DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Het getieimzinnige Cenootschap. III i ■I Dagelijksch ovepzicht.1 Buitenland FEU1LLETON. Binnenianril J No. 184 Dif nnmrner beslaal uit 2 bladert Honaeradertigsve Jaargang 1928 Oeze Couranf word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesidagen, nilgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 nr~nden voor Alkmaar /2.-», franco door het geheele Rijk /2J0. Afzonderlijke en bewysnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N. V. Boek* en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER Z00N» Voordam C9. MAIDA« Directeur: Q. H, KRAK. Telef.nr. Adminisfratie 3. Telefoonur. Redacfie 33. Postgiro 37 860. Hoofdredacteurj Tj. N. ADEMA. taMBSJtmw ixfcMIMVStUflK DUITSCH-FRANSCHE TOENADERING? Het bezoek van Herriot aan de ,J>rssa" in Keulen. „Prachtige" redevoeringen, die vele beloften in- houden. De Fraasche minister van onderwijs, de beer Herriot heeft de vorige week een bezoek gebracht aan de Pressa te Keulen, en daarbij zijn van weerskanten verschillende redevoe ringen gehouden „prachtige redevoerin gen" inderdaad, zooals senator Berenger zou zeggen, maar toch uitingen, die wel even de sandacht verdienen. Daar was in de eerste plaats burgemeester Adenaser, die in een tamelijk lange rede Her riot welkom in Keulen toeroep. De burgemeester wees op het vreeselijk verleden, dat de wereld heeft doorgemaakt en fcetoogde, dat de toekomst beter kan en moet worden, als maar alle goedgezinde lieden, ongevoelig voor spot en hoon, de handen in een slaan, in de vaste overtuiging, dat de idee van vrede en verzoening moet zegevieren, ,wil men althans voorkomen, dat de Europa ten onder gaat. Velen in Duitschland, zeide de burgemees ter, en daartoe behoorde ook ik, hebben lan- gen tijd sceptisch gestaan tegenover de mee- ning, dat het zou kunnen komen tot een ver- eeniging van alle volken, tot een uit den weg ruimen van alien strijd. Maar wij hebben ons laten overtuigen en niettegenstaande vele te- leurstellingen, gelooft thans de groote meer- derheid van het Duitsche volk, dat dit de weg is, en wel de eenige weg is tot welvaart van alle volken en dus van het eigen volk. Met nadruk verzekerde dr. Adenauer den aanwezigen Franschen vast overtuigd te zijn, dat vereweg het grootste deel van het Duit sche en het Fransche volk vredelievend, eer- lijk en betrouwbaar is. „Welnu dan, het zou een voorbeeldelooze tragedie en een nameloos ongeluk voor onze volken, voor Europa en de ijienschheid zijn, wanneer deze beide volken, die in vele opzichten elkaars gelijken zijn, m andere opzichten elkaar voortreffelijk aan- yullendie op wetenschappelijk gebied geen concurrenten behoeven te zijn, wanneer deze volken de brug niet konden vinden, waarover zij tot elkaar kunnen komen. Laten wij elkaar leeren kennen, laten wij elkaar vertrouwen. Dat is de weg naar den vrede met naar een vrede, welke berust op wapenen en verde- diging, en die derhalve nooit zeker is, maar naar een vrede, die berust op waarheid en eerlijkheid en gemeenschap van belangen. Frankrijk kan het hart van Duitschland ver overen, moge het die gelegenheid benutten. Minister Herriot constateerde o.a., dat de volken den vrede willen. Wat de verhouding tusschen de beide landen betreft, merkte Her riot op, dat hij steeds een voorstander was van vrede en van de goede verstandhouding tusschen Duitschland en Frankrijk, die beiden op cultureel gebied zooveel tot stand hebben gebracht, die elkaar aanvullen en wier sa- menwerking van zoo groot belang is voor de volkenverzoening. Ook dr. Kiilz, de „rijkscommissarisvan de Pressa, betoogde, dat Europa pacifistisch moet zijn en dat er geen enkele reden is, waarom de volken van Frankrijk en Duitschland voortaan niet zoover kunnen