IlkmaarscliG Courant. He Oljmpisehe Spelen. Het pheiinzinnige Genootschap. FEPILLETON. Ho. 181 1928 Honderd derti^sfe Jaargang. Donderdag1 2 Augustus. Radio-hoekje Vrijdag 3 Augustus. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.Lunch- niuziek door het Trio Gourtel. 5.307.15 Vooravondconcert door het Omroep-orkest under leiding van Nico Treep. Jo de la Rie Hemerik, piano. 7.15—7.45 Boekbespreking door Johan Koning, Hoofdred, „Hollandsche Revue." 8.10.Concert door de Stadmu- ziek der Kon. Ned1. Marine. Kapelmeester L, H. F. Leistikov. In de pauze gramofoonmu ziek. 10.30 Persberichten. Hidzen, 340-9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.30 Lunchmuziek door het Trio BWinkels". 4.5.Gramofoonmuziek. 5. 6.15 Concert. I. MulderNelser, als mezzo. Mej. L. van Mourik, piano. J. H. E. Wittpen, fluit. 6.156.45 Concert. I. Mulder—Belser, alt mezzo. Mej. L. van Mourik, piano. 7. 7.30 K. R. O. Gramofoonmuziek. 7.35 V. P. R. 0. Concert. Suite, Bach. A. Sluyter, viool. G. Enderle, piano. 8.— Lezing: Ds. L. B. Houtgast: Vrijz. Prot. Zomerwerk. 8.40 So- apte op. 30 no. 1, Beethoven, viool en «iano. 9.Cursus. M. BeversiluisModerne Dichtkunst (2): Van aangezicht tot aange zicht. 9.40 Kol Nidrei, Bruch, viool en piano. 9.50 Declamatie door Mar tien Bever- sluis. Davetitry, 1600 ~M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten. 12.50 Or- gelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Tuinpraatje. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuws- berichten. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziek- critiek. 7,35 Scarlatti's pianosonaten. 7.45 Muziek. 7.50 Symphonieconcert. L. Radisse, cello. Symphonie-orkest. 9.20 Nieuwsberich- ten. 9.35 Lezing: The land of ice and fire. 9.50 Nieuwsberiehten, 9.55 Concert. De mili- taire-kapel. W. Ajelllo, sopraan. S. Bennett, humorist. 11.05 Verrassing 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Concert. Or kest en solisten. 8.50—11 20 Symphoniecon cert. Het versterkte orkest van „Radio-Paris" en soli. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mecha- nische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.20—7 15 Concert voor viool en piano. 8.35 Concert door de ver. van voormalige mili- taire muzikanten. K. Hanschal, piston. Daar- na tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 3.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestcon cert. 6.20—10.20 Lezingen. (Geen concer- ten). Hamburg, 395 M. 4.35 Aria's van Han del, voor sopraan met pianobegeleiding. 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Snieder Norig", comedie in 3 acten van Schurek. Daarna tot 11.20 Cabaret. Brussel, 509 M. 3.20 Galaconcert in de Kursaal Ostende. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Dansmuziek. 6.35 Vlaamsche literatuur. I 6 55 Orkestconcert. 8.3510.35 Vlaamsche I radio-avond. Orkest en solisten. HET ATHLETIEKTOURNOOI. (Vierde dag). Het Olympische weer schijnt ditmaal uit te blijven: In plants van stralenden zonneschijn toont de hemel lage loodgrijze wolken. Ge- ki'kkig tempert de regen tegen twee uur. Als de wedstrijden beginnen is het ongeveer droog, doch de atmosfeer is vochtig en de lucht verzadigd van waterdamp. Wij vreezen, dat een en ander de prestaties van heden niet zal bevorderen maar mis- {chien, dat de scherpe concurrence dezen tegenslag compenseert. Terwijl in den rechterhoek van het veld iie polsstokhoogspringers zich gereed maken voor hun „verheven" sport, verzamelen de beste 200 M. loopers zich voor de halve be- slissing. 