I PrcvinciaaR nieuws Tijdschpiffen IngszoniSen sfukfeen Eleciifszaken Spovi f^arkibericRiten I Dat benauwde gevocl gezand bij het aftappen van spiritus in brand geraakt en zoo ernstig gewond, dat onmiddel- lijke opname in het ziekenhuis te Oroningen noodig was, waar zij later overleden is. De minister van binnenl. zaken en land- ifouw zal zich heden naar Rotterdam begeven en van daaruit een bezoek brengen aan het Aland IJsselmonde en de Hoekschewaard. Vrijdag zijn onder leiding van den jijksbemiddelaar, den heer H. A. van IJssel- yten, besprekingen gehouden tusschen verte- fenwoordigers van de bij de staking betrok- en werkgevers en werknemers in het Am- eterdamsche loo-dgietersbedrijf. De onderhan- delingen zullen Woensdag worden voortge- tet. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag te vier uur is een hevige brand uitgebroken in de boerderij van den heer Poels te Zevenhoven. In de bijgebouwen van deze boerderij waren 12 groote land- bouwmachines en tractors geborgen, welke toebehoorden aan de gebroeders Rozenberg. Daar de gemeeente Zevenhoven alleen de be- schikking heeft over een handspuit en de twee naastliggende boerderijen ook door het vuur werden aangetast, werd de hulp van Ae brandweer van Nieuwveen ingeroepen, pyelke spoedig met een motorspuit ter plaatse Las. De twee belendende boerderijen en de iods met landbouwwerktuigen konden wor sen behouden, maar de boerderij van den heer Poels brandde met de daar bij gelegen sch uur en hooiberg geheel af. JUBILUEM D. KOUWENAAR. In den huize Couturier te Amsterdam heeft Zaterdagmiddag de heer D. Kouwenaar ter gelegenheid van zijn zilveren feest als Am sterdamsch redacteur van de N. Rott. Crt. receptie gehouden. Uit- alle kringen van de stad en tal va(ft collega's, zoowel van Am sterdam als daarbuiten, werd daarvan ge- bruik gemaakt om hem geluk te wenschen. £)e burgemeester van Amsterdam, als voor- zitter van het eere-comite, was de eerste die den jubilaris toesprak. De heer L. A. P. M. v. d. Broeke bood hem sen schilderstuk aan van Hobbe Smith, een gezicht van het IJ op Amsterdam, namens vele vooraanstaande Amsterdammers en collega's. DeJieer mr. P. C. Swart voerde daarna het woord en bood namens directie en hoofd- rcdactie van de Nieuwe Rotterdamsche Cou- rant" een geschenk aan. Voorts voerden nog het woord de heer Ba ron Kraijenhoff, de heer C. J. Schotel, na mens de Amsterdamsche Pers, de heer riols- boer uit Deventer en de heer Vesters namens de R. K. journalistenvereeniging Nadat de jubilaris had bedankt voor de hem gebrachte hulde, maakte een groot aan tal van de aanwezigen gebruik van de ge legenheid den heer Kouwenaar geluk te wenschen. Een groot aantal bloemstukken uit verschillende kringen was mede aanwezig als even zoovele blijken van hartelijke waar- deering. NOORD-SCHARWOUDE. De inzameling voor het te houden school- feest van de openbare lagere school heeft 426.44 opgebracht. De reis is bepaald op Vrijdag 6 Juli. De oudsten gaan naar den Haag en Schevemn- gen, de jongeren naar Haarlem een omge- -ving- Door het „Kleine Tooneel" zal dezen win ter weder een tooneelwedstrijd georgamseerd worden. Verscheidene vereenigmgen hebben ssich reeds opgegeven. WINKEL. De heer D. Otsen, machinist in dienst van den Oosterpolder, onder Winkel en Nieuwe Niedorp, vierde 1 Juli j.l. zijn veertigjarig