Vacantie CASCADE-DROPS Sport lescht Uw dorst, waardoor ze dus overmatig drinken voorkomt. Voor engros bljJ. F. v. LIESHOUT, Alkmaar. II. in beginsel te besluiten tot oprichting van applicatiecursussen, ten einde het daarvoor in aanmerking komend onder- wijzend personeel aan de openbare scho- len voor gewoon lager onderwijs prak- tisch geschikt te maken tot het geven ■van onderwijs, in het ,ak, genoemd onder j van artikel 2 der Lager Onderwijswet 1920; III. de uit het besluit onder I voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. Provinciaal nieuws DIRKSHORN. Herkozen tot hoofdingeland van de banne Harenkarspel is de heer P. Nieuweboer. HEILOO. Van de M. U. L. O.-school alhier deden dit jaar acht leerlingen eindexamen. Hier- van behaaldem zeven candidaten het diplo ma, hetgeen, gezien het feit, dat de cursus slechts driejarig is, een mooi succes voor de school genoemd mag worden. De heer H. de Graaf, alhier, slaagde te Amsterdam voor het „Mercurius"-diploma boekhouden. EGMOND AAN ZEE. Mejuffrouw A. Dona, directrice van het koloniehuis „Maresathe" alhier, een stich- ting van de Amsterdamsche kolonieverple- ging voor kinderen, viert morgen, 25 Juli, haar 25-jarig jubile als directrice van kolonie- huizen. Zij diende o.a. ook Centraal Genoot- schap. De leerlingen uit de hoogste klasse van de openbare school hebben een tweedaagsch reisje gemaakt maar Arnhem en omgeving. In Hevcadorp werden alle kinderen ilefdevol ge- herbergd door de inwoners, die zich daartoe enthousiast bereid hadden verklaa.rd. Bijzon- der veel werd gezien, zoodat de kinderen bij terugkomst vol waren van de vele genietin- gen en indrukken, in beide dagen opgedaan. WARMENHUIZEN. Vrijdag j.l. overleed te Bovenkarspel in den ouderdom van 57 jaar de heer C. W. Stadegaard, voorheen woonachtig alhier. De overledene was een bekendstaand per- soon op het gebied van sport en tevens een ijverig bestuurslid, destijds van de IJsclub en Harddraverijvereeniging ter plaatse. Als pikeur nam hij veel deel aan de harddraverijen in den omtrek en beoefende daarnaast ook de sport in het schoonrijden op de schaats, waardoor vele prijzen zijn deel werden. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn leven. ZUID-SCHARWOUDE. Op het groat nationaal muziekconcours te Middelie behaalde het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" Zondag de volgende prijzen: Eere-afd. Fanfare, le prijs met 170 punten; 3e prijs in den eerewedstrijdbenevens de prijs voor het hoogst aantal punten, terwijl den directeur, den heer P. Pranger, de direc- teursprijs werd toegekend. HARENKARSPEL. t Vervolg Raadsvergadermg. Bespreking plannen verbetering van de oude lokalen aan de school te Waarland. Omtrent de plannen tot verbetering van de oude schoollokalen te Waarland bestaat in de vergadering van B. en W. geen eenstem- migheid. Aan den Raad die den toestand ter plaatse heeft opgenomen wordt in deze de beslissing gelaten. Naast de nieuwe lokalen zijn er nog twee oude die aan redelijke eischen niet kunnen voldoen. De kosten zullen in totaal 375 per lokaal bedragen volgens opgave van aen heer Wartenhorst. De beer Saal echter noemde voor een radi- cale verbetering een bedrag van 2460.75. Na een nader schrijven van het school- bestuur zijn B. en W. het eens geworden over een plan dat 950 minder zal kosten dan dat van den heer Saal. Na eenige bespreking ging ook de raad hiermee accoord. Voorstel van B. en W. tot nadere regeling der jaarwedde van