3i m DE lUE J DE HEME m'm m m Oo repis voor don weg, CREDIETEN DEPOSITO'S EFFECTEN acfiltferende rufmfeve'rdeeTtag, waarffoer rn het bloeitijdperk van Scheveningen, toen Rus- sische en Duitsche vorsten den zomer daar docrbrachien, des Galeries behoorde tot een der voornaaroste logeergelegenheden. Naast :<fle oerdegelijke oudheid ook het moderne com fort Van jaar tot jaar wordt het hotel steeds ifaeer in aanpassing gebracht aan de tegen- isvoordige behoeften. ten gebouw dat haar taak steeds waaraig volbracht heeft en zal Mijven volbrengen. DE MliSilSTER MOET PAND BETALEN. I: Wantrouwen van dm badman. Minister Kan die Viijdag een bezoek fwacht aan Groningen en de Ommelanden, jfceeft dien morgen in de vroegte in de hoofd- iplaats der provincie een eigenaardige erva- ring beleeid. I De vorige maal had hij in het Helper prembad gezwommen, ditmaal ging hij naar de gemeentelijke bad- en zweminrichting. De beambte bij het loket had blijkbaar niet veel iedutie in (Jen door de zon bruin geblakerden boedloozen meneer, die geen kleingeld bij zich had en van wien de ambtenaar een pana jverlangde, eer de onbekende in het water ging, blijkbaar uit vrees dat die er met den badhanddoek van door zon gaan of in't ge- heel niet zou terugkeeren. Zijne Excellentie jfte minister van Binnenlandsche Zaken en lEandbouw deponeerde als pand een rijks- daalder, kreeg een handdoek en ging zwem- anen. Van den rijksdaalder werd natuurlijk zooveel ingehouden als de kosten van het bad foedroegen. 1 De beamb+e heeft onbewust de voldoening dat hij minister Kan, die zeker in honderden izwemgelegenheden in Europa gezwommen fheeft zonder vooraf een pand af te geven, daartoe gepoodzaakt heeft. NEDERLANDSCHE POOTAARDAPPE- LEN. Laakbare handelingen De heer ir. G, J. Kakebeeke, voorzitter van Ae Vereen. „Centraai Comite inzake keuring van gewassen" schrijft het volgende: !i Het bekladden van de goede reputatie van de Nederlandsche pootaardappelen in het vbuitenland is al weer begonnen. Tot dusver- te zijn bij de pogingen om deze handelingen ;te bestrijdcn de namen der schuldigen niet .publiek gemaakt. Het komt mij echter voor, Mat thans geen verschooning meer kan gel- ,den. Als mij weer 'n ernstige handeling, wel- ike in strijd is met de Nederlandsche export- .helangen, bekend is geworden, rneen ik daar- faan volledige publiciteit te mocten geven in "de hoop dat aaardoor een einde wordt ge- imaakt aan het besmeuren van den goeden naam van een onzer belangrijlcste exportpro ducten. 1 Door Gebr. Kloosterboer te St. Pancras bij Alkmaar is aan Duitsche beianghebben- den een uitvoerige circulaire gezonden, waar van de volgende zinsneden hier lettcrlijk ver- taald worden weergegeven: „Eenige jaren geleden zijn hier keurings- vereenigingen opgericht, waarvan de leden ';in hoofdzaak eigenaar zijn van groote bedrij- ;ven, die hunne aardappelen niet zoo vroeg .ter markt kunnen brengen en daaroiu pro- !beeren hun aardappeloogst te verkoopen als goedgekeurd pootgoed. Zonder die kerning op zichzelf te willen afkeuren, kunnen wij toch niet nalaten uw aandacht te vestigen op de wijze, waarop deze keuringsvereeniging;n de pootaardappe len van hare concurrenten (niet-leden) ver- dacht maken. Het zal u wel bekend zijn, dat de "oorzit- ter van de centrale' vereeniging een officieel bericht heeft gepubliceerd over bedrog met -Nederlandsche pootaardappelen