T elegnammen Bioscopen Sport Zeetijdingen AMSTEK©AMSCffiE BEERS P Re Markibericfiten van 10 Juli 1928. Opgave van Noordhollandsoh Landbouworedlet. rsaaat ververscningen waren aangeboaen en een foto van het gezelschap was gencmen, werd het stadhuis bezichtigd. Hedenmorgen 9 uur werd in de St. Jo- sephkerk voor de overleden leden een Heilige Mis opgedragen en om half 10 een gezongen Heilige Mis Om half 11 had in de Dancing van de Har- monie, die gezellig was ingericht, de feestver- gadering piaats, opgeluisterd door 'nstrijkje. De voorzitter de heer W. Fransen Jzn. open- 't druk blzochte congres met den christe- lijken groet en gaf daarop't woord aan den voorzitter van de afd. Alkmaar, den heer J. Apeldoorn, die alien een woord van welkom toeriep en zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst. Wij Alkmaarders zijn trotsch op onze stad en onze omstreken. Hij stelde in het licht, dat aan een ontvangst als dat van een congres als heden moeielijk- heden verbonden zijn en verzocht daarom een xnilde beoordeeling van hetgeen geboden wordt. Spr. feliciteerde den Bond met zijn tweede lustrum, dat samenviel met dat van de af- deeling Alkmaar. (Applaus). De voorzitter sprak een woord van dank tot de afd. en uitte den wensch, dat de bond mocht voortgaan op den ingeslagen weg. Op voorstel van den voorzitter werd be- sloten een telegram van gelukwenschen te zenden aan monseigneur Aengenent te War- mond met zijn benoeming tot Bisschop van Haarlem. Spr. sprak hierna zijn voldoening uit over het feit, dat hij weer zoo veel getrouwen bij- een mocht zien. De bond, zoo stelde spr. in het licht, ver- heugt zich in een krachtgevenden groei, zoo dat hij zich kan laten gelden waar dit noo- dig is. Voor een R. K. patroon was er maar een organisatie en hij kon zich niet begrijpen, dat er nog R. K. Patroons zijn, die zich nog an- ders organiseeren, terwijl al hun belangen in den R. K. Bond behartigd kunnen worden. Een nationale organisatie heeft tijd van ontwikkeling noodig. Vele R. K. Patroons meenen nog, dat het verkeerd is zich princi- pieel te organiseeren en juist bij de oprich- tin-g van den Bond heeft voorgezeten een principieele organisatie te stichten, om onze opvatting in het sociale leven tot uiting te doen komen. Wij hebben in onze werknemers mede-menschen te zien en hun te beschermen tegen de oud-liberale opvatting. Wij mogen de arbeiders niet zien als een stuk gereed schap. Wij moeten trachten het christelijk be- ginsel iets meer dan tot nog toe tot uiting te laten komen, dan zal blijken dat onze orga nisatie met eigen vlag vaart. Spr. gaf hierna in vogelvlucht een over- richt van de werkzaamheden in het afgeslo- fen tijdperk. De bond werd opgericht met 87 leden en telt thans 732 leden. De schommelingen in het ledental schreef spr. aan verschillende oorzaken toe en voor- namelijk aan de onzekere na-oorlogsjaren. De verdubbeling van de contributie van 10 op 20, noodig door de uitgifte van een eigen orgaan en de aanstelling van een amb- tenaar, bleek geen bezwaar. Wat de bond voor de arbitrage deed, stel de spr. mede in het licht, alsmede wat hij deed voor het totstandkomen van het collec- fief contract. Ook de actie inzake de bisschoppelijke voorschriften, stelde spr. in het licht, waar- bij hij monseigneur den bisschop van Haar lem wijlen monseigneur Callier als een soci- aal kerkvorst huldigde. Hij hoopte, dat eindelijk de bond ten aan- zien van deze aangelegenheid eindelijk eens bevredigd zal worden, als erkenning, dat de bond niet in relatie kan treden met die pa troons die de organisatie negeeren. De actie tegen de borgstelling, sedert jaren een grief van de aannemers, werd door spr. mede aan geroerd, waarbij hij de noodzakelijkheid deed uitkomen om van de borgstelling af te komen. Hij memoreerde hoe