den ads. lijnwerker van het electrisch bedrijf te Waarland. Bij de invoering der straatverlichting door het electr. bedrijf te Waarland op 1 Jan. '28 is voor de bediening door den adm. lijnwerker gerekend op 34 welk bedrag derhalve bij de jaarwedde behoort te worden gevoegd. Met net oog op de uitbreiding, die het net sedert de laatste jaarwedderegeling heeft onder- gaan wordt voorgesteld de jaarwedde te ver- hoogen en met inbegrip van de vergoeding voor de straatverlichting nader te bepalen op f 500, derhalve een verhooging met 75 in- gegaan 1 Januari 1928. Zonder bespreking ging de raad hiermee accoord. Door den gemeenteopzichter is een nota in- gezonden van de kosten verbonden aan een grondige verbetering van een gedeelte on- geveer de helft van het voetpad tusschen Dirkshorn en Kerkbuurt. Die kosten worden geraamd op ongeveer f 525. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten en in 1929 het overige gedeelte te verbeteren Enkele heeren vonden deze uitgave veel te hoog voor dit pad, dat thans weinig reden van bestaan meer heeft. Vroeger was het pad van veel beteekenis o.a. door de kerk en het raadhuis die er toen stonden. Thans is het pad in hoofdzaak voor de tuinders die ook per vaartuig bij hun land kunnen komen. Ten slotte bleken alleen de beide wethou- ders voor verbetering van het pad te zijn, zoodat in de volgende vergadering een voor stel ter tafel zal komen om het pad van de legger der wegen af te voeren. Blijkens mededeeling van den voorzitter gaat het ten opzichte van de electrificatie van Slootgaard en Woudmeer, den goeden kant uit. Blijkens de laatste berichten zou de ge- meente 7 1400 in den aanleg moeten bijdra gen wat zeer biliijk te noemen is. Bij verhaal op de verbruikers zullen deze dan hoogstens 38 cts. per K.W. hebben te betalen. De raad ging met het aanbieden van de 1400 accoord. Nadat door den heer Francis nog gewezen was op de te kleine speelplaats bij de school te Dirkshorn volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Ten bate der Doopsgezinde kerk te Broek op Langendijk zal in October a.s. een bazar worden gehouden, waaraan eene verloting verbonden wordt, die inmiddels door B. en W. van Broek op Langendijk is toegestaan. De veiling. De afgeloopen week is voor onze tuinbou- wers, dien laatsten tijd weer veel en zwa- ren arbeid hebben verricht, financieel niet schitterend geweest. A1 wordt er mo- menteel al een flink aantal producten aange- voerd, de aardappelen blijven toch nog de hoofdzaak en geven het karakter aan de markt. Gaat het alzoo met de prijzen der aardappelen niet naar wensch, dan is de fi- nancieele uitkomst over 't geheel onbevredi- gend. Ongelukkig lieten de aardappelprijzen veel te wenschen over. De vraag uit Duitsch- land had weinig te beteekenen, aangezien Belgie vrij voldoende in het tekort kan voorzien. En als regel kan worden gesteld, dat de vroege aardappel-campagne een mis- lukking is, als Duitschland zich buiten ons kan redden. Velen kuilen hun aardappelen in, in de hoop ze later als pootgoed te kunnen verkoopen. Als men dan met het badwater het kind maar niet weggooit, daar het im- mers niet onmogelijk is, dat de teelt van de Hollandsche eerstelingen zich daardoor der- mate kan uitbreiden, dat men later nog min der op onze Schotsche muizen is aangewezen. Bij de groote voorraden, die straks aan de markt verschijnen, is het bovendien de vraag, of de prijzen wel beter zullen zijn dan thans, Voor Schotsche muizen werd van