Iltmrutf tiitait Het geheimzinnige Genootsctiap. FEUILLETON. No 173 1928 Honderd dertipte Jaargaitg. fflaandaf S3 Jull. Raslio-hoekje Dinsdag 24 ]uni. Hilversum, 1060 M. 12.302.Lunch- tnuziek door het Trio Groeneveld. 6.-7.45 Concert door het Omrocp-orkest. 8.-9. Orgelconcert door Jan Zwart in de Herst. Ev. Luth. kerk te Amsterdam. 9.05—10.45 Een avond op de „Nenyto" te Rotterdam. Beiersch Harmonic- en strijkkwartet-orkest iMax Zeliner's Oberlander Kapelle Tiroler en ijodelliederen. Mizl Dreher Truppe, (om p.35) Hongaarsch Tziganc-orkest onder lei- <fing van Ferry Hegedus. om. 10.45) Een kwartiertje met den microfoon in het Luna- park. (om. 10.25 De Beiersche Harmonie- kapel. 10.30 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.30—1.30 Lunch- muziek door het Trio „Winkels". 6.7. Dinermuziek. Gramofoonmuziek. 7.30—8. Laatste les kerklatijn door L. Speet. 8. Concert. Het symphonie-orkest van de In- cassobank te Amsterdam, onder leiding van M. C. van der Rovaart. Koor en solisten. J S. H. Bomelmans, Dir. Centr. Bureau voor eer en deugd te Roermond: Eenige grepen uit de geschiedenis van de ver. voor eer en deugd. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte mu- ziek (Het Georgian Trio.) 1.202.20 Or- kestconcert. 3.50 Rede van den Maharadja van Patiala. 4.30 Orkestconcert. 5.20 Gau- serie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmu ziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoon muziek. 7.20 Lezing: A poor man's holiday in America. 7.35 H. Heyner, bariton. 7.45 Dr. Yeaxlee: Do we know too much. 8.05 Dansmuziek. 8.20 Het Casano Octet. H. Cave, tenor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Nieuwsberichten. 9.40 „Road van Rail", de feat tusschen Lt. Col. MooreBrabazon en Rt. Hon. Thomas, M. P. 10.4012 20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2-10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon cert. 9 051.20 Concert. Orkest. L. Radisse, cello. Mme. Cartyl en Gatineau. H. H. Capi- taine en Du Pond. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Concert. Schrammel-terzett. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 „Eulenspiegeleien". Kamer-orkest en solisten. 10.50 Sluiten. Kdnigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12 05—4.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest concert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.20 Concert. Kinderkoor St. Nicolai. Erwin Zillinger, orgel. 9.20 Scenes uit „Wallenstein", van Schiller. Hamburg, 395 M. 6.20 Orkestconcert 8.20 Radio-zangles. Daarna Mecklenburg- sche avond. Hans Franck leest uit eigen wer- ken. Brussel, 395 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6.50—7.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoon muziek. 8.50 Orkestconcert. 9.50—10.50 Dansmuziek uit het Casino in Spa. Stadsnieuws AlLGEMEENE vergadering van de VEREENIG1NG TOT VERBETERING VAN DEN WOLHANDEL IN NOORD-HOLLAND. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging haar Algemeene Vergadering in het landbouwhuis te Alkmaar De voorzitter, de heer Jac. Zuurbier, open- de de vergadering met een hartelijk welkom aan de opgekomen leden. Spr. herinnerde in eenige woorden aan het overlijden van het bestuurslid, den heer N Boots uit Beemster, die zich steeds als een ijverig en hardwer- kend lid had doen kennen. (Insteniming). De notulen werden hierna voorgelezen door den secretaris, den heer E. Dz Govers, en onve.'