r Meisje lemand gevraagd Kantoorbediende. LEERLING- KAPPENMAAKSTER. Geld gevraagd. net Meisje Fiinke Dienstbede Zeetijdingen Flinke Dienstbode N.V.ALKtlAARSGHWARENHUIS Hoeken Hgfve^tewfieBu ICunst fjULGIGINC BADMEESTER VAN D1EPEN. tJZondag had in de Alkmaarsche Bad- en iwemiprichting de huldbetooging aan den Badmeester plaats. Voor deze gelegenheid was het oncnepe bassin door eenige leden van D. A. W. dicht- gelegd, opdat meer menschen de huldiging zouden kunnen bijwonen en het is noodig geweest ook, want de toeloop van belangstel- fenden was zoo groot, dat men ze bijna niet kon bergen. u Voor dat men met de zwemwedstrijden be- gon, werd de jubilaris, die even over twee, et zijn vrouw, in een open rijtuig arriveer- door verschillende personen toegespro- De heer Vonk sprak den jubilaris toe na mens het bestuur van de Bad- en Zwemin- riohting. Hij sprak met voldoening over de yijsze waa-rop onze badmeester steeds zijn ■licht heeft waargenomen en drukle zijn ^aardcermg uit door hem namens alle abon- e's een stoffelijk huldeblijk aan te bieden, /ml. een mooi eiken buffet, en meer voor per- 'soonlijk gebruik een gouden horloge. Namens fhet bestuur van de lnrichting werd daarna inog een mooie bloemenmand aangeboden. L Mr. Leesberg bracht namens het Gemeen- ■tebestuur van Diepen hulde voor de manier gvaarop hij steeds werkzaam is geweest, om jvooral de jeugd de nuttige zwemkust bij te 'brengen. Hij wenschte den jubilaris nog 25 [jaren, maar dan in een nieuwe grootere en jnaar moderne eischen ingerichte badinrich- I'ing, waarvan ook het gemeentebestuur de fbehoefte inziet, maar waarvoor helaas de imiddelen ontbreken om aan dit inzicht ge- Volg te geven. Hij bood daarna namens het gemeentebstuur een mooie bloemenmand aan. De heer P. de Lange P.Bz. sprak hem toe als voorzitter van de Reddingsbrigade en dankte hem voor den grooten steun dien hij teteeds, als technisch leider, aan de reddings brigade bewezen heeft. Spreker wenschte dat VEREENIGING ONTBONDEN. Het bestuur van den „Kring van Alk maarsche Vakmusici" maakt bekend, dat de vereeniging op de vergadering van 30 juni is ontbonden. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij vestigen de aandaeht van belanglieb- benden op-de in dit nummer voorkomende publicatie betreffende inschrijving van leer- lingen voor de Handelsavondschool. Wij brengen nog even in herinnering, dat deze school een vijfjarige is, waarvan de bride eerste klassen een voorbereidend karak- ter hebben en een geleidelijke overgang vor- men van de lagere school naar de laatste drie klassen, die meer gespecialiseerd onderwijs geven. Behalve voor handels- en kantoorbe- dienden, is de school ook zeer geschikt voor jongelieden, die werkzaam zijn in land- of tuinbouw, voor hen die een ambacht beoefe- nen of daarvoor leeren, en ook voor meisjes, die overdag de huishoudschool bezoeken of in de huishouding werkzaam zijn. Bezitters van het Ulo-diploma kunnen in de 3e of 4e klasse geplaatst worden. Het schoolgeld kan voor niemand een be- zwaar zijn. Voor inkomen beneden 900 is het gratis, en daarboven zeer gering. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.54 uur licht op WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, van 25 tot 30 Juni 1928. In tgenstelling met de vorige week heeft er deze week een inzinking der prijzen plaats gehad voor bijna alle artikelen. Het is dan ook bijna ieder jaar hetzelfde verschijnsel dat bij de groote aanvoeren van bloemkool alle andere artikelen aan groote prijsdaling on- 'derhevig zijn, dit nu is deze week wel zoo erg, dat verscheidene producten, zooals sla, postelein, wortelen enz., de prijzen niet kun nen opbrengen waarvoor de producent zijn artikelen kan afleveren en dit zijn daardoor ren en liever hun producten niet te koop aan- bieden, dan deze voor prijzen weg te ruicnen waarvoor ze zelf niet kunnen telen. Aard beien, welke verleden week duur waren, heb ben deze week ook een gevoelige klap in prijs meegemaakt en de handel, die deze gelegen heid te baat neemt om het veilingsbestuur er op te wijzen dat de verkoop per slof veel te nskant is, blijft aandringen om de aard- beien per gewicht te veilen (tot heden wor den de aardbeien per slof geveild). Het be stuur tracht dan ook in overleg met de aan- voerders, om den handel tegemoet te komen, de volgende week den verkoop van aardbeien bij gewicht te doen plaats hebben. Peulen en deperwten, welke Woensdag al bijzonder laag in prijs waren, konden zich Vrijdag weer herstellen. Gingen er Vrijdag bij het begin nog enkele partijtjes voor 16 cent per pond, spoedig was dit al boven de 20 en op het einde der veiling werd er vlot 25 tot 26 cent per pond betaald. Gele komkommers wisten zich met een kleine prijsdaling nog vrij goed te.handhaven, terwijl van groene komkommers langzamerhand meer aanvoer 4„omi, zoodat de tuinders nu al naar de export van dit artikel gaan verlangen. Het is trouwens opmerkelijk, dat dit artikel voor deze streek niet _zco gewild is. Algemeen staat het toch vast, dat groene komkommers zachter en malscher van vleesch zijn dan de gele, maar hier ie ook het spreekwoord van toepassing: onbekend maakt onbemind. van Diepen nog vele jaren aan de reddings- d veriiezen voor de" tuinders. 't Set de R?dSgSadfop masl "acht:n 0,er skctle pnlze° -pr0te8lefr Mr. Leesberg deelde nog mede, dat de iburgeemeester door een lichte ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn, maar dat hij den badmeester persoonlijk zijn felicitaties zou aanbieden. t De heer Middelhof bedankte van Diepen namens den Nederlandschen Zwembond voor zijn trouwe hulp bij het organiseeren van de wedstrijden. Hij prees het, dat on- danks de lange dagtaak, van 'smorgens 7 tot 'savonds 9, toch de lust bleef om zijn jongens op sportgebied zoo ver mogelijk voor- uit te helpen. Hij hoopte dan ook, dat wij nog vele jaren van de toewijding, die van Diepen voor het zwemmen als sport voelt, zullen profiteeren. De heer H. C. Lind, voorzitter van D.A.W., cprak den jubilaris toe namens de jongeren Hij uitte zijn verwondering over het feit, dat de badmeester zich, ondanks alle kattekwaad, die de jongens uithaaiden, nooit kwaad rnaakte. Spr. haalde daarna eenige staaitjesa aan uit zijn eigen jongensjaren en kwam tot de conclusie, dat de badmeester door zijn paedagogische gaven, steeds in staat is ge weest om de jongens en meisjes, dien hij alle ,van naam kende, de edele zwemkunst te lee ren. Daarna bracht spreker zijn dank uit voor den steun die D. A. W. steeds van den bad meester, die op geen wedstrijd cntbrak, hij ging zelfs mee naar Zuphen, heeft ondervon- den. De heer de Rie dankte van Diepen voor zijn leiding bij de zwemlessen van „Turnlust". v Tot slot bracht de heer Mensink namens den Turnkring zijn dank uit voor de diensten die de badmeester aan de turners bewezen fheeft. Hij kwam daarna nog even terug op de woorden van Mr. Leesberg en vond het een goed teeken dat het gemeentebestuur de tekortkomingen van het tegenwoordige bad inziet en hoopte dat binnen niet te langen tijd de burgerij de voldoening zal smaken, een bad te bezitten zooals Alkmaar dat noo dig heeft. Mevrouw van Diepen dankte daarna alle iaanwezigen voor de gesproken woorden en de blijken van weerdeering. 