hlumiiE CiiiiiL Vraag en A&ibod. Honderd derate Jaarpng. Binnen&and Rechtszaken BwitenBawd No. 159 1928 Katerdaf I Jsili. ftadio-hoekje Zondag 8 Juli. - HUversum, 1060 M. 10.30 V. A. R. A. Concert. Zondiagochtend-programma. Hugo de Groot, viool. Joh. Jong, orgel. Spr.: E. Kupers, seer, van het Ned. Vcrbond van t/akvereenigingen: De llde Internationale Arbeids-conferentie te Geneve. j.2-30 Lunchmuziek door het Trio Ver- ^ey. 3.Aansluitjng van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest onder hiding van Ignaz Neumark. Mara Dyx- hoorn, zang. Adolphe Poth, obligaatviool. in de pauze een pianoconcert door F. Pfeif- Jer. 5.-6.45 Concert door het Omroep- orkest onder leiding van Nico Treep. Annie ■Lie-man, sopraan. Egb. Veen aan den vleugel. 1>L Klein, fluit. 7.— Drie godsdienstige stu- dio-uitzendingen. Spr.: Ds. W. Mackenzie: De mensch als arbeider. 8.—Pers- en sportberichten. 8.15 Aan- sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. 'Soiistenconcert. Het Residentie-orkest onder fielding van Prof. G. Schneevoigt. Renee Che- met, viool. In de pauze pianoconcert door F '■Pfeiffer. 10.15 Causedo door W. Vogt over Nederlandsche Sagen. 11.15 Sluiten Huizen, 340-9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (K. R- O.-kerkdienst ook 1870 M.) 8.30 N. C R. V. Morgenwijding, onder leiding van Joh de Heer. "Sam enzang met zijn echtge- noote Rede: Want een iegelijk die den naam des Hceren zal aanroepen zali zalig worden. 10 15 K. R. O. Dienst in de St. Dommicus- kerk te Amsterdam. Het koor der kerk onder leiding van G. Kimmyzer zingt: de Missa Regina Pacis, van W. van Kalmthout voor 4st. mannenkoor. Predikatie door Kapelaan E Teppema: Gods zorgvolle liefde. Na de H Mis het „Laudate Dominum" van Jan ik'ieland. De organist speelt daama een fant. dp den gezongen Missa 12.30—1.30 Lunch muziek door het Trio-Winkels 1.30—2.— Literair halfuurtje door Flerman de Man. Boekbespreking. 2—4.30 Uitzendmg van het Concert te geven door de Amsterdamsche or- kestvereeniging onder leiding van Frans van Diepenbeek in Artis te Amsterdam. 4.30— 5 Ziekenhalfuurtje door Pastoor Willen- borg te BloemendaalHet zieken apostolaat. 5 50 N. C. R. V. Dienst in de Ned. Herv. kerk te Broek op Langendiik. 1. Orgel. 2. Zingen: Ps. 118 7 en 8. 3. Votum. 4. Ge- loofsbelijdenis. 5. Gez. 52 13. 6. Lezing v. d H Schrift: Deuteron. 30/8-14 en Rom. 10 8—27. 7. Gebed. 8. Zingen Ps. 25 2 en 4. Tekst: Spreuken 24 11. 9. le ged preek. 10. Gez. 62 3 en 9. 11. 2e ged. preek. 12. Dankzegging. 13 Slotzang: Ps. 57:5.14. Zegenbede. 15. Orgelspel. 7.45—8 15 Spr K. R. O.: E. E. Ribbergh te Houthem: Het Koningschap van Christus in de Katholieke literatuur. 8.15 K. R. O. Fransche concert- avond. K. R. O.-orkest onder leiding van Martin van der Ende Greta Sant'hagens, sopraan. 10.45 Epiloog onder leiding van Jos. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert door de militaire kapel. Fi. Blake, sopraan. S. Logan, bariton. 5.45 Gedichtenvoorlezmg. 6.05— 6.50 Bach-cantate no. 93. E. Suddaby, so praan. H. Nesbit, alt. L. Gowings, tenor. R. Brechin, bas. Het omroep-orkest en -koor van Glasgow 8.15 Dienst in de St. Martin m the Fields-kerk. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsberichten. 9.25 Het London kamer- orkest en S. Fischer, sopraan. 