DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1 i AHkmaar in het teekendersport en Buifenland No. 153 Honderd dertigste Jaargang xateriuas Oagei§jksch overzlchf. li - Dif nummet besfaat alt 3 waaen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagenuitgegeven. Ibonnetnenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 raaanden voor Alkmaar 2.— franco door Jet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijanummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsruimfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOOS/ Voordam C9. Telef.nr. Administrate 3. f, Alkmaar is een eigenaardige stad, een ifttad die gelukkig over het doode punt is ge- flcomen en waarschijnlijk een bloeiende toe- fkomst tegemoet gaat. f Wij leven in den tijd der uitbreidingsplan- (nen en aan aide zij den verrijzen nieuwe woon- kwijken die van een gestadigen bevolkings fjgroei getuigen. Wat heeft deze gemeente niet reeds een jgedaanteverwisseling ondergaan aan de Zuidzijde, waar nog niet zoo lang geleden bet Rochdale-kwartier als een spiksplinter nieuwe wijk naar buiten stak, maar waar nu, door de gestadige bebouwing van den Ken- nemerstraatweg, door den bouw van het ICatholieke Ziekenhuis, door het doortrekken yvan de Juliana van Stolberg-laan, de verleg- Jging van de Bdeekersloot, den schoolbouw en fden aanleg van nieuwe straten een stadsdeel jontstaan is, dat van groote beteekenis zal worden. Alkmaar groeit, Alkmaar breidt zich ge- stadig uit en wanneer straks de West Frie- sche kanalen, mede door Alkmaar's steun, werkelijkheid zijn geworden, belooft deze zoo gunstig gelegen gemeente een groote toekomst tegemoet te zullen gaan. Dat is het nieuwe Alkmaar, de stad, die (vele oud-stadgenooten, wanneer zij over eeni- ige jaren hier weer eens terugkomen, temau- rernood zullen herkennen. Maar daar binnen, omsloten door de jwestingwallen, blijft het oude met zijn ka- ferakteristieke gebouwen en zijn geschiedenis, (die tot in lengte van jaren de glorie derge- [pieente zullen blijven. Wie heeft nooit over jhet beleg van Alkmaar gelezen en wie is dan >niet onder den indruk gekomen van de stad Zooals zij in 1573 geweest is, de stad der .oud-Hollandsche huisjes, der pothuisjes met jkelders en luifels, met kleine in lood gevatte juitjes, de stad der gilden waar de meesters van het ambacht in aanzien waien. Het is alles voorbij en geen kaasmarkt kan ons de iilusie meer geven, dat de eeuwen aan onze zeden en gewoonten niets veran- derd hebben. Diropteyr; G. H. KRAK?^,:v Telefoonnr. Redactie 33. tut dlpf Ty*?; Postgiro 37060. Hoofdredacteurs Tj. N. ADEMA. En toch, er zijn nog van die oude straten en pleinen, die onwillekeurig aan dat karak- teristieke verleden doen denken. De auto heeft koets en paard voor een groot deel verdrongen, maar wie over den |Dijk wandelt met zijn talrijke oude uitspan- ningen, met zijn middeleeuwsche gevels, met zijn hotels, die onwillekeurig aan de vroegere Jierbergen herinneren, den Dijk waar de za- delmakers nog steeds hun werkplaatsen heb- jben, al is hier dan niet meer de uitspannings- piaats voor koetsen uit alle richtingen, voelt 'daar nog de sfeer van dat oude Alkmaar waar onze voorvaderen zoo zegevierend het beleg der Spanjaarden doorstonden. En even verder, op den Achterdam, is't den .wandelaar of er sinds 1573 nog niets veran- derd is. Daar viert het kuipersgilde nog al- ,+ijd hoogtij, daar rijen zich de oude huisjes pnet de kleine raampjes aaneen, daar klopt de hmbaehtsman nog buiten zijn werkplaats met jzijn hamer op duigen en vaten, daar vlecht >de mandenroaker voor ieder zichtbaar zijn manden en korven, daar drukt het oude gilde- wezen nog zijn onuitwischbaren stempel en wie dat straatje uit komt en dadelijk voor het Huis met den Kogel staat, waant zich on