-anderd goedgekeurd. De heer D. Govers, lid van de commissie van Publieke Werken, herinnerde aan het rumoer op straat, waardoor steeds de ver gadering op hinderlijke wijze gestoord werd Hij kon thans de verheugende tijding mededeelen, dat op de begrooting een flink bedrag bestemd is voor het geruischloos maken van de straten om en bij het land bouwhuis. (Applaus). De secretaris deed daarna nog eenige mededeelingen, o a. dat Noord-Holland van de Nederlandsche federatie een restitutio van [f 511.50 zou krijgen. De wollevering zal uitbreiding krijgen, doordat bij de beoor- deeling zal worden gelet op de wolvacht. Rekening en verantwoording 1927/28. Door den heer v. T w i s t werd namens de Naar het Engelsch van J. S, Fletcher door Mej. A. T. 25) „Ik werd bekend met de oppervla'kkige fei- fen van uw geschiedenis nadat u vanmiddag het bureau verliet, mijnheer", zei hij. „En het schijnt mij dat de zaak deze is: nadat de per- soon, dien u als monsieur Charles kent, zich overtuigd had, dat u de gestolen kostbaar- heden ontdekt hebt, is hij v aarschijnlijk bang dat u van uw wetenschap gebruik zult ma ken en onraiddellijk 'n politie-onderzoek, onder vraging, huiszoeking enz. in het werk zult stellen. U kunt er zeker van zijn, mijnheer Trickett, dat u vanmiddag naar ons hoofd- bureau gevolgd is. Ik durf zeggen, dat u on der toezicfet gestaan hebt van het oogenblik. dat u Charles aan de Gare du Nord verlaten heett Wat konden zij als van zelf denken van uw bezoek aan een commissaris van politic? Dat u de zaak in handen der politic stelde »Ja, natuurlijk1" „Maar wat heeft de hoedenzaak in de Rue de la Paix daarmede te maken?" vroeg Jim- mie. „Dat, miinheer". ajitwoordde Schmidt i commissie tot nazien van de boeken, een kort verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat alle boeken en bescheiden in goede orde waren bevonden, zoodat de commissie kon verklaren, dat de rekening en verantwoor ding 1927/28 kon worden goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat bij het saldo van het vorige jaar, groot 127.75, een saldo ever dit boekjaar is ge- voegd van 416 6114. Verder zien we, dat er per K.G wol min der dan 10 centen aan onkosten is inge- houden, terwijl de goederen-distributie nog een bruto-voordeel van f 575.25 opleverde. Jaarverslag dienstjaar 1927/28. Aan het jaarverslag over 1927/28 ontlee- nen wij het volgende: Gememoreerd wordt het 1214-jarig bestaan in het afgeloopen jaar. Het bestuur behoefde dit jaar slechts vijfmaal te vergaderen. Meerdere malen werden besluiten bij rond- schrijven genomen. De hoeveelheid wol, welke werd ontvan- gen, was ongeveer 30 pCt. minder dan in het voorgaande jaar, hetgeen veroorzaakt werd door de groote inkrimping der scha- penweiderij. Een tweede gevolg van deze inkrimping was de daling van het aantal eerste knipvachten. Aangezien deze de beste kwaliteit opleveren, is het begrijpelijk, dat ook de hoeveelheid dezer prima kwaliteit be- langrijk was gedaald. Van de totale ontvangst behoorde 24 pCt. tot den prima', 52 pCt. tot de lste, 18 pCt. tot de 2de, 414 pCt. tot de 3de en 1 pCt tot de 4e kwaliteit, terwijl de zwarte bijna uit- gestorven zijn, nl. 3 per 1000. De beste wol werd geieverd uit den om- trek van Purmcend, terwijl Wieringen door het uitvoeren van het Texelsche type thans ook prima kwaliteit leverae. Het grootste gemidGeld gewicht per vlies was 7.05 K.G., het kleinste 3.5 K.G. Meer dere veehouders leverden uitsluitend prima en eerste kwaliteit. Van de bijna 500 leveran- ciers waren er slechts 3, die niet aan hun leveringspiichten voldeden en daardoor boete opliepen. De wolverkoop had een gunstig