Op Reis iinineniand SHarktberichten eeris met bten fltefer MflTffflaar, dat het onder wijs op peil gebracht kan worden als de heer Dijken dat wil. Het is moeilijk om te ontslaan, redenen waren er niet, wanneer hij au de verzejcering gaf, zijn krachten weer Vpor het onderwij3 te geven, dan juichte spr dat toe in het belang van het onderwijs zoo- wel als voor den lieer Dijken en hoopte dat de belofte om zijn krachten aan te wenden ieneinde het onderwijs op peil te brengen door den heer Dijken werd nagekomen. De voorz. meende dat men nu wel van dat punt kon afstappen. Van het P. E. N. was bericht ingekomen dat het de voorwaarden voor het leggen van kabels in deze gemeente had geaccepteerd. Door B. en W. werd machtiging gevraagd om het in de vorige vergadering genomen lee iiiingsbesluit te wijzigen en wel door er een be- paling in op te nemen dat de eerste 5 jaren geen versterkte aflossing mag plaats vinden. De gevraagde machtiging werd verleend. Punt II der agenda. Voorgesteld werd de suppl. begrootingen .vast te stellen voor den dienst 1927 ten be- drage van 90, 644 en 79.641,70, als- de de suppl. begrooting voor den dienst 1928 froot 19.000. Verder werd voorgesteld te esluiten tot af- en overschrijving tot een be- drag van 5.941. Voorstel aangenomen. Punt III der agenda. Overeenkomstig het advies van de gascom- tnissie werd voorgesteld met ingang van 1 puli 1928 het loon van den fitter K. Koning verhoogen met 1 per week, en den pen- Bioengrondslag nader vast te stellen op 1350, alsmede het loon van den fitter N. utterink te verhoogen met 2.50 per week en den pensioengrondslag vast te stellen op r 1310. Door den Ned. Bond van personeel in over- ^leidsdienst was gewezen op het verschil en «alarieering van stokers en fitters. B. en W. [en de gascommissie meenden dat het gemoti- jveerd was een verhooging voor Kutterink en Koning toe te staan. Het voorstel van 3. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. I Punt IV der agenda. i Voorgesteld werd aan de provincie te ver- fcoopen een stukje grond, groot 27 M2. ifieel uitmakende van het perceel kad. sectie B no. 718, voor den prijs van 100, welk tetukje grond is gelegen aan de Stationsstraat len Oosten van het Motorbrandspuithuisje. Deze grond was noodig voor het plaatsen Sn het z.g. Kabelhuisje voor het P. E. N. n elders terrein te krijgen mislukte steeds. De heer de Oroot zeide dat de prijs niet hoog was maar om de zaak te bespoedigen geen bezwaar maakte. Nog andere opmerkingen werden gemaakt maar ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. f Punt V der agenda. Voorgesteld werd aan L'. Groot een half flaar ontheffing te verleenen van zijn aanslag ill de hondenbelasting 1928. 1 Werd verleend. t Daar de rondvraag niets opleverde werd (k vergadering gesloten. i SINT PANCRAS. De Nederl. Herv. Meisjesvereeniging, on der leiding van mevr. Jellema, maakte op 11 en 12 dezer haar jaarlijksch zomeruitstapje pitmaal was het doel der reis Arnhem en liaar schoone omgeving. In Arnhem werd .overnacht, terwijl op den tweeden dag de T. T. A. werd bezichtigd. 