Julia na bonbons net Meisje Bienstbode vraagt Sinke Hulp voor Huishoudinp, Hulp in de Hulshouding net DAGRHEISJ&, SlapeSoosheld Bioscopeii Luchtvaart. Sport Zeetijclingen Mrlw0t®fentie#i VAN EEN SCHUIT CEVALLEN. v'anmorgen is een S-jarig zoontje van den heer Teerhuis onder het spelen van een schuit gevallen, liggende in de gracht aan het Luttik-Oudorp. Het personeel der schuit wist het knaapje spoedig weer op het droge te halen. LIEFHEBBERS VOOR EEN HOND? Op het politiebur-eau alhier is een jong, zwart hondje aanwezig, waarvoor gegadig- den zich aan het bureau kunnen aanmelden. STEDEUJKE MUZIEKTUIN ALKMaAR 5de Abonriements-concert, te geven door de Haarlemsche Orkestveieeniging ,,H. O. V." Dirigent: Eduard van Beinum, op Woensdag 18 Juli 1928, 's avonds 8 uuY Programraa 1. Ouverture ,,Mignon'' E Thomas. 2. Jeux d' Enfants" G Bizet, a. Marche. b. Berceuse, c Inpromptu. d. Duo e. Galop. 3 Rhapsodic Hongroise No. 2. Fr. Liszt. 4. Marche Hongroise H. Berlioz. 5. Ouverture „Carneval Romain" H. Berlioz. 6. Le Sombreros de Tres Picos Man. de Falla. (De driekantige hoed) a. Les Voisiiis. b. Danse du meunier. c. Danse finale. Helpt tijdens „de muziek" de stilte bevor- tj-eren door: le. niet heen en weer te loopen; t 3e. geen luidruchtig gesprek te voeren. LICHTOP! f Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.44 uur licht op GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 25 Juli zal er een goedkoope trein loopen van Helder naar Zaandam en 'Amsterdam C. S. en terug, vertrek 7 51 van Helder (aank. Amsterdam 9.50), y-ertr. van 'Amsterdam 8.56 (aank. Helder 10.45) De prijs is van Helder tot en met Heer-Hugo ivaard 2e kl. f 2.55, 3e kl. 1.90; van Alkmaar f 1.65 en 1.25. Hierbij is inbe- grepen de toegangspriis voor het Koloniaal Museum. Kaarten zijn te krijgen van morgen Woensdag af. Er bestaat gelegenheid zich tegen regen te verzekeren. EXAMEN M. U. L. O. Gister zijn bij het alhier gehouden examen ter verkrijging van het u. 1. o.-diploma ge- slaagd: Voor dipl. B: P. Roozing Ez. te Pet- ten en J. A. Schuur te Medemblik; voor diploma A: M. Brandt Corstius te Helder, H. A. Marinus te Nieuwe-Niedorp, Teetje van Twuijver te Heerhugowaard, Martha Roede te Medemblik, Aafje C. Gijzelaar te Hoorn, Alida C. Kooijman te Oostwoud, Su- zanna A. van Daalen, Nelly Maria Blaau- boer, Antje van Coevorden, Maria C. Over- huijs, Nelly M. Schagen, Anna M. J. A. van Schaik, Aaltje van Til, alien te Alkmaar en Klaas Verweel te Sint-Pancras. Afgewezen yier candidaten. iTOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Toegelaten tot de le klas v. h. Gymnasium. 1. E. van Baalen, Broek op Langendijk; 2. Catharina Boelmans ter Spill, Alkmaar3. H. Boomgaard, Allonaar; 4. Yvonne de Boer, Alkmaar; 5. Anna Bosscher, Alkmaar; 6. G. Bossert, Alkmaar; 7. J. S. Brouwer, Krom- mtnie; 8. Alida Bruins, Alkmaar; 9. M. Burlage, Alkmaar; 10. D. Daalder, Alkmaar; 11. A. Dubois, Alkmaar; 12. Aleide v. ro- reest, Heiloo; 13. Johanna Holsmuller, Alk maar; 14. Jeannette Ledeboer, Alkmaar; 16. H. Lesterhuis, Alkmaar; 17. Th. Willekes Macdonald, Bergen; 18. W. Maschmeijer, Bergen; 