L. Frankenberg Alkmaar. Warkthcpichten rnsWT S3fnfT iMSes, mi BinnesiSamS Zeetijefingesi Prikkelbaarheid Foster's Maagpillen f f. Verzoek van de Schoorlsche Rijwielpad- vereeniging om een bijdrage in de kosten van aanleg van een rijwielpad aldaar. a Bericht van den Inspecteur der Dir. del. n de 2e inspectie te Alkmaar, dat de op- vrengst der gemeentelijke inkomstenbelastwg yoor 1928/'29 wordt geraamd op 13.000. h. Bericht van Ged. Staten, dat de uitkee: ring ingevolge art. 1 der wet van 24 Mex 1897 Stbl. 156 voor 1928 is bepaald op \f 6997.80. i. Circulaire van de vereemgmg voor den yolkszang om een jaarlijksche bijdrage van y 5 Door B. en W. wordt voorgesteld deze etukken voor kennisgeving aan te netnen. Aldus werd besloten, zoodat daarmede te- vens op de ingekomen subsidie-aanvragen af- jvijzend werd beschikt. I Vervolgens had de aanbieding plaats 'de gemeente rekening, de rekening van het 'electrisch bedrijf en die van het burgerlijk arm bestuur over 1927. 3. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een voorschot aan de Besturen der bijz Bcholen te Kerkbuurt en Waarland yan 80 net. op de vergoeding, uit te keeren ingevol ge art. 101 der L. O.-wet 1920. De kosten van het o. 1. onderwijs over 1927 hebben bedragen 859,18 voor gemid- deld 108 3/4 leerling, derhalve per leerling if 7.90. Voorgesteld wordt yoor Kerkbuurt uit te lceeren voor 128 leerlingen 128 maal 0,80 maal 7.90 is 808,90 afgerond 800 Voor Waarland voor 196 leerlingen 196 maal 0.80 maal 7.90 is 1238,72 afge rond 1230. Voorgesteld wordt die voorschotten in twee termijnen, telkens voor de helft uit te betalen. Overeenkomstig het voorgestelde werd be sloten. Vaststelling kohier der belasting op geb. eigendommen te Schagerwaard, aangesloten aan het electrisch net, over 1928 op een be- drag van f 139.83, berekend naar2.75 pet. yan de belastbare opbrengst der voor een aanslag in aanmerking komende eigendom men. i De raad ging liiermee acoord Voorstel van B. en W. tot het beschik- baarstellen van gemeentewege van een krans „voor het op 9 Sept. a.s. te houden zangcon- cours te Dirkshorn en om de kosten van de offideele ontvangst voor rekening der ge meente nemen. Op 9 Sept. a.s. wordt te Dirkshorn een szangconcours gehouden door den Westfr. Bond van Zangvereenigingen. Aangezien bij ,een dergelijk concours van den Bond van 'Fanfarecorpsen ook een krans van gemeente wege is beschikbaar gesteld en de offideele ontvangst voor rekening der gemeente is ge- .thans weder te doen. Somen, wordt thans voorgesteld dit ook Zonder bijzondere besprekingen ging de raad hiermee accoord. {Wordt vervolgd.) CASTRICUM. Onze dorpsgenoot de heer A. J. van Wes- ten, onderwijzer met hoofdakte aan de R. K. .Jongensschool te Heemskerk, is benoemd tot onderwijzer aan de R. K. school voor buiten- gewoon lager onderwijs te's Hage, de eenige dergelijke school te dier plaatse. Ook Zaterdag was de aanvoer aan de veiling van Ons Belang, gezien het reeds vorderende seizoen, goed te noetnen. Hij be- droeg 3700 manden. De prijzen liepen van 5114 tot 5814 cent per K.G. Zijn we goed ingelicht, dan is reeds onge- veer voor 160000 geveild, terwijl verleden jaar slechts 180000 in het geheel de be- somming was van de veiling. Alles wiist er op, dat dit bedrag belangrijk zal worden overschreden. HERHALINGSOEFEN1NGEN Op 30 Juli