Akliiiisskc Cmrsif. Reiskoffsrs, Reisarlikelen Loting voor ilea Dienstplicht. Het gelieiinzinnige Cenostscliap. FEUILLETON. L. Prankeafetrir, Alkmaar. Honderd deriigsfe Jafrpng, Radio-hoekje No. 167 1928 Oinsdas fS Juli. s De BURGEMEESTER van ALKMAAR forengt ter kennis van belanghebbenden, dat jde LOTING voor de lichting 1929 voor deze gemeente zal plaats hebben in de voorzaal ten STADHUIZE, Langestraat, en wel op iVRIJDAG, 10 Augustus a.s.,voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters: A. t/m. J., des voormiddags 9 uur, K. P., 9.45 uur, Q. Z., 10.20 uur. WIE AAN DE LOTING DEELNEMEN. Aan die loting nemen deel alle voor de lich ting ingeschreven personen met uitzondering yan hen, omtren-t wie voor den dag van aan- yang der loting blijken, dat zij: a. bij onherroepelijk geworden uitspraak yoorgoed ongeschikt verklaard of uitgesloten zijn: b. zijn overleden; c. hebben opgehouden Nederlander te iZijn en ook geen ingezetene zijn d. als niet-Nederlander hebben opgehou den ingezetene te zijn; e. als ingezetene, niet-Nederlander, be- hooren tot een Staat, waar de Nederlanders miet aan verplicbten krijgsdienst zijn onder- yvcrpen of waar ten aanzien van den dienst plicht het beginsel van wederketrigheid is aangenomen; f. terecht in een andere gemeente zijn Ingeschreven. DE INGESCHREVENEN, DIE AAN DE LOTING MOETEN DEELNEMEN, WORDEN UITGENOODIGD OM OP HET HIERBOVEN VERMELDE UUR TER AANGEGEVEN PLAATS AANWE ZIG TE ZIJN. WIJZE VAN LOTING. De loting geschiedt ten overstaan van den jLo'tingscommissario. De ingeschrevenen wor- nen in de volgorde van het aiphabetisch re gister afgeroepen, teneinde zelf een nummer 'te trekken. Blijkt niet, dat de afgeroepen in- geschrevene aanwezig is, of is deze buiten istaat of onwillig een nummer te trekken, Jdan w-o-rdt de wettige vertegenwoordiger op- geroepen. Blijkt niet, dat deze aanwezig is of ris deze buiten staat of onwillig een nummer lie trekken, of acht de Lotingscommissaris het piet aannemelijk, dat de verschijnende per soon de opgeroepene is, dan geschiedt het [trekken door den Burgemeester, het lid van den gemeenteraad of den ambtenaar der ge meente, bij de loting tegenwoordig. Het lo- kingsbiljet wordt alsdan bewaard ter secreta- rie van de gemeente, voor welke geloot werd. (Aldaar kan de loteling het bit jet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen af- halen. BEZWAREN TEGEN DE LOTING Door belanghebbende lotelingen of door bun weffigen vertegenwoordiger kunnen te- ■gen de wijze, waarop de loting is geschied, bezwaren worden ingebracht bij den Commis- saris der Koningin. Het bezwaarschrift kan [op ongezegeld papier worden gesteld, doch tjnoet, met redenen omkleed en onderteekend fBINNEN TIEN DAGEN, te rekenen van [den dag, waarop de loting is afgeloopen, te- gen bewijs van ontvangst worden ingeleverd lij den Burgemeester. Van de uitspraak van den Commissaris der Koningin zal een af schrift ter gemeentesecretarie gedurende ,TIEN DAGEN ter inzage worden gelegd, ^waarvan openbare kennisgeving zal geschie- den. Het ter inzage leggen van dat afschrift iZal {evens bij persoonlijke kennisgeving wor den fcekend gemaakt aan hen, die de bezwa ren inbrachten. BEZWAREN. NIET INGERICHT OF \NIET INGELEVERD OP DE HIERVO- REN AANGEGEVEN WITZE, KUNNEN GEEN GEVOLG HEBBEN. Alkmaar, 17 Juli 1928. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Woensdag 18 Juli. Hilversum, 1060 M. 12.30—2 Lunch- tnuziek door het Trio Groeneveld. 