19. J. C. Nieuwenhuijsen, Limmen; 20. Meintje Smit, Noord-Scharwoude; 21, K. v. Walbeek, Krommenie; 23. J. Wilken, Hei loo; 24 Alida Wittop Koning, Alkmaar. Voor kl. II. H. Pos en Cath. Weijling met aanvullings- examen. Voor klasse VI. R. Pos; Elisabeth v. Urk, Helder (herex.). Lamberta Wiersma, Helder (herex.). tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijjnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten kunnen worden gekomen en slooping al- thans van de belangrijkste deelen van het ge- bouwencomplex zou kunnen worden voorko- men; dat eveneens deze vraag door den Raad onder oogen gezien moge worden, of de ge- projecteerde weg inderdaad in een behoeite van verkeer of anderszins zal voorzien, vraag', die het Bestuur ontkennend rneent te njoeten beantwoorden, zeker voor het geval de eveneens op dit uitbreidingsplan voorko- mende zg. „Principeweg" tot stand zal zijn gekomen en ee nnieuwe verbinding tusschen Nieuwe Sloot en Kerkplein zal zijn verkre- gen, terwijl tevens de vraag rijst, of met een uitvoering van het plan van het oud-lid van Uwen Raad Van den Bosch, nl. verbreeding van het „Zevenhuizen" en Gasthuisstraa:, door afbraak van den Zuidvleugel van het „Landbouwliuis", het verkeer niet meer zou zijn gebaat; dat ook, indien het met den nieuw gepro- jecteerden weg beoogde doel voornamelijk hierin zoude bestaan, dat waardevol bouw- terrein aan dien weg gelegen zou vrijkomen, het Bestuur zich afvraagt, of de eventueel hieraan verbonden voordeelen van financiee- len aard inderdaad zouden opwegen tegen de nadeelen, verbonden aan de tot uitvoering der plannen ongetwijfeld noodzakelijke ont- eigeningen, die toch kosten met zich zullen brengen dat tenslotte de mogelijkheid van een voor- deelige exploitatie der huidige gebouwen of van een deel daarvan niet is uitgesloten en deze in ieder geval, gezien de historische zoowel als aesthetische importantie van het complex, ook in verband met de nabijheid der Groote Kerk, de voorkeur zoude verdienen boven slooping en daarmee voor Alkmaar ge- paard gaand onheroepelijk verlies van een van haar oudste en merkwaardigste monu menten Redenen, waarom het Bestuur bovenom- schreven bezwaren tegen meergemeld ont- werp-uitbreidingsplan aan Uwen Raad meent te moeten kenbaar maken, met het een biedig verzoek daarmede bij zijne beslissing in deze rekening te willen houden. HET Uli BRE1DINGSPLAN DER VAN adres Ver- Alk- haar GEMEENTE NIE1 NAAR DEN ZIN „OUD ALKMAAR". „Oud Alkmaar" zond het volgende aan den Raad: De Rechtspasoonlijkheid bezittende eenigmg Oud-Alkmaar, gevestigd te maar, ten deze vertegenwoordiga door Voorzitter, jhr. H. van Foreest en haar Se- cretaris Mr. A. D. van Regteren Altena, bei- den wonde te Heiloo geeft met verschuldig- den eerbied te kennen, dat het Bestuur dfcr Vereeniging heeft kennis genomen van het ter Gemeenie-Secre- tarie van Alkmaar ter visie van belangheb- benden gelegen hebbend uitbreidingsplan der Gemeente Alkmaar; dat blijkens dit plan o.a. wordt geprojec- teerd een verbindingswtg van de Dubbele Buurt naar de Bergerbrug, dwars door het gebouwen-complex van het huidige Stadszie- kenhuis