a.s. komen bij de cavalerie dienstplichtigen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. ST. PANCRAS. Vrijdag was de dag van het schoolfeest »;oor de laagste klassen der openbare school. (Waren de „grooten" de vorige week naar het Gooi geweest, de „kleinen" gingen, eveneens per autobus, naar Bergen, waar in den speel- tuin van „Duinvermaak" en daarna op het duin in het „Zandgat" naar hartelust werd genoten. Na den middag werd de rit voortge- zet naar Egmond, waar de kinderen zich volop vermaakten aan het strand. De reis werd begunstigd door bijzonder mooi oOtner- ,weer. Om acht uur 'savonds arriveerden al ien weer in goeden welstand en feestelijke stemming, opgewacht door vele ouders en belangstellenden. AKERSLOOT. Vrijdagavond werd in cafe Groen met de jchoolfeestcommissie en de ouders der leer- gen een openbare vefgadering gehouden. Aanwezig waren met het Bestuur een zestal ouders der leerlingen. De rekening van 1927 jwerd met de bescheiden in de beste orde be- yonden. Het Bestuur stelde voor in afwijking van andere jaren, wanneer steeds met paard en rijtuig werd uitgegaan, dit nu eens met autobussen te doen en wel naar Haarlem en Zandvoort met alle leerlingen. Door de aan- yvezigen werd dit goed gevonden. Het gehee le bestuur bestaande uit de heeren S. Kop- pes, J. v. 't Hof Sr., J. de Jong, P. de Jongh N. Blokker Nznwerd wederom herko- De jaarlijksche collecte voor de vereem- ging Herwonnen Levenskracht heeft in deze gemeente opgebracht 58.75. HEILOO. Zaterdagmorgen is door de inspectie van den provincialen bond de keuring gehouden van bok- en geitlammeren, geboren in 1928. De aangeboden dieren moe9ten afstammen van geregistreerde dieren. Goedgekeurd zijn slechts 2 dieren, n.l. „Geertje", geboren 25 Maart 1928, vader Dirk H 305, moeder Marie F 770, keuringscijfer 1, nummer V No. 1, eigenaar G. Smits; en „Piet", geboren 27 Maart 1928, vader Dirk H. 305, moeder Jo- pie F 647, keuringscijfer 2, nummer V No. 2. eigenaar W. Wasterval. Door het bestuur van de L. E. T. T. is de heer D. Wit Czn. te Berkhout, inspecteur van den prov. bond in Noord-Holland en van de Ned. Commissie van fokvereenigingen, aangezocht om als jury te fungeeren op de tentoonstelling op 16 Augustus a.s. De heer Wit heeft deze functie aanvaard. Door't bestuur van de L.E.T.T. is de polder werd Zaterdagavond aanbesteed het maken van keerdammen en afsluitingen in den polder. De begrooting was 1230. Inge- schreven als volgt: G. Heijne, Heiloo 1795, Th. Min Heiloo,/ 1224, G. Tervoort, Egmond Binnen 1190, Gebr. Hoetjes Heiloo, 1167. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. LIMMEN. De heer J. Rommel is benoemd tot onder wijzer aan de O. L. School te Den Burg (Texel). Mej. M. van Til heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de akte L. O. De directeur-generaal der posterijen heeft afwijzend beschikt op het verzoek van J. Kimman c.s. om het postkantoor te verplaat- sen naar de kom van het dorp. NOORD-SCHARWOUDE. De heer A. van de Weg, cand. tot den H. D. te Dordrecht, heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep naar de geref. kerk athier. TARIEF P. E. N. VOOR KLEINE BEMALINGEN. Naar wij van het bestuur van de Vereeni- ging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier vernemen heeft de Directie van het P. E. N. in overleg met genoemd