1 hans werd overgegaan tot de zwemwed strijden. De uitslagen hiervan zijn als volgt: 1. Jongens van 13—16 jaar. 25 M. vrije slag: 1. j. Hoedjes 15 1/5 sec.; 2. A v. Ooyen 17 sec.; 3. H. Trijbetz 17 3/5 sec. 2. Jongens van 13—16 jaar. 25 M. rug- slag: 1. A. v. Ooyen 25 sec.; 2. P. ten Pas 25 3/5 sec.; 3. W. Boersen 26 2/5 sec. 3. Jongens tot 13 jaar 25 M. vrije slag: 1. J. de Goede 19 sec.; 2. T. Rijnvaan 19 4/5 sec.; 3. K. Poeze 23 2/5 sec. 4. Jongens tot 13 jaar 25 M. schoolslag: •1. J. de Goede 21 sec.; 2. T. Rijnvaan 22 sec.; 3. J. Witteman 22 2/5 sec. 5. Heeren 50 M. vrije slag: 1. D G v Beek 33 1/5 sec.; 2. H. Caarls 33 3/5 sec.; 3. 'A. J. v. Beek 34 sec. 6. Heeren 50 M schoolslag: A. J. v. Beek 42 1/5 sec.; 2. J. Hoogland 43 3/5 sec.; 3. D. G. v. Beek 44 3/5 sec. 7. Dames 50 M. vrije slag: 1. M. Wee- ihuizen 44 sec.; 2. J. Boulonois 45 sec.; 3. S. v. Diepen 53 2/5. 8. Dames 50 M. schoolslag: 1. M. Wee- huizen 442/5 sec.; 2. J. Boulonois 45 1/5 sec.; 3. S. v. Diepen 54 sec. 9. Meisjes 25 M. vrije slage 1. E. v. d. Berg 23 sec.; 2. Th. v. Diepen 23 2/5 sec.; 3. T. Trompetter 24 sec, 10. Meisjes 25 M.. schoolslag: 1. T. Trom- rtter 23 3/5 sec.; 2. E. v. d. Berg 244/5 sec.; A. Blaauw 25 sec. 11. Popduiken voor heeren: 1. H. Caarls 35 2/5 sec.2. P. Koorn 46 2/5 sec. 12. Estafette D. A. W.—Nereus 4X25 M. vrije slag: 1. D. A. W. 65 sec.; 2. Nereus 69 2/5 sec. 13. Tot slot speelde D. A. W een compe- iitiewedstrijd voor den N. H. Z. B. tegen 'Nereus 4. D. A. W. wist dezen wedstrijd zon- der moeite met 50 te winnen (rust 20). Vele mooie doelkansen gingen nog door egoistiseh spel van de D. A. W. voorhoede iverloren. De D. A. W. keeper heeft niet han- idelend behoeven op te treden, daar de aan- yallen van Nereus niet verder kwamen dan de D. A. W. achterhoede. De competitie is met deztn wedstrijd goed ingezef OPKOOPERS IN DE STADIONBUURT BEBOET. Naar men weet werd voor en tijdens de Olympische voetbalwedstrijden tegen een groot aantal oplcoopers in de Stadionbuurt en elders proces-verbaal opgemaakt. Deze zaken worden thans voor het Kan- tongerecht behandeld. Een aantal opkoopers is, v/egens overtreding van art. 72 der Alg. Politieverordening, waarbij het verboden is entreebiljetten voor publieke vermakelijkheden te verkoopen, veroordeeld tot boeten van 7 3, 5 en 10. Paarden. DRAVERIJEN TE DUINDIGT. Gisteren hadden op de renbaan „Duindigt" draverijen plaats. De publieke belangstellmg was goed te ncemen, terwijl de geboden sport uitstekend was. De uitslagen waren als volgt: Etoile du Nord-prijs, prijzen-draverij lste klasse. Ingeschreven 12, ui'tgekomen 7: 1. Norton B. van Stal Bes (G. Ensing) 2040 M; in 2 min. 58 2/5 sec.; 2. Doritha- v. J. Kruithof Sr. (J. Kruithof Jr.) 2045 M. in 2 min. 58 4/5 sec. Engadine Express-prijs, ren over 1200 M.: Ingeschreven 6, uitgekomen 2: 1. Kingston Hill v. H. Perny (eig.)2. Clairefontaine v. W. Jochems (v. d. Vaart). Tijd 1 min. 16 4/5 sec.; 2 lengten. Reine des Plages-prijs, prijzen-draverij 4e klasse. Ingeschreven 10, uitgekomen 7: 1. Sador v. A. P. J. v. d. Kroon (A. de Vlieger), 1550 M. in 2 min. 31 4/5 sec.; 2. Prodigal St. L. v. Stal Bes (G. Ensing) 1600 M. in 2 min. 34 3/5 sec. Rheingold-prijs, prijzen-draverij 2e en 3de klasse. Ingeschreven 7, uitgekomen 2: 1. Rabenhaupt v. F. I.ebret (D. v. d. Meulen) 2060 M. in 4 min. 20 1/5 sec. Ge- disqualificeerd wegens onregelmatig draven: Ormonde B, 1660 M. in 7 min. 4 3/5 sec. Sud Express-prijs, ren over 1800 M. Inge schreven 7, uitgekomen 2. 