zonder certi- vficaat van die vereeniging, waaraan „der 'Mittag" destijds een hoofdartikel wijdde. Te- vens drong dat blad te Berlijn aan op een invoerverbod. Uit verschillende handelingen van de be- sturen van deze keuringsvereenigingen blijkt, dat zij niet in de eerste piaats het veredelen van aardappelsoorten becogen, tnaar dat zij pmsoonlijk uit den uitvoer van de door hen goedgekeurde aardappelen winst willen ma ken. Het komt hier vaak voor, dat degene, die namens de vereenigingen keuren, later de aardapnelen van de boeren koopen en voor eigen rekening van de hand doen. Het is op die wijze in hun belang de niet gekeurde aardappelen verdacht te maken, in de hoop, dat de koopers zich tot hunne vereeniging zuTIen wenden. Het officieeie karakter van de vereeniging steunt hen daarbij. Tegenstanders van deze vereenigingen zijn zeer vele handelaren en boeren die met deze vereenigingen niets te maken willen hebben. 1 Hoe deze aangelegenheid ook zijn mogc, vast staat, dat Duitschiaud bij voorkeur poot aardappelen van gemiddeld 2S/35 mm heeft, jjterwijl op de aan keuring onderworpon vel- •den, waar de boeren eerst dan oogsten, als de aardapnelen geheel volgroeid zijn, niet 2 ~ct. van de j?nrlijks door Duitschland benoo- igde hoeveelheid in die mate beschikbaar zlfn. Wij constafeeren hiermede dus, dat "de vraag naar officieel gekeurd pootgoed een luxe is, welke in de eerste piaats geld kost en in de tweede piaats geen grootere zekerheid biedt voor werkelijk goede pootaardappelen dan indien men de poters vroegtijdig bestelt bij een betrouwbare firma, omdat die dan in staat is den oogst van goede boeren te koo pen. Het zal niet noodig zijn, hier uiteen te zet- ten, dat in deze beweringen de feitelijke toe- stand opzettelijk in lijnrechten strijd met de werkelijkheid wordt weergegeven." Men kan zich op het standpunt stellen, dat een dergelijke poging om de keuringsinstitu- ten, aan welker werking grootendeels de goe de naam van onze pootaardappelen in het buitenland te dahken is, te verzwakken, geen grooter kans op suces zal hebben dan wan- nter een muis zou trachten, een slalen kabel door te bij ten. Of wel, dat de resultaten van deze verheffende pogingen op deh insteller zelf terug zullen vallen. Ik acht dit zelfs niet onwaarschijnlijk. Maar al was het alleen om te voorkomen, dat dit „Holland op zijn smalst" aan het bui tenland te vertoonen, verdere navolging vindt, acht ik het noodig aan deze handelingen van de Gebroeders Kloosterboer voile bekendheid te geven. DE STORMRAMP 1927. Onthulling monument te Neede. Vrijdagavond is te Neede het monument onthuld ter herdenking van de stormramp van verleden jaar. De voorzitter van Volksvermaak, dr. A. T. Klanten, sprak de hoop uit dat dit monument ons zal leeren, elkander te helpen. De burgemeester, mr. Haitsma Mulier, aanvaardde het monument namens de ge- meente. Het gedenkteeken bestaat uit een mo- numentale bank. gilBCfifvaiBrg. De 80000ste op Waal haven. Gistertniddag is de 80 000ste bezoeker in dit jaar op het vliegveld Waalhaven te Rot terdam geweest, d.i. circa twee keer zooveel dan verleden jaar op dezen datum. De 80.000ste waren mej. van Sandvoort en hare vriendin, aan wie door de direcie een vlieg- tochtje werd aangeboden waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. AMUNDSEN'S LOT. Volgens mededeeling van twee opvarenden van het schip „Ingek 