DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buiienland No. 190 Dii nnmmer besfaat off 2 bladen. Honderd dertigste Jaargang 1928 Deze Conrant wordi ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewTjstiummers 5 cents. awpapiHtaiji PRUS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER d ZOOM** Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. WOEliDAO Qagelijksch ovenzicht. DE TOESTAND IN ZUID-SERVIe. De Kroaten blijven zich verzetten en eischen zelfs „home rule". Scherpe maatregelen der regeering? Nog altijd duurt de politieke verwarring In bet Joego-Slavische partem ent, die ont- staan is door den moord op de twee Kroa- tische Ieiders. En op alle mogelijke wijzen heeft men de crisis trachten op te lossen. Daar zijn in de eerste plaats de Kroaten, die telkens de zaak in de war sturen. Zij wil- len niet samenwerken met een kabinet, waar- in hun Ieiders onder de kogels van een sluip- moordenaar zijn gevallen. De ziel van het verzet is natuurlijk Ste- phan Raditsj, de bij den aanslag gewonde en sedert herstelde leider der Kroaten. Hem werd verzocht deel te nemen in bet door generaal Hadsjitsj te vormen kabinet, maar Raditsj heeft dit van de hand gewezen. In zijn lijf- blad verklaarde hij, dat de Kroatische kwes- tie thans een stuk internationale politiek is feworden, zooals bijv. de Iersche kwestie ijn betoog komt hierop neer, dat hij zelf- bestuur voor Kroatie verlangt! Het spreekt vanzelf, dat men zoo'n eisch in Belgrado niet gemakkelijk zal inwilligen, vooral niet, omdat de regeering juist tegen decentralisatie is. Volgens Duitsche bladen zou men in Belgrado zeer nerveus zijn over de halsstarrige houding der Kroaten. Raditsj' eisch wordt beschouwd als een inbreuk op de staatseenheid, waartegen het geoorloofd zou zijn, met andere dan parlementaire mid- delen op te treden! De „Samouprava", het officieele blad der radicalen (welke partij te Belgrado de macht in handen heeft) dreigt openlijk, dat tegen Raditsj weer dezelfde maatregelen zullen ge- nomen worden als in 1925, toen men hem wegens landverraad in de gevangenis stopte en zijn partij ontbonden werd verklaard. Dat is echter drie jaar geleden, en sedert zijn de tijden veranderd. Toen gaven de Kroaten toe, thans blijven ze op hun stand- punt staan. Echter, Belgrado is sterker dan zij, en men meent dan ook, dat als de Kroaten niet van goeden wille zijn, ze eenvoudig tot ge- hoorzaamheid gedwongen moeten worden Daardoor is de binnenlandsche toestard van Zuid-Slavie wederom uiterst gespannen en het gevolg kon wel eens zijn, dat een mi- litaire dictatuur ingesteld werd. En dan zijn de gevolgen niet te overzien. Hopenlijk echter gelukt het, de belde par- tijen tot bedaren te brengen. Dat zou wel de beste oplossing zijn! CHINA. DE GEVECHTEN TE TSJEFOE. Buitenlcuidsche oorlogsschepen aan- gekomen. Naar gemeld wordt zijn in verband met de thans in de omgeving van Tsjefoe plaatsvin- dende gevechten tusschen Chineesche Noorde- lijke en Zuidelijke troepen het Britsche schin ..Magnola" en verscheidene Japansche destroyers in de haven van Tsjefoe aange- komen. HET ZAKENLEVEN. Aanzienlijke verbetering. Een telegram uit Sjanghai aan de „Times" fliaakt gewag van een krachtige tendenz tot herstel van het zakenleven in China. Uit de marktberichten blijkt, dat de kooplieden meer vertrouwen in den gang van zaken hebben dan sedert langen tijd het geval is geweest. Er is tamelijk veel vraag naar goederen uit de Sovincies Honan, Szetsjoean en Sjanghai stroom van emigranten van Sjantoeng naar Mandsjoerije, welke het vorig jaar on der den indruk van den oorlog, de rooftochten en de zware belastingen, ongeveer een mil- lioen personen omvatte, is dank zij den terug- keer van vreedzame toestanden, aanmerkelijk geslonken. Ook in het Jangtsedal vertoont het zaken leven