f 3.50 tot f 7.40 besteed. Deze laatste prijs kan slechts bij uiitzondering worden gemaakt voor mooie, puike aardappels. Het overige ging voor een groot deel weg voor export tegen prijzen van 3.50 tot f 4.50. Het beschot valt niet mee, zoodat de verbouw niet loonend kan zijn. Schoolmeesters daalden aanmerke- lijk in prijs. Gemiddeld kan nu maar onge veer t 5.50 worden gemaakt. Eigenheimers golden van 4.60 tot f 7. Eveneens liepen de prijzen der wortelen achteruit. Aanvankelijk kon van f 5 tot f 7 worden gemaakt, later \)rerd dit f 2.80 tot 5.70, terwijl de week sloot met een notee- ring van f 5.30 tot f 9.40. Voor de aangevoerde zilvernep werden re delijke prijzen betaald, hoewel aan het eind der week een verlaging intrad. Was de prijs eerst15.70, later werd dit 11.10 tot 13.40. De bloemkool bracht goede prijzen op. De hoogst besteedde prijs was f 29.70, tegen een laagste dien dag van f 18.10. Zaterdag noteerde ze f 10.90—f 18.80. Voor tweede soort kon niet meer dan gemiddeld f 6. worden bedongen. Voor de roode kool ontbrak aanvankelijk de gewenschte stemming. Men kon dan ook niet meer dan gemiddeld f 5.50 per 100 K.G. maken. Op volgende dagen werd diit zelfs ong eenigszins lager. Vrijdag kon echter in doorsnee f 8,50, Zaterdag i 10.40 worden gemaakt. Slaboonen brachten van f 41.tot f 42.30 op. De tomatenprijzen bleven ongeveer stati- onnair. Voor A-soort werd f 29—f 31.20 gemaakt, voor B 28.70—/ 29.60, 26.90— f 28.80 en CC f 9.90—f 14.10. De eerste witte kool., welke werd aange- voerd, bracht f 7.80—f 8.20 op. WINKEL. Tot molenmeester van den Oosterpolder on der Winkel en Nieuwe Niedorp is in de plaats van wijlen den heer C. Meurs benoemd de heer C. Koomen Jzn. te Winkel. CASTRICUM. Thans is wederom een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den veehouder Th. M. Twisk alhier. Evenals andere Zondagen en de dagen van de vacantie, waren eergisteren in het z.g. zandgat tegen de voorduinenrij langs den rijksweg een groot aantal kinderen aan het spelen. Zij hadden, zooals dat gewoonlijk aat, hun hoeden en andere kleedingstukken ier en daar gedeponeerd, omdat deze bij het spelen en rollen in het zand hinderlijk en overbodig zijn. Een meisje van ongeveer 13 jaar had onder haar hoed verborgen een beursje met onge veer 60 cent. Toen het kind naar huis wilde gaan was wel het beursje aanwezig, doch de centen waren gevlogen. De politie heeft de zaak in onderzoek en meerit een spoor te hebben gevonden. Het zou zeker te bejammeren zijn, als de dader niet kon worden gevonden, want vele ouders zen- den daar hun kinderen heen, omdat zij vrij van alle gevaren, daar rustig en zich aange- naam kunnen verpoozen. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dagmiddag 2 uur. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer P. Kaan. De andere leden waren aanwezig. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Na opening deelde de Voorzitter mcde, dat ingekomen waren: de maandstaat der Zee- gras-exploitatie over Juni, het verslag van de tramweg-mij. WieringenSchagen over 1927 en het verslag van den Keuringsdienst voor waren over 1927. De Voorzitter memoreerde uit deze versla- gen, dat het dividend van de tramweg-mij. bedraagt 3 en dat door de warenkeurings- dienst in de gemeente Wieringen 40 waar- schuwingen zijn gegeven. De rc cning en balans der zeegras-exploi- tatie over 19271928 en de gemeente-reke- ning over 1927 werden den Raad aangebo- den. Tot leden der commissie, belast