samenwerken ter verwezenlijking van den duurzamen vrede, van het „Vrede op aarde. Dr. Kiilz herinnerde daarbij aan de woorden van Briand bij gelegenheid van Duitschlands toetreden tot den Volkenbond: „De tijd van kanonnen en mitrailleuses moet voorbij zijn. Onze beide groote volken hebben op de slagvelden zooveel lauweren gewon- nen, dat de toekomst hen slechts moge zien in wedijver voor de groote ideale doeleinden der menschheid." Zooals gezegd, prachtige redevoeringen met veel belofte, veel idealen. En al is het dan ook dadelijk nog niet zoover, dat de haat. tusschen Duitschers en Franschen verandert in vriendschap, toch is er een toenadering te bespeuren. Dat stemt tot tevredenheid; dat geeft hoop voor de toekomst! DUITSCHLAND. WEER EEN RAKET-WAGEN ONTPLOFT EN VERNIELD. Geen slactiioffers. Zaterdag is op de ongebruikte spoorbaan Burgwedel-Celle een nieuwe proeftocht met een Opel-raketwagen gedaan. Nadat de wa- gen ongeveer 200 M. had afgelegd volgde een ontploffing, waardoor de wagen 15 M. in de lucht geslingerd en volslagen vernield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een proef met een andere raketwagen, welke hierop zou volgen, werd verboden en voor onbepaalden tijd uitgesteld. Naar de meening van de constructeurs is de ontploffing ontstaan, doordien een der vuurpijlen zich naar binnen ontlaadde. FATALE RAND TE WEHLAU. Twee dooden en vier zwaar ge- wonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Wehlau in Oost-Pruisen brand uitgebro- ken in een huis met twee verdiepingen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat een 23-jarig meisje en een driejarig kind in bed verbrandden. Drie andere personen, die reeds ernstigee brandwonden hadden opgeloopen, sprongen uit het raatn en werden inwendig zwaar gekneusd naar het ziekenhuis ver- voerd. Een klein kind, dat uit de tweede verdieping naar beneden werd gewor pen, werd ook zwaar gewond. De oorzaak van den brand is niet bekend. GEVAARLIJKE RUS GEARRESTEERD. Te Friedland aan de Pommersche grens heeft de politie volgens een bericht van de Logal Anzeiger, een Rus gearresteerd, die een aantal doozen met meer dan 500 dynamiet patronen bij zich had, over welker bestem ming en toekomst hij elke inlichting veiger de. De Rus is naar de gevangenis te Fried land overgebracht. COMMUNISTEN VEROORDEELD. Bij een betooging van roode fronters (com- munisten) te Templiin bij Berlijn hebben de betoogers op 29 April zes leerlingen van een boschbouwschool zoo afgeranseld, dat ze thans de gevolgen der mishandelingen nog niet te beven zijn. De raddrraiers zijn ontkomen en slechts tien medeplichtigen gevat, toen zij de school binnendrongen. Deze tien hebben te Preu- niau terecht gestaan. Zeven er van zijn tot gevangenisstraffen veroordeeld wegens hujs- vredebreuk en drie zijn vrijgesproken. ARBEIDSONGEVAL Twee slachtoffers. Bij een botsing tusschen twee kranen van de finna Hein-Lehrmann Co. uit Reinicken- dorf zijn Zateradochten twee arbeiders zoo ernstig gewond, dat zij kort daarna zijn bezweken. Het ongeluk is uit onvoorzichtig- heid bij de bediening der machines ontstaaan, Het personeel van de firma legde dadelijk den arbeid neer en zal volgens mededeelin- gen van de directie, heden het werk hervat- ten. EEN HARDNEKKIGE UITREKER. Er is blijkbaar een wedstrijd ontbrand tus schen de gevangenisautoriteiiten en den be- ruchten brandkasten„kraker" Uehrhoff. Na reeds in vroeger jaren herhaaldelijk uit ge- vangenissen te zijn ontsnapt, vestigde Nehr- hoff eenige weken geleden weer de aandacht op zijn faits en gestes door een uiterst ge- waagde en brutale ontsnapping in vereeni- ging met een bekenden Berlijnschen inbreker, Firsch, uiit het tuchthuis te Sonnenberg. Zijn vrijheid duurde echter niet lang, want hij werd