bestuur besloten tot invoering van een speciaal tarief voor kleine bemalingen in de gebieden, waar het P. E. N. rechtstreeks stroom aan huis levert. Het tot nog toe geldende tarief voor afne- ming van stroom voor kleine bemalingen luidde voor de eerste 500 K. W. U. per jaar 14 d. per K.W.U. Voor de tweede 500 K. W. U. per jaar 13 ct. per K. W. U. Zoo vervolgens tot 10 ct. per K. W. U. en boven een verbruik van 2500 K. W. U. per jaar 9 cent per K. W. U. Als spertijd golden de uren tusschen een half uur voor zonsondergang tot 11 uur n.m. middelbare tijd. Het nieuwe tarief is vastgesteld als volgt: bij een verbruik van 50 K. W. U. per mnd. 13 cent per K. W. U.; bij een verbruik van 100 K. W. U. per mnd. 10 cent per K. W. U.; bij een verbruik van 200 K. W. U. per mnd. en meer 8 ct. per K .W.U. met rechtlijnige interpolatie voor tusschenliggende waarden van het verbruik. De spertijd is gesteld op de uren van een half uur voor zonsonder gang tot 9 uur n.m. middelbare tijd. De aan legkosten van de aansluiting tot een lengte van 30 Meter komen voor rekening van het P. E. N. De tariefswijziging komt de kortere spertijd buiten beschouwing gelaten neer op een verlaging van ca. 25 pet. van den energieprijs. Het bestuur deelde -verder mede, dat het na gehouden onderzoek, ook bij verschillende landgebruikers, die reeds een bemalingsin- stallatie in gebruik hebben, tot de conclusie is gekotnen, dat bij den bovenaangegeven verlaagden energieprijs, het stichten van een electrische bemalingsinstallatie voor vele landerijen rendabel zal blijken te zijn. lende stadia. Het bestuur der vereeniging zal nader overwegen op welke wijze en onder welke voorwaarden de toegang zal worden ge- regeld. MOTORONTPLOFFING OR PLEIZIERJACHT. Een monteur de lucht ingeslin- gerd. Verschillende personen ge- wond. Zaterdagmiddag ontplofte plotseling de reeds aangeslagen motor van het 17 M. lan- ge pleizier-motorjacht van den heer Smit, dat langs den Ouderkerkerdijk (Amsterdam) lag. Een brok ijzeren dek werd de hoogte inge- slingerd en kwam 20 M. verder neer Met dit dek-stuk werd een monteur, die vlak bij den motor zat, de lucht iugeworpen. Stukken hout en glas vlogen in het rond, terwijl dek en binnenwerk vlam vatten. De monteur kreeg over het heele lichaam brandwonden en snijwonden aan handen en beenen. Behalve de monteur bevonden zich een schipper, een knecht, voorts de ouders, een broer en een zuster, en twee gasten van den heer Smit aan boord van het jacht, waarmee juist een pleiziertochtje zou worden onder- nomen. Allen liepen brandwonden op Dr. Heijermans van den Geneeskundigen Dienst, die spoedig ter plaatse was, verbond de gewonden. Hoog sloegen de vlammen op uit het jacht, zoodat men in den aanvang vreesde, dat de geheele boot door het vuur verdelgd zou worden. Dit te meer, waar in het achter schip zes honderd liter benzine lagen opge- slagen. Indien de vlammen naar hier over- sloegen was een nieuwe explosie te duchten Door energiek optreden slaagde de brand weer er echter vrij spoedig in de vlammen te overmeesteren. Wel brandde het voorste gedeelte van het •acht uit, doch het achterschip, waarin de benzin bleef behouden NIEUWS UIT INDIe. Zware boschbrand. Een ladang-boschbrand in Boven-Serdang vDeli) op de grens van de Karolanden ver- woestte drie kampongs, bestaande uit vijftig woningen. De schade wordt geschat op 25.000. Een vrouw is verbrand. 