2.30 Aan- sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Kinder-matinee. 45.Maak het zelf!, door Mevr. C. SchaakeVerkozen. 6.7.45 Concert door het Omroep-orkest. Lea Zweers, eopraan. Egb. Veen aan den vleugel. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Schevenin gen. Het Residentie-orkest onder leiding van Georg Schneeyoigt. Elly Ney, piano. In de pauze voordracht door Willem van Cappel- len. 10.30 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) Naar bet Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. 20) „Mijnheer!" antwoordde hij met hernieuw- de waardigheid. „Dank u. Maar, mijnheer, het zou niet dezelfde gans zijn. Mijnheer zal mijn gevoelens begrijpen en eerbiedigen. De gans, die mijnheer zoo royaal aanbiedt, zou niet die teedere gevoelens bij mij wekken als die, door mijn schoonzuster geschonken die zoo bedachtzaam en lief is, in mijn boe- zem zou wakker roepen. Ik moet het aanbod van mijnheer, hoe vriendelijk ook gedaan, tot mijn spijt afslaan. Maar Hier richtte monsieur Charles weer een van zijn scherpe blikken op Jimmie, „als mijnheer mij een dienst wilde bewijzen?" „Met het grootste genoegen, mijnheer", Eei Jimmie. „Als u maar zegt welken." „Als mijnheer dan met mij mee wilde gaan naar het station, waar deze mand aan dien zorgeloozen domkop van een kruier werd overgegeven?" vroeg monsieur Charles. „Ik Zal mijnheer hoogst dankbaar zijn en de gans zal nog op mijn eenvoudige tafel kun nen prijken.w (uiiffl n. c; r. WfM een TTJCT aStereOT, oat ®e' pfpen cert. Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, v. piano. H. van der Horst Jr., cello. H. Her mann, viool. 5.-6.Kinderuurtje onder lei ding van Mej. S. Groeneweg. Nellie Stemer- ding, zang. Helena Stok, piano 6.6.30 Gramofoonmuziek. 7.308.Sor.: W. J. Pieper: Cactussen. 8.Concert. D. Liis- schen, fluit. M. E. Bouwmeester, orgel. Spr.: Ds. G. J. Waardenburg: Stanley Jones, Christus langs den Indischen heirweg. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11 20 Gramofoonmuziek. 12.20 Baliadencon- cert, alt en tenor. 12.50 Dansmuziek. 1.20 2.20 Orkestconcert. 4.20 Lezing: The weekly menu. 4.35 Licht klassiek concert, piano, viool en cello. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuws- berichten. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Landbouw- berichten. 7.35 Pianomuziek van Mozart. 7 45 Lezing Happiness. 8.05 Variete en een schets „Ag and Bert". B. B. C. dans-orkest 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: How to appreciate pictures. 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 „Hamlet", van Shakesoeare. 11.35 12 20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Parrs", 170 M. 12 50 Klas- sie'ke kwartetten. 4.C5-- 5.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Concert. Orkest en solisten Langeriberg, 469 M. li 3512.15 Piano muziek en zang. Schubert en Goethe. 1.25 2.50 Orkestconcert. 5.156.Van bloemen, dieren en kleine kinctren. Concert, piano, de- clamatie en zang. 6.207.15 Tuinconcert. 8.35 Concert. Philharmonie-orkest. Rhein- perle kapel. Zangkoor van GrossOberbilk. u-m die Liebe", operette in 2 acten van O. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12 505.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest concert. 6.208.05 Lezingen. 8.30 „Rund. urn die Liebe", operette in 2 acten van O. Strauss. 10.50—12.50 Concert. Kermbach- orkest en Lotte Appel, sopraan. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing van sprookjes. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Sympho- nieconcert. Daarna tot 11 20 Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6 50 Kamermuziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.35 Fragmenten uit de opera „Faust" van Gounod. Prowinciaai iiiaaaws ZUID-SCHARWOUDE. Een plaatsgenoot had den 12en Aug. 1927 aan it mand te St. Pancras een kwitantie af- gegeven ad 12,80 en was aan dienzelfden persoon schuldig 3,25, zoodat hij slechts te ontvangen had 9.55. Hier had dus een z.g. transactie per tegenrekening plaats, waarbij den Zuid-Scharwouder meende te mogen kwiteeren zonder zegel van 0.10. Begin Mei 1928 ontving de persoon te St. Pancras bezoek van heeren der registratie en domei- nen te Alkmaar, die inzage vroegen van zijn bescheiden. Het surveilleerend oog der hee ren ontdekte de kwitantie hierboven ge- noemd, en. pik, ik heb je. De kwitrntie werd als „corpus delicti" tnedegenomen en den eigenaar, een hulpbehoevend man, een vermaning toegediend. Den 18en Mei d.a.v. ontving onze plaats genoot alhier van den ontvanger de kwitan tie der domeinen te Alkmaar een schrijven. waarin werd verzocht een volgens art. 39 der zegelwet een zegelboete te voldoen ad 100 en 0.10 voor zegelrecht, binnen 8 dagen te betalen. Nadere inlichtingen inzake kwijt- schelding of vermindering werden ten kanto- re verstrekt. Onze ingezetene requestreerde naar den ontvanger der reg. en dom. te Am sterdam, waarin hij aantoonde de bewijzen dat hij geregeld met zegel kwiteerde voor be dragen boven 10 en het onderhavige geval ngtuurlijk ook een „onschuldig inloopen" moest aangerekend worden. Het gevolg was dat de boete van 100 teruggebracht werd tot 5. Met de onkosten van zegel enz. werd het totaal 6 .40. Wij vermelden bovenstaande wat uitvoerig om er op te wijzen hoe nadeelig het kan zijn een kwitantie boven 10 zonder zegel af te geven. Het Schoolfeest alhier zal gehouden wor den op Vrijdag 27 Juli. De kinderen der hoogste klassen maken een reisje naar Den Haag en die der laagste klassen naar Haarlem en Omstreken. Allen per autobussen. Het bestuur bestaat uit de heeren J. du Burck, voorzitter; D. de Geus, secretaris; J. Schoenmaker Pz., penningmeester en Jb. Korver. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling. Het aanta-1 aangevoerde producten neemt aan onze veiling steeds toe, doch de finan- cieele uitkomsten lieten ook d-eze week wel wat te wenschen over De tuinbouwers moeten het nog in hoofd- zaak van de vroege aardappels hebben en de prijzen daarvan bl-even beneden het bevredi- gende. W-e zagen sommigen zelfs bezig met inkuilen, zeker wel in de hoop, dat er spoe- „Met genoegen, mijnheer", antwoordde Jimmie. Hij was er niet zoo zeker van dat zijn genoegen werkelijk was, als hij wilde doen voorkomen, maar hij1 zag, dat er geen onikomen aan was. Hij moest met monsieur Charles naar de Gare du Nord gaan, het on- derzoekingsproces bijwonen, en op zijn goed geluk vertrouwen, om er uit te raken. „Zullen wij dadelij'k naar het station gaan?" ging hij voort. „Ik ben tot uw dienst „De hoed van uw zuster, mijnheer Tri cked?" zei Eva zachtjes. „0, ik onderbreek uw zaken. Is u een klant?" riep monsieur Charles uit. Mijnheer Trickett", zei Eva kort, „is een van onze Londensche klanten, monsieur Charles. Hij1 is met opzet van morgen hier ge- komen, om naar een hoed voor zijn zuster te zien, een dame, die nu in Indie woont." „Dat komt er nu niet op aan," zei