en mitsdien uitvoering van dit plan noodzakelijkcrwijs met zich zal breng.n sloo ping van dit complex, althans van een deel daarvan; dat het Bestuur meent te moeten wijzen op het aesthetisch- zoowel als historisch be- lang van dit complex gebouwen, met zijn schitterende binnenplaats en zeer bijzondere bouwfragmenten, o.a. vermeld in de voorloo- pige lijst der Nederlandsche Monumenten van geschiedenis en kunst, Deel V no. 1 (op- gemaakt en uitgc-gcven door Afdeeling A der Rijkscommissie voor de Monumenten- zorg, ingesteld bij K. B van 10 Mei 1919 No 66) biz. 21, zoodat naar het oordeel van het Bestuur slooping van een en ander ten zeerste zoude zijn te betreuren; dat het Bestuur tot staving van zijn mee- ning, dat inderdaad gebouwen van histori sch. en architectonische waarde zouden wor den gesloopt, Uv/en Raad meent te mogen verwijzen naar de aar dit request toegevoeg- de bijlage, bevattend* een korte beschrijving van de geschiedenis 'an het huidif" Burger- ziekenhuis (het voo malige St. Elisabeths- gasthuis ei. het Gasihuis) en van den tegen- vvordigen toestand dat het Bestuu' wens Uwen Raad de vraag meent V moete:: voorleggen, of niet door een een gs ins ~ewijzigde proiectie van bedoeldc-n '"eg h-Tzij wer in de richtingvan het -ihrnzn" en de Gastliuisstraat het- zij nieer in 'e rThfing van het N. H Kanaal, aan de geewperde bezwaren tegemoei zou DE DIRECTEUR DER GEMEENTE- WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BE- KEND, DAT DE TURFMARKTSBRUG OP WOENSDAG EN DONDERDAG A.S. VAN V.M. 7 UUR TOT N.M. 6 UUR VOOR ALLE VERKEER ZAL ZIJN AFGESLOTEN. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Volgens de Wet. Dit hoofdnummer van het nieuwe pro- gramma is geheel verschillend van het genre, dat men op de film gewend is. Hier krijgt men een speciaal stuk Russisch filmkunst te zien, dat door de hijzonder sterke typeering en i-ntensieve uitdrukking?kunst belangrijke perspectieven opent. Het geheel is bewerkt naar „Het Onverwachte" een vertelling van Jack London. Een kleine groep gouddelvers leeft in de eenzaamheid van het hooge Noorden aan den Joekon, >vier mann-en en een vrouw. Langen tij-d zocht men verneefs naar goud, doch plot- seling ontdekt de Ier Jacck, die slechts als knecnt aan de expeditie is verbonden, goud en de waanzin van den gouddorst bevangt alien. Jack wordt voortdurend door de an-deren ge- tergd, dat de rijke buit aan hem voorbijgaat en tenslotte doodt Jack in blinde woede den Rus en den Duitscher. Met de vrouw en den Engelschman blijft de moordenaar nu in de eenzaamheid achter. De vrouw wil dat er vol gens de wet zal gehandeld worden. De moor denaar meet bewaakt en aan het gerecht worden over eel everd. Dan breekt voor het drietal 'n helsche tijd aan mede onder inwer- king der natuurelementen. Ten slotte wil men zelf rechtspreken. De moordenaar wordt tot den strop veroordeeld. Doch dan gebeurt het onverwachte: de natuurkracht ontwortelt den boom en de srehangene is vrij. Met welk een kracht de Russische acteurs en de actrice deze bijzondere menschen met hun oer-insticten vertolken, moet men gaan zien. Men staat er