10.50 Epiloog. Parijs JRadio-Paris1750 M. 12.20 Re- ligieuse causerie en concert. 1.052.10 Or kestconcert. 4.50 Dansmuziek. 8.05 Kinder- half uurtje. 8.50—11.20 Concert. Orkest en Mme. Faber. Mile Mancy, zangeressen. Tot slot dansmuziek. it Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 1.202.50 Orkestconcert. 3.40—4.20 Piano-analyse en -concert. 4.20 —5.05 Motorwedrennen Nurbtirgring. 5.10 7.05 Drie verschillende voetbalwedstrijden. 8.35 Wiener-avond. I. Schlosa, sopraan. J. Schommer, tenor. Dr. Fortner, spreker. De Wiener Schwalben, Schrammeln. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 /A. 6.50 Morgenconcert. 9.20 Morgenwijding. 11.50 Orkestconcert. 2.20 Kinderzang. 5.206.50 Concert in het Oostzeebad Swinemunde. 8.50 Cabaret Resi Langer, Alfr. Strauss, Ed. Karin, Max Ehrlich. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.50—8.50 Morgen concert. 9.35 Morgenwijding. 11.15 Kerlc- ■dienst. 11.50 Openluch.-orkestconcert. 12. Orkestconcert. C20 Orkestconcert. 4.20 Athletiekwedstriiden. 6.20 Zwitsersche liede- ren. 8.20 „Die Fledermaus", operette in 3 acten van Strauss. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Brussel, 500 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6 50—7.50 Orkestconcert. 9.20—10.35 Con cert in de Kurzaal Ostende. Maandag 9 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.302.— Lunch muziek door het Trio Groeneveld. 6.-7.45 Concert door het Omroep-orkest. Emma Py- nappelOpetz, viool. Egb. Veen aan den vleugel. 8.Causerie door Louis Schmidt over het Kurhaus-programma. 8.15 Concert. Aansluiting van het Kurhaus te Schevenin gen. Volksconcert door het Residentie-orkest onder leiding van Ignaz Neumark. Charles van Isterdael, cello. In de pauze optreden van het Quintet Classique des Cosaques du Terek onder leiding van P. Soetlanoff. 10.30 Persberichten. Daarna weder optreden van de Terek-kozakken. Huizen340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.—1— CariHon- bespeling van het Kon. Paleis op den Dam te Amsterdam door J. Vincent. 4.5.Zie- kenuurtje onder leiding van J. Valk. 6.15 7.Fotografieles. 7.30—8.Zangcursus door Jac. Ph. Caro. 8.Concert. Spr.: Mej. W. Klinkert: Een nieuwe richting in de ■"MeisjesopvocdingP. C. Tolk: Het Blauwe Busje. Mej. N. Vertregt, alt. J. Schaaf, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-con, cext, piano en sopraan. 12.50 Dansmuziek. 1.20-2.20 OrgeTconcerf. 4 20 ChSeSfcdflKr^fe: Pii geleden jifdmb- Thergen, 3at een onbewoond perceel waar cert. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Trio-concert, piano, viool en cello. 6.40 Voor padvinders(sters). 6.50 Nieuws berichten. 7.05 Trio-concert. 7.20 Dram, cri- tiek. 7.35 Pianomuziek van Debussy. 7.45 Fransche causerie. 8.05 Helen Billiland, so praan. 8.20 Variete. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The new health insurance. 9.40 Speech van Lord Birkenhead. 10.Nieuws berichten. 10.05 Muziek van Elizabeth Pos- ton. E. Suddaby, sopraan. S. Robertson, bas. A Brosa, viool. V. Hely—Hutchinson, piano. 10 35 Het Slydel Octet. 11.20—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Or kestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 9.05— 11.20 Concert. Orkest. G. Collin, zang. R. Soetens, viool. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkest concert. 6.207.15 Kamermuziek. Het Kun- kel kwartet. 