verloop. Wei kon in de eerste maanden na de ont vangst de wereldprijs niet bedongen wor den, doch onmiddellijk na Nieuwjaar vond het overgroote gedeelte plaatsing in het bui- tenland. Uitbetaald kon worden voor prima kwali teit f 2 01 per K.G., le kwal 1.89, 2de kwal. 1.58, 3de kwal 1.40 en 4de kwal. f 1-28. De algeheele doorsneeprijs was f 1.85 voor fokkers en weiders door-een. Het ge- middelde der weiders was omstreeks 1.95. Van het overgroote deel van het jaar is ook de handel buiten de vereeniging op kwa liteit gebaseerd geweest. Pas in den laten herfst werd alles weer door een verkocht. Het onkosten'cijfer kon, voorzoover het de wolontvangst betrof, slechts zeer weinig dalen, doordat de mindere hoeveelheid be- sparing per K.G. tegenhield Gezondheidsverklaringen voor wol wer den, dank zij de medeverking van 's Rij veeartsenijkundigen dienst, op gemakkelijke wijze verkregen. Door den verkoop gedurende den winter- periode bleven de gewichtsverliezen in hoofdzaak achterwege. Naast haar verkoopsarbeid hield de ver eeniging zich met de verbetering der wol- productie bezig, door vrij uitgebreide wol- keuringen, waaraan met alle--in het stam- boek ingeschreven rammen werd deelge- nomen Mededeelingen omtrent den markttoestand. De secretaris deed eenige mededeelingen over den toestand in Engeland, waaruit bleek, dat de wolvachten daar nog veel meer gesorteerd werden dan in Nederland. Wat de werkwijze in Engeland betreft, het leek spr. niet gewenscht, deze geheel over te nemen. Op dit oogenblik is de markt zeer gunstig voor Nederland en de toestand is over't al- gemeen vrij goed te noemen. De wol wordt thans goed betaald, wat zeker tot tevreden- heid moet stemmen. Spr. concludeerde, dat de wolhandel er op 't moment zeer gunstig voorstaat. V-erkiezing van twee 'bestuursleden, we- gens periodieke aftreding op 30 April 1929 van de heeren Jac. Zuurbier en K. Jonker te Alkmaar (beiden herkiesbaar). De heer Govers stelde voor, beide heeren bij acclamatie te herbenoemen. Beiden namen, na dank te hebben gebracht aan de leden voor het in hen gestelde vertrouwen, deze herbe- noeming aan. Verkiezing van een bestuurslid wegens overlijden van den heer C Boots te Beem ster. Met 21 van de 24 stemmen werd de heer C. Fok te Beemster gekozen tot bestuurslid. Deze nam de benoeming aan. Candidaatstelling van een bestuurslid der Federatie in Noord-Holland wegens perio- droog weg, „dat zullen wij misschien later uitvinden. Ons onmiddellijk doel nu is de angst van de jonge dame te verlichten. Zoo- als ik begrijp, is deze inrichting een filiaal van let? dergelijks in Londen?" „Juist", antwoordde Jimmie. „Dezelfde naam dezelfde eigenares, voor zoover ik begrijp. Natuurlijk, als deze zaak om gestolen goederen in ontvangst te nemen, gedreven wordt in den winkel te Londen, nu „Dan is het zeer waarschijnlijk, dat zij ook in den winkd te Parijs gedreven wordt", zei de detective met een glimlach. „Oh, natuurlijk! En in dat geval bestaat er alle reden, waarom de bewoners plotseling naar elders verdWenen zijn. Mijnheer we weten niet op den drempl waarvan wij staan. Wat een groote mogelijkheden er in het toe- val liggen in wat u het geluk noemt. Ik heb dezen winkel, waar wij nu heengaan, duizend maal gezien en heb nooit vermoed, dat er iets geheimzinnigs achter zijn onschul- dig uiterlijk lag. Maar nu ruik ik een ge- heim, misschien een ernstige misdaad!" Hij sprak met ware, professioneele geest- drift, zijn ernstig gezicht klaarde door vurig- heid op. Maar de eenige vurigheid die Jimmie