1 Hoogst voldaan keerden alle deelneemsters in den laten avond van den tweeden dag .weer behouden huiswaarts. Vrijdag 13 Juli was de dag van het jaarlijks schoolfeest voor de hoogste klassen der openbare school. Met schitterend mooi weer vertrok men in den vroegen ochtend per autobussen van Kok en Tuinman, via Haarlem en Amster dam naar het Gooi, waar door de kinderen kostelijk werd genoten van bosch en strand aan de uitspanning Oud-Valkeveen. Hierna volgde een tocht door de mooiste streken van het Gooi, door het typische Laren waarna in Bussum nog eenigen tijd prettig werd ver- toefd in den speeltuin van „De Gooische Boer*' Hoogst voldaan, onder het zingen van menig liedje, ging het daarna weer huiswaarts waar men om halfnegen weer behouden arriveerde, opgewacht door vele ouders en belangstellen den. EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den loco-burgemeester, wethouder Apeldoorn. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering en zeide, dat de heeren reeds wel vernomen zullen hebben, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den heer Bos tot burgemeester dezer gemeente te benoemen. In verband met de installatie en het inha- len van den burgemeester werd deze spoed- vergadering bijeen geroepen. De notulen der vorige bijeenkomst werden yervolgens ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter verzocht aan den raad een crediet toe te staan uit de gemeentekas voor het inhalen van den burgemeester. Een vaste som was moeilijk te bepalen, doch geen over- 'dreven uitgaven zullen geschieden. De raad ging daarmede accoord. Voorts deed de voorzitter mededeeling, dat .Boor de benoeming van den heer Bos tot )burgemeester de functie van administrateur van Electriciteits- en Gasbedrijf vacant komt B. en W. stelden voor een oproep te plaat sen in een tweetal plaatselijke blaaen. De be- doeling was den nieuwen administrateur niet 'dadelijk voor vast aan te stellen, doch op een proeftijd van e6n jaar. De jaarwedde zal zijn 600 voor Electri- citeitsbedrijf, 150 voor Gasbedrijf. De sa- Jarissen van den tegenwoordigen administra tis bedroegen resp. 900 en 250. i, De heer de Waard vroeg hoe hoog het aan- vangssalaris was van den heer Bos. Dat be droeg ook 600. Spreker vroeg of technische ikennis gewenscht was. Zoowel technische Jrennis als administratieve kennis zijn van groot belang. De heer Dekker vroeg of alleen iemand uit Beze gemeente in aanmerking kwam. De oproep was algemeen, de beslissing [Werd aan den raad overgelaten en in geheime zitting behandeld. i De raad machtigde B. en W. tot het plaat- sen van een oproep, w" - Ter verzaehting en genezing van stufc- geloopen voeten, zadelpijn, sohrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne- brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, Tube 80 ot. PUROL Daarna werd de openbare vergadering ge sloten en ging de raad in comite. WINKEL. Tot voorzitter van den Nederlandpolder is benoemd in de plaats van wijlen den heer C. Meurs, de heer P. Nieman te Schoorl thans Molenmeester en tot Molenmeester de Heer P. Helder te Winkel. Door de coop, vereeniging „de Tijdgeest" werd op Zondag 15 Juli een groot Kinder- feest georganiseerd, waaraan werd deelgeno- men door een 800 tal kinderen komende uit alle deelen der omgeving waar de cooperatie haar afzetgebied heeft. In autobussen wer den de kinderen gehaald en gebracht. De op- stelling van de optccht had plaats te Nieu- we Niedorp, en vandaar werd met muziek en vaandels en vlaggen voorop gemarcheerd naar een groot speeltemin te winkel. Daar is volop genoten, aan versnaperingen en volksspelen en kermisvermaak. Een goede organisatie maakte dat alles vlot verliep en het geheel een praclit feest- dag werd. STOMPETOREN. De gymnastiekfeesten, welke hier a.s. Za- terdag en Zondag gevierd zullen worden, ter gelegenheid van net 45-jarig bestaan van Voorwaarts, beloven