o Uw Haar 8 I Biosoopen Binnenlaiid rijcfers, (He fang "in de gemeente sraan, een staanplaats aan te wijzen. Op een vraag van den heer Heijnis decide de voorzitter mede, dat aan de zaak van het slachthuisje wordt gewerkt. De heer Heijnis oordeelde nog, dat de tuin van de vroegere woning van den heer Borg- wat opgeknapt moest worden. De voorzitter antwoordde, dat dit reeds tweemaal in dit jaar was geschied. De heer v. d. Laan wees nog op de wen- schelijkheid om het terrein bij den hoek te Driehuizen te beharden. De voorzitter antwoordde dat ook hieraan gewerkt wordt. De vooriztter sloot hierna de vergadering met het uitspreken van den wensch, dat in de volgende zittign de heer de Boer weer Vrsteld aanwezig kon zijn. OUDORP. Dinsdagavond 26 Juni vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting. Na opening van de vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan de ver- schillende ingezetenen, die vrijwillig hun gronden hebben afgestaan voor de verbete- ring der wegen in deze gemeente. In behandeling kwam hierna een schrij-"en. .van den directeur van het gemeenteslachthuis te Alkmaar, houdende het voorstel, deze ge meente aan te sluiten bij de N. V. Thermo- Chemische fabrieken te Amsterdam, betref- fende de vernietiging van afgekeurd vee. Hiertoe werd besloten. Van den heer S. Breeuwsma was ingeko- men een verzoek om vergoeding voor het ver- voer van zijn kind, dat de Christelijke School te Alkmaar bezoekt. De vervoerkosten per tutobus bedragen 1.50 per week. Besloten werd 50 pet. van deze kosten te vergoeden. Naar aanleiding van een verzoek van de commissie van beheer der Lichtbedrijven te Noordscharwoude, verzoekende toestemming tot het leggen van gasbuizen tot de Halve- maansbrug, werd besloten dit verzoek in te willigen. Een schrijven van den polder de Scher- meer, houdende voorwaarden, waaronder stroom kan worden betrokken van het te stichten transformatorhuisje bij een der mo- lens in dien polder, zal in comite worden be- handeld. Aan de orde kwamen eenige reclames te- gen de hondenbelasting. Alleen aan Putte- naar werd ontheffing verleend. De voorzitter deelde mede, dat ingekomen was de rekening van het Gem. Electr. Bedrijf. De behaalde winst, ten bedrage van J 1274.45, zal in het reservefonds worden ge- stort. De voorzitter deelde mede, dat, doordat de Ingezetenen grond hebben afgestaan, de Btraat langs den Onderweg gemaakt is op een preedte van 3 M, inplaats van 2% M., zoo- als oorspronkelijk het plan was. Verder, dat ook de weg van N. Bijman tot J. Blom vernieuwd zal worden. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Kunst de aandacht op den slechten toestand van den weg in de Nollen tengevolge van het zandrijden. Besloten werd, bij wijze van proef, de ga- ten met puin te vullen. Hierna werd de openbare vergadering ge- sloten en ging de vergadering in comite tot bespreking van den aanbouw van het Raad- huis. AKERSLOOT. si Benevens openschuiving van ramen en Jtukgooien van glasruiten in de kaasfabriek „De Hoop" in den nacht van Zondag op Maandag, is ook uit een kaasbak een kaasje ontvreemd, hetgeen later in een sloot is te- rug gevonden. De politic heeft de daders op- gespoord, die hun gerechte straf wel niet zullen ontgaan. E>e verpachting van een stukje grasland in den Klaas Hoorn-polder, eigenaom van de gemeente, gr. ruim 71 are, heeft opgebracht de som van 175, voor den tijd van 3 jaren, aan W. Broersen; vorige pachter was de heer P. Pepping voor 211. OTERLEEK. De Schoolfeestcomimssie vergaderde Dins- dag ten huize van den heer O. de Vries. De heer B. Klomp had gemeend, als lid te moe- ien bedanken. Naar aanleiding hiervan bracht de voorzitter in herinnering, dat de heer Klomp meer dan dertig jaren een zeer dadawerkelijk deel had gehad in de voorbe- jeiding en 't welslagen van het jaarlijksche schoolfeest, zoodat een woord van dank en waardeering alleszins op zijn plaats was. De heer