1", dat zich op 18 en 19 Juni op weg naar Spitsbergen in de na- bijheid van het Beren-eiland bevond, kan men Amundsen's lot wel als bezegeld be- schouwen. De beide mannen hebben meege- deeld, dat zij in de nabijheid van het Beren- eiland gezien hebben, dat een groot vliegtuig in zee stortte. De conclusie meet hier getrok- ken worden, dat dit het vliegtuig was van Amudnsen, dat zich op dit tijdstip daar onge- veer moest bevinden. Den beiden vaargasten was van de Amundsen-expeditie niets bekend, zoodat het ook niet mogelijk was, dat zij door vorige berichten be'fnvloed waren. Lundborg en de Italia. Naar uit Stockholm gemeld wordt, neemt kapitein Lundborg, ondanks alle vermoeienis- sen, welke hij heeft doorgemaakt, weer met volie kracht deel aan de verdere voorberei- ding der hulpcnaatregelen voor de redding van de bemanniug van de „Italia". DL EXPLD1TIE VAN UDET GAAT NIET DOOR. De door den bekenden vlieger Udet voor- bereide expeditie gaat niet door. De vermoe- dens en voorspellingen, waarop het Duitsche plan berustte, zijn door de weersomstandig- lieden, gelogenstraft. De ijsschots, waarop de bemannmg van de„Italia" drijft, is nog slechts vijf kilometer van het land verwij- derd. Bij deze buitengewone situatie schijnt redding slechts met watervlkgtuigen of boo- ten mogelijk en deze zijn op Spitsbergen in voldoenden getale aanwezig. Met het oog. op deze omstandigheden en in aanmerking ge nomen den voor het trasport van de expedi- tie-Udet benoodigden tijd hebben de deelne- mers aan deze expeditie beslolen af te zien van het nemen van verdere maatregelen, hoe- wel voor eenige dagen de expeditie er nog zoo gunstig voor stond. LOEWENSTEIN TOCH WEL IN ZIJN VLIEGTUIG? Op last van het Britsche Ministerie van Luchtvaart is het vliegtuig, waaruit de Belgi- sche financier Loewenstein verdwenen is te Croydon vastgehouden en in een hangar op- geborgen teneinde 'n onderzoek te kunnen in- stellen of het verhaal over de deur der machi ne juist is. Kapitein Drew, de bestuurder van het vliegtuig noemde de geruchten, volgens welke Loewenstein niet met het vliegtuig zou zijn vertrokken of bij landing op de Fransche kust verdwenen zou zijn belachelijk. Een be- ambte te Croydon heeft eveneens verklaard, dat genoemde geruchten enkel op fantasie be- rusten, daar personeel van het Ministerie van Luchtvaart Loewenstein met de machine heeft zien vertrekken. FffsirltseiassI nieafiws BROEK OP LANGENDIJK. De Broekerveiling. De echte stemming op de veiling ontbrak ook deze week weer. Het buitenland vraagt niet voldoende en op de binnenlandsche markten schijnen ook aardappelen uit anderc landen te worden aaiigevoerd, als gevolg waarvan de prijzen worden gedrukt. De op- brengst van de vroege aardappelen zal veel geringer zijn dan die van het vorige jaar. De cijfers van den omzet over onze veiling wij- zen dit, althans voor de maand Juni, duide- lijk uit. In 1927 toch werden in die maand 3.000000 Kg. vroege aardappelen aange- voerd met een geldswaarde van /465000, in die maahd van dit jaar was de aanvoer 3.940.000 Kg. voor rond 302000. Dit jaar dus een grootere hoeveelheid tegen minder dan 2/3 van den in 1927 gemaakten prijs. Ofschoon de markt nog beheerscht wordt door de aardappelen, toch worden er ook langzamerhahd andere prcducten aange- voerd: bloemkool, slaboonen, roode kool. Het wordt allengs weer al leven en beweging aan de