7.50 „Die Fledermaus", operette in 3 acten van Joh. Strauss. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezin gen. 8.50 Concert door Arthur Guttmann's Ufa-symphonie- en -jazzorkest. Daarna tot 12.50 Dansmuziek uit Miinchen. Hamburg, 395 M. 6.15 Orkestconcert. 8.20 Vocaal concert. 9.20 Concert. Norag- kamer-orkest. R. Krug, piano. H. Wendt en W. Marx. zang. 11.20 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 6.507.50 Orkestconcert. 8.35 Gramofoon muziek. 8.5010.35 Concert in het Casino te Spa. In de pauze voorlezing. Doorzitten bij Wielrijden, Stuk- loopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Hui'd door de zon, verzacht men dadelijk en geneest men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met MOORDENAARS VEROORDEELD. De Landraad te Tandjong Balei heeft, blij- kens een Aneta-bericht uit Medan, vonnis ge- wezen in de moordzaak van den assistent Ro bert Allan, werkzaam op de onderneming Soengei Roembia, die door bijlslagen ver- moord werd. Van de vier hoofdbeklaagden werden er drie tot achttien en een tot vijftien jaar ge- vangenisstraf veroordeeld. Twaalf medeplich- tigen kregen twee jaar en zes maanden en een vier jaar gevangenisstraf. Ook in een andere moordzaak is een uit- spraak gevallen, en wel in het drama, dat in November verleden jaar te Siantar voorviel en waarbij een vrouw en zes kinderen ge- wurgd en in een ataphuis verbrand werden. Van de drie hoofdbeklaagden werden twee ter dood en een tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Twee medeplichtigen kre gen twaalf en twintig jaar. Vier beklaagden werden vrijgesproken. DE AANRIJDING ONDER DRI EWE GEN. Wij maakten in een der telegrammen van ons vorig nummer reeds melding van het ernstige ongeluk onder Driewegen (Zuid Beverland) waar de auto van dokter Folmer gister door den locaaltrein is aangereden en de dokter gedood werd. Over dit ongeluk vinden wij in de Goesche Courant de volgende bijzonderheden vermeld: Hedenmorgen heeft te Driewegen een ver- schrifckelijk ongeval plaats gevonden, dat in geheel Zuid-Beverland een diepe ontroering zal verwekken. Dr. H. R. Folmer, arts te Driewegen, werd in de nabijheid van zijn wo- ning, toen hij1 per auto den locaalspoorweg wilde oversteken, door een motorwagen aan gereden en dermate gewond dat de dood spoe dig intrad. Omtrent de toedracht van het tragische on geval vernemen we het navolgende. Toen te omstreeks 10.50 u. de locaaltrein uit de rich- ting Oudelande naderde,. stak Dr. Folmer met zijn auto de spoorbaan over. Hij kon den overkant evenwel niet meer halen, de trein reed tegen het achterste gedeelte van den auto op, die geheel vernield werd en eenige meters werd weggesmeten. Dr. Folmer, die zich ge heel alleen in den auto bevond, werd aan den kant van de spoorbaan geworpen. De veld- wachter van Driewegen, de heer Jobsen, zag het ongeluk gebeuren. Hij snelde naar de plaats des onheils, teneinde hulp te bieden. Op zijn vraag aan Dr. Folmer of deze veel pijn leed, kreeg hij ten antwoord: „Mijn rug is stuk, ik ga sterven ik ga dood." Veldwachter Jobsen stuurde onmiddelijk bericht naar de woning van den getroffene en eenige minuten later was mevrouw Folmer ter plaatse. Ook haar vertelde Dr. Folmer dat zijn einde nabij1 was. Men heeft den zwaar ge- wonde naar zijn huis vervoerd, waar hij spoe dig na