willekeurig nog in den tijd der wijde rokken en lange pijpen toen de weerbare burgers met hun vuursteengeweren naar de wallen trokken om de vijanden buiten de veste te houden. Amsterdam en Rotterdam zijn voorgegaan, Twente volgt en het zal niet lang duren of verschillende gemeenten, wier bestuurderen vooruitzien, zullen voor een behoorlijk vlieg- veld zorgen. Hier kan men heel eenvoudig beginnen met een flink stuk vlak landingsterrein af te bakenen en de ontwikkeling van het lucht- verkeer zal daarna wel aanwijzen aan welke gebouwen men in de toekomst behoefte za' krijgen. Toen wij ons kGrt geleden met de K. L. M. in yerbinding steloen om ook in Alkmaar pleiziervluehten te organiseeren, moest de di- rectie der K. L. M. van alle plannen afzien omdat er in deze gemeente geen terrein werd gevonden van voldoende afmeting om de vliegtuigen te kunnen laten opstijgen en dalen. Trouwens, de ondervinding der laatste jaren heeft wel bewezen van hoeveel nut en hoeveel voordeel het is een eenvoudig stuk land van voldoende grootte in de onmiddel- lijke nabijheid der stad beschikbaar te hou den. Dank zij ons Sportpark is nog maar weini- ge dagen geleden een der grootste circassen van dezen tijd hier geweest en dank zij de ruimte van dat Sportpark, heeft de gemeente vele duizenden guldens aan vermakelijk- heidsbelasting kunnen innen. Wanneer men het bezoeken van dergelijke voordeelige ondernemingen niet tegeng^t door de ondernemers van gemeentewege het financieele vel over de ooren te trekken, zal Alkmaar in de kringen van sport, vermaak en spel weldra bekend worden als een piaats waar goede zaken te doen zijn en de stedelij- ke schatkist zal er, ten bate der belasting betalende burgerii, ongetwijfeld de rijpe vruchten van piukken. Sport en spel, dat zijn de factoren waar- mede men in dezen tijd meer dan ooit Toke ning moet houden. Maar de tijd staat niet stil en alle woonwij- ken van de uitbreidingsphnnen dragen het kenmerk van het nieuwe en moderne. Arbei- dersbouw of villabouw, het draagt allemaal het karakter van dezen tijd. Alkmaar leeft in concurrence met omliggende steden. Het moet in zijn woningen hygiene en comfort bieden, het moet grond beschikbaar houden voor modernen tuinaanleg, voor autogarages en breede land- en waterwegen. Het is een centrum van beteekenis gewor den voor een wijde omgeving en treinen en autobussen voeren dagelijks in grooten getaie de buitenmenschen aan van wie onze mid- denstand in niet geringe mate kan profitee red Er is een tijd geweest waarin men onzeker overwoog of Alkmaar groot genoeg zou zijn om er een spoorstation te bouwen en er zal weldra een tijd komen waarin men ernstig zal moeten nagaan of onze gemeente niet be- langrijk genoeg is om er een eigen vliegter- rein op na te houden. Ook daarmede wachte men niet te lang. Het vliegtuig is het verkeersmiddel van de toekomst en ongetwijfeld zal er een tijd ko- Hen, dat men de oodzakehjkheid inziet ook onze gemeente bij de luchtroutes tot eeo stop- plaats te maken. Wij staan in het teeken van de sport, het gejuich der bezoekers van de Olympische Spelen dringt tot hiei door en tallooze Alk- maarders, die het Stadion bezochten, hebben getoond, dat zij belangstellen in alles wat deze tijd op het gebied der lichamelijke ont wikkeling kan bieden. Wij staan in het teeken der sport en Alk maar blijft daarbij niet ten achter. Het voetbalseizoen is weer achter den rug, maar overal worden nieuwe demonstra tes voorbereid en dit feit alleen bewijst al, dat men hier groote belangstelling denkt te vinden. De Turnkring Alkmaar en Omstreken heeft op 14 en 15 Juli a.s. sportdemonstraties georganiseerd waaraan vrijwel alle hier ter stede bestaande vereenigingen op het gebied van sport en spel zullen medewerken. Zaterdagmorgen 14 Juli worden er