schitterend te worden. Behalve de leden van Voorwaarts zelve zul len verschillende vereenigingen uit den om- trek daaraan deelnemen: uit Oterleek, Schermerhorn, Koedijk, Alkmaar, Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Warmenhuizen. De feestelijkheden zullen Zaterdag aan- vangen met een eere-avond, waaraan de bes- *te turners en turnsters zullen deelnemen; an afloop wordt op het verlichte feestterrein bal-champetre gehouden. Zondagmorgen 9 uur worden de feesten voortgezet tot ongeveer half tv/aalf, en reeds te 1 uur wordt de optocht opgesteld, waar aan niet minder dan 11 vereenigingen deel nemen: grootsche turndemonstraties, afge- wisseld door onderlinge wedstrijden, zooaat we zullen kunnen zien, wat goede sport is. Na afloop worden de prijzen uitgereikt op't terrein. De feestelijkheden zullen besloten worden met een groot bal-masqu^ op den dansvloer op het terrein, met kunstvoorwerpen als prij zen wie hieraa nvvenscht deel te nemen, kan zich aanmelden bij het bestuur. Bij gunstig weer zal er dus voor jong en oud veel te ge- nieten zijn. Naar wij vernemen hebben verschillende ingezetenen medailles beschikbaar gesteld. De feesten zullen gevierd worden op het land achter „Het Waper. van de Schermeer", het buffet is verpacht aan den heer Kam- steeg; de vcrlichting van het terrein is opge- dragen aan Sj. Zijlstra en B. Bennekers al- hier. WIERINGEN. Zondag j.l. hield de Turnkring Holland's Noordei'kwartier te Wieringen een groote propagandaopenluchtuitvoering. Niet minder dan 13 vereenigingen met in totaal een 550 leden namen hieraan deel. Nadat de burgemeester een welkomstrede had uitgesproken, werd met begeleiding van de muziekvereeniging „Harmonie" een rond- gang door het dorp gemaakt. Om 2 uur ving de uitvoering aan. Op het programma ston- den vrije oefeningen, paardspringen, brug- turnen, stokoefeningen, toestelturnen en knots- oefeningen. Vooral de rythmische oefeningen van Olympia uit Wieringerwaard oogstten veel bijval. De opkomst van het publiek viel niet mee, hetgeen vermoedelijk een gevolg was van de warmte. Ook de turnsters en tur ners bleken hiervan veel hinder te onder- vi-nden. Voor de propaganda van de gymnastiek was het echter een uitstekend geslaagd feest. Aan A. Wagemaker alhier is door de Generale Commissie ingevolge de Zuiderzee- steunwet een geldelijke tegemoetkoming ver leend. Door Burg, en Weth. is aan H. M de Koningin het verzoek gericht om ingevolge art. 68 der Lager-onderwijswet 1920 een bui- tengewoon subsidie te mogen ontvangen voor den schoolbouw te Hippolytushoef. CASTRICUM. Veiling. Aan de veiling van „Ons Belang" waren Zaterdag aangevoerd 8000 manden aard- beien. In verband met de hooge prijzen Vrijdagavond te Beverwijk besteed, waar men een oogenblik (ongeveer 87 cent per K.G.) kon bedingen was de verwachting sterk gespannen en in het begin wilde geen een tuinder het eerst veilen of hield ze tegen een zeer hooge prijs op. Toen echter een voor zijn product 60 cent per K.G. had gekregen, was het schaap ove- den dam. Dat was dan ook het hoogste dat bereikt is geworden. De prijzen liepen van 53tot 60 cent per K.G. Met deze prijzen zal een behooriijke op- brengst worden verkregen, want al mag dan over het algemeen niet best worden geplukt, de prijs maakt echter alles weer goed Ook Zaterdag was de prijs in Beverwijk niet zoo hoog en liep nog lagei dan 50 cent per K.G. Heden ochtend werd wederom geveild en bedroeg de aanvoer circa 3200 manden, ter wijl de