 4 suppletoire begrootingen, alsmede een besluit tot goedkeuring van de rooilijnverordening No. 1 betreffende de Dorpsstraat te Driehuizen, welke verorde- ning 11 Juni is afgekendigd en in kracht van gewijsde gegaan. Van den heer Slooten was bericht ingeko men, dat hij zijn benoeming tot plaatsvervan- gend lid van het Stembureau I had aangeno men. B. en W. deelden den Raad mede, dat op grond van een nader onderzoek ter zake de kwestie met het G. E. B. na de raadsvergade- riiig het nog niet gei'nde tot zoo'n geringe proportie was teruggebracht, dat er geen analeiding bestaat om nadere maatregelen te nemen. Voor hetgeen nog niet betaald is, is een regeling getroffen, zoodat het zonder be zwaar binnen komt. Voorts deelden B. en W. mede, dat er van hen geen voorstellen te verwachten zijn om de woning van den heer Bras, in de vorige vergadering door dqn heer Heijnis ge noemd, onbewoonbaar te verklaren. Ten aanzien van de directe belastingen hadden B. en W. bericht ontvangen, dat de inkomstenbelasting 19281929 bruto wordt geraamd op 15000, zijnde 4000 meer dan het vorig jaar en dit waarschijnlijk in ver band met de verhooging van het vermenigvul- digingscijfer. B. en W. stelden voor, om ten aanzien van den dienst 1928 tot het doen van af- en ovsr- schrijvingen te besluiten ten bedrage van 634 en een besluit te wijzigen in verband met de beide leeningen ten behoeve van het- raadhuisje en den grond te Driehuizen. Conform besloten. Overeenkomstig de wenschen van Ged. Sta ten werd nog besloten een wijziging in de rekening 1925 aan te brengen. Hierop kwam het voorstel van B. en W. in stemming om de Heffingsverordening der In komstenbelasting zoodanig te wijzigen, dat de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud wordt verlaagd van 800 tot 700. Over dit voorstel hadden in de vorige ver gadering de stemmen gestaakt. De stemming had ook ditmaal hetzelfde re- sultaat. Voor de wethouders en de heer v. d. Laan, geheimzinnigheid zijn", zei Trickett. „Dat is juist, wat ik zeg. Er is geen geheimzinnig- neid, als je ze grondig bekijkt. Bijvoorbeeld, er is niets geheims aan dien geheimzinnigen kerel, van wien je sprak, naar zijn eigen ge- voelen. Hij weet, wat hij bedoelt. b Is je met hem sprak, zou hij je waarschijnlijk zeggen, dat hij hier kwam en zoo deed, omdat hij er zin in had, tenzij hij je zeide je met je eigen zaken te bemoeien. Ik geloof, dat je uit niets iets geheimzinnigs kunt maken, en Op dat oogenblik kwam Hollis terug met een ander telegram in zijn hand, zeggend dat het juist was bezorgd. Packe scheurde de enveloppe open, en fronste de wenkbrauwen over het bericht. H- keek eindelijk zijn gast aan en lachte. „Misschien zal je zeggen, dat dit niet ge- heimzinnig is. Jimmie", zei hij. „Het is een tweede telegram uit dezelfde bron Luister eens: „Ik hoop, dat dit je bereiken zal voor je vertrekt. Door welk vervoermiddel je te Bry chester komt, hetzij per trein of per motor, vertoon je niet in de voomaamste straten als het niet behoeft. Als je aan het station komt, neem dan het nauwe steegje om de klooster- gangen en de kerk en kom het „Salutation" hotel door de zijdeur binnen. Ik zal je voor de lunch wachten in de particuliere Waterloo- kamer. Scraye „Wat zeg je daarvan, Jimmie Trickett?" ging Packe voort. „Is daar iets geheimzin nigs in of niet? Kom nu!" Tridsett stond op qn voelde naar zijn siga- ZIJ, DIE ZICH MET I JULI OP DITi BLAD VOOR MINSTENS 3 MAANDEN ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT AAN DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. tegen mevrouw Slooten-Smit en de heeren Heijnis en Molenaar. Aan de orde kwam hierop weer de vaststel ling van het onderdeel van de rekening be- trekking hebben de op de rekening van hef G. E. B., zooals B. en W. dat hadden aange^ boden ten bedrage van 2400. De heer v. d. Laan oordeelde het beter om dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. De voorzitter betoogde, dat het usance is, dat in de eerstvolgende vergadering over een voorstel gestemd wordt, waarover de stem- men staakten. Spr. had ook liever dat er in een voltallige vergadering gestemd werd, doch voor B. en W. is het de hoofdzaak, hoe Ged. Staten er over denken. Het is prettiger als de Raad het aanneemt, doch B. en W. la- ten overigens met het volste vertrouwen de beslissing in handen van het Provinciaal Be- stuur. De wethouders bleven buiten stemming, zoodat ook ditmaal de stemmen staakten, aangezien mevrouw Slooten-Smit en de heer