r- ll. Jt Sport Binnenland Markfberichten Bioscopen liiichtvaart. «ntroerend zijn geWeest voor (Hen dingem Foen de leden van het corps na het eerste succts dat op de „ziekte-periode" volgde, hun directeur een zilveren beker aanboden met de inscriptie: „Voor het nieuwe leven door U, ons corps gegeven". Hieruit blijkt wel duidehjk hoe verknocht zich de O. K. K. gevoelt aan haar diligent; moge de O. K. K., nu jongere krachten de veteranen gaan vervangen, nogmaals een tijdperk tegemoet gaan van grooten blcei en moge de jubilaris nog vele groote succesen behalen met de vereeniging waarmee hij zijn eerste lauweren plukte als dirigent en die omgekeerd aan zijn buitengewone toewijding zooveel dank verschuldigd is. 1) De „fanfare-man" is inmiddels gegroeid tot een even goed „harmonie-man", men hoo- re Apollo van Zaandijk. Op het groot nationaal muziekconcours te Middelie behaalde het fanfarecorps alhier in de eere afd. Fanfare 'n eersten pr. met 169 punten, benevens in den eere-wedstrijd een leu prijs met 140 punten. BROEK OP LANGENDIJK. Onder begunstigiog van goed weer vier- den de leerlingen der Openbare School Dinsdag j.l. hun jaariijksch schcolfeest. In 3 autobussen van de firma Kok, Tuinman en Wilken ging het om 9 uur in opgewekte stem ming langs den Langendijk, over Warmen- fauizen, naar Schoorl en vervolgens naar Bergen, waar de jeugd zich eenig vermaakte io duin en tuin. Daarna ging de tocht voor :,t eerst naar Castricum aan Zee. Daar werd geruimen tijd besteed aan ,,pootjesbaden" Ten slotte via Castricum en Heiloo naar den Muziektuin te Alkmaar. Na een vlugge wandeling langs de Hertenkamp enz. ging het weer huiswaarts, onder onvermoeiden zang en luid hoerageroep. Aan het Zuideinde werden de auto's ver- laten en ging het onder de gezellige tonen van de muziek der gebr. Dekker naar de school. Op de gymnastiekplaats werden de laatste versnaperingen uitgereikt, de laatste li-ede- ren gespeeld en gezongen, en dankte den voorzitter van „'t Belang der jeugd", alien die tot het slagen van dit feest hadden meege- werkt. Hij richtte in 't bizonder een woord van dank en afscheid tot mej. Roos, die na de zomervacantie niet meer in de school terug- keert wegens benoeming van den heer van Duin als vaste derde leerkraeht. EGMOND—BINNEN. 1 De heer Chr. W. E. G. Janssens, tot voor Sort burgemeester alhier. is benoemd tot kari- tonrechter-plaatsvervanger in het kanton Oirschot. f STOMPETOREN. Bij Kon. besluit van 21 Juli is met ingang van 1 Augustus benoemd tot buitengewoon lid der Tariefcommissie, bedoeld bij art. 7 der Tariefwet 1924 (Staatsblad no. 568), de heer D. den Boer Dzn., alhier, in de plaats van den heer J. Wuite Jzn. te Huizum. I HOORN. Bij Kon. besluit van 21 Juli is met ingang van 1 September aan mej. C. N. H. de Jong, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als leerares aan de Rijkshoogereburgerschool al hier. MIDDEN BEEMSTER. De heer P. Kriek alhier is te Den Haag ge- slaagd voor het examen handelskennis l.o. DE GROOTE VEETENTOONSTELLING TE DEN HAAG. Bekroningen zijn nog ten deel gevallen aan: Schapen ingezonden door de bij het Cen- traal Bureau voor de schapenfokkerij in Ne- derland aangesloten organisaties in de pro- vincien Noord-Holland, Groningen, Fries- land, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Type Texelsch, klasse 1. Lichte grond. Af- deelmg B. rammen, geboren in '27le pr. Nd. 4329 B. van C. Keyser Sr., te Den Burg. Afdeeling C.: viertallen ooien, geboren in 26 of vroeger. le prijzen inzendingen van W. S. Keyser te de Waal en van Jacob Eel- nan