aankomst overleed. De artsen J. v d. Made, Griep, Huese en De Boer, die zich da delijk naar hun collega begaven, konden slechts den dood constateeren. Op den auto en op den motorwagen van den locaalspoorweg is beslag gelegd. Hedenmid- dag arriveerde in Driewegen de justitie uit Middelburg al, teneinde het onderzoek te doen aanvangen. In Driewegen en omstreken, waar Dr Fol mer circa 35 jaren als arts gevestigd was en waar hij zich door zijn kunde en door zijn persoonlijkheid velen aan zich verplichtte, is de verslagenheid algemeen. Doch ook in de andere plaatsen van Zuid Beverland zal van het tragische ongeval met ontroering worden kennis genomen. Dr. Folmer toch was door zijn maatschappelijk werk een der vooraan- staande mannen van ons geweest. Vele jaren achtereen bekleedde hij het voorzitterschap van den Geneeskundigen kring, hij was voor- zitter van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op Zuid- en Noord- Beveland, lid der Gezondheidscommissie en bekend door zijn folkloristische onderzoekin- gen. Het ongeval heeft Zuid-Beveland een ern- stigen slag toegebracht. Dr. Folmer zou in Sept. a.s. 59 jaar ge- veerde hij. Deze twee feiten naast elkaar be- zien, wijzen er op welk een kracht, welk een vitaliteit nog in dezen man school. Aan een werkzaam lev en, aan de loopbaau van een merkwaardige, interessante persoon lijkheid1 is plots, op ruwe wijze, een einde ge- maakt. Bij1 dit sterven past een woord van deelna- me aan de achterblijvenden, die in den doode een hoogstaand en goed man en vader ver- liezen. Aan de Zuid^Bevelandsche samenleving is een krachtige stut ontvallen. In onze herinnering zal Dr. Folmer blijven voortleven als een stoere werker, die ondanks zijn drukke beroepsleven tijd vond om als een echte Zeeuw de Zeeuwsche belangen te helpen bevorderen. HET HOTEL IN DE VIJZELSTRAAT TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal Maandag a.s. een aanvang worden gemaakt met den afbouw van het hotel in de Vijzelstraat. De betreffen- de opdracht is gegeven aan de architecten- firma G. van Arkel en H. J. Breman aan de Heerengracht te Amsterdam. De afbouw van het hotel, dat den naam „Grand Hotel" blljft behouden, zal ongeveer zes maanden in be slag nemen. Het Hotel zal op ruimeren voet worden afgebouwd dan oorspronkelijk gedacht was. O.a. zullen alle betimmeringen in Cuba- mahoniehout worden uitgevoerd. De eetza- len, restaurant, groote hall, alle gelegen op de beletage, en voorts de halls, trappen en gangen zullen lambriseeringen in gekleurd manner krijgen. De verbinding van de verschillende verdie- pingen onderling zal geschieden door drie doorloopende trappen en acht liften. Bij elke hotelkamer komt een in manner uitgevoerde badkamer. Boven de vijfde verdieping wordt een dak- tuin ingericht, welke direct met de lift bereik- baar is. In verband daarmede is de vijfde verdieping voorzien van een dubbelen vloer, zoodat men op deze verdieping geen hinder zal hebben van de bezoekers van den daktuin, die aan 500 personen plaats zal bieden. Een zeer modeme keuken zal op de eerste entrecol_ onder de beletage worden ingericht. Het ligt in de bedoeling het Hotel niet eer- der te verkoopen of te verhuren, vodr het ge heel gereed zal zijn. Er moeten reedh verschillende reflectanten zijn; voorts zijn er buiterilandsche firma's, die op de