Broeker veiling. In het begin der week brachten de Schot- sche muizen 4.9077.10 op per 100 Kg. De laagste prijzen betreffen die der expori- aardappelen, de hoogere die voor binnen- landsch verbruik. In den loop der week kon- den deze prijzen eenigszins verbeteren, doch de markt bleef gedrukt. Zaterdag was de no- teering van 5.207.50 voor Schotten. Voor het eerst had er aanvoer van School- meesters piaats. Zij brachten van 6.40 7.10 op. Verleden jaar golden de eerste 11.90! Voor Drielingen werd van 2.50 tot j 4.90 besteed. ICleine golden ruim 1. Aan voer 3080000 Kg. Wortelen brachten aanvankelijk 6.50 tot 7.80 op, wat echter op Donderdag 4.80 7.20 werd, Vfijdag verbeterde dit even, zoodat toen 6.608.50 kon worden ge maakt. Ook zal alzoo de wortelenteelt geen beste resultaten opleveren. In totaal werden 80.000 bos aangevoerd. De Tomaten bleven duur. Voor A-soort werd van 61.20 63.20 besieed, voor B. 55.80f 61.40, C 46—/ 54.50 en CC 20—/ 20.40. Er wer den deze week 7900 Kg. aangevoerd. Bloemkool gold van 6.7011.90 in 't begin der week. Later werden nog lagere prijzen besteed. Tweede soort bracht van 2 tot 5 cent per stuk op. Voor dezen tijd is dit vanzeif veel te weinig. Roode kool kwam voor het eerst aan de veiling. De prijs viel niet mee: ongeveer 13.50. De aangevoerde Slaboonen brachten 43 op. Alles bijeen genomen was het resultaat der afgeloopen week onbevredigend. Voor de tuinbouwers is het te hopen, dat er spoedig verbetering komt. LANGESTRAAT 49, ALKWAAR. O&stibcer: „Zeg, Jenkins, ik hob er geen bezwaar tegen dat jufiie ber.eden kaarten, Joaar ik aosi je toch willen vragen, de azen uit je moaw te sohudden voor je de soep rond- iiP&isin# Show). WARMENHUIZEN. Onze piaatsgenoot, de heer A. Dekkei slaagde de vorige week te Den Haag voor le gedeelte voor het examen Landmachine. EGMOND—BINNEN. Wat de gemeentenaren gewenscht en ver- zocht hadden, is thans geschied. Bij Kon. Besluit is n.l. als opvolger van burgemeester Janssens tot burgemeester be- noemd onze volijverige gemeente-secretaris, de heer G. C. Bos. De heer Bos, zoon van wijlen burgemees ter G. Bos van Oudorp, vervult al een tiental jaren het secretarisschap in deze gemeente en heeft zich in die kwaliteit doen kennen als een energieke persoonlijkheid. Ook als adminis- trateur van het electriciteitsbedrijf, dat onder leiding van anderen niet goed ging, wist hij spoedig dit bedrijf tot bloei te brengen. Door zijn veeljarig verblijf alhier kent hij de gemeente door en door en mag verwacht worden, dat hij zijn beste krachten zal geven om de gemeente tot bloei te bren gen. HEILOO. De heer J. P. Bruul, ambtenaar ter ge- meente-secretarie alhier, is met ingang van 16 Juli in eenzelfde functie benoemd te Rot terdam. DE RIJP. ^rr>uur van „Floralia" heeft plan-nen, om naast de bloemen-tentoonstelling in Sep tember a.s. een tentoonstelling in groenten en. fruit te organiseeren. Bij voldoende deelname zullen een aantal eere-prijzen worden beschikbaar gesield. BEEMSTER. Dezen dagen is de Purmerenderweg, welke in verband met de herstellingswerken aan de brag bij ,.de Tu.lnbouw" geruimen tijd was sfges'oten. weder opengesteld. I>e brug is belangrijk verlaagd en onge veer ander&aiven Meter verbreed. Bit cle gister gehouden race-wedstrijden geraakte een tweetal der deelnemers in el- kandere wielen, zoodat beide kwamen te val- !en. Een dor Amsterdammers had