DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd dertigste Jaargang Abonnementsprijs bij Yooruitbetaling per 3 maanfleii f2.—fr. per post f2.50. JBewijsn. 5 ct. Adyertentiepr. 25 ct. p. regelgrootere letters naar plaatsruimte. Brieyen franco S.Y. Boek- en Ilandelsdr. v.h. Herins. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. DLfiDAR Dagelijksch oversicht. Buifesilansl Binnenland No. 16f Di( Bomtnef besfaaf nit 2 bfatfen. '928 Direcieur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. lO JULiI DE MINISTERIEELE CRISIS IN SERVIe. Raditsj geen kabinetsformateur. De strijd tusschen Kroaten en Serviers. Een scherpe verklaring van Raditsj: „Wij kunnen Servie niet meer redden Raditsj heeft te kennen gegeven, dat er van een kabinetsformatie onder hem geen sprake ton kunnen zijn, als geen maehtiging zou worden gegeven, om de Skoepsjtina te ont- binden. De koning heelt daarop de verschillende Zuid-Slavische partijleiders van de tegen ,woordige meerderheid, maar dat dan zou over den toestand te beraadslagen. Deze heb ben daarop in een bijeenkomst met den ko- ning dezen den raad gegeven, om den leider der Sloweensche clericalen, dr. Korsosetsj, de opdracht tot kabinetsformatie te verstrek ken. Deze zou een zakenkabinet moeten vor- men, dat echter zou steunen op de tegen- .woordige meerderheid), maar dat dan zou moeten trachten, om een verzoening tusschen de Kroaten en de Serviers voor te bereiden. Een verzoening tusschen Serviers en Kro aten! Een moeilijke en schier onoplosbar? taak, want de tegenstelling tusschen beide rassen wordt hoe langer hoe scherper. Dat blijkt wel heel duidelijk uit een scherpe ver klaring van Raditsj. Hij heeft n.l. in de „No- voski" een artikel gepubliceerd waarin hij o.a. zegt, dat de moeilijkheden hoofdzakelijk op moreel gebied liggen. ,Wij willen ons geen •moeite meer geven voor een verloren zaak", zegt hij. „Wij kunnen Servie niet meer redden en daarom moeten wij onze krachten er voor inspannen, dat ons westelijk gebied althans zoodanig, onder de heerschappij van den koning wordt ingericht, dat dit zijn geluk en tevredenheid kan vinden in vooruitgang wat Servie betreft wij laten dien Sisyphusar- beid over aan anderen. Ook indien de radica- le partij niet de misdaad had begaan, welke in het parlement heeft plaats gevonden, zou haar blijven in de regeering der ondergang van den staat tengevolge hebben. Indien db parlement bijeen blijft en dezelfde coalitie verder regeert dan is de catastrofe onvermii delijk. „Het gaat hier niet om een personen- kwestie, maar om het regime. Voor de Kroa ten bestaan nog slechts twee factoren: de koning en het volk en deze twee factoren moe ten de redding brengen." Uit deze woorden kan men dus opmaken, dat men in Krotatie den strijd voor autono mic zal voortzetten, en van de thans te Bel- grado ondernomen pogingen ter oplossing van de crisis niets wil weten. Raditsj heeft zich nu met de andere ge- wonde Kroatische afgevaardigden naar Kroatie begeven. De „Politika" verneemt uit Agram, dat in geheel Kroatie groote toebereidselen wa- ren getroffen voor de ontvangst van Raditsj Boeren uit de meest afgelegen gedeelten van het land waren naar de hoofdstad gekomen cm Raditsj hulde te bewijzen. Het plan be- stond, om alle afgevaardigden van de boeren democratische coalitie, de leden van den Landdag en vertegenwoordigers van alle provinciate besturen in Kroatie in het Land- dagsgebouw een gezamenlijke zitting te doen houden. Op een bijeenkomst