Klomp zal in de commissie noode wor den gemist. De voorzitter uitte de beste wen- schen voor den heer Klomp en diens echtge- uoote. De penningmeester deed verslag van den kastoestand, die gunstig genoemd mocht .worden, al was de opbrengst der inteekenlijst lets achteruitgegaan. E>e heer Dekker ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer. Breedvoerig werden daarna verschillende tnogelijkheden besproken en aan wenschelijk- »eid en uitvoerbaarheid getoetst. De slotsom was, dat eenparig besloten werd, op 15 Augustus, zijnde Woensdag na de zomervacantie, met alle klassen naar Bergen te gaan tot het bezoeken van speel- tuin en duinen en naar Bergen aan Zee om van zee en strand te genieten. Ieder der commissieleden nam een deel der Voorbereidende werkzaamheden voor zijn rekening en met den wensch, dat het te hou- den feest door mooi weer zou worden be- gunstigd, eindigden de besprekingen. BROEK OP LANGENDIJK. Nadat verschillende slechte jaren de bou- wers noodzaakten met een andere teeltwijze te trachten de moeilijkheden in hun bedrijf te overwinnen (verschillende ziekten in onder- scheidene koolsoorten droegen tot die moei lijkheden het hare bij), is men begonnen met zich op zeer bescheiden voet toe te leggen op nieuwere cultures. Sommige begonnen aan bloembollenteelt te doen, en op 't oogenblik :zijn er reeds een flink aantal bollenkweekers in de afdeeling Langendijk van de Algemee ne Vereeniging voor Bloembollencultuur ver- eenigd, ten einde daarin de belangen van het (.vak te behartigen. Anderen gingen tot het bouwen van kassen of warenhuizen over en gingen zich toeleggen op de fijnere cultures. Dat <tit nog geen hooger ylucht neemt, is on- getwijfeld toe te schrijven aan het belangfijke 1 kapitaal, dat daarvoor noodig is. Aan den Langendijk zelf is't aantal klassen nog zeer gering: buiten het demonsfrtetiebedrijf van de provincie bij Broek op Langendijk zijn er nog maar enkele. In grooten getale verrijzen ze te Hugowaard en St. Pancras. Vooral in deze laatste gemeente blijkt de echte durf on- der de tuinbouwers te bestaan om deze nieuwe teeltwijze energiek aan te pakken. Zelfs heb ben de verwarmde kassen daar reeds eenigen tijd hun intree gedaan. Ook Warmenhuizen, dat tuinbouwkundig gesproken, bij Langen dijk als tuinbouweentrum kan worden inge- deeld, begint zich meer en meer op de kassen- teelt toe te leggen. Te Broek op Langendijk en Warmenhuizen zijn dan ook reeds vei- lingen voor tomaten ingesteld. Dat de toma- tentelers ernst maken van dit bedrijf, moge blijken uit het feit, dat een aantal van hen een excursie heeft gemaakt naar het Westland, om daar de wijze van werken in oogen- schouw te nemen, ten einde met de opgedane ervaringen hun voordeel te doen. Niets wordt alzoo verzuimd, om de beste resultaten te ver- krijgen. Verwacht wordt, dat zich langzamer- hand een nog grootere wijziging in de cul- tuur zal voltrekken. CASTR1CUM. Heden had alhier de eerste veiling van aardbeien voor de export plaats. Alhoewel de verwachting niet hoog gespannen was, daar gisteren op de eerste exportveiling te Bever- wijk de prijzen beneden 35 cent per K. G. liepen was de prijs toch behoorlijk te noemen. Aangevoerd 1451 manden, 3740 K.G. Prijzen: vroege met dop van 73 tot 83 cent per mand. Vroege zonder dop 40 cent per K.G. Late of amazonen 40 tot 43 ct. p. K.G. Een partijtje erwten doppers kon 28 cent per K.G. besommen. De aanvoer was voor de eerste maal goed te noemen. Natuurlijk zitten we nog niet in vol seizoen. Tongblaar. Wederom is een geval van tongblaar ge- constateerd en wel onder het vee van de vee- houders Gebr. Castricum. De laatste dagen gaat geen dag voorbij of een of twee veehouders komen aangifte doen van deze gevreesde ziekte. HE1LOO. Gisteravond is, ten nadeele van den knecht van den rijwielhandelaar P. N., een rijwiel ontvreemd. De politie doet onder- zoek, doch tot heden is er van den dader geen spoor