Wekelijbsch Overztcht Bij Scheren n Sport Bioscopen Provinciaal nieuwe larkfbenichten Luchtvaart. atfrcs van n. cans te Larch DO Door de Larensche politie worden thans uit gebreide pogingen in het werk gestcld om de :yerkochte voorwerpen op te sporen. Uit dit zeer waardevolle bewijsmateriaal is onomstootelijk gebleken, dat de politie thans de ware daders der tallooze onopgehelderde inbraken in handen heeft. De aanhouding van den thans overal ge- zochten Ko Calis moet echter het succes nog yoltooien. DC BRAND TE DOEfINCTIEM. Oroote schade. Eenige gewonden. ^-f.Gistermiddag om 1 uur ontstond door nog riifet opgehelderde oorzaak plotseling een tel le brand in het monumentale fabrieksgebouw .van De Vijf te Doetinchem, dat mede door den fellen Westenwind binnen een uur tijds grootendeels werd vernield. Het vuur greep zo6 snel om zich heen, dat bij de ontdekking geen bepaald beginpunt van den brand kon .Worden aangewezen, doch vast staat, dat de brand is ontstaan in het westelijk gedeelte der ifabriek. Een der teekenaren van de fabriek t.werd door een geweldige ontploffing ver- £ast, die echter in de fabriek plaats had, in de Sfoogenaamde inpregneerketel voor het lakken fan machineonderdeelen. Wellicht dat deze etel oververhit is geweest en daardoor is ..ontploft, doch met zekerheid kan men nog niets zeggen. De administratie met de vele boeken en be- scheiden wist men geheel te behouden, door- dat het kantoor niet was aangetast, en ook de nieuwe bouw der fabriek, waarin wikke- darij, en de afdeeling vleeschmachines zij'n ge- 'spaard gebleven. De rest dezer uitgebreide .fabriek, onder andere de groote montagehal en de geheel gevulde magazijnen, alsook de andere afdeelingen, zijn verwoest. Groote ycorraden halffabrikaten, honderden nieuwe motoren, revolverdraaibanken, machines en instrumenten zijn verloren gegaan. De be drijfsschade wordt op eenige tonnen geschat. v Bij het reddingswerk of bij het vluchten uit de brandende fabriek kregen twee werk- lieden, Beumer en Ebink, vrij ernstige won- uen aan hoofd en armen. Zij zijn in een na- burige fabriek behandeld. De onderwijzer L. geraakte met zijn rijwiel onder den auto van een der doktoren en kreeg een beenbreuk. De brandweer kon door den krachtigen wind, die het vuur aanwakkerde, niet veel uitrichten. De electrische geleidingen en gas- installaties, alsook het benzinereservoir, wist men voor onheil te behouden. Het is nu reeds de derde keer, dat deze fa briek zwaar wordt geteisterd: eerst door het hooge water, later door een stormramp en thans door dezen brand. De directeur is op het oogenblik voor za- ken te Brussel. ONGELUKKIG SCHOT. Donderdagmiddag zou de landbouwers- knecht T. B. te Zuidland voor zijn patroon op musschen schieten in een aardbeienveld. Bij het laden van het geweer ging dit plotseling af, waardoor drie kinderen, bezig met aard- beienplukken, werden getroffen. De wonden van twee meisjes waren niet ernstig, doch .een 13-jarige jongen moest naar een zieken- inrichting te Rotterdam worden overge- bracht. Hij zal vermoedelijk een zijner oogen moeten missen. EEN GENERATE REPETITIE, DIE NIET DOORGING. Gisteravond zou op de Paardenmarkt te Delft de generate repetitie plaats hebben van het Lustrumspel van het D. S. C. Een zeer groote menschenmenigte verdrong zich te ongeveer halfelf voor den ingang van het terrein, waar slechts drie agenten van politie voor de handhaving van de orde aanwezig waren. Het gedrang werd op een gegeven oogenblik zoo hevig, dat er enkele charges .moesten worden uitgevoerd, waarbij de 22- jarige mej. D. Hoeke een stomp tegen de slaap kreeg. Zij geraakte enkele rogenblikken bewusteloos en heeft