200 M. hardloopen. Wereldrecord R A. Locke (Amerika), 20,6 sec. Het publiek leeft op enthousiaste wijze mee als het startschot knalt. Gedurende den geheelen loop juichen de ongeveer veertien duizend toeschouwers, die ondanks den regen het Olympisch Stadion vullen. Er zijn twee demi-finales. De beste drie van elke demi-finale worden geplaatst. Uitslag". Eerste serie: (5 deelnemers). 1. Williams (Canada) 22 sec.; 2. W. Range- ley (Engeland); 3. J. Schuller (Duitschland); I Paddock (Amerika); 5. Gomez Gaza (Mexico). De snelle Zuid-Afrikaan W. B. Legg gaf Wegens een spierblessure halverwege op. Tweede demi-finale: (6 deelnemers). 1 H. Kornig (Duitschland), 21,8 sec.; 2. Y. Scholz (Amerika); 3. J. Fitzpatrick (Canada). Finale. Aan den start verschijnen: J. Schuller (Duitschland); W. Rangeley (Engeland); Williams (Canada); Y. Scholz (Amerika); J. Fitzpatrick (Canada); H. Kor nig (Duitschland). Uitslag. 1. Williams (Canada), 21,8 sec.; 2. Range- ley (Engeland); 3. Scholz (Amerika); 4. Kornig (Duitschland); 5. Fitzpatrick (Cana da); 6. Schuller (Duitschland). Een unicum der laatste jaren: de 100 M. winnaar wordt tevens Olympisch kampioen op de 200 M en dat op zoo fraaie manier, dat men ruiterlijk kan zeggen: de beste man teeft gewonnen! Een oogenblik scheen het of de Duitscher Kornig bet zou halen, maar de eindspurt van den Canadees was zoo grootsch, dat er geen loopen tegen was. Het gejuich van alle toeschouwers, onverschillig van welke nationaliteit, toonde aan hoezeer alien deze superieure overwinning gewaar- deerd hebben. Bij de 200 meter zijn de Amerikaan Scholz en de Duitscher Kornig beiden als derde aan- bmende gegratifieerd, een zeldzaam gebeu- ren bij een Olympisch tournooi! Beide vlaggen zijn dan ook in top gegaan! Naar het Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. 34) „Ik maak er uit op, dat mijn theorie juist is", antwoordde de detective. „Ik ben nu in- derdaad zoo zeker als iemand zijn kan van iets, dat niet volstrekt te bewijzen is, dat ik Veet, hoe de zaak werd uitgevoerd. Zij had niet uitgevoerd kunnen worden zonder onzen praohtigen post- en telegraafdienst tusschen Parijs en Londen. De man, die dit in Parijs ®ed, zond een namaak-pakje dit pre- ties ingepakt als dat van u, precies geadres- seerd als dat van u. Op het buitenste papier ®tte bij een geheim teeken dat is het, dat hjna onmerkbare kruis in den linker boven- noek. Toen zeide hij per telefoon aan een bondgenoot in Londen, wat hij gedaan had, 'n gaf hem of haar zekere instructies. De bondgenoot ging onmiddellijk naar uw hotel te Londen, bleef daar, stelde zich op de hoogte van de postregeling, en den volgenden mor- gen zag hij het pakje dat u gezonden had, in tot en raa'kte het andere niet aan. Ik ben er zeker van, mijnheer Trickett, dat het zoo ge daan werd." Packe knikte met het boofd ale teeken van 800 M. hardloopen voor dames. Wereldrecord mej. Batschauer (Duitsch land) 2 min 23,8 sec.; Nederlandsch record: mej. A. v. Noort, Leiden, 2 min. 46,2 sec.; Drie series; de beste drie van elke serie ko- men in de finale. Eerste s e r i e zes deelneemsters. 