eindelijk de borgstel ling voor werken van particulieren verdween en weer er op dat deze vergadering de kroon op het werk in deze zal zetten, door ook de borgstelling voor overheidswerken af te schaffen, door eveneens de inschrijving van die werken af te verbieden. Ten aanzien van de looncontracten consta- teerde spr., dat de bond in deze voor duizen- den tot zegen is geweest. Zeker waren de za- Jcen minder goed geloopen, mdien de bond er met geweest was. Tal van ongeorganiseerde oatroons volgen het looncontract, dat de jond met de arbeidersorganisaties sloot. Hulde bracht hij aan den oud-adviseur pastoor van der Hout onder instemming der vergadering. Aan den tegenwoordigen adviseur, kape- laan Th. L. de Vries, bracht spr. eveneens hulde. Monseigneur Callier herdacht hij als een kerkvorst, die op sociaal gebied veel voor Nederland had gedaan, daarbij den wensch uitsprekende, dat ook monseigneur Aenge- aent even toegankelijk zou zijn voor de orga msatie als wijlen monseigneur Callier. Spr eindigde met den wensch en de leuze: »ons past alleen de principieele organisatie" hoog te houden. (Applaus.) De tweede voorzitter, de heer H. J. L Klein Schiphorst te Haarlem, huldigde den voorzitter als den grondlegger van den bond, met als gevolg dat de leden hem een „lang zal hij leven" toezongen. Hierna werden de notulen goedgekeurd. De voorzitter deed hierna mededeeling van ingekomen bloemstukken w.o. van de afd. vlkmaar van den Ned. Aannemersbond, de v. K. te Alkmaar, „de Hanze" en van de aid. van den Bouwarbeidersbond „St. Jo seph" te Alkmaar. Voorts deed hij mededeeling van de ingeko- uen gelukstelegrammen. Voorts deelde spr. mede, dat de afd. den Bosch weer uit haar assche was herrezen Applaus.) Verwikkelingen in het bedrijf waren oorzaak, dat het eigen gebouw nog niet kon Worden aangeboden. Het gebouw komt er, 270 obligaties zijn reeds genomen, zoodat nog slechts 60 ge- plaatst behoeven te worden. De heer V r e d e voorzitter van't instal- tatiegebouw, deed mededeeling over de vorde- fing in den stand van zaken in deze. Voor de kamer van het hoofdbestuur in het gebouw zijn verschillende berekeningen gemaakt. De tamer is begroot op 6000. J» spr. bracht dank aan hen die daarvoor bij droegen, doch de cominissie doet op de ande- ren een beroep om hun bijdrage alsnog te verstrekken. Het gebouw dat te Amsterdam in de le Const. Huijgenstraat gevestigd wordt, is binnen enkele weken gereed. Medegedeeld werd dat 52 afgevaardigden voor 24 afdeelingen uitbrengende 74 stem- men aanwezig waren. Aan de orde waren hierop de jaarverslagen en het orgaan. Gevraagd werd door Rotterdam of de achterstallige afdeelingen ook rente voor het achterstallige betalen. Eveneens, of, gezien de gemaakte winst van 3000 met het orgaan, de bijdrage van 5 per lid nog noodig was. ren. De penningmeester, de heer Wirtz, gaf een nadere toelichting op de balans. Vertrouwd kon worden dat't achterstallige binnen komt Een matig abonnementsgeld van 5 voor het orgaan, dat wekelijks wordt toegezonden, kan niet gemist worden met het oog op de gesplitste boekhouding. Na eenige bespreking werd het jaarverslag vastgesteld, evenals dat van het orgaan. Hierop werd gepauzeerd. GESLAAGD. De heer D. J. Roos alhier slaagde heden aan de Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen in de rechten. GEWIJZIGDE STATUTEN. De St. Ct. no. 132 bevat o.m. de Statuten- wijziging van het Noord-Hollandsch Grond- crediet alhier. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.47 uur licht op. AANBESTEDING. Door B. en W. werd heden ten Stadhuize aanbesteed: het aanleggen van een nieuwen verkeersweg tusschen de Langestraat en de Gedempte Nieuwesloot. Ingeschreven was als volgt: H. Baks en H. Steenkist te Haar lem 5762, De Moel en Hermes te Heiloo 6666, N. V. Aanneming-maatschappij voorheen Matser en Hamstra te De Rijp Rijp 7100, I J. Kroonenburg te Alkmaar 7474, A. Wittebrood te Beemster 7495, P. Bos te Amsterdam 7510. Er was voorts nog een biljet ingekomen dat echter buiten beschouwing bleef doordat het niet overeen- komstig de inschrijvingsvoorwaarden was ingediend. De gunning zal nader worden be- kend gemaakt. DE „WITTE STAD". In dit nummer treft men een advertentie van de N. V. „de Witte Stad" aan. Op de door de Witte Stad aangekochte ter- reinen is onder leiding van architect Kraye- veld thans een aanvang gemaakt met den bouw van vier dubbele villa's. De bedoeling is, dat deze villa's reeds met September ge reed moeten zijn tot den verhuur. De Witte Stad pakt goed aan. Hoofdagent is, zooals uit de advertentie blijkt, de heer F. Rempt, Schoutenstraat alhier. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is heden het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken- nen: Alkmaarsche Vereeniging voor den Han- deldrijvenden- en Industrieelen Middenstand te Alkmaar, dat, zooals Uwen Raad bekend is, het recht der gemeenten tot het heffen van belasting voor het gebruik van de luchtkolom boven ge- meente-grond (z.g.n. precariorechten) door den Hoogen Raad niet is erkend, zoodat dus volgens de thans heerschende rechtsbegrip- pen deze materie niet belastbaar is; dat het steeds als een blijk van goeden bur- gerzin wordt beschouwd als een ind'ividu zich neerlegt bij de wetten des lands en zeer te- recht door ieder weldenkende het gebruikma- ken van de z.g.n. mazen van een wet wordt veroordeeld; dat zij zeer goed kan begrijpen, dat voor hen,-die geroepen zijn te zorgen voor de financien der gemeenten, een dergelijke tegen- valler minder aangenaam is; dat echter bijna ieder staataburger wel eens schade zal hebben geleden door een wets- uitlegging, die niet overeenkwam met zijn be langen dat dan ook voor onze vereeniging vast- stond, dat waar de rechtsgrond ontbrak, geen gemeente er aan zou denken tot heffing, in welken vorm dan ook, over te gaan; dat zij daarom dan ook buitengewoon pijn- lijk was getroffen door kennisneming van bij- lage 85 Uwen Raad aangeboden ter behande- ling op de a.s. raadsvergadering; dat daarin toch, onder den naam van leges, de precariorechten worden geheven, tot dus- ver rustende op het gebruik van de lucht kolom boven gemeentegrond dat deze leges worden verdedigd met de be- wering, dat voor de afgifte van vergunnin- gen, die tot nu toe steeds een regelend en nooit een fiscaal karakter hebben gedragen, administratiekosten moeten worden in reke- ning gebracht; dat daargelaten of deze administratiekosten niet voor andere vergunningen ook zouden moeten worden geheven, het karakter van bij^ lage 85 duidelijk de bedoeling heeft, de preca- rio-belasting, waarop de gemeente geen recht heeft, toch te innen dat hier dan ook, naar haar oordeel een daad staat te gebeuren; die zeer zeker niet be- vordelijk is om den eerbied voor's lands wet- ten bij den burger te versterken; dat toch voor ieder duidelijk is, dat de ver- schuldigde administratiekosten, die zelfs per strekkende meter gevelbreedte worden be- rekend, de niet-wettige precario-rechten moe ten vervangen; verzoekt Uwen Raad eerbiedig de verande- ringen in de verordening tot het heffen van leges, als voorgesteld in bijlage 85, van de hand te wijzen op grond, dat de gemeente een voorbeeld dient te geven in het zich neerleg- gen bij de wetten des lands en niet behoort te zoeken naar de mazen, die zich daarin moch- ten bevinden. 