van alle cultureele ver- eenigingen in Kroatie is Vrijdag o.a. een motie aangenomen, waarin het volgende ver- klaard wordt: De moord te Belgrado in het jubileumsjaar van Zuid-Slavie maakt elke cultureele samenwerking van de vertegen woordigers van de-westelijke cultuur met hen, uit wier midden de moordenaar is voortgeko- men, onmogelijk. De Kroatische cultureele or- ganisaties besluiten daarom alle betrekkingen af te breken met degenen, die den moord goedkeuren en om tot hun volk. terug te kee- ren, teneinde in overeenstemming met de Eu- ropeesche begrippen van cultuur en bescha- ving hun oude Slavische ethische cultuur verder te ontwikkelen. Het blijkt dus wel, dat een verzoening tus schen de Kroaten en Serviers bijna tot de on- mogelijkheden behoort en dat op deze crisis er nog vele zullen volgen, zeker niet tot heil van het land DUITSCHLAND. HET EINSPON-PROCES. In Berlijn is reeds gedurende vijf weken sen pieces aanhangig tegen de „inspinners", die we flesschetrekkers zouden kunnen noe- men en het zal wel midden-Augustus worden voor het vonnis er is De pers geeft er al lang geen geregeld verslag meer van en ook de be- klaagden, die niet in hechtenis zitten, toonen maar weinig belangstelling. Toen de verslag- gever van de Voss. Ztg. er Zaterdag^ eens ging kijken, waren er maar 14 aanwezig, waarvan zeven zich in hechtenis bevinden. De andere 74 schitterden door afwezigheid. Overigens trof de verslaggever het, want sen der drie hoofdbeschuldigden, Lehnert. werd verhoord. Hem zijn 29 oplichtingen ten laste gelegd en hij heeft er al 25 van bekend De 26e was nu aan de orde. Lehnert was bij de bende de man van de reclame. Zoo heeft hij het indrukwekkende briefhoofd ontworpen, waarmee de „Einspon- ners" elken argwaan bij hun prooien verstik- ten. Het is inderdaad indrukwekkend met zijn vermelding van banki'elaties, codes en filia- len. In werkelijkheid bestonden die filialen heelemaal niet, al beweert Lehnert ook dat er toch een te Pilsen was, 't welk groote zaken deed. De president opperde echter dat de eeni ge zaken die bekl. met Pilsen deed bestonden in het drinken van meer Urquell dan goed voor hem was. Die onderstelling maakte den beklaagde bkek van woede, verzekert de journalist. Dan grijpt de verdediger in met de verze- kering dat zijn client een pathologisch jantast is, die al als schooljongen de studentenbaret opzet en zich „schmisse" op het gezioht tee- kent om den indruk te wekken dat hij her- haaldelijk heeft geduelleerd. Later wordt het met hem twaalf ambachten en dertien onge- lukken; hij houdt het nergens uit en raakt ten slotte in verkeerd gezelschap. De twee andere beklaagden die als leiders der bende optraden, Balson en Baranyi zitten glimlachend naar de poging van den verdedi ger om Lehnert's ontoerekenbaarheid aan- nemelijk te maken te luisteren. Hun zijn on- derscheidenlijk 25 en 14 gevallen van oplich- ting ten laste gelegd. RELLETJES MET DE ROODE FRONTSTRIJDERS. Te Saarbriicken is het gisteren tot een scherpe botsing gekomen tusschen de Roode Frontstrijders en de politie. Eerstgenoemden wilden n.l. te Saarbriicken een bijeenkomst houden; toen evenwel bekend werd, dat het de bedoeling was dc-n afge- vaardigde Reinhardt uit Budweiler uit de gevangenis te bevrijden, werd de vergadering verboden. Er ontstonden botsingen; honder- den Frontstrijders werden ontwapend. Bo- vendien werden 100 arestaties verricht; de verhooren duurden vandaag den geheelen dag voort. VRIJHEIDSBERO'OVING. Te