100 stuks vee zijn omgekomen en 200 vierk. K. M. bosch zijn verbrand. De oorzaak ligt in on- voorzichtigheid bij den aanleg van het la- dangveld. De boschreserve brandt op zes plaatsen. EEN RADIO-KRUISGESPREK. Vrijdagavond heeft voor de radio-telefonie een tweede historische gebeurtenis gebracht. Er is n.l. een kruisgesprek gehouden tusschen Nederlandsche, Engelsche en Duitsche jour- nalisten te Batavia met collega's in Neder- land. De verbinding werd tot stand gebracht via de stations voor draadlooze telefonie Bandoeng en Kootwijk. Het overbrengen van de stem was zeer duidelijk en zuiver. De correspondent van de „London Times" te Batavia, de heer Hunter, had een onderhoud van zes minuten met zijn Nederlandschen collega van de „Daily Mail", den heer Anthcliffe, en een Nederlandsch journalist had een zeer gezellig onderhoud met mada- me De Gubernatis, de Nederlandsche cor- respondente van de „Petit Parisien". Twee Duitsche journalisten te Batavia spraken tenslotte met Berlijnsche collega's. De heele demonstratie duurde ongeveer anderhalf uur broodmes, inkt, pientbriefkaarten, flesschen met vruchten, etc. Gebleken is, dat het meisje met medeweten van haar moeder op roof uitging. De vader van het kind zit in de gevangenis. Toen de arrestatie van het kind bekend werd, heeft de buurvrouw, op verzoek der moeder, een aantal der ontvreemde voorwer- pen onder haar berusting genomen en ver brand, vernield of verstopt, teneinde ze aan de nasporing der politie te onttrekken. Tegen deze vrouw zal waarschijnlijk een vervolgtng worden ingesteld. DE „INSULINDE" TE ROTTERDAM. Oeen bezoekers loegelaten Zaterdagmorgen is de „Insulinde" den Nieuwen Waterweg binnengeloopen. Het schip stoomde op naar Rotterdam en nam ligplaats op de gewone aanlegplaats van de Lloyd-kade. en zen. De heer J. de Jong stelae voor, om voor zoover er plaats is in de autobussen, de moe- ders van leerlingen tegen een vergoeding mee te nemen. De voorzitter ontraadde dit. Het voorstel werd niet ondersteund. Besloten .werd het schoolfeest te houden Dinsdag 24 of Vrijdag 27 dezer, met de autobussen van de firma Kok en Tuinman, van Oudkarspel. Het bouwen van 'n boerderij van J. Buur tan de puis is na aanbesteding opgedragen aan P. v. Duin alhier yoor de som van /5790 „NEDERLAND IN BEELD". Vrijdag was de dag van de „officieele opening" van de Fototentoonstelling „Neder- land in Beeld" in het Stedelijk Museum, wel ke tot 20 Augustus voor het publiek toegan kelijk is. Beoogt de tentoonstelling in het bijzonder buitenlanders in de gelegenheid te stellen in korten tijd en op gemakkelijke wijze iets meer van Nederland te „zien", dan het Stadion, enkele Amsterdamsche straten, en Marken en Volendam, het spreekt wel van zelf, dat ook Nederlanders hartelijk welkom zijn. Dank zij de medewerking van verschillende vereenigingen en particulieren is een comite onder leiding van C. A. T. baron Krayenhoff, chef van de Publiciteit der Ned. Spoorwegen, er in geslaagd een tentoonstelling te arran- geeren, welke het inderdaad mogelijk maakt den bezoeker in enkele uren werkelijk „een beeld" te geven van „mooi Nederland". VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Bijstorting van 50 pCt. op de aandeelen. De aandeelhouders in de Veendammer Hy- potheekbank, die