't Welk doende enz. Voor Alkmaarsche Ver. v. d. Handeldr - en Ind. Middenstand, A. BURGER, wnd. voorz. DE RAAT. seer. xE WATER GEVALLEN. Hedenmorgen ongeveer 12 uur viel de 7- jarige Elsje Timmer, spelend in de Oude Gracht te water. Een groote jongen, Simon Veen, sprong te water en wist de kleine dren- kelinge behouden op het droge te brengen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Cornelia Dieuwertje, d. v. Pieter Swager en Cornelia van de Pol. Hendrikus Martinus, z. v. Johannes Dito en Grietje Brands. OVERLEDEN: Cornelia Broek, gehuwd met Jacob Groen, won. te Egmond aan Zee. (Oedeelteh/k gecorngeerd.) TABAKSFABRIEK AFGEBRAND. OOSTERHOUT, 10 Juli. Hedenmorgen te ongeveer half zes werd brand ontdekt in de tabaks- en sigarenfa-briek van de N. V. „Lombok", eigenaar de heer Hoekstra al hier. De vlammen vonden gr-etig voedsel in den aanwezigen voorraad tabak en spoedig sto-nd het fabrieksgebouw dan ook in lichter laaie. De brandweer van Ooster- hout, die spoedig ter plaatse verscheen, ■gaf met drie stralen op d-e waterleiding water doch kon niet verhinderen, dat het geheele fabrieksgebouw in de asch gelegd werd. De aanwezige voorraad tabak, be- nevens de machines, gingen in de vlammen op. De brand is vermoedelijk oi.tstaan in het schaftlokaal. De oorzaak is echter on- bekend. D-e schade is aanzienlijk. Verzeke- ring dekt de schade. Dertig arbeiders zijn door dezen brand zonder arbeid gekomen PROTESTSTAKING DER TAXI- CHAUFFEURS. DEN HAAG, 10 Juli. Hedenmorgen zijn de bij de Unie van chauffeurs aange- sloten taxi-chauffeurs 200 in aantal) een 24-uur-proteststaking begonnen tegen het optreden van de verkeerspolitie, die belast is met de controle op het taxibedrijf De chauffeurs meenen dat ze door de verkeerspolitie geplaagd worden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN IN BELGIe EISCHEN WEER TWEE SLACHTOFFERS. NUNEN, 10 Juli. Bij de betreffende fa milies alhier is hedenochtend een telegram binnengekomen uit Sonhoven in Belgie, waaruit blijkt, dat de 35-jarige P. v. Wijk, kousenfabrikant en wethouder der gemeente Nunen en de 43-jarige heer P. de Groot, houthandelaar, bij een auto-ongeval aldaar zijn gedood. Uit het telegram, waarin de families wor den verzocht de lijken aan het station Son hoven af te halen, wordt opgemaakt, dat men hier te doen heeft met een ongeval aan een onbewaakte overweg. De families zijn dadelijk naar Sonhoven vertrokken. Nader vernemen wij, dat de auto door een goederentrein is aangereden en ver- nield en dat de beide inzittende heeren direct gedood werden. De heer v. Wijk laat een vrouw en drie kinderen acMer en de heer de Groot een vrouw met 9 kinderen. NA HET VERGAAN VAN DE „ITALIA". OSLO, 10 Juli. Het stoomschip „Inge III" heeft, naar uit Spitsbergen gemeld wordt, de Adventsbaai met de Duitsche Klemm-Daimlermachine aan boord verla- ten en koers gezet naar de Zweedsche ex- peditie-basis. De toestand der schipbreu- kelingen is nog steeds critiek. De „Braganza" is van Nieuw-Olesund in noordelijke richting vertrokken, om deel te nemen aan het hulpverleeningswerk. Het schip zal in het gunstigste geva-1 eerst na v-erloop van een maand tot het kamp der Nobile-gruep kunnen doordringen. Ook de „Hobby" heeft weer zee gekozen om tusschen Amsterdam-eiland en Groenland dc zee naar Amundsen af te zoeken. Naar via Lul-ea gemeld wordt heeft Nobile zijn krachten op buitengewoon snell-e wijze herwonnen Van een geeste- lijke afwijking is in het geheel geen sprake. DE STAKINGSBEWEGING IN GRIEKENLAND. LONDEN, 10 Juli. Naar uit Athene gemeld wordt, is de staking in verschil lende deelen van het land reeds geeindigd. Daartegenover weigeren de tabaksbe- werkers in de Pyraeus de order der orga- nisaties het werk te hervatten op te vol gen. Ook de zeelieden staken nog DE ..BREMEN" GEPLUNDERD. LONDEN, 10 Juli. Naar uit Montreal gemeld wordt hebben di-even het Duitsche Ooeaan-vliegtuig ..Bremen" bestolen Men heeft compassen en andere instrumenten m-edegenomen. De mecanicien Thibaut, die de eenige is, die het vliegtuig bewaakt, heeft de dieven