teekenen van verbetering, ofschoon da scheepvaart er over klaagt, dat generaal Jang Sen, die bekendheid heeft verkregen bij het in ddent van Wanhsien en onlangs belang heeft gekregen bij enkele Chineesche stoomsche- pen, gewelddadige maatregelen aanwendt om Chineesche kooplieden te dwingen om zijn schepen voor hun vrachten te benutten. De boycot van de Japanners behoort feite- lij'k tot het verleden. DUITSCHLAND. EEN ONTVLUCHTE GEVANGENE. Een aanslag uit wraak. Een deel van Berlijn-Moabit was Dins- dagmorgen tusschen drie en vijf uur in rep en roer. Een zekere Albert Flauttau, een 34- jarige oude bekende van de justitie, die on langs uit de gevangenis te Brandenburg was ontsnapt, verscheen vannacht met een kameraad in de woning van zijn gescheiden vrouw, die hij beschuldigde hem aan de po litic te hebben verraden. Daarna schoot hij met een revolver op de vrouw; deze werd echter niet getroffen en slaagde er in met haar kind te vluchten naar haar verloofde, een monteur, die in dezelfde woning een ka- mer bewoonde. Deze kwam nu toegesneld en ging de beide mannen te lijf, maar werd door Flauttau met niet minder dan elf revolver- schoten zwaar gewond. Intusschen hadden de buren de politic gewaarschuwd en ver- schanste Flauttau (zijn kameraad was er reeds van door gegaan) zich op den zolder van het huis, waar hij voortdurend op de agenten schoot. Deze klauterden vervolgens op het dak en konden Flauttau met twee re- volverschoten onschadelijk maken. Hij werd naar het ziekenhuis van het huis van bewa ring overgebracht. De gewonde monteur werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij 's middags overleed. GRUWELIJKE MOORD. Te Breslau werd de brandweer in den af- geloopen nacbt ontbonden naar een woning, waar brand was uitgebroken. Onmiddellijk bleek, dat brandstichting in het spel was. De vloer en alle meubelen waren begoten met petroleum, in een bed lag vermoord het zevenjarig dochtertje van de vrouw, die de woning bewoonde. De moeder zelf was ver- dwenen; ze werd echter hedenochtend ont- dekt en gevangen genomen. Zij bekende den brand te hebben gesticht en haar kind te hebben vermoord. Ze had gehoopt, dat het geheele huis zou afbranden, aldus had zij zich willen wreken op den huisbaas, die het haar voortdurend lastig maakte. Haar kind had zij gedood, daar zij niet wilde, dat het dochtertje van een misdadigster bleef voort- leven. De moord had zij reeds Zaterdag ge- pleegd, sindsdien had zij nog twee dagen in de kamer gewoond, waarin het lijkje lag. BRAND IN EEN WARENHUIS. Te Karlsruhe brak gistermiddag brand uit op de vierde verdieping van het Kaufhaus Knopf, het grootste warenhuis dezer stad. Het personeel en het publiek, dat zich op deze verdieping bevond, verkeerde een oogenblik in groot gevaar; de brandweer der stad en die der omliggende gemeenten waren spoedig ter plaatse en slaagden er met hulp van een paar honderd agenten van de Schupo in het vuur te beperken. Alle personen, die zich in het gebouw bevonden, konden bijtijds in veiligbeid worden gebracht. Verschillen le hunner moesten met brandladders uit het gebouw worden gered. Na drie uur was het vuur gebluscht, de derde en de vierde verdie ping van het gebouw zijn vrijwel geheel uit- gebrand, terwijl de benedenverdiepingen zwaar hebben geleden. Het warenhuis zal voorloopig gesloten blijven. FRANKRIJK. DE BOSCHBRANDEN. Spaansche troepen helpen mee bij het blusscfunswerk. De groote boschbranden aan de Spaansch- Fransche grens houden nog steeds aan en breiden zich op Spaansch grondgebied uit. Op het Fransch gebied is het gelukt het vuur op talrijke plaatsen meester te worden. De langdurige hitte heeft ook dit jaar wederom tot gevolg dat groote boschgebieden bezig zijn een prooi der vlammen te worden Men herinnert zich hoe verleden jaar de Ri viera zwaar geteisterd