zijn voet gebroken. V o e t b a I. Gister speelde B. F. C. alhier een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Westzaan- combinatie. B. F. C. wist met 53 te win- nen. Rust 1—1. De stand van deze ploeg als kampioenen is als volgt: Oesp. 20, gew. 16, gel. 1, verl, 3, punten 33, voor 112, tegen 30, GRAFT. Van B. en W. der gemeente Sleer. (Drente) heeft de heer W. H. Janknecht het veizoek ontvangen, om te willen solliciteeren naar een betrekking bij het oiiderwijs, en zich dan speciaal te willen beiasten met het tuinbouw- onderwijs aldaar. Ondanks alle toegezegde medewerking, meende de heer J. hier niet op te kunnen in- gaan. Geslaagd is te Amsterdam voor het doc- toraal examen (hoofdvak Scheikunde) de heer P. Bruin Pz., alhier. Het gemeentebestuur heeft aan het P. E. N. bericht, dat het in overweging wil nemen, om het Gem. Electr. Bedrijf in zijn geheelen omvang aan het P. E. N. over te dragen. Met belangsteliing worden de berichten van het P. E. N. ingewacht. Door de leerlingen van O. L. school alhier werd dezer dagen het gebruikelijke schoolreisje gemaakt naar Bergen, Egmond aan Zee en omstreken. Toen zij's avonds om half acht weder bin- nen kwamen, kon men wel aan de blijde ge- zichten, zien dat het voor hen een gezelligen dag was geweest. VENHUIZEN. De heer J. Zijp Kz. is bij koninklijk be sluit herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. 8nggezonii©B* stukken Buiien veranlwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- ems dat de redactie er mede instemt.) Alkmaar, 9 Juli 1928. Geachte Redactie! Beleefd verzoeken wij U het volgende te wilkn plaatsen, waarvoor bij voorbaat on- zen dank. In de Alkmaarsche Courant van 6 Juli is een oproeping geplaatst voor de buitengewo ne ledenvergadering der Ver. van Algem. Voorbereidend Lager Onderwijs. Het is ons opgevallen. dat deze adverten- tie klein en nietszeggend is. Waarom thans ook de leden niet een con- vocatie gezonden? Is het wellicht de bedoelitlg te trachten dezen oproep zoo weinig mogelijk in het oog te laten vallen om daardoor menschen te we- ren, die men liefst niet ter vergadering ziet verschijnen? Met dank voor de plaatsing. EENIGE LEDEN HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat zij bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan H. W. Oudhoff, al hier, tot het oprichten van een bollenkisten- makerij, met plaatsing daarin van een electro motor van 6 P.K., voor het inbeweging bren gen van een cirkelzaag in het perceel Berger- weg, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie C. nr. 3318. Alkmaar, 7 Juli 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. StadswSeaaws RUIT GEBROKEN. Zaterdagmiddag zette een meisje haar fiets tegen een der spiegelruiten van de zaak van den heer Klokman aan de Laat. Bij het weer wegnemen van de fiets gleed deze het meisje uit handen, waardoor de spiegelruit gebroken werd. EINDEXAMEN R. H. B. S. Voor het eindexamen aan de R. H. B. S alhier zijn Zaterdag geslaagd de dames C L. van Enschut, E. G. Margadant, C. A. Kooijman en M. Sieswerda en de heeren A. J. Bos, F. J. Dun, C. Lodder, J. Offers, J. W. Schuller tot Peursum en P. de V'ries. Niet geslaagd een candidaat. IN HET WATER GEVALLEN. Gisteravond ongeveer half zes reed de 8 jarige W. H. op de fiets langs den Schelp hoek. Hij leerde pas rijden en kon zijn stuur nog niet goed houden, met het gevolg, dat hij met fiets en al te water reed. De heer de V. van het Ritsevoort heeft den jongen met een reddinghaak op het droge gebracht. Ook de fiets is haven water ge- vischt. VERLOTING RADIO-LIGHALLEN. Op verzoek verwijzen wij gaarne naar een in dit nummer voorkomende advertentie be- treffende den uitslag van de verloting ter verkriiging van een radio-installatie voor de lighallen in de Stadskweekerij. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 1 Juli tot en met 8 Juli: Heeren 964 Dames 1012 Kosteloos. Meisjes 68 Jongens 196 Totaal 2240 Tempt, hoogst 67. TURNLUST. Uitstapje adspiranten. Onder begunstiging van prachtig zomer- weer verzamelden gistermorgen de adspiran ten van Turnlust zich op de Paardenmarkt om het jaarlijksch uitstapje te gaar maken, hetwelk dit jaar zou wezen naar Wijk aan Zee. Toen dan ook om even over achten de Di- recteur arriveerde waren de ongeveer 200 kinderen en geleiders alien present en werd gefloten voor aantreden en voor groeps- indeeling. Nadat dit was gebeurd, ging het met stille from (er mocht niet getrommeld worden zoo vroeg) naar het Station^ waar reeds vele ouders zich hadden verzameid om hun kinderen nog een vaarwel of een waar- schuwing mede te ge,ren. Eindeiijk vertrok dan de rein om ruim half negen. Om ruim 9 uur werd Beverwijk bereikt en was het uit- sfappen. Voor Let Station werd de geheeie troep opgesteld met de 4 tamboers aan het hoofd en op be> commando van voorwaarts VOOR DEN WIELRIJDER: R'jd aitijd zooveel mogelijk rechts, ookl voora'l bij het maken van een bocht. 2. Haal aitijd verkeer, dat v66r U ls,| links in. Rechls uithalen is rtrafoaar en; zeer gevaarlijk. (Hierop is een uitzonde-j ring op sommige njwielpaden). Trachtj rnlmmer tussdhea twee cltiander passes rende voertuigen door te glippen. 3. Geef bij het veranderen van richttag,; duideiijk zlchtbaar een teeken, en vcoral, doe het tijehg. e '4. Geef op een kruispunt voorrang aanj hem of haar, die rechts van U is. RijdJ fcomende van zijweg op een hoofdweg,) behoedzaam. 5. Geef steeds, waar gevaar kan dreigen, hehoorlijk signalen, met de bel. Zorg,: dat uw rijwiel voormn is van een goedej rem, bel en reflectory en bovendien op- den voorgeschreven tijd van een goede verllchUng. Gebruik geen verblindend Held, dat is voor andere weggebruikerS gevaarlijk. tj Lang niet alle reflectors zffn goed; voor- ziet U van &n, die inderdaad invctlleads lichtstralen duideiijk zichtbaaj rood te< rugkaatst. Zorg voor een goede plaaU sing van den reflector. i7. Rijd niet op een rijw=d met Hlnderlijkc of v ver vdistekende voorwerpen, dit is gej vaarlijk. Voor tnlichUngen op verkeersgebled kan 'men zich steeds tot de poliiie wenden. LL marsch lieten de jongens hooren wat ze in dezen korten tijd hadden geleerd van het trommelen. Wat een geluid kwam er uit deze 4 in- strumenten en het verwonderde ons daarom niets dat in minder dan geen tijd reeds velen naar buiten kwamen om te zien wat er gaande was. Zoo werd Wijk aan Zee bereikt, na eerst nog eens g-erust en den iiiwendiger. mensch wat versierkt te hebben. Hier werd een glaasje Ranja of m-elk gebruikt en toen naar zee. Pootjebaden, handbal, voetbal enz., al!cs was direct in vollen gang en het w as dan ook spoedig laat. Nadat van de geheeie groep nog een foto was gemaakt en nog onder de hand diverse versnaperingen warer. rondge- d-eeld, werd om ruim halt vier weer