Zzn. te Oosterend; Klasse II, zware grond, afdeeling A., ram- nun geboren in '26 of vroeger: le prijzen F 773 van C. Stapel Pzn. te Hoogkarspel; F 665 van K. Koster Jr. te Midwoud; Afdeeling C: viertallen ooien geb. in '26 of vroeger: le prijs inzending van wed. H. Langedijk, te Abbekerk; 2e pr. inzending van P. Wijdenes te Twisk. Geiten en Bokken ingezonden door de vol- gende bij de Nederlandsche Commissie voor de Geitenfokkerij aangesloten Bonden van GeitenfokvereenigingenGroningen, Fries- land, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord- Holland, Zuid-Holland, Zuid-Holland R.-K-, Zeeland, Bisdom den Bosch, Baronie Breda en Limburg. Eenlings klasse, Afd. A. Bok- Jcen geb. in '26 of vroeger, 3e pr. Willem II van de geitenfokvereeniging Zaandam. Afd. C, melkgevende geiten, geboren in '26 of vroeger, 3e pr. Hendrika van H. Nijman te Wijk aan Duin. Schapen, ingezonden door de bij het Cen- traal Bureau voor de schapenfokkerij in Ne- ddrland aangesloten organisaties in de pro- vincien Noord-Holland, Groningen, Fries- land, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Type Texelsch. Klasse l, rrchre grond. Provinciale collecties. Eerste prijs: Noord- Holland, collecte A, eigenaren Jb. Eelman, Eierland, A. Eelman Dz., Harkebuurt en Jb. Eelman Gz. te Oosterend. Geiten en bokken, ingezonden door de di verse bonden van Geitenfokvereenigingen, aangesloten bij de Nederlandsche commissie voor de geitenfokkerij2e pr. N.-Holland. met collectie B. Varkens type Yorkshire. Provinciale col lecties. 1. Noord-Brabant, Gelderland en Overijsel, 2. Noord-Holland.Algemeene in- druk: zeer goed. Over het algemeen vrij goe- de collecties met goed type. Gisteren is abusievelijk gemeld, dat in afd. D. van het zwartbont stamboekvee (melk gevende koeien, geboren voor 1 October 1923) een eerste prijs is behaald door Anna 12 van P. Jongen te Beemster. Dit had moe- ten zijn Anna 22 van denzelfden eigenaar. NIEUWS UIT INDIe. Fraudes. Voor den Raad van justitie te Soerabaja werd tegen den geschorsten ontvanger van Bangkalan, den heer Scipio, wegens verduis- tering van 121.000 vijf jaar gevangenis- straf geeischt. Het verslag van de Rekenkamer deelt me- de, dat over het jaar 1927 tweehonderdvijftig tekorten zijn voorgekotnen tot een bedrag van 173.000. Vrijwel al deze tekorten waren van frauduleuzen aard. In 1926 kwamen 237 tekorten voor tot een totaal bedrag van 136.000. Hieronder zijn niet begrepen de schaden, toegebracht door onrechtmatige handelingen en nalatigheid. PRINS HENDR1K TERUG. De prins is gisterochtend omstreeks kwart voor zeven in de Residentie teruggekeerd. Hij werd verwelkomd door zijn adjudant, luite- nant ter zee e kl. Termijtelen. Gister bracht prins Hendrik een bezoek aan de nationale tentoonstelling van vee in het Malieveld te 's-Gravenhage. STAKING IN DE HAVEN VAN HARLINGEN. Bij het stoomschip „Noord-Holland", ge- laden met steenkolen, dat gistermiddag van Goole te Harlingen arriveerde, is een staking uitgebroken. De havenarbeiders weigeren met de lossing van het stoomschip te begin- nen, alvorens het verschil in het losloon van grove nootjeskolen is opgelost. Het schip be hoort aan de reederij „Scheepvaart en Steen- lcolenmaatschappij" te Rotterdam en vaart in geregelden dienst tusschen Harlingen en Goole. DE GASVOORZIENING VAN WORMERVEER. De gemeenteraad van Wormerveer heeft gisteravond met op 1 na algemeene stemmen besloten, het gas voor deze gemeente te be- trekken van het hoogovenbedrijf te Velsen. De gasfabriek zal dus buiten dienst worden ge- steldhet personeel krijgt