1. Historie d'Or v. W. Joohems (v. d. Vaart) 2. Je Sais Tout van M. J. v. d. Velde (H. Luke) Tijd 2 min. 4 1/5 sec. Vele leng ten. Edelweiss-prijs, handicap le klasse. Inge schreven 12, uitgekomen 9: 1 Judge Scott v. Mevr. Oosting (A. T. v. d Veen) 2100 M. in 3 min. 1 4/5 sec.; 2. Moquet v. C. F. Oekhorst (eig.) 2040 M. in 3 min. 2 2/5 sec. Golden Arrow-prijs, prijzen-draverij 3e en 4e klasse. Ingeschreven 15, uitgekomen 9: 1. Quitewell St. L. v. C. F. Oekhorst (eig.) 2060 M. in 3 min. 13 1/5 sec.; 2. Sador v. A. P. J. v. d. Kroon (A. de Vlieger) 2000 M. in 3 min. 14 sec. Orient Expres-prijs, ren over 2200 M. In geschreven 7, uitgekomen 5; 1. (dead-heat): Cassard v. M. J. van der Velde (H. Luke) en Flagnac v. W. Jochems (v. d. Vaart). Tijd. 2 min. 58 2/5 sec. DRAVERIJEN TE SAPPEMEER. De uitslagen der draverijen waren als volgt: Prijzendraverij lste klasse. Afstand 2015 M.: 1. Olga B (2000) van D. Evenhuis, Gro- niflgen (H. Mensinga) in 3.03 m.; 2. Misse Everharda (2060) van K. G. v. d. Veen, Hardegarijp, (M. Siderius) in 3.04; 3. Orlena B (2000) van D. Evenhuis, Gronin- gen, in 3.05 1/5: Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1600 M.: 1. Quiza (16l6) van G. L. de Jongh te Hilversttm ,(Gee-s€n) in 2.38 4/5 M.; 2. Stormiooper, (1620) van J. Mensinga, Leeg- kerk, (H. Mensinga) in 2.39 2/5 m.; 3. Prinses Duluth (1630) van A. P. J. van dier Kroon, Abcoude, (Vergaayn) in 2.40 1/5 sec. Heat-prijzendraverij 2de en 3de klasse. Af stand 1610 M.: le heat: 1. Present H. (1640) van Stal C. Wassehaar (H. J. v. d. Berg) in 2.29Vt m.; 2e Heat: 1. Present H. (1640) in 2.28 1/5 m. Heat-handicapdraverij le klasse. Afstand 1600 M.: le heat: 1 Karabin (1630) van stal C. te Wassenaar (J. v. d- Berg) in 2 min. 25 1/5 sec. 2e heat: 1. Karabin in 2.25 1/5. Korte baandraverij met handicap. Maxi mum afstand 800 M.: le serie: 1. Q. Petite Annie van M. van Hemmen, Oosterhooge- brug (722) in 1.08 m.; 2e serie: 1. Louise B. v. J. L. Bolt, Zuichorn (745) in 1.06 3/5 M.; 3e serie: Maggy henry van J. M. Schoon, Medemblik (755) in 1.08 3/5 m.; 4e serie: 1. Malie B. van K. G. v. d. Veen, Har degarijp (765) in 1.05 4/5 m. Beslissing: 1. Louise B., (eigenaar) in 1.07 m.; 2. Maggy Henry, (D. Schouten); 3. Malie B., M. Siderius en 4. Q. Petite Amie, (eigenaar). Wielrennen. Wielerbaan Rijswijk. De uitslagen van de gister ojp de Rijswijk- sche Wielerbaan gehouden wedstrijden luiden als volgt: Wedstrijd achter motoren: le rit (30 K.M.) 1. Leene (24 min. 58 4/5 sec.); 2. Linart; 3. Parisot; 4. Asberg. 2e rit (30 K.M.) 1. Linart, 24 min. 331/5 sec.; 2. Parisot; 3 Leene; 4. Asberg. 