in het afgesloten Kanaalvak zwem- en canowed- strijden georganiseerd, waaraan ook de Alk- maarsche Waterratten hun medewerking zul len v-erleenen. Dienzelfden avond wordt een z.g. eere avond gegeven, waarbij de turners vrije- en toesteloefeningen zullen demonstreeren, op zoogenaamde home-trainers worden dan door de Alkmaarsche Rijwielvereeniging wedstrijden gehouden en de Athletenvereeni- ging S. S. S. geeft er een demonstrate van gewichtsheffen en worstelen. Waarschijnlijk zal ook de Korfbalvereeniging K. V. uit- komen en het geheel wordt opgeluisterd door het Trinitas-strijkje en het Dubbelmannen- kwartet Zang en Vriendschap, waarna een bal dezen avond zal besluiten. Dit alles gaat uit van den turnkring Alk maar en omstreken, waarbij de bovenge- noemde vereenigingen zijn aangesloten en het ligt in het voornemen voortaan ieder jaar dergelijke sportdagen als krachtig propa- gandamiddel te organiseeren. Dat is wel een bewijs van een gezond en krachtig sportleven in onze gemeente. Trouwens, er zijn nog andere factoren, welke daarop wijzen Op 17 December 1927 waren hier ter stede de trainers van de Olympische turn- ploeg en het gelukte de Gymnastiekvereeni- ging „De Halter", ze hier in samenwerking met de Nederlandsche Olympische ploeg te laten optreden Naar aanleiding daarvan heeft het bestuur in Januari van dit jaar pogingen bij den Zwitserschen Turnbond in het werk gesteld, om de Zwitsersche afdeeling van de Olym pische ploeg in Alkmaar te krijgen, wat met succes beki oond is, zoodat op Zondag 5 Augustus de Zwitsers op het Doelenveld zul len demonstreeren. Twaalf turners, natuurlijk de beste van Zwitserland, en vijf officieele vertegenwoor- digers van den Zwitserschen Turnbond zul len hierbij tegenwoordig zijn, o.a. George Mitsch en Melchior Wezel, die onze Holland- sche Olympiade-turners getraind hebben. Dat Alkmaar op het gebied van allerlei sporten van beteekenis begint te worden, kan zeker ook wel blijken uit het voornemen van den A. N. W B. om hier ter stede de volgen- de week zijn groote algemeene vergadering te houden, waarbij iiets- en autotochten naar Egmond, Castricum en Bergen georganiseerd zijn. Van ouds is Alkmaar de piaats waar de Kennemersportclub haar paarden laat draven en in de laatste jaren is daarbij een blijkbaar zeer geliefde sport gekomen, name- lijk de motorraces, die telkens weer duizen den belangstellenden trekken. Dat het ook hier den goeden kant op gaat, kan zeker uit het voortdurend toenemende aantal inschrijvingen blijken. Voor den wedstrijd van morgenmiddag op het Sportpark hebben niet minder dan 49 rijders ingeschreven, waaronder de beste uit ons land zooals Van Riesen, Van den Berg, Achtien, Baar, Van der Velde enz., benevens de fameuse rijder Herkuleyns en de Italiaan Quaglieni. Dank zij de goede zorgen van den Direc- feur van het Sportpark, verkeert de-renbaan, ondanks het bezoek van het circus, in uit- stekende conditie en dat men al het moge- lijke doet om de bezoekers te gerieven, kan wel hieruit blijken, dat men ditmaal ook een microfoon met luidsprekers zal opstellen zoo dat het verloop der races over het geheele veld duidelijk bekend kan worden gemaakt. 30 JU1V Den volgenden dag, 1 Juli a.s., zal Alk maar nog meer in het teeken der sport staan. Dan worden op ons Sportpark alle voor- wedstrijden, in athletiek, zoowel de loop- als de springnummers gehouden en geven de adspiranten van Alcmaria Victrix en K. V. K. V. een demonstrate. 