1. Mej. M. Dollinge (Duitschland), 2 min. 22.4 sec.; 2. mej. I K. Gentzel (Zweden); 3. mej. F. Rosenfeld (Canada); 4. mej A. J. Mai Ion (Nederland); 5. mej. E. Oest- reich (Duitschland). De gemaakte tijd is een nieuwe wereldrecordtijd. M ej. M a 11 on (Gouda) verdedigt in deze race de kleuren van Nederland. Het is een prettig sportief figuurtje, dat daar, oogen- schijnlijk gansch niet nerveus, in haar fleu- rige oranjebroek aan den start staat. Zij heeft van haar zes mededingsters de bui- tenbaan, loopt na 200 M. op de derde plaats, wordt gepasseerd door de Zweedsche Gent zel en vervolgens ook door een tweetal Duitsche en Canadeesche dametjes Zij is dan op de laatste plaats. Ondertusschen heeft de Duitsche mej. Dollinge een felle spurt ingezet, op den voet gevolgd door mej. Gentzel. Als de Amerikaansche mej. D. Boeckmar uitvalt, spurt mej. Mallon voorbij de Duit sche mej. Oestreich en eindigt als goede vierde. Tweedeserie: tien deelneemsters. Uitslag 1. Mej. L. Radke (Duitschland), 2 min. 26 sec.; 2. mej K. Hitomi (Japan); 3. mej. G. Kilosowna (Polen). Mej. A. van Noort uit Leiden heeft het in deze serie moeilijker dan mej. A. J. Mallon, want zij heeft een serie met tien inplaats van zes deelneemsters. Na een val- sche start vertrekt het tiental. Mej. van Noort loopt direct op de laatste plaats, raakt achter, spurt weer wat bij, blijft achter en eindigt als laatste. Inmiddels heeft de Duitsche mej. Radke een pracht-spurt ingezet, en wint onbedreigd; de populaire Japansche Hitomi is goede tweede. Derdeserie: (Negen deelneemsters). Uitslag: 1. Mej. J. Thompson (Canada), 2 min. 23,2 sec2. mej. F. Mc. Donald (Amerika); 3. mej. E. Wewer (Duitschland). (De gemaakte tijd is binnen wereld-record- tijd). Mej. W. M. C. Duchateau (Nederland) be- landt direct op de negende plaats, waar zij vredig blijft en eindigt 110 M. hordenloop finale. Wereldrecord: Weightmann-Smith (Zuid- Afrika), 14,6 sec. Olympisch record dezelfde. Nederlandsch record: Oscar van Rappard 15.5 sec. Zes deelnemers aan de finale: Gaby zorgt voor den valschen start. De tweede start is goed. Tot de laatste horden is het peleton vlak bijeen; 3an schiet Atkinson naar voren. De Amerikaan Anderson zit hem vlak op de hielen en zij gaan vrijwel naast elkaar door de finish. Atkinson, die de aardige geste had om even voor den start al zijn mededingers de hand te drukken, werd ook na den kamp de hand gedrukt, maar nu door zijn eerlijk ge- slagen rivalen en zijn verheugde landge- nooten. De verrassing was wel, dat zijn landge- noot Weightman-Smith, die den vorigen dag het wereldrecord op 14,6 sec. gebracht had, thans slechts vijfde werd. Uitslag: 1. S Atkinson (Zuid-Afrika), 14,8 sec.; 2. J. Anderson (Amerika); 3. J. Collier (Ame rika); 4. L. Dye (Amerika); 5. Weightman Smith (Zuid-Afrika); 6. F. R. Gaby (Enge land). Oranje-blanje-bleu naar boven! Bij de ceremonie protocolaire na het hor- denloopen stijgt langzaam de oude Prinsen- slag in de middelste mast ter eere van At kinson's zege: het oranje-blanje-bleu der