vermoedelijk een lichte hersenschudding bekomen. Intusschen had de menigte de tribunes bereikt en naar de ieiding meende was er driemaal zooveel pu- bliek als er plaatskaarten waren uitgereikt, in totaal circa 1500 personen. Te twaalf uur werd medegedeeld, dat de bouwpolitie en verdere autoriteiten niet de verantwoording konden aanvaarden voor deze dichtbezette tribunes, zoodat de repetitie moest worden afgelast. Het was nog geruimen tijd op het terrein rumoerig. VERV OLGIN GSW AANZIN. fVPEF. MEISJES "AANGEREDEN.1 Gisterochtend gingen te Den Haag twee meisjes, een van twaalf en een van dertien jaar, naar*school. Zij liepen in de Pletterij- straat op het trottoir, toen plotseling een motor-driewieter den hoek om kwam en het trottoir op reed. De beide meisjes werden tegen den grand geworpen en kwamen terecht in een portiek. Het jongste kind viel met het hoofd tegen de hardsteenen trap. Een deleter van den Ge neeskundigen Dienst constateerde een hersen schudding; daarbij bloedde het kind hevig uit neus en ooren. In zorgwekkenden toestand werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. Het andere meisje kwam er goed af. Zij viel boven op haar vriendinnetje en liep slechts eenige onbeduidende verwondingen op. De motorrijder is gearresteerd. Het is een 27-jarige man uit de Beetsstraat, die sinds korten tijd als leerling in dienst is bij een firma aan den Denneweg. De man had even „een vierkantje" willen maken, op een zeker oogenblik raakte hij zijn stuur echter kwijt, met het gemelde gevolg. De man was niet in het bezit van een rij- bewijs. EX A MENS HOOFDACTE. Het Tweede-Kamerlid, mevr. Bakker Nort, heeft den minister van Onderwijs, K. en W. de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de candidaten, die bij het examen voor de lagere acte in het vak wis- kunde zijn geexamineerd, ongeacht het be- haalde cijfer, van dit vak zijn vrij gesteld bij 't examen voor de hoofdacte? En dat zelfs het bezit van de acte wiskunde L. O., evenmin als het diploma R.H.B.S. 5-j. c., recht geeft op vrijstelling, terwijl toch voor deze beide diplo ma's meer kennis van wiskunde wordt ver- eischt dan voor de lagere acte? Zoo ja, wil dan de minister bevorderen, dat er wijziging worde gebracht in de desbetref- fende Kon. besluiten in dier voege, dat of alle candidaten bij het examen voor de lagere acte in het vak wiskunde worden geexamineerd, of dat ook bezitters van de acte wiskunde L. O. en einddiploma R.H.B.S. 5-j. c., worden vrij- gesteld van het vak wiskunde bij het afleggen van het examen voor de hoofdacte? OM EEN ERFENIS. De rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren de vijf verdachten van meineed in een burger- lijke zaak van een erfenis van 75.000 te Drachten vrijgesproken. Tegen drie hunner was vrijspraak gevraagd, tegen de twee ande- ren zes maanden geeischt. ZOMERKAMP VAN DE PRACTISCH IDEALISTEN ASSOCIATIE. Het negende algemeene zomerkamp van de P. I. A. zal dit jaar worden gehouden van 19 tot 27 Juli op een ruim en mooi gelegen terrein te Hellendoorn (O.). Het zal voorna- melijk gewijd zijn aan de bespreking van de vraag: „Hoe kunnen wij onze idealen in de praktijk van ons leven brengen?" In verband hiermede zullen er o.a. inleidingen gehouden worden door Dr. M. H. J. Schoenmaekers over: Levende religie en haar verband met mystiek en occultisme, door Mr. Gerlings over: Onze Huwelijkswetgeving uit practisch idealistisch oogpunt bezien, en door den heer Jan Lauweriks over: Schoonheid in dagelijk- sche omgeving. Van verdere onderwerpen noemen wij: Kampeeren als levenslust; problemen voor jonge menschen; verhoudingen tusschen jon- gens en meisjes; het nieuwe