met het controleeren dezer rekeningen werden aan gewezen de heeren Jb. Lont, S. P de Vries en M. Bakker, die deze benoeming aannamen. De rekening der Gezondheidscommissie te Schagen over 1927 werd zonder stemming goedgekeurd. De rekening sloot in ontvang met 1344,01 in uitgaaf met f 1135,48, al zoo met een batig saldo van 208,53. B. en W. stelden verder voor, op advies van den Inspecteur van het Lager odnerwijs en het Hoofd der school, het schoolgebouw te Westerland grondig te doen restaureeren. De kosten hiervan zullen f. 3270.— bedra gen. Na eenige discussie over het al of niet doen planten van boomen op het schoolplein en eenige critiek over te langzame uitvoering der plannen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. legden den Raad over ontwerpeu van den Inspecteur van het Lager onderwijs een verordening tot afsluiting van wegen voor motor- en rijwielverkeer, dit in veroand met de op 1 November van het vorige jaar in werking getreden wijzigingen van de Mo- tor- en Rijwielwet. De meeste van de in de oniwerpen opgenomen bepalingen kwamen reeds in de bestaande verordening voor. Ech ter werd thans als maximum snelheid voor gesteld 25 K. M. per uur, ten einde zooveel mogelijk aan te sluiten aan de eischen van de praktijk. Verder werd in het ontwerp van B. en W. voorgesteld het verkeer in den Mek- kenstuinweg, met het oog op het gevaar ai- daar, in een richting te ltiden. Op een vraag van den heer Oden om voor autobussen vaste staanplaatsen aan te vrij- zen, antwoordde de voorzitter, dat voor een staanplaats volgens de verordening reeds een ontheffingsbewijs van B. en W. noodig is. Ook werd geklaagd over de staanplaat sen voor autobussx te Den Oever, waar dikwijls het verkeer wordt belemmerd. De verordening werd hierna zonder wijzi- ging vastgesteld. In de Rondvraag kwam de heer Tijsen op tegen een ingezonden stuk in de Wieringer courant, als zoude hij den Gemeente-opzichter opdracht hebben gegeven tot het doen plaat- sen van het urinoir te Den Oever, zonder dat hiervoor door den Raad de benoodigde gei- den nog waren toegestaan. Hij had juist ge- zegd, dat de opdracht kon worden gegeven na aanneming van het voorstel in den Raad en met goedvinden van den Burgemeester en Wethouder Bosker. De heer Oden zeide van den opzichter zelf te hebben vernomen, dat wethouder Tijsen hem de opdracht tot het doen uitvoeren van het werk had verstrekt. Volgens spr. had de heer Tijsen dit in de vorige vergadering moe ten erkennen en den Raad geen rad voor de oogen moeten draaien. De heer Lub informeerde naar de plannen tot stichting van de school te Hippolytus- boef. De voorzitter antwoordde dat het wachten thans is op de goedkeuring van den inspec teur van het Lager Onderwijs te Alkmaar. De heer Oden vroeg ten slotte nog naar de nieuwe regeling van heffing der Honden- belasting. Hier was het wachten op de lever- antie der hondenpenningen. Hierna sluiting. TURNFEESTEN TE STOMPETOREN. Stompetoren heeft feest gevierd en daar voor was alleszins reden, onze gymnastiek- vereeniging Voorwaarts vierde haar 45-jarig bestaan. Het was te verwachten dat de bur- gerij zich met haar hierover verheugde, en daarom werkten de burgers gaarne mede, om iets te geven, waaraan men later met genoe- gen zou terug denken. Een eere-comite werd gevormd, bestaande uit de heeren B. Mein- dersma, burgemeester van Schermerhorn, Jb. Los, wethouder aldaar, H. Hvringa, S. He- ringa en P. Groenwoudt te Stompetoren. Het terrein achter