prijs varieerde van 4614 tot 51 cent per K.G. De aanvoer van doperwten en raspers be droeg 250 zak van 20 K.G., waarvan de prij zen b' "roegen van doperwten 1522 cent en vau raspers 2814 cent per K.G. De aanvoer van tuinboonen bedroeg 150 zak, waarvan de prijs 714 cent per K.G was. Ook de prijzen van deze producten maakt een loonende teelt mogelijk. Zaterdagmiddag gebeurde aan den overweg naar het gesticht Duin en Bosch een aanrijding door de autobus, die de verbin- ding onderhoud tusschen Egmond aan Zee en IJmuiden. Door het uitwijken en geen richting aangeven van een boerenwagen moest de autobus die aan de goede zijde van den weg reed, naar links uithalen, waar- door een wielrijder die goed reed in het ge- drang kwam," J Hij wist dow zooVeel jffe Het tffli Mhis te houden zijn veege lijf te redden, doch zijn rijwiel had een dusdanige opstopper gehad, dat er niet veel van overbteef. Men lette voor al toch goed op en neme de verkeersregelen in acht. Intusschen is aangifte gedaan zoodat den voennan wel aehterhaald zal worden. In de laatste raadsvergadering werd medegedeeld dat de vereeniging voor vreem- delingenverkeer „Castricum Vooruit" pogin- gen in het werk had gesteld om ten minste in de-seizoenmaanden een uitbreiding van het aantal bestellingen te verkrijgen in Bak- kum, waar men daar steeds twee bestellingen van de post per dag heeft. Op het daartoe aan de directie van de pos- terijen geaaan verzoek is heden antwoord in gekomen dat vanaf 15 Juli tot 31 Augustus niet alleen dit jaar, maar to(,dat wederom een andere regeling zal gelast worden in de kom van het dorp Bakkum het aantal bestel lingen met een zal worden uitgebreid en ge bracht op drie, en dat natuurlijk alleen op de werlcdagen. Mede is bericht ontvangen dat gezien het aantal poststukken geen aanteiding gevonden is buiten het genoemde tijdvak het aantal be stellingen uit te breiden BERGEN. Naar wij vernemen zal op Dinsdag 24 Juli a.s. de plechtige sluiting plaats hebben van den eersten tweejaarlijkschen cursus van de R. K. Landbouw-Huishoudschool „Sint Augustinus" alhier. BOVENKARSPEL. Hoewel de vroege aardappelen hier betrek- kelijk weinig door de nachtvorsten hebben geleden, valt het beschot tegen. De teelt blij'ft bij anderen jaren dan ook sterk ten achter. GROOTEBROEK. Bij het rooien der tulpen blijkt, dat ver schillende soorten nog niet goed op kleur zijn, wat natuurlijk niet bevorderlijk van de prijzen kan zijn. DE STREEK. In den loop der jaren heeft de export der, vroege aardappelen zich sterk gewijzigd. Nam vroeger het Roergebied groote hoeveel- heden af, thans wordt dit land met Belgische aardappelen bediend De Streeker handel is dan ook voornamelijk op Noord-Duitschland gericht, teiwijl veel wit-gele aardappelen naar Engeland worden gezonden. INLIJVING. Op 20 Juli a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor het Wapen der Infanterie, het Regiment Wielrijders, en de Onbereden- Artilterie. (Zij, die bestemd zijn voor de Officiers-opleiding). DE ZIEKTEGEVALLEN AAN BOORD VAN DE „INSULINDE". De aankomst van de passagiers. Te ruim 10 uur gistermorgen is de Lloyds Rapide uit Marseille aan het Station D.P. te Rotterdam aang;ekomen met passagiers van het s.s. „Insulinde" van den Rotterdam- schen Llyod, aan boord van welk schip naar men weet een keelaandoening heeft geheerscht onder de passagiers, tengevolge waarvan eenige passagiers zijn overleden. Onmiddellijk na aankomst van den trein heeft een vertegenwoordiger van het