3e rit (30 K.M.) 1. Asberg, 25 min. 55 sec.; 2. Linart; 3. Parisot; 4. Leene. Totaal uitslag: 1. Linart; 2. Parisot; 3. Leene; 4. Asberg. Tennis DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON. Hollartdsche successen. De voornaamste uitslagen der wedstrijden te Wilbledon luiden: Dames enkelspel: Senorita de Alvarez si. miss Biokerton 9-7 6-4. Miss Helen Wills si. mrs. Watson 6-3 643. Heeren enkelspel vierde ronde: De Mor- purgo si. De Buzelet 64 6-2 6-2. Lacoste si. Austin 6-4 6-4 6-8 1-6 6-2. Tilden si. Landry 64 2-6 2-6 6-1 64. Borotra si. Crawford 3-6 6-4 6-2 7-9 6-3. Dames dubbelspel eerste rondeMiss Boy den miss Akhurst si. miss Davies en miss Gordon 6-3 6-8 6-3. Miss Jacobs en miss An derson si. mrs. Bridge en mrs Macllquhan 5-7 6-3 7-5. Mej. Bouman en miss Colyer si. mrs. Edginton en miss Hardie 6-3 6-3. Mrs. Lycett en miss Ryan si. miss Sterry en miss Fry 6-4 3-6 6-2. Heeren dubbelspel tweede ronde: Cochet en Brugnon si. Crawford en Hopman 10-8 6-2 7-9 4-6 64. E. Borotra en De Buzulet si. Godges en Lester 7-5 4-6 6-2. Boyd en Lob- son si. Collins en Redcliffe 6-3 6-3 64 Lott en Hennessey si. Gregory en Kingsley 6-3 4-6 64). Cochet en Brugnon si. Hughes en Pitt 6-2 6-2 6-4. Paterson en Hodges si. Higgs en Wheatley 7-5 9-7 6-3. Tilden en Hunter si. E. Borotra en De Buzelet 6-4 64 5-7 5-7 6-2. Crole Rees en Eames si. van Kebrling en Kozeluh 6-3 7-9 7-5 4-6 7-5. Gemengd dubbelspel eerste ronde: Rob- son en mej. Canters si. Macintosh en mrs. Haylock 7-5 8-6. Godfrey en mrs. Covell si. Hartz en Frl. Rost 4-6 6-3 6-0. Tweede ronde: Scroope. Cochet en miss Bennett si. Brugnon en miss. Sterry 6-1 8-6. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelia Maria, d. van Jozef Praat en So phia van den Raadt. Alida Johanna, d. van Pieter Stoop en Maria Visser. OVERLEDEN: Pieter Nol, 3 weken. Guurtje Waal, wed. van Simon Gaus, 58 jaar. Jansje van der Laan, wed. van Cornelis Denneman, 73 jaar. Nederland als Waterland. Utigevers-Maat- schappij Elsevier" te Amsterdam. Nederland is het lage land aan de zee, het land, dat, zooals een oud spreekwoord zegt, door de Hollanders zelf is geschapen. Het is of het in den loop der eeuwen door veler ingespannen arbeid weer omhoog ge- bracht wordt uit het water waarin het groo- tendeels verzonken is geweest. Nederland zit aan de Westzijde geheel aan het water, het is doorsneden met vaarten en greppels, met kanalen en rivieren en bedekt met meren en poelen. Het is het land met de rietpluimen en de waterlelies, het paradijs voor wherries en bottertjes maar ook het land van de zeilwedstrijden, waar de ranke jachten als witte vogels door het water der breede plassen schieten. Het is het land, waar de tjalk-schipper moeizaam zijn vaartuig voortboomt, waar ponten vol voetgangers en wagens over de stroomen trekken, maar ook het land waar trotsche zeekasteelen c'.oor breede kanalen binnenstoomen en in drukke havens hun goe- deren laden en lossen. Nederland is waterland, het land van weiden en plassen, waar overal molens hun wieken draaien en waar de wind het water in rimpels trekt of tot krachtige golven bij- een drijft. De vreemdeling uit het land van bergen en rotsen voelt hier de vrede van de wijde open vlakten en ondeigaat de bekoring van riet en waterplanten waaronder stekeltjes en sala- mandertjes een verblijfplaats hebben gevon- den, waar de eenden het kroos slobberen en bruggetjes een overgang van weg naar hof- stede vorrnen. Dit land, dit water, deze lucnten, zoo eigen echt Hollandsch, in beeld te brengen en in meer dan zeventig verschillende foto's vast te leggen, is het werk van den heer H. C, A. van Kampen geweest, de redacteur van de Waterkampioen en een der beste deskundigen op het gebied van varen en zwerven in onze vaarten, kanalen en plassen. In een voorwoord geeft hij tal van nuttige