ju- bileum als zoodanig. De jubilaris verheugde zich in meerdere belangstelling en van de zijde van zijn polderbestuur werd hem een couvert met inhoud aangeboden. De teekenschool der afd. Winkel van de Vereeniging tot bevordering van het Vak- onderwijs in Westfriesland had op 30 Juni en 1 Juli j.l. een tentoonstelling georgamseerd van alle door de leerlingen der school ge- maakte teekeningen. De uitstalling was ge- schied naar de leerjaren en gaf een goed ■beeld van den geheelen leergang van den cursus. Het bezoek was bevredigend, Be langstelling werd getoond door het gemeen- tebestuur en o. a. door den directeur der ver eeniging. KOLHORN. Op den lsten Juli werd aangevoerd 369 Kg. ansjovis; de prijs was 82 cent per Kg. AKESSLOOT. Door den hevigen wind is op het Alkmaar- dcr mcer een vlet met steenen gezonken. De schipper wist zich te redden door op de mo tor te springen die het scheepje sleepte. Velen waren van gedachte, dat er een jacht was gezonken en er persoonlijke ongelukken had- den plaats gehaa. Gelukkig bleek dit niet het geval. Zaterdagmorgen begaf v. T. zich met zijn paard en kar naar Aikmaar. Bij het ge- vouw van de L. T. B., aan den Kanaaldijk, vermoedelijk door schrikken, sprong't paard pardoes in het kanaal. v. T. wist intijds van den wagen af te springen. Door aldaar aan- wezige werklieden werd het gespan, hoewel beschadigd, op het droge gebracht. Door een defect aan het stuur geraakte Zaterdag een vrachtauto van C. te Castricum aan den Startingerweg te water. Met behulp van paarden was het niet mogelijk de auto op den kant te krijgen, zoodat de hijschkraan .van den heer Met te Alkmaar moest arrivee- ren, die dan ook spoedig de auto op den weg had. Persoonlijke ongelukken hadden diet plaats. draft. In de vergadering van de Ou'dercommissie voor de openbare lagere school werden be- noemd de heeren C. A. van Staveren en L. Bruin Pz., respectievelijk tot voorzitter en secretaris. In de plaats van den heer L. Bruin Hz., die wegens a.s. vertrek naar elders zijn ont- slag heeft genomen, is benoemd tot directeur van de kaasfabriek „Nieuw Leven" de heer V. M. Smit. BEEMSTER. De heer P. de Vries Azn. slaagde dezer dagen ook voor het examen handenarbeid. Toen Donderdagmnamiddag de 19-ja- rige F. van B. zich met groote snelheid per motorfiets langs den Nekkerweg begaf, liep plotseling de voorband van de velg, zoodat hij zijn stuur niet meer meester was. De daar juist aan het werk zijnde 75-jarige J. B. werd ernstig aangereden en zwaar ge wond opgenomen, waarna opneming in het ziekenhuis te Purmerend ncodig geacht werd. De motorrijder kwam er met een ge- scheurd pak en een paar schrammen af. De motor is door de politic in beslag genomen. Naar wij vernemen zullen de buurt- schap Zuid-Beemster en Jisperweg worden aangesloten bij de waterleiding. Verhoogde garantie van verschillende belanghebbenden maakt dit mogelijk. Toen gistermiddag de heer van de Veer uit Bussum na afloop van de motorraces zich per motor in de richting Alkmaar begaf, stak plotseling de heer P. Bakker uit Heer- hugowaard per fiets den weg over, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. De fiets werd totaal vernield, terwijl de zware motor niets mankeerde. Alhoewel de duorijder erg over pijn klaagde en nauwelijks op de linker- voet kon staan, wilde de heer v. d. V. van aangifte niets