indertijd hun aandeelen aan den heer Woltman Sr hebben verkocbt, hebben, naar de „N. R. Ct." verneemt, be richt ontvangen van den curator, dat zij voo 15 Augustus de 90 pCt. bij moeten stor- ten. Dit heeft natuurlijk e£n groote consterna- tie in de veenkolonien verwekt, voegt het blad er aan toe. VOOR VERNIETIGING BEHOED. De Oosteinder poel bij Aalsmeer Dezer dagen werd aan de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land, gevestigd te Amsterdam, overgedra- gen een belangrijk deel van den Oosteinder Poel bij Aalsmeer, ter grootte van bijna 13 H.A. Tot dusverre was dit terrein eigendom van de gemeente Aalsmeer; het besluit tot verkoop aan de vereeniging heeft de Raac met algemeene stemmen genomen De Oosteinder Poel is vooral bekend op botanisch terrein en geeft een beeld der ve- OliZE RUGZAKKEN vervaardigd van prima stof, gemon- teerd met lederen riemen. OUD-MINISTER WELTER. Tot hoofd van de afdeeling Nijverheid van het Indische Dep. van Landbouw, Nijverheid en Handel is benoemd ir. Welter. De Zweedsche regeering heeft den heer Welter benoemd tot commandeur in de Wasa- orde, en den heer D. W. Barretty, directeur van „Aneta", tot ridder in diezelfde orde. AANGETEEKENDE BRIEVEN VERDWENEN. Naar aanleiding van een in Mei j.l. voor- gevallen fraude met vijf aangeteekende brie- ven, waaruit in totaal 2596.30 verdwenen was, vestigt het hoofd van de Posterijen de aandacht op het feit, dat uit een terzake in gesteld onderzoek al dadelijk gebleken is, dat de brieven in denzelfden staat, waarin ze door den postdienst zijn aangenomen, aan geadresseerden zijn uitgereikt. De brieven zijn dan ook door de geadresseerden zonder reclame in ontvangst genomen, zoodat den postdienst geen blaam treft. Intusschen is het onderzoek der justitie nog niet afgeloopen. ONGEVAL IN EEN GARAGE DER A. T. O. Zaterdagmorgen is in de garage van de Algemeene Transport Ondememing (A. T. O.) te Gddermalsen een ongeval gebeurd. De monteur Brinkman had een zware auto bus opgevijzeld, om aan de veerinrichting eenige onderdeelen te vemieuwen. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de autobus van het vijzel geschoten. De monteur werd door de vooras aan het hoofd getroffen. Ernstig aan het hoofd gewond en met een armfrac- tuur werd Brinkman naar het ziekenhuis ver- voerd. Zijn toestaud is bedenkelijk. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Te Utrecht is in het Merwedekanaal het lijkje gevonden van een pasgeboren kind. De recherche heeft dank zij den naam van een bakker, die op het papier voorkwam, waarin het lijkje gewikkeld was, een spoor gekre- gen, dat er op wijst dat men met een zigeu- nervrouw te doen heeft. Haar signalement is bekend. EEN JEUGDIGE DIEVEGGE. Door de moeder er op uitgestnard. Vader zit in de gevangenis. De politie te Hilversum heeft een tienjarig meisje aangehouden, dat door een boekhan- delaar in de Havenstraat op heeterdaad was betrapt bij het stelen van prentbriefkaarten uit zijn winkel. Bij een ingesteld onderzoek in haar ouderlijke woning kwamen vervolgens nog talrijke gestolen voorwerpen voor den dag, o.w. een directoir, handschoenen, een lap landhuisstof, een aantal stukken zeep koffiestroop, puddingpoeder, maizena, thee, bonbonnieres, een aschbakje en een bloemen- vaasje. boekjes, enveloppen, porttetlijstjes, Rotterdamsche Lloyd