irilichtingen voor zeilers en roeiers en niet alleen in beeld, maar ook in woord liet hij de onvergetelijke schoonheid van ons waterland uitkomen. De uitgeefster heeft destijdc een wedstrijd uitgeschreven om de schoonste en meest ka- rakteristieke foto's uit onze watergebieden te verzamelen en de hier in koperdiepdruk weer- 'egeven reproducties, gekozen uit meer dan 00 ingezonden foto's en gecompleteerd met speciaal uitgezochte opnamen van rivieren en plassen, vormen een keurcollectie, die indruk moet maken. Alle onderschriften worden in vier talen ge- geven en ten gerieve der bezoekers die onze taal niet mach.tig zijn, is nog een uitgave in het Engelsch verschenen onder den titel Holland as seen from the water". Dit boek zal doeltreffender dan elke be- schi'ijving den vreemdeling een indruk van de wondere schoonheid dezer lage wijde landen geven. Tj. PRO ARTE. Deze dameszangvereeniging zal zich a.s. Woensdagavond in den muziektuin doen hooren in werken van ouden datum (Pales- trina o.a.) en van later tijd (Mendelssohn). Waar klavierbegeleiding vereischt wordt, zal die uitgevoerd worden door mej. Igesz uit Schagen. Het zaalconcert van dit dameskoor, inder- tijd in de Unie gegeven, heeft een zeer gun- stigen indruk gemaakt en daarom mag men verwachten, dat het concert van a.s. Woens dag de belangstelling van velen zal hebben. Mej. Jo Imming, alt-zangeres, zal als so- liste optreden met o.a. een tweetal opera aria'. Mej. Imming heeft in Alkmaar reeds meermalen gezongen, en men heeft haar leeren kennen als een temperamentvolle zangeres met een prachtstem. De leiding van het koor berust bij den heer Jac. Jansen, die ook de soliste op het klavier zal begeleiden. A. K. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-Mij. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 29 Juni v. Genua P. C. Hooft (thuisr.) 30 Juni v. Southamp ton. Bintang (thuisr.) 28 Juni te Penang. J. P. Coen (thuisr.) 29 Juni v. Singapore. Krakatau (thuisr.) 28 Juni v. Singapore. Moena (thuisr.) 30 Juni v Hamburg. Rotti (uitr.) 30 Juni v. Bremen. Soemba (uitr.) 28 Juni v. Padang. Riouw 30 Juni v. Amst. n.Hamburg. HOLLANDAFRIKA LIJN. Alkaid (thuisr.) 28 unji te Port Soedan. Heemskerk (uitr.) 29 Juni te Durban. JAVA-NEW-YORK LIJN. Merauke 30 Juni v. Batavia n New-York. HOLLAND-AMERKA LIJN. Bilderdijk 30 ujni v. Suez. Radnorshire, v. Vaucouver n. Rott., 30 Juni 1. v. Londen te Hamuurg. Spaarndam 30 Juni v. Rott. te New Orleans. Lochgoil, v. de Pacifickust n. Rott., 29 J«iC te Panama. JAVA-BENGALEN LIJN. Jacatra 29 uni v Java te Rangoon. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Euterpe 30 Juni v. Amst. n. Hamburg. Poseidon 29 Juni v. W.-Indie, 1. v. Londen, te Hamburg. Proteus 30 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Zeus 30 Juni v. Rott n. Vigo. Bennekom 28 Juni v. Curasao n. Europa. Deucalion 29 Juni v. Amst. te Hamburg. Eos 28 ujni v. Melila te Mostaganem. Ganymedes 29 Juni v. La Guaira n. Pto. Ca- bello. Irene 29 Juni v. Lissabon n. Amsterdam. Medea 29 Juni v. Tanger n Malta. Notos 28 Juni v. Malta te Cette. Orestes 29 Juni V. Samos te Piraeus. Perseus 28 Juni v Lissabon te Oporto. Plluto 29 Juni v. Aarhus n. Amsterdam. Stella 29 Juni v. Constanza n. Constanstino- pel. Theseus 29 Juni v. Odense n. Kopenhagen. Ulysses 29 Juni v. Piraeus n Volo. Van Renssealer (uitr.) 27 Juni te Curasao. Venezuela (thuisr.) 28 Juni v. Curasao h Pto Cabello. HOLLAND00 ST - AZ Ie LIJN. Oldekerk (thuisr.) 