Zuid-Afrikanen met in het midden een Britsch embleem Twee Amerikaansche vlaggen wapperen terzijde. Polsstokhoogspringen. Wereldrecord: S. Carr (Amerika) 4.26 M. Olympische record: H. S. Babcock (Ame rika) 3.95 M. Nederlandsch record: De Key- ser 3.59 H M. Het polsstokspringen geschiedt in twee bakken en biedt aanvankelijk niet veel inte- ressants, daar de deelnemers „slechts" 3.66 M. behoeven te springen om zich in de finale, te plaatsen. De Amerikaansche cracks wippen kalmpjes over deze hoogte, die boven Nederlandsch re cord is, heen zonder zich te verwaardigen hun oefenbroek en trui uit te doen. (Geen der beide Nederlandsche A. van der Zee en F. J. Pasma bereiken deze hoogte). In de finale polsstokhoogspringen plaatsen zich vier Amerikanen, verder 1 Ja- panner, 1 Hongaar, 1 Zweed, 1 Duitscher en 1 Canadees, in totaal dus negen deelnemers. Finale. De finale wordt gehouden in den hoek bij de Zuidelijke tribune en Marathon-tribune. De lat gaat steeds hooger. Carr en Droege- muller onderscheiden zich door hun fraaien stijl; op 4.05 M. halen ze het nog gemakke- lijic. Ook de Canadees Packard springt fraai. Nieuw Olympisch record. Om den eersten en tweeden prijs polsstok hoogspringen gaat het tusschen de Amerika nen Droegemuller en Carr, die beiden 4 10 Meter halen, daarmee het Olympisch record van Babcock 3.95 Meter ver verbeterend. De lat komt dan op 4.20 M. Op 4.20 Meter springt Droegemuller af. Carr komt er over heen en is dus Olympisch kampioen. Carr probeert nog met een lathoogte van 4.32 Meter het wereldrecord, dat op zijn naam staat te verbeteren, doch hierin faalt hij. Uitslag 1. S. Carr (Amerika) 4.20 M. 2. W. Droegemuller (Amerika) 4.10 M. 3. C. Mc. Ginnes (Amerika) 3.95 M. 4. V. Packard (Canada) 3.95 M. 5. L. Barnes (Amerika) 3.95 M. 6. Y. Nakazawa (Japan) 3.90 M. Een drievoudige overwinning voor Ame- rikaa. De bezetting der 4e, 5e en 6e plaats vergde een eindelooze springerij die tot over zessen duurde. 1500 Meter hardloopen heeren Wereldrecord: Dr. O. Pelzer (Duitschland) 3 min. 51 sec. Olympischrecord: P. Nurmi (Fin- lnand) 3 min. 53.6 sec. Nederlandsch record A. Zeegers 4 min 10.6 sec. Zes series; de beste twee van elke serie komen in de finale. Eerste serie, zeven deelnemers. Uits lag: 1. F. W. Wichmann (Duitschland) 4 min. 3 sec. 2. A. Kittel (Tschecho Slowakije). De Nederlander Ouus Zeegers heeft zich tot de laatste 200 Meter prachtig gehouden toen gaf hij feitelijk op, hoewel hij uitliep. Zeegers protesteerde bij de jury wegens /tin- deren, doch te vergeefs. Tweede serie, tien deelnemers. Uitsl a g t 1. H. Bocher (Duitschland) 3 m. 50.6 sec 2. W. M. Whyte (Australie). De Nederlander E. Du Hen werd laatste! Lloyd Hahn, de veel geprezen Amerikaan, gaf 50 M. voor het and op. De Fin A. Kinnunen, die den wedstrijd reeds gewonnen scheen te hebben, voelde aan den lijve, dat de laatste loodjes het zwaarst Maar Jimmie gaf teekenen van alles be- balve tevreden te zijn. „Zeg me eens", zei hij ernstig, zich tot Schmidt wendend. „Waarom was het eigen- lijk noodig een namaak-pakje te zenden? Waarom werd het gezonden?" Schmidt boog zidh voorover, op de tafel tiikkend. „Het werd gezonden, mijnheer", antwoord de hij met nadruk, „om u te waarschuwen. Te