weten, ondanks de verschil lende opmerkingen van ooggetuigen, dat hem absoluut geen schuld trof." CASTRICUM. Thans is wederom een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den landbouwer R. de R. Het aantal gevallen dat genezen is ver- klaard, is nog niet groot. A1 hoewel de groote aanvoer er nog niet is, het weer werkt ook geenszins mede, was de aanvoer Zaterdagmiddag aan de veiling grooter dan Woensdag. De handel is echter nog erg stug. De prijs die verleden Woens dag werd behaald, kon niet worden bereikt. Een heel enkel mooi partijtje, dat een schar- relaar uit Amsterdam kocht, bracht nog 41 cent per K.G. op, doch gemiddeld werd niet meer betaald dan 0.36 tot 0.38 per K.G. OTERLEEK. Aan onzen plaatsgenoot, den heer Joh. v. Harskamp en zijn compagnon, den heer W. Moeijes te Oudorp is als laagste inschrijvers voor de som van 51.000 de verdere bouw opgedragen aan de uitbreiding voor het te- hius van ouden van dagen „Avondlicht" te Hoorn. WIERINGERWAARD. Bij kon. besluit is burgemeester Haring- huizvn benoemd tot dijkgraaf van den polder Wieringerwaard. DE RIJP. Tot directeur van de gymnastiekvereeni- ging „Bato" is in de plaats van den heer D. Olij, die bedankt heeft, benoemd de heer Jac. ter Laan uit Purmerend. HEILOO. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de aan den heer N. Bruin verleende vergunning tot het in werking houden van een autobus- dienst van Alkmaar naar Haarlem en terug overgedragen aan den heer J. M. van Geelen alhier. PURMEREND. Voor het eindexamen der R. H. B. S. al hier zijn geslaagd: L. W. Noome, C. J. G. de Ridder; G. E. F. H. Delvaux, K. Groot, C. B. Heiloo, J. G. Oosterbeek, K. J. C. ten Bruggencate en P. W. Plas. EGMOND AAN ZEE. Met ingang van gister is de tol vlak voor de Prins Hendrikstichting op den straatweg naar Alkmaar opgeheven. tx njzen nog vele vragen, o. a.is er mi nooit eens een ander reisje mogelijk, dan maar steeds met paard en wagen naar Ber gen? Is Oterleek nu werkelijk zoo achterlijk, dat, wat in andere gemeenten reeds lang uit- voerbaar is gebleken, hier nog altijd bergen van bezwaren ontmoet? Dankend voor de opname, R. H. WITTEVEEN, Oterleek, Licht uitgave W. de Haan te Utrecht vertelt deze week over zielsblindheid en woorddoofheid, waarbij uitvoerig de samen- stelling der hersens behandeld worden. Bij vele interessante afbeeldingen wordt over verschillende menschenrassen geschreven en in een artikel over Bergen en Dalen wordt veel wetenswaardigs verteld over klimaat en bodem. Een geschiedvorscher der oudheid be- schrijft ten slotte het leven van Koningin Hat-Shep-Sut een van de schoonste en ver- standigste koninginnen van Egypte. (Biuien ver ant wooraeiijkheul van de liedac- lit. De opname in deze rubriek bewijst geens zins dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. Een berichtje uit Oterleek, betreffende een vergadering van de schoolfeestcommissie en het daarmede samenhangende schoolfeest, doet me naar de pen grijpen, vertrouwende op uw gastvrijheid, dat het een besclniden piaatsje in uw blad zal erlangen. Allere.rst de vraag: waaraan ontleenen de menschen, die in de „commissie" zitting heb ben, het recht zich schcolfeest-commissie te noemen? Door wie zijn ze in de commissie benoemd? Wie vult de aftredende leden weer aan? De penningmeester ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer, enz., maar, vraag