naar het dorp terug gemarcheerd, waar ze nog eens lekker gingen drinken en handen wasschen. Toen aanvaardden ze de terugtocht langs den Boschweg en werd enderweg nog even ge- rust om ten slotte weer om ruim 6 uur to Beverwijk aan te komen. riier nog eens wat gedronken en nog een versnapering en toen naar der. trein. Om ruim kwart over achi kwamen we weer aan. Wat een volk wachtte daar! Eerst opstellen voor het station en daar ging het weer onder :le ferme trommelslagen van de jongens naar de Paardenmarkt. Hier werd r.oe een groote kring gevormd en na het zingen van het ve eenigingshed en een tweewerf hoera op Turnlust gingen alien oververmoeid en weivoldaan huiswaaris en was het uitstapje van de adspiranten weer uitstekend geslaagd. Len groote voldoening voor bestuur en ieiders. WEEKOVERZiCHT DER N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING VAN 2 TOT 7 JULI 1928. De groote aanvoer van bloemkool liet'V deze week wel de veiling beheesclit en naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal dit nog wel eenigen tijd aanhouden, wat vooriieeil niet het geval was. De rede hiervan is cat vroeger alleen de tuinders bloemkool aanvoerden, doch heden is er bovendien een groep van personen -die gemiddeld ongeveer 300.000 stuks per jaar teelen en die bereid zijn, wan- neer de exporteur hier koopt, hun product op de Alkmaarsche veiling te presenteeren. In dit geval kan er dgs voor de veiling, exporteur en bouwer hier een flinke verbtering komen. Deze personen komen nu al met hun aanvoe- ren op de markt en door dai de haudcl dan in den kortst mogelijken tijd een of meerdere wagons kan koopen, zal deze groep er zich wel voor interesseeren, vooral wanneex men weet dat hier ook nog meerdere exportproduc- ten worden aangeboden zooals tomaten, groene komkommers, worteien, enz. Wat de prijzen van bovengenoemde produc- ten betreft, deze waren de laatste week, of schoon niet hoog, toch voldoende vergek-ken bij de andere veilingen in Nedeiiand. Toch laat het zich aanzien, dat de prijzen wel een verbetering zullen ondcrgaan, daar bioemkoo! een algemeen volksartikei is. Tomaten werden deze week ook al door meerdere kweekers aangevoerd en nu de z.g. koudekas tomaten t'gir.nen te komen, zal er van dit artikei spoedig een belangrijke aan voer komen. Kropsla ligt geheel in de goot, terwiji ioch de aanvoer niet groat is. Wortelen kunnen ook geen hoogen prijs op- brengen en worden ondanks de flinke aanvoer toch niet voor export gekocht. De handel bui ten Alkmaar wenscht zwaardere boss en als die de Alkmaarsche tuinder in doorsnee aar.- voert. Andijvie, welke steeds goede prijzen op bracht, moest het Vri'dag ook ontgc-lden en hiervan was dan ook een belangrijke prijs- daling te constateeren. Peulen en doperwten brachten rcdeliike prijzen op. Ook het artikei aardbeien kon zich goed handhaven, tenvijl komkommers m-e' een kleine prijsdaling van de liand gingen. Bosgroenten, selderie, pieterselie. enz wor den steeds voor minimumprijzen verkocht. PROV BOND VAN DILETTANTEN TOONEELVEREENIGINGEN IN N.-HOLLAND. Gisteren hield deze Bond in Cafe Central alhier zijn jaarvergadering ~nder leiding van den heer J. J. Koeman ui- Zaandam Elf van de vijftien aangesloten vereenigingen hadden zich doen vertegenwoordigen. De be- sprekingen hadden een seer tx>ij" .'I ,tp..VI

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2