Werder bij Berlijn is een 82-jarig man op verzoek van twee zijner dochters door per- soneel van een krankzinnigengesticht over- mand en naar het gesticht gebracht. De der- de dochter heeft die zaak toen aangegeven en gister is de oude man, die volkomen normaal bleek, weer in vrijheid gesteld. Tegen den di- recteur van het gesticht en de twee dochters is een vervolging wegens vrijheidsberooving ingesteld en ook de geneesheer die het attest van opneming heeft geteekend, zal vermoede- lijk worden vervolgd. GRAFSCHENNIS. Onbekenden nebben in den afgeloopen nacht op het Joodsche kerkhof te Kaiserslau- tern ongeveer dertig grafsteenen omgewor- pen. Dit is het 58ste kerkhofschandaal, waar- aan Duitsche anti-semieten zich hebben schuldig gemaakt. EEN DUBBELE MOORD. Een vreeselijke misdaad is Zondag ge- pleegd te Dettum, district Wolffenbuttel bij Brunswijk. De eigenares van een hoeve en haar huishoudster werden, naar men ver moedt door een stalknecht, aangerand. De man sloeg de beide vrouwen den schedel in en verborg hun lijken in den stal onder een hoop stroo. De vermoedelijke dader is nog niet ge vonden. BELGIe. DE STAKING TE ANTWERPEN. Het einde in H zieht. In een bijeenkomst van vakbondsleiders is besloten tot aanneming van het voorstel van den gouverneur der provincie Antwerpen, be- helzend: le De werklieden hervatten den ar- beid onverwijld; 2e. De loonkwestie zal be- sproken en geregeld worden binnen 14 da- gen. De vakbondsleiders zullen vandaag in 14 vergaderingen de staking voor geeindigd ver- klaren. DE DOOD VAN LOEWENSTEIN. Een officieele proefvlucht met Loewenstein's vliegtuig. De „Fokker" van den Belgischen financier Loewenstein, welke door de regeering in be- slag werd gen omen, ligt in een der hangars van de Imperial Airway te Croydon. Majoor Cooper, de hoofdinspecteur voor ongevallen met vliegtuigen, heeft het toestel zorgvuldig onderzocht en zal met Drew, den bestuurder, die thans te Brussel vertoeft, een proefvlucht maken, waarbij hij pogingen zal doen om de deuren, die van de cabine naar het achter- gedeelte van de machine leiden, te openen. Eelfmoord als gevalg van een slechten gezondheidstoestand. Wettelijke siappen zijner echtge- noote. In kringen, die bevoegd zijn om mede te spreken, is men van oordeel dat Loewenstein zich niet heeft kunnen vergissen en zeker zelfmoord heeft gepleegd. Men schrijft deze zelfmoord echter niet zoozeer toe aan den fi- nancieelen toestand waarin hij verkeerde als aan zijn gezondheidstoestand, die veel te wenschen zou hebben overgelatep. Verleden jaar reeds zou deze toestand Loewenstein haast tot een wanhoopsdaad hebben gedre- ven. Deze geruchten zijn echter niet te con- troleeren. Intusschen heeft mevrouw Loeuwenstein bij den president van de rechtbank te Brussel het verzoek ingediend om een bewindvoerder over de goederen van den vermisten bankier overeenkomstig art. 12 van het burgerlijk wetboek te benoemen, welk verzoek werd in- gewilligd. Tevens heeft mevr. Loewenstein voor den kantonrechter te Brussel een pro cedure ingeleide die aan het opmaken van een akte van overlijden moet voorafgaan. Mede- reizigers van Loewenstein werden daarop verhoord. Nadat van de Engelsche en Fran- sche justitie processen-verbaal van het on- derzoek zullen zijn ontvangen, zou de recht bank moeten beslissen, of Loewenstein's over lijden vaststaat en dit vonnis dienst zal doen als overlijdensakte. Welke rechter bevoegd is, hangt af van de plaats waar Loewenstein verdronken