Heijnis tegen stemden. Voor stemden de hee ren v. d. Laan en Molenaar. Mevr. Slooten informeerde hierna hoe het stond met de voordracht van een onderwijzer. De voorzitter zeide, dat over deze zaak B. en W. voortdurend in nauw contact zijn met den Inspecteur van het L. O. 1 Mei was de nieuwe lijst van wachtgelders verschenen, welke lijst belangrijk dunner is en daarop kwamen nog maar twee leerkrachten voor, die de bevoegdheid hadden vaar handenarbeid. Deze zijn aangeschreven, zoodat thans in het geheel 5 wachtgelders zijn geschreven. Een van de twee, die het laatst werden aange schreven, diende een bezwaarschrift in, dat in handen van den Inspecteur is gesteld. De an der heeft nog niet geantwoord. t Aan den minister is nog gevraagd een niet- wachtgelder te tnogen benoemen/doch daarop is nog geen antwoord ingekomen. Spr. vreest dat B. en W. zeker geen drie geschikte wacht gelders voor een voordracht zullen kunnen vinden. Mevrouw Slooten oordeelde, dat het er op aankwam om een goede te vinden. Spr. vroeg of B. en W. inlichtingen hadden ingewonnen over de twee wachtgelders, die bevoegdheid voor handenarbeid bezitten. De voorzitter bevestigde dit en verklaarde voorts, dat iedere voordracht die den Raad zal bereiken, zal berusten op inlichtingen .van den Inspecteur. Mevrouw Slooten vroeg hierna of de poli- tieverordening al of niet gehandhaafd wordt. Het prikkeldraad langs den openbaren weg was nog niet verwijderd. De voorzitter zeide, dat nieuw puntdraad niet mocht worden aangebracht, doch dat het draad waarop mevr. Slooten doelde, al zoo- veel jaren geplaatst is, dat de tijd om daarte- gen een stratvervolging in te stellen, is ver- jaard. Wethouder Smit begreep niet, dat punt draad, dat al 13 jaar zit, nu plotseling ge- vaarlijk is. Mevr. Slooten merkte hierna op, dat nooit meer iets gehoord wordt van menschen, die gedwongen worden bij de waterleiding'aan te sluiten. De voorzitter zeide, dat verschillende per- sonen daarvoor weer op de nominatie staan. Mevr. Slooten vond dit rekbaar. Het was echter niet billijk om de een wel en den an der niet te dwingen. De voorzitter verzekerde, dat het wel ver der zou gaan. Overigens was hij hierover den Raad geen verantwoording schuldig. Wethouder Smit vonci het voor sommige arme menschen een groot bezwaar om ge dwongen te worden tot een uitgave voor de aansluiting. De voorzitter merkte nog op, dat de Raad al gauw geneigd is om op voorstel van een hooger college een strafbepaling in het leven te roepen. De utvoering berust echter bii den burgemeester en als iedere verordening naar de letter werd uitgevoerd, dan zou het leven niet mogelijk zijn. Een raadslid interpelleerde meermalen over de verordening inzake het niet verontreinigen van slooten. Ditzelfde raadslid weigerde ech ter te getuigen tegen zijn buurman, die het water in een sloot verontreinigd had, door daarin een groot stuk dierlijk vuil te werpen. Op een vraag van mevr. Slooten zegde de voorzitter toe te zullen overwegen om vracht- Wij leveren alle LEDERWAREN met volledige garantie. rettenkoker. „Wat ik zeg," antwoordde hij, „is kort en goed. De auto staat buiten en is gereed". HOOFDSTUK III. De dame op het kerkplein. Het Salutation hotel in Brychester is een van die oude logementen, die vroeger een ken- merk waren van de groote wegen in Enge- land, en die nu met snelheia verdwijnen of on- herkenbaar veranderd worden door allerlei vernieuwingen. In den ouden tijd, toen de menschen tevreden waren met zestig mij len per dag te reizen, waren zijn kamers vol gas- ten en zijn stallen vol paarden; nu worden in de groote koffiekamer zelden meer dan twaalf menschen tegelijk gezien, en er groeit gras in de stallen, die nooit zonder paarden waren In dit oude huis wordt de eene kamer na de andere nooit meer gebruikt; en alleen geopend in tijden van wedrennen-' of als de militie opkomt voor haar jaarlijksche oefe- ningen; de handel, die op de markt gedreven wordt, zou niet meer dan een vierde van haar groote afmetingen noodig hebben. Intusschen ligt zij daar midden in de stad en bewaart haar uiterlijk aanzien van vroegere wereldsch- heid onder de beschermende schaduw der groote kathedraal, die zij zag bouwen en mis schien zal zien afbreken, om plaats te maken voor iets anders, dat meer in overeenstem- m-ing is met de begrippen der twintigste eeuw. LWordt yervolgdT 1 jV&RMIT en VERMOetD CAAT Dit is *t gevaar- ^ijkste moment om koutevatten.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5