waarschuwen, dat u ontdekt was. U te waarschuwen voor ur gevaar!" HOOFDSTUK XVITI. Het post-register. De nadrukkelijke verklaring van den detec tive werd door een oogenblik van stilte ge volgd, die eindelij'k verbroken werd door Packe, die, met een algemtene blik in het rond, die bijzondere aandacht van zijn metge- zellen scheen in te roepen. „Vindt ge niet," zei hij, „dat dit alles ons terug voert tot de wcrkelijke vraag tot wel'ker bespreking wij;, meenen ik, samen gekomen zijn? Die vraag schijnt mij deze te zijn: Wat moet er gedaan worden?" Scraye keek Schmidt aan. „Gelooft u werkelijk, dat het gevaarlijk is voor de persoonlijke veiligheid van mijnheer Trickett kortom, voor mijn leven als hij voortgaat met zijn nasporipgen in deze vroeg hij. wegen, vooral bij een 1500 M. Derde serie: negen deelnemers Uitslag 1. E. Purje (Finland) 4 min. 0.8 sec 2. J. Ladoumegue (Frankrijk). De Nederlander Jan Zeegers eindigde als zevende met ongeveer 200 Meter achterstand. Het loopen van den Fin Purje, den ver- moedelijken opvolger van Nurmi, was impo- neerend. Vierde serie: zeven deelnemers. Uitslag 1. R. Conger (Amerika) 4 min. 2.6 sec. 2. P. Keller (Frankrijk). De groote verrassing was hier dat de snel le Zweed E. Wide derde werd en dus uitge- schakeld. O. Peltzer eindigde als vijfde. Zijn glorie schijnt thans wel voor goed voorbij Zesde serie, acht deelnemers. Uitslag 1. C. Ellis (Engeland) 4 min. 1,8 sec. 2. H. H. Krause (Duitschland) De Haarlemmer B. Effern eindigde als zesde, den Pool E. Forijs achter zich latende. De Britsch Indier G. Singh gaf op. Discuswerpen heeren. Wereldrecord: C. B. Houser (Amerika) 48.20 M. Olympisch record: E. Houser (Amerika) 46.15 M. Nederlandsch record: Bakker 40.78 M. De discuswerpers nemen het middenveld in beslag: hier bevinden zich ook eenige Neder- landers bij, te weten J. Postma, Amsterdam, G. Eijsker, Haarlem en A. Nollen, Eindho ven, die in dit illustre gezelschap geen schijn van kans maken. Postma en Eijsker sneuvel- den reeds spoedig. De Fin A. L. Kivi is de eerste, die de 45 M. grens overschrijdt. De sterkste Amerikanen bevinden zich echter in de laatste serie, zoodat dit begin nog niet veel zegt. Het werpen van den wereldrecord- houder Houser wekt luiden bijval. Finale: 1. C. Houser (Amerika) 47.32 M. 2. J. Corson (Finland) 47.10 M. 4. H. Stenerud (Noorwegen) 45.80 M. 5. J. Anderson (Amerika) 44.37. 6. E. Kenntna (Finland) 44.17. C. Houser heeft hiermede zijn Olympisch record verbeterd. 3000 M. hindernisloop. Olympisch record: V. Ritola (Finland) 9 min. 33,6 sec. De wedstrijd bestaat uit zeven ronden, elke ronde bevat vijf hindernissen, te weten van hekken van 91,4 c.M. hoogte en een heg, waarachter een sloot, die 3.66 M. breed en lang is en 76 c.M. diep aan de zijde van het hek. De sloot loopt schuin op in tegenoverge- stelde richting. De deelnemers moeten alle hindernissen nemen en over het water sprin gen of er door waden. Er zijn drie series, de beste drie van elke serie worden in de fi nale geplaatst. Men heeft een deel van de baan buiten de loopbaan aangelegd en daar de sloot gegra- ven, vlak voor de wielerbaan. Vooral bij dit punt hebben zich de pers- fotografen en de filmoperateurs opgesteld want de athleten, die straks bet water hoog op zullen doen spatten, bieden stof voor me nig interessant foto-tafereeltje. Eerste serie: acht deelnemers. Uitslag: 1. V. Ritola (Finland) 9 min. 46,6 sec. 2. M. Dalton (Amerika). 