wachtgeld. De ge- meentegasfabriek voorzag ook de gemeenten Wormer en Zaandijk van gas. BRANDWEERAUTO TE ZEIST OMGESLAGEN. Gisteravond werd door de brandweer te Zeist een oefening gehouden. Op den terug- rit sprong een voorband van de motorspuit in den bocht van de laan Van Beek en Rooyen naar de dorpsstraat Het noodlottig gevolg was dat de wagen omsloeg en alle negen op- zittenden op het tegenover liggend trottoir werden geslingerd. De brandwachts Van den Brink en Barneveld moesten onder de boven van den auto gevallen ladders en ander mate- riaal worden weggehaald. Barneveld klaagde over pijn in de borst, terwijl Van den Brink een arm ontwritiht en verwondingen in het ge- laat opgeloopen had. De gewonden werden, na verbonden te zijn, naar het ziekenhuis ge- bradht. Inmiddels was de omgevallen motor spuit weer overeind gezet en kon de chauffeur, de Graaf, die inmiddels weer was bijgekomen, den wagen naar de garage terugrijden. DE HEER H. COLIJN IN DEN NEDER- LANDSCHEN JOURNALISTEN-KRING Gisteren heeft in hotel Paulez te 's-Gra venhage het noenmaal plaats gehad, dat de Nederlandsche Journalistenkring aanbood aan den heer H. Colijn, oud-ministerpresident en voorzitter der Economische conferentie van den Volkenbond. Onder de deelnemers waren verschillende bestuursleden van den Journalisten-kring, benevens de eere-voorzitter, mr. L. J. Plemp van Duiveland en het eere-lid de heer Johan de Meester. Ook eenige bij den kring aange sloten plaatselijke vereenigingen waren ver- tegenwoordigd. Namens de Roomsch-Katho- lieke Journalisten-vereeniging was haar voor zitter, de heer J. B. Vesters, aanwezig en na mens de directeuren-vereeniging „De Neder landsche Dagbladpers" haar bestuurslid de heer H. Diemer. Voorts werd aan den maaltijd deelgenomen door tal van vertegenwoordigers van bladen van allerlei richting. Ook de Indische en de buitenlandsche pers waren vertegenwoordigd. Op de tafels was een keurige bloemenver- siering aangebracht. Een strijkje luisterde den maaltijd op. De heer Colijn werd in de vestibule van het hotel ontvangen door de heeren D. Hans, Agent (na de botslng): Not, iedereen met oogen In z'n hoold kan zien, dat de dame geiijk heeft. lJudge) voorzitter, Henri DelcHng, vTce-voorzrrrer en W. N. van der Hout, secretaris van den Journalisten-kring, die alle aanwezigen aan hem voorstelde. Bij den aanvang van de lunch hield de heer Hans een (bespraak, waarin hij den heer Colijn dank bfacht voor dient bereidwillig- heid om een rede te houden. Bij het dessert nam de heer Colijn het woord voor het uitspreken van een rede over den economischen toestand. GASCORRUPTIE Te Beverwijk. De gemeenteraad van Beverwijk heeft de beraadslagingen voortgezet over het rapport, uitgebracht over het onderzoek naar de hanr delingen van den vroegeren gasdirecteur, den heer bF. M. J. D. De commissie van on derzoek acht bewezen, dat de directeur in- dertijd aanmerkelijke bedragen aan provisie en rttourcommissie heeft genoten. Ze keurt die handelingen ten hoogste af. Daar de heer D. echter niet meer in dienst der ge meente is, acht de commissie het niet ge- wenscht te adviseeren, dat de gelden zullen worden teruggestort in de gemeentekas. Na langdurige discussie vereenigde de raad zich met de conclusie van het rapport. Besloten werd, den bijslag van f 774 per jaar, boven zijn pensioen, aan den heer D. verleend, in te trekken, Tenslotte werd nog een voorstel- Visser aangenomen om tot publicatie van de feiten over te gaan. BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. In de te Utrecht gehouden algemeene ver- gadering van den Bond van Smedenpatroons in Nederland zijn de beide aftredende hoofd- bestuursleden herkozen. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd 's-Gravenhage aangewezen. Namens de leden. heeft de heer Bonsing te Vijfhuizen een feestgave 900) aan het hoofdbestuur aangeboden Deze gave werd in dank aanvaard, waarbij in uitzicht werd gesteld, dat nu de stichting van een eigen bondsgebouw zal worden overwogen. In eene vergadering heeft verder de heer Zernecke, de voorzitter van den Duitschen Smedenbond, aan den heer Roosenschoon het eerelidmaatsdhap zijner organisatie toege- kend, terwijl de heer Ternecke tot eerelid van den Nederlandsch Bond werd benoemd. KORTE BERICHTEN. Gisteren is de eerste steen gelegd van de kapel van het in aanbouw zijnde R. K. Krankzinnigengesticht voor Vrouwen te Noordwijkerhout. De plechtigheid werd ver- richt door mgr. Eug. van Reaken, bisschop van Gent en generaal-overste van de Zusters van Liefde. Ingelanden van den Noordeind- en Geerpolder onder Ter Aar (Z.-H.) hebben be sloten tot electrische bemaling over te gaan. Twee molens zullen door dit besluit in sloo- pers handen vallen. Op de Sanderweg te Maastricht is een negen-jarig meisje bij het naar school gaan overreden en gedood. Gisteravond te circa negen uur waren op den Rijn nabij Arnhem eenige jongelui met een roeiboot den Rijn afgevaren tenein- de even buiten de stad te gaan zwemmen. Toen de jongens in het water waren, schoot een van hen, de 21-jarige Saat uit de Sin- gelstraat naar beneden en verdronk. Pogin- gen om hem te redden mochten niet baten. Gistermiddag te half vier is een 6-jari- ge knaap, die met een kameraadje aan het spelen was op een schuit, welke in de Prin- sengracht bij de Noordermarkt te Amster dam gemeerd lag, te water geraakt en ver- dronken. De politie heeft het lijkje opge- haald. Gisterochtend ongeveer 11 uur is een luxe auto, merk Essex, in het dorpje Leus- broek bij Amersfoort onder het rijden in brand geraakt. De eenige inzittende, een chauffeur uit Amsterdam, wist nog bijtijds, zij het ook met geschroeide haren, uit den wagen te springen. De auto is geheel ver- brand. De Almelosche rechtbank heeft bevestigd »h et verstek-vonnis tegen den Hamburgschen koopman H. H. L., die wegens poging tot in- braak in den juwelierswinkel der firma Bou- man te Hengelo, waarbij hij op heeterdaad werd betrapt, is veroordeeld tot 3 jaar ge- vangenisstraf. De koningin-moeder bracht gister een bezoek aan de nationale veetentoonstelling te Den Haag. Gistermiddag te omstreeks half vijf is de 34-jarige bankwerker G. L., gewoond hebben- de aan de Nassauhaven te Rotterdam, bij het zwemmen in het Zuiddiep verdronken. HISTORISCHE ANECDOTEN. De „Othello" van Rossini werd het eerst in St. Carlo te Napels opgevoerd. Het stuk beviel zoodanig e. de muziek sleepte het ge- heele publiek zoo ver mee, dat twee Lazaroni (bedelaars) op de jovengalerij gezeten, die beiden sltechts een arm hadden, elkaar hun overgebleven hand leenden om te applaudi- seeren. Baron Nathaniel van Rithschil dnam tij- dens znij verblijf te Weenen ook deel aan een pachtpartij, (die twee ton kostte!) Het eerste sdhot zou naar Rothschild's wensch, door een Oostenrijksche grootheid gedaan worden Be- leefdheidshalve weigerde deze en verzocht Rotschild't eerst te schieten. Maar deze ant- woordde: Pardon, graaf, u hebt toch meer dan ik, een voorschot noodig! Toen George III in 1798 de Engelsohe vlootbij Porthsmouth inspecteerde, was er een jongen, die zoo vlug in't want klauterde, dat ieder er verbaasd1 over