het cafe van den heer Kamsteeg was in een feestterrein herschapen: een flinke dansvloer was gemaakt om jong en oud te doen genieten, tenten waren geplaatst, waar allerlei artikelen tot koopen uitlokten, de draaimolen liet zijn deuntjes hooren, de verlichting was schitterend, geen wonder, dat Zaterdag en Zondag hier echt feest werd ge vierd. Wegens verhindering van den heer Mein- dersma werden de feestelijkheden Zaterdag- avond geopend door den heer S. Heringa, die alien welkom heette en een woord van dank bracht aan het bestuur van den Tumkring Alkmaar en Omstreken, dat het had besloten, deze uitvoeringen hier te houden. Een bijzon- der woord van hulde bracht hij aan den heer C. de Goede, den man, die zooveel had ge- daan voor de gymnastiek in het algemeen en voor Voorwaarts in het bijzonder. Met den wensch, dat het feest zou slagen en begun- stigd zou worden door mooi weer, verklaarde hij het geopend. Nadat de heer Mensink uit Alkmaar nog het woord had gevoerd als voorzitter van het kringbestuur, werd een aanvang gemaakt met het afwerke nvan het programma. Hier- met het afwerken van het programma. Hier- ren, De Halter en Turnlust van Alkmaar, Voorwaarts van Koedijk en Turnlust van Oterleek. Keurig werden de oefeningen verricht, dui- delijk bleek, dat de leden met lust en ijver hadden gerepeteerd. Jammer was het, dat de opkomst van belangstellenden te wenschen over liet. Vooral aan de dames komt een woord van lof toe, in de eerste plaats aan die van Voorwaarts te Stompetoren en aan de turnsters van Alkmaar voor „De waaier- dans." Zondagmorgen, reeds om 9 uur, begonnen de wedstrijden in algemeene vrije oefeningen, welke duurden tot ongeveer 12 uur, en waar aan elf vereenigingen deel namen. Het publiek, dat ook nu niet talrijk was, volgde het programma met onverdeelde aan- dacht en belangstelling. Het voornaamste van dien dag zou echter des middags gegeven worden de optocht en daarna een zeer uitgebreid en mooi program ma. Eenige honderden gymnasten maakten zeer ordelijk en netjes een wandeling van het terrein naar de oude kaasfabriek, van daar naar de zuivelfabriek Neerlandia en vervol- gens naar het terrein. Zulk een optocht kan met recht een grootsche betooging genoemd worden. Geen wonder, dat nu velen waren opgekomen, zoodat op het terein een echt fees- telijke stemming heerschte. Het was reeds bij zessen, eer het laatste nummer van het pro gramma was afgewerkt. Vol spanning wachtte men den uitslag der jury af; eer deze werd bekend gemaakt, kon de heer S. Heringa niet nalaten, zijn totalen indruk mede te deelen. Hij verklaarde, dat die zeer gunstig was: er was prachtig werk gele- verd; de wedstrijden hadden zich onderschei- den door orde, netheid en het stipt opvolgen van de bevelen der leiders. Vooral aan de da mes kwam 'n woord van lof toe voor't afwer ken der oefeningen. Spreker hoopte, dat zij, die geen prijs hadden behaald, daardoor niet ontmoedigd zouden zijn en dat zij, die geluk- kig geweest waren, op den ingeslagen weg zouden voortgaan. Met den wensch, dat Voorwaarts over 5 jaar haar 50-jarig bestaan even luisterrijk mag vieren, eindigde spreker, Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpljn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne- brand, moet men op reis voorzien zijn van waarna algemeen applaus, als bewijs van in- stemming, volgde. De uitslag der gehouden wedstrijden werd door den heer S. Heringa medegedeeld en was als volgt: Algem. vrije oef. dames: le pr. De Halter, 46 p.; le pr. Turnlust, Alkmaar, 4H/2 p.; 2e pr. Voorwaarts Koedijk 42Vi p.; 2e pr. Achilles Egmond aan Zee, 42y2 p.; 2e pr. Be Quick Bergen 42p.; 2e pr. Volharding Schermerhorn 46 p.3e pr. Olympia Schoorl 4D/2 p.; 3e pr. Turnlust Oterleek 42p. Algem. vrije oef. heeren: le pr. De Halter 39 p.; Turnlust Alkmaar, 49 p.; Volharding Schermerhorn 45 p.; 3e pr. Turnlust Oter leek 42 p. Algem. vrije oef. meisjes: le pr. Turnlust Alkmaar, 42V2 p.; 3e pr. Volharding Scher merhorn, 42 L- p. Algem. vrije oef. jongens: le pr. Turnlust Alkmaar, 40Yi p.; 2e pr. Turnlust Oterleek 44 p. Iremplin hoogspringen dames: le pr. R. Brak te Stompetoren, 2 M.; 2e pr. B. Ger- ritsen te Stompetoren, 1.90 M.3e pr. G. Nap te Bergen 1.85 M.; 4e pr. N. de Jong te Stompetoren 1.85 M.; 5e pr. G. Wijn te Egmond aan Zee, 1.80 M.; 6e pr. G. Zorg- man te Alkmaar, 1.80 M. Polsstok hoog springen: le pr. A. Stins te Alkmaar, 3.15 M.; 2e pr. J. Schuit te Alk maar, 2.80 M.; 3e pr. j. Kluft te Schermer horn, 2.60 M. Estafette meisjes: le pr. Be Quick, Bergen, 46 1/5 sec.; 2e pr. Olympia, Schoorl 46 9/10; 3e pr. Kracht en Vlugheid, Alkmaar, 47 sec. Estafette jongens: le pr. Turnlust Oterleek 44 sec.; 2e pr. Halter, Alkmaar 46 3/5 sec.; 3e pr. Olympia, Schoorl 46 4/5 sec. Hindernisbaan heeren: le pr. Achilles van Egmond aan Zee, 76 1/5 sec.; 2e pr. Vol harding van Schermerhorn 76 3/10 sec.; 3e pr. Turnlust van Alkmaar, 77 1/10 sec. Hindernisbaan dames: le pr Halter van Alkmaar 33 4/5 sec.; 2e pr. Voorwaarts van Stompetoren, 34 2/5 sec.; 3e pr. Voorwaarts van Koedijk, 35 1/10 sec. Touwtrekken licht gewicht: le pr. Volhar ding van Schermerhorn; 2e pr. Voorwaarts van Stompetoren. Touwtrekken midden gewicht: le pr. Vol harding van Schermerhorn. Na een paar uren van welverdiende rust werd alles in gereedheid gebracht voor het laatste nummer: het bal-masque. Hoewel gevreesd werd, dat in dezen tijd van het jaar de deelname niet groot zou zijn, bleek duidelijk, dat een voldoend aantal- zich had aangemeld. Keurig waren de meeste costumes; allerlei"gissingen werden door he: talrijke publiek gemaakt; de jury had zeer zeker geen gemakkelijke taak, om hieruit een keuze te doen. Na ernstig wikken en wegen deed zij de volgende uitspraak: le pr. mej. M. Hartog te Beemster als Klaveraas; 2e pr. mej. L. Se- venhuysen te Stompetoren als Zigeunerin; 3e pr. mej. L. Klaver te Oterleek als De Nacht; 4e pr. mej. J. de Boer Dd. als De Zon; 5e pr. J. Buis te Ursem als Nar; 6e pr. mej. N. de Jong en A. Mol te Stompetoren als Pierette en Pierot; 7e pr. aan Geloof Hoop en Liefde. Hiermede waren de werkzaamheden afge loopen, maar aan naar huis gaan werd nog niet gedacht, nog langen tijd bleef men ge- zellig bijeen. De wijze, waarop dit feest van Voorwaarts is gevierd, zal zeker bij alien nog lang in aangename herinnering blijven. MOLENS VERKOCHT. De beide molens aan den polder Waard en Groet zijn Zaterdag verkocht. Van dien in den Groetpolder werden koopers de heeren K. Bakker en Stipriaan te Schagen voor 621; van dien in den Waardpolder werd de vijzel verkocht aan den heer L. v. d. Bel te Winkel voor f 100 en de bovenbouw aan den heer J. P. Koning te Winkel voor f 510. MET GROOT VERLOF. Op 31 Juli a.s. worden de dienstplichtigen van de eerste ploeg der lichting 1928 (kader- opleiding voorgeoefenden) van het wapen der infanterie in het genot van groot-verlof gesteld. BERGEN. Telefoongesprek Bergen—Bandoeng. Van den directeur-generaal der