gevonden. In de vergadering van den Bond van Melkveehouders is (in de vacature M. Mul der) tot voorzitter gekozen de heer H. Bak- ker Hz., tot bestuurslid de heer P. Boon te Bergermeer en tot plaatsvervangend be- sturuslid de heer C. Zeeman. De heer P. de Jager Jr., instructeur der „Rijvereemging Heiloo", heett het vereerend verzoek ontvangen om deel te nemen aan den afstandsmarsch te Den Haag, to geiegenheid van de Nationale Tentoonstelling op 23, 24 en 25 Juii. De Rijvereeniging heeft deze aanvrage aan- vaard en men zal met 10 van de beste ruiters aan meerdere nummers van het programma deelnemen. Woensdag herdacht de heer J. Admi- raal, voorzitter van de Coop. Veilingsvereeni- ging „St. Willebrordus", zijn 10-jarige aan- stehlng als veilingsleider-keurmeester. Voor den aanvang der eerste exportveiling werd hiervan mededeeling gedaan en werd hij gehuldigd door kooplieden en bestuur. Voorts is het feit in intiemen kring her dacht. Voor den onvermoeiden werker om de veiling tot grooter bloei te brengen, was er reden om met genoegen op den afgelegden weg terug te zien. Rectificatie. In het telefonisch opgege- ven marktbericht van de eerste exportveiling is een fout geslopen wat de prijs betreft. De prijs moet zijn per 200 Kg., daar de veiling met halve guldens wordt gehouden. Saboteert wethouder Opdam de bouw verordening Men schrijft ons Het vorig jaar bouwde een bouwvak- patroon aan de Westzijde van den Heeren- weg een woonhuis en moet daarbij van de bouwverordening zijn afgeweken, zoodat hij op een goeden dag de politie op het werk kreeg, die hem, namens B. en W., gelasttte om toe te zien dat de verordening werd opge- volgd. Dit was ons bekend, we hebben toen ge- vraagd waarin de afwijking bestond, doch net leek ons niet de moeite hieraan ruchtbaar- heid te gevep. De bouwverordering schrijft voor, dat dc buitenmuur moet wordtn gebouwd van een halven steen en een klamp en nu werd in het bovenbedoelde geval hiervan afgeweken en werd gebouwd met een half steen en een spauw (tusschen den half-steen en de klamp is dan eenige ruimte) en door deze handeling dringt geen vocht tot binnen door en kan men vrij van betingelen (dat is dock spannen waarop later het behangselpapier wordt be- vestigd). Men begrijpt dadelijk ook al is men niet deskundig dat een muur waarop een steen en klamp aaneen is gehecht veel sterker is en nadien hebben we oiize oogen den kost gege- ven of hier nu werkelijk van de bouwverorde ning werd afgeweken en of de een nu mocht doen wat den ander werd verboden en of het waar wat dat die bouwvakpatroons die zooals men vrij algemeen zegt een wit voetje bij B. en W., lees den secrtaris, heb ben, alles mogen doen. Toen ons, in het begin dezer maand, ter oore kWam, dat de wethouder Opdam aan den Heerenweg (ten Zuiden van den Stationsweg) een huis bouwde, dat niet eens was aange- vraagd en daarbij ook van de bouwverorde ning afweek, hebben we ons tot den gemeente- opzichter gewend om eens te hooren of deze geruchten waarheid bevatten. We vernamen, tot onze niet geringe ver- bazing, dat de heer O. het huis bouwde, de spanten voor den kap er op stonden en nog nooit een plan was ingediend en hij ook van de bouwverordening afweek door de ^half- steen met spauw" te gebruiken, Toen door den heer B. werd gevraagd, waar zijn vergunning en teekening waren, antwoordde de heer O, dat hij deze wel zou i rid i en en als hem zulks gelegen kwam, daar hij nog niet wist hoe het huis w-erdi inge- deeld. Hij veranderde wel eens van plan. We hebben den heer B. gevraagd of hij dan niet de macht had den ondernemer te gelasten om het werk stop te zetten en zich te houden aan de algemeene regelen, doch kregen ten antwoord dat zijn klacht bij B. en W. geen effect sorteert en men een afwach- tende houding aanneemt, althans ndet in- grijpt. Na d-eze beschuldigin-g aan bet a-dres van B. en W. hebben we ons tot den gemeente- secretaris gewend, die