voelde lag in de richting van onrust. Hij be- zat een meer dan gewone mate van verbeeldin en hij daeht, wat Eva Walsden gevoeld moes hebben, toen zij mefkte dat zij alleen in een huis was dat zonder reden verlaten was. uZoolang zij1 veilig is," mompelde hji, ,.be- dieke aftreding op 30 April 1929 van den heer K. Over te Winkel. (Niet herkiesbaar). De secretaris deelde mede, dat er twee candidaten gekozen moeten worden, waaruit na deze vergadering in de besloten verga dering een keuze moet worden gedaan Tot candidaat werden gesteld: 1. D. Timmerman te Schagen. 2. H. Kooy te Harenkarspel. Verkiezing van een afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering der Federatie. Periodiek aftredend op 30 April 1929 de heer K. Koster Jz. te Midwoud. (Niet her kiesbaar) Gekozen werd met 14 stemmen de heer W. Groot Cz. te Stompetoren. Deze nam de benoeming aan. Bestuursvoorstel. a. Tot boete-oplegging aan niet-leverende leden. b tot afvoering van eenige leden van de ledenlijst. De voorzitter memoreerde, dat er over 't algemeen geen reden tot klagen is; echter zijn er eenige schaduwzijden. Er zijn enkele leden, die zich niet aan de voorschriften heb ben gehouden. Twee hebben echter volgens het bestuur niet zoozeer gefraudeerd, maar zich slechts vergist. Aan deze leden werd de kleinste boete opgelegd, n.l. van elk 1., ter wijl ze 5 contributie moeten betalen. Nummer drie, heeft echter wel fraude gepleegd Daar is het bestuur van over tuigd. Hem werd een boete opgelegd van 30, n 1. f 1 voor elke niet geleverde vacht. Eenige leden, die sinds Mei 1927 geen schapen meer houden, zullen van de leden lijst worden afgevoerd. Tenslotte werd na ampele besprekingen de begrooting 1928/29 goedgekeurd en vast- gesteld op 315 in ontvangsten en uitgaven wat betreft de Federatie en op 710.83 wat betreft de vereeniging tot verbetering van den wolhandel. Sluiting. Fpovonciaai HEER-HUGOWAARD. j- aadsvergadering. Vrijdagmiddag te drie uur de raad in voltallige zitting bijeen. De voorz.-secr.-burgemeester Van Slooten opende met een woord van welkom de verga dering, waarna de notulen werden gelezen van de zitting van 19 Juni. Deze werden zon der op- of aanmerking goedgekeurd en vast- gesteld. Ingekomen was een schrijven van den voorz. van het stembureau, dat tot opvolger van den heer Mienes tot raadslid was aange- wezen de heer A. van der Oord, wiens ge- loofsbrieven inmiddels waren ingekomen Deze werden ter onderzoek gesteld in handen van de heeren Tromp en Van Langen. Laatst- genozmde rapporteerde, dat alle stukken in orde werden bevonden, zoodat de commissie adviseerde tot toelating, waartoe door den raad werd besloten. De heer Van der Oord binnen geleid, legde in handen van den voorz. de vereischte eeden af, waarna de voorz. hem feliciteerde, er den wensch aan toevoegende, dat de heer van der Oord zich een waardig opvolger moge toonen van den heer Mienes, zooveel in zijn vermo- gen is, de gemeeniebelangen zal mogen be- hartigen, terwijl spr. hoopte ook met den heer van der Oord aangenaam zal mogen samen- werken. Daarna volgde algemeene felicitatie. Ingekomen was een verzoek van het bestuur der R. Kath. school aan den Hondenweg om gelden te willen toestaan voor het aanschaf- fen van z.g. werktafeltjes voor het onderwij- zend personeel. Na eenige toelichting door den voorz. werd dat verzoek ingewilligd. Door het Chr. Nat. schoolbestuur was een verzoek ingediend voor het toestaan van gel den voor herstel van het hekwerk om het schoolplein en vernieuwing van den toegang tot dat pleinde kosten van een en ander wa ren geraamd op 475. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag van den heer Kostelijk deelde de voorz. mede, dat door den gem.-opzichter een onder zoek was ingesteld, waaruit bleek, dat herstel noodig was. Met algemeene stemmen werd het verzoek toegestaan. Van Ged. Staten was ingekomen de goed- keuring op de verordening omtrenat de vor- ming van een reservefonds, het besluit om trent de heffing der inkomstenbelasting, idem der keurloonen. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het verslag der Prov. Noord-Holland werd voor de raadsleden ter beschikking ge steld voor inzage. Door den heer J oh. Beers was ingezonden een dankbetuiging voor zijne benoeming tot administrateur van G. E. B. Nog was van Ged. Staten de goedkeuring ontvangen op de gemeente-rekening. Ter inzage werd gesteld het verslag van den keuringsdienst voor waren. teekent het niets oh, daar is zij De taxi stond opeens stil en Jimmie en zijn metgezel sprongen er uit, om te mer- ken, dat Eva Walsden vlak binnen de zijdeur van het huis te praten stond met een politie- agent die zijn mooien zwarten snor in blijk bare verlegenheid stond te draaien. Schmidt trok hem dadelijk ter zijde, terwijl Jimmie naar Eva toe snelde. „Is het met u alles in orde?" vroeg hij, buiten adem. „Heelemaal ongedeerd? Is er niets gebeurd? Wij zijn dadelijk gekomen Wat beteekent dit alles?" „Het is heel vriendelijk van u om te ko- men", antwoordde Eva, die naar Schmidt keek. „Ik wist niet wat ik doen moest ik kon er alleen maar aan denken u op te bellen, want ik ken niemand anders in Parijs. A, ik ben zoo geschrokken. Maar die andere mijn heer. Wie is dat? Waarom is hij mee geko men?" ,Het is in orde", zei Jimmie. „Het is een vriend van mij die in het hotel logeert. Ik heb hem meegebracht. Waar zijn de men- schen, die hier thuis hooren?" Op dat oogenblik verliet Schmidt den poli- tie-agent die groette en langzaam heenging. De detective boog beleefd voor Eva, die, zoo- als Jimmie nu eerst bemerkte, nog hoed en mantel aanhad, juist zooals hij haar aan de deur verlaten had. „Ik vertrouw dat u volkomen veilig en niet angstig is!" zei hij. Uit de accountants-rapporten betreffende het G. E. B. en de kas van den gemeente-ont- vanger bleek hierbij alles in orde te zijn. Door de commissie van den vrijwilligen land- storm was een verzoek ingediend om een subsidie te mogen ontvangen van 125 voor Noord en Zuid samen, in verband met het aanschaffen van een vaandel, dit in verband met deelname aan den algemeenen land- stormdag ter herdenking van het 10-jarig be staan. Door den heer Kostelijk werd het advies gevraagd van B. en W., waarop door den voorz. werd geantwoord, dat de kassen der afdeelingen van den vrijwilligen landstorm niet toereikend zijn om op behoorlijke wijze aan de herdenking deel te kunnen nemen. Bij de bespreking door B. en W. werd door een der wethouders voorgesteld 100 toe te staan, althans de vraag gesteld of dat be drag niet voldoende zou zijn. Door den heer Quant werd nader toege- licht, dat aanvankelijk was verwacht, dat dooi het Rijk in de te maken kosten zou worden vcorzien, wat echter niet het geval bleek te zijncp lijsten voor dit dor' r.c.r de burgerij gcprcsenteerd, was geen voldcend bedrag ge- teekend, door betrckkenen wordt 1 per persoon geofferd, doch voor Zuid werd nog een bedrag van 75 noodig geacht en voor Noord 50. De heer Kostelijk oordeelde, dat voor dat doel voldoende vrijwillige bijdragen geofferd hadden moeten worden, door hen, die inder- daad