posterijen ontving de thans in Bergen verblijvende kunstschilder Matthieu Wiegman, die het laatste jaar te Parijs woonachtig is, telegra- fisch bericht, dat prof, van Kan te Bandoeng hem voor een telefonisch gesprek had opge- roepen, zoodat hij thans tot nader order van uit Bergen met prof, van Kan kon spreken. Dit gesprek heeft gistermiddag half zes plaats gehad en wel over Kootwijk op een golflengte van 18.2 M., terwijl het gesproke- ne van prof. v. Kan van Bandoeng naar Meij- endal werd uitgezonden. Te Amsterdam werd het gesprokene van beiden geconcen- treerd, zoodat beiden den indruk kregen rechtstreeks met elkander te spreken. Het gesprokene kwam, naar wij vernamen, zeer goed over en liep in hoofdzaak over den gezondheidstoestand van den kunstschilder van Kan, een broer van prof, van Kan, die in Parijs ziek is geweest, doch het thans weer goea maakt. Op een vraag van prof, van Kan hoe de heer Wiegman in Bergen verzeild was ge- raakt, antwoordde deze bekende kunstenaar, dat hij het voor zijn werk noodig oordeelde om af en toe in Bergen te werken, aangezien dit in Holland nog altijd het centrum is van de moderne artisten. Prof, van Kan deelde nog mede, dat hij het volgend jaar via Parijs ons land hoopt te be- zoeken en dan ook zeker Bergen zal aandoen. M o t o r s p o r t. MOTORRENNEN OP DUINDIGT Veel publiek en spannende wed strijden. De Zondag door de Nederlandsche Mo- torren-Sportclub georganiseerde snelheids- wedstrijden op de grasbaan van Duindigt zijn in alle opzichfen geslaagd. Er was flinke deelneming van de beste grasbaan- rijders, en het weer lokte naar de fxaaie baan, waar een uitmuntende regeling er zorg voor droeg, dat de verschillende nummers op tijd werden afgewerkt, zoodat omstreeks half zes de enthousiaste motorsportliefheb- bers hun haardsteden weer konden opzoe- ken Nieuwelingen categoric 350 c.M3. 3640 Meter: 1. F. B. de Ruijter (F. N.), in 2 min. 46 3/5 sec.2. G. A. de Ridder (H. D.), in 2 min. 50 2/5 sec.3. N. Kuiper (Chater Lea), in 2 min. 58 2/5 sec 4. C. Olsthoom (A. J. S.), in 3 min. 4 3/5 sec.; 5. A. Taal (Royal Enfield), in 3 min. 5 4/5 sec. Nieuwelingen categorie 500 c.M3. 3640 Meter: 1. C. Kaptein (Norton), in 2 min. 54 3/5 sec.; 2. Th. L. D. Barttels (Rudge Whitworth), in 2 min. 55 sec.; 3. H. W. Hoe- jenbos (Ariel), in 2 min. 56 1/5 sec.; 4. J. A. Polak (Douglas), in 3 min. 1 4/5 sec.; 5 J. W. Wiisten (Triumph), in 3 min. 4 4/5 sec.6. A. C. Goverse (Triumph); 7. J. P. Koenen (Gnome Rhone) Juniores categorie 350 c.M3.: 1. P. A, Wiegel (A. J. SJ, in 2 min. 57 4/5 sec.; 2. N. Bouvee (H D.), in 3 min. 3/5 sec.; 3. A. R. K. v. d. Pluim (H. D.), in 3 min. 2 2/5 sec. Juniores categorie 500 c.M3. over 3640 Meter: 1. W. M. v. Gent (Douglas,) in 2 min 33 3/5 sec.; 2. P. Oosterbaan (Ariel), in 2 min. 35 4/5 sec.; 3. Gino Mantovani (Nor ton), in 2 min. 40 sec.; 4. J F. Fyma (Ariel), in 2 min. 54 3/5 sec. Seniores categorie 350 c.M3. over 3640 M.: 1. M. Flinterman (F. N.), in 2 min. 39 2/5 sec 2. M. v. d Berg (H. D.), in 2 min. 39 3/5 sec.; 3. G. v. Pelt (H. D.), in 2 min. 40 sec.; 4. L. F. Breeman (F. N.), in 2 min. 47 2/5 sec.5. John Moos (B. S. A), in 2 min. 47 4/5 sec. Seniores categorie 500 c.M3. over 3640 M.: 1. J H. Rijk (Ariel) in 2 min. 32 2/5 sec 2. J. v. Riessen (F. N.) in 2 min 32 4/5 sec.; 3. S. Maasland (Ariel) in 2 min. 44 2/5 sec.; 4. M. Flinterman (F. N.) in 2 min. 45 1/5 sec 5. J. de Roode (Matchless) in 2 min 46 sec Langebaan race seniores categorie 