in't begin wat vreemd tegencver, doch men blijft geboeid. Journaal, teekenfilm en een komische twee- acter met de titel: Zoo'n Flirt, vormen het biiprogramma. DE ITALIAANSCHE POOLEXPEDITIE Tsjoeknowski c.s. gered. De „Krassin" heeft Tsjoeknowski en zijn vier metgezellen aan boord genomen. Men imeldt uit Moskou, dat de ijsbreker ,,Krassin" ook den Noor Noys en drie Italia- nen aan boord heeft genomen, die kort na de inscheping van Tsjoeknowski en zijn makker waren gearriveerd en die waren uitgezonden om dtn Russischen vlieger hulp te verleenen. De toestand van alien is bevredigend. Mededeehngen van Viglieri Volgens een V/. B.-bericht uit Moskou heeft de Vigiieri-groep m.degedeeld, dat de noodlanding der „Italia" was geschied op dezelfde ijsschots, waarop de ijsbreker de groep vond. De motoren van het luchtschip werkten tot op h.t oogenblik, waarop het op het ijs stiet. De Viglieri-groep had voor haar redding al haar hoop gevestigd op den vlie ger Lundborg en, na diens ongelukkige lan ding, op den ijsbreker „Krassin". De „Krassin". De ijsbreker „Krassin", die Tsjoeknowski aan boord heeft genomen, gaat thans in de Advent-baai kclen innemen en vervolgens op zoek naar Amundsen en Alessandrini.. Tege- lijkertijd zal Tsjoeknowski verkenningsvlieg- tochten doen. Malmgren's zelfopoffering. Professor Malmgren, toen hij zich niet meer in staat vcelde verder te gaan, heeft zijn metgezellen verzocht een graf in het ijs te hakken, waarin hij toen is gaan liggen cm er zijn einde af te wachten. Hij bad hen den tocht voort te zetten en alle voedsel mee te nemen. zeggende, toen ze nog aarzelden te vertrekken: „Als ge gaat zijt ge misschien in staat andeixn te redden". Het reddingswerk Naar uit Moskou gemeld wordt heeft de Russische vlieger Tschoeknofski kort voor zijn aankomst aan boord van die „Krassin" aan den expeditiechef rapport uitgebracht. Gedurende zijn verbliif op het ijs heeft hij naar het lijk van Malmgren gezocht, zonder echter iets te kunnen vinden. In de geheek- streek heeft men geen spoor van menschen waargenomen. Men neemt aan, dat het lijk van Malmgren op een ijsschots in onbekende riehting is afgedre^en. De Sovjet-regeering heeft voor het veraere opsporingswerk van Malmgren wederom 50.000 roebel uitge- trokken. NACHTVLIEGEN. Gisteravond laat heeft men boven Rotter dam een Fokkervliegtuig kunnen waarnemen, dat was voorzien van een zeer sterke licht- bron. Er werden proeven genomen op het vliegveld Waalhaven met een speciaal door Philips daarvoor geconstrueerd zoeklicht. Het is mogelijk, dat het vliegtuig bij vol- slagen duisternis een goed landingsterrein uitzoekt, hetgeen natuurlijk van groot be- lang is voor vliegtuigen, die moeten dalen op vliegterreinen, die niet op voldoende wijze verljcht kunnen worden. Het doel van de proefnemingen is het ver- grooten van de veiligheden bij het vliegver- keer. Dezelfde dyamo, die zorgt voor de voeding van het groote zoeklicht, voorziet ook de cockpit van licht, terwijl eveneens de kleine lampen onder aan de vleugels op denzelfden stroom branden. Men was zeer tevreden over de resultaten. NED. IND. LUCHTVAART-MIJ. Hedenmorgen