Jimmie „Ik kan later aankomen. Gaat u mee naar het station, monsieur Charles?" Hij manoeu- vreerde den Fransdhman naar de deur, keerde zich op den drempel om en wierp Eva een bli'k toe. „Ik kom ongeveer twaalf uur weer terug", zei hij, en om tijd te winnen, riep hij een voorbijrijdende taxi aan en liet zijn met- gezel instappen. „Ik hoop, mijnheer", zei hij beleefd, toen zij noordwaarts reden, „dat onze tocht, om de gans op te sporen niet zal blij ken een dwaze onderneming te zijn." Monsieur Charles keerde zijn oogeti vol op- rechten schrik naar Jimmie. meer loonend zullen zijn. Er gaat te weinig naar het buitenland, waar men zich blijkbaar voor een groot d-eel buiten de Hollandsche aard appels kan redden. Voor Schotsche muizen werden in den aanvang der week f 5.206.90 betaald Woensdag werd dit 4.706.60 en Za- terdag f 3.60f 7.30. De hoogste prijs wordt ma'ar z-elden besteed en wel voor pui-k-e eetaardappelen, die uitmunten door de gewenschte grootte, kleur en -egaliteit. Schoolmeesters golden -van f 6.507, blauwe eigenheim-ers golden f 7.50 bij den aanvang, ongeveer 6 op het eind der week. Drielingen werden gemiddeld met f 3.50 betaald, kleine deden I. In't geheel werden nog 235 spoorwagens van 10000 Kg aangevoerd. Men verwacht, dat dit de vot- gende week belangrij-k minder zal zijn De voor het eerst aangevoerde zilvernep gold van 15f 18, wat een bevredigencle prijs kan worden geno-emd. Met de bloemkool ging het veel beter dan de vorige week. Maandag zette in met f 8.10 tot 13.80, doch deze prijzen liepen geregeld op, zoodat Vrijdag f 15.20 tot 30.90 werd betaald. Door de warmte Hep de prijs Zater- dag achteruit. De eerste partijen brachten nog 25.90 op, doch suceessievelijk zakten d-eze tot 8. Ook de wortelen deden bet aanvankelijk -be-ter. Dinsdag werd f 9.30f 11 besteed. Vrijdag even wel kon weer niet meer dan 5 tot f 7.30 worden gemaakt. Met den stijgenden aanvoer van roode kool hield de dali-ng der prijzen gelijken tre-d. Maandag was de aanvoer 57000 K.G. en de prijs van 17 4021.90. Dinsdag 8400 K G. bij een noteerin-g van f 14f 16.50, tot Zaterdag de aanvoer 4700 K.G. beli-ep en de prijs5.50— f 7.10, onbevr-edigend alzoo. De tomatenprijzen liepen belangrijk ach teruit. In 't begin der week gold-en deze vruchten nog f 57.2053.80f 31.20 voor de 3 beste soorten. Zaterdag was dit, na een flinken acht-eruitgang op Woensdag, 32.30—/ 29 70—/ 22. Slaboonen golden van f 47 tot f 50, tuin- boonen van f 2.80—f 5; de laatste prijs werd echter bij hooge uitzondering besteed. Peulen werden voor 13.80f 16 ver- kocht. Laten we hopen, dat de volgend-e week ons overzicht m-eer opgewekt kan luiden. EGMOND AAN ZEE. Zondag vier-de d-e Amsterdamsch-e Vereeni- ging „V. Z. O. D." (Verbetering zij ons doel) haar 12K-jarig bestaan met een f-eestelij-ke bijeen-komst te Egmond aan Zee. Met drie extra-treinen werden de feestgenooten in den voormiddag naar Egmond gebracht, waar- door de welwillende medewerking van het gemeentebestuur een terr-ein was ver-kregen, dat groot g-enoeg was om de paar duizend leden gelegenhei-d te geven hun programma af te werken. Alvorens echter hiertoe over te gaan trok d-e heele -schare naar het ruime en wijde Egmondsche strand, waarvan men zich toen om 12 uur verzamelen geblazen werd, ternauwernood kon losmaken. Met d-e muziek voorop trokken de „V. Z. O. D."