3. N. Eklof (Zweden). De fameuse Fin Ritola is wel de athleet, die in deze serie de meeste belangstelling trekt. Hij begint spoedig met een achterstand van 100 Meter, loopt dan geleidelijk in, ver- speelt plaats bij de hindernissen doch haalt dien achtergrond geregeld in op de rechte ein- den. 800 Meter voor het eind passeert hij den leider van het peleton, den Amerikaan Dal ton. Tot groote hilariteit der toeschouwers raakt Ritola bij de sloot echter weer twee, doch op het rechte eind passeert hij Dalton opnieuw, Dan loopt hij zooveel uit, dat Dal ton hem niet meer bereiken kan. Onbedreigd wint Ritola met 60 Meter voorsprong. Tweede serie: zeven deelnemers. Uitslag 1. P. L. Nurmi (Finland) 9 min. 58,8 sec. 2. Duquesne (Frankrijk). 3. C. Spencer (Amerika). De hilariteit begint reeds als Nureni op zijn hoofd in de sloot valt. Druipnat spurt hij verder en hij springt vervolgens een hin- dernis omver. Ook bit de volgende ronde blijkt de sloot Nurmi s fort niet- Hij raakt ten achter, maar zijn phenonle- nale looptalenten doen hem op de rechte ein- den gemakkelijk ophalen. Na twee ronden is hij van de laatste op de derde plaats beland. Nog een ronde verder loopt hij aan den kop, doch bij de sloot raakt hij weer achterop, heel even maar, want op het rechte eind rent hij weer naar voren, doch kijkt voortdurend schichtig naar de hem volgende ahtleten. Nurmi voelt zich merkbaar onveilig en hij „Ja, mylord," antwoordde Schmidt „Dat geloof ik zeker. Laat ik alles verklaren. Deze bijzondere diefstallen zijn, buiten twij fel, het werk van een bende, een syndicaat, zooals ik reeds gezegd heb, van hooggeplaat- ste, invloedrijike personen. Door puur toeval is mijnheer Trickett gestruikeld over wij- kun nen zeggen, hun geheim-, want wij1 weten niet, wat bun geheim is over, laat ons zeggen, een van de bijzondere werkzaamheden van hun plan. Zij hebben zeer handig zijn daar- opvolgende handeling bedorven, door het kruis, het boek, de ketting terug te nemen. Nu waarschuwen zij hem hen niet te volgen. Zij waarschuwen; hem door een adVertentie in uw blad „The Times" en door hem te laten zien, hoe gemakkelijk ziji hem inzake de pakjes om den tuin konden leiden. Kortom zij zeggen, houd je buiten onze zaken, of het zal des te slimmer voor je zijn. Wij1 moeten bedenken, heeren, dat zij; niet tegen moord op gezien hebben." Scraye keek Jimmie aan. Jimmie's oogen waren op de zoldering gericht en hij floot zadhtjes, en Schraye wendde rich weer tot den detective. „Wat raadt u dus?" vroeg hij Schmidt's uitdrukking van gezicht werd eras tiger dan ooit. Het was duidelijk, dat dit voor hem een zaak van groot gewidht was. „Ik raad1," zei hij langzaam en nadenkend, „dat mijnheer Trickett zijn gewonen gang zal gaan, en deze zaak zal laten rusten. Ik raad.dat, yopr het oogenblik, ..het aan de Lon-t OLYMPISCHE KRABBEL De natte Nurmi. De steeple-chase: hindernissen als hekken, heggen en slooten. Die sloot: zoo'n echte, doodgewone Hollandsche sloot met een halve meter water Nurmi