met deze instelling sympathiseerden Wil men inderdaad vrij blijven, zoo ging spr. voort, dan moet men niet den financieelen steun der gemeenschap inrcepen. Spr. achtte het niet gewenscht, dat het gemeentebestuur door subsidie te verleenen in zekeren zin pro paganda voor die instelling maakt. Na eenig debat werd in stemming gebracht of al dan niet subsidie zou worden verleend. Met 8 tegen 3 stemmen werd besloten tot het eerste, waarna ter sprake kwam het bedrag. Door den heer Wijnker werd nu voorgesteld het bedrag te bepalen op 100, waarop door den heer Kostelijk werd opgemerkt, dat het niet ging om die 25 meer of minder, doch om het beginsel. Aangenomen werd 125 toe te staan, waarbij de heer Kostelijk verklaarde te willen worden aangemerkt als tegen te hebben ge- stemd. Daarna kwam in behandeling een verzoek van de commissie voor viering van den Ko< ninginnedag om ditmaal voor het kinderfeest 350 te mogen ontvangen; indien dat be drag werd toegestaan, dan zal geen lijst aan de burgerij worden gepresenteerd. Na eenige mededeelingen van den voorz omtrent de plannen van feestviering werd het gevraagde bedrag zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Door den commissaris der koningin was de kennisgeving ingezonden, dat aan den burgemeester verlof was verleend van 7 tot 26 "Aug. In een adres van de bewoners van den Laanweg werd gevraagd om straatverlich- ting. In de toelichting werd de veronderstel ling uitgesproken, dat wellicht eenige tege- moetkoming verwacht zal mogen worden der aangrenzende gemeenten Oudkarspel en Ha- ringkarspel. Na eenig debat werd besloten, dat geconfereerd zal worden met de besturen der beide gemeenten, waarna B. en W. met een eventueel voorstel zullen komen. Uit het debat bleek dat de raad er wel voor gevoelde de straatverlichting aan te brengen, indien door genoemde gemeenten werd bijgedragen. Ingekomen was de driejaarlijksche reke ning van het schoolbestuur der parochie van den H. Dyonisius; de ontvangsten bleken te hebben bedragen 8700.13%, de uitgaven 10089.2714, zoodat nog te vorderen was f 1389.14, terwijl voor het vervolg-onderwiis nog een bedrag was te vorderen van 34.38. De kosten van het openbaar onderwijs over 1927 hadden bedragen 2764.98 lA of 16.60 per leerling, welk bedrag ook moet worden uitgekee'rd aan het bijzonder onder wijs. De uitbreiding van het electrisch net aan den Oostdijk, waarvan het verzoek in de vo rige zitting in handen was gesteld van B. en W. en de comm. van Bijstand, zal volgens be- grootingskosten 2137.10 bedragen; de jaarlijksche opbrengst wordt geraamd op 333, de uitgaven op 272, aldus een saldo van 61. B. en W. adviseerden tot deze uitbreiding te besluiten. Door den heer Kostelijk werd gevraagd in hoeverre nu de gemeente van electriciteit was voorzien, waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat een deel van den Westdijk en den Boterweg nog niet zijn voorzien. Het advies van B. en W. werd aangenomen. Door den heer Kostelijk werd nog opge merkt, dat de berekening dezer uitbreiding nog is gebaseerd op de thans geldende rege- ling. Spr. had gehoopt van B. en W. ook iets te vernemen met betrekking tot de mogelijk- „Ik ben erg versdhrikt", antwoordde Eva, die van den een naar den ander keek. „Ziet u ik vond niemand' thuis en toen vond ik andere dingen. Misschien is het beter dan wij nara boven gaan en ik het u ver- tellen kan." Schmidt zei iets tot den wachtenden chauf feur, kwam weer terug en de deur sluitend volgde hij Eva en Jimmie de trap op. Het meisje bracht hen