met revolv-erschoten ver- dreven Men is nu voorn-emens de wacht bij de machine te versterken. Alkmaarsch Bioscoop Theater. In haar Koninkrijk. Deze First National film is het hoofdnum- mer in het nieuwe A. B. T. programma. Het geeft een bijzonder interessant beeld uit de Russische geschiedenis en heeft als onder- werp de geheimzinnige sfeer, die nog steeds de figuur van prinsts Tatiana, de Czaren- dochter omringt. Stephan, een boerenzoon, ziet in haar zijn sprookjesprinses, doch als hij ziet hoe zijn familie door de overheid wordt behandeld, keert zijn haat zich tegen de regeering en werkt hij krachtig mee, die ten val te brengen. Dit gelukt en hij kan al leen het leven van Tatriana redden door haar tot zijn vrouw te nemen en daarna met haar te vluchten naar de nieuwe wereld. De haat van Stephan is inmiddels in groote liefde veranderd. Tatriana blijft koel. Doch zij ver- andert als zij bemerkt hoe Stephan alle po- gingen in't werk stelt haar de vroegere grootheid weer terug te geven. Dan geeft zij duidelijk te kennen, dat zij van dat koning- schap niets meer wil weten. Zij regeert Ne ver in het koninkrijk der moederschap. Met groote belangstelling werd de film gevolgd. Corinne Griffith en Emar Hanson vervul- len de hoofdrollen uitstekend, terwijl ook de kinderen in de laatste acten op eenige wijze medewerken. 't Journaal, 'n Duitsche opname van kinder- ymnastiek en een klucht, die tot titel heeft evolutiebouw, gaan vooraf. V o e t b a I. Alcmaria Victrix zal morgenavond 7 pur een wedstrijd spelen tegen de Stormvogels uit IJmuiden. Naar de IJmuider club mede- d-eelde zal zij uitkomen met het volgende elf- tal: Thijssen; Haak en Koster; Veuger, Snoeks en v. d. Velde; de Jonge, Oldenburg, v. Pel, Houtkamp en Boekelaar. De IJmuidenaren schijnen de zaak dus zeer ernstig op te nemen, wat ook zeker Alc maria zal doen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Berenice 9 Juli v. Algiers te Amst. Enggano 7 Juli van Batavia n. Amst. Kangean 8 Juli v. Amst. te Batavia. Karimata (uitr.) 8 Juli te Sabang. Proteus 9 Juli v. Kopenhagen te Amst. Salawati (uitr.) 9 Juli te Port-Said. Ajax 7 Juli v. Rott. naar Algiers. Erato 7 Juli v. La Pallice naar Amst. Ganymedes 6 Juli v. Curacao n. Sta Marta. Luna 7 Juli v. New York n. Haiti. Van Renselaer (thuisr.) 7 Juli v. Cristobal Zeus 7 Juli v. Lissabon n. Cadix. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nederlanden (thuisr.) 7 Juli van Genua. Mapia (thuisr.) 3 Juli van Port Said. Rondo (thuisr.) 7 Juli v. Port Said. Saparoea (thuisr.) 8 .Juli te Genua. Simaloer (uitr.) 7 Juli v. Suez. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 9 Juli 1928. In de heden ge- houden veiling werd betaald voor: Aard- appelen per 100 K.G. 3.40—/ 7.80; Aar-d^ beien per pond 618 cent; Andijvie per 100 stuks 0.60f 3.40; Bloemkool le s. per 100 stuks 6.8012.70; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 2.406.50; Doperwten per 100 K.G. 18.8024; Druiven per 100 K.G. 108122; Kropsla per 100 stuks 040/1.30; Komkommers per 100 stuks 3 408.10; Meloenen per 100 stuks 28—/ 79; Pieterselie per 100 bos 1.10— 3 40; Perziken per stuk 321; Poste- lein per dub. bakje 0.070 24; Peulen per 100 K.G. 2836; Rabarber per 100 bos 7f 12; Selderie per 100 bos 1.10 3.20; Spinazie per bakje (8 K G.) 0.55 0.78; Snijboonen per 100 K G. 52— 62; Enkele Spercleooonen pei iuo K.«. 5872; Tuinboonen per 100 K.G. 5.40 8.40; Tomaten: A 56.80—/ 60.20; B 55.20—/ 56.60; C 18.60—/ 47.60 p. 100 K G.; Uien per 100 bos 4.30—/ 4.60: Wortelen per 100 bos 2.80—/ 6.20. r Aanvoer: 9750 stuks Bloemkool; 4600 st. Komkommers; 12000 stuks Kropsla; 4500 stuks Andijvie; 7250 bos Wortelen; 1150 K.G. Aardbeien; 2500 K.G. Aardappelen; 1150 K.G. Tomaten. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli '28. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Bloem kool le s. 8.8016.80; Bloemkool 2e s. 3 30—5.60 per 100 stuks; Wortelen 9.3011 per 100 bos; Roode Kool le s. 14—/ 16.50; Slaboonen 47; Tuinboonen 5; Aardappelen: Schotsche muizen 5.20 7.30; Schoolmeesters 6.50; Eigenhei- mers 7.20; Drielingen f 3—f 4.50: Toma ten: A 57.20; B 53.80; C 31.20; CC 12.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 5500 stuks Bloemkool; 8700 bos Wortelen; 8400 K.G. Roode Kool; 20 K.G. Slaboonen; 60 K.G. Tuinboonen; 426.000 K.G. Aardappelen en 2700 K.G. Tomaten. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 10 Juli 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, 342 H.L. PURMEREND, 10 Juli 1928. Op de he den gehouden veiling waren aanvoer en prij zen als volgt Kaas: 34 st. kleine Fabriekskaas met rijks- merk 46; 62 st. kleine Boerenkaas m. rijks- merk 49.50; 2 st. Commissie 48; 3 st. Goudsche kaas 47; in totaal 101 stapels, wegen-de 69000 K.G., handel stug; 1634 K.G. Boter 1.652 per K.G. Vee. 507 st. Runderen, w.o. 285 vette 0.801.05, per K.G. handel matig; 190 melk- en geldekoeien 125350, handel matig; 32 Stieren; 25 Paarden 100— 200, handel stug; 78 vette kalveren 1— 1.20, handel stug; 288 Nuchtere kalveren, voor de slacht 9<35; voor de fok 10 29, handel matig; 227 vette Varkens, voor de zout 0.6{k—0.68; voor de slacht 0.600.67 per K G., handel vlug; 39 Magere Varkens 24—/ 36, handel vlug; 151 Biggen 1218, handel vlug; 303 vette Schapen 2536, handel matig; 502 Lameren 16—/ 20, handel matig; 17 Bokken; Kippeneieren 56; Eendeieren 4.60; Piepkuikens 0.103. Eierveiling. 8068 Eendeieren a 4.70— 4.90; 14019 Kippeneieren a 5.20 6.40; 57 Kalkoeneieren 8. Vorige Koers Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm (Outvaog,«n per draadlooze teletoon). Koers van heden te ii.t I I a 9 a 9 a a 9 I I STA ATSLEEN1NGEN. 5 1919 BANK-INSTELL1NGEN. Kol. Back Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 i, Resc. i INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. •••■titti Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. m A. .ait i i i Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen a i, Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel G v. A. Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. nTTttrar-r»o>e^1'" RUBBERS. Amsterd. Rubber ......i... Bandar Rubber Deli Bat Rubber .........i Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeh Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart n Gem. Eig. Scbeepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine prei. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia t i i AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Exdividend. t Exclaim. t i I l I 101% 24 &3/. 105>/4 171> S/g 1763/. 663/8 205 285 1U6V8 103'/. 10/3/g 20,3/, 457 669 6693/. 670 368 107 1421/j 10W2 3893/. 4093/. 2323/. 154 159 301 15672 10y 1701/2 102 1841/j 107. 797. 74 2081/j 109 1861/2 4461/2 5001/j 5223/. 777s pl.m pl.m. pl.m. pl.m^ 1.30 1.45 2.— 2.15 248 168 17872 178'/, 178-7, 1787, 209 - 283 280i-81 20H-2| 201J-2| 202 202-3 462 460-2 461 400-1 675 678 681 682| 6761-SO 561/, 140 675V3 675-6 677 163 143 T- 137 414 413-47, 4137, 413-f 2 5-6 234|-6i 2341-51 234 164 164 308 159-7, 110-11 185 1757, 78 74 208f-9 711 6 38 1897, 187^.9f 187 186J-7 448 448 448 508 508 5051-6 521 519-20 520 321 76 76-i PROLONGATIE vorige k re 33/. pCL, heden 3l/t pC'. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parije Brussel (Belga) Bazel 1 1 1 1 1 1 **•11111 Oslo NIET OFFICIEEE. New-York ItaliS 11 it. t 1 t 1 1 Vorige koers I2.083/. 59.25 9.731 34.63 47.831/j 34.977, 66.45 66.55 66.421/2 2.48V, 13.05 Koers op heden 3 uur 12.08% 59.25 9.727, 34.62 47.83 35.- 66.45 66,527, 66.427, 2.48 lf4 13.02|

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3