weid. Thans zijn de bosschen der Oost-Pyreneeen aan het bran- den, en een dichte rook bedekt de streek bezui- den Perpignan. Het vuur lcroop langs de heu velen voort, bedreigde een oogenblik het bad- plaatsje Le Boulou en het grensstadje Le Perth us. Met het oog op het dringend gevaar wer- den onmiddellijk Fransche troepen in motor- bussen naar het gebied van den brand gediri- geerd, terwijl de prefect van het departement bij uitzondering aan Spaansche troepen toe- stond in uniform het Fransche grondgebied te betreden. Het vuur schijnt zonder het verlies van menschenlevens te zullen worden bedwongen De schade is echter zeer groot. DE AMERIK. ECHTSCHEIDINGEN De rechtskundigen voor het gerecht. Men heeft gelezen dat de civiele rechtbank de avoues (advocaat-procureurs), beschul- digd van ongeoorloofde praktijken tot het ver- gemakkelijken van echtscheidingen van Ame- rikanen in Parijs, disciplinair heeft gestraft. De behandeling der zaak gaf aanleiding tot humoristische incidenten, daar de zeven avoues, die terecht stonden, het klappen van de (justitieele) zweep kenden en tezamen met hun verdedigers een offensief ondernamen, die menig warm oogenblik doormaakte! De beklaagden hadden zich te verantwoor- den voor 142 echtschcidingszaken, waar- bij Amerikanen betrokken waren. In een half uur tijds had de procureur der republiek in zijn requisitoir al deze zaken de revue laten passeeren. „Odb", merkt mr. Campinchi, een Telef.nr. Adminlsfrafie 3. Telefooniw. Redactie 33, Fostgiro 37060. Hoofdredapteur: Tj. N. ADEMA. 5J5 Jdlil van de verdedigers, in een ironisch pleidooi op, „och, wat is er voor abnormaals aan 142 echtscheidingen in een jaar, wanneer men be- denkt dat er jaarlijks 150.000 Amerikanen den Oceaan oversteken." Twee voor name feiten werden den avoues ten laste gelegd. Ten eerste hebben zij gepleit voor echtscheidingen bij wederzijdsch goed- vinden terwijl de Fransche wet de echtschei- ding met toestemming der beide partijen ver- biedt. Er moet echtbreuk, „en flagrant delit" worden vastgesteld; ten tweede zijn de echt scheidingen uitgesproken op grond van het veronderstellen van een domidlie der partijen te Parijs, terwijl de Amerikanen vaak niet eens in Frankrijk verbleven. „Kan i'k het hel pen", zeide een der beklaagden, ,een avoue is toch waarlijk niet gedwongen alle hotels na te loopen om te kijken of zijn clienten er wel zijn!" En een ander voegde er aan toe: „Welnu, als er onregelmatige dagvaardingen zijn geschied, dan kan ik ten hoogste een boete van tien francs oploopen." „Inder- daad-", antwoordde de president, „maar welk een disciplinaire straf verdient u niet! U moet niet vergeten, dat u de Fransche justitie voor de oogen van het buitenland door het slijk hebt gesleurd." Het zal nu voortaan moeilijker worden voor Amerikaansche echtparen om in Frank rijk een echtscheiding-a-la-minute te verkrij- gen- DE DESERTEUR ALS VROUW. Een dramatisch einde. Paul Grappe, een nog betrekkelijk jonge man, had een zekere vermaardheid in Frank rijk gekregen omdat hij in November 1914 als korporaal uit het 106e regiment infante- rie was gedeserteerd en zich in zijn huis ver- borgen had gehouden. Spoedig daarop had hij vrouwenkleeren aangetrokken, zijn baard en snor door een electrische bewerking la- ten „uitroeien", en zich gedurende. tien jaren voor een vrouw laten doorgaan! Zelfs had hij zich de moeite getroost een vrouwe- lijk vak te leeren, en als Suzanne Danglard werkte hij op een mode-atelier. Al dien tijd woonde hij gewoon met zijn echtgenoote in zijn echtelijke woning. Toen in 1925 de amnestiewet werd afge- kondigd, ging hij zich bij het ministerie van oorlog melden en nam zijn gewone identiteit weer aan. Als man echter gelukte het hem niet den rechten weg te bewandelen. Hij maakte zich aan dronkenschap