naar een zitkamer op de eerste verdieping en wees met haar hand ver- schillende teekenen aan, waaruit bleek dat de bewoner ze in haast verlaten had. Op tafel was een middagmaal voor een persoon half geeindigd achtergelaten, er waren bewijzen dat laden opengetrokken en zoo gelaten wa ren; de meubelen stonden doro elkander, ver- scheidene doeken lagen verspreid alsof de eigenares plan had gehad ze mee te nemen en ze toch had moeten achterlaten, een paar mooie schoentjes lagen achteloos op het haardkleed. Een open deur gaf een glimp van een slaapkamer, waar een licht brandde; uit hetgeen zij zien konden, waren daar ook de zelfde bewijzen van een verward en overhaas- tig vertrek. ,Er zijn drie menschen in dit huis," zei Eva, Jimmie aanziende. „Mademoiselle Char- pentier, die u vanodhtend zag, mijnheer Trickett. Zij is de huishoudster en er zijn twee dienstboden, een keuken- en een werk- meisje. De dienstboden wonen hier, haar ka- mers en de keuken zfjn boven. Zij waren al- heid van afschaffing VS2 z.g. vastrecht, waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat dit nog niet voldoende is onderzocht; hierbij zal toelichting van den heer Kwantes wel gewenscht zijn. De heer Tromp oordeelde, dat bij afschaf fing van het vastrecht het bedrijf meer tot bloei zou komen. Het vastrecht houdt naar spr.'s overtuiging ten zeerste het aanleggen van meerdere lichtpunten tegen en daarmee het stroomverbruik. De meening, dat de klei- ne lui door afschaffing van het vastrecht ge- troffen zouden worden, werd door spr. be- streden. Een tamelijk breedvoerig debat volgde, met het resultaat, dat door B. en W, spoedig een ernstig onderzoek zal worden in gesteld. Met betrekking tot de uitbreiding aan den Oostdijk werd" besloten deze in eigen beheer aan te leggen. Aangeboden werd de gemeente-rekening over 1927 loo- pend over 156463.3254 in ontvangst en 125729.46 in uitgaaf, alzoo een batig saldo groot 30733.8654. De kapitaaldienst sloot met een nadeelig saldo van 400. Een en ander werd door den Voorzitter toegelicht, waarna werd voor- gelegd de rekening van het Burgerlijk Arm- bestuur, loopend over 10538.0854 in ont vangst en 7749.9054 in uitgaaf, alzoo een batig saldo groot 2788.18, terwijl de reke ning van't G. E. B. loopt over 33814.8254; in ontvangst en uitgaven met een winstcijfer van 2741.6054. Bij de nu volgende stem ming voor de samenstelling der commissie voor onderzoek van en rapport over deze re- keningen werden bij eerste stemming gekozen de heeren Quant en Wuijs en bij volgende stemming de heer van Langen. Een kleine wijziging in de begrooting, loopend over een bedrag van 185 werd goedgekeurd. Tot lid der comm. van bijstand voor het G. E. B. werd gekozen de heer Wuijs. Door den heer Kostelijk was de vraag gesteld of geen meerdere aansluiting zou zijn te verkrij- gen bij het Prov. Waterleidingbedrijf. Spr. lichtte deze vraag nader toe met op te mer- ken, dat sommige deelen der gemeente z. i. voor aansluiting wel in aanmerking kunnen komen, temeer daar in de Prov. Staten de meening werd uitgesproken, dat zooveel mo- geiijk geheel de provincie van waterleiding voorzien dient te worden; ook de comm. voor de begrooting der provincie bleek deze mee ning toegedaan te zijn. Met het oog op de bevordering der volksgezondheid acht men dit van zeer groot belang, en met het oog hierop moet naar spr.'s oordeel niet al te zeer op den voorgrond worden gesteld of voor een bepaald deel eener gemeente de aansluiting rendabel geacht kan worden. Naar spr.'s oordeel zou doortrekking