winkelhuizen reflecteeren. DE INT. UNIE VAN VOLKENBONDSVEREENIGINGEN. Te ongeveer half drie kwamen de leden van de Unie van Volkenbondsvereenigingen gister te Amst. aan. Zij maakten 'n rondtocht door de stad en vertoefden eenigen tijd in het Rijksmuseum, waar voornamelijk de Rem- brandts bezichtigd werden. De rijtoer ein- digde bij het Koloniaal Instituut, waar door de Amsterdamsche afdeeling in de Aula een tea werd aangeboden en waar door enkele leden toespraken gehouden werden. De heer E. Heldring voerde het woord na- mens de afdeeling Amsterdam, terwijl ook mr J. Limburg en graaf Bernstorff toespra ken hielden. Aan het dien avond in huize Couturier door de gemeente aangeboden diner zaten aan behalve de burgemeester van Amsterdam, de wethouders ter Haar en Drabbe en een aantal raadsleden, ongeveer 140 congresleden. Bij het begin van den maaltijd heette bur gemeester de Vlugt de gasten welkom na- mens de stad Amsterdam, en stelde een dronk in op de verschillende staatshoofden der aan- wezige gasten Graaf Bernstorff dronk daar na onder instemming van de aanwezigen op de Koningin der Nederlanden. Bij het dessert hield burgemeester de Vlugt een rede. Prof. Dombinsky beantwoordde deze rede. Hij bracht dank namens de congres- sisten aan het gemeentebestuur van Amster dam voor de hartelijke ontvangst te Amster dam. Spr. herinnerde aan het groote ver leden van ons land in het algemeen en van Amsterdam in het bijzonder. De eongressis- ten waren getroffen door de internationale gedachte en die van menschenliefde, die zij ook nu weer in ons land hebben gevonden. Spr. wees op zijn bezoek aan het Rijksmuse um, waar hem vooral getroffen heeft het werk van den grootmeester Rembrandt. Uit deze werken sprak hem toe de realist en de idealist. Deze twee gedachten van realisme en idealisme moeten ook hen die in de Unie van Volkenbondsvereenigingen samenwer- ken bezielen. Dank zij deze gedachte meent spr., dat in dat land het congres is geslaagd. Hij bracht tenslotte dank aan den burge meester voor zijn hartelijke woorden (ap- plaus). Spr dronk op den voorspoed en wel- vaart van Amsterdam. Tot laat in den avond bleef men gezellig bijeen. DE REMMEN BIJ ONZE SPOOR- WEGEN. Naar het Hbld. verneemt zullen evenals b.v. in Duitschland de wagens der Neder- landsch spoorwegen vorzien worden van de Kunze-Knorr-rem. HET KLOMPENWETJE. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam, heeft, naar aanleiding van het wetsvoorstel tot wijziging van de tarief- wet 1924 ten aanzien van het invoerrecht voor klompen, aan de Eerste Kamer een adres gezonden, waarin zij zegt de beslissing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal inzake dit wetsontwerp te betreuren. De Kamer van Koophandel verzoekt de Eerste Kamer hare goedkeuring aan het wets ontwerp te onthouden. DE KERMIS TE DORDRECHT. Bij de behandeling der vigeerende gemeen- tebegrooting is op voorstel van drie raadsle den besloten, dat B. en W. prae-advies zou- den uitbrengen over wederinvoering der in 1919 afgeschafte kermis. Het college bericht thans den raad, dat de grootst mogelijke meerderheid van B. en W, de wederinvoering ontraadt, terwijl een miih derheid in beginsel daartegen niet gekant is. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 25-jarige havenarbeider M. Kriekai^ uit 's-Gravenhage, is bij het zwemmen in de Oosterhaven te Schiedam verdronken. INBREKERS BETRAPT. Gistermiddag werd de Arnhemsche politic gewaarschuwd door bewoners van Schaar# schijnlijk werd ingebroken. Een politieagent stelde een onderzoek in en betrapte op hee- terdaad twee bekende inbrekers uit Veenen- daal, de gebroeders S., een van 24 jaar en een van 27 jaar. Zij hadden zich door een pa- neel uit de achterdeur te trappen toegang tot de woning verschaft en waren juist bezig met het openbreken van eenige hasten. Zij werden geaaresteerd en aan de politie overgeleverd. KORTE BERICHTEN. Gisternacht hebben eenige onbekende lie- den zich toegang verschaft in de woning van de familie R., aan de Stationstraat te Ber- gen-op-Zoom. Er werd een aanzicnlijk bedrag aan Hollandsch en Belgisch geld ontvreemd. Van de daders geen spoor. Tot voorzitter der vereeniging van kerk- voogdijen in de Ned. Herv Kerk in plaats van wijlen den heer G. W. Mortier is gekozen de heer J. A. Bakker- president-kerkvoogd te Menaldum en lid der Tweede Kamer. In de vacature-J. A. van Zutphen heeft de beshiursraad van het Ned. Verbond van Vakvereeniglngen tot lid van het Verbonds- bestuur benoemd de heer K. de Jonge te Am sterdam, voorzitter van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders. Door verbreking van een koffer, staande op een zolderkamertje in een perceel op het Waterlooplein te Amsterdam, is een bedrag van 3350 gestolen - De stoker J. Burger, uit Amsterdam, die de vorige week Dinsdag bij de carbidont- ploffing op den stoomtreiler Julie Streiff IJM 159 zeer ernstige brandwonden kreeg, is gis- termorgen in het Anthoniusziekenhuiste IJ- muiden overleden. Onder voorzitterschap van prof. dr. Byvanck werd gister te Almelo de algemeene vergadering van den Nederlandschen Oud- heidkundigen Bond gehouden. Het hoofdbestuur van het Nationaai Verbond van Gemeente-ambtenaren in Ne- derland heeft aan de gemeentebesturen een adres gericht, waarin het er op aandringt dat in een algemeene verordening het aanne- men van steekpenningen verboden wordt. De president-directeur van de Rijksver- zekeringsbank, de heer W. Noest, zal binnen- kort uiterlijk op 1 Januari a.s. als zoo- danig aftreden wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Bij grafwerk te Someren zijn tien oude munten van de grootte van een gulden en eenige ter grootte van een rijksdalder gevon den, geslagen tusschen 1685 en het laatst van de 18e eeuw. Dr. Folmer te Driewegen, die, zooasl wij gisteren onder de telegrammen meldden, met zijn auto dor een trein is aangereden op een on on men wonden overleden. Gistermiddag zijn een man en een vrouw op het Damrak door een vrachtauto overreden. De man bekwam vermoedelijk een beenbreuk en de vrouw een bloedende wonde aan het hoofd. De politie stelt een onderzoek in. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen. enz. TE KOOP EEN KINDERWAGEN en tevens een BOX. BOOMKAMPSTRAAT 20. TE KOOP: Eikenhouten WASCHKAST met marmer opzet en spiegel, benevens 2 complete WASCHSTELLEN voor 45. Adres te bevr. bureau van dit blad. DAMESFIETS TE KOOP: le klas, in uitstekenden staat. Adres „Idylle", Guurtjes- laan 3, Bergen (N.