-ers, behoudens de aan zee achter- bl ijvenden, in een lange op tocht -naar het feestterrein. Daar werd door den 1-eider, den beer Sichelink den feestred-e geboud-en en zong de zan-gvereeniging „V. Z. O. D." haar liederen Het humoristisch dubbel-mannen- kwartet ,,0-ctavo" zorgde op uitstekende wijze voor de afwisseling, evenals het Soc. Harmoniekorps „Steeds Voorwaarts", d-e accordeon-band „Fosoco" en de luchtacro- baten John Link S' Ajk. In den namiddag. werd het strand weer opgezocht, dat intusschen door het mooie zomerweer ook voor vel-e anderen van in en buiten Egmond magnetisch-e -kracht bleek te hebben, zoodat over een lengte van een paar K.M. groote -gezelligbeid beerschte. De verschillend-e zakenmenschen in bet dorp en de exploitanten op het strand had- den zeker niet te klagen, te m-eer, daar door de Amsterdammers het consigne was ge- geven alle benoodigdheden van Egmonders te koopen. Dat de welwillendheid van het g-em-eentebestuur op prijs werd- gesteld, bleek o.a. uit het programma, waarin de leiders aan de feestgenooten verzochten door een gepast-e vreugde h-un erk-entelijkheid te toonen. Voorzooverre wij weten is aan dat ver- zoek op de meest bevredigend-e wijze vol- daan. Zaterdagavond werden door d-e „Eg- mondsche Reddingsbrigad-e" de eerste kastjes op het strand geheel in orde gemaakt. Deze kastjes, -beschilderd met de Egmond sche kl-euren (rood en goud) en voorzien van de letters E. R. B. bevatten een lijntoestel met gordel en een zwemvest. Een is -er opge- steld midden voor Egmond. Daa-rin bevindt zich het zwemvest, dat de Wijk-aan-Zeeer Reddingsbri-gade ten geschenke gaf. Van de „Op mijn woord, mijnheer, dat hoop ik zeker niet!" riep bij uit. „Het zal me ontzet- tend s-pijten als ik mijn geschenk niet vind Maar hoe zou dat mogelijk zijn, mijnheer? Kijk, de zaak is eenvoudig. U zult den kruier vinden aan wien u de bagage gaf, u kunt hem ondervragen o, ja, het zal heel gemakke- lijk gaan." „Ik vermoed, dat er veel kruiers aan het station zijn, misschien wel honderden", zei Jimmie. .,1k heb niet bijzonder op mijn man gelet. Misschien herken ik hem niet." Maar monsieur Charles herhaalde zijn meening dat het gemakkelijk zou gaan. En plotseling reed de auto de Gare du Nord bin nen en tot Jimmie's grooten schrik en onrust was -de kruier die aan bet portier kwam, juist de man aan wiens zorg de rieten mand was toevertrouwd en die nu, toen hij hem zag, een hartelijke en eerbiedige herkenning toonde van een zeer royaal begunstiger. Dit was in- derdaad een verontrustende toestand! HOOFDSTUK XI. D e kruier en d e gans. Jimmie spreidde bij deze gelegenheid de slimbeid der Tric'ketts en daarbij een snel- heid in het bedenken ten toon, die hem zelf verbaasde. Hij hielp monsieur Charles uit de taxi, drukte den chauffeur geld in de hand, hij wist zelf niet of het veel of weinig was, wenkte den al te oplettenden en beleefden b-eide a-nd-er-e bevindt zich een bij h-et vrije strand om de Zuid en't andere als voren om de Noord. Ze zijn gesloten door een sleutel, die berust bij de tent van den heer Koopman en den wachter der maatschappij „Noordzeebad" Alle kastjes kunnen met denzelfden sleutel g-eopend worden. Iioewel dit al heel aardig is en bovendien op drukk-e tijden een wacht zal uitgez-et worden, schijn-t het aan te be- velen eens de proof te n-emen met het een voudig ongesloten laten d-er kastjes, b.v. van des voormiddags tot in den vooravond. Er zou dan ku-nnen blijken, of die nuttige toestel- len niet onbeheerd -kunnen blijven staan, of liever, of het publiek er in 't algemeen een