aan de In Maassluis waren aan boord gekomen dr. Terburgh, hoofdinspecteur en dr. Doyer, inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, dr Van Herwerden, di recteur van den Geneesk. dienst te Rotter dam, dr. Rijken, quarantaine-arts en de pro- fessoren Koolemans Beynen en Flu, welke twee laatsten met prof. Kan door de di rectie van de Rott. Lloyd zijn aangezocht voor het instellen van een onderzoek. De geneesk. inspecteur van de Rott. Lloyd, dr. Planten, bevond zich. reeds van Marseille af aan boord van de „Insulinde". De medische autoriteiten hadden beslist, dat zich verder niemand aan of van boord zou mogen begeven, zoolang zij den toe- stand niet onderzocht zouden hebben. Er waren Zaterdag geen patienten meer aan boord. Met het ontsmetten van het schip wordt zoo spoedig mogelijk een aanvang gemaakt. Uit de ingewonnen informatics en het on derzoek van passagiers en bemanning schijnt het meest waarschijnlijk, dat de ziektegeval- len aan roodvonkbesmetting zijn toe te schrij- ven Behalve de ernstige gevallen, zijn er talrijke zeer licht verloopende gevallen voor- gekomen. Na het onderzoek is het schip tot het vrije verkeer toegelaten op de volgende voor waarden: 1. Het geheele schip zal ontsmet worden; 2. het vuile linnen en de voorwerpen van bemanning en passagiers, welke als besmet te beschouwen zijn, zullen worden ontsmet; 3. een verder onderzoek naar de oorzaak der ziekte zal door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, in samenwerking met den Geneeskundigen Dienst en de door de Rott. Lloyd aangezochte commissie worden inge- steld Toen om ruim 2 uur de Insulinde naderde, woei de quarantainevlag in den voormast. De standaard van de maatschappij, de vlag en de postvlag hingen halfstok. Op het terrein en op de „Indrapoera", die aan de kade lag, werden eveneens de vlaggcn halfstok geheschen toen de „Insulinde" nabij- kwam. De passagiers stonden langs de reeling. Op de „Insulinde" gedroeg men zich niet anders dan op elk ander pasagiersschip dat voor den wal komt. Er werd gewuifd naar verwanten en vrienden op den wal. Vreugde- kreten weerklonken. Naast hen, die in afwachting waren van de vreugde van het wederzien stonden op de kade zij, die niet anders dan het stoffe- lijk overschot hunner verwanten in ont vangst konden nemen. Geruimen tijd nadat het schip gemeerd was, werd vergunmng gegeven om de ba- gage aan land te brengen, echter niet dan nadat eerst het vuile linnen was verwijderd. Vervolgens begaven ook de passagiers zich aan wal en eindelijk werden ook de beide nog aan boord zijnde lijken aan land gebracht, n.l. van de 19-jarige mej. Molly Gorter, uit Hilversum, en van de 31-jarige mevr Van der Ven, uit Tilburg. Aan land werd op iedere kist een krans ge- legd namens den Lloyd en bloemen namens de medereizigers. EEN WADDENZEEVISSCHERIJ. Over de mogelijkheid van een visscherij in de Waddenzee, zegt de „Visscherijcou- rant" o.a. het volgende: Hoe de toestand zal zijn na de droogleg ging weet niemand. Het eenige dat wij in de- zen weten is dat de visscherij door de werk- zaamheden thans ongunstig wordt be'in- vloed. Maar wanneer er in de groote waterop- pervlakte tusschen den afsluitdijk, de N.