loopt, z'n prachtig, veerend li- chaam zweeft over de baan. Dan komt de sloot, de beruchte, lekker verscholen achter een haagDe Fin springttegelijk met een Franschman, enbeiden duikelen ze in het grauwe water. Als poedels, druiperig, baggeren en waden z-e door het vocht om even later in hun thans groezelig geworden plunje hun snelloop te vervolgen Nurmi, de groote athleet, die door de oude Grieken als een heilige, een afgod ver- eard zou zijn geworden, diezelfde Nurmi loopt als een clown, slechts tot vermakelijk- heid der toeschouwers Het lijkt he ill- genschennis! En als een van mijn collega's de opmer- king maakt, „dat het jammer is, dat die sloot heelemaal aan de overzijde ligt", wend ik me af. Arme Nurmi! Van pracht-athleet gedegra- deerd tot gewoon paljas <XXXXXX>00<Xx5x>0<>0<0000<XX>00<X>0^ schijnt moe van de hindernissen te worden. De Franschman Duquesne, die zich voortref- felijk heeft gehouden, bleef tot den laatsten meter als een schaduw aan Nurmi hangen en loopt beleefd een halven meter achter den beroemden Fin door de finish, hoewel hij Nurmi gemakkelijk had kunnen passeeren. Hij heeft stellig in de finale kans op een der voorste plaatsen. Derde serie: zeven deelnemers. Uitslag: 1. T. A. Loukola (Finland) 9 min. 37,6 set 2. O. Andersen (Finland). ,j 3. H. Dartignes (Frankrijk). Loukola neemt dadelijk den kop en wint onbedreigd, zijn landgenoot loopt tegen het einde goed in. d NIEUW NEDERLANDSCH RECORD KOGELSLINGEREN. s Kamerbeek brengt het record bp 47.52 M. Niet alleen de verspringer de Boer heeft een nieuw Nederlandsch record op zijn naam febracht. Ook twee onzer meiskes hebben et record om zeep gebracht. De derde goe de prestatie is van den sterken Eindhoven-.; schen ahtleet Kamerbeek, die bij het kogel- slingeren den afstand van 47.52 Meter wist' te bereiken. Daar het oude record fen name van Kamerbeek staat met 44.27 Meter, is ook hier een zeer mooie recordverbetering te vermelden. De athletiek in Nederland is nog wel niet op internationale hoogte, maar, vooral met werpen en springen, valt voort durend verblijdende vooruitgang te bespeu- ren. DE MODERNE VIJFKAMP. Zwemmen De 37 deelnemers aan den modernen vijf- kamp behooren tot de Olympische Athleten, van wier prestaties het groote publiek hoe- genaamd niets merkt. Dinsdag waren ze in schietkamp op de schietbaan Zeeburg, waar nooit 'n sterveling komt en Woensdag was het hun beurt om te gaan zwemmen in het voor ieder afgesloten zwemstadion. Het programma voor gisteren vermeld- de: Zwemmen van 10 tot 4 uur, maar de sa- menstellers hadden geen rekening gehouden met het feit, dat de 37 deelnemers niets an- ders te doen hadden dan 'n baantje van 300 Meter te trekken, waarbij men in series te werk ging. Het gevolg was, dat we om half twaalf al weer op straat stonden De vijftien bestgeplaatsten in het 300 M. zwemmen waren: Min. sec. 1. Pagnini (Italie) 4. 37.6 2. Thofelt (Zweden) 5. 02.4 3. Lampola (Finland) 5. 11.4 4. Newman (Amerika) 5. 16.2 5. Lindman (Zweden) 5. 19.4 6. Patrillo (Italie) 5. 20.4 7. Torquand Young (Engeland) 5. 23.6 8. Holter (Duitschland) 5. 30 9. Kahl (Duitschland) 5. 34 4 10. V a n R ij n (Holland) 5. 37.2 11. Berg (Zweden) 5. 39 2 12. Zselestowski (Polen) 5. 