ik in gemoede: is het wenschelijk, dat de commissie zichzelf controleert? Waarom wordt en is er nooit rekening en verantwoor- ding afgelegd? Mogen de buitenstaanders daar niets van weten? Zijn die alleen maar goed om op de lijsten te teekenen? Een bezwaar dat allerwege gehoord wordt, is, dat men's Woensdags voor kermis een schoolreisje organiseert. Met het oog op de kleeding der kleuters is het voor vele moe- ders ondoenlijk om de kinderen Zondags we der behoorlijk in de kleeren te steken, die pas 's Woensdags vuil zijn gemaakt. Twee jaar geleden is dat bezwaar op een ouderavond reeds te berde gebracht en is er rekening mee gehouden, doch ook slechts voor een keer. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Pleidooien. Zaterdag werd aangevangen met de plei dooien in de bekende strafzaak. Het woord was aan mr. Muller Massis, den verdediger der beide Woltmans. Hij begon met hulde te brengen aan de wijze waarop de zaak behan deld is en keerde zich dan tegen het requi- sitoir. In den breede ging hij de handelingen van zijn beide clienten na en concludeerde, dat niet alleen hun kwade trouw niet bewezen is, maar dat integendeel veel van de goede trouw dezer beide beklaagden is komen vast te staan. Behalve tusschen 10 en 15 Juni 1927, toen vader Woltman met Liebermann afsprak, dat er betaling zou plaats vinden, is er geen enkele afspraak geweest, die. op kwade trouw wijst. Pleiters conclusie strekt tot vrijspraak der beide Woltmans, op grond, dat hun schuld en kwade trouw niet is bewezen. Op grond van juridische bezwaren meende pi., dat het ten laste gelegde onder de gegeven om- standighccien volgens de Nederlandsche strafwet niet strafbaar is. Op dien grond vroeg pi., naast vrijspraak, ontslag van rechtsvervolging. Wat de personen der verdachten betreft, merkte pi. op, dat vader Woltman niet de be- doeling heeft gehad, dat hij de Veendammer heeft willen plunderen. Hij richtte de bank op en bracht haar in moeilijke omstandig- heden tot bloei. Geen enkel oogenblik kon het zijn bedoeling wezen, zijn levenswerk af te breken. Wat zoon Woltman betreft, hij was weinig betrokken bij de voorgeschiedenis en bij de bouwspeculaties. Hij stelde bet volste vertrou- wen in zijn vader. Dat de oude Woltman te goeder trouw was, volgt uit de verhouding, die er bestond tusschen vader en zoon. Geen oogenblik zou vader Woltman er aan hebben gedacht om zijn zoon te laten teekenen, als hij er aan gedacht zou hebben dat hij zijn zoon daardoor aan een strafvervolging bloot- stelde. Hieruit leidt pi. af, dat de vader Wolt man is geweest het slachtoffer van personen, die de officier van justitie in zijn requisitoir gewetenlooze lieden noemde. Zoon Woltman had op zijn beurt het voile vertrouwen in zijn vader en alles wat er om heen was. Bovendien was hij bij het groote contract op zijn huwe- lijksreis, hij heeft het eindcontract geteekend, geen enkel oogenblik denkende dat hij pand- briefhouders zou benadeelen. Hierom vroeg pi. voor beide verdachten naast vrijspraak of ontslag van rechtsvervol ging de onmiddelijke invrijheidstelling. Hij deed dit niet enkel voor den zoon, maar ook voor den vader. Waar beiden geheel vrijud gaan en beiden slachtoffer zijn, vroeg pi. voor beiden het ontslag uit de preventieve hechtenis op te heffen. Beiden zijn al zwaar genoeg