werd ten kantore der Ne derlandsche Handel Mij. te Amsterdam, ten overstaan van notaris F. H. van den Helm, dc- acte van oprichting der Nederlandsch-In- dische Luchtvaart Maatschappij verleden. Als djrecteuren treden op de heeren Ir. H. J. Ansingh en A. Plesman. MARYSE BASTIER. De Fransche aviatrice Maryse Bastier, die te Bourget was opgestegen, sloeg te Danzig het wereldhoogterecord voor lichte vliegtui gen met passagier. DE OLYMPISCHE TURNPLOEG. De volgende ploeg is gekozen om Neder- land te v-ertegenwoordigen bij de Olym- pische Gymnastiekwedstrijden op 8, 9 en 10 Aug. a.s.: Melkman, H. Licher, P. v. Dam, K. Boot, Pouw, v. d. Vinden, Wijn- schenk en Jacobs. P a a r d e n. DUINDIGT. Quicklooper draverkampioen. Myr- rhine wint na fraaien strijd den ren. De opkomst der paarden was ditmaal bij uitstek zeer goed en speciaal dient vermeld den strijd om het kampioenschap van Neder landsche dravers, waarin slechts een inschrij- ver op stal bleef. Quicklooper deed zijn naam alle eer aan door in den uiterst fraaien tijd van 3.05.3 te winnen, een vrij wat beteren tijd dan Nora Belwin in 1927 maakte, 3.07.3, maar veel slechter dan deze merrie in 1926 had, die toen in 3.01 .1/5 sec. iicp, terwijl in 1925 May Girl won in den tijd van 3 min 7 sec., maar toen 50 meter meer aflegde. Minister Lambooy, die den heelen middag de courses volgde, reikte na afloop den eer- sten prijs uit. Vermelding verdient nog de eerste ren, waarin de spanning al bijzonder groot was en waarvoor wij naar hieronder verwijzen. Draveriien. Studebaker Directorprijs. Draverij 4e klas se. Afstand 1600 M. Ingeschreven 11, uitgekomen 8 paarden. 1. Qurville (1620) eig. C. Scheffer (J. Kruithof Jr.), tijd 2 min. 322/5 sec.; 2 Queen Ethel (1620) eig. Stal Birkhoven (Tj Witteveen), tijd 2 min. 34 2/5 sec. Erskine Sixprijs. Handicapdraverij le klasse. Afstand 2000 M. Ingeschreven 13, uitgekomen 9 paarden. 1. Frettchen (2060) eig. J. Kruithof Sr. (J Kruithof Jr.) tijd 3 min. 00 4/5 sec.; 2. Karabin (2040) eig. Stal C (J. M. v. d Berg) tijd 3 min. 01 4/5 sec. Studebaker 1910 prijs. Draverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschreven 13, uitgekomen 6 -paarden. 1. Norma B. (2080) eig. J. Kruithof Sr. (J. Kruithof Jr.) tijd 3 min. 023/5 sec.: 2. Quitewell St. L. (2040) eig. C. F. Ockhorst (eig.) tijd 3 min. 02 4/5 sec. Kampioenschap Nederlandsche paarden van 3 tot 9 jaar, toebehoorende aan Neder landsche eigenaren. Ingeschreven 9, uitgekomen 8 paarden. Prijzen: 1000, f 350, 150 en 100, be- nevens een zilv. medaille voor den eigenaar van het wiflnen-de paard en een premie van 100 voor den fokker van den winner, uitge- loofd door het ministerie van oorlog. 