schuldig, mishandelde zijn vrouw, die, het triestige leven moede, eergis- teren een revolver greep en hem doodschoot. Opmerkelijk is dat de vrouw na een ver- hoor in voorloopige vrijheid werd gesteld. ENGELAND. MacDonatds aanklacht tegen de regeering. In het Lagerhuis diende MacDonald de motie van afkeuring tegen de regeering in, wegens de onvoldoendheid harer maatregelen ter bestrijding der werkloosheid. MacDonald zeide, dat in Juni 1924 het percentage werk-loozen 9.3 bedroeg en in Juni 1928 niet minder dan 10.2, Er waren 200.000 mijnwerkers onafgebroken zonder werk, zon der kans op verbetering. De mijnbouw, de ijze-, staal-, scheepsbouw- en katoenindustrie konden thans worden beschouwd als perma nent overbevolkt met arbeiders. In 3'A jaar was het aantal werkloozen toegenomen met 225.000. Onze hulpbronnen, aldus spr., zijn niet ontwikkeld of gebruikt op de wijze, zooals behoorde. In vier jaren tijds was er nog steeds geen program uitgewerkt voor emigratie, den aanleg en verbetering van wegen en voor drooglegging en uit niets bleek, dat men het vraagstuk der werkloosheid onafgebroken be- studeerde. Baldwins verdediging. In zijn antwoord1 zeide Baldwin, dat de achteruitgang van het zakenleven in hoofd- zaak beperkt bleef tot de kolen- en katoen- nijverheid. De handel des lands hield zich over het algemeen staande. De politiek om be- drijven te subsidieeren is uit den tijd. Het eerste doel der werkloosheidspolitiek is de werkloosheid te doen verdwijnen door den werkloozen arbeid te verschaffen in welvaren- de streken. Arbeiders, werkgevers en regee ring moeten alien helpen bij het overbrengen der werkloozen. Het plan inzake de uitvoer- credieten moet worden uitgebreid tot twee jaar na September 1929, op welk tijdstip het be- staande plan afloopt. Baldwin zal het parle ment in den herfst voorstellen zijn goedkeu- ring te hechten aan een verlaging van de plaatselijke belastingen van de spoorwegen, ten einde de onkosten der spoorwegen te ver- lagen met ingang van 1 Dec. 1928 in plaats van op 1 October 1929, wanneer ook het ove- rig gedeelte van het plan der regeering in werking zal treden. De regeering hoopt ook de emigratie naar de dominions te bevorderen. JACHT O'P AUTOB ANDIETEN. In en om Londen. In de vroege morgenuren is te Little Hampton in Sussex te Londen een opwinden- de iacht gehouden op autobandieten, die Maandag in Londen een auto hadden gesto- len en te Little Hampton in een juwelierszaak hadden ingebroken. Toen het alarm kwam, sprongen de inbrekers in de auto en reden weg. De landelijke politie van Sussex en Sur rey werd onmiddellijk gemobiliseerd en de jacht begon. De politie slaagde er evenwel niet in de bandieten, die er een vaart van 80 K.M. per uur in hield en en een paar maal dwars door inderhaast opgeworpen barrica des in de straten van Dorking en Reigate, die ze moesten passeeren, heenreden, te pakken te krijgen. Later is de auto in Londen onbeheerd teruggevonden. BELASTINGONTDUIKING. Te Hull staat de rijke reeder Sir Walter Cockerline terecht wegens valsche aangiften voor de inkomstenbelasting. Hem wordt ten laste gelegd dat hij tusschen 1911 en 1925 107.106 aan inkostenbelasting ontdoken heeft. De advokaat van den fiscus zeide dat het Sir Walter tot groote eer strekte, dat hij het uit nederige omstandigheden door eigen in- spanning zoo ver had gebracht dat hij nu een vermogen van millioen pond bezat. Hij was sheriff van Hull geweest en was door den Koning geridderd. Dit maakte het des te treu- riger dat men te doen had met ontduikingen van de inkomstenbelasting gedurende 30 jaar. Reeds vroeger had Sir Walter zich schuldig gemaakt aan belastingontduiking, maar de zaak was toen niet vervolgd. Bij die gelegen- heid, in 1917, had hij de belasting over acht- tien jaar tot 1897 terug aangezuiverd. De zaak is uitgekomen