ons de volgde inlich- ting gaf: Wordt een aanvrage tot het bouwen van -een huis ingediend, dan winnen B. en W. het advi-es van den heer Bouwman in en, ge- hoord zijn advies, wordt vergunning ver leend, men houdt echter geen rekening met het persoonlijk inzicht van den heer B., doch toetst dit aan de bouwverordening. Voor het advies van den heer B. heeft men een vast model waarop de opzichter zijn bemerking plaatst en is de aanvrage goed, dan wordt vergunning gegeven. Men maakte ons er echter opmerkzaam op, dat niet de heer Bouwman, doch B en W. de vergunning verleenen. Nog vernamen we van een raadslid en zoo noodig kunnen we zijn naam noemen dat hij aan den secretaris had gevraagd, of voor een perceel (het betrof een schuur) ver gunning was aangevra.gd, wat bev-estigend werd beantwoord, doch wat de gem-eente- opzichter tegensprak. We hebben ook dit aan den heer B. ge vraagd wat hij bevestigde en hem er op ge- w-ezen, dat hij dan in gebrek-e was om zulks toe t-e laten en het aan B. en W. diende te rapporteeren, ook hebben we hem het on- derhoud met den secretaris medegedeeld, -doch hij hi-eld zich bij zijn mededeeling, ster ker, hij deelde ons mede, dat de heer Opdam thans weer een huis aan den Heerenweg bouwde, waarvan hij nog nooit een teeke ning had gezien en waarvoor geen vergun ning was verleend. Meerdere feiten zijn ons bekend, doch we will-en Let hierbij laten. Het wil ons voor- kom-en, dat er aan de uitvoering van de bouwverordening wel iets hapert en dat eenig overleg tusschen B. en W. en den ge- meente-opzichter geen ov-erbodi-ge weeld-e is, temeer daar we meermalen heben gezien, dat andere bouwvakpatroons ongestraft kunnen bouwen op de wijze waarvoor een ander de politie op zijn dak krij-gt. We laten in het mid den of de gemeen-te-opzichter in gebreke is op-dat B. en W. te w-einig rekening met zijn opm-erkingen houden. WINKEL. De afd. Volksonderwijs organiseerde we- der haar schoolreisjes naar Amsterdam, Ber gen' en IJmuiden, waarvoor de lijnen in groo- te trekken werden vastgesteld in haar op Dindsdagavond gehouden ledenvergadering. De rekening der afdeeling en die der school- spaarbanken werden goedgekeurd. .Tot bestuurslid werd benoemd in de plaats van den heer B. Span, die bedankte, de heer A. de Ridder alhien. In de plaats van wijlen den heer C. Meurs, is benoemd tot president-kerk- voogd de heer P. Strijker, BERGEN AAN ZEE. In de Dancing van Hotel „Nassau-Bergen" laat zich van Zaterdag a.s. af dagelijks on der leiding van Elemer Ruka een Hongaar- sche Kapel hooren, des middags voor con- certmuziek, welke 's avonds met dansmuziek wordt afgewisseld. Het vorig jaar was des Zaterdags en Zon- dags de Dancing uitsluitenr toegankelijk voor introduce's, wat aanleiding gaf tot moeilijkheden en veel misverstand, zoodat de heer Zeiler voor dit jaar besloot de introduc- tiekaarten af te schaffen en de dancing alle avonden voor een ieder open te stellen. De Hongaarsche Kapel bestaat uit een groep uitstekende musici, zoodat het zeker de moeite waard is dit ensemble te gaan hooren. HEER-HUGOWAARD. Met ingang van 1 Juli 1928 wordt het hulpkantoor te Heerhugowaard-Noord ver- vangen door een station voor den post- en te- legraafdienst, met gelijktijdige opheffing van het station voor den postdienst te Veenhui- zen. Het post- en telegraafstation te Heerhugo waard-Noord wordt gevestig-d in het voor- malige hulpkantoor en vereenigd met het be- staande publieke telefoonstation. De postbestellingen te Heerhugowaard- Noord zullen van het te vestigen station uit geschieden. De openstellingsuren worden vastgesteld1 als volgt: Op werkdagen voor den postdienst 10-11; 14—16. Voor den Telegraaf- en Telefoondienst 8y,—12y2; 14l6y en 18—19'M. Op Zon- en Feestdagen gesloHn, behalve voor de afgifte van gewone correspondenbe. „ZONSOPGANG". (Sunrise). Deze b-eroemde film, het levensli-ed van een jong menschenpaar, een creatie van den