zou zijn. Is dit in de Engelsche, Fransche of Internationale wateren, dan is de Belgische rechter onbevoegd. Is geen bui- tenlandsche of Belgische autoriteit bevoegd, en wordt het lijk niet teruggevonden, dan kan alleen over vier jaar bij vonnis de afwezig heid van Loewenstein worden verklaard met de wettelijke gevolgen daarvan, dus wat zijn nalatenschap betreft. Een verklaring der jamilie. H;j bevond in zijn vliegtuig. In verband met de commentaren, waartoe de dramatische verdwijning van den bankier Loewenstein aanleiding heeft gegeven, heeft de familie gemeend de volgende verklaring te moeten afleggen: ,,Omtrent den dood van Alfred Loewen stein bestaat helaas niet de minste twijfel. Uit de officieele vastj)telling en overeenstemmen- de getuigenissen blijkt dat hij zich Woensdag 4 Juli om zes uur's middags in zijn vliegtuig te Croydon heeft ingescheept, dat het vlieg tuig onderweg nergens is geland, dat de ver dwijning van Loewenstein om zeven uur werd geconstateerd en dat Loewenstein zich bij de landing te Mardyck, bij Dumkerken, niet meer onder de passagiers bevond. „Uit alle getuigenissen blijkt voorts dat de dood slechts aan een ongeval kan worden toe- geschreven. „Daar het stoffelijk overschot niet aan den ambtenaar van den burgerlijken stand kan worden getoond, is er een speciale proce dure, welke voor zulke gevallen wordt ver eischt, bij( het Brusselsche gerecht ingeleid Zijn vliegmachine te Croydon in beslag genomen. Een drf. bericht uit Londen meldt, dat op last van den minister van Luchtvaart de vliegmachine, waaruit Loewenstein verdwe- nen is, in beslag is genomen. EEN OPLICHTERSTRUC. Een Roosendaler, Emile van Deursen, liep Zaterdagavond te Antwerpen over de Meir in de richting van het station, toen hij werd aangesproken door iemand, die zich half in het Spaansch uitdrukte. Deze man, die zoo- als uit een paspoort bleek, van Russische of Poolsche nationaliteit was, bood hem een Eouden muntstukje te koop aan. De heer van weigerde het te koopen, waarop een twee- de man, een Duitscher zich in het gesprek mengde en het gelc'stuk kocht tegen 30 franc. Toen probeerde de Rus, die vertelde dat hij met zijn gezin, waarmee hij naar Canada zou vertrekken, in Antwerpen logeerde, het over een anderen boeg te gooien. Hij gaf voor, koffers en kleeding te moeten koopen alvorens de overzeesche reis te ondernemen Daarop liet hij een diamant zien, die hij wil- de verkoopen bij een juwelier. De Duitscher nam het steentje over en ging naar een juwe- lierswinkel, waar voor den ingang een man stond, blootshoofd, potlood achter het oor, alsof hij eigenaar der zaak was. Deze nam het steentje in de hand en verklaarde na be- zichtiging dat het een Russisch geslepen steen was ter waarde van 30 a 40 dollar. De Duitscher nam toen den heer van D. ter zij- de en stelde voor gezamenlijk den steen te koopen, 't geen deze weigerde. De Rus die een zeer vertrouwbaren indruk wekte en het medelijden wist te wekken liet nu meer stee- nen zien en verzocht den Hollander zich met den juwelier, die men zoo juist gesproken had, in verbinding te stellen. De heer van D., die meende in den Duitscher een oplichter te zien, en den Rus aanraadde zich met hem in te laten, ontving in een papiertje gepakt vier steentjes en gaf den Rus daarvoor ongeveer 300 francs, als onderpand en begaf zich naar den juwelier, toen bleek dat de eigenaar der zaak niet degene was, die men zoo juist voor de deur had aangetroffen. De eigenaar ver klaarde