Hbl. een van de passagiers gesproken en deze ver- telde eenige bijzonderheden over de trieste thuisvaart, welke hij zoo juist achter den rug had. De „Insulinde" is op 20 Juni j.l. van Ba- tavia vertrokken. Op de reis naar Sabang is een dame vrij ernstig ziek geworden, zoodat het raadzaam werd geacht de patiente te Sabang van boord te zetten, teneinde haar daar te kunnen doen verplegen. Voor zoover bekend was bij dit ziektegeval evenwel geen sprake van keelaandoening. In Sabang hebben vele passagiers tijdens het oponthoud van het schip in zee gebaad. Weinige dagen nadat het schip Sabang verlaten had, werd een dame aangetast door een keelaandoening en na een ziekte van on geveer drie dagen was de patiente overleden. In dien tusschentijd vertoonden zich derge- lijke ziekteverschijnselen bij een Chineesch passagier en niet lang nadat deze verschijnse- len zich hadden voorgedaan, was ook hij be- zweken. Daarna nam het aantal zieken gestadig toe, tengevolge waarvan het geneeskundig personeel dag en nacht in touw is geweest Er bevond zich toevallig een militair dokter als passagier aan boord en deze geneeskun- dige heeft onmiddellijk zijn hulp aangeboden Hij heeft een koksleerling door operatief in- grijpen het leven kunnen redden. Een vrouwelijke passagier, mej. Hoeken- dijk, melde zich als verpleegster aan en ook zij heeft veel werk verricht. Voordat Aden werd aangedaan, waren er dooden overboord gezet en deze droeve plech- tigheden het overboord zetten van het stoffelijk overschot van een marine-officier gebeurde met militaire eer hebben groote verslagenheid onder de passagiers gebracht Bijkans de geheele reis heeft het schip in rouw gevaren en waar anders muziek of spel de reis verkort, heerschte nu een droevige stilte. Zen oudere dame en een officier van K.P.M. zijn ook aan boord gestorven, maar hun ziektegevallen hadden met de keelaan doening niets te maken. In Aden zijn twee dooden aan land ge bracht. Hier kwam ook serum aan boord en in deze haven werd een gedeelte van het eerste klasse dek als hospitaal ingericht. De ziekte maakte nog voortdurend slachtoffers en het aantal patienten heeft stellig wel hon- derd bedragen. Toch waren de aandoeningen nu van minder ernstig karakter. In Suez werd aan alle passagiers gelegen heid gegeven zich te laten inenten. Nadat verscheidenen van dezen maatregel gebruik hadden gemaakt, werd verder gestoomd naar Port Said, waar het schip kolen innam. De passagiers mochten hier evenwel niet van boord en velen zijn hierdoor gedupeerd, om- dat zij Hun Indisch geld niet wisselen konden en omdat zij geen Europeesche kleeding kon den koopen. Op den avond van den dag, waarop het schip Port Said is binnengeloo- pen, heeft het deze haven weer verlaten en op weg van Port Said naar Marseille kwam het radteteiegram binnen, dat van diphthe ritic, zooaus men aanvanmijK Had geVrefcsd,1 geen sprake was, maar dat het bacteriolo- gisch onderzoek had uitgewezen, dat men met een zware angina te doen had. In Marseille is het geheele schip ontsmet en nadat een Fransch dokter het schif) had vrijgegeven, konden passagiers het schip ver laten. De „Insuline" stoomde verder naar Rot terdam met aan boord het stoffelijk over schot van twee dames. In hetgeheel zijn gechirende deze reis acht passagiers overleden, waarvail zes tengevolge van de angina. De verwachting bestond, dat de reizigers van de „Insulinde" niet rechtstreeks met de Lloyd-Rapide uit Marseille naar Neder- land zouden kunnen vertrekken