39.6 13. P a s m a (Holland) 5. 43 14. Ete le Court (Belgie) 5. 46.4 15. Hax (Duitschland) 5. 50.8 De Italiaan Pagnini maakte verreweg den snelsten tijd, een halve minuut voorsprong op numimer twee, de Hollanders van Rhijn en Pasma plaatsten zich eveneens behoor- lijk, bij luit. Tonnet bleek het zwemmen niet zijn sterkste punt te zijn. Na den tweeden dag heeft in dezen vijf- kamp, waarbij volgens puntentelling naar de bereikte plaats op elk nummer te werk densche politic wordt overgelaten, hun naspo- ringen voort te zetten in de zaak van de South Molton Street, en dat wij, in Parijs, onze eigen wijze van onderzoek vervolgen in de geheimzinnige zaak, waarmede wij op zulk een zonderlinge manier bekend zijn geraa-kt. Ik kan instaan voor de geheimhouding en grondigheid van onze m£7ioden; ik twijfel er niet aan, dat de methoden ,van onze Londen- sche collega's even goed zullen blijken te zijn. En ik geloof, dat wij- met elkander het geheim zullen uitvinden, dat er nu zoo bijzonder ge- heimzinnig uitziet." „U vindt dat de beste manier?" vroeg Packe. „Ik vind, dat het veel beter is op deze ma nier te werk te gaan, mijnheer, dan dat mijn heer Trickett plotseling zou merken of liever, dat anderen zouden merken, dat hij het slaehtoffer van een mes or revolver was ge worden," antwoordde de detective. Het is dui delijk tenminste voor mij dat deze lieden voor niets, niets staan." ,,U denfct dus, dat deze bende of syndicaat plan heeft, haar operaties voort te zetten?" vroeg Scraye. Ja bet spel is te voordeelig om het op te geven," antwoordde Schmidt. „Er zal waar- schijnlijk een tijdperk van ruat in de handelin- gen intreden, na deze episode, maar later zal er weer handelend opgetreden worden Nu kan zij geen openbaarheid velen. Zij ver- langt" hier wendde Schmidt zich met een half sDotzieken glimlach tot Jimmie „ik herhaal, zij verlangt zeer ernstig, dat mijn. heer Trickett niet trachten zal verder door fe dringen in haar daden." Scraye stond van de tafel op. 5,Ik geloof, dat het goed is, wat mijnheer Schmidt zegt," zeide hij. „Het is het beste, dat laten. Wij zullen zien wat daarvan komt." „Er zal iets komen van den moord op die wij een tijdlang de zaken aan de politie over- vrouw," zei Packe. „Er moet iets van komen. Men kan geen mensdhen zoo koelbloedig vermoorden, zonder Jimgiie hield plotseling op met flniten en stond in eens van zijn stoel op. „Zoo?" zei hij. „Dit is dus alles? Dat is het wat ge het beste vindt? We moeten de za ken op haar beloop laten, he? Je zult dus naar Parijs teruggaan, Schmidt, en daar je werk doen, en de Londensche politie doet op eigen gelegenheid het hare? Zoo moet ik het begrijpen, nietwaar? Ik wil het alleen maar duidelijk hebben." „Het schijnt het verstandigste," zei Scraye „Laten wij afwachten. Er zullen wel afwik- kelingen komen. Laten wij wachten en op: letten. Een of ander toeval kan op eens die lieden in onze macht brengen. Ik zal alles wat ik weet, geheim houden, en ik sta borg voor mijn mede-slachtoffers. Zij weten niet, wat ik nu weet. Ik zal hun niets zeggen. Wij zullen wachten en, zooals u zeide, opletten. Ik ben er zeker van, dat dit het beste is." (Worth veryolgd). f r- -

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5