oogj-e op houden wil. Wij geloov-en, dat dit wel kan en enkele bestuursleden ook. Men wage het er maar eens op. Naar wij v-ememen, wordt de E. R. B. door de ingezetenen op waardige wijze financi-eel gesteund, een reden te meer om aan het pu bliek de vrije beschikking over de toesteller. te schenken. Wij twijfelen er -niet aan, of onze badgasten zullen op dezelfde wijze gaarne med-ewerken. WARMENHUIZEN. Gemeenteraad. De jongste vergadering van den raad de- zer gemeente werd niet bijgewoond door den heer Swan (met kennisgeving van verhinde- ring). De notulen der vorige vergadering werden nadat een paar wijzigingen waren aange- bracht, goedgekeurd. Ingekomen stukken a. Rekening en jaarverslag over 1927 van het gasbedrijf. Te behandelen bij de gemeen- tebegrooting. b. Een verzoek van de Schoorlsche Rijwiel- pad Vereeniging, om eene subsidie toe te ken- nen, voor het aanleggen van rijwielpaden in de gemeente Schoorl. Voorgesteld werd geen subsidie te verleenen. Het advies van B. en W. werd met alge- meene stemmen goedgekeurd. c. Een verzoek van de besturen van de plaatselijke fanfarecorpsen om een vaste mu- ziektent te doen plaatsen. B. en W. stelden voor het adres in hun handen te stellen om advies. Met algemeene stemmen goedgevonden. d. Een verzoek van het bestuur der Ver eeniging voor Ger. Schoolonderwijs te Krab- bendam om gelden beschikbaar te stellen voor eenige leermiddelen en platen tot het in- richten van het 7e leerjaar. In handen te stel len van B. en W. om advies. B. en W. hadden de vorige maal geadvi- seerd afwijzend te beschikken, omreden de in- voering van het 7e leerjaar nog niet verplich- tend was gesteld. Het aangevraagde bedrag was toen hooger dan nu. 1 Mei 1929 zal het nu ingevoerd worden. De heer Slot zeide dat enkele motieven hem nog al aardig voorkwamen. De voorz. gaf dat toe en zag gaarne dat ook dat advies in handen van B. en W. werd gesteld. Daartoe werd besloten. e. Een schrijven van Ged. Staten in zake de verordening op het beheer van het tuinbouw- bedrijf. Voorgesteld werd aan de 4e alinea van artikel 12 een zinsnede toe te voegen, luidende, „en waarvan een afschrift aan Ge- deputeerde Staten wordt toegezonden." Wat betrof de voorgestelde wijziging van artikel 16 om het percentage van afschrijving gelijk te doen zijn aan de gewone aflossing van het kapitaal werd voorgesteld aan Ged. Staten te verzoeken dit artikel goed te keuren, zoo- als klokopwinder. Voorgesteld werd het ge- levensduur van de gebouwen waarvoor de geldleening is aangegaan langer is dan de termijn van 30 jaren waarbinnen de geldlee- nig moet zij afgelost. B. en W. meenden, dat de exploitatiereke- ning te zwaar wordt belast, om daaraan te voldoen. De heer Slot meende dat ook de commissie voor het tuinbouwbedrijf het bezwaar van B. en W. decide. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. f. Een verzoek van J. Mink Rz. om met ingang van 1 Augustus 1928 eervol ontslag als klokopwinder. Voorgesteld werd het ge- vraagde ontslag te verleenen, onder dank voor de bewezen diensten. Bijna 40 jaren heeft de heer Mink op uit stekende wijze deze functie waargenomen en daarom zal het ontslag op de meest eervolle wijze worden verleend. g. Een schrijven van Ged. Staten betref- fende de gemeenterekening over 1925. Voor gesteld werd aan de gemaakte opmerkingen te voldoen. Aan bovenstaande zal worden voldaan, daar de opmerkingen van administratieven aard zijn, het batig saldo bleef hetzelfde. kruier