opgevangen en naar de gevangenis Naar het Engelsch van J. S Fletcher door Mej. A. T, 37) Jimmie maakte zich een voorstelling yan dat kamertje. Het lag zeer gemakkelijK voor een doel, dat hij zich nu dacht. Hcl bureau van het hotel was juist binnen de tweede hall, de kamer, waar de brieven gelegd werden, was er vlak naast. Maar er was geen raam, dat uit het bureau in die kamer zag, ook niet van de hall uit; ze werd door een bovenraam verlicht, daar ze later bijgebouwd was. Het zou dus gemakkelijk zijn, voor ieder- een, die de kamer binnenkwam, als er nie- mand in was, het eene pakket met het andere te verwisselen of om brieven te stelen heel gemakkelijk te doen. Ja zeker, hij begon nu te zien, hoe zoo iets gedaan kon worden, gedaan was behalve op een punt. Hoe had de agent dien hij vermoedde in het hotel overnacht te hebben het na- lgaait-pdkket in zijn beat g^krpgee.?, Hgt in Lauban gebracht. Maar ook het „hotel" te Lauban scheen Nehrhoff niet naar zin te zijn, althans in den vroegen morgenstond verliet hij zijn eel, slechts in een hemd ge- kleed, en wandelde hij het akkerland op, op zoek naar een passende kleeding. Al spoedig vond hij die in de plunje van een vogelver- schrikker, die tot taak had de vogelen des velds van den opkomenden oogst af te hou den. Dra was de verkleedpartij verricht en istond thans de vogelverschrikker in zijn hemd, terwijl Nehrhoff in diens cjovel jasje rustig verder wandelde. In Heerischdorf ech ter wandelde hij tegen de lamp in den vornr van een veldwachte, die gehoord had van de ontvluchting en vond, dat die vreemdeling er wel wat heel eigenaardig uitzag. Vol berusting heeft Nehrhoff zijn eel weer betrokken— in afwachting van zijnvolgende escapade. FRANKRIJK. DE AUTONOM1STEN IN DEN ELZAS. De autonomisten in den Elzas blijven zich roeren. Wij hebert oniangs melding gemaakt van een betooging te Colmar bij gelegenheid van de in vrijheidstelling van dr. Ricklin en Rosse, aan welke betooging ongeveer vijf- duizend menschen hebben deelgenomen. Na dien is er te Haguenau betoogd en dezer da gen heeft te Straatsburg een bijeenkomst van, naar men van daar meldt,e ook vijfdui- zend menschen de veroordeelde autonomis ten van Colmar en in het bijzonder Ricklin en Rosse toegejuicht. Vele priesters namen aan de bijeenkomst deel, wharvan het doel was een eenheidsfront te vormen voor de verdediging van de rechten van den Elzas. Behalve de clericale autonomistische leiders hebben ook de afgevaardigde Dahlet, het radicale autonomistische Kamerlid en de communistische Kamerleden Mourer (Straats burg) en Beron (Moezel-departement), het woord gevoerd. Uit een door de vergadering aangenomen motie blijkt, dat de voomaamste autonomis tische eischen zijn: handhaving van de Elzas- Lotharingsche eenheid; autonoom bestuur van dat Elzas-Lotharingen en wettelijke er- kenning van de Duitsche taal. Dit zijn de minimum-eischep, die Heimatrechte worden genoemd. BELGIe. DE HERDENKING VAN DEN 4DEN AUGUSTUS. Te Brussel. Ter gelegenheid1 van den veertienden ver- jaardag van de schending van de Belgische neutraliteit door het Duitsche leger werden Zaterdagochtend in het Cinquantenaire-park te Brussel, door een sectie afweergeschut 21 salvoschoten gelost. Overal in het land wer den op het zelfde oogenblik de stoomfluiten van fabrieken en schepen in werking gesteld en de klokken geluid. Lncidenten deden zich nergens voor. Te Antwerpen. Met het luiden der kerkklokken, het scherp gegil van stoomfluiten van fabrieken en in de baven liggende schepen, het stilstaan van trams, auto's en alle andere voertuigen, is Zaterdagochtend, precies half tien, de Ant- werpsche bevolking in herinnering gebracht, dat op hetzelfde uur in den ochtend van 4 Augustus 1914 de Duitschers de eerste vijan- delijke