geen bediende of compagnon te heb ben, zoodat het duidelijk was dat men hier met een handlanger te doen had. De heer van D. begreep nu er tusschen genomen te zijn, snelde naar buiten maar de Rus, zoowel als de Duitscher waren verdwenen. Aangifte bij de politie volgde en hier kwam uit, dat de zoogenaamde diamanten waardelooze stukjes glas waren. De Antwerpensche politie heeft de zaak thans in onderzoek. ENGELAND. NIEUWE BELASTINGPOLITIEK. De Engelsche Labourpartij heeft in ver band met de komende verkiezingen haar poli- tiek in een brochure toegelicht. De Partij grondt haar eisch om aan het bewind te ko- men op de noodzakelijkheid van invoering eener nieuwe socir.le orde en onverwijld her- stel van den noodtoestand van het land. Zij stelt eischen betrekking hebbende op verstrek- kende industrieele wetgeving, nationalisee- ring van grondbezit en industrie, uitbreiding der sociale instellingen, en opvoeding. Het financieel programma beoogt o. m. de invoe ring van progressieve extra-belastingen voor inkomens boven 500 pond per jaar, verhoo- ging van de successiebelasting op het grond bezit en afschaffing van de belastingen voor het levensonderhoud. Voorts eischt het pro- gramjna aanmerkelijke vermindering der be- wa ipeningskosten. In een bespreking van dit verkiezingspro- gram verklaart de „Times" dat het eigenlijk niets nieuws bevat. De eischen, welke de Ar- beiderspartij stelt, zijn aan voorbehouden ge- koppeld en zelfs de eisch in zake onmiddel- lijke invoering van den achturendag in de mijnindustrie gaat vergezeld van het voorbe- houd in zake gelijktijdige verbetering van het lot der mijnwerkers in het buitenland. Slechts in financieel opzicht acht het blad het pro gram van beteekenis. De „Daily Telegraph" noemt het program een bewonderenswaardig stuk werk al thans wanneer men zich op het standpunt stelt, dat het een richtlijn voor de komende algemeene verkiezingen vormt. Wat de finan- cieele eischen aangaat, is't echter aanvecht- baar. De eischen in zake nationalisatie van het grondbezit, mijnen en spoorwegen waren te verwachten. EEN FORTUINLIJK SCHOOL JONGEN. Met en goeden zakenblik Eenigen tijd geleden werden in een grooten familieibijbel eenige ongebruikte oude post- zegels van Engelsch-Indie uit 1854 gevonden Er was een blok van negen stuks van een anna bij. De schooljongen die ze in bezit kreeg, deed dit blok over aan een schoolmak ker voor 1 per stuk. De kooper Henry Wil son zag er dadelijk een voordeelig zaakje in en heeft het blokje thans laten veilen Hij kreeg 190 als opbrengst, aangezien een verzamelaar van Engelsch-Indische zegels dit unicum begeerde te bezitten. FRANKRIJK. DOUMERGUE EN COOLIDGE Bij gelegenheid van den Amerikaanschen Onaihankelijkheidsdag hebben president Doumergue en president Coolidge hartelijke telegrammen gewisseld, waarin beiden over de hechte Franseh-Amerikaansche vriend- schap spreken als een hulpmiddel ter ver- wezenlijking van den wereldvrede, waar Frankrijk en de Vereenigde Staten naar stre- ven. VORSTELIJKE EEREDOCTORS. Bij de feesten ter herinnering aan de ge- boorte, 400 jaar geleden van Emanuel Fili- bert van Savoie te Turijn, zijn Zondag de hertog van Aosta en de hertog der Abruzzen bekleed met het eei'edoctoraat in de rechten en dat in de natuurwetenschappen. De kroon- prins woonde de plechtigheid bij1. ITALIe. MINISTERWISSELING. Vol pi en Fedele gaan keen. Hun op- volgers reeds benoemd. Graaf Vol pi van Misurata en prof. Fedele, de ministers van