gestraft. Beiden hadden een prachti- ge positie als directeur en een inkomen van bijna een ton. De oude heer Woltman heeF alles overgegevenj alleen voor de kinderen is nog iets gered. Voor hem is het een buiten- gewoon zware straf, nog langer in hechtenis te worden gehouden. Voor den zoon gelden nog speciale omstandigheden, door pi. in hef licht gesteld. De rechtbank besliste na raadkamer, dat er geen term en zijn om het verzoek tot invrij heidstelling in te willigen. Vandaag wordt de behandeling der zaak voortgezet. DE WEDSTRIJDEN OP HET SPORTPARK. Motorraces. Schitterend weer, droog en zonnig, een flink aantal deelnemers en een aantrekkelijk programma, ziedaar de redenen van de op- komst van het publiek. Reeds een uur voor den aanvang begon de trek naar het Sportpark. Wandelend en fiet- sende, per auto, tram en bussen ging het naar het wedstrijdterrein en toen de races een aanvang namen, waren ongeveer 5000 toe- schouwers aanwezig, om te genieten van de sport, van de sensatie allicht. Want dat laatste vooral is het, wat het publiek trekt: men weet nu eenmaal, dat de snelheidswed- strijden voor motoren niet zonder gevaar zijn, men wil duizelingwekkende snelheden zien En men kan tevreden zijn. Er is snel ge- reden en er zijn ook valpartijtjes geweest Ge lukkig liepen deze laatste goed af, al kwam de heer Bovee leelijk terecht, toen hij over Wiegel heenviel. Met een ontwrichten schou der kon hij, na onder geneeskundige behan deling te zijn geweest, van verdere deelname afzien. Die valpartijtjes! Eigenlijk hadden we er niet zooveel verwacht, want de baan was kurkdroog, zoodat er weinig kans op slippen bestond. Echter bleek de baan niet geheel in orde te zijn! Vooral in de bochten zaten meerdere gevaarlijke kuilen en deze zijn dan ook oorzaak, dat er eenige slachtoffers vie- len. Tijdens de pauze zijn we de baan eens langs gewandeld en hebben ons van haren toestand kunnen overtuigen. Gelukkig is dit de eenige aanmerking, die we moeten maken. Voor't overige zijn de rennen uitstekend geslaagd. De ui'tslagen luiden als volgt: 250 C. C. klasse6 baanronden. Opge- komen 3 deelnemers 1. F. van Riimpt (D.K.W.) 3.35 3/5 (buiten mededinging). 2. Chr. Langmuur (James) 3.37 3/5. 3. G. v. d. Ploeg (Dunelt). Nieuwelingen 350 C. C. klasse; 6 baan ronden Opgekomen 7. lste serie: 1. J. L. v. d. Hoeven (A. J. S) 3.48 2/5. 2. G. A. de Ridder (H. D.) 3.50 3/5. 2de serie: 1. K Chr. v. Egmond (Rex Aame) 3.44 3/5. 2. Joh. W. v. d. Jagt (Ind. Pr.) 3.51. 3de serie: 1. F. B. de Ruyter (F. N) 3 212/5 2. C. Taal (Royal Enf.) 3.25. 3. N. Kuyper (Chater Lea) 3.25 4/5. lste demi-finale: 1. Kuyper 3.24 4/5. 2 Taal 3.322/5. 3. v. d Hoeven 3.48 1/5. 2de demi-finale: 1. de Ruyter 3.21 4/5. 2. de Ridder 3.28 3/5. 3. v. Egmond 3.45. Finale: 1. de Ruyter 3.19 1/5 2 Kuyper 3.19 2/5. 3 de Ridder 3.24 1/5. Kuyper neemt de leiding en is dadelijk een 20 M. voor. De beide anderen betwisten el- kaar de 2de plaats. Als dan eindelijk de Ruyter de fweede plaats inneemt, gaat het op den leider af. In de laatste bocht ligt de Ruyter nog enkele dM.ers achter Kuyper, doch dan stormen beiden razend snel op de finish af en het gelukt de Ruyter als eerste de eindstreep te passeeren met een minimum verschil. Een zeldzaam mooie strijd! Juniores 350 C. C. klasse; 6 baanronden. Doordat Bovee en Wiegel beiden vielen, werd de finale dadelijk verreden. Breeman werd eerste in den tijd van 3.23 2/5. 