gezin; hygiene van den geest, en betere verhoudingen in ons werk. Daarnaast zal er ruimschoots gelegenheid zijn voor sport en ontspanning. Aan het algemeene kamp gaat van 1419 Juli het jongeren-kamp vooraf, waar vraag- stukken worden besproken, die speciaal in de jongeren leven. Na het algemeene kamp volgt van 27—30 Juli het pionierskamp, dat speciaal aan so- ciaal-economische vraasgtukken zal worden gewijd. Wij noemen: productievormen van den komenden tijd, arbeidsverhoudingen in Amerika (Dr. Ir. F. C. Gerr.etsen). Inlichtingen verstrekt gaarne: W. Kat, Prinsengracht 328, Amstermda. BRAND. STRAFZAAK VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. In de strafzaak betreffende de Veendam- mer Hypotheekbank, dienende voor de Vierde Kamer der Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam, heetf gister het O. M., waarge- nomen door Mr. D. Reilingh, requisitoir ge nomen, dat twee uren in beslag nam. Aan het slot eischte de Officier, gelijk wij gister reeds per bulletin bekedn maak- ten, tegen den 52-jarigen J. J. Woltman zes jaren, tegen zijn 25-jarigen zoon J. P. H. Woltman een jaar en drie maanden, en tegen den 39-jarigen h C. Mohring even- eens een jaar en drie maanden gevangenis- straf, terwijl hij, wat betreft mr. E. M. B. Kortenoever vrijspraak vorderde. KORTE BERICHTEN. Eenige dagen geleden geraakte op de Mauritskade te Amsterdam een zevenjarig jongetje, dat aan het spelen was, onder een ledige krat, welke omviel. Het kind had in- wendige kneuzingen en i9 gisteren aan de gevolgen van het ongeluk overleden. Gistermorgen begaven zich twee werk- lieden per roeiboot naar hun werk op een in de Visschershaven te IJmuiden liggend vaartuig. Bij het meren aan het vlot, dat langszijde van het bedoeld schip lag, geraak te een hunner over boord. Hulp was spoedig ter plaatse, doch doordat hij onder het vlot terecht kwam, was redding niet mogelijk. La ter is het lijk opgehaald. Te Emmer Compascum is de 60-jarige heer P. Wind bij het visschen in het kanaai geraakt en verdronken. Ingezetenen van Velsen zetten een adresbeweging aan den minister van water- staat op touw, waarin gevraagd zal worden, afdoende maatregelen te nemen tegen de ver- ontreiniging van het Noordzeekanaal door't afvalwater van de papierfabriek. De staking op de steenfabriek van de firma Van Hesteren en Van de Pol onder Echfeld fa opgelfeVen. Allen h'ebfien fief wertf hervat. In de St .ct. no. 126 vindt men aangege- ven de data van openstelling van de jacht op wildsoorten in de verschillende provin- cien, met eenige andere bijzonderheden. INLIJVING. Op 2 Juli a.s. zal eene inlijving van dienst- plichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor de Bereden-Artillerie (le artilleri-e- brigade, beredenen voor het 6e Regiment Veld-Artillerie en de Treinafdeeling; en on- beredenen voor het 2e Regiment Veld-Artille rie). Deze dienstplichtigen zijn van de tweede ploeg der lichting 1928 ST. PANCRAS. PREDIKBEURTEN 1 Juli. LEGER DES HEILS. Zaterdag, 8 uur n.m. Openluchtprediking op de Steenenbrug. Zondag 1 Juli a.s. zullen de samenkomsten geleid worden door de Envoys van Doorn. 7 uur en 10 uur v.ffl., 8 uur nam., 3.30 uur openluchtsamenkomst in het Heilooerbosch. Dinsdag 3 Juli, Soldatenmeeting. Donderdag, 5 Juli n.m. 8 uur, Heiligings- meeting. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. ST. PANCRAS, 10.30 uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. Collecte voor de kerk. 's Avonds 7.30 uur, Ds. Jellema. Voorbe- reiding H. A. BURGERBRUG, geen dienst. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. van Baalen. HENSBROEK, geen dienst. - - URSEM, 10.30 uur, Ds. Rijkx. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Ds. Zil- linger Molenaar. WINKEL, 10 uur, Ds. Jellema. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. GRAFT NOORDEIND, 10 uur, Ds. van Giessen. NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur, Ds. Haars. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Gedeeltelljk ontleend an Kerk en Volk.) AARDAPPELENVEILING. AMSTERDAM, 30 Juni 1928. Andijker muizen 6.50— f 7; Kleine 4—/ 4.50; Kriel f 1.502; Langedijker muizen 7 ct. per K G.; Kleine 4lA5 ct.; Westlandsche 8 ct.Kleine 6 ct.; Noordwijker zand 89 ct.; Kleine 6 ct. Aanvoer 4 ladingen, 631 H.L. BOTERMARKT. Boter fabriek lste soort 0.82^-/0.92^ Boter fabriek 2de soort 0.70—/ 0.80. Boter boeren lste soort 0.85—/ 0.95. Boter boeren 2de soort 0.700.80. Eieren (groothandel) 5—/ 5.65. Eieren (icleinhandel) 56. Eendeieren 4.50. N.V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 30 Juni. Kipeieren: 125000 stuks. Prijzen: 56/58 /5 6.20, 58/60 5.10—/ 5.50, 60/62 5.30—/ 5.70, 62/64 5.60—/ 6. Bruin: 60/66 5.706.30. Eendeieren: 34000 stuks. Prijzen 4.704.80. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juni. Bloemkool le soort 10.10 per 100 st., Schotsche muizen 4.80—/ 7.10, Drielin- gen 2.70—/ 4, Kleine 1—/ 1.20. Hoeveelheden90 stuks Bloemkool, 520.000 Kg. Aardappelen, 3800 Kg. Tomaten, a. 62.50, b. 53.80, c. 53.90, cc 21.80 geen Pfjn en naschrijnen of sfukgaan der huid, indien men voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrqft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL DE VLUCHT VAN KAPITEIN COURTNEY. Naar thans weer van de Azoren gemeld wordt, is kapitein Courtne yoornemens van- ocfitend van craar naar Newfoundland fe ver- strekken. De Oceaanvlieger, kapitein Courtney, is voornemens na zijn vlucht naar New-York ook van New-York naar Europa terug te vliegen. EEN POGING DE WERELD IN RECORDTIJD ROND TE REIZEN. De vroegere houder van het wereldrecord voor een reis om de wereld John Henrey is gistermorgen om vijf uur met den vlieger Collyer per vliegtuig vertrokken voor een nieuwe rondreis om de aarde. Zij zullen trachten het mailschip „01ympic" nog te bereiken, dat New-York reeds om midder- nacht verlaten heeft. Wanneer het hun gelukt aan boord te komen, zullen zij de reis met dit schip meemaken en verder via Parijs naar Berlijn en Yokohama vliegen. Van daaruit zal de tocht per schip naar California gaan, om dan weer met het vliegtuig naar New- York te vliegen. Deze nieuwe wereldvluchf zal niet langer dan 18 dagen duren. DE TOCHT VAN VIER MILITAIRE WATERVLIEGTUIGEN NAAR AUSTRALIA. De vier groote Engelsche militaire water- vliegtuigen hebben nu hun vlucht naar Australie volbradT en zijn gisteren te Mel bourne, waar de toestellen worden nagezien, vlogen volgens het opgestelde schema en zonder ongelukken. Na een verblijf van twee maanden te Mel bourne, waar de toestelen worden nagezien, zullen ze langs de Oost- en Noordkust van Australie naar Singapore teruggaan, waar in de toekomst hun basis zal zijn. Theater Cinema Americain. Zonsopgang (Sunrise). Toen eenige maanden geleden in bovenge- noemd theater de film „Zonsopgang" werd vertoond, was de toeloop zoodanig, dat het ons niet verbaast, dat de directie deze rol- prent thans nog eens weer gaat vertoonen. Niet ten onrechte wordt deze film het le- venslied van een jong menschenpaar ge- noemd: het is een stuk leven, dat we zien af- spelen, een dramatisch gedeelte met vroolijke momentcn en een bevredigend slot. Na de destijds gegeven reseucie en de uit- voerige beschrijving, die wij Donderdag van deze film plaatsten, juist omdat wij haar kenden als een bijzonder knap stuk werk van den Duitschen regisseur