op zijde, en dreef zijn metgezel voort in -de hall, alsof zij geen oogenbli'k te verlie- zen hadden. Maar de sdherpe oogjes van monsieur Charles keerden terug in de rich- ting van den kruier. „Die man daar, mijnheer," zei hij. „Hij soheen u goed te kennen. Is hij misschien de trouwelooze, aan wien u mijn verloren gans hebt toevertrouwd?" „0, neen!" riep Jimmie uit, die den kruier die op den achtergrond stond, onverschillig aankeek. „Bet is volstrekt dezelfde niet, een geheel andere man. Ziet u, ik ben zoo dikwijls in Parijs, dat een massa kruiers miji kennen, en ik geef ze goede fooi en de kerels staan altijd op waciht. Nu, hier zijn we nu, mon sieur Charles." Jimmie was onbewust Engelsch aan spre- ken. Tot zijn verwondfering, antwoordde mon sieur Charles hem in dezelfde taal, die hij vloeiend sprak. ,,'Hi-er ben ik, mijnheer Trickett. Wat nu?" vroeg ihiji. „Wat zoudt u er van zeggen begon Jimmie, zich wanhopig aan den eersten stroo- halm vastklampend, dien hij' vond „wat zoudt u er van zeggen het feit is dat ik wat hongerig ben. Wat zoudt u er van zeg gen als we eenst wat gingen eten, voordat wij ons onderzoek beginnen? Het is bijna twaalf uur, mijnheer." Monsieur Charles wist een goed adres, een oogenhlik later stemde hij toe. Mede'deellngen. Bij b'esluit van Ged. Staten dd. 30 Mei 1928 no. 125 is goedgekeurd de geldleening groot 7000 en bij besluit van 13 Juni 1928 no. 53 de geldleening groot 6000. Bij besluit van 20 Juni 1928 no. 142 is 'goedgekeurd de rekening-courant-overeen- komst met de Bank voor Ned. gemeenten. Op 29 Juni zijn de kas en boeken van den gemeente-ontvanger opgenomen en was in kas overeenkomstig de boeken 6.129,58. De levering van 80 M3. grint was opge- dragen aan C. Schot te Oudorp voor 3,53 per M3. Met ingang van 11 Juni 1928 is tot stoker aan het gasbedrijf benoemd A. P. Pronk en met ingang van 1 Juli 1928 C. Tijm. Aan achterstpllige landhuur van Gebr. Zoon was alsnog ontvangen 287,18. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van de ouders van schoolgaande kinde ren te Schoorldam, waarin deze mededeelen dat zij geen prijs meer stellen op overplaat- sing hunner kinderen naar een andere school, deelden B. en W. mede, dat geen voorstel werd gedaan om een gemeenschappelijke re- geling inzake toelating van kinderen uit deze gemeente op de o. 1. school te Schoorl vast te stellen. Werd verzocht dat na uitvoerige bespre- king met het hoofd der school, geen prijs meer op overplaatsing werd gesteld. De ouders verzoeken de medewerking van het gemeente bestuur tot behoud van de openbare school, tevens de medewerking tot verbetering der school. Het hoofd der school zal daartoe zijn me dewerking willen verleenen. B. en W. verwachten van het hoofd der school dat het onderwijs weer op peil zal worden gebracht en behouden. De heer Molenaar vond het een eigenaar- dige zaak en vroeg zich af of de openbare school te Schoorldam fu staat of valt met den heer Dijken. Spr. had wel eens gehoord dat de heer Dijken halve dagen afwezig was of een dag ziek, het is een tamelijk ernstig geval. De heer Dijken mag nu wel beloven zijn best te zullen doen maar voor het prestige van den onderwijzer is het vrij sterk om het zoover te laten komen. Spr. kon zich indenken dat de ouders, die bang zijn voor de opheffing der school, het nu nog eens willen probeeren en daarom stelde spr. de vraag: staat of valt de openbare school te Schoorl dan met den heer Dijken. De heer van