-H.) 2 prima DAMESRIJWIELEN z. g. a. nieuw 35 en f 24, een HEERENRIJWIEL met Torpedo 23, alles onder garantie. LANDSTRAAT 16. Buffetten 35, Tafels vanaf 1.50, reu- zen partij spotgoedkoope Stoelen, Cylinder- bureau 35, Linnenkasten, Dressoirs, alles prima tweede hands in P. VENNIK's Meu- belwinkel, Koningsweg No. 30. DAMESRIJWIEL, pracht rijwiel met nog nieuwe banden, vrywiel en kettingksst, gegarandeerd prima, moet weg, 17.50, electra Stofzuiger 25. RIDDERSTRAAT No. 6. Voor prima gebruikte Meubelen naar Ver- kooplokaal „Hollandia" alsook voor Bad- kuipen, Bedden, Naaimachines, Pathefoons, Lampen enz. J. L. SOSTMAN Jr., Ridder- straat 6. TE KOOP EEN PATHeFOON met 35 platen. Adres te bevr. bureau van dit blad. TE KOOP EEN ROEIBOOTJE. Adres Kooimeerlaan 87, Vier Staten. TE KOOP een in uitstekenden staat ver- keerend JONGENSRIJWIEL voor 25. LANGESTRAAT 66. MARINEKIJKERS TE KOOP a f, 10 per stuk. KAREL BOS, Hekelstr. 15, Alkmaar. TE KOOP voor oud: trouwringen, gouden en zilveren horloges, gouden vestkettingen, gouden armbanden, koffielepeltjes en zwarte granaten kralen. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP AANGEBODEN een goed on- derhouden Amerikaansche STRANDTENT. ZEGLIS I. TE KOOP, zeer billijk, Inmaakpotten, 7 a 8 stuks. Br. en Keulsche. Tevens Kleerenrek en stevig trapje van 5 treden. Adres Bureau van dit blad. Groote partij RAMEN TE KOOP, zeer ge- schikt voor broeikassen, kipper okken enz. diverse maten, aan de houtwerf Electrische Zagerij Alkmaar. TE KOOP AANGEBODEN een goede taKFIETS. BAANPAD 24. PRISMAKIJKER .VfiAAGD, IHAGEE Aangeboden. Adres TESSELSCHADESTRAAT 3. TE KOOP GE- CAMERA 10 X 15 TE KOOP SCHRIJFMACHINE Smits- Rremier No. 10, gekost 300 nu 100, STUDIEPIANO 40, HARMONIKA 5. Adres: KEFTGRACHT 2. - TE KG OP e'en in goeden staat zijnde HEERENFIETS tegen billijken prijs, desge- wenscht met belastingplaatje. Adres BIERKADE 15. TE KOOP EEN PALINGKRAAM groot 2X2 met nieuw zeil en dak. UITENBOSCHSTRAAT 59. MEISJESRIJWIEL TE KOOP, leeftijd 8 tot 12 jaar. RAMEN 26. Een gebruikte VELO-WASCHMACH1NE met wringer f 7.50, 2e hands kippennacht- hokken en pakkisten TE KOOP. METIUSSTRAAT 3. TE KOOP een mooie KINDERWAGEN, laag model. NIEUWPOORTSLAAN 19. TE KOOP een goed onderhouden DAMES FIETS, prijs 20. DE RUYTERSTRAAT 13. TE KOOP: Piano 35, Schrijfbureau eiken 15, pracht Buffet 35, Radiohoorn 16, eiken tafel 110 X 70 7.50, 4 stoelen en 2 Fauteuils 27.50, eiken Hoekstoel 7.50. Te bevr. W. TIMMERMAN, Kooltuin 9. Pracht ORGEL, zeer raooi van klank, dubbele harp merk Worcester en Indian Scout motorfiets, prima in orde, te koop voor elk aannemelijk bod. Te bevragen KOOLTUIN 9. TE KOOP KINDERWAGEN, KACHEL, WERKHEERENFIETS, spotprijs. LEEGHWATERSTRAAT 21. v TE KOOP DAMESFIETS voor f 10 en PHOTO-TOESTEL 9/12 met toebehooren. Te bevragen STATIONSSTRAAT 11. LEDIGE FLESSCHEN TE KOOP, AANGEBODEN bij elke hoeveelheid. L. DE JONG, Oudegracht 48, Alkmaar. DE BAJASSO-AUTOMAAT. Geen hazard-spel, Voor derechtbank te Zwolle is behandeld de vraag of de bekende Bajasso-automaat, waarvan er duizenden in ons land zijn ge- pliaatst, al of niet moet gerekend worden tot de hazard-spelen. Door het inwerpen van een dubbeltje en het draaien aan den knop van dit instrument valt een kogeltje naar beneden langs verschillende geleiders en pinnen. De kunstis dit kogeltje op te vangen in den hoed van een horizontaal beweegbaren clown. Hier door valt dan een penning ter waarde van 20 of 30 cent uit het toestel. De zaak werd aanhangig gemaakt om ook