Duitschen regisseur Dr. W. F. Murnau is reeds eenmaal hier t-er ste-de in de Cinema Americain vertoond en heeft toen zoo'n op- gang gemaakt, dat de directie besloten heeft, ze nogmaals in Alkmaar op het witte doek te proj-ecteeren. Zoo zal „Sunrise" vanaf Vrijdagavond op- nieuw een week lang in de Cinema Americain in de Doelenstraat vertoond worden en wie zich onze vroegere r-ecensie herinnert, zal weten, dat hier werkelijk van een der beste films van dezen tijd sprake is. Uit een boekj-e der Fox-film Corporation nemen wij de volgende inhoudsverklaring over: „En film met weinig of geen titels, een doodeenvoudig -gegeven, sl-echts enkele hoofdpersonen, waarbij men van begin tot einde geboeid en gefascineerd wordt door hetgeen men daar op het doek aan zich voor bij ziet r-ollen. Hier voelt men plotseling de fantastische kracht, waarover de film w-eet te beschikken hier is een rhytme, zoo bedwelmend, z6o m-eeslepend, dat men zelfs geen oogenblik het gesoroken woord' van de film, het bijschrift. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft be ter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tusschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt, Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten mist ZomertijdvacantietijdHet eenvou- dige visschersdorp is gereed, om zijn zom-er- gasten te ontvangen! Zelfs in het eenvoudigste visschersgezin hebben pensiongasten hun in trek genomen. De W-ereldsche vrouw uit de stad zoekt rust en wil gezondheid opdoen voor het ko- mend-e winters-eizoen. Het wufte wezentje zal voor korten tijd trachten zich in een een- voudig landelijk leven te v-erdiepen, zonder de dagelijksche ongezonde geni-etingen van dancing en cafe! Lang duurt het niet of ze heeft reeds kans gezien, een eenvoudigen jongen boer, in haar -netten t-e verstrikken. De jonge man is getrouwd, heeft een aller- li-efst vrouwtje, 1-eefde tot nu toe gelukkig in zijn gezin, met hun kindje. Dan komt h-et noodlot in zijn l-even! Zij be- goocheit hem, met haar soepel lichaam, haar verleidelijke stem en toovert hem een w-er-eld voor den g-eest, waarvan hij het be staan nauwelijks besefte. Het kost h-et geraf- fineerd-e wezen w-einig moeite om den on- bedorven landman tot haar slaaf te maken. Binnen enkele weken gehoorzaamt hij haar blindelin-gs. Hij doet groote uitgaven om ge- sch-enken voor haar te koopen en moet de boerderij reeds bezwaren! Hij is op weg om zijn levensgeluk te ver- woesten, en denkt en ziet slechts door haar. Onder gloeiende kussen, bezweert de ver- 1-eidst-er hem, om met haar naar de stad te komen. Dan moet hij de boerderij maar ver- koopen. Zij zal hem w-el werk in de stad be- zorgen! Plotseling denkt hij aan haar, aan bet een- zame vrouwtje, dat avond aan avond op hern wacht! „En zij?" vraagt hij angstig! „Zij zou kunnen v-erdrinken!" De vrouw die voor ni-ets terugdeinst, waar het haar ha-rtstocht geldt, heeft het duivelsche plan tot in de kleinst-e bijzonderh-eden uitgedacht, doet hem zelfs reeds de middelen aan de hand, om zichzelf te redden! De zwakkeling is als verlamd ond-er den dwang van haar sterke persoonlijkh-eid, en noodigt bij zijn thuiskomst, zijn kleine t-eere vrouwtje uit, voor een wat-ertochtj-e, zij is verheugd, dat ze mag m-eegaan, maakt zich lachend voor den tocht gereed. Op het water ziet men een ontzettenden strij-d afspelen. Zij die hem liefheeft, leest plotseling in zijn blikken, w-elke gedachten hem bezielen, zij begrijpt het vr-eeselijke, dat hij in den zin heeftdoch niet kan vol- voeren! Zij is wanhopig. Als een beeld van diepe ellende, sleep-t hij het ongelukkige kind door de drukke stad. Zij ziet ni-ets van wat er om haar h-een gebeurt, weent met haar groote kinderoo-gen, die slechts naar binnen, ei-gen smart zien Hij is plotseling uit zijn waan ontwaakt, en tracht haar te troosten door tractatie, blo-emen en zoetigheid Doch h-et eenvoudige kind is door het ontzettende