30 Juni te Genua. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Waaldijk (thuisr.) 29 Juni v. Rio Janeiro. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Meriones, v. Japan n. Rott., 29 Juni v Pe' ang. Eurymedon 30 Juni v. Amst. n. Batavia. Polydorus, v. Batavia n. Amst, 29 Juni v. Port Said. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Aagtekerk (uitr.) 29 Juni te Fremantle. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 30 Juni v. Carthagena, 1. v. Londen, te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Bilderdijk (uitr.) 30 Juni v. Suez. Koudekerk (uitr.) 29 Juni v. Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg 30 Juni v. Rott. n. Batavia via Londen. Tjerimai 30 Juni v Rott. te Batavia. HOLL AN D—WF. ST-AFRIKA LIJN. Vlieland 30 Juni v. Amst. n. W.-Afrika. Rijnland (thuisr.) 29 Juni v. Duala. Helder (uitr.) 29 Juni te Sapele. Scheldestroom (thuisr.) 29 Juni te Cotonou. Texel (thuisr.) 28 Juni te Sp. Guinea. JAVAaPACIFIC LIJN. Deli, v. Seattle n. Java, 28 Juni v. Los An geles. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (thuisr.) 29 Juni v. Las Palmas. Zeelandia (thuisr.) 30 Juni v. Southampton. Montferland (thuisr.) 30 Juni v. Rio Grande d/S. Zeelandia 1 Juli v .Buenos Aires te Ilmuiden - verwacht, s'-. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde pleegmoeder en tante, Mevr. de Wed. G. GAiiS- WAAL in den ouderdom van 58 jaar. Amsterdam T. Haasbroek- Hessels. N. D. Haasbroek. Alkmaar, 30 Juni 1928. Kennemerstraatweg 53. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 4 Juli a.s., des namidd. 2 uur, op de Algem. Begraafplaats te Alkmaar. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde zuster en behuwdzuster, GUURTJE WAAL, weduwe van den heer Simon Gaus, in den ouderdom van 58 jaar. Heiloo, H. Verwer-Waal. D. Verwer. Beemster, J. Waal. L. Waal-Mehrings. Heiloo, A. Reijne-Waal. P. Reijne. Alkmaar, 30 Juni 1928. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, onze lieve Man en Vader, de Heer C. LODDER, in den ouderdom van ruim 45 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Zoon, A. LODDER-Hari en C. LODDER Cz. Stompetoren, 30 Juni 1928. Bij beschikking van den E.A Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van JOHANNES SWIDDE, smid en rijwielhersteller, voorheen wonende te Obdam, thani wonende te Alkmaar aan het Luttik* Oudorp 59, is bepaald: le. dat vorderingen net daarop betrekking hebbende bewijs- stukken bij den Curator moeten worden ingediend voor den 27sten Augustus 1928; 2e. dat de verifioatievergadering zal worden gehouden op Woensdag 12 September 1928, des voormid- dags te half elf in het Gerechts- gebouw aan den Geestersingel te Alkmaar. Alkmaas, 2 Juli 1928. De Curator: Mr. A. PRINS Sr. Bierkade 11, Alkmaaf. Van partic. f 2200.tegen 5 pet, op solied pand met ruime overwaarde. Br. onder letter G 201 bur. v.d. bL Biedt zich aan voor COSTUUM- en VERSTEL- WERK; ook aan huis. Br. onder lett. E 199 bur. v.d. blad. TERSTOND GEVRAAGD EEN Zich aan te melden 's avonds na 8 uur, Nieuwesloot 59, H5tel „Het Wapen van Haarlem". gevraagd bij Slager SMIT, Zuid- Scharwoude. ongev. 15 jaar, gevraagd, 's mor. gens van 9—1. RITSEVOORT 32. voor hulp in de tuinderij by H. DOORN, Omval 35, Alkmaar. Op een fabriekskantoor wordt gevraagd een Brieven onder no. F 200 bureau van dit blad. PLA1TSIXG VOOR

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3