financien en onderwijs zijn afgetreden. De koning heeft den minister- president gemachtigd senator Mosconi te be noemen tot minister van financien, met de af gevaardigden Casalini en Rosboch als onder- staatssecretarissen, en Belluzzo, de minister van economische zaken, tot minister van on derwijs, met het Kamerlid Lecht als onder- staatssecretaris. In Belluzzo's plaats is tot minister van economische zaken het Kamer lid Martelli benoemd, die zal worden bijge- staan door de Kamerleden Crollalanza als onder-staatssecretaris van openbare werkea en Ricciardi en Cao als onder-staatssecreta- rissen van verkeerwezen. Martelli zelf was onder-staatssecretaris van verkeerswezen. Het aftreden van Volpi en Fedele komt wel voor de buitenwereld zeer verrassend. Eerstgenoemde heeft de stabilisatie, die zijn voorganger De Stefani ontworpen had, ten uitvoer gelegd, terwijl Fedele veel gedaan heeft tot uitbreiding van het onderwijs, vooral ten aanzien van het vakonderwijs. Intusschen is er wel een verklaring voor beider aftreden te vinden, in zooverre, dat de financieele poli- tiek van Volpi al geruimen tijd tegenkanting ontmoette, omdat men daaraan de malaise weet, waaronder de industrie nog steeds ge- bukt gaat. Fedele's onderwijsmaatregelen hebben af en toe tot botsingen met de katho- lieke kerk geleid, terwijl hem van sommige zijden verweten werd, dat zijn hervormings- werk te langzaam ging. Intusschen zijn wij nieuwsgiering de offi cieele of officieuse mbtiveering van hun aftre den te vernemen, die wel niet lang op zich zal laten wachten. GRIEKENLAND. EEN CASINO IN HET ACHILLEION KORFOE? Het Grieksche kabinet heeft een Engelsche vennootschap concessie verleend tot het ex- ploiteeren van het Achilleion op Korfoe, het vroegere eigendom van keizer Wilhelm II. Het ligt in de bedoeling van de Engelsche onderneming een casino in het gebouw te ves- tigen. Tevens zou op Korfoe een weelderig hotel met vierhonderd kamers worden ge- bouwd, en zou er een tram op het eiland wor den aangelegd. Den bewoners van Korfoe zou den toegang tot het Casino verboden zijn. POLEN. EEN GEVAARLIJK WACHTER De wachter Hrrbainzyk van de Konings- mijn te Konigshiitte, heeft Zondag na een woordenwisseling, den mijnwerker Juschy met 3 revolverschoten gedood; de 15-jarige zoon van den vermoorde, benevens zijn 10- jarig dochtertje werden zwaar verwond. De dader is in hechtenis genomen. Bij een huiszoeking zijn een karabijn, verscheiden; handgranatep, alsmede dynamiet gevonden IN TOTAAL 62 DOODEN DOOR HET NOODWEER IN POLEN. Bij het noodweer, dat dezer dagen in Po- leu heeft gewoed, zijn in totaal 62 personen om het leven gekomen. Meer dan 700 wonio- gen zijn deels afgebrand, deels ingestort. AMERIKA. DE MOORDENAAR HICKMAN. Het aoodvonnis in hoogste in- stantie gehandhaafd. Het doodvonnis over William Hickman uit- gesproken, die de kleine Marian Parker ver- moordde, is gehandhaafd door het Supreme Court, het hoogste rechtcollege van Califor- nie, bij hetwelk Bickman's advocaat in be- roep was gegaan. De executie was oorspron- kelijk op 27 April bepaald, maar htngende het beroep, was de voltrekking uitgesteld Er is thans geen datum voor de executie vastge- steld en het is mogelijk, dat Hickman's advo caat nieuwe pogingen zal doen om te bewij zen dat zijn client krankzinnig was en niet behoort te worden geexecuteerd. NOG MEER SLACHTOFFERS VAN DE AMERIKAANSCHE HITTEGOLF. De hittegolf in Amerika, die Zondag onge veer 50 personen als slachtoffer eischte, duurt nog steeds voort. Te New-York stier- ven Maandag 28 personen en te Chicago 30 tengevolge van de hitte. AUTO-BOTSING. Op den Rotterdamschen weg nabij den Overslag te Delft is een luxe auto van den heer H. v. d. Kraft, uit Den Haag, doordat de bestuurder niet genoeg uithaalde, met groote snelheid in botsing gekomen met eeD Z. H. A- M.