Murnau, een rolprent met aangrijpende foto's, meenen wij hier thans van den inhoud niets meer te moe ten zeggen en te mogen volstaan met de op- wekking voor liefhebbers van een werkelijk goede film om een der eerstvolgende dagen een bezoek te brengen aan de Cinema Ameri cain. „Zonsopgang" spreekt voor zichzelf, ieder die haar gezien heeft, zal getuigen, dat dit een van de mooiste en beste films is, die in den laatsten tijd werden vertoond. Het programma begint deze week met het bezoek van de koningin aan Amsterdam bij gelegenheid van haar 25-jarig regeerings- jubile. Ofschoon deze film dus nog slechts enkele jaren oud is, is zij op het gebied der dames- kleeding reeds totaal verouderd. We zien nog de zoogenaamd voetvrije rokken! Overigens wordt de feeststemming in de hoofdstad prachig weergegeven. Een aantal schitterende natuuropnamen valf te bewonderen in de serie „Eenzaam- heid", foto's vol stemming, heerlijk weerge- vende de rust die de eenzame natuur kan schenken, en die daarnaast ook leeren kennen tie kracht der elementen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Heden en morgen. In het bijprogramma valt vooral op een uitgebreide film van de Rotterdamsche elec trische Centrale, welk kolossaal bedrijf niet alleen leerzaam is voor het publiek, maar vooral bijzonder belangrijk voor alien, die bij de electro-techniek geinteresseerd zijn. Het Icllige ziekenhuis. Het komische nummer speelt voornamelijk in een ziekenhuis, waar het zoo bijzonder amusant naar toe gaat, dat menige vroolijke broeder een kwaal zou willen simuleeren ten- einde in zoo'n gijntjesfabriek te kunnen wor den opgenomen. Brandend gotd. Onder dezen klankVollen titel rouleert he' den en morgen een hoofdnummer in 6 acten dat uitblinkt in spanning en sensatie. De be- standdeelen van dit emotioneele filmverhaal zijn een jong advocaat, die in de Fransche loopgraven alle liefde voor zijn ambt heeft verloren en haakt naar afwisseling en avon- turen. Dan hebben we een oliekoning met niet al te nauw geweten, z'n lieve dochter vroeger verpleegster in de oorlogshospitalen" 'n schattig meisje, maar ook niet afkeerig van het achteroverdruk-systeem. Dan is er een nobele, maar al te goed vertrouwende olieboer, die reeds door den olievorst werd bedrogen, alsmede zijn dochtertje Nan, een bijzonder aardig meisje. Voorts verschijnt ten tooneele 'n schavuit en uit deze combinatie wordt 'n hoogst spannende filmroman gebo- ren, die in't kort hierop neerkomt, dat de adi vocaat door des oliekoningsdochter bewogen wordt als agent van haar papa op te treden, teneinde den eerbiedwaardigen olieboer zijn laatste olie nog uit zijn boortoren te persea Niet wetende, welke geraffineerde schurkerij hier achter steekt, gaat de jonge jurist blij- moedig aan het werk en wint het vertrouwen van den reeds bedrogen oliebezitter. Geluk- kig echter heeft deze dan een dochter, voor welke snoes onze advocaat weldra het be staan van alle andere menschen vergeet en deze niet voorziene omstandigheid doet het booze opzet geheel mislukken. En het slot van deze beschaafde sensatiefilm, met prachtvolle natuurtafereelen, geweldige olie- bronbranden, vecht- en schietpartijen, hart- kloppingwekkende liefdescenes en 'n verstan- digen trouwen huishond, die 'n dierenvriend graag zoo van de film zou willen afhalen. Het slot van deze film is voor ieder zoo duidelijk, dat we heusch geen woorden en papier meer behoeven te verspillen, dit nog nader te releveeren. Genoeg zij het gezegd, dat ieder voldaan en dankbaar gestemd huis- waarts gaat. Victoria Theater. De Drie Musketiers. Het opnieuw vertoonen van een der beste films van den beroemden Douglas Fairbanks, is