voor ons land een uitspraak te krijgen over de toelaatbaarheid van deze nautomaat. Wegens het toelaten van hazardspelen in zijn inrichting stond terecht een cafehouder uit Dalmsholte, gem. Dalfsen. Als verdediger trad op mr. Maten uit Arnhem. In zijn requi* sitoir zeide de officier van justitie, mr. Van Hasselt, dat er veel spelen zijn, waarbij het geluk een groote rol speelt, maar handigheid nog meer, o. a. bij biljarten. Evenmin als bij biljarten ziet hij hier reden van hazardspel te spreken. Hij vroeg daarom vrijsprak. De verdediger wees er nog op, dat ook het Landesgericht te Berlijn uitgemaakt heeft dat de Bajasso-automaat geen hazardspel is, al zal iemand, die het instrument voor de eerste maal probeert en er niet handig in is, er niet veel van terecht brengen. DUITSCHLAND. berlijn'S petekind. 650 jaar Gistren vierde Berlijn's petekind zijn 650en verjaardag. Hetkleine „Kurort" Berlichen, gelegen in de Neumark, vlak aan de grens van Pomme- ren, werd in 1278 gesticht door de Markgra- ven Otto en Albrecht, die den molenaar Toy- den het recht gaven de stad Neu-Berlin te besturen. Uit Neu-Berlin werd Klein-Berlin, en bij wijze van grap uit Klein-Berlin, Ber lichen geboren. f. De 650ste geboortedag zal luisterijk ge- vierd worden; een week lang zal er feest zijn, Het idyllische plaatsje, zoo lezen we in het „Berl. Tag.", is geheel met vlaggen en stin gers langs de huizen versierd. In de hoofd- straat zijn eerebogen aangebracht. Een extra- trein uit Berlijn zal Zaterdag talrijke feesN gangers aanvoeren. Berlinchen wil beproeven met Berlijn te concurreeren in het feestvieren. Bezoekers van naam worden verwacht: de eerste burgemeester van de Duitsche hoofd-' stad, Boss, is uitgenoodigd, Emanuel Lasker en andere geboren Berdlinchenaren. In een grooten historische optocht zullen de opeenvolgende kleederdrachten den volke vertoond worden. Vuurwerk zal worden afge- stoken, turn- en andere sportvereenigingen zullen in openbare lessen het kunnen en kennen van haar leden toonen, zelfs staat een openluchtspel op het feestprogramma. Acht dagen lang zal Berlinchen beroemd zijn en uit alle windhoeken zal het telegram men met gelukwenschen stroomen. Duizen den bezoekers worden verwacht. En daama zal Berlichen weer terugzakken in zijn rustige rust van net, stil ideaat gele gen plattelandsontspanningsoord. In afwachting van de volgende 650 jaar. FRANKRIJK DE M AR'S EIL L A A NSCH E I.ANDRU.v De Gouverneur-generaal Founart heeft zooals we reeds meldden, Pierre Rey alias Jerome Prat, de Marseitlaansche vrouwen- moordenaar, te Marseille aangebracht. 'Een sleepboot nam den gevangene over. Rey moet een afstootend uiterlijk hebben. Hij was ge- kleed in een blauwlinnen broek, een katoenen hemd en een zwarte jas, met een breede lede- ren riem om den buik. Drie politiemannen be- waakten hem. Hun hoofd trachtte hem uit te hooren, doch Rey zei slechts: „Laat mij toch met rust. Doodt mij, maar laat mfj met vrede." Ffc WM Bij de badgelegenheid Roucas Blanc bracht men Rey aan land. De badfer raadden wfe tie gevangene was en jouwden hem uit. In een gesloten auto bracht men hem naar de recht- bank. Agenten-wielrijders begeleiden de auto. Bij de aankomst aan de rechtbank liep daar een woedende m«iigte te hooo tooeat - de Scantie

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 9