's Middags een uur gaan alle deelnemende vereenigingen met vaandels en banieren in optocht van het Doelenveld naar het Sport park en bij de Heilooerbrug zullen de wiel- renners van de Alkmaarsche Wieler- en Sportvereeniging den stoet verlaten en voor een wedstrijd in den omtrek over 45 K.M. starten, waarbij men ze ongeveer anderhalf uur later op het Sportpark verwacht waar de finish zal zijn. Op het Sportpark worden inmiddels vrije oefeningen vertoond van jongens en meisjes- adspiranten, die aangesloten zijn bij den Turnkring Alkmaar en omstreken en ook heb ben er wedstrijden in hockey en tennis, slin- gerbal en voetbal piaats, alles uitgaande van Alkmaarsche Vereenigingen, waarbij Alc maria Victrix I tegen een Haarlemsche com- binatie zal spelen. Tevens worden dan de finales gehouden van de loop- en springnummers waarvan 's morgens de voorwedstrijden piaats von- den. Dat het gemeentebestuur meewerkt om ook deze wedstrijden te doen slagen kan wel meruit blijken, dat het als specialen prijs dit maal een gouden remontoir horloge heeft uitgeloofd. Trouwens, het dient dankbaar erkend, dat het bestuur onzer gemeente steeds alles doet om het sportleven in Alkmaar te ontwikkelen en te versterken. Sport staalt spieren en uit de jeugd, die zich traint en hardt, zal eenmaal een krachtig geslacht moeten groeien. Het zich steeds uitbreidend Alkmaar staat in de toekomst een felle concurrentiestrijd te wachten en het is goed dat zij, die na ons komen, de gezonde ziel in het gezonde li- chaam zullen bezitten om dien strijd voor onze gemeente tot een goed einde te kunnen brengen. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS. De voorloopige oplossing. Er blijven voetangels en klemmen. Wat zal het najaar brengen? Na heel veel geharrewar is dan toch einde- hjk de Duitsche regeering tot stand gekomen. Dat ze nu eindelijk gevormd is, niemand had het, na al dien tijd van tegenstand, zoo spoe- dig kunnen verwachten. Hoewel de groote co alite met gevormd is, toch hebben de sociaal- democraten voorloopig hun zin gekregen. Voorloopig, want dit kabinet zal slechts tot het najaar blijven en dan zullen de sociaal- democraten wellicht trachten tot de groote coalitie te komen. Ook al was dit kabinet niet een tijdelijke, aan nog zou het waarschijnlijk geen langen levensduur hebben. Daar is in de eerste piaats de Duitsche volkspartij, die haar wen- schen ten aanzien van de reconstructie der Pruisische regeering wel niet zal opgeven En in de tweede piaats het Centrum. Want ook dat kan niet tevreden zijn met deze op- lossing. In de nieuwe Duitsche regeering im- mers is slechts een lid van het Centrum ver- fegenwoordigd en dat deze partij, die Woens- dag nog aan de kabinetsfonnatie de grootste moeilijkheden in den weg legde, omdat ze in het „kabinet der persoonlijkheden", dat Miil- ler wenschte samen te stellen om een uitweg te vinden, zich niet voldoende vertegenwoor digd achtte, zich blijvend met zulk een be- scheiden positie in het kabinet zou tevreden stellen is moeilijk aan te nemen. Zooals men weet, eischte deze partij o.m de benoeming van dr. Wirth tot vice-kanse- lier. Dit bleek niet de goedkeuring van Miil- ler c.s. en den rijks-president "Hindenburg weg te dragen. Dat het Centrum eindelijk toch zijn steun toezegde, zonder zijn eischen te zien ingewilligd, moet beschouwd worden als een daad enkel en alleen gedaan, omdat het kabinet toch maar voor een half jaar zit- ting neemt. Blijkbaar rekent het Centrum er op dat over eenige maanden de toestand zoo veranderd is, dat het zijn eischen toch verwe- zenlijkt kan zien. En de slimme politici van het Centrum zijn bij hun zoo plotselingen ommekeer vermoede- lijk wel geleid door de overweging, dat de sociaal-democraten zelf, die nu genoodzaakt zijn geworden ook het ministerie van arbeid door een der hunnen den heer Wisseil te doen bezetten, over eenigen tijd wel naar een reconstructie der regeering zullen gaan verlangen, welke hun zou ontheffen van een verantwoordelijkheid, die bij de communisti- sche concurrentie, hun wat al te zwaar kan gaan wegen. Overigens zou het te ver gaan te