conflict, dat zich in deze enkel-e oogenblikken tusschen hen beiden voltrok, plotseling tot mensch geworden, gerijpt door -een groot verdriet. Als twee toonbeeld-en van ellende wand-e- len ze voort door de stad en komen plotse ling bij een kerk, waar het huwelijk voltrok- ken wordt van een gelukkig jong paar. Met hun z-enuw-en tot het uiterste gespan nen, en open voor elke stemming, leven ze het huwelijksgeval mee Ze vereenzelvigen zich met de plechtig- he id zij zijn het bruidspaar en ook voor hen schijnt weer geluk mogelijk. En dan hoe leven ze hun geluk uit! Nu volgen b-eelden van uitbundige vroolijk- heid, vol geest en humor, en ook vol sym- boli-ek Er zijn kostelijke scenes in een Luinapark, bij een kapper en een fotograaf. Er is een dansscene zoo vol volkskracht en temperament, dat men zich afvraagt, hoe het mogelijk was, dat een Duitsche regisseur dat aan twee jonge volbloed Amerikanen kon bij- brengen. De regie van de film is hier van een ongeloofelijk rhytme en van een kracht die den cin-east Murnau geen enkel oogenblik be- geeft. Na die uitbundige geluksmomenten komt dan het Noodlot, in den vorm van een hevig onweer, dat in werkelijkh-eid de ramp doet gebeuren, die de jonge man met moed- wil had trachten te weeg te brengen. De wilde storm gi-ert om h-et bootje en zij valt over boord. Het groote meer wordt aan alle kanten afgezocht en doorkruist, eindelijk vindt men h-et klein-e vrouwtje, dat als een teer kind op de golv-en- drijft, gered door het bosj-e biezen, dat haar man had meege- nomen om zichzelve te r-edden. Dit is w-el een der eenvoudigste filmge- gevens d-er laatste jaren, doch Murnau heeft de hartstochten, de rampspoed en d-e vreugd de-rmat-e voor ons doen leven, de spanning zoo tot het uiterste -gedreven, dat d-eze film zal worden tot een d-er standaar-dwerken van de cinematografie. Het spel der hoofdperso nen, Janet Gaynor en George O'Brien is on- g-elooflijk. „George O'Brien", de sportheld, de man van de physieke kracht, „Smiling George", geeft een onverbeterlijke creatie van den door hartstocht verwrongen en m-eegesleepten man, terwijl het eenvoudige buiten vrouwtje met haar zuiver gevr^J en warm hart, meesterlijk wordt uitgebeeld door Janet Gaynor. Margaret Livingston is de „vamp", zooals men zich die gedacht heeft. GEVAARLIJKE INBREKER. Nadat reeds vroeger bij een inbraak in den juwelierswinkel der firma Bouman te Henge- lo (O.) voor en belangrijk bedrag aan siera- den was ontvreemd, werd in den nacht van 16 op 17 April wederom een poging tot in braak gedaan. Deze werd echter verijdeld door het ferme optreden van den directeur van den nachtveiligheidsdienst H. M. Wil- lemsen aldaar. Ofschoori de inbrelcer hem met een revolver dreigde, greep hij dezen aan, doch na een worsteling wist de dader met achterlating van revolver en jas te ont- snappen. Later kwam de inbreker terug om zijn verloren pas te zoeken en werd toen door Willemsen gearresteerd en aan de politie overgeleverd. Voor de rechtbank te Almelo heeft daar voor terecht gestaan de koopman H. H, Le- vien uit Hamburg. Het bleek, dat hij in Duitschland reeds vonnissen, waaronder groote straffen, achter den rug had; zijn laatste straf was hem ge- deeltelijk kwijt gescholden met het oog op zijn gezondheidstoestand. Het O. M. achtte het noodzakelijk hem zoo lang mogelijk uit de maatschappij te weren en eischte vier jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaar. AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Te Kessel (L.) zijn op het kruispunt van den rijksweg VenloRoermond en den pro- vincialen weg KesselHelden twee auto's tegen elkaar gebotst. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Een ervan, waarin vier personen zaten, sloeg over den kop. Alle in- zittenden geraakten onder de auto; zij kwa men er echter met lichte kneuzingen en en kele schrammen af. HET PERSONEEL VAN VAN GEND EN LOOS. Naar de Tel. verneemt, heeft de directYe van de N. V. Expeditie-onderneming Van Gend en Loos zich met een aanschrijving, dd. 25 Juni, tot het personeel gericht, waar in zij mededeeling doet van de overdracht van het geheele bedrijf op 1 Juli a.s. Voorts deelt de directie mee, dat de nieuwe onderneming gevestig-d is te Utrecht, direc teur R. G. M. A. Heg, maar dat de Inspec- tie te Amhem blijft, van waar uit tot nader order alle zaken „van de nieuwe onderne ming worden behandeld en waarheen alle correspondentie is te richten". De nieuwe directie heeft aan het personeel medegedeeld, dat zij bereid is, hen op 1 Juli a.s. in hun tegenwoordige functie en op het thans genoten loon of salaris in dienst te ne men. Daar de nieuwe maaischappij door de ex peditie-onderneming Van Gend en Loos, H. Colignon en Cie., echter niet in staat gesteld wordt t.z.t. aan hen, die uit den dienst dier onderneming in haar dienst overgaan, pen- sioen of ondersteuning over de jaren, in dienst dier onderneming doorgebracht, toe te kennen, zal de nieuwe maatschappij daartoe dus niet overgaan. Wel is zij bereid, in overleg met het perso neel, een pensioenregeling in het leven te roe- pen en daartoe ook harerzijds een percentage van het loon of salaris van het personeel bij te dragen. Bovendien zal de Alg. Expeditie Onderneming Van Gend en Loos, H. Colig non en Cie., een bedrag van 130.000 be- schikbaar stellen. Met behulp van die som zal het, naar z:'j vertrouwt, mogelijk zijn, ook over de jaren in dienst dezer expeditie-onderneming door gebracht, door het op te richten pensioen* fonds pensioen te doen toekennen. Een schriftelijke verklaring wordt ten slot- te gevraagd van degenen, die in functie wil- len overgaan. De besturen van de organisaties van kan- toorbedienden en transportarbeiders hebben naar aanleiding van deze mededeelingen, onverwijld een conferentie met den directeur aangevraagd, die eergisteren te Utrecht plaats had. De directeur deelde daarbij den besturen me de, dat een pensioenregeling voor't personeel zal worden tot stand gebracht en dat, hoewel de firma geen aansprakelijkheid voor reeds doorgebracnte dienstjaren aanvaardt, zal wor den nagegaan, hoever't met behulp der door de oude firma Van Gend Loos gestorte f 130.000 mogelijk zal zijn, om de reeds doorgemaakte dienstjaren alsnog tot gelding te brengen. Tevens deelde de directeur mede, dat de bij de oude firma voor het administratief perso neel bestaan de salarisregeling, ook bij de nieuwe firma van kracht blijft. BRAND. Gistermiddag omstreeks 2 uur was men be- zig uit den grooten tankwagen van de Texa co, benzine over te tappen in 'n rijdend reser voir met pomp, voor de tabaksfabriek Suma tra te Vee-nendaal. Daar dit aan den weg plaats had, was er van de jeugd veel bekijks. Een der jongens zekere B. uit Veenendaal, gooide plotseling in wat op den weg geloo- pen benzine een brandende lucifer. In tijd van een oogenblik was het reservoir, in- houdende ongeveer 250 liter benzine, aange- tast. Een vuurzuil van circa 2 Meter dik spoot met kracht een 30 Meters de lucht in. De nabij staande chauffeur zag onmiddellijk het g-evaar in. Hij sprong achter het stuur van den juist bijstaanden grooten tankwagen en op het nippertj-e kon hij deze in veiligbeid brengen. Door d-e g-eweldige hitte smolten de dra- den van het electrisch net en "rwamen over den weg te liggen. De in de nabijheid staan de hooge boomen werden door h-et vuur vernield en het ijzeren opschrift van de ta baksfabriek, boven den ingang naar de fa- briek, was weggesmolten. BELASTINGHEFFING VAN BUITENLANDERS. De minister van financien heeft doen op- nemen in de Nederlandsche Staatscourant het Vi-erde Hoofdstuk d-er bij beschikkin-g van 23 April 1926 gewijzigde algemeene in- structi-e voor ambtenaren der directe belas- tingen met betrekking tot de heffing der be- lastingen naar inkomen en yernjpg«i.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6