-Hol- landsche en Friesche kust en de Noordzee- eilanden, omstandigheden ontstaan als thans in de Zuiderzee, d.w.z. ondiepe of minder diepe vlak ten, plaatsen waar zoetwater zich laat merken, dan is er groote kans op een nieuwe Zuiderzeevisscherij. De haring en de ansjovis, die eeuwen lang onze zeegaten binnen zwom, zal dat blijven doen, blijven zoeken naar teeltplaatsen. Vin- den die visschen dan ook op de Waddenzee goede voedingsvoorwaarden, dan zullen die visschen blijven komen. Dit is een zaak die moet worden bestu deerd. Waarom wel, een proefpolder, waarom geen onderzoek naar de visscherijmogelijkhe den? Een inkomen van minstens vier millioen guldens mag geen Staat maar zoo verwaar- loozen. Den Helder ware, meent de „Visscherij courant" wellicht een geschikt centrum voor Waddenzeevisscherij. Ook Wieringen kon daarvoor een belangrijk centrum worden Het blad bepleit de instelling eener studie commissie, waarbij de bioloog en goede ken- ner der Zuiderzeevisscherij dr. Redeke goede diensten zou kunnen bewijzen. 6jn?& WnpH ft ArnTiem a»nfe«o men kregen de ruim zeventig ridders een prachtigen welkcnistgroet; de trompetters van het corps rijdende artillcrie lieten daar hun klaroengeschal weerklinken Een wande- ling door de stad volgde. Daarna ontving het gemeentebestuur in Musis Sacrum. Dan volgde een tocht naar Doorwerthmet bezichtiging van het kasteel. Daarna werd een bezoek gebracht aan Bronbeek, waar go- neraal Drijber een korte rede hield. In restaurant Royal werd's avonds de rid dermaaltijd gehouden. Hierbij zateu o.a. a«n de commissaris van de koningin in Ge-lderi land en generaal-majoor Leverland. DE NIEUWE BISSCHOP VAN ij HAARLEM. Vrijdagmiddag legde mgr. J. D. J. Aenge* nent, benoemd bisschop van Haarlem, na handen van mgr. L. Schioppa in de kapel van de Nuntiamur te 's-Gravenhage de gee loofsbelijdenis en den eed tegen't modernis- me af, die door den diocesaanbisschop steeds worden afgelegd voor zijn consecratie. Als getuigen fungeerden: mgr. H. J. M, Taskin, vicaris-capitularis en de hoogeerw, heer H. A. Th, van Dam, deken van Den Haag. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmorgen is aan de Haarl. Draadnagelfabriek een 34-jarige arbeider door een electrisch bewogen trekschijf gegre- pen en onmiddellijk gedood. Te Arnhem is Zaterdag een propagan- dadag gehouden van de Centrale Vereeni ging voor school- en werktuinen en boom- plantdagen in Nederland. Zaterdagmiddag heeft Zandvoort weer een bloemencorso gehad. Het is geslaagd, maar men kan toch moeilijk van een trioml spreken. Te Hengelo (G.) heeft op een klompen- fabriek een der arbeiders zich met een cirkel- zaag de geheele hand afgezaagd. HEEMSKERK. B evallen Jac. Bleyendaal—de Ruy- ter, zoon. G. Zonneveld—Brakenhoff, dochter. M. Poulainvan der Ende, zoon. L. KramendonkVooren, dochter. H. J. SmolenaarsSchellevisch, dochter. WARMENHUIZEN, 21 Juli 1928. Schot- sche Mr.izen 4.506.50; Drielingen f 2.70—f 4; Drielingen (kriel) 1.20; Ideaal 4.50; Eigenheimers 4.80; Blauwe Aardappelen 6; Bloemkool le s. 9.60— 14.80; Bloemkool 2e s. 1.20— f 6.80; Zilvernep 13.60—/ 15; Zilveruien 1.50; Zilverdrielingen 5.30—/ 5.90. Aanvoer: 109050 K.G. Aardappelen; 2225 K.G. Zilveruien; 3160 siuks Bloem kool. IN DEN BUIK GESCHOTEN. Vrijdagnacht is aan de Nieuwstraat te Kerkrade zekere A. Kering met een revolver- schot in den buik geschoten. Hering is ster- vende naar het ziekenhuis gebracht. De da- der is gearresteerd, hij woont eveneens