stond. Ook de koning werd er door getroffen en hij1 zei tot Lord Lothian: Lothian, ik heb meer dan eens van uw vlugheid hooren spreken. Laat nou eens zien of u den jongen naklautert. Sire, antwoordde de lord, het is mijn plicht om uwe Majesteit te volgen. Vorst Hobenlobe zat eens als stadhouder van Elzas Lotharingen aan een diner, dat de president van de Fransche republiek te Parijs gaf. Hij lcwam aast een grootheid uit de Pa- rijsche geldwereld te zitten Deze kende den stadhouder niet. Een oud Johannisberger werd rondgediend de geldman dronk er niet van, en merkte op: ik houd niet van Rijnwijn, hij is zoo zwaar en grof, net als alle Duifsdfters." t 't Antwoord van den stadhouder was kort: Uwe opmerking is net als de Rijnwijn! Lablache, een beroemde Italiaansche bas, leed1 bijzonder aan verstrooidheid Eens werd hij bij den koning ontboden. In een wacht- zaal verzocht bij den hoed te mogen ophou- den, omdat hij zoo verhit was. Toen zijn naam werd afgerojepen, vergat hij den hoed op zijn ihoofd en greep een ander mee. Zoo verscheen hij voor den koning, die luidkeels begon te lachen. Lablache, vroeg in groote verlegen- heid: Wil uwe majesteit mij ook zeggen, wat ik voor belachelijks doe? Welke hoed is de uwe, die op uw hoofd of die in uw hand? „Ah, maladetto!" riep Lablache, terwijl hij den hoed afzette ma- dial twee hoeden zijn e veel voor iemand, die zijn hoofd kwijt is DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 27 Juli 1928. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 434 HilL.'s aangevoerd als: 247 H.L. tarwe 13.2514; 114 H.L. gerst, w.o. winter- gerst 12.7513.25; gerst chev. 13.50 14.25; 30 H.L. haver; 11 H.L. boonen, w.o.bruine boonen 48duiven boonen 20; witte boonen 35; 1 H.L. geel mos- terdzaad; 26 H.L. blauwmaanzaad f 34 37; 5 H.L. erwten, w.o. groene erwten (groote) 45; grauwe erwten 4058 alles per 100 Kilo. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. f 11—/ 18.90; Bloemkool 2e s. 4.606.90 per 100 stuks; Wortelen 7.509.30 per 100 bos; Roode Kool le s. 8.60f 10.30; Gele Kool le s. 6.50 7.80; Witte Kool 9; Zilvernep 12.80 13.80; Slaboonen 31.60; Aardappelen: Schotsche muizen 4.40—/ 6.20; Sohool- meesters 4.40—/ 6.70; Due of York 4.40; Negentigvoud 4:70; Eigenheimers 4 504.90; Drielingen 3.40—/ 4.10; Kleine 1.30—/ 1.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 23400 stuks Bloemkobl; 7500 bos Wortelen; 76000 K G. Roode Kool; 5600 K.G. Gele Kool; 350 K.G. Witte Kool; 4100 K.G. Zilvernep; 30 K.G. Slaboonen; 194000 K.G. Aardappelen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Juli 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be- taala voor: Zeeuwsche eigenheimers 3.40 3.50; Zeeuwsche blauwe Eigenheimers 3.403.70; Langedijker Muizen 6 6.50; Aanvoer 4 ladingen, 840 H.L. Programmes van Vrijdag 27 Juli tot en met Donderdag 2 Aug. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Florida. Hoofdrol: Pola Negri. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag: Het land buiten de wet (sensatie). Hoofdrol: Ken Maynard. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens- dag en Donderdag: Amor in de kou (sport- film). Hoofdrol: Leni Riefenstahl. Victoria Theater. Hoofdnummer: Goldrush. Hoofdrol: Charlie Chaplin. Extra-nummer „De Bokskampioen". Hoofdrol: Buster Keaton. Toogang voor alle leeftijden. DE ITALIAANSCHE POOLEXPEDITIE. Wat is er met Malmgren gebeurd? De Russische vlieger Tsjoeknowski heeft geconstateerd, dat er op de film-opnamen, die hij bij het ontdekken van de Malmgren- groep, maakte, drie personen zijn te onder- kennen. Het lot van den Zweedschen geleerde wordt hierdoor steeds geheimzinniger. De „Citta di Milano" te Narvik. De ,,Citta di Milano" is gistermorgen te half acht met de geredden van de „Italia" aan boord te Narvik aangekomen. De toestand van Mariano is bevredigend. Zijn temperatuur is gemiddeld 37.4, de pols- slag 83.1. Zijn stemming is goed. Te Narvik hadden vele belangstelenden den geheelen nacht op de aankomst van de „Citta di Milano" gewacht. Toen het schip 's morgens aankwam waren er echter nog slechts weinig toeschouwers. Toen de tros aan land werjf geworpen stak niemand een hand uit om Let touw vast te maken, zoodat een man van het schip aan land moest sprin gen. Aan boord van de „Citta di Milano" be- vonden zich behalve de gereade Italianen ook drie Zweden, die aan de slede-expeditie op zoek naar de „Latham" hadden deelgenomen. Toen de bemanning bemerkte dat de bezoe- kers van het schip door bovenlicht naar bin- nen keken, werd dit haastig afgedekt. Van de geredden vertoonde zich niemand. Ter- stand na het neerlaten van de valreep werd een matroos met de bajonet op het geweer daarbij op post gezet, hetgeen algemeene verwondering wekte. Gisteren zouden de Italianen de reis voortzetten met den Lofoten-spoorweg, die hen op Zweedsch gebied en verder Zuid- waarts zal brengen. Er is een spoorwagen dicht bij de landingsplaats gebracht, zoodat de Italianen slechts behoeven over te stap- pen. De Zweedsche vliegers terug. Het Italiaansche vliegtuig „Marina I" is gisteravond uit Tromso aangekomen met een deel van de leden der Zweedsche expe dite, o.w. de leider kapitein Tornberg. De Zweedsche vliegers werden door een dichte menigte met geestdriftig gejuich begroet. De „Marina I" zal heden naar Tromso terug keeren. EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT. Gestart engedaald. Hassel, die een Oceaanvlucht wilde onder- nemen, (doel Stockholm) is gestart, maar na twintig minuten daalde het vliegtuig. Nog wordt gemeld, dat het vliegtuig bij de landing zwaar is beschadigd. De vlieger verklaarde, 'dat hettoestel te zwaar was belast en niet voldoende hoogte kon krijgen. De „Bremen". Volgens een bericht uit Quebec is een Ca- nadeesch stoomschip onderweg om het vlieg tuig „Bremen" naar Quebec te brengen, waar het eenige dagen zal worden tentoon- gesteld alvorens naar Duitschland te wor den overgebracht. De machine van Nungesser en Coli?. De Kopenhaagsche correspondent van de „Daily Mail" meldt, dat Dr. Frooc, een Deensch geneesheer, aan de Westkust van Jutland het wrak van een vliegtuig heeft gevonden, dat beschouwd wordt als de ma chine, waarin de Fransche officieren Nun gesser en Coli in 1927 getracht hebben den Atlantischen Oceaan over te vliegen. S ch a k en WEDSTRIJDEN WERELDSCHAAKBOND. In den landenwedstrijd zijn de volgende ontmoetingen beeindigd:. ArgentinieRoemenie t 31 Italie—Roemenie B 1342^4j ItalicDenemarken s 134234; Nederland—Roemenie 3>4.34j DenemarkenTsjecho-Slowakije 13 OostenrijkBelgie 13 OostenrijkTsjecho-Slowakije 13 HongarijePolen 8 31! ZwitserlandLetland s B 22 ZwitserlandPolen s s 4 31 FrankrijkLetland 234134' Uitslag afgebroken partijen personeekn wedstrijd: Treijbal 1Tschepurnof 0; Treijbal 1 Araiza 0; Araiza 34Whitaker 34.; Przepior- ka 34Carls 34; Henneberger 0Matti- son 1. De stand na de zevende ronde in den per- soneelen wedstrijd is: Euwe 634, Treijbal 6, Mattison 534, Golmayo 5, Carls 434 Pi'zepiorkai 4, Oheron 334, Araiza 3, Tschepurnoff 3, Nilson 3, Becker 234, Henneberger 234:, Whitaker 234, Tyroler 2, Rosselli 134 Steiner 1. Daar er 15 