maar de Fransche medische autoriteiten blijken niet zoo streng te zijn geweest, dat zij de boot in quarantaine hebben gehouden. De Lloyd Rapide is op den gewonen tijd Zondagoch- tend uit Marseille vertrokken. De express kreeg vertraging en kwam an- derhalf uur te laat in Den Haag aan. Het aantal familieleden, dat de reizigers kwam afhalen, was groot. Nog voor hij geheel tot stilstand was ge- komen, gingen er luide, ontroerende kreten van herkenning op. Mannen en vrouwen en kinderen hingen al om elkaars hals, terwijl de trein nog reed. De belangsteling was ook aan het Centraal Station te Amsterdam zeer groot. De heer A. J. Aling, geemployeerde van de Rubbercompagny op Sumatra, meende dat het aan boord had ontbroken aan goede voor- zorgsmaatregelen. Er was ook veel te weinig serum aan boord; in Aden gaf een P. en O.-boot de „Insulinde" eenigen voorraad, toen was ech ter het grootste aantal slachtoffers reeds gevallen. Nog eens het serumgebrek. De heer Dirk Breukelaars uit Zaandam, tweede secretaris van Meester Cornelis, ging te Batavia aan boord. Toen was er nog niets aan de hand. Na Sabang kwam het eerste geval. Het werd niet ernstig beschouwd, doch later, in den Indischen Oceaan, kwamen er meer ge vallen Het viel hem toen op, dat de ouderen er vrij van bleven, ook degenen, die rookten, over het algemeen werden dames en kinderen aangetast. Het bleek dat er slechts een zeer klein aan tal serumtubes aan boord waren, bovendien werd bij menig patient het serum te laat toe- gepast. Die al in een ver gevorderd stadium der ziekte waren, knapten er niet van op. Slechts lijders in het eerste stadium von den baat. De stemming aan boord was vooral droe- vig als wederom overledenen aan de zee werden toevertrouwd, doch later kwam de verontwaardiging boven. In Aden was de geneeskundige inspectie heel schappelijk, maar te.Port-Said, de stad op de Indische vaart, mocht niemand am- barkeeren, waarop het gemopper en het spre- ken over de „pokkenboot" weer begon. Dit is echter, volgens mijn leekenoordeel een groot verzuim, men behoeft zelfs geen deskundige te zijn om dat te constateeren, dat er niet in voldoende mate serum aan boord was. Menschelijkerwijze gesproken zou, ware er voldoende serum aanwezig geweest, velen veel niet te vergeten leed zijn bespaard, meen de de heer Breukelaars. OPENING VAN „DE KRIKKENHAAR". Zondagmiddag is in de nabijheid van Al- melo het eerste Natuurvriendenhuis in Ne- derland „De Krikkenhaar", officieel geopend. Niet alleen uit Twente, maar uit geheel Nederland en zelfs uit Duitschland, waren afgevaardigden aanwezig cm de Ned. Arb. Reisvereeniging met dezen heuglijken dag te complimenteeren. Het geheel in steen opgetrokken gebouw bevat in de eerste plaats een groote en ge- zellig ingerichte conservatiezaal, een dames- en een heerenslaapzaal met in ieder 18 bed- den, benevens een afzonderlijke kamer bij iedere slaapkamer voor waschgelegenheid, toiletten enz. Voorts een flink ingerichte keu ken en bovendien nog boven twee flinke ka- mers voor massa-kwartier. DE MIJNRAMP TE BRUNSSUM. Hedenmorgen vindt de plechtige begrafe- nis der negen slachtoffers van de mijnramp plaats. Te Brunssum worden vier katholieke slachtoffers begraven; te Nieuwenhagen wor den twee katholieken ter aarde besteld; te Heerlenheide heeft om acht uur de uitvaart plaats van een katholiek, terwijl tegen tien uur te Treebeek de twee protestantsche slachtoffers zullen begraven worden. Bij de groeven zullen toespraken