350 c.M3. over 10,2 K M.: 1. M. v. d. Berg (H. D.) in 6 min. 21 3/5 sec.; 2. G. van Pelt (H. D.) in 6 min 31 2/5 sec.; 3 J Achtien (F. N.) in 6 min. 50 4/5 sec.; 4. John Moos (B. S. A.) in 6 min. 51 1/5 sec. Flinterman gaf den strijd op. Langebaan race seniores categorie 500 c.M3.: 1. J H. Rijk (Ariel) in 6 min 8 3/5 sec.; 2. J van Riessen (F. N.) in 6 min. 19 4/5 sec.; 3. C. N. v. d. Velde (A. J S.) in 6 min. 25 3/5 sec.; 4. J. de Roode (Matchless) in 6 min. 32 3/5 sec.; 5. F A. Vermaak (Ariel) in 6 min. 45 3/5 sec.; 6. S Maasland (Ariel) in 7 min: 11 4/5 sec. Ook hierin gaf Flinter man den strijd op. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 23 Juli. le Klasse le Lijst. Prijzen van I 20. 65 84 90 130 153 161 165 184 210 219 340 411 425 601 603 658 673 678 679 686 746 780 930 939 966 1001 1103 1122 1139 1200 1288 1302 1371 1444 1470 1544 1609 1656 1717 1724 1735 1774 1775 1783 1808 1841 1878 1907 1918 1966 1998 2100 2115 2156 2207 2262 2281 2283 2336 2339 2350 2356 2386 2470 2477 2478 2506 2537 2556 2691 2794 2797 2832 2872 2924 2937 2945 2992 3022 3066 3117 3173 3209 3229 3294 3318 3367 3373 3487 3517 3566 3588 3627 3637 3656 3726 3906 4081 4178 4237 4239 4249 4283 4341 4362 4377 4418 4428 4492 4494 4547 4585 4643 4708 4719 4749 4776 4838 4947 5072 5097 5101 5163 5211 5293 5307 5437 5469 5504 5526 5538 5683 5766 5797 5812 5906 5976 6033 6053 6068 6083 6114 6116 6169 6218 6269 6329 6334 6372 6413 6445 6457 6681 6697 6702 6805 6818 6860 6939 6951 6955 6979 6986 7066 7086 7100 7113 7124 7147 7186 7273 7283 7284 7337 7338 7373 7408 7490 7615 7670 7732 7733 7734 7829 7852 7939 7940 7989 8121 8203 8234 8243 8276 8282 8301 8425 8501 8558 8616 8739 8754 8774 8789 8805 8843 8875 8878 8928 9002 9114 9267 9424 9465 9539 9543 9575 9596 9601 9604 9636 9656 9706 9786 9850 9869 9922 9934 9970 9982 9997 10018 10097 10154 10221 10226 10229 10320 10426 10481 10543 10572 10606 10609 10623 10670 10717 10744 10850 11047 11097 11121 11142 11182 11188 11256 11338 11345 11407 11423 11446 11462 11521 11537 11557 11559 11565 15584 15598 11645 11670 11678 11691 11738 11742 11768 11802 11849 11862 11867 11876 11880 11948 11994 12007 12191 12204 12262 12265 12293 12333 12467 12489 12553 12572 12615 12616 12657 12663 12674 12708 12728 12742 12761 12802 12831 12951 12972 13029 13041 13043 13082 13101 13127 13277 13294 13304 13310 13379 13387 13544 13563 13567 13591 13640 13644 13651 13683 13807 13877 13905 13995 14003 14005 14065 14241 14284 14341 14370 14411 14424 14444 14513 14516 14524 14535 14567 14590 14593 14614 14673 14692 14787 14836 14990 14995 15089 15094 15123 15124 15165 15192 15248 15312 15329 15346 15429 15490 15603 15663 15732 15798 15867 16015 16071 16086 16088 16159 16166 16187 16256 16261 16270 16377 16477 16546 16547 16642 16685 16690 16753 16806 16876 17126 17145 17229 17238 17291 17461 17468 17516 17546 17559 17598 17602 17627 17630 17728 17745 17804 17853 17878 17936 17859 18020 18120 18175 18203 18211 18218 18265 18279 18312 18348 18349 18388 18472 18527 18556 18061 18623 18626 18673 18730 18756 18759 18770 18881 18978 19050 19182 19194 19206 19249 19325 19333 19383 19415 19421 19483 19637 19655 19679 19707 19716 19796 19830 19859 19888 19964 19978 19994 20004 20023 20085 20104 20225 20281 20287 20353 20364 20399 20444 20523 20534 20545 20570 20594 20602 20730 20836 20842 20852 20865 20871 20982 21000 Doos 30, Tube 80 ct. PUROL

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6