1. Quicklooper (2075) eig. M. Poelsma (J. F. de Boer) tijd 3 min. 05 3/5 sec.2. Sir Ax worthy K. eig. J. Kruithof Sr. (J. Kruithof Jr.) tijd 3 min. 08 2/5 sec.; 3. Quicksilver H. N. (2075) eig. H v. Zalinge (Tj, Witteveen) tijd 3 min. 10 1/5 sec.; 4. Newbold (2150) eig. J. W. Schuyl (J. D. M. Schuyl) tijd 3 min. 11 2/5 sec. Toen voor de eerste maal de tribune werd voorbijgeloopen was de volgorde: Sador, Sir Axworthy, Quicklooper, Quinte, Quick silver, Present H., Newbo'd en Postduifje Aan de overzijde had Sir Axworthy de lei- ding genomen met Quicklooper op de tweede plaats. In de laatste bocht was de strijd tus schen deze twee zeer fel, maar na 100 M nam Quicklooper de leiding iver om die niet meer af te staan. Newbold had aan de over zijde te veel achterstand gekregen doordat de hengst een paar fouten maakte. Hij wist nog juist de 4e pla'ats, na Quicksilver te bereiken. waardoor hem de 4e prijs ten deel vie!. Rennen. Studebaker Commanderpriis Ren op de vlakke baan. Afstand 1900 M. Ingeschreven 9, uitgekomen 4 paarden. 1. Myrrhina (67.4) eig. mevr. A. van Wie- ringen (A v. Wieringen) tijd 2 min. 06 2/5 sec.; 2. Histoire d'Or (64.3) eig. W. Jochems (C. J. v. d. Vaart) en Pommard (51 H) eig. id (J. C. Kuyser) dead heat, Y, lengte. Studebaker Residentieprijs. Ren op de vlak ke baan. Afstand 2500 M. Ingeschreven 5 paarden, uitgekomen 3 paarden. 1. Cassard (68) eig. M. J. v d Velde (H Luke) tiid 2 min. 48 2/5 sec.; 2. Hellebore (52) eig. W. Jocnems (J. C. Kuiper) 3 lengten. DRAVERIJEN TE WINSCHOTEN. Te Winschoten werden Zondagmiddag door de Noordnederlandsche hippique ver eeniging draverijen gehouden, waarvan de uitslagen waren: Juliprijs: prijzendraverij vierde klasse, af stand 1600 meter. Eerste: Stormlooper, eige naar J. Mensinga, Leegkerk, (H. Mensinga, 1620 meter) 2 minuten 38 seconden; tweede: Qui Vive, eigenaar W. Vandervelde, Middel- stum, (eigenaar, 1610 meter) 2.39; derde: Athleta, eigenaar H. Schuurmans, (A. P. van der Veen, 1560 mete*) 2.43. Sportterreinprijs. Heatdraverij tweede en derde klasse, afstand 1600 meter In de eerste heat werd geplaatst Qrlena B., eigenaar D. Evenhuis, Groningen, (J. Mensinga, 1660 meter) 2.36 4/5, terwijl tweede was Loure B., eigenaar J. L. Bolt, Zuidhorn, (eigenaar, 1645 meter) eveneens 2.36 4/5. In de tweede heat werd geplaatst Olanda, eigenaar J. W. Schuyl, Rotterdam, (W. Schuyl, 1630 meter) 2 36; tweede was Orlena B. 2.36 1/5. In de derde en beslissende heat werd eerste Orlena B., 2.36; tweede Louise B., 2.36 2/5. Prijs van Winschoten, prijzendraverij eer ste klasse, afstand 2300 meter. Eerste werd miss Everharda, eigenaar H. G. van der Veen, Hardegarijp, (Joh Siderius, 2355 meter) 3.31; tweede Judge Scott, eigenares mevr. J. Oosting, Wolvega, (A. T. van der Veen, 2380 meter) 3.31; derde Sillader, eige naar J. W. Schuyl, Rotterdam, (W. Schuyl, 2350 meter) 3.31. De rijdemonstraties der Djiguiten kozakken hadden een groot succes. W i e 1 r e n ne n. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEG. De uitslagen van de Zondag op de Veluwe gehouden wielerwedstrijden om het kampi oenschap van Nederland op den weg, luiden als volgt: Amateurs (150 K.M.): 1. F. Meulen (Heerlen), 6 uur 3 min 8 sec.2. W. J. Bras- penning (Zundert); 3. B. Duyker (Rotter dam); 4. A. A. Schelles (Sloten); 5. C. Cremers (Beek, Limb.). Professionals: 1. H. Bokkum (Eindhoven), 5 uur 53 min. 37 sec.; 3. v. Rooy (Eindhoven); 4. Hal (Heerlen). Nieuwelingen: 1. Robbers (Amsterdam), 6 uur 18 min. 21 sec.; 2. Aurich (A'dam); 3. Nieuwegieze (R'dam); 4. H. Prins (A'dam). Veteranen: 1. Snijders (Uithoorn), 3 uur 58 min. 48 sec.; 2. M, v. d. List (Roozendaal)- 3. Schonmann (Den Haag); 4. v. d. Vaart (Eindhoven); 5. Verheulen (Den Haag). Ten gevolge van de warmte waren de we- gen niet zoo in goede conditie als gewoon lijk. Motorwielrijden. FRIESCHE MOTORCLUB. Te Heerenveen werden Zondag door de Friesche Motorclub motorrennen op de gras baan van het sportpark gehouden. Er kwamen 35 rijd-ers uit. De belangstel ling was groot. In alle klassen werd gereden over acht baanlengten elk van 565 meter. De uitslagen zijn: Klasse nieuwelingen motoren tot 350 c.M3. inhoud: 1. N. Kuyper te Rotterdam op Chester Lea in 4 min 16 3/5 sec.; 2. C. Taal te Scheveningen op Royal Enfield in 4.27 3/5. Klasse II nieuwelingen: motoren tot 500 c.M3. inhoud: 1. B. A. Qualieni te Amster dam op Raleigh in 4.22 2/5; 2. C. Kapt-ein te Amsterdam op Norton in 4.23 2/5; 3. Th. Bartels te Arnhem op Rudge Withwort in 4.48 2/5. Klasse III Juniores motoren tot 350 c.M3 1. L. Breeman te Rotterdam op FN. in 4.16 3/5; 2. J. Abeln te Emmer Compascum op Douglas in 4.17 3/5. Klasse IV juniores motoren tot 500 c.M3. inhoud: 1. J. E. Fyma te Amsterdam op Ariel in 4.10 1/5; 2. P. Oosterbaan op Ariel in 4.11 2/5. Klasse V seniores motoren tot 350 c.M3. inhoud: 1. M. v. d. Berg te Den Haag op HD. in 4.07 2/5; 2. L. Moos te Den Haag op BSA in 4.11; 3. K. Baar te Scheveningen op HD. in 4.11, 4. H. v. d. Pijl te Amsterdam op Raleigh in 4.19 2/5. Klasse VI. Seniores motoren 500 c.M3. in houd: 1 J. Rijk te Den Haag op Ariel in 3.49 4/5. Hij maakte daarbij den snelsten rit over een baanronde in 27 4/5 sec.; 2. J van Riezen te Den Haag op FN in 3.50 2/5; 3, W. van Gent te Rotterdam op Douglas in 3.59 4/5;- 4. S. Maasland te Voorburg op Ariel in 4.01. Tenslotte werd een handicap race gehou den tusschen de winnaars in de klassen 3, 4, 5, 6: J. Rijk te Den Haag scratch, M. v. d. Berg te Den Haag kreeg 150 M. voorgift, J. Fijma te Amsterdam 250 M. en L. Breeman te Rotterdam 300 M. De uitslag was: 1. J. Rijk; 2. M. v. d. Berg; 3. L. Breeman; 4. J. Fijma. Enkele rijders sloegen in de bochten met hun machines om, doch kregen geen letsel. K o r f b a 1. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Jaarvergadering. Zondag werd te Amersfoort in de societeit „Amicitia" de jaarlijksche algemeene verga- dering gehouden, onder voorzitterschap van den heer N. Broekhuysen. De voorzitter sprak ter gelegenheid van de 25ste jaarvergadering een uitvoerig ope- ningswoord. Hij vestigde de aandacht op de twee be langrijke gebeurtenissen aan het begin van de nieuwe 25 jaar: de verschijning van de korfbalperiodiek n.l. de „Korfbal Revue" en de demonstratie in het Olympisch Stadion op 6 Aug. a.s. Bondswimpels. Aan de oudste clubs, D. E. V., D. T. V. en O. S. C. A. werden vervo.'gens de beloofde bondswimpels uitgereikt. De heer Heyboer reikte daarna op de hem eigen gezellige wijze de talrijke kampioens- medailles uit. Jaarverslag. Bij de bespreking van het jaarverslag werd de verheugende mededeeling gedaan, dat de Oostelijke eerste-klassers Naas en H. K. C. genegen waren, naar Lur (Duitschland) te