te Kerkrade. RIDDERDAGEN TE ARNHEM. Zaterdag is te Arnhem de eerste „Ridder- dag 1928" gehouden voor de leden van den Bond van Ridders der Militaire Wilkmsor- de beneden den rang van officier, g^organi- seerd door den Raad van Beheer van het i Fonds Ridderdageo- STOOMVAARTLIJNEN. HOLLAND—WEST-AFRIKA I.IJN. Texel, 21 Juli v. Libreville n. R'dam. JAVA-BENGALEN LIJN. Bengkalis, v. Java n. Calcutta, 20 Juli v, Sa bang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sidajoe 21 Juli v. R'dam n. Batavia. Insulinde 21 Juli v. Batavia te R'dam. Medan 21 Juli v. R'dam te Onrust. Modjokerto 21 Juli v. Batavia te Soerabaya. Samarinda (thuisr.) 20 Juli v. Port Said. Slamat (uitr.) 21 Juli v. Colombo. Tabanan 20 Juli v. Batavia te Soerabaya. Tambora (uitr.) 20 Juli v. Marseille. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk 21 Juli v. Hamburg te Bremen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Cyclops, v. Japan n. Rott. 21 juli te Singa pore. Jason, v. Liverpool n. Batavia, 18 Juli te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates, v. Batavia n. A'dam, 27 Juli v, Port Said. Stentor, 21 Juli v. A'dam n. Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Andijk (thuis.) 21 Juli v.m. v. Port Said. Ridderkerk (uitr.) 21 Juli v. Suez. Andijk (thuisr.) 20 Juli te Suez. Bilderdijk (uitr.) 20 1 uii te Madras. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Radnorshire, R'dam n. d. Pacifickust, 20 Juli v. Londen. Moerdijk, Pacifickust n. R'dam 19 Juli fe San Francisco. Nebraska, v. R'dam n. de Pacific, 19 Juli v. Christobal. Rijndam 21 Juli v. R'dam n. Noorwegen. KON. HOLL. LLOYD. Kennemerland (thuisr.) 20 Juli v. Bahia. Amstelland 21 Juli v. A'dam n. Hamburg. Eemland (uitr.) 21 Juli v. Hamb. n A'dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagerfontein 21 Juli v. A'dam n. R'dam. Springfontein (thuisr.) 21 Juli te Delagoa- baai. Grijpskerk (thuisr.) 20 Juli te Genua. Nijkerk (uitr.) 20 Juli v. Kibndini. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 20 Juli v Tunis n. Trapani. Jonge Maria, Middlesbro n. Valencia, 20 Juli v. Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt 21 Juli v. A'dam te Batavia. Karimoen (thuisr.) 20 Juli v. Batavia. Rondo 21 Juli v. Batavia te A'dam. Rotti (uitr.) 20 Juli v. Suez. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHIJ. Agamemnon 21 Juli v. A'dam n. W.-IndiB. Fauna 21 Juli v. A'dam n. Bremen. Orestes 21 Juli v. A'dam n. Hamburg. Fauna 21 Juli v. W.-Indie, 1. v. Havre te A'dam. Boskoop (thuisr.) 19 Juli te Antofogasta. Clio 21 Juli v. A'datn te R'dam. Deucalon 20 Juli v. Malta n. Alexandria Doros 20 Juli v. Oran n. Algiers. Ganymedes 20 Juli v. La Romans n. St Thomas. Hercules 20 Juli v. Smyrna te Konstantino pel. Medea 20 Juli v. Tunis n. Oran. Perseus 20 Juli v. A'dam te Hamburg. Pollux 21 Juli v. A'dam te R'dam. Poseidon 20 Juli v. Vigo te Lissabon. Proteus 20 Juli v. Kopenhagen n. A'datn. Saturnus 20 Juli v. Malta n Smyrna. Strabo 20 Juli v. A'dam te Kopenhagen. Theseus 20 Tuli v. Santander n. MuseL Zeus 20 Juli v. Genua te Livorna i ii initnT" -j Aiom verkrijgbear komt vaak voort tilt slechte spijsvertering, Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen, het laxecrmiddeL Iji) uitnemendheid. a f 0.65 per flacon. Van

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6