daad jegens Belgie hebben verricht. Slechts een minuut duurde deze herdenking. In alle gemeente- en andere officieele diensten, groote fabrieken en bouwwerken werd de arbeid even onderbroken, waarna ieder wederom gewoon het werk hernam. ZWITSERLAND. ARSENAAL VERBRAND. Zateixlagavond is het militaire arsenaal te Freiburg door een brand geheel vernield. Een uur nadat de brand was ontdekt, stond het geheele groote gebouw in vlammen. De brand- weer had de grootste moeite de belendende ge- bouwen te behouden. Voortdurend hoorde men ontploffingen van geweermunitie. De oorzaak van den brand is nog niet op- gehelderd. Het gebouw was voor 50.0*00 fr. verzekerd, maar de waarde was veel en veel grooter. De verbrande voorraden hadden een waarde van ongeveer 2 millioen frank Bij het blusschingswerk zijn 2 brandweer lieden gekwetst. De electrische leiding Bern—Lausanne is door de hitte gesmolten en vernield. ZWITSERLAND. GLETSCHER-ONGEVAL. In een 30 M. diepe gletscher- spleet gevallen en bevroren. Op de Kanderfirn in het Gasterendat be neden de 2905 M. hooge Mutthornhiitte stortte de 31-jarige schilder Johan Dullinger uit Aarburg in een dertig meter diepe glet- scherspleet, waar hij overheen had willen springen. Hij is daarin bevroren. ITALIe. DE STAD SPEZIA IN BRAND. Tengevoige van de ontploffing van een kruitfabriek. Volgens berichten uit Genua is door een nog onopgehelderde oorzaak in den Zater- dagnacht een kruitfabriek nabij Spezia in Italie in de lucht gevlogen. Men vreest dat talrijke menschen om het leven zijn gekomen. Tengevoige v: n de ontploffing staat de stad Spezia in brand. Aan blusschen valt bij- na niet te denken, daar het vuur binnen en kele oogenblikken geweldige afmetingen heeft aangenomen. Alle telephonische verbindingen met Spezia, Iivorno en omgeving zijn verbroken. ZUID-SLAVIe. TEGENSPRAAK Geen groot ongeluk en heelemaal geen menschen verdronken. Naar het W. B. uit Neusatz aangaande het instorten, door het opsteken van een storm, van den steiger der Kroatische Donau- Stoomvaartmaatschappij meld't, is van de vele personen, die zich in de buurt van dezen steiger bevonden, niemand iets overkomen. Van degenen, die op den steiger stonden, vielen er drie in het water, doch konden, daar de waterstand erg laag was, gemakke lijk weer op het droge komen. (Het bericht van de „Stunde", waarvan wij Zaterdag melding maakten, blijkt dus geheel onjuist te zijn. Red.) SPOORWEGONGELUK IN INDIe. Een doode, vele gewonden Bij Moghal Sarai zijn Zaterdag twee trei- nen, die in dezeifde richting reden, op elkaar geloopen. Een Europeaan werd gedood, vele Indiers gewond, onder wie zeven man van het treinpersoneel. MEXICO. DE MOORD OP OBREGON. Het proces tegen Toral. Bij de verdere behandeling van het proces tegen Aoral, den moordenaar van Obregon, voor de rechtbank te San Angel, werden de ouders van den beschuldigde, de moeder van Manuel Trejo, die Toral de revolver ver- schafte, en de zuster van moeder-overste Concepcion van het Espirito Santo-klooster als getuigen gehoord. Dit verhoor leverde geen onthullingen van eenige beteekenis op. Torals verdediging zou van plan zijn on- toerekenbaarheid te pleiten, doch Nieto, de vertegenwoordiger van het O. M., verklaarde dat, ofschoon Toral een overspannen geest kon worden genoemd, hij stellig niet ontoe- rekenbaar was. De gisteren vermelde verklaring van het O. M., behelzende dat Obergon het slacht- offer was geworden van een terroristische organisatie, behelst nog, dat deze organisa- tie overeenkomst vertoont met die der vroe- gere Russische nihilisten of de Italiaansche organisaties, die het op het leven van Musso lini gemunt hebben. AUGUSTUS TAPVERBOD. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van vergunning- en ver- lofhouders in deze gemeente, dat op VRIJ DAG 10 Augustus a.s. de loting zal plaats hebben voor de lichting 1929' dezer gemeente en van die der buitengemeenten. Men zij er aan herinnerd, dat het op grond van artikel 139a der Algemeene Politie- verordening (Gem.blad 890) verboden is sterken drank of alcoholhoudenden drank te schenken of te verkoopen aan personen, van wie men weet of redelijkerwijze moet vermoeden, dat zij dien dag aan die loting jebben deelgenomen. Alkmaar, 4 Augustus 1928. De burgemeester voornoemd, A. F. THOMSEN, Loco-Burgem. kon hem niet afgegeven zijn onder een an- der omslag, omdat het de verschillende post- stempels, postzegels en labels had, alles tee- ken en, dat het met de post verzonden was. Hij raapte het papier nu op, dat hij zorgvul- dig meegebracht had van Dover en bekeek het; daar waren de postzegels en stem- pels, en al had het hem zijn leven gekost, had hij niet kunnen zweren, dat de letters van het adres, nabootsing van drukletters, niet van hem waren. Maar het namaakpakket kon naar een adres in de buurt gezonden zijn, de agent kon even weggegaan zijn en het ge- haald hebben. Maar dan liep Jimmie weer met zijn hoofd tegen den :nuur; in dat geval zou het adres van die plaats dicht bij ge- weest zijn, terwijl het adres van het hotel hier duidelijk genoeg stond, zooals het in Pa- rijs geschreven was. „Het is een wonder!" zei Jimmie. „Het is om iedereen verstomd te doen staan. Maar hoe kwam dit verVloekte ding in het hotel en hoe kon het voor het ware pakket verwisseld worden? Hoe, hoe? Dat is de vraag!" Hij stond .ia een poosje van zijn stoel op en borg het papier met het touw en de stuk- ken gebroken lak er nog aan, in een lade, die met een biizonder slot gesioten .werd. Toen dit gedaan was, ging hij naar beneden, naar het bureau. Hij had een plan, en daar hi] het goed vond, wilde hij het dadelijk uitvoe- ren. Daar Jimmie sedert bqna drie jaren in het hotel woonde, kende hij de geheele inrichting er van heel goed. Alle voornaamste leden van het personeel stelden persoonlijk belang in hem. Hij stond bekend als een zeer rijk ]ong- mensch met eenvoudige manieren en een vroolijken aard. Hij maakte dikwijls een praatje met de verschillende beambten, hi] was royaal jegens de bedienden, kortom hij was een zeer gezien huurder. En iedereen hield van hem en had een glimlach en vrien- delijk woord voor hem over. Er was vooral een'persoori, die altijd buitengewoon vriende- lij'k jegens hem was, de eerste klerk in het i bureau, een verstandige, bekwame, goed uit- I ziende *vrouw van middelbaren leeftijd1, me- vrouw Bywater, die door haar betrekking het toezicht had over veel der hotelzaken. Jimmie dacht aan deze dame, toen hij met de handen in den zak naar beneden ging. Mevrouw Bywater was a'lleen in het bu reau, druk bezig met boeken in te schrijven. Zij gaf een blik van vfrwelkoming toen Jiffifflie biaaefltrad. „Goeden middag, mijnheer Trickett", zei ze opgewekt. „U is dus weer thuis gekomen?" „Ik ben er weer", antwoordde Jimmie. Hij ging naar den lessenaar, keek neer op dege- ne, die er aan zat en bracht onmiddellijk de zaak, waarvoor hij kwam, te berde. „Ho.ort u eens", zei hij „houdt u niet altijd ongeveer zes uur met uw werk op?" „Ik shift het van zes tot negen uur", ant' woordde mevrouw Bywater, „om te eten en wat te rusten." „Ik wilde u wat vragen", zei Jimmie. „Wilt u van avond met mij gaan dineeren, laten wij zeggen half zeven. Wilt u?" „Hemel, dat is heel vriendelijk van u, mijn heer Trickett", antwoordde mevrouw Bywa ter, eenigszins verbaasd kijkend. „Volstrekt niet", zei Jimmie „Ffet zal heel vriendelijk van u zijn. Het feit is, dat ik graag eens rustig met u praten wilde. Zoo als u weet, ben ik weg geweest, en ik wilde u wat vragen omtrent iets, dat