een uitmuntende gedachte geweest en een groot succes gebleken. De schitterende kwali- teiten van Fairbanks komen in deze verft- ming van Dumas' bekende werk, tot hun vo\- ste recht. Vol Franschen zwier, met bravour en elegance, beeldt hij den romantischen held d'Artagnan, uit de 17e eeuw, uit. En de film zelf geeft een interessant beeld van het Fransche hofleven ten tijde van Lodewijk XIII en Richelieu. De groote staatsman laat geen middel onbeproefd om een verwij- dering tot stand te brengen tusschen den ko- ning en koningin Anna. De genegenheid van de koningin voor den hertog van Buckingham geeft hem schijnbaar een machtig wapen in ae hand, vooral als de koning wil, dat Anna op het hofbal de prachtige juweelen zal dra- gen, die de koning haar geschonken heeft Zij heeft n.l. deze sieraden aan den Engelsch- man gegeven als aandenken. De koningin is zoo goed als zeker verloren. Doch Richelieu had niet op d'Artagnan gerekend. Deze volvoert de zwaarste opgave, die hem gege ven kon worden. Cndanks alle hem omrin- gende gevaren, weet hij de juweelen uit En- geland te halen en ze nog juist bijtijds aan de koningin ter hand te stellen. Een daad, die zelfs Richelieu eerbied afdwingt. De avonturen die d'Artagnan van te voren be- leeft in zijn strijd met de dienarcn van Ri chelieu, zijn bijzonder boeiend en opnieuw be wijst Doug welk een geweldig schermer hij is. Hij snelt door de geheele film als een wervelwind, alles opzij zettend wat hem in den weg komt. Een prachtige creatie. Een aantal uitstekende artisten heeft Doug om zich heen. Adolphe Menjou als de koning, Nigel de Brulier als Richelieu, Mary Macla- ren als de koningin en Marguerite de la Motte als Mej. Bonacieux. Vooral de vertol- king van Richelieu dient geroemd. Opnieuw zullen de twaalf acten de bezoe- kers onafgebroker. in spanning houden en zij die de Drie Musketiers nog niet zagen, zul len thans zeker de kans benutten dit fraai romantische werk te gaan zien. Journaal. Vierde deel van de Zaanstreek (fraaie opnamen van Wormerveer en de fa- brieken van Wessanen en Laan) en een doll? klucht gaan vooraf. van ter Amsterdamsche Benrze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. loot loo/ 1 5 Donderdagmiddag is de 33-jarige Lethland- sche zeeman J, B., die tijdelijk verblijf hield in het hotel Stad Riga aan het Vasteland alhier, op het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg gekomen met de mededeeling, dat hij werd achtervolgd en dat men het op zijn leven had voorzien. Een onderzoek wees uit, dat dit verhaal niet erg waarschijnlijk was en de politie meende dan ook, dat men hier te doen had met een geval van vervolgingswaanzin. Men waar- schuwde den geneeskundigen dienst, maar deze concludeerde na een voorloopig onderzoek, dat de man lijdende was aan delirium tremens. In het hotel bleek men niet geniegd den man ianger tot gast te hebben. Omdat hij geen mid- delen van bestaan had, is hij daarom ter be- schikking van den vreemdelingendienst gesteld. Aangezien de kans groot was, dat de man spoe- dig kon monsteren op een schip, werd hij weer vrijgelaten. Hij nam weer zijn intrek in het ho tel aan het Vasteland. Gistermiddag is hij naar het dak geklommen en vandaar heeft hij met pannen naar de voor- bijgangers gegooid. Alle pogingen om den man te bewegen weer naar beneden te komen faal- den. Men heeft toen de reddingsbrigade gere- quireerd, maar de man nam zulk een dreigende houding aan en gaf zoo duidelijk blijk voorne- mens te zijn naar beneden te springen, voor het geval men hem te na kwam, dat de reddings brigade onverrichter zake moest inrukken. Ook het personeel van den geneeskundigen dienst stond machteloos. Natuurlijk wekte het geval veel consternatie. Met het oog op het gevaar voor de omstanders werd de straat afgezet, waardoor het verkeer tijdelijk verlegd moest worden, Een 17-jarige jongen kwam op het denkbeeld een springzeil op te houden. Van een vrachtauto werd een dekzeil genomen en dit werd door een aantal omstanders opgehouden. Kort daarna liet de man zich inderdaad van het dak vailen. Hij kwam in het zeil terecht en heeft oogenschijn- lijk geen letsel gekregen. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is opJienomen. -*1. - Eergisteren is, vermoedelijk door hooibroei, de woning met schuur en hooiberg van de wed. Kapelle, geheel afgebrand. Alleen een schuur kon behouden worden. Ook de inboedel is ge heel verloren gegaan, Woensdagavond had op inifiatief van den Burgemeester, fen raadhuize een vergadering plaats met onderscheiden ingezetenen tot het houden van een bespreking voor een dit jaar te houden algemeen Oranje-feest bij het 30-jarig jubileum onzer Koningin. Algemeen was de vergadering voor een te houden feest en werden als leden der feestcom- missie aangewezen: de Burgemeester, Eere- voorzitter; J. Lieuwen, Voorzitterj C, Kloos- terboer Jz., Secr.-Penn.; J. ten Hoeve, Jb. Sin- jewel, C. Duif Sz., M. Zeegers, Jb, Wagenaar Abrz., Jb. Dz. Kloosterboer, F. N. Span en Jan Kloosterboer Pz., terwijl voor het Zuid- einde nog zullen worden gevraagd de heeren A. Schuur en W. H. van Zwanenburg. De bedoeling der commissie is het houden van een optocht door het dorp, kinderspelen en volksspelen voor ouderen, Medewerking van de plaatselijke zangver- eenigingen zal worden gevraagd, terwijl een muziekvereeniging het feest zal opluisteren. Den ingezetenen zal worden verzocht te vlag- gen. DE WIMBLEDONSCHE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Na Timmer, mej. Canters en mej, Rollin Couquerque is thans mej. Bouman gestagen! Na een prachtigen strijd sloeg mad. Nicolopoula haar met 1210, 86. Hiermee zijn dus alle Nederlandsche deelne- mers voor de enkelspelen uit den strijd! In de dubbelspelen zegevierden Timmer en Fisher over de Engelschen. Mavrogordato en Dawson met 75, 57, 61, 40 (opgegeven). De voornaamste uitslagen luiden als volgt: Enkelspelen: BrugnonPatterson 63, 57, 64, 62. CochetBoyd 64, 61, 63. Senorita Alvarezmiss Colyer 64, 64. Helen Willsmis Harvey 6—2, 63. Miss Ryanmiss Boyd 60, 62. Frl. Aussemmiss Strawson 61, 46, 61. Mad. Nicolopoulamej. Bouman 1210, 86. i FONDSEN. 23 Juni 6 obi, N.W.S. 1000 1922 5 idem 1000 '18 414 idem 1000 '17 4 idem 1000 '16 4y, O.-lnd. 1000 '26 6 idem 1000 '22 6 idem 100 *23 5 'A idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij, Holl. Kunstzijde Jurgens gew, aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi t t Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor '!5/'25 Union Pacific Prolongate Exdiv idend. 25 Juni 26 Juni 27 Juni 28 Juni 29 Juni 104| 1047/16 104# 104i 102| 100n/16 100# 100! 96f 96f 96/ 9615/15 98| 98| 98| 98f 9815/15 10213/is 10213 102l3/i5 10215/ia 10213/15 1041 104 Via 10315/16 101/ lOllB/,5 100! 244 243/ 245! 245 245! 116 176 1671* 168! 167| 1731 173/ 174| 175 175! 210 210 212/ 211! 201 207 2111 212 207! 459 465 467 473 466! 7321 730! 739 778/ 732 733! 738/ 783! 768 135| 136! 63 407 414 411 415 165 167 168 168! 167 6831 695 695! 693 697 360 362! 364 364 363 385 389! 396i 393 396/ 404| 408! 418! 416! 415| 394! 226/ 2'6| 222: 217! 220/ 181| 180! 171! 163 167! 70! 131 132| 133! 134! 197/ 198! 187 200! 201! 203! 528 IOI 525 5251 520! 521! 459/ 442 435! 429J 431" 189| 186| 185! 182# 183 491 488 482! 480! 483! hHi 192! 4 4 4 4 4!

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10