der Meijden zeide, dat de ouders te Schoorldam maar niet zoo klakke- loos hun verzoek de vorige maal deden. Gedu- rig kwamen de kinderen thuis dat de meester ziek was. Jaren achtereen is het zoo gegaan, en toen had zich een commissie gevormd uit de ouders van schoolgaande kinderen die zicb in verbinding stelde met den inspecteur. De kinderen moesten een examentje afleggen en het bleek dat het onderwijs zeer slecht was Toen hebben de ouders gevraagd of er dan geen andere onderwijzer kon worden aange- steld. Dit zou veel moeilijkheden brengen en overplaatsing naar een andere school zou de eenigste oplossing zijn. De heer de Groot zeide, nu de ouders weer tevreden zijn gesteld, van deze zaak te willen afstappen. De voorz. oordeelde het een gewone mede- deeling wegens het verzoek dat de ouders der kinderen te Schoorldam inzonden. Deze kwestie hangt al een poosje, is ook al eens in comite besproken. Of de openbare school te Schoorldam met den heer Dijken staat of valt, vroeg de heer Molenaar. De ouders en ook B. en W. vonden aan den hand van het on derzoek, dat de inspecteur instelde, dat het onderwijs niet op peil was. Om een andere onderwijzer te benoemen is niet zoo gemakke lijk, zoolang er onderwijs gegeven wordt. Evengoed heb je onder ae onderwijzers als onder de burgemeesters en tuinbouwers beste en minder goede. Het hangt van de persoon lijke capaciteiten af. Dan heeft de heer Dijken menigmaal verzuimd wegens ziekelijke om- standigheden en ook wel door andere omstan- digheden. Het onderwijs was niet zooals het moest wezen. Na 'n gemeenschappelijk over- leg, meenden de ouders, hun kinderen niet te moeten verplaatsen daar de heer Dijken toe- zegging heeeft gedaan tot volledige medewer king. Het onderwijs moet en zal op peil staan en als dat niet gebeurd zullen B. en W. ge legenheid hebben in te grijpen. De heer Molenaar was van meening dat de heer Dijken altijd in staat was geweest goed onderwijs te geven, maar laat men het zoover komen als hier't geval is dan gaat men tame lijk ver buiten zijn boekje. Hij is van oordeel, dat als de heer Dijken wil, hij nog in staat is te zorgen voor goed onderwijs. De heer Slot juichte het toe, dat een derge- lijke oplossing was verkregen. Spr. was het De pastille voor alle jaargetijden. „Ik neem gaarne uw uitnoodiging aan, mijnheer Trickett", antwoordde hij. „EeD uur vroeger of later zal niet veel verschi? maken. En i!k heb vanochtend ongewoon vroeg mijn kop koffie gehad." „Kom dan mee," zei Jimmie, zeer opge- lucht. „Misschien weet u een goed adres aichi bij." Monsieur Oharles wist een goed adres een uitstekend adres, onmiddelij'k grenzend aan het station. Hiji bracht er Jimmie heen. jim mie, die een plan gemaakt had, koos zorgvul- dig een tafeltje dicht bij een raam dat qp straat uitzag. Hij bestelde een overvloedig dejeuner met een' wijnsoort, die monsieur Charles bijzonder aanbeval en wijdde zich ge heel aan zijn gast. Onder den invloed van lekker eten en goeden wijn werd monsieur Charles vriendschappelijk en vertrouwelij'k vertrouwelij'k, dat wil zeggen, in die betee- kenis, dat hij veel belangsteld-e in zijn gast- heer. „U kent Parijs dus goed, mijnheer?" vroeg hij. „Tamelijk goed," antwoordde Jimmie. „H wip nog al eens over." „Juist, mijnheer. En als ik u nog eens wensch te spreken, voor uw vertrek, over de kwestie van deze zoek geraakte gans, waar kan ik u dan vinden?" (Wordt

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5