doordat Sir Walter in rekening stond met de Admiraliteit en de inkomsten welke hij uit die bron ontving, had verzwegen tot de admiraliteit den fiscus waar- schuwde. HET ONTSTAAN VAN DEN LUCHT- BAND. Het was Maandag 40 jaar geleden dat John Boyd Dunlop patent aanvroeg op den door hem bedachten luchtband. Zijn jonge zoon had zich beklaagd dat het hem zoo moeilijk viel op vaste banden over het oneffen plaveisel van Belfast te rijden. Zijn vader maakte daarop twee luchtbanden van rubber, ter dikte van ongeveer 1/8 m.M., plakte er een dunne strook linnen op en blies ze op met een voetbalpomp. Deze ban den werden om de velgen van een driewieler gelegd. Het was een triomf en de nieuwe band veroverde de wereld. BELGIe. DE BALUSTRADE-INCIDENTEN TE LEUVEN. Morren weer op vrije voeten. Een proces Warren-Ladenze. De meesterknecht Morren, die de balustra de zonder opschrift, der Leuvensche biblio- theek, vernietigde, is door de kamer van in- beschuldigingstelling van het hof van be- roep, te Brussel, op vrije voeten gesteld. De zaak zal vermoedelijk niet voor het hof van gezworenen der provincie Brabant, maar voor de boetstraffelij-ke rechtbank van Leuven komen en er door niet minder dan drie advo- caten worden verdedigd. Morren blijft beweren uit eigen beweging het door hem gepleegde misdrijf te hebben bedreven. Het parket blijkt evenwel van het tegendeel overtuigd te zijn, maar beschikt niet over voldoende bewijzen om zulks juri- disch te staven. Het proces door den Amerihaanschen architect Withney Warren begonnen tegen den Leuvenschen rector mgr. Lademze is thans definitief gaande. Withney Warren heeft de verdediging zijner belangen toever- trouwd aan den Brusselschen fascistischen advocaat mr. Edouard Huysmans, een der Ieiders, met Pierre Nothomb, van het Comi- te de Politique Nationale. Withney Warren eischt van mgr. Ladenze niet minder dan 2 millioen francs schadevergoeding wegens niet-eerbiediging van zijn door wijlen mgr. Mercier in het gemeentebestuur van Leuven goedgekeurd bouwplan, waarop de beruchte balustrade voorkomt. Het blijkt echter dat zekere hooggeplaat- ste personen naar een compromis uitzien, waardoor het mogelijk zou worden een der- gelijk proces te voorkomen. Dit zou bestaan in het aanbrengen van de spreuk „Furore teu- tonico" enz. op een der zijgevels van het bibliotheekgebouw, achter het borstbeeld van kardinaal Mercier, terwijl de balustrade weer, zonder opschrift, zou worden opge- richt. GRIEKEN1AND. VERKLARINGEN VAN VENIZELOS. De correspondent te Athene van het „Ber! Tag." seint uitvoerig over de groote rede, welke Venizelos te Saloniki heeft gehouden, en waarin zijn regeeringsprogram wordt uit- eengezet. Na een pleidooi gehouden te hebben voor een vergaande decentralisatie in het bestuur en uiterst strenge maatregelen te hebben aan- gekondigd tegen de communisten, sprak de leider van de Grieksche politiek over de be- trekkitteen met het buitenland. Met het republikeinsche Turkije, zoo ver-< klaarde Venizelos, wenscht Griekenland niet alleen betrekkingen van goede nabuurschap te onderhouden, maar zoo mogelijk ook vriendl- schappelijke betrekkingen. Het is mij bekend, zeide hij o.a., dat Turkije geen territorials aspiraties heeft wat Griekenland betreft Turkije kan er van verzekcrd zijn, dat ook Griekenland geen aanspraak maakt op dee- len van Turkije. Het is duidelijk, dat beide landen machtsfactoren van grooter beteekenis zouden kunnen worden. wanneer het zou ga» lukken, de wederzijdsche betrekkingen door een vriendschappelijke overeenkomst te rege- len". Verder verklaarde Venizelos, dat Grieken land bereid is den Bulgaarschen handel een uitgang aan de Aegei'sche Zee te verschaffen. Hij wees op de historische betrekkingen met Servie; de wenschen van Zuid-Slavie inzake Saloniki zou Griekenland trachten