in mijn afwe- zigheid gebeurd is. Als u aan de voordeur zult zijn, zal ik er om kwart over zes komen, en we zullen een rustig maal samen hebben." Mevrouw Bywater rook een geheim, en, echt vrouwelijk, nam zij gretig de gelegen- l&eist er iets vaii te hooren. DE FRANSCHE MINISTER IN ONS LAND. De Fransche minister van arbeid, de heer Loucheur, heeft Zaterdagmiddag een lang- durig bezoek gebracht aan het consultatie- bureau voor tuberculose-bestrijding aan de Waldeck Pyrmontkade No. 2 te Den Haag. Daarna vertrok de minister naar Sclieve- ningen ter bezichtiging van het sanatorium en de lighallen. BLOEMENHULDE VOOR DE KONINGIN-MOEDER. De Alg. Ver. voor Bloenibollenciiltuu? heeft aan de koningin-moeder op haar TOsten verjaardag een bloemenhulde gezonden. Het bloemstuk, dat Donderdagmorgen ten paleize te Soestdijk is bezorgd, bestond uit Gladiolusbloemen. Het is aan de bereidwil- ligheid van de firma C. P. A Ike made Czn. te Noordwijk te danken, dat deze hulde iets bij- zonders was, omdat liiervoor door den ver- vaardiger, den heer J. F. Bekker te Haarlem, konden worden gebezigd bloemen van_ de nieuwe zaaiingen, waarop deze iirma juist in deze weken de aandacht der vakgenooten met zooveel succes vestigt. INDISCHE FILMS. De door Willy Mullens krachtens opdracht der regeering ten behoeve der middelbare scholen vervaardigde films van Nederl. Indie zullen op 7 en 8 dezer in het City-theater te Den Haag worden vertoond aan de hoefd- en subalterne ambtenaren der departementen van Algemeen Bestuur en der Algem. Relcen- kamer. Minister Van der Vegte en andere autori- teiten zullen een der voorstellingen bijwenen. DE KONINGIN IN DE HOOFDSTAD. De koningin zal vandaag, waarschijnlijk vergezeld van prinses Juliana en prins Hen- drik, per auto naar Amsterdam komen. Van- avond zal H. M. ten paleize een aantal ge- noodigden aan een feestmaal ontvangen. De koningin zal niet in het Paleis over- nachten, doch na den maaltijd naar Soestdijk terugkeeren. Woensdag komt het koninklijk gezin dan weer naar Amsterdam. Den avond van dien dag geeft de koningin een feest ten paleize. Het is niet uitgesloten, dat de koningin ook Dkiodag naar de hoofdstad zal komen. ONTEVREDEN WERKLOOZEN. Moeilijkheden bij de rijkswerkver- schaffing. Arbeiders teruggestuurd. In den loop der afgeloopen week deden zich onder de werklooze arbeiders uit Amster dam, die geplaatst zijn bij de rijkswerkver- schaffing in Overijsel, nabij Ommen, moei lijkheden voor. De rijks-inspectie voor de werkverschaffing in Overijsel overlegde ver- scheidene malen met de arbeiders, die nu eens het werk neerlegden, dan weer den arbeid hervatten. Vrijdag culmineerden deze moeilijkheden in een recalsitrant optreden van de arbeiders „Goed", antwoordde zij. „Ik zal gereed zijn, mijnheer Trickett. Maar denk er aan, een rustige maaltijd!" Een rustig maal in een rustigen hoek van een rustige plek was juist, wat Jimmie op, dat oogenblik wenschte, en daar hij zijn Lou den zeer nauwkeurig kende, en de gave had, om onmiddellijk aan zijn wenschen te vol- doen, bracht hij mevrouw Bywater spoedig naar een ouderwetsch hotel-restaurant, geen 100 mijl van Piccadilly, waar't nog moge- lijk is uitstekende wijnen, volmaakte Engel- sche kookkunst te genieten en de gelegenheid te vinden om het maal te gebruiken zond'et muziek van een buitenlandsch strijkje. En na dat hij tot groote vreugde van zijn gast de rol van gastheer goed vervuld had en haaf geamuseerd had met zulk vroolijk gesprek, als hij maar bedenken kon, begon hij onder de koffie en likeuren aan de zaken. „Ik houd u, mevrouw Bywater", zei hij, zijn gezellin scherp aanziende, „voor een vrouw met meer dan gewoon gezond ver- Sta0d' (Wordt yeryolgA); ALRMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1