-bus, die van de tegenoverge- stelde richting kwam. De luxe auto maakte een slag om en kwam zwaar beschadigd bo- ven de langs den weg loopende sloot terecht. De heer Van der Kraft en iemand die naast hem zat sloegen met het hoofd door de vocrruit, doch bekwamen geen ernstig letsel. Van de bus werd een zijde opengescheurd. De inzittenden bekwamen geen noemens- waardig letsel. INBRAAK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van de Excelsior Stofzuiger Mij. in de Prinsestraat te Den Haag. Vermist wordt een ijzeren geldkistje met 3000, dat in een schrijfbureau stond. Er lagen in dit bureau ook eenige envelop- pen, waarin het salaris van het personeel was geborgen. Deze heeft men laten liggen. Er is geen enkel spoor van inbraak gevonden. Slechts vond men een dakraam openstaan met een stoel er voor. GOEDKOOPE TREIN EN BOOT NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. In dit nummer komt een advertentie voor van de Nederlandsche Spoorwegen betref- fende een goedkoope reis per trein en per boot naar de Zuiderzeewerken op Woensdag 18 Juli a.s. VERDRONKEN IN HET ZWEMBAD. Zaterdagmiddag was te Uithoorn het 16 jarige meisje Neeltje Verbrugge in het zwem- bad aan het baden. Op een gegeven oogen- blik sloeg zij achterover en verdween in de diepte. Toen zij weer op het droge was ge bracht, bleken de levensgeesten reeds gewe- ken te zijn. j, COMMIEZEN LOKAALSPOORWEGEN. Een vergoeding van de B. A. N. S- In Utrecht werd Zondag een zeer drukbe- zochte vergadering gehouden van het hoofd- bestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen (B. A. N. S.) met de commiezen van de lokaal- spoorwegen der N. S. ter bespreking van de belangen dezer ambtenaren. Vele aanwezigen hebben uitdrukking gegeven aan de groote ontevredenheid over het feit, dat voor hen nog steeds een achterstand bestaat bij hun collega's van de hoofdspoorwegen voor wat betreft de vooruitzichten op bevordering. De algemeene grief was, dat de directie afwij- zend blijft tegenover het door den B. A. N. S. ingediende verzoek om voor de comi .iezen lokaalspoor het uitzicht op benoeming toi stationschef bij de lokaalspoorwegen weder- om te openen. Ten slotte aanvaardde het hooF'bestuur van den B.A.N.S. de opdracht om de krach- tigste pogingen aan te wenden ter bevorde- ring van volkomen gelijkstelling en promotie- kansen van de commiezen der lokaalspoor wegen met die op de hoofdspoorwegen. DE KRAKATAU WERKT WEER. Na een rustperiode van 33 dagen, geduren de welken tijd wel de seismograaf, opgestelc op Lang-Etland, dagelijks talrijke bevingen registreerde, is de Krakatau Vrijdaguiorgen wederom eruptief gaan werken. BRANDEN. De kruidenierswinkel van H. Diepenhorst aan den N. Binnenweg te Rotterdam is mei het daarachter gelegen pakhuis geheel uitge- brand. Te Delft is Zondagochtend de kistenma- kerij en houtzagerij van de firma Kramer Smits, aan het Ezelsveld, geheel uitgebrand. De aangrezende werkplaatsen en de enormf voorraden hout werden behouden. De oor- zaak van den brand is onbekend. Te Heiligerlee is de behuizing van P- Drenth afgebrand-

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1