van het buizennet van de Roskam naar den Broekerhoek, met aansluiting van den Hasselaarsweg zeer goed uitvoerbaar zijn, terwijl mede wellicht andere deelen der gemeente ;n het bedrijf te betrekken zouden zijn. Spr. achtte het zeer wenschelijk, dat door B. en W. in deze rich- ting een onderzoek werd ingesteld en een ver zoek tot uitbreiding werd gedaan; vooral achtte spr. meerdere uitbreiding mogelijk nu het bedrijf na een 5-jarig bestaan niet zooals men aanvankelijk meende voor een tekort is komen te staan, doch zelfs eenige reserve heeft kunnen kweeken. De hr. Tromp verklaarde't volkomen met den heer Kostelijk eens te zijn en dat uitbrei ding een algemeen belang is. Waar het ge meentebestuur destijds de bouwverordening heeft gewijzigd, waarvan de resultaten zeer gunstig zijn geweest, heeft de gemeente ook wel eenig recht om op uitbreiding aan te dringen. Ook de heer Van der Oord achtte het ge wenscht, dat in die richting wordt gewerkt. Na een tamelijk breedvoerige discussie, waarbij verschillende zienswijzen naar voren kwamen, werd aan B. en W. opgedragen een onderzoek in te stellen en op uitbreiding aan te dringen. Nog werd besloten den administrateur van het G. E. B. aan te sluiten bij de telefoon. Hierna sluiting der vergadering. HARENKARSPEL. i Raads vergadering, De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag voltallig. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. b. Goedkeuring van Ged. Staten op de be sluiten tot wijziging der gemeente-begrootin- gen voor 1927 en 1928. c. Verslag van de Handelswinteravond- school te Schagen over 1927. d. Circulaire van de Ver. tot bescherming van dieren, om in de politieverordening de bepaling op te nemen, dat naam en woon- plaats van den eigenaar van voertuigen ge- trokken door een- of tweehoevige dieren wor den vermeld op de voertuigen, evenals zulks is geregeld in de Trekhondenwet. c. Circulaire van de Ver. „Landverhuizing" boudende uitnoodiging de gemeente te doen toetreden als lid dier vereeniging of subsidie te verleenen. len hier, toen ik even na zes uur heenging, mademoiselle Charpentier was op het pun/ ik hoorde niets, dat dit kon veroorzaken. Maar toen ik mij zelf met den sleutel binnen- liet en boven kwam, vond ik, wat ge nu ziet. Toen ging ik naar boven daar is het even rommelig als hier, het schijnt wel alsof de beide vrouwen het waren rustige vrouwen van middelbaren leeftijd maar even een paar dingen gegrepen hadden en wegge- gaan waren! Toen ik dat alles zag, werd ik bang. Het was zoo stil, zoo verlaten, zoo on- heimelijk, de stilte, en het gevoel, dat ik ge heel alleen was. En daarom heb ik u opge- beld, mijnheer Trickett. Omdat, ziet u, ik het gevoel had dat er iets gebeurd was en dat zij niet weer terugkwamen." Juist!" zei Jimmie kalm. „Zij zullen niet terugkomen. Tenminste," voegde hij er haas- tig bij, plotseling bedenkend, dat hij Eva in het eerst niet te veel moest zeggen, „ten min- ste ziet het er niet naar uit, also"! zij daar plan op hadden. Een vreemde geschiedenis. Wat vindt u er van, Schmidt?" De detective, die de kamer zorgvuldig on derzocht had, schudde het hoofd. ,,1'k geloof, dat wij beter doen de rest van 'het huis te onderzoe'ken," zei hij rustig. „Hef zal het best zijn, ons er van te vergewissen, dat het werkelijk leeg is." Eva wendde zich naar Jimmie met een felik, waarin angst vermengd was met een vraag, hij zag duidelijk, dat zij Schmidt's tegen- woordigheid noch positie begreep. (Wordt vetvolffd.iV

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5