ronden moeten worden ge speeld is deze wedstrijd nu gevorderd tot op de helft. De Nederlander staat nog aan de spits en is, ook blijkens den vorm waarin hij speelt, nog steeds wat hij van af den aanvang was, de sterkste candidaat voor de eerste plaats. Dr. Treijbal, de Tsjecho-Slo- waak, zit hem zoo dicht mogelijk op de hielen en dr. Euwe zal geen partij kunnen verliezen of remise maken zonder de kans te loopen dat hij door hem wordt voorbijge- streefd. Beiden moeten nog met dezelfde spelers striiden. Alleen krijgt Treijbal nog met Nilson te doen tegen Euwe met Cher on, hetgeen geen verschil in kansen geeft. Matti son, de houder van het- wereldkampioen- schap voor amateurs, waar men om speelt, heeft zich tot nu toe eervol gehandhaafd, al is hij een punt bij Euwe achter. Golmayo, de Spanjaard, heeft de verwachtingen overtrof- fen. Hij moet echter nog met Treijbal er Euwe spelen De overige spelers zijn, reke- ning houdende met de ontmoetingen, die zij nog voor de borst hebben, geen ernstige candidaten voor de eerste plaats meer. De beeindiging van afgebroken partijen in den landenwedstrijd leverde nog de volgende beslissingen op: ArgentinieSpanje s 22 OostenrijkZweden 31 DuitschlandAmerika 1—3 ArgentinieDenemarken 13 DuitschlandLetland s 31 BelgieZwitserland 134234 Eenige landen hebben nu zes, amdere 5 en sommige slechts 4 wedstrijden beeindigd. Tsjecho-Slowakije staat met 18 punten uit 24 partijen (6 wedstrijden) het best. Amerika heeft 14 uit 20 partijen, Hongarije 13 uit 20 partijen en Nederland, aangenomen dat Kroone de onderbroken partijen tegen Italie wint, 12 uit 20 partijen. Denemarken heeft 15 uit 20 partijen De overige landen staan min der goed. Nederland staat dus met eenige andere landen, na Tsjecho-Slowakije in het tweede gelid. Van de behaalde punten maakte Kroone vier uit vijf. W. F. Wertheim 334 uit 5, Weenink 234 uit 5, Schelfhout 134 uit 3 en J. H. Wertheim 34 uit 2. Van den Bosch 0 uit 1. Sportfeesten te Oudkarspel. V. V.V.V.V. feesten. Zondag 19 Aug. a.s. zal in het teeken staan van de wielersport. Op het bekende D. T. S. terrein zullen grasbaanwedstrijden ge houden worden voor amateurs en nieuwelin- gen, bestaande uit: 1. Sprint (amateurs) 2. Afvalwedstrijd (nieuwelingen). 3. Ronderace (50 ronden amateurs) 4. Koppelwedstrijd (nieuwelingen). 5. Clubrit voor „Ons Genoegen" van Alk maar om het clubkampioenschap op de grasbaan. Het bestuur van de V.V.V.V.V. zal vooi een keurcollectie prijzen zorgen. Na afloop der wielerwedstrijden zal een voetbalwed- strijd om een prachtigen beker worden ge speeld tuschen de plaatselijke vereeniging D. T. S. I en Uitgeest I. Maandag 20 Aug. zul len de kinderwedstrijden en volksspelen worden gehouden, welke laatste vervolgd worden op Dinsdag 21 Aug., na afloop van den voetbalwedstrijd tusschen twee oac elftallen. ames- Waterpolo. ,T Argentijnsch Olympisch team U. Z. C. 1-2. Gisteravond werd in de zweminrichting aan den Vossegatschendijk te Utrecht de waterpolo-wedstiijd gespeeld tusschen bet Olympische zevental van Argentinie en het eerste zevental van U. Z. C. De zeventallen stelden zich als volgt op: Tekenburg Van Dijk H. Minnes Van Meerten M. Schat A. Minnes H. Schat Vasquez Pistoletti Xovere Uranga Zorella Moreau Bustamente Na den aanvang zijn de Utrechtenaren het eerst bij den bai. De Argentijnen trachten Utrecht te overrompelen, doch Utrecht ver- dedigt zich goed en voorkomt doelpunten. Dan maakt de Utrechtsche voorhoede listig nebruik van een misverstand in de achter- t

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7