gehouden worden. Men verwacht een groote belang- stelling. De mijnwerkers van de mijn Hendrik hebben den geheelen dag vrij met behoud van loon. DE KINDEREN IN CAFe'S SAMEN- GEBRACHT. Te Den lip (gem. Ilpendam) wordt het ge bouw der o. 1. schol verbouwd. De school is nu tijdelijk in twee cafe's ondergebracht. BOTSING VAN WIELRIJDERS. Zondagmiddag zijn op den Amsteldijk een drietal wielrijders op elkander gereden. Een der wielrijders kwam bij zijn val met het hoofd tegen een paal terecht en bleef bewus- teloos liggen. Een dokter, wiens hulp inge- roepen werd, constateerde zware schedel- breuk. De beide andere fietsers bekwamen geen letsel. DE TENTOONSTELLING TE MEDEM- BLIK. Kefkelijke bezwaren tegen feestvie- ring op Zondag. De duur van de te Medemblik te houden land- en tuinbouwtentoonstelling vanwege de H. M. v. Landbouw, is bepaald op 5 da gen (1115 Sept.). Echter heeft men het voornemen, de plaat selijke feesten ook op 16 Sept. (Zondag) te houden, waartegen bij Gedep. Staten be zwaar is ingebracht door de kerkeraden der herv. en der ger. kerk. Van gemeld college kwam thans bericht in, dat het niet tot haar bevoegdheid behoort, in deze in te grijpen. DE WOESTELING TE SITTARD. De dader van den moord en de mishande- ling te Sittard, de zigeuner Dietrich, heeft zich Zondagavond bij de politie aldaar aan- gemeld w KOR1E BERkhfllEN. Donderdagavond is de 17-jarige A. Wijtman oder wijehen, bij Nijmegen, in het z.g.n. Meer bij het bosch verdronken. Een 60-jarige vrouw, die aan een zijde lam was, is in een groentenwinkel in de Nieuwekerkstraat te Amsterdam, vermoe delijk over een tuinboonschil, uitgegleden en gevallen. Zij werd bewsuteloos en de ontbo- den huisdokter heeft kort daarop haar dood vastgesteld. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 16 Juli 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 2.70—/ 7; Aard- beien per pond 2234 cent; Aalbessen per 100 K.G. 3444; Andijvie per lOOstuks 0.60—/ 3.20; Bloemkool le s. per 100 st. 12.7024; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 1.90—/ 11.80; Doperwten per 100 K.G. 1218; Druiven per 100 K.G. 128132; Knpsla per 100 stuks 0.40 5; Komkommers per 100 stuks 3.70—. 13.10; Meloenen per 100 stuks 20—i 79; Pieterselie per 100 stuks 0.90— 2.60; Perziken per stuk 36 cent; Poste- lein per dubb. bakje 1839 cent; Peulen per 100 K.G. 1026; Rabarber per 100 bos 913; Selderie per 100 bos 0.40— 1.30; Spinazie 28—54 cent p. dubb. bakje; Snijboonen per 100 K.G. 6284; En- kele Spercieboonen per 100 K.G. 56— 78; Tuinboone:* per 100 K.G. f 5.20 /9.20; Tomaten: A 23.60-/ 36.20; B 21—/ 31.40; C 16.40-/ 16.80, alles p. 100 K.G.; Uien per 100 bos 5.205.60; Wortelen per 100 bos 8.70—12 40; Zwarte bessen per 100 K.G. 3036. Aanvoer: 3000 bos Wortelen; 8000 stuks Bloemkool; 14000 stuks kropsla; 5500 stuks Komkommers; 1950 K.G. Tomaten; 7000 K.G. Andijvie; 400 K G. Peulen en 550 K.G. Doperwten. ZAANDAM, 16 Juli 1928. Veiling Ver.: „De Zaanstreek." Andijvie 0.361 per kist; Sla 1.40—/ 2 per kist; Seldrie 3—9 cent per bos; Postelein 1038 cent per kleine kist; Spinazie 50—70 cent per kleine kist; Snijboonen 30 cent per pondSlaboonen 27 31 cent per pond; Rabarber 814 cent per bos; Peen 1014—14 cent per bos; Bloemkool 23 28 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 161422 cent per stuk; Bloemkool 3e s. 5—1214 cent per stuk; Komkommers le s. 111414 cent per stuk; Komkommers 2e s. 6149cent per stuk; Tuinboonen 50—68 cent per zak; Doppers 10—1114 cent per pond; Uien 7—8 cent per bos; Sjalot 1014 cent per bos; Aal bessen 29 cent per pond; Klapbessen 1314 cent per pond; Tomaten 20—24 cent p. pond. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juli 1928. Schotsche Muizen 3.706.40; Blauwe Eigenheimers 6.10; Drielingen 2.50 3.30; Kleine 1.50; Drielingen 5.20; Zilvernep 12.80—/ 15.40; Roode Kool 6.20—/ 6.80; Witte Kool f 8.80; alles per 100 K.G.Bloemkool le s. 8.4019; Bloemkool 2e s. 3.206 per 100 stuks. Aanvoer: 105200 K.G. Aardappelen; 500 K.G. Zilveruien; 450 K.G. Roode Kool; 500 K.G. Witte Kool; 3400 stuks Bloemkool. PURMERENP, 16 Juli 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 0.871.32 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen 60—96 cent per zak, 25 K.G.; Slaboonen 56—66 cent per K.G.Snijboonen 40—64 cent per KG.; Tuinboonen 4657 cent per zak, 15 K.G.; Peulen 3—/ 9.49 per zak, 50 K.G.; Dop erwten 5—/ 8.50 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen f 24—/ 60 per 100 K.G.; Zwarte bessen 30—/ 38 per 100 K.G.; Klapbessen 1.40—/ 3.20 per 10 K.G.; Perziken 6—16 cent; Frambozen 1826 cent per doosje; Aardbeien 46—82 cent per doosje; Komkom mers 58.50 per 100; Tomaten 10 35 per 100 K.G.; Bloemkool 5—/ 23 per 100; Postelein 5—10 cent per mand (1 K.G.)Sla f 2—/ 6.40 per 100 krop; Andij vie 25 per i 00 kropRabarber 7 15 per 100 bos; Wortelen 1017 per 100 bos. BEVERWIJK, 16 Juli 1928 Coop. Tuin- bouw De Vrije Veiling. Asperges wit 35—47 cent; Asperges blauw 2231 cent; Hout 4 —11 cent; Peen 4—7/4 cent; Soepgroenten 25 cent per bos; Doppers 14—23 cent; Groentjes 16—20 cent; Bruine capucijners 1925 cent; Raspers 2629 cent; Postelein 4—7 cent; Snijboonen 5963 cent; Spercie boonen (dik) 60 cent; Meerboonen 73 cent; Rijp 30—40 cent; Frambozen 4070 cent; Aardbeien 30—52 cent; Aardappelen 3—5 cent per K.G.; Sla (zuiver) 40—60 cent; Sla (gerand) 1545 cent; Postelein 1535 ct. Andijvie 25—55 cent per kist; Bloemkool 14Yt24 cent; Komkommers 411'A cent; Sla 1—2A cent; Andijvie 1—2A cent per stuk; Tuinboonen per 100 K.G. 36; Peulen 17—/ 31. R.K. Coop. Tuindersv.: „Kennemerland". Prijzen der aardbeien. De vrije veiling 94 136 halve guldens; Fabrieksprijs 90—126 halve guldens; De Molen 88129 halve guldens; Fabrieksprijs 94112 halve gul dens. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1928. Schot sche Muizen 3.906.20; Drielingen 2.50—/ 4.20; Drielingen (kriel) 1.20- 1.30; Bloemkool le s. 11—/ 15.80; Bl. kool 2e s. 3.30—/ 6.50; Roode Kool 4.40; Peulen f 15.40. Aanvoer: 30550 K.G. Aardappelen; 1125 K.G. Roode Kool; 5 K.G. Peulen; 690 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 16 Juli 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl kool le s. 15f 18; Roode Kool 4.50— f 5.50; Gr. Sch. muizen 2.50—/ 1.85; Kl Sch. muizen 1.65; Ideaal 2—/ 1.85; Ni- netyfold 2.45; Kl. Ninetyfold 1.40. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juli '28. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool les. 1324.90; Bloemkool 2e s. 4.70— "f 7.10 per 100 stuks; Wortelen 4—/ 7.9C per 100 bos; Roode Kool le s. 4.60— 5.90; Zilvernep 15.40; Aardappelen: Schotsche muizen 3.50f 7.30; School- meesters 44.80; Eigenheimers 4— 6.70; Drielingen 2.70—/ 4; Kleine 1 1.20; Tomaten: A 30.80; B 29.60; C 28.80; CC f 9.90, alles per 100 K.O. Aanvoer: 5700 stuks Bloemkool; 3800 bos Wortelen; 43000 K.G. Roode Kool; 100 K.G. Zilvernep; 150.000 K.G. Aardappelen 1 en 2600 K.G. Tomaten.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6