gaan tot het spelen van een demonstratie- wedstrijd. Na goedkeuring van het financieel verslag en de begrooting voor het volgende seizoen, die in inkomsten en uitgaven op 9310 was gesteld, werd overgegaan tot de Benoenungen. De aftredende leden van het Bondsbestuur N. Broekhuysen en Sluizeman werden bij enkele candidaatstelling herkozen, terwijl de heer Smeets met hasst algemeene stemmen werd herkozen. Een commissie zal benoemd worden, on: rapport uit te brengen over de noodzakelijke wijziging in de competitie-indeeling, die vooral in Noord-Holland fataal dreigt te worden. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Koningin der Nedei'landen 15 Juli v. Batavii te Amsterdam. Moena 15 Juli v. Amst. n. Java, via Antwer- pen. Enggano (thuisr.) 14 Juli v. Sabagn^ Kambangan (uitr.) 16 Juli te Port Said. Karimata 15 Juli v. Amst. te Batavia. Radja 14 Juli v. Batavia n. Amst. J. P. Coen (thuisr.) 16 Juli te Suez. A KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ. Almelo (uitr.) 12 Juli v. Cojuimbo. Nereus 16 Juli v. Oporto te Amst. Agamemnon 15 Juli v. Hamburg te Bremen. Almelo (uitr.) 13 Juli te Valparaiso. Medea 16 Juli v. Malta n. Tunis. Simon Bolivar 12 Juli v. Barbados n. Trini dad. Stuyvesant 15 Juli v. Amst. te Hamburg. Vulcanus 16 Juli v. Amst. te Hamburg. Agamemnon 14 Juli v. Hamburg n. Bremen, Adriadne 14 Juli v. Alicante n. Barcelona. Astrea 13 Juli v. New York n. Curacao. Baarn (uitr.) 13 Juli v. Curacao n. Cristobal Bennekom (thuisr.) 14 Juli te Duinkerken. Berenice 16 Juli v. Hamburg te Amst. Clio 16 Juli v. Hamburg te Amst. Commewijne (uitr.) 13 Juli v. New York n. P. au Prince/Curacao. Crijnssen (uitr.) 14 Juli v. Dover n. Barba dos. Flora 13 Juli v. Haiti te New York. Hercules 15 ujli v. Salonica n. Samos. Ilos 15 Juli v. Cadix te Huelva. Merope 15 Juli v. Venetie te Triest. Perseus 15 Juli v. Kopehnagen te Amst. Pluto 14 Juli v. Gibralaar n. Barcelona. Stella 15 Juli v. Candia n. Calamata. Ulysses 15 Juli v. Constanza te Varna. Zeus 14 Jui v. Cadix te Genua. ROTTERDAMSCHS LLOYD. Bandoeng 16 Juli v. Batavia n. Rott. Buitenzorg (uitr.) 16 Juli v. Suez. Kedoe (uitr.) 16 Juli te Genua. Tabanan 16 Juli v. Rott. te Batavia. Buitenzorg (uitr.) 15 Juli v. Port Said. Insulinde (thuisr. 15 Juli v. Marseille. Palembang 15 Juli v. Hamburg te Rotterd.- Siantar (tthuisr.) 16 Juli te Marseille. Tapanceli (uitr.) 15 Juli te Sabang. Inplaats van kaarten. G eboren: A LIE, dochter van A. LANGEDIJK. K. LANGEDIJK—Roger. Koedijk, 16 Juli 1928. zachtechocolade met qebrande nougat Familie (9 pers.) gelogeerd te Alkmaar van 17 tot 31 Augs., goed kunnende koken, v.g.g.v. LooA f 4.p. d. Br. lett. F 245, bureau van dit blad. OEVRAAGD voor de pakkamer, zelfstandij kunnende werken, door Suiker- werkfabriek „DE ZEEHOND". GEVHAAGD voor den dag. Zich te verve "gen na half acht, METIUSSSRAAT 17, hoek Metius- gracht. of WERKSTKR gevraagd. SPOORSTRAAT 44. gevraagd wegens ziekte der vrouw, bij K. v. d. SLUIS, Dirkshorn. GEVRAAGD loon 6 gld. per week. Zondags vrij. Mevr. ENGL ANDER, Magdaieneustr. B 17,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3