beweren, dat het nieuwe kabinet een overwegend so- ciaal-democratisch kabinet is. Het is waar da< de socialisten met hun vier zetels in het mi nisterie het sterkst vertegenwoordigd zijn, hetgeen, daar ze over verreweg de sterkste tractie beschikken ook niet meer dan billijk is, het is waar dat zij de leiding van eenige zeer gewichtige departementen in handen hebben, maar met twee democraten, twee le- den van de Duitsche Volkspartij. een centrum- lid, een lid van de Beiersche Volkspartij en een partijlooze (generaal Groner) over- heerscht in den kabinetsraad dan toch een burgerlijke meerderheid. In elk geval is nu dan voorloopig een oplossing van de crisis verkregen en een op lossing, die in overeenstemming is met het resultaat der verkiezingen, een linksche, re- publikeinsche, regeering. En er is nu tijd ge- wonnen om voor een dergelijke regeering, een steviger grondslag voor te bereiden. Of dat gelukken zal FRANKRIJK. DE POLITIEKE TOESTAND. Een meerderheid. voor Poincare verzekerd. Het staat thans vast dat minister-president Poincare in de Kamerzitting de door hem verlangde motie van vertrouwen zal krijgen bij het sluiten van de algemeene politieke debatten. In de wandelgangen van de Kamer heeft men berekend, dat minstens vierhonderd afge- vaardigden, onder wie een vijfde gedeelte van de radicaal-socialisten, zich achter de regee ring zuhen plaatsen. Naar de meening van vooraanstaande leden van de radicaal-soci- alistische partij zullen ongeveer 75 a 80 aan- hangers van den linkervleugel voor de motie van vertrouwen stemmen. Ongeveer twintig afgevaardigden zullen zich van stemming ont- houden, terwijl de overige leden der partij zich tegen de motie van vertrouwen zullen uitspreken. Daladier zal voor de stemming een ver- klaring afleggen, waarqm de radicalen zich achter de regeering plaatsen. Hij zal deze houding daarmede rechtvaardigen, dat men niet het gevaar wil loopen ten tijde van de reconstructie der valuta een ministercrisis te veroorzaken, daar deze reconstructie op het eigen partijprogram staat. Toch zullen eenige reserves worden gemaakt ten opzichte van de verklaringen van Poincare, in het bijzon- der wat betreft de houding der regeering tegenover den Elzas en inzake het ambte- naren-vraagstuk. Voordat tot stemming zal worden overge- gaan zal Poincare in een rede nog eens com- mentaar leveren op de in de vorige week voorgelezen regeeringsverklaring en ver wacht wordt, dat hij op de daardoor ge- dane aan vail en zeer matig zal reageeren. ARSeNE LUPIN TE DEAUVILLE. In den nacht van Dinsdag op Woensdag drong een elegant gekleed jongmensch op ge- heimzinnige wijze de slaapkamer binnen ■eener door twee dames bewoonde villa te Deauville. De ongewone gast was gemas- kerd en droeg een-revolver in de hand. Hoffelijk maar met aandrang verzocht hij dc dames om zich rustig te houden, begon een wereldsche conversatie, maar verzamelde ntusschen de bijoux en eenige bibelots, welke keuze pleitte voor zijn goeden smaak. ervolgens bood de indringer verontschul- digingen aan over zijn ongewoon bezoek, I ried aan om geen alarm te maken, stak nog eeo sigaret op, boog en verdween met ziin buit. De waarde van deze laatste wordt op 600.000 francs geraamd. BELGIe. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Verplichte snelheidsbeperking. In verband met het groote aantal doode- 1 jjkt ongevallen welke vooral in den jongsten tijd bij onbewaakte overwegen werden ge- constateerd, is een koninklijk besluit uitge- vaardigd waarbij het den autobestuurders verboden wordt, bij het naderen en over- schrijden van overwegen met een grooter snelheid dan 10 K.M. per uur te rijden. Verder wordt de mogelijkheid overwogen verscheidene overwegen, waar het spoorweg- verkeer vrij groot is, weer. te doen bewaken en het aantal overwegen, daar waar zulkg mogelijk is zonder al te groot nadeel vocr het verkeer, te beperken. HET ELECTRISCHE BUURTVERKEER LANGS DE KUST. Aansluiting met de lijn van Breskens. SPANJE. ENGELAND. HET VROUWENKIESRECHT. Een oud-strijdster getuige van dt bekrachtiging der wet. Wanneer in het Hoogerhuis de koninklijke goedkeuring aan de nieuwe wet op het vrou- wenkiesrecht zal worden voorgelezen, is de tachtigjarige Dame Millicent Fawcett, oud- voorzitster van de Nationale Unie van Ver eenigingen vooi Vrouwenkiesrecht, in haar jeugd een der krachtigste strijdsters voor de rechten der vrouw, voornemens daarvan op de tribune getuige te zijn. Toen John Stuart Mill in 1867 in het Lagerhuis een amendement indiende op de I eople Bill, strekkende tot het geven van het kiesrecht aan de vrouw, zat Millicent Faw cett, nauwelijks twintig jaar, eveneens op de tribune van het Huis. MISHANDELING VAN EEN MOEDER DOOR HAAR ZOON. Ashhv J ^ail7y hrf.{ cr 53-'ari^ advokaat uit Ashby de la Zouch, in Leicestershire, tot drie laar tuchthuisstraf veroordeeld, wegens ver- duistermg van 7683 die hij uit twee boedels sliht n S,°m verte2enwoordigde echter slechts een gedeelte van een verdqisterd totaal van ruim 36.700. ALRMAARSCHE CODRANT viv.;' De Maatschappij tot exploitatie der buurU spoorwegen van Oostende en de Belgische bad- plaatsen heeft haar electrisch net' dit jaar aan* zienlijk uitgebreid. De electrische lijn is ver« lengd tot Nieuwpoort en op dubbel spoor ge- bracht; het volgend jaar zullen de electrische treinen ook De Panne bereiken en verder tot Duinkerken kunnen doorrijden. In de richting van de Nederlandsche grens is eveneens een dubbel spoor aangelegd. Met in- gang van 1 Juli zal ook deze lijn geelectrificeerd zijn tot aan het Zoute-Lekkerbek. Er blijft dan enkel nog iets minder dan 4 K.M. spoor te plaatsen om Retranchement, in Zeeuwsch- Vlaanderen, te bereiken waar de Vlaamsche kustlijn zou aansluiten met de bestaande tram- lijn der N. V. Breskens-Maldegem. DE HUISZOEKING BIJ DRAPEAU ROUGE. Sedert geruimeu tijd bevatte het communis- tische dagblad le Drapeau Rouge, dat onder hoofdredactie van het Kamerlid Jacquemotte te Brussel verschijnt, iederen dag anti-militai- ustische stukken, welke de aandacht hadden getrokken van het gerecht. Donderdag publi- ceerde hetzelfde blad een plan om het Belgi sche leger volgens het sovjet-systeem te organi seeren en een opwekking tot de soldaten om zich in geval van oorlog tegen hun officieren te keeren, wat het parket aanleiding gaf tot een huiszoeking in de kantoren van de Drapeau Rouge. Een aantal documenten en exemplaren van de krant werden medegenomen. Ook bij de agenten van de krant in de stad werden de aanwezige exemplaren in beslag genomen. De uitgever van het blad zal gerechtelijk vervolgd worden. PRIMO DE RIVERA'S TROUWPLANNEN. De Madrileensche correspondent van het Journal weet te melden dat de Spaansche dic tator Primo de Rivera met zijn verloofde ver* zoend is. De magistraten te Wokingham hebben Don derdag dne maanden harden arbeid opgelegd aan den 37-jarigen William Norris wegens mis- handeling van zijn 70-jarige moeder. Medegedeeld werd dat de moeder onlan<*s vijfmaal in het varkenskot had moeten slapen, omdat haar zoon op haar bed was gaan liggen, l] had haar bij de keel gegrepen en huisraad stuk geslagen. Een buurman had op haar hulp- geroep den zoon met een stok verjaagd. De zoon beweerde dat de moeilijkheden ver- oorzaakt waren doordat zijn moeder zijn meis- ie bdasterde. Zij en twee andere vrouwen hadden hem aangevallen en hij had zich toer moeten verdedigen. nEN^^CHT0FFER VAN HET WEDDEN. Bij de behandeling van de zaak bleek dat de ZT It24een ma"ie V°°r het wecJden op da^n verdeet 61160"15 °P

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1