te vervul- len al moet de souvereiniteit van Griekenland over die havenstad onbeperkt blijven. LITHAUEN. i LITHAUEN WAARSCHUWT VOOR DE POOLSCHE MANOEUVRES. De Lithausche regeering heeft den secre. taris-generaal van den Volkenbond een nota gezonden, waarin verwezen wordt naar de courantenberichten over Poolsche legeroefe- ningen in Augustus in het gebied van Wilna nabij de demarcatielijn, als antwoord op on- langs geeindigde Lithausche manoeuvres in Varenai. Betoogd wordt, dat aldaar elken zomer schietoefeningen worden gehouden door de Lithausche artillerie. De Lithausche regeering heeft echter steeds de Poolsche hier- van in kennis gesteld, ten einde alle mogelijke meeningsverschillen te voorkomen. De samen- trekking van Poolsche troepen in grooten ge- tale nabij de demarcatielijn zou voor Lithauen echter zulk een gevaar beteekenen, dat de Lithausche regeering zich gedrongen zou zien voor alle zeker-heid de strategische punten aan Litausche zijde te versterken. Onder zulke omstandigheden zullen incidenten kun nen voorkomen, welke den vrede in gevaar zouden kunnen brengen. Ten slotte wordt verzocht deze feiten te on- derzoeken en eventueel de in de resolutie van den Raad van den Volkenbond van 10 Dec. 1927 voorziene organ en ter vermijding van dreigende grensincidenten in actie te doen treden. Reeds Lithausche troepen langs de grens geconcentreerd? Naar de „Vuzjer Warszawski" van zijn correspondent uit Wilna verneemt, zijn op bevel van de Lithausche militaire overheid ge- mobiliseerde afdeelingen uit Schaulen langs de Poolsch-Lithausche grens geconcentreerd. Deze demonstratie zcu reeds het antwoord van Lithauen op de voorgenomen Poolsche legrmanoeuvres in het gebied van Wilna zijn. Lithauen stelt Rolen wederom een conjerentie voor. Elta deelt mede, dat Lithauen aan Polen een nota heeft gericht, waarin het voorstel wordt gedaan tot het bijeenroepen van een (nieuwe) conference van 1520 Augustus te Koningsberg. AMERIKA. AMERIKA'S DIKSTE MAN De dikste man van de Ver. Staten is doodi Alle Amerikaansche bladen hebben er mel ding van gemaakt. Geen wonder! Mr. Emory Titman woog om en bij de vijf honderd pond toen hij zijn laatsten adem uitblies. Een paar jaar geleden deel den de doktoren hem mede, dat hij nog maar hoogsten twaalf maanden te leven had. Zijn gewicht was in die dagen nog veel hooger; de schaal wees meer dan driehonderd kilogrammen aan als Titman erop ging staan. Toen de kolossus de uitspraak van zijn ge- neesheer hoorde, besloot hij om den korten tijd, die hem nog op dit ondermaansche rest- te, zoo aangenaam mogelijk door te brengen. „Carpe diem", werd zijn leus. „Pluk den dag", zooals Couperus vertaalde, „geniet, zooveel ge kunt zoolang ge er gelegenheid voor hebt". Titman scheen er nogal warmp- jes bij te zitten, en omdat hij er niets voor voelde, zijn fotuin aan anderen na te laten, stelde hij alle pogingen in het werk om bin- nen het jaar met pleizier en fatsoen zijn dol lars op te maken. Dus richtte hij geweldige feesten aan en gaf dure diners en soupers. Na een jaar bezat hij geen cent'meer, en noode wachtte hij den dood fa! de verwachte dood bleef uit! Ondernemend als elk goed-geaard Amerh kaan keek hij uit naar een baantje. Hij reisde naar Atlantic in New Jersey en vond er werk als masseur. Later verwisselde hij van beroep en werd taxi-chauffeur. Heel lang hield hij het echter niet uit. Het jolige fuif- leven had hem afgemathij woog bijna twee- honderd pond minder dan een jaar tevoren, en het harde werken deed hem geen goed. Een poosje geleden werd hij door een beroerte getroffen, en na nog een paar maanden voort- getobd te hebben, verwisselde hij het tijdelij- ke met het eeuwige. De arcne kerel was atnpet nesen en dertim ALRMAARSGHE CODRANT •;-~r

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1