1. Breeman (F. N.) 3.23 2/5. 2. v. d. Pluym (H. D.) 3.27 2/5. Nieuwelingen 500 C. C. klasse; 6 baan ronden. Opgekomen 7. lste serie: 1. C. Kaptein (Norton) 3.242/5 2. J. G. Goverse (Triumph) 3.27 3/5. 2de serie: 1. A. C. Goverse (Triumph) 3.19 3/5. 2 B. E. Quaglieni (Raleigh) 3.19 4/5. 3. Th. L. D. Bartels (Rudge W.) 3.27 2/5. Onder enorme spanning weet Goverse als eerste over de eindsheep te vliegen, onmid- delijk gevolgd door Quaglieni. 3de serie: 1. J A. Polak (Douglas) 3 27 4/5. 2. J. v. d. Steen (Sarolea), opgegeven. lste demi-finale: 1 Quaglieni 3.22 2/5. 2. Kaptein 3.22 3/5. 3. Polak 3.283/5. Tot op het laatste moment onzeker, wie den strijd zou winnen Bij het ingaan van de laatste bocht schiet Kaptein naar voren, doch kan Quaglieni niet meer bereiken 2de demi-finale: 1. A. C. Goverse 3 23 2/5. 2. Bartels 3.25 1/5. 3. J. G. Goverse 3.32 4/5 Finale: 1. A. C. Goverse 3.15 1/5. 2. Quaglieni 3.15 3/5. 3. Kaptein 3.23 2/5. Vooral het rijden van Quaglieni viel te roemen. Prachtig werden de bochten door hem genomen. Bij den start neemt Quaglieni de derde plaats in. Na eerst Kaptein van de 2de plaats te hebben verdrongen, gaat het op Goverse af. Steeds dichter naderen ze elkaar. 't Is zichtbaar, dat Goverse de bochten niet zoo goed neemt als Quaglieni. Op de rechte einden is Goverse's motor echter sneller. Hij wint dan ook met klein verschil. Juniores 500 C. C. klasse; 6 baanronden. Opgekomen 7. lste serie: 1. W. M. v. Gent (Douglas) 3 06 3/5 2. A. W. v. Dinter (Rudge W.) 3.12 4/5 3. N. Lans (Matchless) 3.20 1/5. 2e serie: 1. P. Oosterbaan (Ariel) 3 11 3/5. 2. H. F. v. Nieuwenhuijzen (A J S.) 3.14 3/5. Finale: 1. v. Gent 3.05 4/5. 2. v. Dinter 3.11 1/5. 3. Oosterbaan (gevallen). Seniores 350 C. C. klasse; 6 baanronden Opgekomen 3. Finale: 1. M. v. d. Berg (H D.) 3.08 2/5. 2. Beverdam (Lady J. A. P.) 3.08 4/5. 3. Achtien (F N.) 3.23. In de eerste ronde reeds maakt Achtien een duikeling. Er wordt opnieuw gestart, doch Achtien blijkt op zijn reserve-motor niet zoo snel te kunnen rijden. De strijd gaat dan ook tusschen v. d. Berg en Bever dam, die in't voordeel van eerstgenoemde eindigt. Seniores 500 C. C klasse; 6 baanronden. lste serie: 1. S. Maasland (Ariel) 3 10 1/5. 2. J. H. P. Jansen (Matchless) 3.27 2/5. 2de serie: 1. J. v. Riessen (F. N.) 3.12 2/5 2 F. A. Vermaak (Ariel) 3.13 2/5. 3. J. de Roocle (Matchless) 3.16 4/5. 3de serie: 1. C. N. v. d. Velde (A. J. S) 3.05 2/5 2. J. H. Rijk (Ariel) 3.05 3/5 3. J. C. v. d. Pijl (Raleigh), opgegeven Een prachtige strijdRijk neemt de leiding op den voet gevolgd door v. d. Velde. Telkens tracht v. d. Velde te passeeren, doch in de bochten moet hij steeds weer in- houden. Dit gaat ronde na ronde, totdat in de laatste bocht v. d Velde er alles op zei en Rijk passeert. Met slechts een halve meter verschil snelt hij als eerste door de finish, lste demi-finale: 1. Rijk 3.03 2/5. 2. v. Riessen 3.05 1/5. 3. Maasland 3.11 1/5. 2de demi-finale: 1. v. d. Velde 3.08 2/5 2 Vermaak 3.09 4/5. 3. Jansen 3.27 2/5. Finale: 1. Rijk 2.59 3/5. 2. v. d. Velde 3.03 4/5. 3. v. Riessen 3.04 1/5. Dit was zeer zeker de mooiste strijd van den dag. Na een valschen start, wordt op nieuw begonnen v. d. Velde's motor aarzelt even, waardoor hij dadelijk achter raakt. De twee anderen bestrijden elkaar elken centi meter grond. Eerst is v. Riessen voor, doch na eenige ronden moet hij de leiding afstaan aan Rijk. Deze loopt dan snel uit Dan gaat v. d. Velde op van Riessen af en slaagt er in, hem in de laatste ronde te passeeren. Rijk maakte in dezen strijd den snelsten tijd. Zijn gemiddelde snelheid was 77.4 K M. per uur! Handicap-wedstrijd over 12 ronden tus schen de winnaars van de klassen Juniores en Seniores 350 C. C. en 500 C C 1 v. Gent (handicap 350 M.) 5.51. 2. Breeman (handicap 600 M.) 5.57 4/5. 3. v. d. Berg (handicap 300 M.) 6.14 1/5 4. Rijk (scratch), opgegeven. Rijk, die een zware handicap had, reed een goeden wedstrijd. Terwijl iedereen verwacht- te, dat hij de tweede plaats zou veroveren, moest hij in de laatste ronde wegens motor- pech opgeven. v. Gent won dus het gouden horloge, uit- geloofd door B. en W. van Alkmaar. 't Was ongeveer 5 uur, toen de wedstrijden geeindigd waren De regeling was in goede handen. Bijzonder yermeldenswaardig is wel, dat door middel van twee loudspeakers (af- gestaan door de fa. de Wild, alhier) het pu bliek steeds op de hoogte gehouden werd van het verloop van den strijd. De pauze werd opgevroolijkt door muziek, die door middel van de loudspeakers ovei het veld werd rondgebazuind. De V V. V. „Alcmaria" kan op een goed geslaagien dag terugzien. de Internationale wedstrijden TE ROTTERDAM. „Koekoek" in actie. Ter gelegenheid van de Olympische spelen wordt te Rotterdam een internationale kegeb wedstrijd gehouden. Daaraan wordt deelge-. nomen door 350 clubs. Ook enkele Alki maarsche clubs behooren tot deze deelnemers. Van deze gooide Zaterdagavond „Koekoek het respectabele aantal hout van 325, waar« onder niet minder dan 17 negens. Dit kolos- saal aantal werd bereikt ondanks dht een der spelers in een ongelukkig oogenblik slechts 47 wierp. Het enthousiasme bij deze kranige Alkmaarsche prestatie was geweldig, De Nieuwe Rotterdammer Courant schrijft er in het Zondagochtendblad als volgt over: „Er is gister heel druk gekegeld, doch de spanning kwam eerst des avonds toen Koekoek" uit Alkmaar een zeer verdienste-> lijk totaal bereikte van 325 hout, waarmee ze een prachtige kans maakt, op het clubkam- pioenschap, doch nauwelijks was de blijde boodschap per telephoon aan de clubgenooten in Alkmaar doorgegeven, of het Rotterdam sche „Eva" wierp in al haar onschuld een hout meer, zoodat de vreugde van „Koekoek" van zeer korten duur was." Waarschijnlijk zal „Koekoek" deze week' nog wel enkele plaatsen zakken, maar het totaal van 325 hout is in deze internationale ontmoetiiig voor de Alkmaarsche koekoekia- nen een zeer verheugend resultaat. Paardensport. Quo Vadis, de dravershengst van den heer D. A. van Stralen, zal ingeschreven worden en starten in den grooten prijs van Win- schoten, le Id. pr. dr. 2300 M. te loopen tt Winschoten Zondag 15 Juli. Nobilissimus, de 8-j. br. draversruin van Captain Henry v. Atalanta is verkocht aan den heer J. Bolwijn, Queen S. 5-j. br. dra- versmerrie van Rez Rond U Jessy Paul H aan den heer D. Evenhuis, Rim'boe, 4-j. br. dravershengst v. Dictator Todd u Miss Lou Mc Kenney aan den heer K. Makken, alien te Groningen. ALKMAAR, 3G Juni 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 Paarden 150—/ 300; 15 Melkkoeien 225360; 72 Nuchtere kalv. (slacht) 82554 Vette Schapen 34— 44.50; 18 Lammeren 16—/ 22; 35 Schrammen 2434; 62 Biggen (10 we- ken) 10-/ 17. ALKMAAR, 2 Juli 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aauvoer en prij zen als volgt: 50 vette koeien 240—/ 400; 8 vette kalveren 65—/ 120; Vette kalveren per ned. pond 1.101.35; 43 Nuchtere kalv.; 851 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.64—/ 0.67Zouters per ned. pond 0 68—/ 0.70. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juli '28. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden Groentenveiling waren a nvcer en prijzen als volgt: 230 stuks Blo-mikool, le s. 6.70—/ 11.90; Bloemkool 2e s. 2.10 per 100 stuks; 4500 bos Wortelen 6 50— 7.80 per 100 bos; 40.000 K.G. Aardappe- len: Schotsche muizen 4.90--/ 7.10; Drie- lingen 2.50—/ 4; Kleine 1, alles per 100 K.G. PURMEREND, 30 Juni 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 1.02—/ 2.02 pr zak, 25 K.G.kl. Aardappelen 0 44—0.56 p. zak, 25 K.G.; Tuinboonen 1.05—/ 1.15 per zak, 15 K.G.; Doperwten 11.5012.50 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 0.72 per K.G.; Klapbessen f 2.10 per 10 KG.; Perziken 9 per 100; Aardbeien 0.50— 0.66 per K.G. BEVERWIJK, 3i Juni 1928. Coop. Tuim bouw Vrije Groenten Fruitveiiing. Groene Komkommerveiling. De prijzen waren voor le s. per 100 stuks 9.25—/ 5. Aanvoer 104 kisten. Asperges in div. kwaliteiten 16 61 cent; hout 4—11 cent; Wortelen 6—11141 cent; Soep groenten 2—5 cent per bos; Aardbeien vroege 0.95—/ 1.30; Jacunda z.d. 1.201.85; Zachte Franschen 35 45 cent per slof; Gele Komkommers le s 10 13K> cent; Konkommers 2e s. 59 cent; id. stek 1214 cent; Bloemkool 622 cent per stuk; Doppers 2530 cent; Peulen 38— 40 cent; Spercieboonen wagenaars 62- 64 cent; Meerboontjes 97 cent; Tomaten 25— 45 cent; Tuinboonen 8—/ 10 per K G.; Sla 1340 cent; Postelein 30—40 cent per kist; Bruine capucijnders 13.50 per 100 pond. Frambozen 40 cent per doosje. BEVERWIJK, 30 Juni 1928. „Kennemer- land." Aan de Zaterdagavond gehouden export-aardbeienveiling varieerden de prijzen per 100 K.G. voor Jecunda z. d. 31.50 45. Coop.: „De Vrije Veiling." Jecunda z. d. 31.5045; Vroege z. d. 30—/ 33; Fa- brieksprijzen 37.5040. BOVENKARSPEL, 30 Juni 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 68.50; Bloemkool 2e s. 1 5.70; Bloemkool 3e s. 0.75; Gr. Sch. muizen 2.60—/ 3.85Kl. Sch. muizen 1.50—/ 1.70; Ninetyfold 2.20—/ 2.55; Kl. Ninetyfold 0.50; Kriel 0.30—/ 0.40; Blauwe aardappelen 4.15. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juni '28. Schotsche muizen 4.805.70; Drielin- gen 2.20—/ 3.10; Kleine 1.30—/ 1.50/ Kriel 0.90—/ 1.20, alles per 100 K.G.; Bl. kool 46 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1.60 per 100 stuks. Aanvoer: 181700 K.G. Aardappelen; 1415 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 30 Juni 1928 Schotsche Muizen 4.706.40; Drielin- gen 2.504.10; Kleine 1.40—/ 1.70) Bloemkool le s. 611; Bloemkool 2e 2.30; Tomaten A 52.90; Tomaten 0 45; Tomaten CC 19.90. Aanvoer: 70250 K.G. Aardappelen; 52 K.G. Tomaten en 129 stuks Bloemkool. K: 5 V. I Ef A als gevolg van slechte spijsvertering. zal spoe- chg verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag- pillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. .Foster's Maagpillen Alom verkri>)gbaar f 0.65 per flacon. /A

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6